Apcietināta VNĪ amatpersona par patvaļīgu piekļūšanu datiem, kas saistīti ar militāro drošību

let_2980024-small.jpg

"Valsts Nekustamie īpašumi" amatpersona, kas bija pieņemta darbā uz pārbaudes laiku, patvaļīgi piekļuvusi automatizētajai datu apstrādes sistēmai, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

Valsts policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) amatpersonu, kura patvaļīgi bija piekļuvusi automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību, ziņo LETA.

 Portāls "pietiek.com" raksta, ka VNĪ Attīstības pārvaldes direktors Vjačeslavs Kostigovs ir atlaists no darba, turklāt tas noticis pēc tam, kad viņu aizturējusi Valsts policija. VNĪ pārstāvis Arnis Blodons aģentūrai LETAI ir apstiprinājis, ka Kostigovs VNĪ vairs nestrādā, taču sīkākus komentārus par atlaišanas iemesliem neminēja, solot plašāku informāciju sniegt vēlāk. 

4.februārī Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki saņēma informāciju no VNĪ par notikušu drošības incidentu uzņēmuma informācijas sistēmā. Saņemtā informācija liecināja, ka VNĪ, veicot regulāru un sistemātisku kontroli iekšējās informācijas sistēmas apritē esošo dokumentu plūsmām, konstatēja, ka viena no VNĪ amatpersonām, kas bija pieņemta darbā uz pārbaudes laiku, patvaļīgi piekļuvusi automatizētajai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību, aģentūru LETA informējusi Valsts policija. 

Policijā par notikušo nekavējoties tika sākts kriminālprocess, un nepilnas diennakts laikā izmeklētājiem izdevās pārtraukt patvaļīgo piekļuvi, nobloķēt un pilnībā atgūt pretlikumīgi iegūto informāciju, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību. Diennakts laikā tika veiktas arī vairākas sankcionētas kratīšanas un speciālās izmeklēšanas darbības, kā arī tika aizturēts 1964.gadā dzimušais VNĪ darbinieks, kurš tajā brīdī slēpās kādā dzīvoklī Rīgā. 

Turpmākās izmeklēšanas laikā policijas darbinieki nostiprināja pierādījumus un, ņemot vērā to, ka aizdomās turētā persona slēpās, lūdza tiesu piemērot drošības līdzekli apcietinājumu. 7.februārī aizdomās turētais vīrietis apcietināts. Drošības incidentu un potenciālo apdraudējumu valsts ekonomiskajai un militārajai drošībai izdevās novērst, pateicoties VNĪ savlaicīgai reaģēšanai, kā arī policijas izmeklētāju veiksmīgajai sadarbībai ar elektronisko sakaru komersantiem. 

Persona tiek turēta aizdomās pēc diviem Krimināllikuma pantiem - par patvaļīgu piekļūšanu automatizētas datu apstrādes sistēmas resursiem, kuri saistīti ar valsts ekonomisko un militāro drošību, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Krimināllikumā par šādiem noziegumiem paredzētais maksimālais sods attiecīgi ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem un trim gadiem.

Guļošajiem ceļu policistiem izteiks aizrādījumus

Par radušos situāciju esam informējuši Ceļu policijas (CP) bataljona komandieri, lai viņš izsaka darbiniekiem aizrādījumus un pārrunā šo situāciju ar CP bataljona darbiniekiem, - šādi Valsts policija reaģējusi uz Pietiek lasītāja iesūtītajiem fotoattēliem, kuros redzami saldi guļoši ceļu policisti.

Naglas skaldīšana

Iesūtījusi Inga Zariņa. 

[Virsraksts nav norādīts]

bāc, mairis tādā lingvistikā aizgājis, lūk, ko nozīmē karjera bez smagiem galvas satricinājumiem

Gribēju iepazīties, bet lielākā daļa desmitgadīgo.

5067.jpg

Gribēju iepazīties, bet lielākā daļa desmitgadīgo.

Liepājas domē "ēno" 23 skolēni (FOTO)

Karjeras izglītības programmas „Ēnu diena” ietvaros, 10. februārī, 23 skolēni no dažādām Liepājas skolām ieradās Liepājas pilsētas domē, lai iepazītu dažādu speciālistu ikdienu un darba pienākumus.

Kāda būs ES Šengenas zonas nākotne? Quo tu domā? debates

Quo tu domā?

Nav varoņa bez pūķa: revizionistiska interpretācija mītam par Svēto Džordžu un pūķi.

JANUARY 16, 2011 BY MEDIEVALISTS.NET

Religion and Theology, Vol.13:2 (2006)

Ievads: Tā varētu būt, ka dažās neizglītotās kopienās, atrastas dinozauru skeleta atliekas radīja jēdzienu “pūķi”. Izglītotākās sabiedrībās pūķa raduraksti ir seni un daudzveidīgi. Austrumu kultūrās, jo īpaši japāņu un ķīniešu, pūķi tika iedomāti kā labvēlīgai radības un attēloti kā atmosfēras vai debess izpausmes. Rietumu pūķis, gluži pretēji, ņem pirmsākumu no babiloniešu mīta, kurā Tiamatu bija māte visiem pūķiem un meita pirmatnējam Haosam. Pēc Rietumu prātojuma pūķis ir saistīts ar čūsku, kas Radīšanas mītā simbolizē visu ļauno, kas piemeklē cilvēci. Apokalipses sarkanais pūķis ir septiņgalvains zvērs ar desmit ragiem, un septiņi kroņi ir uz viņa galvām, kas apdraud Jaunavu, bet to nogalina erceņģelis Mikaels. Rietumu tautu attēlojumos un aprakstos pūķis pieņem zvērīgas proporcijas un visbiežāk raksturots kā milzīgs, spalvains, čūskai līdzīgs zvērs, pa pusei rāpulis, pa pusei zīdītājs, ar zvīņainu ķermeni un spēcīgu asti, četrkājains kā krokodils, ar izvirzītiem zobiem un acīm, stipriem žokļiem un spēju izelpot uguni vai kaitīgas gāzes.

