DIENAS DZIESMA: Agnese Rakovska - Vienaldzības

Vai policija šķiro pārkāpējus vietējos un ārzemniekos?

Portāls saņēmis sūdzību par to, ka pilsētas viesu automobiļi traucē iedzīvotājiem Klaipēdas ielā, bet policija viesus žēlojot. Ceturtdienas, 25.augusta, vēlā vakarā portālā vērsās kāds liepājnieks, kurš stāstīja, ka 24.augustā ap astoņiem...

e39 530d neleca silts

4x noķēru, ka siltu nevar piešķilt, atstāj uz kādām 30min, pielec.

kompī  noķērām 1e25 monitoring, speed erroru.

pasūtīju febi sensoru, 14. no šīs grammas: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DP81-EUR-03-2002-E39-BMW-530d&diagId=11_2311

šovakar nomainīju, 40 eiro. naktī paripinoties un 10x nebija problēmu, liekas gan, ka starteris kādu apli vairāk aptin nekā pirms šī sensora.

mainīt patizli, – rokās duras visādi žņaugi, skavas, plastmasas. gaisa ieplūdi vadītāja puse noņēmām.

 

Vidzeme heights autumn scenery | Vidzemes augstienes rudens ainava    When it comes to landscapes, Vidzeme region hills in autumn colors is one of the best one can get in Latvia.

No Latvijas dabas ainavām vienas no skaistākajām ir Vidzemes augstienes skati rudenī.

[full_width]

Liriski un īsi…

563823b3c3f3b063db0fccea41f15886Tie, kas man seko Twitter un Instagram, būs pamanījuši manu dzīves melanholiju (par melanholiju perfekti -> ŠEIT!), nav jau viss tik slikti manā dzīvē, vnk mūžīgās dvēseles skumjas, jo tuvojas rudens. Bet ir lietas, kuras es nesaprotu. Piemēram to, kāpēc cilvēki, ja sarunā par attiecībām nonāk strupceļā saka kaut ko tādu – vienmēr var nopirkt kaķi, vai suni…
Man vienīgai tas šķiet absurdi? Kuru loģikas likumu vadīti cilvēki ko tādu ierosina? Kaut ko tādu var ierosināt kaut kādam zoofilam, manuprāt! Jo…


a) mājdzīvnieks Tevi naktī neapskaus un nepiespiedīs sev klāt
b) sabiedrības likumi paredz, ka dzīvniekus neielaiž sabiedriskās vietās (kafejnīcas, kino,teātri,muzeji,lidmašīnas utt)
c) mājdzīvnieks neatnesīs no veikala ēst brīdī, kad esi palicis darbā ilgāk un ceļā mājup, nevarēsi neko sev sagādāt
d) mājdzīvnieki nerunā/tas Tevi uzklausīs,bet nesniegs padomu
e) mājdzīvnieks Tevi pamodinās tikai tad, kad gribēs ēst, nevis tad, kad esi aizgulējies
f) mājdzīvnieks neaizies līdz aptiekai, neizsauks ārstu, kad Tev būs slikti, visdrīzāk, ja nomirsi, viņš mīloši Tevi apgrauzīs, jo centīsies izdzīvot
g) sekss/bērni/ģimene viss tas, ko ar dzīvnieku darīt nav normāli (protams, ja neesi morāls kroplis)

Protams, var arī pierakstīt materiālos attiecību aspektus un visādus citus labumus, bet, vai ir vērts? No augstāk minētā taču ir saprotams, par ko es runāju.

Piedāvāt otram attiecību vietā mājdzīvnieku ir tas pats, kā aklajam krāsainas kontaktlēcas! Forši jau ir, bet, jēgas nekādas

Lai Jums jaukas brīvdienas…  ;)

Bilde ņemta -> ŠEIT!


Astoņu gadu dzimšanas dienas “Monopols”

Vecākajam šodien, nē, nu jau vakar astoņi gadi. Par savu naudu priekšpusdienā nopirka “Lego” komplektu, ar ko aizrāvās līdz agram vakaram. Saņēma dāvanā 24-collinieku, ko iemēģināja un atzina par gana labu:

24-6-15-800x600[1]

Priecīgs bija arī piecgadnieks, jo nu tika pie 20-collinieka, ar ko līdz šim brauca vecākais.

Pēcpusdienā rāma ģimenes atpūta Lucavsalā, es vairāk pavadīju viengadnieci viņas klejojumos pa rotaļlaukumu.

Agrā vakarā astoņgadnieks atnāca pie manis un teica, ka gribot “Monopola” spēlēt. Mums ir amerikāņu, ko es pats priekš 30 gadiem spēlēju:

Monopoly-Board[1]

Spēle izvērtās par visspraigāko mūsu īsajā spēlēšanas vēsturē. Es dabūju lētāko (lillā) akciju komplektu un nekavējoties sacēlu viesnīcas. Vēl man tika abi sabiedriskie pakalpojumi, dzelzceļus sadalījām 2:2. Astoņgadniekam bija izredzes tikt pie zaļā un violetā komplekta, kad viņš sāka kāpt uz manām viesnīcām. Viņam veicās tikt pie abiem komplektiem, taču neieķīlātas palika tikai četras akcijas: violetais komplekts un dārgākā zaļā (Pensilvānijas iela). Ilgu laiku astoņgadnieks svārstījās uz būt vai nebūt robežas, bet es tūku.

Uztūku līdz 4400$ skaidrā, akcijas un viesnīcas neskaitot, taču minūtes vērtās stundās, un es redzēju, ka tomēr nespēju izsūkt visu, ko astoņgadnieks saņem no bankas. Viņam izdevās mazliet iekrāt, attiecīgi lēnām celt māju pa mājai violetā komplektā. Es nekā vairāk nespēju izspiest, jo visas akcijas bija sadalītas, bet mani tēriņi sāka augt. Violetā komplektā jau bija viesnīcas, zaļās akcijas bija atķīlātas un uz tām bija pa 2…3 mājām, kad astoņgadnieks saņēma smagu triecienu: kartīti maksāt par māju un viesnīcu labošanu 625$. Tādas naudas, protams, viņam nebija, jo gandrīz viss bija ieguldīts māju celšanā. Tāpēc violetā komplekta viesnīcas bija jānojauc, un vietā palika tik pa trīs mājām.

