[Virsraksts nav norādīts]

tāpat incanti, kādēļ visas atklātās vietas uz mēness sauc latīņu nosaukumos 
šķiet, no turienes dizaineris artēmijs ļ. arī ir smēlies idejas savu darbu nosaukumiem
tipa, tas nepieder valstij, kas to atklāj, tas pieder visai cilvēcei, un universālākā valoda, kā runāt ar visu pārējo zemeslodi - tā ir latīņu valoda?

Kriminālprocesa dēļ atstādinātais Broža sācis darbu «Rīgas satiksmē»

brozaugis_ievaluuka_leta-small.jpg

KNAB pārbauda bijušā Rīgas domes Satiksmes departamenta ierēdņa organizētos iepirkumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktā kriminālprocesa dēļ no amata atstādinātais Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieks Uģis Broža iekārtojies darbā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme", vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Darba līgums noslēgts divus mēnešus pēc Brožas atstādināšanas no departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītāja amata, vēsta raidījums. Līguma noslēgts līdz 27.februārim par darbiem un konsultācijām, kas saistīti ar būvniecības projektiem "Rīgas satiksmē". Par šiem darbiem Brožam mēnesī maksāšot 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins raidījumam apgalvo, ka viņam par Brožas turpmākajām darba gaitām nekas nav zināms. Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (''Saskaņa'') teic - pajautās uzņēmuma vadītājam un tad varēs sniegt atbildi.

Pats atstādinātais Satiksmes departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Broža komentārus par šo tematu nesniedz. Viņa advokāts Edijs Saulītis raidījumam apliecina, ka klientam noteiktie drošības līdzekļi liedz tikties ar konkrētām personām, kā arī tuvoties darba vietai un ieņemt attiecīgo amatu.

Raidījums noskaidrojis, ka Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis turpat 30 līgumus par darbu uzraudzību ar privātfirmu "Bild", kuras faktiskais īpašnieks ir Broža. Tas nozīmē, ka darbu uzraugs un izpildītājs bijis viens un tas pats. Katrs līgums slēgts par salīdzinoši nelielu summu - zem 4000 eiro. Tāpēc par līgumiem nevajadzēja ziņot Iepirkumu uzraudzības birojam un par tiem nebija zināms publiski. Tomēr kopējā līgumu summa pusotra gada laikā pārsniedz 85 000 eiro.

Trīs nedēļas pēc tam, kad Broža kļuva par Satiksmes departamenta Būvdarbu uzraudzības nodaļas vadītāju 2014.gada sākumā, viņa daļas firmā "Bild" pārgāja šahista Matīsa Mustapa īpašumā. Pēc Brožas aizturēšanas Mustapu pratināja KNAB, liecina "Nekā personīga" rīcībā esošā informācija.

Raidījuma rīcībā ir ziņas, ka Mustaps ir atzinis - viņš nav "Bild" patiesais īpašnieks. Viņa advokāte Katrarīne Sniedze, vaicāta, vai Mustapam tika uzdoti jautājumi, vai viņš ir faktiskais īpašnieks vai izkārtne šajā uzņēmumā, atbild, ka nevar to ne apstiprināt, ne noliegt. Savukārt Broža, vaicāts, vai ir faktiskais "Bild" īpašnieks, atbild, ka komentāru nebūs.

Kā ziņots, KNAB 16.jūnijā sācis kriminālprocesu par Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā, pavēstīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks. Viņš informēja, ka kriminālprocess ir saistīts ar iepriekš Lietuvā sākto kriminālprocesu, kurā kukuli devis kāds Latvijas uzņēmējs.

Lietuvā kompānijas "Latvijas tilti" valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs tiek turēts aizdomās par kukuļa došanu Klaipēdas valsts jūras ostas direkcijas infrastruktūras direktoram Ģediminam Zumaram par firmai finansiāli izdevīgu lēmumu pieņemšanu.

Kamkalovs un vēl vairākas personas iepriekš tika aizturētas. 18.jūnijā Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests no aizturēšanas vietas atbrīvoja Kamkalovu, bet KNAB atbrīvoja visus aizturētos "LNK Industries" darbiniekus, savukārt tiesa atteicās apcietināt ar šo pašu kriminālprocesu saistīto nu jau atstādināto Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu Brožu.

Lai gan KNAB bija lūdzis tiesu piemērot Brožam apcietinājumu, izmeklēšanas tiesnese to atteica. KNAB Brožam aizliedza turpināt darbu Satiksmes departamentā. "LNK Industries" valdes loceklis Davids Lipkins iepriekš atzinis, ka KNAB izmeklēšanas darbības pret "LNK Industries" darbiniekiem saistītas ar Rīgas domes iepirkumu par papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā.

Kaļķa apmetums pabeigts!

Sienas apmestas! Ar prieku un gandarījumu ziņoju, ka lēnā garā ir izdevies pabeigt kaļķa apmetumu (Sakret HML) mājas iekšpusē. Zemāk pāris bildes ar rezultātu. Es, principā, esmu ļoti apmierināts! Ar šo materiālu ir samērā viegli strādāt, jo īpaši tādiem apmetuma iesācējiem kā man. Un tā kā man sienas ir visai reljefainas, tad pēc uzmešanas ar slapju švammi varēju veikt visas nepieciešamās korekcijas un izlīdzināšanas. Tālāk sienas būs jānogruntē un finālā jākrāso, bet tas kaut kad vēlāk.

Griesti. Tagad ir doma ķerties pie griestiem. Vienu pusi jau esmu apdarinājis ar būvkartonu, tagad jāpabeidz otra. Papīra šuves jāpārlīmē ar līmlentu un perimetrā jāpielīmē papīrs pie sienām ar kādu speciālo hermetizēšanas līmlentu (piemēram, Eltete Gerband), lai nodalītu telpu no bēniņiem, kur pēc tam pūst ekovati. Kad papīrs būs pieskavots un līmlentas salīmētas, varēšu ķerties pie saplākšņa stiprināšanas pie griestiem. Un tad jau ekovate.

