Alfred Bester – The Stars My Destination (Audio book)

333867

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

In this pulse-quickening novel, Alfred Bester imagines a future in which people “jaunte” a thousand miles with a single thought, where the rich barricade themselves in labyrinths and protect themselves with radioactive hit men – and where an inarticulate outcast is the most valuable and dangerous man alive. The Stars My Destination is a classic of technological prophecy and timeless narrative enchantment by an acknowledged master of science fiction.

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Lejuplādēju no torenta. Izvēlējos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Vērtējums/Rating: 1.5/5

Mana recenzija (pārdomas)/My (thoughts) review

Iespējams tas dēļ formāta, kādā baudīju grāmatu, bet The Stars my Destination sķita juceklīgs un nekonsekvents, un zvaigznes kā ceļamērķi kaut kā nesaskatīju. Visvairāk nepatika frāžu un vārdu atkārtošana (bezjēgā), īpaši tas nokaitināja pašās beigās. Pēc noklausīšanās, noskatījos vienu video recenziju, kura paskaidrots, ka ar to domāts dažādu maņu sajaukšanās, piemēram, konkrētus burtus redz konkrētās krāsas. Labi, zinu tādu lietu, bet šeit tas bija nevietā.

Tātad, Gulivers Foils ir vienkāršs strādnieks bez ambīcijām, un viņš ir vienīgais izdzīvojušais pēc sava kosmosa kuģa avārijas, un izdzīvo, pateicoties tērpam. Tā viņš vairākus mēnešus ‘’dreifē’’ atklātā kosmosā līdz garām pabrauc cits kosmosa kuģis. Ir skaidrs, ka tas Guliveru ir pamanījis, bet vienalga aizlido prom, nolemdams viņu gandrīz drošai nāvei. Šāda rīcība izmaina Guliveru līdz pat sirds dziļumiem, un viņu pārņem milzu atriebības kāre, kura tad laikam arī notur viņu pie dzīvības.

Šajā pasaulē eksistē teleportācija un telepātija. Nez kāpēc teleportācijai izdomāts jauns termins ‘’jaunte’’. Varbūt tāpēc, ka tā tas ātrāk izrunājams, varbūt tāpēc, ka cilvēki spēj to paveikt paši (distance kā kuram) bez tehnoloģiska atbalsta.

Bez galvenā tēla no citiem neviens īpaši neizcēlās, un vispār maz simpātisku tēlu, par sieviešu attēlojumu nemaz nesākšu; diemžēl neiztikt bez nevajadzīgas romantikas.

***************************************

Maybe because of the format in which I read this book but The Stars my Destination seemed messy and inconsistent, and I didn’t notice any stars as the destination. The most I disliked when the phrases or words were repeated way too many times, especially annoyingly at the end. After I finished to listen to this book I watched on booktube one review were it was explained that it was meant to show how different sense can intertwine, like when you see different letters each in concrete color. Ok, I know about such a thing, but the way that it was done… wasn’t good.

So, Gulliver Foyle is a simple worker without ambitions. He is a sole survivor after his spaceship has crashed, survives thanks to his suit. In such a state he ‘’drifts’’ for months when another spaceship flies by him. It’s clear that they have seen him but they fly away anyway, dooming Gulliver to an almost certain death. Such cruel action changes Gulliver to the core making him to lust after revenge, maybe that keeps him alive.

In this world a teleportation and telepathy are existing things. I only can’t think why the author invented a new term for teleportation – jaunte. Maybe because it’s faster to pronounce jaunte, maybe because people can do that themselves (the distance are different for each person) without technical aid.

Besides the main character no one else stood out, and very few were likable at all, and I’m not even going to start about women in this book; unfortunately there’s an unnecessary romance.


Filed under: Alfred Bester Tagged: 1.5 zvaigznes, Alfred Bester, audiogrāmata, Sci-Fi, The Stars My Destination

[Virsraksts nav norādīts]

tas, ka es tagad vēl te rakstu un ar jums runāju, iespējams, ir vairs tikai laimīgas izglābšanās stāsts
sēžu uz soliņa, pīpēju, kreisajā pusē uzrodas divi aktīvi jaunieši, un viens no viņiem mobilajā klakklakklak
kamēr es grozu galvu, viņi jau ir labajā pusē un atkal mobilajā klaklakklak
klakklaksklans, jei bogu

beidzot neizturu un saku vienam
dārgie biedri, esmu atbildīgs antisociālās organizācijas darbinieks nevis pokemons!

šķiet, viņi nenoticēja
viņi aizgāja aiz bērza un atkal visu šito

 
CoM__iCWEAAIgXn.jpg

Visas problēmas ir prāta radīta ilūzija

"Visas problēmas ir prāta radīta ilūzija" - tādu rindiņu šorīt izlasīju no plaukta paņemtajā grāmatā kādā it kā nejauši atšķirtā lappusē. Atceries manu seno stāstu par grāmatas liktenīgi nejaušo pieskārienu? Tad, lūk, jau atkal uzdevu jautājumu un sajutu vilkmi saņemt atbildi tieši tā - caur grāmatu. Jocīgas pieaugušo cilvēku blēņas kāds varbūt teiks, bet man ir vienalga, jo es atradu tieši to, ko meklēju. Atbildi. Atgādinājumu. Iedrošinājumu. Iedvesmu. Dalos! Lasīt vairāk...