Bet tā bija pēdējā neizdošanās. Redzot, kurp spēle velk, vairākkārt piedāvāju savu padošanos, bet astoņgadnieks azartā gribēja turpināt līdz bankrotam. Ap desmitiem vakarā divreiz uzkāpu uz zaļā komplekta viesnīcām: bliukš, -1400$, bliukš, vēl -1275$, un mani uzkrājumi bija galā. Būtu jāsāk ieķīlāt akcijas, bet, par laimi, izdevās pierunāt astoņgadnieku atzīt savu uzvaru un beigt spēli. Labi, ka tā.


Ar grupas "DaGamba" koncertu sezonu noslēgs Dzintaru koncertzāle

dagamba-small.jpg

 "Da Gamba" sola spēlēt Antonio Vivaldi koncertu ciklu "Gadalaiki" tā, kā tas nekad agrāk nav skanējis.

Dzintaru koncertzāles vasaras koncertsezona tiks noslēgta 2.septembrī ar grupas "DaGamba" koncertu, kas piedāvās itāļu komponista Antonio Vivaldi koncertu ciklu "Gadalaiki", aģentūru LETA informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

"Gadalaiki" ir zināmākais Vivaldi darbs. "DaGamba" mūziķi to izpildīs tā, kā tas nekad agrāk nav skanējis, lai arī tas nav vienkārši, jo oriģinālā "Gadalaiki" komponēti vijolei, klāstīja grupas solists, čellists Valters Pūce.

Koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt arī tādu komponistu kā Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Fredija Merkūrija, Sergeja Prokofjeva, Ludviga van Bēthovena un citu pasaulslavenu komponistu skaņdarbus grupas "DaGamba" jaunās interpretācijās.

Grupa "DaGamba" savā spēlē apvieno Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas un rada pavisam jaunu, ārkārtīgi aizraujošu un spēcīgu skanējumu, izmantojot netradicionālu instrumentu salikumu - vairāku čellu un klavieru skanējumu, kas savijas ar Austrumu perkusijām. Mūziķi dodas vēl neapgūtas mūzikas pasaulēs, kas izpildījumam piešķir neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti.

Grupā muzicē Valters Pūce, Antons Trocjuks, Hamidreza Rahbaralams un Dainis Tenis.

Vasaras koncertsezonas noslēguma koncerts Dzintaru koncertzālē sāksies plkst.19.30. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu paradīzē".

 

Brian K. Vaughan, Pia Guerra, José Marzán Jr. – Y: The Last Man, Vol.10: Whys and Wherefores (Y: The Last Man #10)

2202230

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

WINNER OF THREE EISNER AWARDS, featured in THE NEW YORK TIMES and on NPR, Y: THE LAST MAN is the gripping saga of Yorick Brown, an unemployed and unmotivated slacker who discovers he is the only male left in the world after a plague of unknown origin instantly kills every mammal with a Y chromosome. Accompanied by his mischievous monkey, Ampersand, and the mysterious Agent 355, Yorick embarks on a transcontinental journey to find his long-lost girlfriend and discover why he is the last man on earth.

Yorick Brown’s long journey through an Earth populated only by women comes to a dramatic, unexpected conclusion in this final volume. Collects issues #55-60 of Brian K. Vaughan and Pia Guerra’s award-winning Vertigo series.

Izdevniecība/Publisher: Vertigo

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums/Rating: 3.5/5

Mana recenzija (pārdomas)/My (thoughts) review

Visas sērijas garumā Jorika galvenā motivācija turpināt kustēties uz priekšu, turpināt cīnīties un nepadoties apstākļu spiedienam bija draudzenes/līgavas Betas meklējumi. Bet kopš apokaliptiskā notikuma, kad gandrīz visi ar Y hromosomu esošie atstiepa pekas, pagājuši vairāk nekā pieci gadi, kuri izmainījuši jebkuru, un, abiem atkal satiekoties, iznāk viens vienīgs čuš.

Par sevi vēl pēdējo reizi liek manīt izraēļu militāriste Altere, kam diemžēl ir visai traģiskas sekas. Diemžēl no pamattēliem piemirsta likās doktore Manna.

Lai gan jāsaka, ka atšķirībā no reitinga iekš Goodreads man sērija apmēram jau viduspunktā uzsāka kvalitativitātes lejupslīdi, autori pirms pēdējām atvadām pamanījās uzspiest uz tādas kārtīgas skumjās nots.

***************************************

Throughout the whole series the main motivational force for Yorick to get up each morning, to keep fighting and not to give in to the negativity was the search for his girlfriend/bride Beth. But since the apocalyptic event which wiped almost every creature with y chromosome a lot including them have changed, so now when they meet again nothing from what he expected happens.

For the last time we are reminded about Israeli militarist Alter, unfortunately that has very tragic consequences. Sadly one of the main characters Dr. Allison Mann was kinda forgotten.

Although on Goodread the rating for the series kept being high even as the series progressed, for me from about middle it started a little nosedive, however the authors before the very end managed to push on feelings with a sad note.


Filed under: Brian K. Vaughan, José Marzán Jr., Pia Guerra Tagged: 3.5 zvaigznes, Brian K. Vaughan, Comics, graphic novel, José Marzán Jr., Pia Guerra, Post Apocalyptic, Sequential Art, Vertigo, Whys and Wherefores, Y: The Last Man

Jumpravas 2016. gada atklātais pludmales volejbola čempionāts

aktlatais-pludmales-volejbola-cempionats

Jumpravas 2016. gada atklātais pludmales volejbola čempionāts norisināsies Jumpravas estrādes volejbola laukumos 2. un 3. septembrī.