Krāsns. Lai iekšdarbus varētu turpināt arī aukstākā laikā, ir doma, ka vajadzētu pie gatavā skursteņa pieslēgt kādu pagaidu krāsniņu. Jāsazinās ar kādu skursteņu kantori, lai iesaka, kādu lokano savienojumu pagaidu variantam jāizmanto, lai pieslēgtos pie sava keramiskā dūmvada. Kad griesti būs nosiltināti, tad pie starpsienu veidošanas varēs darboties arī kaut vai ziemā. Vēl šobrīd gaidu arī Sadales Tīklu ziņu, kad viņi sāks izbūvēt jauno sadales skapi ar skaitītāju manai mājai. Tad būs uzreiz jāierok arī elektrības kabelis zemē līdz mājai. Pamazām rušinu tālāk.

Apmetums_ (1) Apmetums_ (2) Apmetums_ (3) Apmetums_ (4)

6-я неделя сушки: устал и снова пришел в себя

cardio-in-bandana
Вот и пришел момент, когда я сильно устал. К концу недели понял, что все. Батарейки сели. Начались совсем сильные нервы про форму, сил не было и все такое. Посоветовался с тренером и немного отдохнул — с пятницы по воскресенье только одно кардио вместо двух и немного покушал. В итоге организм решил, что отдыхаем по полной, … Читать далее 6-я неделя сушки: устал и снова пришел в себя

Aicina piedalīties velo ekspedīcijā apkārt Valmierai

8.oktobrī plkst.11:00 velo entuziasti un aktīvās atpūtas cienītāji aicināti piedalīties ekspedīcijā "Apkārt Valmieras robežai". Gids Toms Treimanis un grupas pavadonis Roberts Ziediņš papildinās ekspedīciju ar stāstiem par AS "Valmieras stikla šķiedra" ražotni, Valmieras meitenēm, Olimpiešu parku, soļotāja un olimpieša Jāņa Daliņa dzimtajām mājām, Pauku priedēm, Kazu krācēm, Vanšu tiltu, atpūtas bāzi "Baiļi" un citiem objektiem, kam garām vedīs maršruts. Sākumā būs iespēja izbraukt arī senās Valmieras pils robežas.

Vai var nopelnīt ar adsense? - nauda internetā

Mūsdienās google adsense vairs nav nekas neparasts un nezināms. Iespēja pelnīt ar reklāmām nav nekas jauns. Google adsense ir tikai viens no daudzajiem variantiem. Internets ir mūsdienīgs risinājums, lai tajā ātri un savā ziņā arī lēti varētu reklamēt dažāda veida produktus, preces.

Vai ir iespējams nopelnīt naudu ar google adsense, ja lapas saturs ir latviešu valodā?
Principā atbilde varētu būt tāda, ka ir iespēja nopelnīt, bet ir jābūt mājas lapai, kuru katru dienu apmeklē liels daudzums apmeklētāju. Ar mājas lapu angļu valodā būs iespējams nopelnīt vienmēr daudz vairāk. Tas ir tādēļ, ka reklāmas angļu valodā ir daudz vairāk, kā arī par tām ir lielāka samaksa. Latvijā reklamēšanās caur adword vēl nav tik populāra un reklāmas, kuras tiek rādītas latviešu valodā ir salīdzinoši ļoti maz. Un ja ir šīs reklāmas latviešu valodā, tad samaksa par šīm reklāmām arī ir salīdzinoši daudz mazāka nekā par reklāmām angļu valodā.

Kāpēc par latviešu reklāmām ir mazāka samaksa nekā par reklāmām angļu valodā?
Latvijā starp cilvēkiem, kuri reklamē savas preces, produktus caur adword ir daudz mazāka konkurence nekā ārvalstīs, kur reklāmas ir angļu valodā. Jo lielāka konkurence, jo lielāka būs samaksa par konkrēto reklāmu gan cilvēkam, kurš vēlas reklamēt savu produktu, gan cilvēkam, kura mājas lapā šī reklāma tiks attēlota.

Zemāk ir redzams attēls ar pieraksti.id.lv nopelnīto google adsense naudu. Nekautrējoties publicēju pilnvērtīgu informāciju ar klikšķu skaitu un kopējo apmeklētāju skaitu.

pelnīt ar google adsense

Neesmu no tiem aktīvākajiem blogeriem un saturu veidotājiem. Šī gada laikā ir izveidoti tikai aptuveni 15 ieraksti, kas patiesībā ir ļoti maz. Peļņa nav liela, bet tā pat patīkami apzināties, ka pieliekot lielākas pūles ir iespēja nopelnīt naudu internetā. Priekš manis peļņa ar google adsense vairāk ir kā hobijs un izpēte nekā reāls pelnīšanas veids.

Pozitīvā ziņa ir tāda, ja izdodas izveidot mājas lapā saturu, kurš tiek apmeklēts regulāri kaut vai tas ir novecojis, tad šāds saturs Jums nes peļņu. Es pēdējo divu gadu laikā neesmu izveidojis vairāk par 30 ierakstiem, taču peļņa ir nemainīga un katru mēnesi aptuveni viena un tā pati summa.

Kā citiem veicas ar google adsense?
Latvijā kaut kā maz cilvēki vēlas runāt par to, cik viņi nopelna ar google adsense. Pieraksti.id.lv noteikti nav no tiem pozitīvākajiem piemēriem, kuru varētu ņemt kā iedvesmu pelnīšanai ar google adsense. Labprāt dzirdētu citu blogeru vai mājas lapu īpašnieku atsauksmes vai pieredzi saistībā ar google adsense pelnīšanu. Tagad katram otrajam mājas lapā ir google adsense reklāmas, taču neviens nedalās ar nekādu informāciju vai veiksmes stāstiem par to, cik tad ir izdevies nopelnīt.

Mans ieteikums tiem, kuri vēlas pelnīt ar google adsense.
Saturu noteikti vajadzētu veidot angļu valodā. Angļu valoda ir populārākā valoda pasaulē, kuru pārvalda ļoti daudz cilvēku. Informāciju angļu valodā meklē arī tie paši Latvijas iedzīvotāji. Taču jāņem vērā arī viens faktors, ka angļu valodā veidotam saturam būs lielāka konkurence nekā saturam latviešu valodā.

Ja Jums vēl nav mājas lapa un pēc šī raksta izlasīšanas nolemsiet veidot mājas lapu un pelnīt ar google adsense, tad noteikti vajadzētu ņemt vērā, ka izveidojot jaunu mājas lapu, tai nebūs uzreiz liels skaits apmeklētāju. Tas viss notiek pakāpeniski. Viss, protams, ir atkarīgs no mājas lapas un satura. Citām mājas lapām tas var būt mēnesis, citām gads. Liela nozīme ir arī reklāmai sociālajos tīklos par mājas lapas esamību.