Projektu asistents/-e

Darba devējs: Eu.promotions Baltic

Job Type: Darbs uz noteiktu laiku

Location: Vienības gatve 87b-1, Rīga

Latvijas Programmētāju dienā vērtēs aktuālākās tendences IKT nozarē un datorzinātnē

19. februārī Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā, Rīgā 31. reizi notiks gadskārtējā Latvijas Programmētāju diena, kuras ietvaros informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares speciālisti, mācībspēki un studenti piedalīsies konferencē, lai aplūkotu šīs jomas aktuālākās tendences un spriedīs par nozares attīstības virzieniem. Konferences noslēgumā labākajiem studentiem tiks pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas, kā arī notiks vairākas praktiskas programmēšanas darbnīcas studentiem. Šogad pasākumu organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar LU Datorikas fakultāti un Rīgas Tehnisko universitāti (RTU).

Lielo datu ietekme uz datorzinātni, kuras tehnoloģijas mācīties, lai būtu gatavs darba tirgum, visaptverošais mākslīgais intelekts kā mūsdienu programmatūras tendence – tās ir tikai dažas no tēmām, par kurām Latvijas Programmētāju dienas konferencē uzstāsies informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomas mācībspēki, kā arī nozares vadošo uzņēmumu vadītāji un speciālisti. Latvijas Programmētāju dienas konferenci atklās LU Datorikas fakultātes dekāns Dr. Juris Borzovs un LIKTA asociācijas prezidente Dr. Signe Bāliņa. Labākajiem studentiem, kuri veic zinātnisku vai praktisku darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā, Lēdijas Adas Lavleisas balvu pasniegs tās laureāte Mārīte Seile, bet Čārlza Bebidža balvu tās laureāts Dr. Andris Ambainis.

Informācijas tehnoloģiju nozarē nemitīgi rodas jaunas tehnoloģijas, kuras uzreiz nav iespējams iekļaut augstskolu programmās, tādēļ vērtīgi, ka studentiem būs praktiska iespēja uzzināt par jauniem rīkiem, programmatūru, jaunākajām tehnoloģijām un to pielietojumu. Tādējādi 15., 17. un 19. februārī studenti strādās praktiskās – nozares uzņēmumu speciālistu un augstskolu mācībspēku vadītajās programmēšanas darbnīcās, četrās stundās mācoties izveidot 3D printeri, apgūt tīmekļa lietojumprogrammu drošību, programmējot un pārbaudot pirmajās cīņās Minisumo robotus, kā arī uzzinot daudz jauna vēl dažādās citās saistītās tēmās.

Latvijas Programmētāju diena noslēgsies ar balli, kuru studenti ievadīs ar svinīgu polonēzi. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka Latvijas Programmētāju dienas ballē piedalās gan studenti, gan pasniedzēji un nozares pārstāvji.

Latvijas Programmētāju diena jau kopš 1986. gada tiek atzīmēta katru gadu, tajā pasniedzot pasaulē pirmās programmētājas lēdijas Adas Lavleisas (1815-1852)  vārdā nosaukto balvu matemātikā, datorzinātnē un to pielietojumos, kuru saņem studente – sieviete. Stipendija paredzēta, lai studentes aktīvāk iesaistītos zinātniskajā darbā un tā popularizēšanā. Pasaulē pirmās programmu rēķinmašīnas konstruktora Čārlza Bebidža vārdā pasniegto balvu kopš 1991. gada saņem students – vīrietis par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnēs un to popularizēšanā.

Latvijas Programmētāju dienas pasākumu organizators ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti, bet pasākuma partneri ir informācijas tehnoloģijas uzņēmumi  Accenture,   Exigen Services Latvia, SQUALIO Cloud Consulting, Tieto Latvia, ZZ Dats. Latvijas Programmētāju diena notiek programmas eSkills for Jobs 2016 ietvaros.

Dalībai Latvijas Programmētāju dienā iespējams reģistrēties šeit: http://ej.uz/ProgDienasReg.

Papildināts – "Ēnu dienā" skolēni iepazīst savu topošo profesiju

Šodien, 10.februārī, visā Latvijā notiek karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem "Ēnu diena". Arī Liepājā daudzi jaunieši ir izvēlējušies kļūt par ēnām, galvenokārt, lai saprastu, vai profesija, kurā gribētu nākotnē strādāt,...

Vai tiešām (makro)ekonomisti nav vajadzīgi?

Nedēļas sākumā manā redzeslokā nonāca virsraksts NRA (08.02.2016.) "Vjačeslavs Dombrovskis: makroekonomistu laiks ir beidzies". Tajā brīdī nebija laika lasīt rakstu, bet doma nepameta manu galvu. Ļoti cienu Vjačeslavu Dombrovski par viņa pētniecisko darbību, viņa zināšanām un kritisko domāšanu, tāpēc šķita interesanti, ko viņš ar to domā.

 
Zemāk ir minētais Vjačeslava Dombrovska intervijas fragments:
 
"2011. gadā tika pieņemts kārtējais Nacionālais attīstības plāns, kurā atslēgas vārds bija – "izrāviens". Tagad pieminēt šo "izrāvienu" pat tā kā neērti.