  • 2. septembrī plkst. 18:30 norisināsies vīriešu atlases turnīrs.
  • 3. septembrī plkst. 9:30 norisināsies vīriešu finālspēles, ka arī sieviešu un jauniešu spēles.

 
Interesentiem pieteikties pie sacensību galvenā tiesneša Krišjāņa Klaucāna 27775995 vai k.klaucans@gmail.com. Dalības maksa komandai – 5 eiro.

Aplūkot nolikumu.

 

Jautājumi un Atbildes.

   Šodien atgriezos no kārtējā reisa, bet par to vēlāk. Neatceros, vai par to jau esmu stāstījis, bet ārzemēs internetu nepērku, reizēm tik sanāk pastāvēt kādā parkingā, kur ir pieejams wi-fi. Bet ne vienmēr tā iegrozās un tad jau sanāk kādu nedēļu iztikt bez neta. Tāpēc jāatvainojas par to, ka uz jūsu uzdotajiem jautājumiem komentāros neatbildu uzreiz. Šoreiz biju tā patīkami pārsteigts – ienākuši trīs uzreiz!  Tan nu nolēmu atbildes uzrakstīt nevis komentāros, bet atsevišķā rakstiņā, tak jau atradīsiet!


IMG_20160826_191009.jpg

Par apaviem. Nezinu, vai to var saukt par tradīciju, drīzāk jau par ieradumu, bet zinu daudzus šoferus, kuri brauc bez apaviem, mani ieskaitot! Vēl jo vairāk, apavi tiek atstāti ārpus kabīnes, uz trepītēm. Jo kabīnes grīda ir izlikta ar paklājiem, kurus nemaz negribas pienēsāt ar smiltīm, dubļiem, skaidām, sniegu u.t.t  Uz trepītēm jau parasti tiek turēti kādi pavisam ātri un viegli novelkami un uzvelkami apavi, nu kaut vai iešļūcenes. Un kaut kas nopietnāks, kādas nopietnākas pastaigu kurpes vai botas un darba apavi priekš kraušanās stāv sānu bagāžas nodalījumā.

 Kāds jau tūlīt var iebilst, ka ir valstis, kurās tas nemaz nav atļauts. Jā, es to zinu, bet neko tur nevar padarīt. Esmu jau tā pieradis, ka ar apaviem kājās pie stūres jūtos tik neomulīgi un ir tāda sajūta, ka nemaz braukt nemāku!

Par profesijas maiņu. Lielākā daļa tālbraucēju ir vīri jau labākajos gados, jauno nāk klāt samērā maz, tā ka vecums tam nevarētu būt šķērslis. Vajag tikai gribēšanu. Varbūt, ka tiešām ir vērts ko pamainīt dzīvē, ja jau visu laiku kantorī nosēdēts! Bet, kā jau ikvienam, kurš jautā, braukt vai nebraukt, iesaku vispirms izbraukt kādu reisu līdzi kādam draugam vai paziņam, lai saprastu ap ko tā lieta grozās. Ja ir kantora darbs, tad pieļauju domu, ka uz šo brīdi var nebūt vajadzīgās kategorijas ar visiem kodiem un vadītāja kartēm, kuru nokārtošana prasa zināmus ieguldījumus. Tad nu būs vieglak saprast,vai ir vērts tērēties vai nē.

Par maršrutu cauri Lietuvai. Konkrētais maršruts varētu būt interesants, braucot ar vieglo, jo tur var ko vairāk apsktīt, bet nebūs īsti piemērots braucienam ar smago. Tur sanāks lielāks attālums un vēl, piedevām, lielāks degvielas patēriņš, mīcoties pa mazajiem ceļiem. Kādreiz jau ir nācies Lietuvu šķērsot pa dažādiem maršutiem, bet pie mana šā brīža darba specifikas šis maršruts galīgi nav piemērots.


Un ja jau turpinam spēlīti “jautājumi un atbildes”, tad nu ir pienākusi mana kārta uzdot jautājumu!


IMG_20160826_193501.jpg

Attēlā ir redzamas trīs kravu stiprināšanas siksnas, katra satīta savākā veidā. Tad nu gribētu zināt jūsu domas, kurš veids ir ērtākais uzglabāšanai un lietošanai. Un varbūt arī pamatojumu, kāpēc.  Jo man ir gadījies, ka pat daudz ko piedzīvojuši vīri jautā, kāpēc tu savas siksnas tin tieši tā un ne savādāk? Tad nu pēc šādiem jautājumiem esmu pavērojis, kā to dara citi. Jā, piekrītu, ka katram ir savi ieradumi un apsolos arī pastāstīt par savējiem un pamatot,kāpēc tā daru. 

20 adītu segu stāsti // Atmiņas zem liepas

Skaidri atceros to vietu un laiku, kad tapu iemācīta adīt - pirmo valdziņu. Labisko. Tā bija Ļenas tante, kura mani pieskatīja Viļakā. Pļaujas laikā. Ļenas tante bija dzērāja un rokdarbniece. Man patika Ļenas tante, un man patika brīdis, kad viņa iemācīja adīt. Abas sēdējām zem liepas pie vārtiem. Viņa uzmeta vairākus valdziņus, tad apņēma manas rokas ar savējām un virzīja tās cauri valdziņam, aizķerot pavedienu un izvelkot cauri plaši pavērtajai valdziņa acij. Un piedzīvojums mūža garumā bija sācies. Man bija varbūt seši gadi.

Tā skaitot, šķiet, ka adīšana manā dzīvē ir bijusi jau 32 gadus. Es mēdzu teikt, ka adu tad, kad jūtos labi. Un arī otrādi - kad adu, es jūtos labi.

Bet ir bijuši brīži dzīvē, kad neadu; brīži, kad šķiet, ka es pat aizmirstu, ka protu adīt.