Papildus informācija no vecākiem ierakstiem.

Google adsense čeks

Kā pelnīt ar youtube Latvijā

Pavisam zaļš rudens Turaidā, toties garšīgi āboli

Siguldas apkārtnē rudens vēl tikai gatavojas – tiek krāsotas pirmās lapas, citas jau nomestas, tomēr pārsvarā ir zaļš, arī saule silda vairāk, kā ierastā rudens dienā. Šoreiz stāsts un fotogrāfijas […]

Mans mīļais dakteris Arčijs

Ar Taņu tiekamies viņas mazajā istabiņā stipri noplukušā divstāvu mājā Vecmīlgrāvī. Nolicis galvu uz saimnieces kājām, mūsu sarunā piedalās melns labradors Arčijs. Taņa savus piecdesmit divus dzīves gadus iedala divos posmos - tajā, kas...

Suvenīru plaukts.

 Varu atrādīt savu kārtējo ideju, kas mitinājās galvā jau sen. Tagad bija iespēja realizēt.

IMG_20160924_190943.jpg

 Sāku ar plaukta atzīmēšanu uz sienas. Ar līmeņrādi. Bērni palīdzēja pat turēt.
 Galvenais būvuzraugs pieskata vai ir precizitāte.

IMG_20160924_165640.jpg

 Uzzīmēju pilsētas siluetu. Kāds nu man uz ātr rok sanāc, tāds būs labs. :D
 Visu kontūru nogruntēju. 

IMG_20160924_172814.jpg

  Tad ar tāfeles krāsu nokrāsoju kontūru.

IMG_20160924_181748.jpg

 Seši caurumi sienā, seši dībeļi, sešas skrūves, trīs plauktu turētāji un plaukts klāt. Un var sākt izkārtot suvenīrus.

IMG_20160924_184157.jpg

IMG_20160924_190321.jpg

IMG_20160924_190328.jpg

IMG_20160925_184116.jpg


  Ir, protams, ne tikai suvenīri. Arī dažādas piemiņas lietiņas un dāvanas.

IMG_20160924_190340.jpg

 Tagad visi suvenīri ar paskaidrojumiem, kas no kurienes ceļojis, vienuviet. Var mainīt izkārtojumu, nodzēst uzrakstīto, pārlikt, pārrakstīt.
Mana oriģinālideja. Nekur nenoskatīju, bet kaut kā pašai ienāca tāds prātā.
Varbūt vēl kādam noder mana ideja. :)

Par kādu cilvēku pārrakstītāju

Misters%2BGvins.jpg
Pavisam pārliecinoši varu apgalvot, ka starp šīgada septembrī izlasītajām grāmatām man ir viena favorīte, kas par tādu kļuva jau no pirmajām lappusēm. Tā ir itāļu autora Alesandro Bariko grāmata "Misters Gvins", kuru lasīju e-formātā. Šī grāmata ir netverama, gaisīga, pārdomas un atkarību raisoša, sevī iesūcoša, tāpēc to spēju salīdzināt tikai ar vasaras sākumā lasīto Floriana Zellera darbu "Bauda", kas teksta un noskaņas ziņā arī atstāja spēcīgu iespaidu tās lasīšanas gaitā. Neatceros, ka kopš vidusskolas gadiem kaut vienam citam darbam būtu izrakstījusi tik daudz citātu, un neatceros, kurš ir bijis pēdējais lasāmgabals, kura dēļ esmu upurējusi došanos gulēt ierastajā stundā. Bariko "Misters Gvins" to spēja.
Uzzināt vairāk »

Valsts un sabiedrība.

zalgauckis

Izlasīju, lasu, lasīšu #44 (19.09 – 25.09)

Izlasīju, lasu, lasīšu jeb Read, Reading, To Read katru svētdienu būs tāds kā iknedēļas kopsavilkums, kā arī, ko lasu un klausos dotajā brīdī, un, kas plānojas tālāk. Ideja rakstam no aizņemta EMSVIEW.

Un ar SamAnnElizabeth atļauju pievienojos cietiem WWW Wednesday rakstu publicētājiem.

********************

Izlasīju:

nr58

The Brave and the Bold » The Brave and the Bold #58 – The Junk Yard of Doom released by DC Comics on March 1, 1965.

Reksa Meisona jeb Metamorpho piedzīvojumi turpinās! Kamēr viņš cenšas aprast ar jauno dzīvi, spējām un izmainīto izskatu, pasaulē netrūkst ļaundaru, kuri darītu visu, lai iegūtu viņu savā kontrolē un varētu izmantot saviem nekrietnajiem mērķiem, tāpēc uz laiku jāpiemirst nesaskaņas ar mīļotās tēvu (vismaz pagaidām).

15798166

Hajime Isayama – Attack on Titan, Volume 4 (Attack on Titan #4)

Noklausījos:

128755

Kathy Reichs – Cross Bones (Temperance Brennan #8)

Lasu:

15925866

Salman Rushdie – Joseph Anton

Tik daudz klapatu vienas grāmatas dēļ

16071864

Hajime Isayama – Attack on Titan, Volume 05 (Attack on Titan #5)

Book-launch-announcement-tweet

Jeff Faria – Patriots of Mars (The God that Failed #1)

Klausos:

13821

Roger Zelazny – Lord of Light

Lasīšu:

17206509

Christopher Brookmyre – Bedlam

17262714

Hajime Isayama – Attack on Titan, Volume 06 (Attack on Titan #6)

Klausīšos:

164154

Walter M. Miller Jr. – A Canticle for Leibowitz (St. Leibowitz #1)

 

Ko labu nedēļas laikā esi izlasījis Tu?


Filed under: books Tagged: Izlasīju, lasu, lasīšu, TBR, wrap-up

Skrējiena vēstneša uzvaras prieks

Ar dalībnieku skaita prāvu pieaugumu Beberliņu atpūtas vietas apkārtnē ir aizvadīts spēka, ātruma un izturības skrējiens "Karostas mezgls", kurā par uzvarētāju vīriešu grupā kļuva šī sarīkojuma vēstnesis Mārtiņš Kromulis. Plašāk lasiet...