Kāpēc valstij nav intereses par jaunatnes praktisko izglītošanu

Man atvēlētais laiks iztek, un, kā zinātnieki ir izteikušies, ja tu savas zināšanas nenodod nākamajām paaudzēm, tas ir veltīgi nodzīvots mūžs. Nevaru teikt, ka nav apguvuši no manis zināšanas, un jaunieši, paša bērni un citi darba veicēji ir izglītojušies tālāk un ieguvuši pat ļoti labus rezultātus, nekļūstot par ierēdņiem, ne deputātiem,- domāju, tas ir no smagā un reizē ieinteresētā darba iemaņām.

5 padomi un ieteikumi pareizai viedierīču lietošanai vasarā

Tālruņi un planšetdatori  ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Arī  vasaras atpūtā un atvaļinājumos tie parasti ir līdzi un tiek aktīvi lietoti.

Nagu kopšanas speciālists/-e

Darba devējs: Charme

Job Type: Pilna laika

Location: Tukums

Charme – dizaina manikīra un skaistumkopšanas studija Tukumā aicina kolektīvam pievienoties nagu kopšanas speciālisti/-u!   Prasības:  Manikīra, nagu dizaina, pedikīra, gēla nagu pieaudzēšanas prasmes Pienākumi: Ar mīlestību, ļoti rūpīgi un precīzi darīt savu darbu Laipni sagaidīt un pavadīt klientus Apgūt jaunumus savā profesijā regulāri apmeklējot seminārus Piedāvājam: Konkurētspējīgu atalgojumu Iespēju strādāt skaistā darba vidē Draudzīgu […]

Children of Time by Adrian Tchaikovsky

Children of Time by Adrian Tchaikovsky

Šo grāmatu es nopirku impulsa vadīts, skatījos gūdrīdos, ko lasa citi. Tad pievērsu uzmanību šai grāmatai, un man viņu uzreiz vajadzēja izlasīt. Par autoru es biju dzirdējis jau agrāk, bet nebiju veltījis laiku, lai papētītu ko vairāk. Galu gala Čaikovskis man asociējas ar komponistu nevis ar zinātniskās fantastikas rakstītāju.

Zemei ir sākušies tumšie laiki, galvu ir pacēlis ekoterorisms,. Tā pārstāvji uzskata, ka ir notikusi liela kļūda, sākot kosmosa apgūšanu. Daudzu gaismas gadu attālumā ris vairāki projekti ar mērķi sagatavot Zemes civilizācijai jaunas planētas. Taču ekoteroristu roka aizsniedzas arī zvaigžņu tālēs. Rūpīgi izplānotais terraformēšanas eksperiments nu noris pašplūsmā.

Divtūkstoš gadus vēlāk šai planētai tuvojas Gilgamešs kosmosa kuģis ar pēdējiem Zemes civilizācijas pārstāvjiem pusmiljons sasaldētu cilvēku ir beidzot nonākuši līdz apsolītajai paradīzei. Taču ne visu, ko var ar acīm redzēt, ir iespējams dabūt. Jaunā zaļā planēta jau ir aizņemta un to sargā Vecās Impērijas pavadonis. Šis pavadonis spēj iznīcināt Gilgamešu ar visu uz tā atrodošos dzīvību. Nākas izlemt – turpināt ceļu vai meklēt mājas citur.

Ņemot vērā, ka autors pēc izglītības ir zoologs, tad nav īpaši jābrīnās, cik liela uzmanība te tiek veltīta ekosistēmām un sugu evolūcijai. Visas grāmatas gadījumā mums ir dota iespēja sekot zirnekļu civilizācijas attīstībai un jaunu horizontu meklēšanai. Zirnekļi kļūst saprātīgi pateicoties niecīgam cilvēku izveidotam nanovīrusam, kura pamatuzdevums gan bija padarīt pērtiķus par cilvēku kalpiem, bet ne vienmēr viss izdodas. Šis nanovīruss nodrošina kooperāciju un iepriekšējo paaudžu atmiņu saglabāšanu. Tādēļ zirnekļiem tas, ko cilvēki veica miljons gadu laikā, izdodas pāris gadu tūkstošos. Bet viss sākās no Portijas stāsta galvenās varones; tā kā zirnekļiem iedzimst arī iepriekšējo paaudžu atmiņas, tad Portijas tēls ir viegli izskaidrojams visa stāsta garumā. Viņa un citi zirnekļi dzīvo ģimenēs, sabiedrībā dominē sievietes, un vīrieši ir tikai lēts darbaspēks. Taču tas notiek tikai līdz vienam sabiedrības attīstības mirklim, pēc tā viss mainās.

Un to visu panāk, kāds vīriešu kārtas zirneklis Fabians, slavenas zinātnieces asistents, kuram ir savas idejas par zirnekļu sabiedrības attīstību, kooperāciju un vīriešu vietā tajā. Es nudien esmu team Fabian.

Autora ieviestais nanovīruss rada vēl vienu specifisku sabiedrības attīstības ceļu – kooperācija. Ja cilvēkiem indivīds vienmēr stāvēs pāri kooperācijai, tad nanovīrusa aplipinātie radījumi izjūt zināmu simpātiju pret citiem šī vīrusa nēsātājiem un tādēļ to radītā civilizācija ir fundamentāli atšķirīga no mūsu ierastās un savā ziņā tādējādi stiprāka.

Papildus sižeta šķautne ir radītāju un radīto savstarpējās attiecības. Zirnekļi nojauš, ka tur augstu debesīs ir viņu Dievs, taču šis Dievs ir fundamentāli neizprotams, viņa ziņas ir neatšifrējamas. Savukārt Dievs, pustraks Vecās impērijas mākslīgais intelekts, ir radījis sev pats savu realitāti un uzskata, ka komunicē ar attīstītiem pērtiķiem. Taču viņu Dievs ir realitāte, jo redzams katru vakaru uzlecam un norietam.