Līdzīgi kā tas ir ar klaviespēli. Kad man kāds jautā, vai es protu spēlēt klavieres, es gandrīz vienmēr, varbūt vienīgi ar ļoti retiem izņēmumiem, atbildu "Nē"! Jo tā ir mana galva, kura dzird jautājumu un kura atbild. Pavisam cita aina paveras, kad es piesēžos pie klavierēm. Es paņemu notis - protams, visvienkāršākās - un sāku spēlēt. Rokas īpaši neielaižas sarunā ar galvu, galvai atliek vien noraudzīties, kā pirksti slīd pār taustiņiem, kā kāja automātiski kustas virs pedāļa, mainot skaņas plūdumu.

 

Arī zīmēt es "neprotu" - to neprot ne mana galva, ne mana labā roka. Pārsteidzoši procesi notiek brīdī, kad pie krāsām tiek mana kreisā roka.. 

Pie juras

Gandrīz vai žēl, ka mana kreisā roka tik reti tiek pie kādiem krāsainiem piederumiem.

Tā, nu, secinu - labi gan, ka manas rokas pēc ilgiem laikiem ir tikušas pie dzijas un adatām. Un tas veiksmīgā kārtā ir sakritis ar brīdi, kad aina aiz loga un rosība manā galvā ir kļuvusi rimtāka.

Un ir parādījusies vieta un laiks 20 adītu segu stāstiem. 

Pleds Nr.1

Happy 25th birthday, Linux!

tux-party.png
comic.browserling.com/52 | one-click download

catonmat?d=yIl2AUoC8zA catonmat?i=2ZzEKex7ggU:K6HTVO9ZS68:F7zBnMyn0Lo catonmat?i=2ZzEKex7ggU:K6HTVO9ZS68:gIN9vFwOqvQ catonmat?d=XiUCZPyL81w catonmat?d=DhrJZwOgkxs

Stephen King`s N. Marc Guggenheim

7006562

Marvel Comics 2010, 112 lpp.

Komikss, kas nonāca pie manis ar Inta gādību, veidots pēc Stīvena Kinga stāsta motīviem, ko mazliet papildina komiksa autors, lai lasītāji labāk saprastu stāsta fonu. Kā jau Kingam ierasts, cilvēku pašu radītas šausmas saplūst ar kaut ko mistisku. Šajā gadījumā mistiskais slēpjas Stounhendžai līdzīgā akmeņu aplī lauka vidū. Cilvēki, kuri šos akmeņus uzlūko, piedzīvo apjausmu par milzīgu ļaunumu un kļūst par sargiem, lai ļaunums neizlauztos no apļa. Skaidra lieta, ka tas ir šausmīgi nogurdinošs darbs un ilgi to darīt nevar.

Sižets rit raiti, sarunu ir daudz, tomēr komikss labi balansē uz robežas, kad teksts ir pietiekoši un kad tā jau ir par daudz. Ilustrācijas ir tumšas, dominē sarkanie un melnie toņi. Zīmēts vairāk kā skicēts ar tinti un tad aizpildīts ar akvareļa krāsām. Daudz detaļu, bet, par laimi, ne tik traki daudz kā “Fables”, kad nevarēja saprast, kur lai skatās. Man ilustrācijas šķita ok, īpaši ainavas, tomēr labāk patīk “tīrāks” stils – mazāk detaļu, mazāk švīku un ēnojumu, tāpēc sajūsmā arī neesmu par Alex Maleev paveikto.

IMG_20160826_194551

Iespējams, ja tās būtu tikai cilvēku radītas šausmas, komikss mani biedētu vairāk. Mistiskais piesitiens atšķaidīja cilvēku izdarības, neļāva padomāt par to, cik viegli cilvēkam var “aizbraukt jumts”, un patiesībā man bija vienalga, kas ar varoņiem notiek. Tāpēc īsti nevaru piekrist aizmugurējā vāka slavas dziesmai. Varbūt lasīju pārāk mierīgā dvēseles stāvoklī un citus komikss biedēs daudz vairāk. Kings stāstu un romānu veidā man tomēr patīk labāk.

Vērtējums: 3/5

 


Filed under: grāmatu atsauksmes, ārzemju literatūra Tagged: 3 zvaigznes, amerikāņu literatūra, fantastika/ fantāzija, grāmatas, komikss, Marc Guggenheim, Stīvens Kings, šausmu literatūra

Skolas “sākumkomplekts”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Telefoniņš, austiņas, blonda biešu krāsas zirgastīte, pīrsings un elektroniskā cigarete. Jā, un vecāku kabatnaudiņa. Skolas sākums tikpat kā sācies…

SKOLAS LAIKS KLĀT SKOLAS LAIKS KLĀT SKOLAS LAIKS KLĀT SKOLAS LAIKS KLĀT SKOLAS LAIKS KLĀT SKOLAS LAIKS KLĀT SKOLAS LAIKS KLĀT
Filed under: Attiecības, Fotogrāfija, Informācija, Sadzīve kritiski Tagged: elektroniskā cigarete, kabatas nauda, pīrsings, skolas sākumkomplekts

K/t Splendid Palace atsāk SENIORU seansu tradīciju

Līdz ar kinoteātra “Splendid Palace” jaunās sezonas sākumu, atsākas arī iepriekšējos gados lielu atzinību ieguvušie Senioru seansi - katra mēneša pēdējā otrdienā plkst.13.00 uz īpašu seansu kinoteātrī “Splendid Palace” tiek aicināti gados vecākie kino cienītāji, lai senioriem ērtā laikā un par īpaši izdevīgu cenu dotu iespēju noskatīties kādu īpašu repertuāra filmu.

Dzērves pie Lielā Ķemeru tīreļa / Common Cranes near Great Kemeri bog

Common Cranes / Dzērves / Grus Grus

]1 Baltic Dressages League 14.06.2014 /


Beidzot izdevās atklāt dzērvju sezonu pie Ķemeru tīreļa. Katru gadu tur izskatās savādāk. Šogad pat grūti pat izdomāt, kur likt slēpni nākamajai reizei. Ar laiku arī nepaveicās nakts tik silta, ka rīts bez miglas un guļammaisā karsti gulēt.