Middle School: The Worst Years of My Life

Kinokompānija “Lionsgate” sadarbībā ar “Participant Media” un režisors Steve Carr(“Movie 43”, “Held Up”, “Next Friday”) un piedāvā jaunāko komēdiju ar lieliskiem aktieriem galvenajās lomās. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2016. gada oktobrī. Jaunākā filma “Middle School: The Worst Years of My Life” Režisors: Steve Carr Žanrs: komēdija Aktieri: Lauren Graham, Rob Riggle, Thomas Barbusca, Griffin […]

Austrālijas latviešu jauniešu domas par Latviju un iespēju dzīvot te

Pasaules latviešu jauniešu skats uz Latviju. Tiekamies ar jauniešiem Ivaru Štubi un Lailu Gross – abi ir kādu laiku dzīvojuši Latvijā, bet dzimuši Austrālijā. Kā Latvija laika gaitā mainījusies no šo jauniešu skatu punkta?

Latgols sakauj Ogre/Miandum, Vaiņode un Jūrmala cīnās neizšķirti

Šodien SynotTip handbola Virslīgas spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ludzas "Latgols" handbolisti, kas savā laukumā sakāva "Ogre/Miandum", savukārt Vaiņodes un "Jūrmalas Sporta" duelis noslēdzās neizšķirti.

“Mans draugs – nenopietns līķis” jeb 2016. gada kino lielākais un labākais WTF?!

swiss_army_man_posterJa es būtu kino režisors un man kāds iedotu izlasīt “Mans draugs – nenopietns līķis” (Swiss Army Man) scenāriju, tad, visticamākais, mana atbilde scenārija autoram būtu īsa: “WTF?!” 

Filmas galvenais varonis ir Henks (Pols Dano), kurš nonācis uz vientuļas salas. Brīdī, kad jaunais vīrietis jau uzlicis cilpu kaklā, lai atvadītos no dzīves, viņš pamana, ka krastā izskalots kāds cilvēks – Menijs (Daniels Redklifs), kurš, spriežot pēc visa, jau labu laiku ir miris. Tomēr miris draugs arī ir draugs! Tā sākas Henka un Menija ārkārtīgi neparastā draudzība.

Manuprāt, filmas scenārijs līdz reālas filmas tapšanai nonāca tikai tāpēc, ka filmas režisori Dens Vons un Daniels Šeinerts paši ir arī scenārija autori, jo grūti iztēloties, ka kāds ar filmas scenāriju nesaistīts režisors varētu uzņemties šīs absolūti trakās idejas realizāciju. Vons un Šeinerts, kuri, strādājot duetā, izmanto pseidonīmu Daniels, šajā filmā apvienojuši purkšķu jokus, zem jostasvietas humoru un ārkārtīgi neparastu bromanci ar 21. gadsimtā tik ļoti aktuālu, nopietnu un sāpīgu tēmu – vientulība.

Šajā piedzīvojumu drāmā/komēdijā kopā sakausēts tik ļoti daudz kas, kam normālos apstākļos nevajadzētu darboties, tomēr Vons un Šeinerts no visas šīs raibās elementu pārbagātības radījuši patiešām harmonisku filmu, kurā netrūkst totālu WTF?! brīžu, kā arī smieklīgu, bērnišķīgi naivu un līdz sirds dziļumiem aizkustinošu momentu. “Mans draugs – nenopietns līķis” ir uzdrīkstēšanās, kādu kino industrijā var redzēt ļoti reti.

Foto: Kadrs no filmas.

Foto: Kadrs no filmas.

Filmas aktieriem varu veltīt tikai un vienīgi atzinīgus vārdus: Pols Dano skatītājiem liek izjust plašu emociju gammu, Daniels Redklifs sevi spilgti pierādījis savā karjerā līdz šim neparastākajā lomā, bet Mērija Elizabete Vinsteda abu vīriešu sirdsāķīša Sāras lomā ir vienkārši apburoša. Dano un Redklifs, piekrītot filmēties šajā filmā, uzņēmās lielu risku, kā arī viņiem nācās izkāpt no savas komforta zonas – tieši tāpēc es šos abus aktierus tik ļoti cienu. Viņu saspēle šajā filmā ir apbrīnas vērta, kā arī līdz sirds dziļumiem aizkustinoša un uzjautrinoša.

Foto: Kadrs no filmas.

Foto: Kadrs no filmas.

Filmas pirmizrāde notika 2016. gada Sandēnsas kinofestivālā, kur “Mans draugs – nenopietns līķis” režisori saņēma balvu par labāko režiju. Gan kinofestivālā, gan ārpus tā režisoru dueta Daniels veikums izpelnījās divējādas atsauksmes – daudzi to dēvēja par absolūti satriecošu uzdrīkstēšanos bez aizspriedumiem, tomēr netrūka arī tādu filmas skatītāju, kas to nodēvēja par vienkārši rupju un draņķīgu.

VĒRTĒJUMS: 9,5/10 (Viennozīmīgi viena no 2016. gada labākajām filmām.)


Filed under: Filmas

[Virsraksts nav norādīts]

ARQ man patika, lai gan kaut kā ļoti jūt* ka ir mazbudžetnieks. Tāda versija par time-loop, ja atceramies par Edge of Tomorrow. Kas man patīk ir veids kā parāda, kāpēc "filmās" notikumi notiek tā kā tie notiek - pirmajā iterācijā "The End" ir jau 3. minūtē (jo čalis pamanās neveiksmīgi krītot nolauzt kaklu). Un tā tālāk.

Bet Edge of Tomorrow ir grāvējs, tāpēc ka atļaujas izplest spārnus un lidot, bet ARQ ir mazbudžetnieks, un slapstās pa tumšiem pagrabiem.

__________________________
* Piemēram, Primer to maz-budžeta faktu nejuta, lai gan ARQ budžets ir ap 2m, bet Primer budžets bija 7k (!). Nauda, īsāk sakot, iztērēta, bet uz ekrāna nav ko parādīt. Mazbudžetnieki vispār ir raksturīgi ar visai neharizmātiskiem aktieriem - pat ja sižets neplīst pa visām vīlēm, tad aktieri tēlo kā uz skatuves... Piemēram, "Paradox" sižets un samezglojums teorētiski ir interesants, bet aktieru spēle nebaudāma; vai arī "Synchronicity", kur pielaizītā frizūra uz plakāta vien atsit jebkādu vēlmi spiest play.