Cilvēki savukārt tā arī nav neko mācījušies no pēdējā kara. Viņu komandierus uz priekšu dzen tikai sugas saglabāšanas instinkts. Viņi nav gatavi nekādiem kompromisiem un spēj atkāpties tikai spēka priekšā. Taču ja būs iespēja, viņi ir gatavi pārvērst apsolīto zemi par tuksnesi, tāpat kā tas reiz izdarīts ar zemi. Galu galā, ko gan iespēj zirnekļi! Šajā zirnekļu un cilvēku konfliktā ir gan viena lieta, kas man nedaudz sabojāja augstās domas par autoru. Es gan zinātu, kā tikt gala ar problēmu jau pašā sākumā – spainis ar gultņu lodītēm varētu izdarīt brīnumu lietas. Taču neko darīt, Gilgameša zinātnieki neredz acīmredzamus atrisinājumus.

Grāmata lasās apbrīnojami raiti, man gan pilnīgi pietika ar absolūti svešas civilizācijas vēstures lasīšanu. Te ir gan kaujas ar skudru kolonijām. Tieši kolonijām. Skudras katra individuāli nav neko gudras, taču kopā viņas viedo tādu kā mākslīgu superintelektu, kurš neiegrožots var pārņemt visu pasauli. Stromopodi, kuri dzīvo savos ūdeņos paši par sevi un neuztraucas par pārējiem. Daži primitīvie zirnekļi un vaboles, kuras iemācījušās uzhakot skudrupūžņa drošības sistēmu. Vienkārši izcili!

Grāmatai lieku 10 no 10 ballēm. Noteikti lasiet, šādu skatījumu uz zemes cilvēku pēdējām dienām man vēl nebija nācies lasīt. Episkas kaujas, nestandarta pasaule un beigu konflikts, kas liek izsaukties – “Kas te pie velna nupat notika!”. Un tad likt paskatīties uz visu izlasīto vēl no pavisam citas perspektīvas un saprast, ka citādi nemaz nebija iespējams. Atradīsies arī atbilde uz jautājumu, vai cilvēki var sadzīvot ar zirnekļiem.

Jelgavas nakts pusmaratons bildēs 2016

01

Ir vakars vēls un saule tik riet, bet pa Jelgavu skrējēju bari tik klīst.

01-1 rusantro

Naktīs tumšās Jelgavas ielās Dzirdu senu gadsimtu soļus, Soļi te klaudz, Ir staigājis ļaužu tik daudz.

021-600x400.jpg

Lasīt tālāk Jelgavas nakts pusmaratons bildēs 2016

Piektdiena - Jēzus ciešanu diena!

Viss sāk notikt tik ātri, ka nespēju vairs tikt līdzi notikumiem. Vakar sagaidījām pāvestu Bloņas pļavās. Pāvests aicināja mūs būt priecīgiem kristiešiem un nezaudēt cerību grūtībās. Garīgums balstās cilvēcībā. Prieks un līksmība, redzot pāvestu, bija neaprakstāma.
Vakarā satiksme bija bloķēta, tādēl devāmies uz vecpilsētu, kur lūdzāmies pie sv. Terēzes no Bērna Jēzus relikvijām.
Piektdien, latviešu katehēzē, arhibīskaps uzsvēra evaņģelizācijas nozīmi un Tezē kopienas brāļi aicināja uzņemt jauniešus no visas Eiropas Rīgā, jaunā gada priekšvakarā.
Pēc mākslas muzeja apmeklēšanas, gatavojamies krustaceļam Bloņas pļavās. Tiekamies rīt.