- Dažiem cilvēkiem, skatoties uz Latvijas tautsaimniecību, tur nekas nepatīk. Viss, ko viņi redz, ir zema pievienotā vērtība kokrūpniecībā; zemnieki vispār ir kaut kāds pagājušais un aizpagājušais gadsimts. Mums vajag airdogus. Viņiem patiktu, ja mūsu tautsaimniecība būt pilna ar dažādiem inovatīviem uzņēmumiem. Tas sasaucas ar agrīnajiem komunistiem, kuriem dega acis, redzot gaišo komunisma nākotni, bet viss, kas bija reālajā dzīvē, viņiem nepatika. Bet nekas neparādās pēkšņi, vienas nakts laikā. Patīk vai nē, bet ir cieši jāstrādā ar to, kas ir, un, ja nepieciešams, pat jāauklējas. Tikai no tā, kas ir, var izaugt kaut kas vairāk. Jūs uzdevāt jautājumu – kas jādara? Ir jāatzīst, ka makroekonomistu laiks ir beidzies. Jāsaprot, ka ekonomika sastāv no konkrētām nozarēm. Nozares ir dažādas, un katrai ir savas konkrētas vajadzības. Dažas no šīm vajadzībām šajās nozarēs strādājošie uzņēmumi ir spējīgi apmierināt paši, bet ir dažas vajadzības, kuras prasa koordinētu rīcību. Vai šī koordinācija jāveic uzņēmumiem vai valstij? Ja neveidosiet dialogu ar konkrētiem uzņēmumiem un konkrētām nozarēm, tad nesapratīsiet, kāda nozares politika jāveido. Šeit atgriežamies pie šīm dažādām izpratnēm. Ja dažiem politiskajiem spēkiem tas ir pašsaprotams, ko mēs redzam uz dažu konkrētu nozaru piemēra, tad citiem politiskajiem spēkiem tas ir tabu. Nekādā gadījumā. Runāt ar konkrētām nozarēm, konkrētiem uzņēmumiem, tā taču ir korupcija. Lobisms. No tā jāturas pa gabalu."

 
Lieta, kas mani izbrīna, ir raksta centrālā apgalvojuma (vismaz tā tas ir pozicionēts) motivācija. Cik noprotu domu gājienu, makroekonomistu laiks ir beidzies, jo viņi vērtē ekonomiku kopumā, neiedziļinoties nozaru/apakšnozaru specifiskajos notikumos, attīstībā, nepiedalās diskusijās ar nozari un nemeklē risinājumus to attīstībai. Es šim apgalvojumam īsti nevaru piekrist divu iemeslu dēļ:

 
·         Agrāk puspajokam mēdzu teikt, ka Latvijā ir nevis makroekonomika, bet gan liela mikroekonomika. No šī uzskata tālu neesmu atkāpies arī vēl šobaltdien. Man šķiet, visai negaidīti, ka Vj. Dombrovskis, uzskata, ka Latvijas makroekonomisti nenodarbojas ar specifisko nozaru analīzi (tas izriet no apgalvojuma). To dara un diezgan daudz. Savulaik, kad darbojos FM makroanalīzes nodaļā, nozarēm pievērsām ļoti lielu uzmanību. Pēdējos gadus ar to nodarbojos vēl vairāk. IKP analizēšana un prognozēšana izriet no nozaru individuālās attīstības. Laiku pa laikam savos rakstos minu to, kas atsevišķajās nozarēs notiek un kā būtu jānotiek. Bet to nedaru vien es, bet gandrīz visi Latvijā "praktizējošie" makroekonomisti ministrijās, komercbanku analītiskajos departamentos un arī hobij-ekonomisti (nenoniecinu – ir cilvēki, kas ikdienā strādā citā profesijā, bet ir apveltīti ar ļoti labu, kritisku domāšanu makroekonomikas jomā). Tad varbūt mēs neesam makroekonomisti? Manuprāt, esam gan. Lai iedziļinātos kādas nozares attīstībā Latvijā, gribi vai negribi, Tev no sākuma ir jāanalizē globālās norises nozarē un nozaru savstarpējā mijiedarbība. Piemēram, piensaimniecība. Tu vari analizēt Latvijas piensaimniecību cik uziet, bet, kamēr neizpratīsi piena produktu globālās plūsmas un pienrūpniecības darbības mehānismus, tas neko nedos. Tajā pašā laikā, nevar aizmirst arī makroekonomistu pamatdisciplīnu. Pārsvarā visām nozarēm ir arī kopīgi faktori, kā ārējais pieprasījums, kreditēšanas pieejamība, nodokļu politika, darbaspēka pieejamība utt., ko makroekonomisti vērtē un analizē un turpinās to darīt arī nākotnē. To vai šo analīzi jēdzīgi izmanto ekonomiskās politikas veidotāji – tas jau ir cits jautājums.

 
·         Makroekonomikā tāpat kā dzīvē viss plūst un mainās. 20.gs. laikā vien ir bijuši vairāki periodi, kad tā laika līdzgaitnieki teica, ka "makroekonomistu laiks ir garām". Bet kaut kā tie makroekonomisti nepadodas. :) Laikam ritot, mainās (makro)ekonomistu fokuss. Fiskālās politikas efektivitāte, monetārās politikas pielietošana, augsmes teorija utt. Manuprāt, arī šobrīd makroekonomika ir uz jauna perioda sliekšņa. Dzīvojam zemu procentlikmju apstākļos, monetāro stimulu laikā, pamazām mainās uzsvari globālajā izaugsmē un arvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka jāvērtē ne tikai IKP, bet arī citi rādītāji. Makroekonomikā arvien vairāk ienāk nelinearitāšu izpēte, mikro-datu analīze un globālisma radīto cēloņsakarību izpēte. Tieši mikro-datu analīze, manuprāt, ir nākamo dekāžu fokuss un tas ir tieši tas virziens, uz ko faktiski Vj. Dombrovskis norāda. Specifisku nozaru darbības mehānismu, ierobežojumu, augsmes noteicošo faktoru analīze no nozares iekšienes. Un mainās arī makroekonomisti. Ja pirms 20 gadiem makroekonomistam bija jāzina makroekomikas teorija un nedaudz matemātikas, tad mūsdienās klāt nāk programmēšanas valodu zināšanas, ne-tradicionālo disciplīnu zināšanas (patērētāju psiholoģija, iracionalitāte utt.) un versatilitāte. Mūsdienās (makro)ekonomistam jāspēj raudzīties tik plaši, lai aptvertu visu globālo bildi, bet tik šauri, lai saprastu viena uzņēmuma problēmas. Tā arī ikdienā darām – analizējam "Liepājas metalurgu", metālu nozari Latvijā un Pasaulē. Nesen tieši beidzu lasīt jaunāko D.Rodrik grāmatu (pazīstams kā industriālās ekonomikas speciālists, viņš arī lielisks ekonomiskās politikas, un es pat teiktu filosofijas novirziena ekonomists) "Economics Rules: The Rights and Wrongs of the Dismal Science", kas veltīta tieši šim tematam – (makro)ekonomistu attīstībai, to uzskatu evolūcijai un priekšrocībām/trūkumiem. Interesantiem, kam interesē makroekonomika, ļoti iesaku.