Likteņa līdumnieki

Pirms kāda laika izlasīju Jaunsudrabiņa “Jaunsaimnieks un Velns” un tad kaut kā organiski likās, ka jāpaturpina ar Vladimira Kaijaka tetraloģiju, kura, seriāla ietekmē, plašāk ir pazīstama kā “Liketņa līdumnieki”. Galu galā, atbaidošā dizainā noformētās “Lata romāna” grāmtas vecmammas grāmatu plauktā jau ilgi ir uz mani skatījušās. Tēvs gan izteica skepsi, ka, viņaprāt, Kaijakam šis romāns bija jābeidz rakstīt pie tā otrās daļas, kam es, to lasot, vietām tiecos piekrist, jo romāna darbība reizēm šķita kā “Ugunsgrēka” scenārija autoru sarakstīta – nāves un atdzīvošanās, brāļu savstarpējs naids un mīlas četrstūri. Bet Kaijaks kaut ka tajās auzās iebraucot, daudz maz veiksmīgi to vezumu arī spēja izstūrēt ārā, lai .. atkal tur ieslīdētu.

Romāna darbības laiks ir gana iespaidīgs – sākot no 19. gs līdz par 21.gs deviņdesmito gadu vidum, tāpat arī darbības vietas izplešas tik pat tālas kā latviešu tautas vēstures spraigāko un sāpīgāko vēstures notikumu pieturpunkti. Arī romānā darbojošo personu skaits varētu mazliet pat konkurēt ar Gabriela Garsijas Markesa “Simts vientulības gadu” romānu, kur literatūrzinātnieki pat esot apmaldījušies, cenšoties izveidot romāna dzimtas koku. Savāda pēcgarša ar Markesu mani nepameta arī pēc ceturtās, noslēdzošās, daļas izlasīšanas – latviešiem tik neierastā maģiskā reālisma iepīšana klasiskās latviešu prozas pasaulē. Jāteic, ka Kaijakam pat ne uz pusi nesanāk pietuvoties Markesa rokrakstam šajā lauciņā, tāpēc tas viss likās gana neveikli. Tāpat arī ar visu pārējo tetraloģijā iekļauto raganisko un burvestību līniju – tā kaut kādā ziņā liekas nepārdomāta un pārāk ārā lecoša no kopējā konteksta, lai arī, tā ir galvenā “Likteņa līdumnieku” vadlīnija. Tepat arī rodas sasauce ar Jaunsudarbiņu, kura romānā darbojās mītiskais tēls Velns, kurš nelikās tik ļoti izlecošs no kopainas.

Atmetot šaubas par raganu, lāstu un burvestību vadlīniju, visos četros romānos teicami attēlota latviešu sadzīve un dzīve tā laika vēstures nogriežņos, kas liekas, ka pastāsta par vienkāršo latviešu tautas vēsturi labāk nekā daža laba vēstures grāmata.

Var būt, ka iepriekš izlasītā Jaunsudrabiņa romāna vainas dēļ, šis darbs likās ne šāds, ne tāds, bet varbūt arī tāpēc Jaunsudrabiņš ir Jaunsudrabiņš un Kaijaks ir Kaijaks. Par vienu runā literatūras stundās kā par nozīmīgu personību latviešu literatūrā, par otru – diez vai kādreiz tā runās.

Toties nav šaubu, ka šis ir labs prozas darbs tautai, par to liecina arī seriāls “Likteņa Līdumnieki”, kurš brīdi bija garākais Latvijā tapušais seriāls un tik pat ļoti iecienīts kā “Ugunsgrēks” šobrī.  Galu galā Kaijaks ir izveidojis seriālam ļoti pateicīgu sižeta līniju – mīlestība, drāmas, ģimenes vērtības, karš, vēsture, neticami, negaidīti un šokējoši pavērsieni.


Vienmēr kaut kas ir labāks

par labāko.

Zeiboltu Jēkabs grāmata “Liktenis”

zeiboltu_jekabs_liktenis

Internetā ir atrodāma informācija par Zeibotu Jēkabu. Arī par grāmatu “Liktenis” jau ir rakstīta atsauksme no lasītājas, kas viegli atrodama blogu pasaulē, līdz ar to pārrakstīt jau minēto nav vērts, tāpēc izteikšu savu viedokli par šo grāmatu, kas tika lasīta vairākus gadus atpakaļ un nejauši atrasta vakar, pārskatot plašos grāmatu plauktus.

Izpratnei par to, kādā laikā grāmata tika rakstīta, jāpiemin, ka autora dzīves gadi bija no 1867. – 1924. gadam. Grāmata pirmo reizi tika publicēta 1897. gadā  izdevumā “Mājas viesis” un atkārtoti tika publicēta 1927. gadā, ko veica izdevniecība “Valters un Rapa”. Par romāna vērtību norāda fakts, ka pirmais izdevums 1897. gadā tika publicēts ar lieliem cenzūras svītrojumiem, kas norāda uz to, ka darbā ir skartas sociālās un sabiedrībai būtiskas problēmas, par kurām valsts vara, kas toreiz bija Kreivijas impērija kopā ar vietējo vāciešu dominējošo lobiju nevēlējās celt gaismā un raisīt par tām diskusijas, jo no vienas puses visi grāmatā aprakstītie varoņi bija Krievijas impērijas pilsoņi, no otras puses liela daļa no tiem bija būtiski apspiesta un pakļauta augtākai sabiedrības kārtai, ko veidoja vācieši. Romānā tika atainota sociālā nevienlīdzība un vaciešu dominējošais stāvoklis, kas tika parādīts ar muižkunga aizliegumu vecākiem palīdzēt Jānim, kurš devās mācīties uz universitāti, nepalikdams laukos strādāt pie muižkunga. Arī garīdzniecība ar Pāvila un viņa tēva tēliem tika atainota ļoti negatīvās nokrāsās, kur baznīca bija garīdznieku labklājības nodrošināšanas rīks, nevis organizācija, kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkiem. Grāmatā tika aprakstīta nabadzība un grūtības, kas bija jāpārvar galvenajam varonim, lai sasniegtu mērķi kļūt par izglītotu un sabiedrībā cienījamu cilvēku. Ar Jāni grāmatas autors ir aprakstījis lielā mērā pats sevi, jo Zeibots Jēkabs arī kļuva par skolotāju samērā grūtos apstākļos un ievesmu noteikti ir ņēmis no savas personīgās pieredzes.