20160729_084822.jpg
1469801532116.jpg

Post Pop Depression

Man ir grūti šobrīd salikt kopā divus mentālos portretus: teju septiņdesmit gadus vecu puskailu dēmonu, kas lēkā pa Positivus skatuvi, un visai apcerīgu Deivida Bovija līdzinieku, kas iedziedājis "Post Pop Depression". Es saprotu, ka viņi abi ir viens un tas pats cilvēks, bet līdz galam nespēju tam noticēt. "Pēc popmūzikas depresija" (uztverama arī kā depresija pēc Popa, t.i., Igija aiziešanas) ir ieraksts, ar kuru pilnīgi iespējams, ka Pops atvadās no saviem uzticīgajiem klausītājiem - cerams gan, ka viņš vēl gana ilgus gadus pavadīs šai pusē, nevis kopā ar Boviju, taču šis tiešām izklausās pēc mūziķa pēdējā albuma, tāda, ar ko ir labi pielikt punktu spožai karjerai. Ne jau velti viņš te dzied par to, ka viņš meklē amerikāņu Valhalu. Tas diezgan labi sasaucas ar Bovija dziesmu par Lācaru. Ja nu vienīgi Pops prognozējami meklē to paradīzi, kurā nonāk kaujas laukā kritušie - atbilstoši arī manai izpratnei, ka viņu reiz nonesīs no skatuves. Vispār gan ar "Blackstar" un "Post Pop Depression" paralelēm ir jāuzmanās, jo ar hronoloģiju tur ir sarežģīti. Ierakstīti abi albumi ir aptuveni vienā laikā, izdots vispirms Bovija albums, pēc tam Igija (jau pēc Bovija nāves). Tieša ietekme tur nemaz nebūtu iespējama, jo Bovijs pēdējos savas dzīves gadus bija stipri noslēgts un, kā vēsta intervijas, ar Igiju viņam sevišķa kontakta jau ilgstoši nebija. No kā var secināt, ka itin līdzīgā vietā viņi nokļuva neatkarīgi viens no otra. Protams, tagad ir grūti teikt, vai Igija albums būtu bijis tieši tāds pats, ja ne Bovija nāve - gan jau, ka viņam bija vēl kāda dziesma ierakstīta, producenta veikums varētu būt atšķirīgs utt. un var gadīties, ka 2016.gada sākumā arī pats Igijs būtu izdevis drusku citādāku "Post Pop Depression". Katrā ziņā viņa "German Days" raisa asociācijas pat ne ar viņa un Bovija jaunības dienu trakulībām Berlīnē, bet vairāk ar to, kā pats Bovijs 2013.gadā ar "Where are we now?" pārdomāja aizgājušo laiku. Lai pārvarētu (vai arī izdzīvotu) šo depresiju, Igijs piesaistīja par sevi ievērojami jaunākus mūziķus - Džošu Hommi no "Queens of the Stone Age", viņa grupas biedru (un vienlaikus "The Dead Weather" dalībnieku) Dīnu Fertitu un Metu Heldersu no "Arctic Monkeys". Homme patiesībā arī ir visvairāk atbildīgs par ieraksta skanējumu - viņš ne tikai tajā spēlē ģitāru, basu, klavieres, sintezatorus, melotronu un perkusijas, bet arī ir tā producents. Un jāsaka - lai arī paši QotSM mani nekad nav sevišķi interesējuši, savu darbu viņš ir paveicis izcili - ja ne gluži kā Toni Visconti Bovijam, tad ļoti tuvu tam. Tas pilnīgi noteikti ir arī viņa nopelns, ka Igijs 2016.gadā izklausās vienlaikus aktuāls un ne modei pakaļ skrienošs. Ļoti labi viņam izdodas paveikt ieraksta pirmajā pantā apgalvoto:
I'm gonna break into your heart, I'm gonna crawl under your skin.
Droši vien nav pārsteidzoši, ka "Post Pop Depression" kļuva par visaugstāk gan britu, gan amerikāņu topos uzkāpušo Popa ierakstu (vecie lojālie fani pret neko nemaksājošajiem strīmotājiem), bet tas patiešām var tikt uzskatīts par vienu no viņa veiksmīgākajiem ierakstiem. Protams, nav šaubu, ka pastāv zināmas pretrunas starp to Igiju Popu, kas apdzied Gardēniju, un to Igiju Popu, kurš vēlas būt tavs suns, bet varbūt tā nemaz nav pretruna - viņš apzinās savus gadus, savu mirstību, bet viņš ir gatavs nest to krustu, kas viņu nogādās Valhalā, kas laikam jau ir Igija pamatmērķis.

Jaunumu kaleidoskops

Sen nebiju neko postojis par jaunumiem copes lauciņā. Attiecīgi - ir laiks šo lietu labot! Pirmkārt sāksim ar vobleriem. Ilgi gaidītais Jackall Rerange 130SP nu jau ir pieejams veikalu plauktos. Pavasara izstādē, Viļņā bija iespēja aplūkot testa modeļus. Interesanta ir māneklī izmantotā tālmešanas sistēma. Volframa cilindrs, kuram ir fluorokarbona apvalks, metiena laikā pārvietojas, attiecīgi māneklis lido tālāk. Pateicoties apvalkam, cilindrs daudz vieglāk slīd mānekļa iekšpusē.

Robert’s Books OPEN STAGE II

Pirmā atvērtā skatuve bija tik veiksmīga, ka jau 28. jūlijā Robert’s Books rīkoja nākamo.

Nezinātājiem, šis ir pasākums, kura laikā jebkurš ir laipni aicināts uzstāties uz Robert’s Books terases: mūziķi, akrobāti, dzejnieki, komiķi, lektori utt. Aicina kā amatierus, tā profesionāļus. Ja vēlaties uzstāties, atrakstiet Facebook ziņu Robert’s Books vai e-pastu uz robertsbooks@inbox.lv ar kādu savas daiļrades piemēru.

Noteikumi:

  • Uzstāšanās ilgums – līdz 10 minūtēm.
  • Uzstāšanās var būt tikai akustiskas, bez skaņu pastiprinošas tehnikas.
  • Veidojam uzstāšanās drošas sev, skatītājiem un videi – bez ķēpības (piemēram, krāsām vai šķidrumiem) vai bīstamiem elementiem (piemēram, uguns).

28. jūlija plkst. 20:00 atkal laipni tika aicināti izbaudīt jauku atmosfēru un dažādu talantu uzstāšanās.