Pārdevējs/a -konsultants/-e t/c Spice

Darba devējs: Weekend MaxMara

Job Type: Nepilna laika / maiņu darbs

Location: Rīga, t/c Spice

Foto @girts.ragelis https://www.instagram.com/p/BJkax1xAE_o/

tumblr_ocij7xZGta1qzklr1o1_500.jpg

Foto @girts.ragelis https://www.instagram.com/p/BJkax1xAE_o/

"Brūvera" eksperimenti

savas dzīves laikā ir sanācis izmēģināt pietiekami daudz dažādus alus un to izstrādājumus...šie būs vieni no manis viskritiskāk novērtētajiem veidojumiem


ja godīgi - "Brūvera" eksperimenti dažādu garšu meklējumos manā uztverē ir viena vienīga izgāšanās...arī viņu "Bio" sērija pie manām garšas kārpiņām tā arī atzinību neguva...nu bet enerģijas dzēriena vai pārāk salda kokteiļa garša alum šķiet vispār kaut kas neiedomājams...vismaz šos abus par laimi vairs veikalos neesmu redzējis

br1.jpeg

br2.jpeg

Studytube kanāli.

Tuvojas skola un ir manāms satraukums, vismaz man. Esmu no tiem jocīgajiem cilvēkiem, kam patīk skola, tāpēc šodien vēlos uzrakstīt par saviem iecienītajiem youtube kanāliem, kas ir saistīti ar skolu un tam līdzīgām lietām.
Bieži interneta pasaulē tiek lietots jēdziens studytube.
Saliktenis no vārdiem Studying (mācīšanās) un Youtube, tātad Studytube ir youtubes kanāls, kurā lielākoties, tiek publicēti video par un ap skolas lietām, dažādi padomi, kā labāk rīkoties dažādās situācijas vai padomi, kā mācīties efektīgāk.

1.Studyign
Šo meiteni atceros no viņas pirmā video. Atradu viņu caur tumblr, un tad viņai bija kādi 70-80 subscriberi (abonētāji), tagad viņa ir youtubē jau vairāk kā gadu un viņai ir vairāk kā 84 tūkstoši abonētāju un 90 videoklipu. Jaunākais no tiem - padomi vidusskolēniem, kas uzsāk mācības.

2.Nehrdist
Youtubē atradu viņu vienkārši klīstot, un viņa mani piesaistīja. Sāku skatīties un sekot. Šobrīd īpaši interesanti, jo viņa devusies uz vienu gadu Šveicē, iet mākslas kursos.
Jaunākais video - padomi, kā izveidot savu studyblr (tumblr blogs par skolas lietām)

3. Thomas Frank jeb College Info Geek
Lūk, pierādījums, ka šāda veida video neveido tikai meitenes. Tomass ir pusis/vīrietis, kas jau beidzis koledžu tomēr turpina rakstīt blogu un filmēt video, lai palīdzētu jauniešiem labāk iejusties skolā un risināt ar to saistītās problēmas. Viņa video ir noderīgi ne tikai skolēniem, bet reizēm arī pieaugušajiem. Jaunākais video - kā pārvarēt bailes uzsākot koledžu.

4.maryplethora
Īsti neesmu sapratusi, kurā valstī viņa dzīvo, bet studē Anglijā. Video ar sava veida stilu, tādi minimālistiski, ieturēti. Bet info bieži noderīgs.
Jaunākais video - (latviski vārdu "haul" grūti tulkot) ko es iegādājos skolai 2016 jeb skolas piederumu "haul"

5. Mariana
Arī neesmu sapratusi, bet laikam meitene nāk no Spānijas vai Portugāles, tomēr video veido angļu valodā. Viņas video arī ar tādu savu stiliņu, reizēm mani nesaista, bet noskatos tā pat, jo info jau tiek labs pasniegts. Jaunākais video  -kā rast iedvesmu, lai mācītos.

6. Study with Jess
Meitene no Austrālijas, tāpēc ir interesanti klausīties angļu valodu austrāliešu izrunā. Video tiek publicēti patiešām daudz un bieži, ne velti tikko Jess izdeva grāmatu - "Padomi vidusskolas izdzīvošanai" un viņai ir arī sava kancelejas preču līnija.
Jaunākais video - Jautājumi un atbildes par vidusskolas un koledžas atšķirībām


Tas šoreiz arī viss no kanāliem. Mani personīgi, šādi video, ļoti iespaido un tad es jūtos uzlādēta un enerģijas pilna, lai mācītos, lasītu, kaut ko rakstītu!
Ja arī Tu skaties kādus no šiem kanāliem, ieraksti komentāru!

Ventspilī viesosies norvēģu džeza trio “Splashgirl”

17. septembrī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms norvēģu instrumentālā džeza trio “Splashgirl” koncerts.

“Splashgirl” ir klavieru trio no Oslo, kas jau padsmit gadu un piecu augsti vērtētu albumu garumā kopj faktiski pašu radītu žanru – drone jazz. Mūziķu tumsnējās, džeza un improvizētajā mūzikā sakņotajās instrumentācijās saklausāmi arī ambientās, post-rock un elektroniskās mūzikas žanru pavedieni. Atvērtajai un reizē smalki detalizētajai trijotnes daiļradei piemīt teju hipnotizējošs, vietumis transcendentāls spēks, kas klausītāju ievelk un ved aizraujošā muzikālā piedzīvojumā.

Pēdējo triju albumu ierakstā grupa cieši sadarbojusies ar pazīstamo skaņu inženieri Rendalu Dannu (Randall Dunn) no Sietlas ASV. Veiksmīgajai sadarbībai sekojušas koncertturnejas pa Eiropu, Japānu un ASV, kā arī augsti vērtējumi no klausītājiem, mūzikas kritiķiem un profesionāļiem.

“Tiem, kurus, iespējams, mulsina tādi žanra apzīmējumi kā doom jazz vai dark jazz, noteikti jānoklausās albums “Hibernation”, jo tas ir klasisks žanra piemērs. Trio mūzika nelīdzinās citiem džeza vai brīvās improvizācijas žanriem, kas pamatā balstās uz izteiktām kāda instrumenta solo partijām. Tā vietā ir jūtams tīšs, nesteidzīgs, visu instrumentu kopīgi radīts grūvs. Lai kādi nebūtu mēģinājumi definēt “Splashgirl” pārstāvēto žanru, viņu mūzika nav ne pārmērīgi baisa, ne tumsnēja, bet gan cauri un cauri aizraujoša un hipnotizējoša.” Tā savā ieraksta recenzijā rakstījis Džons Eilzs (John Eyles) no Allaboutjazz.com, novērtējot to ar četrarpus zvaigznēm no piecām.

Ar atmiņām par pagājušā gada decembrī aizvadīto un gaidām pēc taustiņmūzikas festivāla “TAKTS” turpinājuma šī gada nogalē, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē turpinās koncertu sērija “UZTAKTS”. Tās ietvaros 2016. gada laikā Ventspilī jau notikuši vairāki starptautiski atzītu dažādiem taustiņinstrumentiem radītas vai adaptētas mūzikas autoru un interpretu koncerti. Pirmajā no tiem janvāra nogalē klausītājus priecēja mūziķis – eksperimentētājs Gregs Hainzs (Greg Haines), bet aprīļa sākumā – britu džeza pianista Aleksandra Hokinsa (Alexander Hawkins) trio.

Biļetes t/n “Jūras vārti” un visās “Biļešu Serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

Foto: Publicitātes

Risinās 15. Liepājas skolotāju sporta spēles

zvaigžņu lietus un citi kritieni no debesīm

Kafija patiesībā ir bīstama. Dzer vienu krūzi, dzer otru... tad pēkšņi sirds sāk dauzīties un es jūtos kā tāds dulls ods naktī, spindzošs un dumjš, nemitīgi triecoties vienīgajā iedegtajā spuldzē. Neesmu īsti pētījusi kafijas plusus un mīnusus, bet vajadzētu sākt biežāk izmantot kafijas presi. Es nezinu kādēļ, bet mūždien izvēlos "ātrāko ceļu" - beru biezumus krūzē. Mana kafijas dzeršanas prakse jau ir tik ļoti advancēta, ka esmu atkodusi, ka dzērienu daudz labāk ir liet termosa krūzē, lai ilgāk paliek silta, savukārt vienas paciņas termiņš šajā dzīvoklī ir pusotra nedēļa. Jā, pusotras nedēļas laikā 250g kafijas pazūd. 

Dikti vēlējos vērot perseīdas augusta sākumā, bet plāni pajuka, tā kā zvaigžņu lietus bija ceturtdienā, un, nu, ceturtdiena ir ceturtdiena, un man vairs nav divdesmit gadi. Var arī pieļaut domu, ka man gluži vienkārši nav mašīnas. Piektdienā savukārt braucu pa Ķīšezeru ar ūdensmotociklu! Ak dievs, tik lieliski! Labi, varbūt mazliet sameloju, pati nesaņēmos braukt pie stūres, jo nezkādēļ biju pārliecināta, ka atradīšu ezera vidū kādu koku, kurā ietriekties. Ātrums ir lielisks, sākumā šķiet, ka nav, ko elpot. Brīdi vēlāk jau apradu ar sajūtām un izbaudīju braucienu, palēcienus viļņos, apļus. Rokas gan man bija baltas no tā, kā biju iekrampējusies priekšā sēdošajā cilvēkā, lai nenoveltos no motocikla. Tai pašā piektdienā, darba pasākuma ietvaros, otrreiz braucu ar SUPiem ezerā. Būšu jau iemācījusies noturēt līdzsvaru tik labi, ka varētu pat beidzot plānot izbraucienu Ķemeru purvā. Pirmā reize bija Usmas ezerā, un tur es ar M. veicām savdabīgus eksperimentus, braucot uz SUP dēļa divatā - tas rezultējās ar punu pakausī, airi pa pirkstiem un divām meitenēm zem ūdens, hihi.

gif-Felix-Baumgartner-skydiving-209744.jpeg
Ļoti vēlējos šogad aizbraukt uz "Ezera skaņām" Kāla ezerā, bet sapratu, ka bez laivas gluži neiztikt. Nākošgad esmu apņēmusies laicīgi pieteikt gan biļetes, gan laivu. Vai varētu būt kaut kas mīļāks un romantiskāks par šo? Nu, tikai tad, ja laivā ar mani būtu vēl kādi pieci kaķu mazulīši, kas ņurd un nāk pie manis sildīties.

Mana dullā draudzene Zane ar savu puisi Austri izlēca izpletni. Tas, šķiet, ir viens no iespaidīgākajiem pēdējā laika piedzīvojumiem, ko esmu dzirdējusi. Jau no vidusskolas laikiem esmu domājusi par izpletņlēkšanu, bet nekad tā īsti neesmu saņēmusies, jo man tomēr mazliet ir bail no augstuma, un ideja vienmēr ir likusies kaut kādā ziņā tāla, neaizsniedzama. Lūk, tagad šie divi trakie izlec, un pēkšņi izpletņlēkšana kļūst par reālu mērķi. Tā nu Zane, Austris, es un vēl bariņš cilvēku ir izlēmuši nākošvasar lēkt laukā no lidmašīnas. Tagad, domājot par šo plānu, viss, ko redzu, ir sevi lidmašīnā, pie izejas durvīm, taisoties spert soli. Tā ir labprātīga izkrišana no lidmašīnas, tik pretdabiski! 


IFA 2016: LG OLED televizori atbalsta pilnu HDR formātu klāstu

LG Electronics (LG) sadarbībā ar vadošiem raidsabiedrībām un satura nodrošinātājiem IFA 2016 izstādes ietvaros demonstrēs HDR tehnoloģijas spēku. Jaunos LG OLED televizoros tiks rādīts saturs, kas pārveidots, izmantojot visus trīs šobrīd tirgū pieejamos HDR formātus: Dolby VisionTM HDR, HDR10 un Hybrid Log Gamma.

LG OLED TV with HDR_1

LG OLED televizori jau šobrīd atbalsta gan atvērtā formāta HDR10, gan Dolby VisionTM formātu, kuriem priekšroku dod filmu veidotāji un saturu nodrošinātāji visa pasaulē. Visas lielākās kinostudijas ir apņēmušās atbalstīt Dolby VisionTM kinoteātru filmām, un liela daļa saturu nodrošinātāju to noteikuši par savu noklusējuma formātu straumēšanas pakalpojumiem.

LG un tā partneri izstādē IFA veiks vairākas HDR demonstrācijas, no kurām viena ietvers HLG satura pārraidi, izmantojot ASTRA satelītu tīklu un British Broadcasting Corporation (BBC) virszemes pārraides sistēmu. HLG ir jaunais HDR standarts, kuru kopīgi izstrādājuši BBC un Japānas NHK, lai sniegtu iespēju raidsabiedrībām ar kabeļiem veikt HDR pārraides un nodrošināt augstas kvalitātes straumēšanas tiešraides saturu, padarot HLG par lielisku izvēli HDR pakalpojumu pārraidei.

Izstādē IFA 2016 LG būs arī pirmais uzņēmums, kas sabiedrībai demonstrēs HDR tehnoloģiju, apvienojot augstu kadru nomaiņas ātrumu (HFR) ar HLG saturu. LG sadarbosies ar BBC un Eiropas Raidorganizāciju apvienību, lai demonstrētu HFR HLG saturu, kas ir savietojams gan ar MPEG DASH (IP straumēšana), gan DVB-T2 pārraides sistēmām. HFR ir jauna tehnoloģija, kas uzlabo Ultra HD attēlu kvalitāti, palielinot kadru skaitu sekundē, no 24 kadriem uz maksimums 100/120. Šis uzlabotais kadru nomaiņas ātrums nodrošina plūstošākas un reālākas kustības ekrānā.

„Pateicoties vēl nepieredzētai tehnoloģiskajai elastībai, LG OLED televizori piedāvā tirgū šobrīd, kā arī nākotnē, vismodernākās HDR iespējas,” norāda LG Home Entertainment Company prezidents Braiens Kvons. „Nākotnes HDR tehnoloģija nodrošinās iespēju plašākam patērētāju lokam izbaudīt bagātīgu HDR saturu, neskatoties uz izmantoto formātu.”

Izstādes IFA 2016 apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt LG stendu Messe Berlin 18. zālē no 2. līdz 7.septembrim, lai pašiem izbaudīt HDR saturu OLED televizoros.

LG OLED TV with HDR_2

Brīvdienas būs siltas un vasarīgas; nākamnedēļ kļūs vēsāks

2601619257c01b8b91c936.53144413.jpgNedēļas nogalē Latviju sasniegs karstums un brīvdienās solās būt īpaši vasarīgas, liecina sinoptiķu prognozes.

Sava vieta Vidzemē!

Uzķerties uz stereotipu āķa

jerkbait-9781631630668Par Mias Sīgertes debijas romānu Jerkbait pirmoreiz dzirdēju, kad skatījos literatūras vlogeru video par 2016. gada lasīšanas plāniem – vairāki vlogeri Sīgertes pirmo romānu minēja kā vienu no gada gaidītākajām grāmatām. Pateicoties pozitīvajām atsauksmēm un romāna žanram, arī manā lasāmo grāmatu sarakstā nonāca šis jauniešu romāns. 

Romāna galvenie varoņi ir dvīņubrāļi Tristans un Robijs. Abi spēlē vienā hokeja komandā, tomēr tikai Robijam hokejs ir sirdslieta, jo Tristans hokeju spēlē tāpēc, ka tā vēlas viņa vecāki. Tristans slepus raksta stāstus, fano par Brodvejas mūzikliem, kā arī sapņo par veiksmīgu karjeru teātrī. Dvīņu vecāki ir diezgan aizspriedumaini, tāpēc Tristanam jāapslāpē savas radošās izpausmes, kā arī sakostiem zobiem jāatbalsta talantīgais dvīņubrālis ceļā uz NHL. Robijs ir skolas slavenība, vairāku hokeja klubu favorīts, kā arī vecāku mīļākais dēls, tāpēc ģimeni īpaši satriec Robija pašnāvības mēģinājums. Vecāki liek mazāk mīlētajam dēlam pieskatīt topošo NHL spēlētāju, tāpēc Tristans jūtas vēl vairāk aizkaitināts, jo viņam ne tikai jādzīvo brāļa ēnā, bet arī jāupurē sava privātā telpa, brīvais laiks un nākotnes plāni, lai tikai pasargātu Robiju un izdabātu vecākiem. Laika gaitā Tristans atklāj, ka tā pa īstam Robiju nepazīst neviens, un tieši Tristans ir tas, kuram lemts pirmajam atklāt brāļa patieso būtību.

Romāna valoda ir patīkami plūstoša un vienkārša, bez klasiķu cienīgiem citātiem vai meistarības paraugdemonstrējumiem, tāpēc grāmatu bez jebkādām problēmām var izlasīt arī viena vakara laikā. Grāmatas varoņus gan būtu vēlējies rūpīgāk izstrādātus, jo lielākā daļa no tiem ir diezgan melnbalti – Tristana bijusī labākā draudzene Hetere lieliski iederētos filmā “Nekrietneles”, bet visvairāk pietrūka paša Robija padziļināta skatījuma uz visu apkārt notiekošo. Sīgertes romānā uzsvars likts uz aizspriedumiem, drošību internetā, homofobiju profesionālajā sportā, brāļu savstarpējām attiecībām, kā arī vardarbību skolās – lieliskas un ļoti aktuālas tēmas, kuru potenciālu Sīgerte diemžēl nav maksimāli izmantojusi.