Šī grāmata ir kā vēstījums no pagātnes visiem tiem, kas brauc no laukiem uz Rīgu vai no Latvijas uz kādu Rietumeiropas valsti studēt un ir spiesti dzīvot trūcīgos apstākļos, smagi strādāt, lai izdzīvotu un izmācītos. Kaut arī šī grāmata nav obligātajā skolas programmā, to noteikti ir vērts izlasīt katram, lai palielinātu izpratni gan par vēsturi, gan rastu iedvesmu cīnīties par savu mērķu sasniegšanu.


Tas Kungs uzrunā velnu

Pret grēkākrišanas lāstu, šo cilvēces ļaunuma avotu, Tas Kungs jau pašā sākumā vērsās ar biedinošiem un nosodošiem vārdiem, sacīdams: “Un Es celšu ienaidu starp tevi un sievu, starp tavu dzimumu un sievas dzimumu. Tas tev sadragās galvu, bet tu viņam iekodīsi papēdī” (1.Moz.3:15).

Tas Kungs uzrunā velnu

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Seth Dickinson “The Traitor” un atkal impērijas graušana no iekšpuses, šoreiz – ar skaitīkļiem

Ko lai dara klusā sestdienas vakarā, kad iesāktas kādas piecas grāmatas, bet nevienu no tām negribas lasīt? Pareizi – jāatkorķē alus un jānopūš putekļi no iesūnojušā grāmatu bloga. Starp citu, vai man tikai rādās, vai LV grāmatu blogeru vidū ir iestājies panīkums? Vienīgi asmodeus nepaguris turpina regulāri rakstīt par izlasīto, pārējie kaut kur pačibējuši.

Ja meistarīgi apraksta, kā tikts pie grāmatas, tad ar to var aizņemt  paprāvu rindkopu. Hmm. Ārzemju fantāzijas blogeru vidē par šo grāmatu jūsmīgas atsauces sāka masveidā ienākt jau pagājušā 2015.gada vasarā, kaut pats romāns iznāca tikai rudenī.  Nevarētu teikt, ka sinopse mani uzreiz uzrunāja –  „Nodevēja” ir episks ģeopolitiska fantāzija par vienas sievietes misiju noārdīt impēriju iemācoties,  kā to vadīt. It kā nav slikti, bet, redz, galvenā varone Baru kļūst par… grāmatvedi.  Neizklausās traki aizraujoši ne? Ko tad grāmatvedis var izdarīt? Sabotēt bilanci? Lai vai kā, grāmatu nopirku, tādejādi izpildīdams galveno pienākumu pret potenciāli labu grāmatu, un noliku to plauktā. Bet nepagāja ne gads, un grāmata pati ieslīdēja man rokā, un ķēros pie lasīšanas. Jāsaka uzreiz – labi, ka tā, bet nu par visu pēc kārtas.

traitor1Izdevniecība Tor, 387 lpp.

Grāmata sākas ar autora solījumu:

Šī ir patiesība. Tu to zināsi, jo tā ir sāpīga.

Un, cepuri nost, savu solījumu viņš tur.

Mazā Baru Cormorant dzīvo idillisku bērnību paradīzes saliņā Taranoke kopā ar savu mammu un diviem tētiem, līdz kādu dienu pie horizonta parādās kuģi ar sarkanām burām. Tie ir Masquerade impērijas kuģi, kas atveduši Baru tautai postu. Impērija nāk ar savu bagātību un zālēm (pret slimību, kuru paši ievazā) un sanitāro sistēmu, taču, lai to dabūtu, ir jāpakļaujas impērijas kultūrai. Īsā brīdī notiek maigā okupācija. Svarīgs aspekts impērijas kultūrā ir arī pareiza seksuālā orientācija, citādie tiek ārstēti ar karstu dzelzi vai pazūd, kā notiek ar vienu no Baru tēviem. Lai arī maza, bet ļoti gudra, Baru nolemj impērijai par to atriebties. Viņa nolemj darīt visu, lai impēriju sagrautu un viņas tauta reiz atkal būt brīva.

Baru kopā ar citiem salas bērniem tiek uzņemta impērijas dibinātā skolā, kur iekarotāji ātri vien pamana viņas aso prātu. Baru ir brīnumbērns, un viņai tiek paredzēta spoža nākotne Masquerade varas aparātā. 18 gadu vecumā viņa tiek nosūtīta ieviest kārtību uz citu Impērijas sastāvā esošu republiku, Aurdwynn, strādāt trešajā augstākajā amatā – par impērijas grāmatvedi (augstāki ir tikai gubernators un tiesnesis). Vienīgā problēma ir tāda, ka Aurdwynn ir īsts sazvērnieku čūsku midzenis, tā sastāv no 12 hercogistēm, kurās sacelšanās gars ir mūžam dzīvs. Abi Baru amata priekšteči ir nogalināti – viens par to, ka mēģinājis palīdzēt nemierniekiem, otrs – par to, ka uzstājīgi mēģinājis ar tiem cīnīties. Lielākā grāmatas daļa tad arī risinās šajā Aurdwynn, un lai uzzinātu vai un kā Baru izdosies atrisināt šo gambītu ir jālasa grāmata.

Viss augstāk aprakstītais ir grāmatas pirmā piektdaļa, bet stāstīt par to, kas seko nozīmē maitāt lasīšanas procesu, šī ir no tām grāmatām, par kuru jo mazāk zināsi pirms lasīšanas, jo labāk.traitor2

“The Traitor” lasīšana lasa zināmu piepūli, jo lai arī tā ir patīkami īsa, tomēr darbojošos tēlu ir ļoti daudz un to vārdi lielākoties ir neeiropiski, līdz ar ko sākumā bija pagrūti izsekot kas ir kas. Divpadsmit hercogu vidū ir atrodami tādi skaistuļi kā Lyxaxu (folozofs), Pinjagata (militārists), Unuxekome (pirāts), Vultjag (specializāciju neatceros), u.c. Ļoti labi ir izstrādāta pasaule, tās ekonomika, visas alianses ir loģiskas, kas kuram un kāpēc ir vajadzīgs. Lai gan tāda tīra ekšena praktiski nav, tomēr praktiski visu laiku tiek saglabāta spriedze, un grāmata lasās ļoti labi. Un fantāzija tā skaitās tikai tāpēc, ka tā nav mūsu pasaule, jo maģijas šeit nav.