Galerija

Bildēs: Līva Komarovska, Krišjānis Baltauss, Abra, Ralfs, pārējos diemžēl nepaspēju piefiksēt :)

20160728 Robert's Books Open Stage 2
Robert’s Books Open Stage 2
Robert's Books Open Stage 2. Līva Kamarovska
Robert’s Books Open Stage 2. Līva Kamarovska
20160728 Robert's Books Open Stage 2
Robert’s Books Open Stage 2. Krišjānis Baltauss.
20160728 Robert's Books Open Stage 2
Robert’s Books Open Stage 2
20160728 Robert's Books Open Stage 2
Robert’s Books Open Stage 2
20160728 Robert's Books Open Stage 2
Robert’s Books Open Stage 2. Ralfs.
20160728 Robert’s Books Open Stage 2
Robert’s Books Open Stage 2
e-art?d=yIl2AUoC8zA e-art?d=qj6IDK7rITs

Picu ballīte sadarbībā ar CityFood

Mūsdienās vairs nav nekas neparasts pasūtīt ēdienu uz mājām - izvēle ir gana plaša, piemērota katrai gaumei - zupas, salāti, uzkodas, kebabi, suši, picas, wok, deserti, burgeri, pasta, latviešu tradicionālā virtuve, āzijas virtuve utt. Katrs gardēdis atradīs sev piemērotāko! Arī es esmu pasūtījusi ēdienu uz mājām no dažādām ēdienu piegādes vietām. 
Tā nu sanāca, ka piedāvājums pasūtīt ēdienu uz mājām no restorāna CityFood nāca tieši laikā uz meitas vārda dienu, līdz ar to es varēju vairāk laika veltīt ģimenei, atpūšoties no ēdienu gatavošanas.

Pica_pepperoni1.pngPica pepperoniPica_pepperoni2.pngPica Pepperoni
Lasīt tālāk »

Lielajam un Flensburgai uzvara pārbaudes spēlē

Ceturtdien otro pārbaudes spēli Vācijas Bundeslīgas kluba "Flensburg Handewitt" rindās aizvadīja Latvijas handbolists Toms Lielais.

The Great Wall

Kinokompānija “Universal Pictures” sadrabībā ar “Legendary Pictures” un režisors Yimou Zhang(“Coming Home”, “The Flowers of War”) piedāvā jaunāko mistisko trilleri ar Matt Damon(Oskara balva par scenāriju filmai “Good Will Hunting”) galvenajā lomā. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2017. gada februāŗi. Jaunākā filma “The Great Wall” Režisors: Yimou Zhang Žanrs: mistika, trilleris Aktieri: Matt Damon, Willem Dafoe, […]

Liepājas domes un iestāžu notikumu kalendārs laika posmam no 1.augusta līdz 6. augustam

ģenerālis-gubernators

ad-jXn98v57jsoAVLq-q2g.jpg

vara bungas:  Karalauču novada militārā nozīme aug griezdamies, tādēļ draugs-čekists pieskatīs, lai nekādu maidanu.


Tagged: A2/AD, krievija, taktika

Pāris vārdos- par vasaras grāmatām

santasbiblioteka

Finanšu ministre uzdod VID atjaunot Tāli Kravali amatā (papild.)

kravalis_talis_luka-small.jpg

Ministre: vienlaikus ar Kravaļa atjaunošanu amatā ir jāatjauno visas disciplinārlietas, iespējams, viņš jāatstādina no pienākuma pildīšanas

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzdevusi Valsts ieņēmumu dienestam (VID) atjaunot valsts civildienesta attiecības ar Tāli Kravali, kuru bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone februārī atbrīvoja no Muitas pārvaldes direktora un VID ģenerāldirektora vietnieka amata.

VID šo rīkojumu ir saņēmis, bet sīkāku informāciju par tālāko rīcību sola vēlāk, ziņo LETA.

Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis informēja, ka, izvērtējot bijušā VID vadītāja vietnieka un Muitas pārvaldes vadītāja Kravaļa sūdzību, piektdien finanšu ministre pieņēmusi lēmumu, ar kuru VID ir uzlikts par pienākumu atjaunot valsts civildienesta attiecības ar Kravali.

VID Sabiedrisko attiecību daļā aģentūrai LETA skaidroja, ka saskaņā ar Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 19.panta ceturto daļu pret ierēdni ierosināto disciplinārlietu, kas izbeigta valsts civildienesta attiecības pārtraucot, atjauno, ja persona tiek iecelta ierēdņa amatā un kopš dienas, kad izbeigušās valsts civildienesta attiecības ar šo personu, nav pagājuši vairāk kā divi gadi.

"Tas nozīmē, ka disciplinārlieta pret Kravali tiks atjaunota pēc viņa atjaunošanas amatā, kas VID ir jānodrošina, izpildot finanšu ministres lēmumu - atjaunot amatā VID ģenerāldirektora vietnieku muitas jomā, Muitas pārvaldes direktoru," norāda VID.

Patlaban VID atturas sniegt detalizētu komentāru par VID turpmāko rīcību un vienlaikus apliecina, ka savās darbībās vadīsies, ievērojot normatīvajos aktos noteikto.

VID atgādināja, ka valsts civildienesta attiecības ar Kravali tika izbeigtas 29.februārī, bet 7.martā, pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 34.panta pirmo daļu, tika izbeigta pret Kravali ierosinātā disciplinārlieta.

Šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" finanšu ministre skaidroja, ka viņa iepazinusies ar juristu vērtējumu par situāciju un konstatējusi, ka jāpieņem lēmums par Kravaļa atjaunošanu, jo viņš atlaists nepareiza iemesla dēļ. Proti, Kravaļa atlaišanas iemesls bija pielaides valsts noslēpumiem neesamība, tomēr atlaišanas brīdī viņam iepriekš izsniegtā pielaide vēl nebija anulēta. Ja Kravalis netiktu atjaunots amatā, viņš vēlāk šo argumentu varētu izmantot tiesā pret valsti.

Ministre rezumēja, ka viss ir jādara korekti. Viņa pauda viedokli, ka vienlaikus ar Kravaļa atjaunošanu amatā ir jāatjauno visas disciplinārlietas, iespējams, viņš jāatstādina no pienākuma pildīšanas. Kravaļa pārkāpumi tiks izmeklēti un tālākā rīcība būs atbilstoša pārkāpumu smagumam.