 
Manuprāt, tas, ko Vj. Dombrovskis mēģina pateikt, ka makroekonomistu laiks ir beidzies politiskajā līmenī, ka laiks izstrādāt attīstības politiku nozaru/apakšnozaru līmenī. Jā, piekrītu, ka ekonomiskā politika tiešām Latvijā bieži ir vairāk makro-politika, nekā mikro-politika. Gribam uzlabojumus LV ekonomiskajā vidē ātri un nesāpīgi – raustām lielās lietas un konceptus. Mainām nodokļu politiku, regulāri mainām prioritātes un neiedziļināmies nozaru/apakšnozaru specifikā. Piemēram, nesenā pagātnē diezgan bravūrīgi uzsākām industrializācijas politiku, tādējādi izstrādājot diezgan skaidru apstrādes rūpniecības turpmākās attīstības vīziju, bet diemžēl tā izplēnēja nemitīgajās valdības un prioritāšu maiņās. Piekrītu, ka varētu būt beidzies tas periods, kad tikai ar makro-politikas palīdzību var sasniegt "ekonomikas izrāvienu" – ir nepieciešams iedziļināšanās detaļās.

 
Kā jau teicu, ļoti cienu Vj. Dombrovski, bet uzskatu, ka makroekonomistu laiks nebūt nav beidzies, laiks piespiež mainīties. Drīzāk jārunā par to, ka laiks beidzot ekonomisko politiku balstīt uz (makro)ekonomistu analīzi un ieteikumiem, nevis uz politisko spēļu rezultātā panāktiem kompromisiem. Pieņemu, ka intervijā vienkārši sanāca neprecīzs fokuss – šajā pašā intervijā, manuprāt, ir interesantākas lietas, ko izcelt.

Par dziesmas Happy Birthday izpildīšanu vairs neiekasēs autoratlīdzību

Tiesas lieta par dziesmas Happy Birthday autortiesībām noslēgusies ar to, ka ierakstu kompānija Warner/Chappell Music piekritusi samaksāt 14 miljonus ASV dolāru (12,5 miljonus eiro) un vairs neiekasēt autoratlīdzību par...

Eksperts: Latvijā, visticamāk, neizmitinās visus 500 patvēruma meklētājus

Latvijā, visticamāk, neizmitinās visus 500 patvēruma meklētājus, kurus esam apņēmušies uzņemt, tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” pauda ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs, demogrāfs Ilmārs Mežs.

Komentējot bēgļu problēmu Eiropā, eksperts pauda viedokli, ka nav iespējas uzņemt visus pasaules bēgļus, jo to ir pārāk daudz, tāpēc palīdzība ir jāfokusē uz tiem, kuriem tā ir visvairāk vajadzīga.

“Vai tas miljons cilvēku, kuri ir ieradušies Eiropā, ir tie, kuriem visvairāk vajadzēja palīdzību? Vai arī viņiem vienkārši bija kaut kādi līdzekļi, lai spētu nokļūt Eiropā?,” jautā Mežs.

Pēc viņa domam, politiķiem vairāk būtu jādomā par palīdzēšanu cilvēkiem bēgļu izcelsmes vietās vai to tuvumā.

Savukārt runājot par Latviju, kurai divu gadu laika būs jāuzņem 531 persona, Mežs norāda, ka Latvijas sabiedrībai nav jāsatraucas par bēgļu masveida parādīšanos.

”Tik daudz viņu nemaz nebūs,” norāda Mežs, skaidrojot, ka gribētāju braukt uz Latviju vienkārši nebūs.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.

Plānots, ka ik mēnesi Latvijā no Grieķijas un Itālijas ieradīsies 10-30 cilvēku liela patvēruma meklētāju grupa.

Foto:Josh Zakayr/https://www.flickr.com/photos/joshzakary//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Grāmatas iznākšana un citi literāri jaunumi

G r ā m a t a


Janvāris strauji nokusa, savā vietā aicinot februāri, kas man ir ļoti īpašs mēnesis, jo tikko pasauli (un Latvijas grāmatnīcas) ieraudzīja mans pirmais dzejas krājums "Tu neesi sniegs".

Pirmā grāmata man, protams, ir ļoti gaidīts un svarīgs notikums, - nekautrēšos teikt - arī sapņa piepildījums, kas noslēdz vienu posmu manā literārā dzīvē un aizsāk jaunu. Kādu - to, protams, rādīs laiks, taču katrā ziņā jūtu, ka rakstīt turpināšu.

Grāmatas iznākšana atnesa milzum daudz emociju un notikumu, kaut grāmatas oficiālie atvēršanas svētki vēl tikai priekšā. Tie notiks nākamtrešdien, 17. februārī, plkst. 19.00 kafejnīcā DAD cafe Miera ielā 17.

Ielugums_Tu_neesi_sniegs.jpg


Pirmdien paguvu paviesoties radio Pieci raidījumā #PieciLasa un mazliet pastāstīt par savām dzejas gaitām. Nolasīju arī vienu dzejoli no tikko iznākušās grāmatas.

Tāpat esmu sākusi krāt gan atsauksmes par grāmatu, gan bildes, kurās ar mani ir dalījušies lasītāji un atbalstītāji.

collec.jpg


A t m i ņ u  n o g u l s n e s


Vēl viens pārsteigums nesenajās dienās bija blogera Nila atsauksme par manām Atmiņu nogulsnēm, kas bija publicētas divās daļās (pirmā daļa un otrā daļa) portālā Satori.lv jau pirms kāda laika.

Atmiņu nogulsnes - tie ir īsstāstiņi no manas agrās jaunības par satikšanos, iepazīšanos vai randiņiem ar pretējā dzimuma pārstāvjiem.

Man ļoti patika, ka un kā Nils iedziļinājās gandrīz katrā no nogulsnēm, saistot to arī ar savu dzīvi, jo spēja identificēties, manuprāt, ir ļoti svarīgs aspekts, lasot grāmatas un literatūru (vismaz man), un tāpēc man ir svarīgi, lai arī manis uzrakstītajā cilvēki spēj atpazīt sevi.

atminu.jpg

Ogre/Miandum uzņems ASK/LSPA, Celtnieks – pastarīšus

Šovakar SynotTip Virslīgā norisināsies divas spēles - plkst. 19:00 "Ogre/Miandum" savā laukumā uzņems ASK/LSPA, savukārt "Celtnieks Rīga" eksaminēs MSĢ/LAT-98.

LLU laboratorijā uzņēmējiem ir iespēja testēt būvkonstrukciju nestspēju

Viens no svarīgākajiem faktoriem būvniecībā ir uzbūvēto ēku un tās konstrukciju izturība, lai nodrošinātu drošu tās izmantošanu. LLU Lauku inženieru fakultātes (LIF) laboratorijā zinošu speciālistu vadībā tiek piedāvāta iespēja uzņēmējiem testēt būvkonstrukciju nestspēju, tādējādi novēršot iespējamus ēku defektus jau projektēšanas posmā.

Palielinoties dažādu jaunu būvmateriālu pieejamībai, pieaugusi arī nepieciešamība to nestspējas un atbilstības paredzētajam izmantojumam noskaidrošanai. Turklāt ikvienam uzņēmējam ir svarīgi arī atrast ekonomiski izdevīgāko konstrukciju veidu, kas atbilst drošības nosacījumiem.

LIF Būvkonstrukciju katedras laboratorija piedāvā unikālu iespēju – ar hidrauliskās preses palīdzību veikt konstrukciju testēšanu lielā mērogā, kas nozīmē, ka laboratorijā var pārbaudīt konstrukcijas to reālajā izmērā.

“Šobrīd mūsu palīdzību ir lūdzis uzņēmums, kam ir svarīgi pārbaudīt Latvijas inženieru izstrādātu risinājumu balkona stiprinājuma mezglam. Būvprojekta pasūtītājs vēlas izmantot nestandarta risinājumu, kas būtu ekonomiski izdevīgs par dārgajiem balkona balstu standarta risinājumiem. Papildus teorētiskajiem aprēķiniem gan inženieri, gan pasūtītājs vēlas eksperimentāli pārbaudīt savienojuma nestspēju. Tādēļ tagad veicam šādas konstrukcijas slogošanu, kuras rezultātā iegūsim arī balkona izlieces,” stāsta būvinženieris un Būvkonstrukcijas katedras vadošais pētnieks Ulvis Skadiņš. Pētījumu klātienē vēro arī pats pasūtītājs, inženieri, kā arī studenti un mācībspēki.

Savukārt uzņēmuma “Mitau Industry” pārstāvis atklāj, ka sākotnēji vēlējušies zinātniekus uzaicināt uz ražotni un veikt testus tajā, taču atklājuši, ka universitātē pieejamās iekārtas nodrošinās uzticamāku rezultātu. Turklāt uzņēmums jau iepriekš sadarbojies ar fakultāti materiāli atbalstot studentu zinātniski pētniecisko darbus.

Līdz šim Būvkonstrukciju katedras laboratorijas un zinātnieku pakalpojumus izmantojuši tādi uzņēmumi kā “Inspecta”, “Tenax”, „Aile Grupa” (UPB) u.c.

Plašāk par sadarbības iespējām interesenti var uzzināt, sazinoties ar LIF Būvkonstrukciju katedras vadītāju Lilitu Ozolu (lilita.ozola@llu.lv) vai docentu Ulvi Skadiņu (ulvis.skadins@llu.lv). 

Labo darbu nepieciešamība

Kam labie darbi ir nepieciešami?

labo darbu nepieciešamība

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Grupa Backflow izdod albumu Permanent Issues

Grupa Backflow izdod albumu Permanent Issues Pašmāju rokgrupa Backflow piedāvā klausītājiem savu otro studijas albumu "Permanent Issues".

Pēc grupas Backflow pirmā albuma Love&Peace (Milestība un Miers) iznākšanas 2008.gadā, kam sekoja 2 gadu aktīva koncertēšana, grupa atkal gāja studijā 2010.gadā ar mērķi ierakstīt pamatidejas nākamajam albumam.

Darbu pie albuma grupa turpināja savā privatstudijā, bet diemžēl dažādu apstākļu un sakritību rezultātā tas netika pabeigts.
Pēc 4 gadu pārtraukuma grupa Backflow vairs aktīvi nesniedz koncertus, bet atgriežas pie daļēji ierakstīta materiāla, lai novestu to līdz klausītajiem. Tiek ierakstītas vokālas partijas, dziesmu aranžējumi, iztrūkstošas ģitāras un perkusijas. Rezultātā ir tapis jauns albums – Permanent Issues (Nemainīgas problēmas).

Albuma straumēšana sākot ar 10.februāra ir eksklūzīvi pieejama mūzikas internetservisā Deezer, kam pēc nedēļas (17. februārī), sekos albuma iznākšana arī visos pārējos vadošajos internet mūzikas veikalos: Spotify, iTunes, Amazon utt..

Vairāk informācijas par albumu un tā iegādi var atrast grupas Facebook lapā.

Gavēņa rekolekcijas Aglonā! No kurienes ļaunums?

12736828_1018553884871940_1518479555_o.j

“Kamila” grupas rekolekcijas Aglonā, 4.-6.martā“Kāpēc tik daudz ciešanu, slimību un nāve?”

Vada pr. Ilmārs TolstovsPiektdiena, 4.marts


21.00 krustaceļš

22.00 adorācija visu nakti (pāvesta Franciska aicinājums “24 stundas Kungam”)


Sestdiena, 5.marts


8.00 laudes

8.30 brokastis

10.00 1. Konference – ciešanas un slimības Bībelē

11.00 rožukronis, sagatavošanās sv. Misei

12.00 Svētā Mise

13.00 pusdienas

14.00 2.konference – kristieša nāve, kā pāreja no nāves uz dzīvību!

15.00 Dieva Žēlsirdības kronītis

Brīvais laiks

17.00 3.konference – no kurienes cēlies ļaunums?

18.00 Vesperes

18.30 vakariņas

20.00 Dalīšanās, sadraudzība


Svētdiena, 6.marts


9.00 laudes

9.30 brokastis

10.30 4.konference – kā kalpot slimniekam

11.30 sagatavošanās sv. Misei

12.00 sv. Mise

Pusdienas un uz priekšu, sludināt Evaņģēliju


Rekolekcijas ietver sevī klusumu un nepieciešamību tās izdzīvot no sākuma līdz beigām!


Siguldieši kļūst par Latvijas čempioniem badmintonā

1455095725_938.jpg

Valkā aizvadīts Latvijas 2016.gada čempionāts badmintonā, kurā startēja vairāk nekā 100 dalībnieki. Par valsts čempioniem dubultspēlēs vīriešiem pirmo reizi kļuva Teodors Kerimovs un Kristaps Jānis Gulbis no Siguldas Sporta skolas Badmintona kluba.

Uzvarētāji ceturtdaļfinālā ar 2 – 1 (10 – 21, 21 – 9, 21 – 11) pieveica siguldieti Paulu Gurecki un Didzi Gurecki (turnīra noslēgumā viņiem piektā vieta), pusfinālā rīdzinieku Reini Kraukli un siguldieti Gunti Lavrinoviču (kopvērtējumā ceturtā vieta) ar 2 – 0 (21 – 14, 21 – 18) un spraigā finālspēlē rīdzinieku Niku Podosinovisku un siguldieti Kristapu Kalniņu (otrās vietas ieguvējus) ar 2 – 1 (16 – 21, 21 – 17, 21 – 18).

Kristaps Jānis Gulbis vīriešu vienspēļu kategorijā izcīnīja bronzas medaļu, mazajā finālā par trešo vietu pieveicot Teodoru Kerimovu trijos setos.

Trīs Latvijas vicečempiones titulus ieguva Jekaterina Romanova, kura trīs setu sieviešu vienspēļu turnīrā finālspēlē ar 1 – 2 (16 – 21, 21 – 12, 11 – 21) piekāpās daudzkārtējai valsts čempionei Kristīnei Šeferei. Trešajā vietā ierindojās 15 gadus vecā Liāna Lencēviča. Arī dubultspēlēs sievietēm mūsu jaunās spēlētājas, Romanova un Lencēviča, dramatiskā spēles galotnē piekāpās daudz pieredzējušajai Kristīnei Šeferei un Aijai Popei ar 1 – 2 (16 – 21, 22 – 20, 20-22).

Savukārt Diāna Lencēviča un Amanda Azarova šajā turnīrā palika astotajā vietā. Jauktajās dubultspēlēs mūsu pāri – Guntis Lavrinovičs ar Jekaterinu Romanovu un Teodors Kerimovs ar Liānu Lencēviču, ierindojās attiecīgi otrajā un ceturtajā vietā.
Šo sacensību laikā tika pasniegtas arī “Gada Balvas 2015” dažādās nominācijās. Par labāko 2015.gada klubu tika atzīts Siguldas Sporta skolas Badmintona klubs, “Uzlecošās Zvaigznes 2015” titulu ieguva Liāna Lencēviča. Viņai arī gada aktīvākā sacensību dalībnieka balva, bet Jekaterina Romanova tika atzīta par gada labāko jauno spēlētāju.

Sveicam uzvarētājus ar gūtajiem panākumiem!

Liepājas domē ēnu diena

Kamēr gaidīju meitu no izrādes.

 Ventspilī Jūra vārtos, kamēr gaidīju meitu no izrādes, vestibilā ir iespēja apskatīt ik pa laikam dažādas izstādes. Šoreiz var apskatīt Ilzes Smildziņas "Pa ceļam".
 Neliels ieskats gleznu galerijā.

IMG_20160128_134052.jpg

IMG_20160128_134045.jpg

IMG_20160128_134020.jpg

IMG_20160128_134003.jpg

IMG_20160128_133952.jpg

IMG_20160128_133925.jpg

IMG_20160128_133902.jpg

IMG_20160128_133853.jpg

IMG_20160128_133843.jpg

IMG_20160128_133807.jpg

IMG_20160128_133746.jpg

IMG_20160128_133543.jpg

 Skaistas. Ļoti skaistas.

Privāto kompāniju soļi kosmosā

Vairākas privātas organizācijas ir veikušas izmēģinājumus nesējraķetēm, kas varētu kosmosā nogādāt kravu un veiksmīgi atgriezties, tādējādi tās varētu izmantot atkal un atkal. Kā tas ir izdevies, kāpēc šādas raķetes nepieciešama?

Sudrabu Sirds - EP "Tīra"

Sudrabu_Sirds_EP_Tira.jpg


Sudrabu Sirds izdod EP "Tīra".

Tie, kuri seko pašmāju repam jau kādu laiku, viņu labāk atcerēsies kā Jera no projekta "Savs i Savs".

Nu ir pagājis krietns laiks kopš šī projekta un viņš ir nomainījis savu skatuves vārdu, kā arī atgriezies ar savu debijas mini albumu jeb EP "Tīra". Arī šajā relīzē ir 6 skaņdarbi, no kuriem 5 ir dziesmas.

Sudrabu Sirds veikumu var ievērtēt šeit: https://sudrabusirds.bandcamp.com/album/t-ra

123.lv NHL 16 LAN turnīrs spēļu klubā GameStation

123.lv NHL 16 LAN turnīrs spēļu klubā GameStation

Šī gada 27. februarī Rīgā norisināsies LAN turnīra NHL 16 (PS4) disciplīnā ar nosaukumu "123.lv NHL 16 LAN". Šo notikumu, kuru noteikti ir gaidījuši visi NHL spēles fani, īstenot palīdzēs interneta veikals 123.lv, kam pateicoties kopējais balvu fonds būs vairāk kā €300!

123.lv logo

Turnīrs norisināsies spēļu zālē GameStation (  Rīga, Dzirnavu iela 91, k-3) ar četru PlayStation 4 konsoļu palīdzību. Šoreiz līdz turnīra sākumam tiks publicēts grafiks ar precīzi norādītiem spēļu sākuma laikiem katram individuāli, lai jums nebūtu jādirn visu dienu klubā, gaidot savas spēles. Vēl viena patīkama ziņa - turnīra laikā uz dullo tiks izvēlēts viens dalībnieks, kurš turnīrus varēs apmeklēt par brīvu (iepriekš veiktā dalības maksaна viņam tiks atgriezta).

 

INFORMĀCIJA PAR TURNĪRU

 • Reģistrācijas maksa: €7  
 • Maksimālais spēlētāju skaits: 32
 • Spēļu sistēma: grupas + play-off (Single Elimination Best Of Three)
 • Turnīra norises laiks: ~11:00 - 21:00*

  * - katrs dalībnieks izspēlēs kā minimums 3 spēles

 

SPĒLES IESTATĪJUMI 

/spēles iestatījumi tiks papildināti tuvāko dienu laikā/

 

BALVU FONDS

1. vieta - dāvanu karte no 123.lv €100 apmērā + €50* + ārējais akumulators FRESH 'N REBEL 1PB100YL

2. vieta - dāvanu karte no 123.lv €75 apmērā + €20 + ārējais akumulators FRESH 'N REBEL 1PB100YL

3. vieta - dāvanu karte no 123.lv €50 apmērā + ārējais akumulators FRESH 'N REBEL 1PB100YL

4. vieta - dāvanu karte no 123.lv €25 apmērā 

* - norādītā balu fonda naudas summa atbilst nosacījumam, ja turnīram piesakās maksimālais spēlētāju skaits - 32. Balvas no 123.lv neattiecās uz šo noteikumu un paliks nemainīgas, neatkarīgi no dalībnieku skaita.

Lai piedalītos turnīrā spēlētājam nepieciešams aizpildīt reģistrācijas formu, nosūtīt to mums, kā arī samaksās dalības maksu ne vēlāk par 25. februāri.

  

REĢISTRĀCIJA 

>> Reģistrācija "123.lv NHL 16 LAN" turnīram <<

 

Pēc reģistrācijas formas nosūtīšanas, 24 stundu laikā jūs savā e-pastā saņemsie informāciju un rekvizītus (bankas apmaksai, PayPal vai PaySera), lai apmaksātu dalības maksu. Ja jūs pārskaitīsiet dalības maksu tikai pēdējā dienā (25. februārī), tad obligāti nosūtiet e-pastu uz emotivearts@outlook.com , pievienojot ekrānšāviņu, kurš apstiprina dalības maksas veikšanu, lai turnīra organizatoriem būtu iespējams laicīgi atjaunot informāciju par jūsu maksājumu.

SVARĪGI: Jūsu piedalīšanās turnīrā būs 100% apstiprināta tikai tad, kad būsiet veikuši dalības maksu, tāpēc lūdzam jūs neatlikt samaksu uz pēdējām dienām, jo citi dalībnieki var būt ātrāki par jums un jūs vairs fiziski nevarēsiet pieteikties spēlēt.

Gaidam jūs 27. februārī spēļu zālē GameStation, kura atrodās Dzirnavu ielā 91, k-3. Krekli, šalles un visa pārējā sportam atbilstošā atribūtika tikai veicinās cīņas garu zālē! Tiekamies!

123.lv NHL 16 LAN turnīrs spēļu klubā GameStation

123.lv NHL 16 LAN turnīrs spēļu klubā GameStation

Šī gada 27. februarī Rīgā norisināsies LAN turnīra NHL 16 (PS4) disciplīnā ar nosaukumu "123.lv NHL 16 LAN". Šo notikumu, kuru noteikti ir gaidījuši visi NHL spēles fani, īstenot palīdzēs interneta veikals 123.lv, kam pateicoties kopējais balvu fonds būs vairāk kā €300!

123.lv logo

Turnīrs norisināsies spēļu zālē GameStation (  Rīga, Dzirnavu iela 91, k-3) ar četru PlayStation 4 konsoļu palīdzību. Šoreiz līdz turnīra sākumam tiks publicēts grafiks ar precīzi norādītiem spēļu sākuma laikiem katram individuāli, lai jums nebūtu jādirn visu dienu klubā, gaidot savas spēles. Vēl viena patīkama ziņa - turnīra laikā uz dullo tiks izvēlēts viens dalībnieks, kurš turnīrus varēs apmeklēt par brīvu (iepriekš veiktā dalības maksaна viņam tiks atgriezta).

 

INFORMĀCIJA PAR TURNĪRU

 • Reģistrācijas maksa: €7  
 • Maksimālais spēlētāju skaits: 32
 • Spēļu sistēma: grupas + play-off (Single Elimination Best Of Three)
 • Turnīra norises laiks: ~11:00 - 21:00*

  * - katrs dalībnieks izspēlēs kā minimums 3 spēles

 

SPĒLES IESTATĪJUMI 

/spēles iestatījumi tiks papildināti tuvāko dienu laikā/

 

BALVU FONDS

1. vieta - dāvanu karte no 123.lv €100 apmērā + €50* + ārējais akumulators FRESH 'N REBEL 1PB100YL

2. vieta - dāvanu karte no 123.lv €75 apmērā + €20 + ārējais akumulators FRESH 'N REBEL 1PB100YL

3. vieta - dāvanu karte no 123.lv €50 apmērā + ārējais akumulators FRESH 'N REBEL 1PB100YL

4. vieta - dāvanu karte no 123.lv €25 apmērā 

* - norādītā balu fonda naudas summa atbilst nosacījumam, ja turnīram piesakās maksimālais spēlētāju skaits - 32. Balvas no 123.lv neattiecās uz šo noteikumu un paliks nemainīgas, neatkarīgi no dalībnieku skaita.

Lai piedalītos turnīrā spēlētājam nepieciešams aizpildīt reģistrācijas formu, nosūtīt to mums, kā arī samaksās dalības maksu ne vēlāk par 25. februāri.

  

REĢISTRĀCIJA 

>> Reģistrācija "123.lv NHL 16 LAN" turnīram <<

 

Pēc reģistrācijas formas nosūtīšanas, 24 stundu laikā jūs savā e-pastā saņemsie informāciju un rekvizītus (bankas apmaksai, PayPal vai PaySera), lai apmaksātu dalības maksu. Ja jūs pārskaitīsiet dalības maksu tikai pēdējā dienā (25. februārī), tad obligāti nosūtiet e-pastu uz emotivearts@outlook.com , pievienojot ekrānšāviņu, kurš apstiprina dalības maksas veikšanu, lai turnīra organizatoriem būtu iespējams laicīgi atjaunot informāciju par jūsu maksājumu.

SVARĪGI: Jūsu piedalīšanās turnīrā būs 100% apstiprināta tikai tad, kad būsiet veikuši dalības maksu, tāpēc lūdzam jūs neatlikt samaksu uz pēdējām dienām, jo citi dalībnieki var būt ātrāki par jums un jūs vairs fiziski nevarēsiet pieteikties spēlēt.

Gaidam jūs 27. februārī spēļu zālē GameStation, kura atrodās Dzirnavu ielā 91, k-3. Krekli, šalles un visa pārējā sportam atbilstošā atribūtika tikai veicinās cīņas garu zālē! Tiekamies!

Uzturs?

Uzturs. Tik tālu viss ir skaidrs, vai ne?

Pilnvērtīgs uzturs!

Pareizs uzturs!

Veselīgs uzturs!

Sabalansēts uzturs!

Stop! Stop! Stop!

Uzturs… Uzturs… Bla bla bla.

Šķiet, ka pilnīgi visi, kaut nedaudz sevi cienoši virtuves izmantotāji, runā par uzturu! Par to cik nepareizi Tu ēd un cik pareizi to vajaga darīt. Tāpat katram ir savs viedoklis par to, kas ir veselīgs, kas pareizs, kas sabalansēts un kas pilnvērtīgs…

Bakaleja

Uzturs ir tas, kas nodrošina organismu ar nepieciešamajām uzturvielām un enerģiju. Uztura sastāvā ietilpst olbaltumvielas, taukvielas, ogļhidrāti (cukuri), vitamīni, fermenti, dažādas skābes, minerālvielas un ūdens…. tik vienkārši.

Tikai ar kādiem produktiem to uzņemt? Un šeit parādās daudz un dažādas uztura piramīdas…

Problēma nav uzturā, jo karbonāde var būt veselīga un var būt neveselīga. Porcija var būt sabalansēta un tai pat laikā nebūt pilnvērtīga. Problēma ir tajā kā mēs ēdam. Neieklausoties sevī vai itkā sadzirdot: kaut ko garšīgu!!! Un neveltot visu uzmanību ēdienam, bet ēdot pie datora, ar telefonu rokās utt.

Ēd vienkārši, gatavo mājās, neizmanto pusfabrikātus un pārstrādātus produktus, neaizmirsti par dārzeņiem – nē, kartupeļi nav vienīgie dārzeņi! Viss, kas ir košs un krāsains, neizskatās kā nācis no dabas, visticamākais Tev nav vajadzīgs. Koncentrējies uz ēdienu, izgaršo un ieklausies.

Tik vienkārši to cenšas darīt lauku meitene.

Screen Shot 2015-12-18 at 23.36.28

 

 

 

 

 


Vēl viens pētījums

“[..] NATO does not currently have the ability to repel a possible Russian attack or prevent Russia from occupying territory in the east, in particular along NATO’s eastern borders in Lithuania, Latvia, Estonia, and Poland. This situation is destabilizing, as these countries face the prospect of discovering on any given day that several Russian army divisions are on their frontier with unclear (or perhaps very clear) intentions.” [..]

Jeffrey Rathke

vara bungas: Izskatās ka 3B armiju kaujas spējām nu ir pēvērsta akadēmiska uzmanība un pētījumu rezultātus vairs nevar skaidrot (un ignorēt) kā viena vai otra eksperta privāto viedokli. 3B sabiedrības aktīvai daļai ir jālasa šos dokumentus un jāpieprasa no politiķiem skaidrojumus, kas pēc viņu domām ir nepareizi novērtēts. Ja viss ir pareizi, kurš ir vainīgs un ko darīt tālāk?

Šeit var aplūkot  Minhenes drošības konferences 2016.gada pētījumu Boundless Crises, Reckless Spoilers, Helpless Guardians” , kurā tiek apskatīta globāla drošības situācija, ieskatot Austrumeiropu

..new MSR compiles data, analyses and maps which illuminate major developments and critical challenges to international security. The MSR serves as a conversation starter for the 52nd Munich Security Conference (MSC) and as a background reading for MSC participants, but is also made available to security professionals and the interested public.

css

 

These Baltics dynamics are, taken together, a classic example of what political scientists call a security dilemma, in which each side feels insecure and builds up to reach parity, which prompts the other side to do the same. Because neither side can know the other’s intentions for sure, defensive measures are seen as at least potentially offensive, and buildups lead to buildups, which can lead to war.

avots


Tagged: A2/AD, drošība, krievija, NATO

Ziedens un pavasara

tuurists