Es neatceros nevienu citu grāmatu,020413_2026_HughHoweyWo2.png kurā būtu tik skarbi parādīts, ko nozīmē maksāt visaugstāko cenu sava lielā mērķa vārdā. Šīs grāmatas beigu dēļ vien ir vērts to lasīt, tās beigas jums ilgi paliks atmiņā, Džordžs R.R. Mārtins salīdzinājumā ar Dikensonu ir optimists. Rekomendēju, piecas bļembas.

P.S. Šai grāmatai ir divi nosaukumi, Amerikas un Anglijas tirgum katram savs – “The Traitor” un “The Traitor Baru Cormorant”.


Restrepo bāze

Filma, ko būtu jāredz

 


Tagged: ASV, bruņojums, labi teikts, NATO, taktika, vēsture

Autokross/Folkreiss: Čempionu kauss Jeršovam, folkreisā labākais Orbidāns

Dramatiskā un aizraujošā sacīkstē Brenguļu autotrasē par Čempionu autokrosa uzvarētāju sīvā cīņā kļuva Ints Jeršovs, bet LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējā posmā labākais bija Jānis Orbidāns. LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā uzvara Jurim Zembergam, bet LAF Folkreisa Vasaras kausu izcīna Viesturs Plētiens. Sacīkste lielās konkurences dēļ bija aizraujoša un brīžiem arī dramatiska – gan sportiskā,...

ARQ (2016)

tt5640450.jpg Zinātniskā fantastika, Trilleris

Trapped in a lab and stuck in a time loop, a disoriented couple fends off masked raiders while harboring a new energy source that could save humanity.

filmas ONLINE
Filmas latviešu valodā
Filmas KINO

Mākslīgais intelekts ir pirmo reizi radījis filmas pašreklāmu

21.09.2016

image001Izanalizējot vairāk nekā 100 dažādu filmu pašreklāmu, IBM radītais superdators Watson pirmo reizi industrijas vēsturē izveidojis algoritmiski perfektu jaunas Holivudas filmas rullīti.

Jau ierasts visā pasaulē, ka katra jauna filma pirms nonākšanas pie skatītājiem tiek reklamēta. Mērķis ir viens – lai pēc iespējas vairāk cilvēku to noskatītos. Atraktīva, interesanta un aizraujoša pašreklāma jeb īss reklāmas rullītis ir tas, kas piesaista skatītājus.

Formatīvās vērtēšana servisi


Par formatīvās vērtēšanas realizācijas iespējām ar IT

Formatīvā vērtēšana - izmanto, lai stimulētu mācīšanās procesu!
 • Sākuma vērtēšana, zināšanu vai viedokļu  noskaidrošana;
 • ikdienas vērtēšana - balsošana vai vienkārši testi atgriezeniskās saistes iegūšanai par nodarbībā apgūto (varētu būtu arī vērtēšanai ar i/ni).
Informācija par vērtēšanu:
Formatīvās vērtēšanas vajadzībām ir iespējams lietot daudzus tiešsaistes servisus:
 • QuizMoz.com; - balsošana un vienkārši testi (rez. - grafiski);
 • Mentimeter.com - balosošana ar tālruņiem (ir bezmaksas versija);
 • Tally.tl - balsošanai (veido bez pieraksta);
 • Pollcode.com - vienkāršs bezmaksas balsošanas serviss; 
 • Polleverywhere.com - aptauju un testu serviss (aptaujas, testi, vārdu mākoņi, ranžēšana, interaktīvie attēli, izvēle no saraksta, bet bez maksas tikai 25 atbildēm) - Android app;
 • Answergarden.ch - interesants aptaujas atbilžu apkopošanas rīks;
 • Plickers.com - balsošana ar simboliem, rezultātu fiksēšana ar skolotāja tālruņa kameru;
 • Kahoot (get.kahhot.it - sagatavošanai, kahoot.it - spēlei);
 • Nearpod.com - balsošanai, testiem, interaktīvām nodarbībām, prezentācijām ar straumēšanu;
 • Zeetings.com - balsošanai, testiem, interaktīvām nodarbībām, prezentācijām ar straumēšanu;
 • Socrative.com - interatīvas nodarbības ar satura straumēšanu, sacensības; 
 • Spiral.ac - līdzīgas iespējas iepriekš minētajiem servisiem un vēl citas iespējas (Quicfire, Discuss, Team Up);
 • Blendspace.com (TES Teach) - elementārs veids mācību stundas izveidei, ieskaitot formatīvās vērtēšanas elementus;
 • ThatQuiz.org - interesants testu serviss ar klašu izveidi un rezultātu apkopošanu;
 • Versal.com - interakt;īvu mācību materiālu sagatavošana, ieskaitot formātīvās vērtēšanas iespējas;
 • Triventy.com - sadarbības testi klasei; 
 • Google Forms - ļoti bagātas iespējas formatīvajai vērtēšanai!
Lietotnes viedtālruņiem un planšetēm
MS Powerpoint papildinājumi
 • MS Office Mix - papildinājums Powerpoint interaktīvu prezentāciju izveidei un lietošanai klasē, skatīt:
 • iSpring Suite Free - dod iespēju veidot testus 'Powerpoint; skatīt šajā vietā;
 • iSpring Converter Free - konvertē Pwerpoint prezentāciju Flash vai HTML5 formātā, skatīt šeit;
 • AuthorPoint Light - konevrtē ppt prezentācijas uz Flash formātu, sīkāk lasīt šeit!
 • Zenler Studio - interaktīvu mācību materiālu veidošanai MS Powerpoint, skatīt Zenler vietnē!
Jāpiebilst, ka ļoti daudz un dažādas iespējas ir apskatītas tīmekļa vietnē ManaKlase.wikispaces.com! Skatiet un pētiet!

Quizmoz

Quizmoz ir iespējams:

 • veidotaptaujas, nobalsot (bez iepriekšējas reģistrācijas)
 • veidotvienkāršustestus;
 • koplietot (ar hipersaiti, kura tiek uzģenerēta);
 • apskatīt balsošanas rezultātus grafiski

Demo:
http://www.quizmoz.com

Ilustrācijas no vietnes Quizmoz.com:

Quizmoz_2.JPG  Quizmoz_saite.JPG

Piemērs Quizmoz: http://www.quizmoz.com/polls.asp?pollid=1096121

 Tally.tl 

Tally ir ļoti elementārs rīks balsošanas vajadzībām. Var lietot bez reģistrācijas. Saite izplatīšanai tiek uzģenerēta adreses rindā!