Kravali no amata šogad 29. februārī atbrīvoja viņa priekšniece Ināra Pētersone. Kravalis bija viņas vietnieks.

Šogad janvāra beigās VID Finanšu policijas pārvaldē pret Kravali tika sākts kriminālprocess. Kravalis toreiz Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka šāds process, kas saistīts ar ierobežotas informācijas izpaušanu, ir ierosināts. Viņam piemērots aizdomās turētā statuss. Vienlaikus Kravalis raidījumam teica, ka šāds statuss viņam piemērots jau otro reizi un iepriekšējo uzraugošais prokurors atcēlis kā nepamatotu.

Kravalis no dienesta pienākumu pildīšanas tika atstādināts pērn oktobra sākumā. Galvenais iemesls, kāpēc viņš tika atstādināts, bija problēmas ar Eiropas Savienības (ES) tranzīta regulas ieviešanu, toreiz skaidroja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Pret Kravali pērn tika sāktas vairākas disciplinārlietas. Viena no tām ir par ES Tranzīta regulas neieviešanu atbilstoši prasībām, VID ģenerāldirektora rīkojumu nepildīšanu, VID tēla graušanu un kompetences līmeņa pārkāpšanu.

Taču discipinārlietu ierosināšana nav traucējusi 2012.gadā Kravalim tikt pie ģenerāļa uzplečiem.

Kā zināms, viņš ir liecinieks arī kukuļošanā apsūdzētā bijušā Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka un augsta ranga Finanšu ministrijas ierēdņa Vladimira Vaškeviča lietā. Informāciju par kukuļiem izmeklētājiem, visticamāk, nodevis Kravalis. Viņš ir arī sniedzis plašas liecības pret Vaškeviču.

Ģenerālprokuratūra Vaškevičam uzrādījusi apsūdzību par to, ka laikā no 2010.gada decembra līdz 2011.gada janvārim Vaškevičs, būdams valsts amatpersona, atkārtoti nodevis kukuļus. Kopumā kukuļi nodoti 52 880 eiro un 5600 latu apmērā.

 

Raibs... (nē, ziedošs) gar acīm

IMG_0707.JPG

Mazliet paspēlējos ar uztamborētajām puķītēm, diegu gali speciāli atstāti tik gari, lai ar tiem pašiem sašūtu motīvus kopā, intuīcija un pieredze saka, ka šis savienošanas veids šoreiz būs īstais, lai gan doma par motīvu sašūšanu manī neraisa iedvesmojošas emocijas, ... vienkārši man nepatīk to darīt. Bet somu (drīzāk tašu) gribu, ļoti gribu.... un ātrāk gribu...

IMG_0703.JPG

Nesaskaitīju motīvus, bet apmēram kaut kur pusē ar tamborēšanu esmu tikusi. Motīvi ļoti iedvesmojoši, vienā vakarā kādus padsmit iespējams uztamborēt. Tamboradata Nr. 3, pārsvarā kokvilna no Turcijas, arī raibā (ar krāsu pārejām), bet divas iesāktas ficītes (apaļās - sarkanā un oranžā) kāda senāka kokvilna, kas nav tik labi formu turoša un mazliet cita groduma pavediens, bet tieši spilgtās krāsas ļoti labi iederas pie pārējām. Motīvs kripatiņu smalkāks sanāk, bet kopējā masā pazudīs, nepamanīs atšķirības, būs vien skaists, košs papildinājums.

IMG_0699.JPG

Paldies Alisei par ieteikumu somai iešūt oderi! Sākšu savienot motīvus, tad arī izdomāšu galīgo variantu, vai man būs soma ar rokturiem un oderi vai pa vienkāršo - tašiņa uz pleca bez oderes... kartupeļus jau no tirgus, protams, tajā nenesīšu, pārāk smuka solās būt...

IMG_0712.JPG

Mēģināju motīvus grupēt slejās, kā oriģinālajam modelim, salīdzinoši manas puķītes ir mazākas un un no smalkāka pavediena, tādēļ galarezultāta izmēram noteikti vajadzēs lielāku motīvu skaitu. Jāturpina vien tamborēt!  

Krāsainas brīvdienas!

Latvijā durvis vaļā vēris septītais ātrās ēdināšanas restorāns Subway

Latvijā oficiāli durvis vaļā vēris septītais ātrās ēdināšanas restorāns Subway. Jāatzīmē, ka tas ir pirmais Subway Drive-in restorāns Baltijā.

Tas atrodas degvielas uzpildes stacijā “Totāls” Inčukalnā uz Rīga-Sigulda šosejas. Rīgā jau ir atvērti 6 Subway restorāni, gan Vecrīgā un pilsētas centrā, gan arī lielākajos tirdzniecības centros.

Subway restorāni ir labi zināmi ar sendvičiem, kuri tiek pagatavoti klientu acu priekšā, tieši tā, kā viņi to vēlas. Klients var brīvi izvēlēties maizi, kura katru dienu tiek svaigi cepta restorānā uz vietas, dārzeņus, piedevas, sieru un mērci, personalizējot sendviču atbilstoši savām vēlmēm. Visus sendvičus ir iespējams nobaudīt arī kā salātus. Gardais, karstais dzēriens vai uz vietas svaigi ceptais lielais cepums piešķirs maltītei papildus baudu.

Pēdējo gadu laikā veselīgas ātrās ēdināšanas ēstuve “Subway” ir iemantojusi popularitāti teju visā Eiropā, gadā tiek atvērti 500 -1000 jauni restorāni.