IMG_20160614_170725Absolūti neesmu hokeja fans, tomēr grāmatā atainotā pēdējā spēle šķita kā izgriezta no kādas ļoti banālas deviņdesmito gadu bērnu filmas, jo tā bija pārāk neticama un klišejiska, lai es spētu tai ticēt. Bija arī pāris citas vietas grāmatā, kas uz mirkli sašķobīja manu ticību notiekošajam, bet par tām nerunāšu, lai nesabojātu lasītprieku citiem Jerkbait lasītājiem. Katrā ziņā robi romānā nebija tik lieli, lai uz tiem nevarētu pievērt acis, turklāt kā debijas romāns šis darbs nemaz nav zemē metams.

Šī grāmata ir ļoti jēgpilna lasāmviela jauniešiem, jo tajā ir atainoti pirmās mīlestības radītie prieki un bēdas, saskaršanās ar pirmajām grūtībām, tiecoties pēc savu sapņu īstenošanas, sarežģītais un reizē skaistais savu tuvinieku iepazīšanas process, kā arī ērkšķiem kaisītais vidusskolas laiks. Lai arī Jerkbait brīžiem šķiet nomācoša grāmata, tajā bieži dzirkstī pozitīvisms, kā arī romānu caurstrāvo doma, ka beigās viss taču būs labi.

Pats galvenais – Jerkbait palīdz atbrīvoties no stereotipiem, kas tik ļoti iesakņojušies sabiedrībā, īpaši nenobriedušos prātos un sporta pasaulē. (Spilgts piemērs ir profesionālais futbols, kur daudziem futbolistiem attiecības ar modelēm ir tikai PR triks, lai slēptu patieso seksuālo orientāciju, jo arī 21. gadsimtā sporta pasaule ir diezgan aizspriedumaina.)

VĒRTĒJUMS: 7/10 


Filed under: Grāmatas

Brigmanis: Nekavējoties jānovērš iespēja Latviju pametušiem bēgļiem saņemt pabalstu no valsts

Iekšlietu ministrijai ir nekavējoties jāsagatavo priekšlikumi grozījumiem normatīvajos aktos, lai novērstu iespējas tiem bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu, kuri jau pametuši Latviju, turpināt saņemt pabalstus no mūsu valsts, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Patvēruma likums nosaka, ka bēglis pirmos 12 mēnešus pēc bēgļa statusa iegūšanas un persona, kurai piešķirts alternatīvais statuss, pirmos deviņus mēnešus pēc alternatīvā statusa iegūšanas saņem pabalstu, kas sedz uzturēšanās izmaksas, kā arī valsts valodas apguvei nepieciešamās izmaksas, ja personai nav cita iztikas avota.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pabalsts, kas sedz uzturēšanās izmaksas Latvijā, pilngadīgai personai ir 139,00 euro mēnesī, katram nākamajam ģimenes loceklim un nepilngadīgām personām – 97,00 euro mēnesī.

Minētie noteikumi arī paredz gadījumus, kad pabalsta izmaksa ir pārtraucama. Vienlaikus normatīvais regulējums nav pilnīgs, jo neliedz bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu saņemt pabalstus gadījumā, ja viņi Latviju ir pametuši.

Brigmanis uzskata, ka šāda situācija nav pieļaujama un būtu nekavējoties jāveic izmaiņas normatīvajos aktos, lai cilvēki, kuri faktiski Latvijā neuzturas, nevarētu pretendēt uz finansiālu atbalstu no mūsu valsts.

„Aicinu Iekšlietu ministriju nekavējoties sagatavot atbilstošus grozījumus normatīvajos aktos un virzīt tos izskatīšanai valdībā. Esošā situācija nav pieļaujama, tāpēc atbildīgajām institūcijām nevajadzētu kavēties ar normatīvā regulējuma pilnveidošanu,” akcentē Brigmanis.

Kā zināms, no 45 cilvēkiem, kuri saņēmuši bēgļu statusu kopš aprīļa, no Latvijas aizbraukuši nedaudz vairāk par pusi. Latvijā palikušas vien četras ģimenes, no tām, kuras saņēmušas patvēruma statusu kopš aprīļa. Visas šīs ģimenes dzīvo Rīgā.

Sarkanais Krusts aizbraucēju motivāciju skaidro ar bēgļu maldīgo izpratni par dzīves apstākļiem Latvijā. “Viņi ir bijuši neizpratnē par to, ka Eiropas Savienības valstis visas nav vienādas, ka Latvija nav tik bagāta. Viņi pirms tam to nezināja vai viņiem nebija tas teikts, lai gan mēs to vienmēr sakām pirmajā tikšanās reizē, ka Latvija ir savādāka,” saka biedrības ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Foto:Saeima/https://www.flickr.com/photos/saeima//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Мы под колпаком WhatsApp, тотальная слежка от Facebook

    WhatsApp обязуется перед Facebook отправлять персональные данные пользователей  для рекламных целей. Думайте что это такая шутка! Да нет все на полном серьезе, вот Вам силка где WhatsApp это подтверждает: (https://blog.whatsapp.com/10000627/Looking-ahead-for-WhatsApp) И так что это? А вот что, WhatsApp уверяет, что все сообщения будут по прежнему шифроваться, однако, они же могут попасть совсем не […]

The post Мы под колпаком WhatsApp, тотальная слежка от Facebook appeared first on Kllproject.ru.

ASIMUT informācija

2016.08.26: Ar mērķi nodrošināt veiksmīgu sagatavošanās periodu 2016./2017. akadēmiskā gada sākumam, no 26.08.2016. ASIMUT sistēmā iespējota telpu rezervēšana docētājiem (3 dienas uz priekšu, 4h rotējošā kvota) un koncertmeistariem.