Tally_1.JPG
Piemērs Tally - http://tally.tl/QjDwe
 
 Pollcode

Iespējams:
 • veidot aptaujas;
 • mainīt aptauju izskatu;
 • lietot koplietošanas (nobalsošanas) saiti;
 • izmantot iegulto kodu, ievietošanai savā tīmekļa lapā;
 • izveidot kontu aptauju un rezultātu saglabāšana.
 Sagatavošana

Pollcode.JPG
 Izplatīšana balsošanai

Pollcode_2.JPG
Rezultāti

Pollcode_3.JPG
Piemērs Pollcode - http://vote.pollcode.com/65686668

Answergarden


Paspēlēsimies?


answergarden.ch/348244

Plickers

      Visai interesants balsošanas serviss, kurā dalībniekiem tiek izdrukātas balsošanas kartes (lapas) ar atbilstošiem atbilžu kodiem, bet rezultātus apkopo ar nodarbību vadītāja tālruņa vai planšetes kameras palīdzību! Tas nozīmē, ka balsošanas organizēšanai viedtālrunis vai planšete nepieciešams tikai 1 eksemplārā! Dalībniekiem nav nepieciešamas viedierīces!

Vietne: https://plickers.com/; saite Google Play;

Plickers.JPG

plickers_iphone.png

Skolotājs ar viedierīces kameru noskenē skolēnu balsošanas kartes un sistēma apkopo rezultātus!

Kahoot

Vietnes:
Kahoot ir viens varen atraktīvs  spēļveida aptauju un testu serviss, kurā skolēni parasti balso no savām viedierīcēm! Kahoot kopā ar viedtālruņiem vai planšetēm atraktīvā veidā aiztāj dārgās balsošanas pultis!

Darbības aptaujas sagatavošanai:

Kahoot_p.JPG 

Kahoot_1_p.JPG Kahoot_2.JPG
Kahoot_3.JPG

Kahoot_4.JPG

Kahoot_p.JPG

Kahoot_share.JPG
Kahoot_play_1.JPGPēc spēles veida izvēles tiek uzģenerēts spēles pin kods (Pin), kuru spēlētāji ievada sesijas palaišanas laukā. Pēc pin koda ievades vēl ir jāievada dalīdnieka vārds un spēle var sākties! Ja darbs notiek stundā un jāzina dalībnieku izvēles, tad jāievada skolēna vārds un uzvārds, lai korekti tiktu fiksēti aktivitātes rezultāti!

Nearpod

Vietnes:
Prezentāciju par Nearpod lietošanu vietnē manaklase.wikispaces.com - skatīties!


 Zeetings

Vietne - Zeetings.com

Lielisks serviss aptaujām, testiem un interaktīvām prezentācijām tiešsaistē! Prezentācija par lietošanu - skatīt šeit!


 Spiral 

Spiral.ac nodrošina vairākus teicamus servisus skolotāju vajadzībām - aptaujas (Fire), diskusijas (Discuss) un darbu grupās (Team). Pēdējā aktivitāte iekļauj klašu un grupu izveidi, skolēnu pievienošanu grupām un grupu darba vides nodrošinājumu.

Spiral sākuma logs:

Sipral_1_p.GIF

Spiral_3_p.GIF

Aptaujas izveide:

New_fire_p.GIF

Jaunas diskusijas jeb interaktīvas prezentācijas izveide:

Discuss_1.GIF

Discuss_2_p.GIF

Grupu darba organizēšana:


Uzdevums klasei un grupām


Grupu darba rezultātu (Outcomes) precizējumi


Ierīču lietošanas nosacījumi


Darbs grupās (var izmantot taimeri)


Grupu darba apkopojums

        Kopumā Spiral.ac iespējas ir visai iespaidīgas, bet nodarbību laikā traucēja neliela slaidu straumēšanas bremzēšanās, kā arī nepieciešamība katru slaidu no jauna palaist izpildei (Play). Tā kā serviss ir relatīvi svaigs, droši vien gaidāmi uzlabojumi darbībā un nākotnē arī citas papildu iespējas.

Swipe

Vietne - www.swipe.to;

Swipe arī ir serviss interaktīvu prezentāciju izveidei ar iespēju veidot aptaujas un straumēt prezentācijas uz nodarbības dalībnieku ierīcēm. Pieejams bezmaksas konts, nodrošina itin labas iespējas.

 TES Teach (Blendspace)

Vietne -  Blendspace.com

Gata Šeršņeva prezentācija par Blendspace lietošanu: ThatQuiz

Vietne - ThatQuiz.org

Apraksts - lasīt!

Prezentācija par ThatQuiz:


 Versal

Vietne - Versal.com

Versal.com (atvērt) - lielisks tiešsaistes rīks interaktīvu mācību materiālu izveidei (servisa ievada apraksts)!

Google formas (testi un aptaujas)

Prezentācija par tēmu:


   
 iSpring Suite Free

iSpring Suite Free (v.6.2.0) nodrošina interaktīvu prezentāciju izveidi MS PowerPoint, dodot iespēju izveidot aptaujas un testus, kurus var izpildīt pievienotajā testu izpilde modulī (Player). Nodrošināta arī Flash un Youtube materiālu vienkārša pievienošana!
 • iSpring Suite Free - dod iespēju veidot testus PowerPoint; skatīt šajā vietā;
 • iSpring Converter Free - konvertē PowerPoint prezentāciju Flash vai HTML5 formātā, skatīt šeit;
iSpring_Quiz_1.JPG
iSpring Free MS Powerpoint
iSpring_Quiz_2.JPG
iSpring Free rīkjosla
iSpring_Quiz_3.JPG
Testa jautājumi ar iSpring Free

MS Office Mix

MS Office Mix - papildinājums PowerPoint interaktīvu prezentāciju izveidei un lietošanai klasē, nodrošina aptauju un testu veidošanu, testus pie video, ekrāna ierakstu, u.tml., skatīt:

Microsoft%25E2%2580%2599s-Office-Mix.jpg

Nobeigumā var piebilst, ka šajā materiālā apskatītie servisi nodrošina ne tikai formatīvās vērtēšanas vajadzības, bet vairākos gadījumos piedāvā arī summatīvās vērtēšanas iespējas ar rezultātu apkopošanu. Veiksmi savu skolotāja iespēju dažādošanā!

P.s. Nepretendēju uz visaptverošu apskatu, bet ceru, ka kādam skolotājam noderēs!

----