Foto:WandererCreative/https://pixabay.com/en/users/WandererCreative-855399//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Christine and the Queens - Tilted


Время отдавать долги


В фейсбуке следую трем астрологам, которых знаю лично и уважаю, но в последнее
7c716b8c7bf790ae8469ff2aba886260.jpg

время удивляюсь столь отличающимся прогнозам. Мне одной так кажется? Они никогда

не были одинаковые, так как у каждого своя система, свое виденье и принятие во

внимание различных аспектов, но все таки раньше эти прогнозы заметно больше

резонировали с тем, что я ощущала «в воздухе». Один момент ведическая версия

резонировала, и потом снова нет.

Последние два месяца читала с надеждой, так как все таки хотелось найти

астрологические подтверждения своим ощущениям. Может что-то не так с моими

ощущениями?

Если бы мне пришлось охарактеризовать этот период (особенно время после Летнего

Солнцестояния), то я однозначно сказала бы, что настало Время отдавать долги, где

ключевые слова — деньги, род, родственники и отношения.

По ощущению выглядит так, как если бы Вселенная усердно ждала, что

люди отработают свои кармические и прочие долги, но до этого момента это

происходило очень вяло. И вот сейчас у Вселенной «горят» сроки.

Бушует Система, учреждения, много аварий и денежных штрафов и очень много

расставаний. На горизонте появляются люди и ситуации, которым казалось бы уже

давно надо было быть в прошлом, и все таки у многих, к удивлению, еще остались

«кармические хвосты», которые необходимо подтянуть.

Иногда может казаться, что то, что происходит — не справедливо, какой то штраф или

расчет, может появиться желание судиться и доказать свою правоту. Но я бы

посоветовала вспомнить старую еврейскую поговорку '' Спасибо Боже, что взял

деньгами'' и двигаться дальше. Так как если мы должны деньги, то придет момент, когда

их надо отдать, хотя должны другому человеку или другой жизни.

Похожая ситуация и с партнерскими отношениями. Больше всего это относиться к тем, у

кого фундамент давно прогнил и вот уже начинают рушиться стены..

В моем роду эти процессы затронули почти каждого члена семьи, при чем перипетии

переплелись между собой, что кажется каждый отдает долг каждому, иногда даже не

уследить за всеми процессам, насколько внезапно и интенсивно все случаются. Самое

красивое в этом то, что уходит старое, происходит освобождение и сближение —

медленно, но ощутимо.

Все больше Душ возвращается Домой...

Буду рада, если кто-то из астрологов или чувствующий энергии человек

прокомментирует эти мои наблюдения и скажет, что же происходит на самом деле и

когда немного «отпустит» :) Я не спрашиваю когда закончится, так как знаю, нас будет

трясти до тех пор, пока не вытрясет все старое дерьмо, (прошу прощения за дерьмо)

Я тоже частично была затянута в этот процесс. Последние пару лет меня содрогало

внутри, я работала, доставала наружу, трансформировала и менялась, и в физическом

плане все протекало обычно без каких либо больших внешних проблематик. Этот

последний месяц затянул и меня — в большей части в ураган моих близких, но и мне

пришлось получить леща :) Но благодаря маленьким шагам все-таки смогла

удержаться на тросе равновесия … :)

Хочу поделиться и рассказать про своей последний необычайный банный ритуал. Баня (

в сопровождении человека, знающего банный ритуал) является одним из

эффективнейших инструментов собственного упорядочивания и уравновешивания.

Обычно я выбирала одну из актуальных внутренних проблем, якорей, детских травм, с

которыми надо поработать. Эта работа происходит через физическое и чаще через

нижние энергетические тела (астральный и ментальный план). Может случится сильное

очищение, слезы, эмоции.. и после легкость и ощущение полета... И снова отпущена

одна порция...На этот раз было иначе. У моей банщицы («Daces pirts”) это был первый опыт — после

первого шлепка, поддав жару, долго напевая ''bramaņus'', я осталась вне эмоций, вне

физического тела, вне реальности, одновременно с этим сумев спокойно говорить и

отвечать.

Самым большим удивлением для меня и Dace стало то, что прохладно мне было не

только внутри, но и снаружи — прохладное было и мое тело. Прохладная кожа, несмотря

на сильный жар в бане! Это противоречит законам физики, потому как любой предмет

помещенный в жару должен нагреться.. Что произошло? Может у банщиков есть

подобный опыт?

Но я поняла сама, что работа была с верхними энергетическими телами. До того момента и

подумать не могла, что в бане можно работать и с ними...

С последним шлепком ушел жар и я пережила свой летящий переход через Белый

туннель света.

Я вышла на место, в котором нахожусь на данный момент. В книге «Прощай Карма» я

писала об этом в разделе «выйти из реки». Если раньше я это практиковала осознанно,

чтобы перенести свое сознание и позицию наблюдателя, то сейчас уже две недели стою

на берегу реки, в то время, как обычно спокойная речка превратилась в стремительную

горную реку, которая принесла новую воду, смешав со старой, размыв берега и подняла

весь старый ил с самого дна...

И приходят много знаков, много совпадений, которые переплетают настоящее с

прошлым, в медитациях и реальности переплетают старые вещи с совсем не старыми...

Бывали ли Вы в Merkines пирамидах в Литве? Я только что побывала. У меня не так

много мест на земле, которые перфектно совпадали бы с моими вибрациями, учли

течение вселенной и приказали бы замолчать в бесконечном смирении и

благодарности... Еще одно из таких мест — Карахунча в Армении. У обоих этих мест

схожий с моим резонанс, хотя энергетически они отличаются. Искренне рекомендую...

Поэтому, мои дорогие, глубоко вдохнули, закатали рукава и продолжаем «подтягивать

хвосты» :) По-моему сейчас самое важное - это понимание, принятие, благодарность,

смирение и не сопротивление. Остаемся в своем правильном и пусть уйдет то, что

должно уйти!

И посмотри, что твориться за окном — Природа и Мать Земля очищается грозами,

дождем и градом!

Сердечно,

Инта
Огромное спасибо Ольге за перевод.....

Paziņojums par „Limbažu novada attīstības programmas 2017.–2023.gadam” 1.redakcijas nodošanu publiskai apspriešanai

gerbonis mazsLimbažu novada dome 2016.gada 28.jūlijā pieņēma lēmumu ''Par „Limbažu novada attīstības programmas 2017. – 2023.gadam” 1.redakcijas nodošanu publiskai apspriešanai'' (protokols Nr.17, 18.§).

Kāds laiks gaidāms brīvdienās?

385315367579b30c85dec04.55009131.jpgNedēļas nogalē karstums un svelme Latvijā mazināsies, bet brīvdienas aizvien būs vasarīgi siltas, liecina sinoptiķu prognozes.

LULU BĒRNIEM - operas un baleti pašiem mazākajiem

2016.07.29: Laikmetīgo operu cikls LULU priecājas pavēstīt, ka augustā vismazākajiem skatuves mākslu mīļotājiem tiek piedāvāts LULU BĒRNIEM. Tā ietvaros kino teātra Splendid Palace Film Noir zālē otrdienu pēcpusdienās plkst. 15:00 piedāvāsim četrus dažādus, krāsainus operu un baletu iestudējumus no pasaules vadošajiem teātriem, arvien saglabājot LULU formātu, pirms ie

Autokross: Vecpils dalībnieku sastāvs ar pārsteigumiem

Pēc nedēļas Vecpils autotrasē notiks Latvijas autokrosa čempionāta priekšpēdējais, ļoti izšķirošais piektais posms. Trešdien noslēgusies pieteikšanās sarūpējusi atsevišķus pārsteigumus. Par pārsteigumu to saukt nebūtu pareizi, taču jebkurā gadījumā patīkami, ka divas krīzes klases – 1600 un Open 2500 ir sapulcējušas kvorumu. Turklāt, jo vairāk spiediens tiek izdarīts uz 1600 klasi, jo naidīgāka tā paliek: saņemti...

Mercedes izziņo pasaulē pirmo elektrisko, pilsētām paredzēto kravas auto

Arvien plašāks Eiropas autoražotāju loks pievēršas elektro automobīļu izveidei. Pavisam nesen Porsche paziņoja par elektriskā konceptauto ieviešanu dzīvē un elektro auto jomas speciālistu pieņemšanu darbā. Mercedes-Benz ir tikko izziņojis Urban eTruck smago automašīnu, ko darbinās elektrodzinēji.

Pagaidām Mercedes-Benz Urban eTruck būtu uzskatāms par konceptu, tomēr automašīna ir parādīta darbībā, apsteidzot elektro auto industrijas gigantu Tesla, kas arī vēlas uzsākt lielāka izmēra elektrisko automašīnu ražošanu.

Mercedes-Benz Urban eTruck ar vienu uzlādi spēs nobraukt 200 kilometrus, kas pilsētai varētu būt pietiekami. Protams, 200 kilometrus Urban eTruck nobrauc ar visu kravu. Diemžēl elektriskās smagās automašīnas masveidā uz ceļiem varētu nonākt vien pēc 2020. gada. Mercedes-Benz norādījis, ka pagaidām mašīnām paredzētie akumulatori ir pārāk dārgi, uzņēmums lēš, ka līdz Urban eTruck iznākšanai akumulatoru tehnoloģijas uzlabosies un to cenas kritīs vismaz 2.5 reizes.

Ivara Grāvleja izstāde "Nezināmā latviešu fotogrāfija"

Kārlis Kalnbērzs sekundes sprādziens 1907No 4. augusta Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma fotomākslinieka Ivara Grāvleja izstāde "Nezināmā latviešu fotogrāfija".
Izstāde ir subjektīva, ironiska interpretācija par Latvijas fotogrāfijas vēsturi, sākot ar fotogrāfijas rašanās brīdi līdz mūsdienām. Projekts "Nezināmā latviešu fotogrāfija" ir fragments no maģistra darba, ko autors rakstījis, absolvējot FAMU akadēmiju. Izvēlētie fotogrāfi un notikumi ir fikcija, kas provokatīvā un humoristiskā veidā raksturo Latvijas fotogrāfijas tendences un priekšstatus, jo, kā ironizē "mākslas un fotogrāfijas vēsturnieks" Ivars: "Latvijas fotogrāfi nav vērsti uz ārēju spožumu un ātru slavu. Tas padara viņu popularizēšanu starptautiskajā arēnā daudz komplicētāku. Latvijā ir daudz interesantu un spēcīgu fotogrāfu, kuru darbus raksturo ziemeļnieciska atturība, dziļums un daudzveidība."

Lūgt Tā Kunga padomu

Tad Israēla vīri ņēma gan no viņu ceļamaizes, bet tie neprasīja Tā Kunga gribu. [Joz.9:14]

Lūgt Tā Kunga padomu

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgais forums | bībele | baznīca | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas: