AKCIJU AVĪZE 18.10.-30.10.

Veikala Super Action akcijas preču piedāvājums spēkā no 18.10.-30.10.2016. Nenokavē! "BAATA" TIRDZNIECĪBAS CENTRS  KLAIPĒDAS IELA 104C, LIEPĀJA TĀLR. +371 28359902 http://www.baata.lv/ https://twitter.com/TC_BAATA  https://www.facebook....

[Virsraksts nav norādīts]

neatrodos sevras svaru un mēru institūta telpās, tādēļ nevienu neapvainoju
bet tas jūsu tītara šašliks upeņu mērcē, attiecībā iepakojums - panna ir vienmēr bijis tāds, ka pannā ielien divas trešdaļas no iepakojuma
pēc kā es vienmēr veicu dažādas matemātiskas kalkulācijas
tagad viņš pēkšņi pannā ielien viss, kas reizē priecē, jo nav jākombinē, taču nedaudz uztrauc, jo pēkšņi kaut kā maz viņa, tītara šašlika upeņu mērcē

Kas slēpjas Google Pixel kameras augstvērtīgajām spējām?

DxOMark Mobile testā Google Pixel viedtālruņi ir ar viena punkta pārsvaru aizlikuši kāju priekšā HTC 10, Samsung Galaxy S7 edge un Sony Xperia X Performance, tomēr šoreiz tas nav sauss, bezjēdzīgs viens punkts statistikā. Google Pixel viedtālruņu 12.3 megapikseļu kamera saņēmusi vairākus cildinošus apzīmējumus – augsta detalizācija un zems trokšņu līmenis jebkuros gaismas apstākļos.

Google Pixel viedtālruņi izmanto jau Nexus modeļos redzēto HDR+, tomēr Nexus viedtālruņi ar fotogrāfijas uzņemšanu tika galā vāji – fotografēšana un apstrāde prasīja vairākas sekundes. Google Pixel viedtālruņos HDR+ tiekot uzņemts visu laiku, bet ekrānā esošās slēdža pogas nospiešana tikai fiksē fotogrāfijas uzņemšanas mirkli. Desmitiem fotogrāfiju tiek uzņemtas vēl pirms slēdža pogas nospiešanas. Pēcāk tās tiek apstrādātas ar Snapdragon 821 iekļauto Hexagon DSP procesoru.

Google Pixel viedtālruņos neatradīsi optisko attēla stabilizāciju, tās vietā tiek izmantota elektroniskā attēla stabilizēšana. Tiek skaidrots, ka HDR+ izmantošanai attēla stabilizācijas sistēmas tikpat kā neesot nepieciešamas, visu kompensē gudri algoritmi un izmantotie īsie ekspozīciju laiki.

Pixel kameru izstrādātāji uzskata, ka turpmāk mobilā fotogrāfijas kvalitāte tiks celta ar programmatūras palīdzību, kamēr gaismjūtīgās matricas un objektīvi tik ātri neattīstīsies.

FRIZIERIS / -E

Darba devējs: SIDC Group, SIA

Job Type: Līgumdarbs

Location: Citadeles ielā 2, 5. stāvs

Darba vieta: Okeāna vai Upēs Kruīzu kuģis Darba pienākumi: Starptautisks stilists strādās ar visiem sieviešu un vīriešu matu tipiem, piedāvājot tos pašus pakalpojumus, kuri pieejami salonos uz sauszemes, un vairāk. Prasības kandidātiem: Diploms/Sertifikāts ar vismaz vienas vasaras apmācības programmu. Darba pieredze uz pilnu slodzi ne mazāk kā 6 mēneši. Labas zināšanas angļu vai vācu valodā […]

“Efektīva visu organisma sistēmu attīrīšana ar dabas produktiem”

Izdevniecība Avots izdod jaunu, noderīgu grāmatu.

Sienas

Turpinām procesa aprakstu?

16.diena. Horizontālā hidroizolācija

16-diena

17.diena. Atvesti pirmie bloki. Mašīnas ritenis iegrima, krava sasvērās un nācās vairākas paletes pārkrāmēt ar rokām. Turklāt atveda nedaudz ne to, kas bija prasīts. Tas viss jaukā lietus mercē?

17-diena

18.diena. Pirmā rinda.

18-diena

19.diena. Pamazām ejam uz augšu.

19-diena

20.diena. Sākam likt starpsienas, atvesti vēl bloki. Turpinās piegādes nedienas. Tā kā U-bloki kaut kur kavējās un piegādātājam tika apsolīts dīkstāves rēķins, izeja no situācijas – atveda darbagaldu un parastos blokus, no kuriem ātri vien sanāca u-bloki.

Bloki ieradušies arī pie kaimiņa, būs jautrāka būvēšanās?

Otram kaimiņam nedienas ar jumtu – kā izrādās tad pamats zem šindeļiem ir kas līdzīgs preskartonam, klāt vēl dažas citas tehnoloģiskas “optimizācijas”. Uzskatāms piemērs, kas notiek, ja māju pērk.

20-diena-001 20-diena-002 20-diena-003 20-diena-004 20-diena-005 20-diena-006

21.diena. Turpinam celt uz augšu, pie viena izlīdzināta zeme pie viena sāna. Šeit taps pagalma stāvlaukumiņš.

21-diena-001 21-diena-002 21-diena-003 21-diena-004

22.diena. Pārsteigums kaimiņa nometnē. Vertikālās šuves blokiem strādnieki pūš ciet ar putām, tāpat tiek apstrādātas visas spraugas.

Pašu mūris ceļas klāt, sāk jau iet lēnāk, jo lielāka cilāšana. Tā kā atvesta bija ziemas pelēkā līme, tad mūris neizskatās tik “glauns” kā citiem, bet tas štrunts, tāpat jau fasāde būs virsū.

22-diena-001 22-diena-002 22-diena-003 22-diena-004 22-diena-005 22-diena-006 22-diena-007

23.diena. Veidojās pirmie logi.

23-diena-001 23-diena-002 23-diena-003

24.diena. Aprises turpina veidoties.

24-diena-001 24-diena-002 24-diena-003 24-diena-004 24-diena-005

25.diena. Atvesti kokmateriāli, tiek lietas logu pārsedzes.

25-diena-001 25-diena-004 25-diena-002

26.diena. Pārseguma koks sāk celties augšā.

26-diena-003 26-diena-005

27.diena. Montējam pārseguma sijas.

27-diena-001 27-diena-002 27-diena-003

28.diena.

28-diena-001 28-diena-002 28-diena-006

29.diena. Uzlikta pasija.

29-diena-001 29-diena-003

30.diena. Atvesti skursteņi, betonējas josta.

30-diena-001 30-diena-002

31.diena. Sakopjam iekšpusi, telpas jau sāk pēc kaut kā izskatīties:) Uzmūrēta skursteņa pēda.

31-diena-001 31-diena-003 31-diena-004 31-diena-005 31-diena-006 31-diena-007 31-diena-008 31-diena-009 31-diena-013

Sienu konstrukcijas pabeigtas, turpinājumā mūrlatas, koka konstrukcijas un jumts.

 

 


Divdesmitpirmais oktobris

Piektdienas krāsainais kadrs. Iedvesmai, krāsu priekam un siltām sajūtām. 

20161020_174852.jpg

Patiesībā jau manas zeķītes bija gatavas vakardien, šī ir vakardienas vakara telefonbildīte. Tumšie vakari sākas, ai, kā man negribas to tumsu... Šīm zeķēm ielokāmie galiņi mazāk, kopā pa abām 50 gabali. Dzija no piecām ficītēm, pāri palikušajām no citiem darbiem. Divas krāsainās zeķu dzijas un trīs (koši sarkans, gaišāk sarkans un oranžs) vienkrāsainās vilnas dzijas (ar sastāvu kā zeķu dzijai). Valdziņi 15*4, zeķu adatas Nr.2, izmērs 38 - 39. Vēl tikai jānogludina un jāvelk kājas. Bet tas jau patīkamais piektdienas vakara darbiņš... 

Lai jaukas brīvdienas!

Kad antivīruss nedarbojas kā gaidīts …

Uz šo ierakstu blogā pamudināja kāds nupat noticis incidents, kad klients pēc antivīrusa iegādes, konstatējot, ka antivīruss rada problēmas datora darbībā, griezās nevis pie kvalificēta bezmaksas tehniskā atbalsta, bet gan pie “datoru meistara”. No daudzgadējās pieredzes varu teikt, ka šāds solis bieži tikai sarežģī kļūmīgo situāciju, kurai patiesībā ir elementārs risinājums. Par laimi šādu incidentu ir ļoti maz un tomēr katrs šāds gadījums atstāj nevajadzīgas negācijas. Tāpēc pacentīšos paskaidrot, kāpēc pie problemātiskām situācijām ar jauniegādātu antivīrusu programmatūru nedrīkst “strebt karstu” un, kā minimums, jāpakonsultējas ar tehnisko atbalstu.

Mūsdienu antivīrusu programmatūra ir ļoti komplicēta un pastāvīgi mijiedarbojas ar aktīvajiem procesiem datorā. Ja antivīrusu programmatūrai lietotāja datorā parādās konkurents, kas mēģina darīt to pašu, var rasties konfliktsituācijas, kurām var būt ļoti nepatīkamas sekas. Tāpēc, piemēram, Kaspersky Lab produktu pamācībās kā viens no pirmajiem soļiem tiek minēta citas drošības programmatūras atinstalēšana. Praktiski vienmēr tas arī tiek izpildīts, ja ne sekojot instrukcijai, tad pēc produkta instalatora norādes. Tik tālu viss būtu labi, ja ne vien kāda sen zināma problēma – pēc antivīrusu programmatūras atinstalēšanas datorā mēdz palikt atsevišķas aktīvas vecā antivīrusa komponentes. Piemēram, ja no iepriekšējā Internet Security klases risinājuma paliek aktīva ugunsmūra komponente, tad tas var novest pie tā, ka uzstādot jaunu Internet Security risinājumu, datoram “pazūd internets”.

Kas vainīgs šādā kļūmē? Jaunā risinājuma ražotājs? Diez vai. Lietotājs? Arī nē. Paliek iepriekšējā antivīrusa ražotājs. Kāpēc dažkārt notiek šādas lietas un kam ir izdevīgi, ka konkurents tiek nostādīts nelāgā gaismā, spriediet paši. Katrā gadījumā, jebkuram antivīrusu ražotājam bruņojumā ir atsevišķas savu produktu izvākšanas utilītprogrammas (removal tools). Atliek vien ierakstīt šos pāris vārdus angļu valodā kopā ar antivīrusa nosaukumu kādā interneta meklētājā un lejupielādēt nepieciešamo programmu.

 

Virkne utilītprogrammu antivīrusu pilnīgai izvākšanai ir atrodama arī Kaspersky Lab tehniskā atbalsta vietnē.

Virkne utilītprogrammu antivīrusu pilnīgai izvākšanai ir atrodama arī Kaspersky Lab tehniskā atbalsta vietnē.

Ja lietotājs griežas pie kvalificēta tehniskā atbalsta, problēmas risinājums ir diezgan ātrs un nemaksā praktiski neko. Pieļauju, ka daudzi pieredzējuši datoru lietotāji paši viegli tiek galā ar šādām situācijām, sameklējot vajadzīgo utilītprogrammu un iztīrot datoru no vecā antivīrusa. Bet, ja lietotājs kaut kāda iemesla pēc dodas nevis pie jauniegādātā antivīrusa tehniskā atbalsta, kurš ir maksimāli ieinteresēts novērst problēmu, bet pie maksas pakalpojumu sniedzējiem, tad iznākums var būt ļoti dažāds. Arī tāds, ka jaunais antivīruss tiek nepelnīti nopelts “pēc pilnas programmas”.

Šeit es apskatīju tikai vienu tipveida situāciju, kura pie nepareizas lietotāja rīcības var novest pie aplamiem uzskatiem par vienu vai otru programmatūras ražotāju. Līdzīgu, bet retāk sastopamu situāciju, ir daudz, tāpēc rezumēšu. Atcerieties, ka jebkuram ievērības cienīgam IT produktam ir tehniskais atbalsts, iespējams pat vietējais, kā tas, piemēram, ir Kaspersky Lab gadījumā. Problemātisku situāciju gadījumā nav jāmeklē kaktu dakteri un pazīstami superspeciālisti, bet gan, pirmkārt, jānomierinās un, otrkārt, jāizmanto savas tiesības uz atbalstu. Nav jākautrējas zvanīt, rakstīt e-pastus un jautāt. Ir bezjēdzīgi tērēt laiku un/vai naudu, meklējot atbildes uz jautājumiem, uz kuriem tehniskā atbalsta speciālists lielākajā daļā gadījumu var atbildēt uzreiz.

Par to vai gaidīt VIŅU – vienīgo

 

ka_atrast_otru_pusiti

Kāda psihologa (autors nezināms) publikācijas tulkojums. Uzraksti komentāros, kādas ir tavas domas par šo tēmu.

Reiz es izlasīju, ka mīlestība starp vīrieti un sievieti rodas uzreiz un vienlaicīgi. Un es tam piekrītu. Viss, kas nenotiek sinhroni – ir vis-kaut-kas, bet diez vai no tā veidosies mīlestība.

Jūs varat iebilst, un teikt, ka zināt daudzus pārus, kur sākumā viņa ļoti-ļoti mīlēja un vīrieti apprecēja, bet pāris gadus vēlāk vīrietis kaut kā pēkšņi saprata un sāka mīlēt sievu… Vai arī vīrietis ilgus gadus mīlēja sievieti un, tad viņa, kaut kurā momentā pēkšņi atskārta un arī iemīlēja vīrieti. Ļaujiet neticēt. Es, drīzāk, sliecos domāt, ka otrajai pusītei šādā situācijā, iespējams, neapzināti, radās priekšrocības vai kaut kāds izdevīgums, piemēram, ērtības, komforts, drošība par nākotni, atbrīvošanās no bailēm no vientulības utt.

Ķīmija, fluīdi, mīlestība… – tas viss rodas uzreiz, tai brīdī, kad satiekas divi, kas var veidot pāri. Protams, tā nav garantija, ka viņiem būs pietiekami daudz pacietības un izturības attīstīt attiecības līdz mīlestības stadijai, bet Dievs noteikti tajā brīdī šādu iespēju viņiem ir devis. Notiek pēkšņs, momentāns savienojums. Abi jūt, abi saprot, abi ir ieinteresēti.

Ja jums pēc pāris pirmajiem randiņiem sākas kaut kādas muļķības, piemēram, "solīja- nepiezvanīja”, „teica – neatbrauca”, "īsziņu saņēma – neatbildēja", "mēnesi domāja par attiecībām", te vēl var piemetināt "smagi strādāja, nebija laika domāt par privāto dzīvi" utt., nebūvējiet ilūzijas. Tas patiešām ir absurdi. Vienkārši ziniet, ka "TAS" starp jums diviem nav noticis. No šī paša brīža jūs sāksiet smagi un saspringti veidot attiecības, pie tam ar to, kuram jūs nemaz tik ļoti neesat vajadzīgi.

Kad cilvēki šo ķīmiju sajūt, viņi abi cenšas viens otra jūtas sargāt. Otrs nekad pēkšņi nenozudīs, jo jūt, cik ļoti tas ievainos otru. Otrs nekad neatstās bez atbildes īsziņu, jo viņam svarīga ir otra cilvēka attieksme un garastāvoklis. Otrs neuzstās uz brīvām attiecībām (lasiet – brīvu seksu) vienkārši tāpēc, ka vairs nespēj domāt ne par vienu citu, kā tikai par jums. Otrs vienmēr domās būs kopā ar jums, un jūs jutīsiet to. Jums nebūs jāuztraucas par to, vai starp jums pastāv saikne, jo jūs pastāvīgi saņemsiet ar jums saistīto jūtu un emociju apstiprinājumu. Otrs ar jums būs patiess un godīgs, un jūs gribēsiet būt tāds pats.

Ziniet, es domāju, ka visādās muļķībās mēs nokļūstam tikai viena iemesla dēļ: mums nav pacietības sagaidīt VIŅU – SAVU VIENĪGO. Ja jaunībā mēs vēl sevi nesaprotam un nesaprotam, kas mums vajadzīgs, tāpēc arī saņemam laimes vietā pieredzi, tad ar gadiem, kļūstot pieredzējušākiem, ar pacietību, ar brīvību un laimi sevī ir jau daudz labāk.

Bet ir arī citi cilvēki, kuri par dzīvi priecājas jebkurā vecumā, novērtē katru mirkli un katru sajūtu, mīl pasauli, cilvēkus un sevi un tic, ka no septiņiem miljardiem cilvēku uz Zemes kaut kur dzīvo tas, kura tēls sakrīt ar „nospiedumu” viņa domās. Kāds prot sadzirdēt sevi, un, nesaprotamu impulsu vadīts, mācās svešvalodu, un pēc tam atrod laimi citā valstī. Kāds raksta rakstus, kuri, kā vīruss izplatās internetā, un tā viņu atrod viņa cilvēks. Kāds nodarbojas ar zinātnisko darbību un reiz, kādā konferencē satiek savu likteni. Katram – sava, viņa personīgā recepte.

Galvenais – ticēt, ka TAVS VIENĪGAIS CILVĒKS ir pelnījis to, lai tu viņu sagaidītu. Nē, ne tā. Viņš ir pelnījis dzīvot un ticēt.

———————–

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Mākslinieces Sandras Krastiņas meistardarbnīca iedvesmo jauniešus

Norelles stāsts mūzikā

tumblr_ngqnh0jsdp1rsyukao1_540

Nu, ko… vakar ieraudzīju interesantu aptauju Daiņa blogā. Šoreiz tā nav viena no stafetēm, kur konkrēti kādam tiek padots tālāk kociņš. Taču, vienalga interesanti. Mūzika, ko mēs klausāmies patiesībā, arī diezgan pastāsta par mums. Izlasīju Daiņa ierakstu un pašai uznāca vēlme ienirt manā youtubes playlistē un paskatīties, kādas atbildes es varētu sniegt uz tiem jautājumiem. Pēc tam pārskatot atbildes – var redzēt, ka mana playliste ir tik pat haotiska, cik es un es neesmu īsti uzticīga tikai vienam mūzikas stilam vai tikai dažiem māksliniekiem? Klikojot uz dziesmām, var tās noklausīties. Te nu būs – es un mana mūzika?

Tev tīkama dziesma, kuras nosaukumā ir krāsa.

Hurts – Blood, Tears and GoldŠajā gadījumā es domāju zeltu kā krāsu?

Tev tīkama dziesma, kuras nosaukumā ir cipars.

Hugo – 99 problems

Dziesma, kas atgādina tev par vasaru. 

Bermudu Divstūris – Rajončiks (Es saprotu, kā šis jautājums bija domāts, bet man prātā ienāca mana šī gada vasara un es sasmējos par Bermudiņa party vasarā?. So – mana izvēle ir šī.)

Dziesma, kas tev asociējas ar tev netīkamu cilvēku. 

Coldplay – Yellow. Man tā dziesma ļoti patika…tagad katru reizi, kad es to dzirdu, atceros vien vienu nepatīkamu cilvēku un vienu savas dzīves mirkli, kam piesaisīta šī dziesma. Tā kā, vaina nav dziesmā, bet vnk manās atmiņās.

Dziesma, kuru vienmēr klausies ļoti skaļi.

HIM – Gone with the sin. Bet principā, jebkuru HIM vai Apocalyptica dziesmu. Tās ir divas manas vismīļākās grupas ever un jau gadiem. Tā kā – ja, skan kkas no viņiem, tad vajag pagriezt skaļāk? Nu, labi, un vēl tad, kad manā youtubes playlistē sāk skanēt Ruelle – War of hearts, skaļums tiek palielināts… ievērojami?

Dziesma, kura liek tev vēlēties dejot. 

Šobrīd: The Chainsmokers ft. Halsey – Closer un Kanye West – Black Skinhead(Suicide Squad soundtrack). Un dzīvoklī arī bieži dejoju pie šīm(un citām) dziesmām, kad daru kko virtuvē.

Dziesma, kuru klausīties, vadot automašīnu. 

Nav mašīnas, tiesību un līdz ar to, nav arī dziesmas?

Tev tīkama dziesma par narkotikām vai alkoholu. 

Metallica – Whiskey in the jar

Dziesma, kas tev liek justies laimīgam.

Nav tādas. Bet es atļaušos pievilkt šim jautājumam dziesmu, kurai man ir labas atmiņas un kura ir man īpaša. Man liekas, gadi ies uz priekšu, bet šī dziesma vnk… paliks, vienmēr piesaistīta labām atmiņām un liks pasmaidīt: Ruelle – Live like legends #parabatai #06.04.

Dziesma, kas tev liek justies bēdīgam.

Fleurie – Hurts like hell. Un Of Monsters and men – Silhouettes, jo tā man ir Half Lost grāmatas beigu dziesma un kā es dzirdu to dziesmu, tā es atceros grāmatu un to, kā es trīs nodaļas vnk no vietas raudāju un… atkal esmu vnk mess no atmiņām vien.

Dziesma, kas tev nekad neapnīk.

Hmm… Metallica – Nothing else matters.

Dziesma, kas tev patika, kad biji pusaudzis. 

Leann Rimes – Can’t fight the moonlight.

Tava mīļākā dziesma no astoņdesmitajiem. 

Warrant – Heaven (1989.g) un Bon Jovi – You give love a bad name(1986.g)

Dziesma, kuru tu vēlētos, lai spēlē tavās kāzās. 

Jau akustiski nospēlēja un nodziedāja kāzās, pusnaktī, pirms ugunsšova: Ed Sheeran – I see fire.

Tev tīkama dziesmas kaverversija. 

Kurt Hugo Schneider & Kina Grannis – Cheap Thrills(played on bicycle). Ideja jau liekas wow un izpildījums arī ļoooooti patīk. Lai gan man playlistē pēdējā laikā ir nonākušas Sia dziesmas, šai man tomēr šis covers patīk labāk, nekā oriģināls. Man vispār ļoti patīk Kurta veidotie coveri.

Tava mīļākā klasiskā dziesma. 

Chopin – Nocturne op.9 no.2. Man vispār ļoti patīk Šopēns. Un tad, protams, nevar aizmirst čellus: Bach – Chello Suite No.1 in G Major.

Dziesma, kuru tu labprāt dziedātu karaoke bārā. 

Es un karaoke būtu traģisks savienojums? Ja nu es nonāktu tur… varbūt ABBA – Dancing Queen? Bet ja esam pilnīgi reāli, ar manu #atomickitchen balsi visticamāk manas reālākās iespējas būtu Aarzemnieki – Cake to bake?

Tev tīkama dziesma no gada, kurā tu piedzimi. 

Pagūglēju un tā kā man nav kkādas īpašas dziesmas no 1988.gada, tad šeit ierakstīšu to, kas izrādās bija ASV topa pirmajā vietā, dienā, kad es piedzimu? Tātad: 08.08.88 ASV hits nr.1 bija – Steve Winwood – Roll with it. Paklausījos un nav arī nemaz tik slikta dziesma?

Dziesma, kas tev liek domāt par dzīvi. 

Bruce Springsteen – The River

Tev tīkama dziesma, kuras nosaukumā ir cilvēka vārds.

Eric Clapton – Layla(acoustic) un El Tango de Roxanne no Moulin Rouge.

Dziesma, kas tevi vienmēr motivē un spēcina. 

Ne gluži vienmēr, bet… Katy Perry – Firework. Ir teikums no šīs dziesmas, ko gribu arī uz savas rokas iegravēt jau vairākus gadus. Šobrīd šajā plauktiņā ir jaunatnācēja Rachel Platten – Fight Song.

Dziesma, kura būtu jānoklausās visiem.

Godīgi sakot, es uzskatu, ka nav tādas dziesmas, grāmatas vai filmas, kas VISIEM obligāti būtu jānoklausās, jāizlasa vai jāredz. Ikvienam, kurš man prasītu, lai iesaku kādu patiešām labu dziesmu, es ieteiktu Gary Jules – Mad World. Bet nu, tas ir tad, ja man prasa ieteikumus…

Tev tīkama dziesma no grupas, kura vairs nav kopā, bet tu vēlētos, lai tā būtu kopā. 

My Chemical Romance – Helena. 

Tev tīkama dziesma, kuras izpildītājs ir miris. 

Tumsa – Nesaprasto cilvēku zemē. Principā, vienīgā latviešu grupa, kuru tiešām klausījos. Kopš Freimaņa vairs nav, neklausos. Cik sākumā dzirdēju dziesmas(pēc viņa nāves) – nav vairs tas… vnk… nav.

Dziesma, kas tev liek iemīlēties. 

Nav tādas, kas liktu iemīlēties. Bet ir dažas, kurām ir tāda… noskaņa. Es nevaru paskaidrot, bet tad, kad dzirdu, tad gribas domāt par mīlestību. Ed Sheeran – Kiss me, Ruelle – I get to love you.

Dziesma, kas liek tavai sirdij lūzt. 

Evanescence – My Immortal un Andrew Belle – In my veins

Dziesma, kuras izpildītāja balss tev ļoti patīk. 

HIM – In joy and sorrowVilles balss ir mana mīļākā balss ever. Viņš varētu manis pēc arī telefona grāmatas iedziedāt – es aizvērtu acis un klausītos, kā man patīk viņa balss.

Dziesma, kuru tu atceries no bērnības. 

Britnijas Spīrsas vecie hiti? Visi Lucky, Oops, i did it again utt?

Tev tīkama dziesma, kas tev asociējas pašam ar sevi. 

Lea Michele – Get it right(no Glee). Mjā… prātā nenāk neviena cita dziesma, kura atbilstu man un manai dzīvei tik ļoti, kā šī.


Skolēnu brīvlaikā izmaiņas skolēnu pārvadājumu autobusu grafikā

1474635924_191.jpg


No 22. līdz 30.oktobrim vispārizglītojošajās mācību iestādēs noteikts brīvlaiks, tāpēc šajā laikā skolēnu pārvadāšanai paredzētie pašvaldības un sabiedriskā transporta maršrutu reisi nekursēs. Mācības skolās un skolēnu transporta kursēšana atsāksies pirmdien, 31.oktobrī.

Saistībā ar brīvlaika sākumu 21.oktobrī izmainīta autobusu kursēšanas kārtība un laiks maršrutos More–Sigulda–More un More–Nītaure–More.


Maršruta More–Sigulda–More kursēšanas grafiks 21.oktobrī

Pietura

Laiks

Pietura

Laiks

Laiks

Kārtūži

6.25

More

14.00

20.00

More

6.30

Jūdaži

14.20

20.20

Ratnieki

6.32

Institūta iela

14.30

20.30

Eglaine

6.35

1.pamatskola

14.33

20.33

Augšlīgatne

7.10

Siguldas Valsts ģimnāzija

14.35

20.35

1.pamatskola

7.10

 

 

 

Siguldas Valsts ģimnāzija

7.25

Siguldas pilsētas vidusskola

14.38

20.38

Siguldas pilsētas vidusskola

7.27

„Swedbank”

 

14.40

20.40

Viesnīca „Sigulda”

7.30

TC „Šokolāde”

14.45

20.45

TC „Šokolāde”

7.35

Gaismas iela

 

20.50

Gaismas iela

7.40

Viesnīca „Sigulda”

 

21.00

1.pamatskola

7.43

Augšlīgatne

 

21.15

Institūta iela

7.46

Eglaine

 

21.35

Jūdaži

8.00

Ratnieki

 

21.38

More

8.20

More

15.30

21.40

 

Maršruta More–Nītaure–More* kursēšanas grafiks 21.oktobrī

 Pietura

Laiks

Laiks

More

7.00

20.00

Brendes

7.20

20.20

Nītaure

7.30

20.30

Salmiņi

7.40

20.40

Rotas

7.45

20.45

Dzintari

7.50

20.50

Peļņi

7.55

20.55

Akenstaka

8.00

21.00

More (Caur Kāšiem)

8.10

21.10

* kursē 19vietīgs mikroautobuss

Pārmaiņas Rīgas Centrāltirgū

Tirgošanās bez kases aparāta un preču izcelsmes dokumentiem, nenorādot informāciju par tirgotāju. Šādu ainu Rīgas Centrāltirgus nomnieka “KN un partneri” pārvaldītajā teritorijā iezīmē tirgus vadība, paziņojot par nomas līguma laušanu. Ilggadējais tirdzniecības vietu nomnieks gan visus pārmetumus noraida, Rīgas Centrāltirgus vadību apsūdz reiderismā un sola vērsties ar prasību tiesā.

Sākas valsts mēroga civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”

No 21. līdz 26.oktobrim visā Latvijas teritorijā norisinās kompleksās valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības “STORMEX...

Lai uzvarētu bez kaujas

ozolins-large.jpg

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube intervijā par Latvijas drošību

Krievija cenšas pievērst sev uzmanību vienīgajā veidā, kādā prot - ar iebiedēšanu un militārā spēka demonstrēšanu, tā NBS komandieris Raimonds Graube komentē plašu rezonansi izraisījušo Krievijas lēmumu pārvietot uz Kaļiņingradu raķetes Iskander, kuras spēj nest kodolgalviņas. Tomēr komandieris uzsver: "Nevajadzētu atsevišķi izdalīt Iskander raķešu pārvietošanu, jo Baltijas valstis jau sen ir to Iskander raķešu rādiusā, kas atrodas Krievijas kontinentālajā daļā." 

Par to, kādi ir iespējamie apdraudējuma scenāriji un kāda - Latvijas spēja kopā ar NATO sabiedrotajiem aizsargāt sevi, šajā intervijā. 

Valdība nupat vērtēja valsts militāro draudu analīzi. Kā jūs raksturotu pašreizējo apdraudējuma līmeni?
Detaļas, kā saprotat, ir konfidenciālas, bet kopumā diemžēl jāatzīst, ka situācija, kas iesākās pagājušajā un aizpagājušajā gadā, nav uzlabojusies, nav kļuvusi drošāka. Jo arī publiskajā telpā redzam, ka tiek realizēti Krievijas bruņošanās plāni, arī vienību izvietošana un modernizēšana notiek pēc iepriekšējā plāna, respektīvi, tie ir ļoti strauji bruņošanās tempi. Līdz ar to drošība nav uzlabojusies.

Bet vai nav pasliktinājusies?
Nē, es teiktu... (Domā.) Es teiktu, ka palikusi tādā pašā līmenī. Redziet, ir divi veidi, kā būtu jāanalizē pasliktināšanās. Pirmais būtu - kaut kādas provokācijas, kuras varētu uzskatīt par apdraudējumu, uz ko mums būtu jāreaģē. 

Otrais - kopējā bruņošanās programmu realizācijas, kas, protams, rada lielākus iespējamus riskus ilgtermiņā.Par provokatīvām darbībām atkal negribu iet klasificētajā daļā, bet tur, kā teicu, situācija nav uzlabojies un nav pasliktinājies. Bet jebkura modernizācija pie neskaidras drošības politikas un retorikas, protams, varētu ilgtermiņā radīt bažas, jo konkrētā valsts kļūst militāri arvien spēcīgāka.

Nupat parādījās ziņas, ka Krievija pārsviež desanta vienības no Kostromas uz Baltkrieviju. Vai tas ir kaut kas nopietns?
Nav komentāru par atsevišķām darbībām. Varu pateikt tikai to, ka mēs, protams, sekojam visāda veida darbībām, un, lai lasītajiem būtu nedaudz mierīgāk - tā informācija, kas mums ir, nav saistīta tikai ar to, ko mēs paši iegūstam, jo mums ir pieejama arī NATO izlūkošanas informācija. Līdz ar to mēs, protams, monitorējam drošības situāciju ap mūsu valsti visās jomās - gaisā, uz jūras un uz zemes. 

Vai katru atsevišķas vienības pārvietošanu būtu jāuzskata par kaut kādu pierādījumu vai apdraudējumu? Nē, jāskatās kompleksi, un to mēs arī darām. Tas ir kopā ar daudziem citiem faktoriem - politiskiem, ekonomiskiem -, nevis tikai divu, trīs vienību pārvietošanās pieguļošās teritorijās.

Jūs un arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis vērtējat, ka apdraudējuma līmenis nav mainījies. Taču jūsu kolēģis, Zviedrijas bruņoto spēku komandieris Mikaels Budiens gan ir mainījis apdraudējuma raksturojumu no "atklāts konflikts diezin vai ir iespējams" janvārī uz "uzbrukuma iespēja Zviedrijai ir zema" pašlaik. Un zviedri nupat pastāvīgi izvietojuši Gotlandē bruņoto spēku vienības. Vai tā ir tikai zviedru sajūta, ka apdraudējums viņu valstij ir pieaudzis?
Man ir grūti tik niansēti analizēt to vārdu salikumu un uzskatīt, ka ir mainījusies Zviedrijas drošības politika. Domāju, nav pamata to darīt. Jo tikpat labi tad var analizēt, piemēram, arī mūsu šā un nākamā gada [militārās] iegādes. Tas nav saistīts ar to, vai šajā gadā ir vai nav kaut kas mainījies, mums pietiek ar to, ka drošības situācija Eiropā un varbūt arī pasaulē mainījās kopš Krimas aneksijas un daļas Ukrainas teritorijas okupācijas. Mēs redzējām, ka valsts lieto militāru spēku savu politisko interešu vārdā. Tas mainīja situāciju. Kā redzam, tas ir materializējies budžetā, un arī jebkurš mūsu nākamais plāns, jaunas vienības veidošana vai iepirkums nav saistīts ar to, ka tajā gadā ir jauns apdraudējums.

Līdzīgi ir ar zviedriem. Tas, ka viņi izvieto vienības Gotlandē - vismaz es jau nedaudz agrāk par janvāri un pagājušo gadu zināju, ka tādi plāni ir. Viņi konsekventi realizē plānus, jo acīmredzot ir izdarījuši secinājumus pēc 2014.gada pavasara.

Eksperti lēš, ka Krievijas Rietumu kara apgabalā mums kaimiņos atrodas apmēram 250 tūkstoši Krievijas karavīru. Vai tā ir?
Es tagad negribētu ne apstiprināt, no noliegt kādus skaitļus, jo uz tiem jāskatās nedaudz citādi. Mūsdienās mobilitāte ir pietiekami augsta, lai šādi skaitļi nebūtu izšķiroši konkrētajā Rietumu kara apgabalā, kurš ir pietiekami dziļš. Kaut vai pagājušogad lielajos tā saucamajos snapshot jeb pēkšņajos pārbaužu vingrinājumos redzējām ļoti nopietnu mobilitātes spēju un Krievijas Federācijas karaspēka pārsviešanu arī no Centrālā kara apgabala, Urālu rajoniem, kas bija izdarāms ļoti īsā laikā. Tas, protams, rada satraukumu, un, man šķiet, arī ģenerālis [Bens] Hodžess, amerikāņu armijas komandieris Eiropā, to ir vairākkārt uzsvēris.

Tāpēc, ja par skaitļiem, drīzāk būtu jāanalizē, cik atrodas tiešā robežas tuvumā, ja analizējam tiešām sliktāko scenāriju. Tomēr gribētu uzsvērt jau pašā sākumā - konvencionālais uzbrukums ir vismazāk iespējamais, būsim reāli. Tur ir dažādi citi scenāriji. Bet, ja tiešām tik slikts scenārijs, tad jāskatās tuvās pierobežas vienības, nevis stratēģiskā dziļuma vienības. Bet es nezinu, vai mums ir jāiet tādās detaļās. 

Ar kādiem reāliem scenārijiem jārēķinās, ja konvencionālais iebrukums ir vismazāk reāls?
Sākšu varbūt ar stratēģisko līmeni. Protams, ka viens no lielajiem mērķiem būtu samazināt NATO gribu realizēt 5.paragrāfu. Tas pats principā notiek attiecībā uz Eiropas Savienību - mēs jau redzam, kā notiek mēģinājumi atcelt sankcijas. Tas būtu tas pirmais līmenis. 

Otrais - pie zināmiem nosacījumiem mēģināt destabilizēt drošības situāciju kādā no NATO valstīm. Ne obligāti ar karavīru ienākšanu. Es to parasti saucu par "zaļajiem vīriņiem ar diviem plusiem" - tie būs daudz gudrāki, viltīgāki scenāriji, jo atkārtot Krimas scenāriju nav iespējams. Kaut kāda šāda veida rīcība - jā, ir, iespējama. Bet tajā pašā laikā no mūsu valsts pašaizsardzības viedokļa, no mūsu drošības struktūru atziņām un no tās koordinācijas, ko mēs veicam kopā ar policiju, robežsargiem, drošības policiju un citām struktūrām, varu droši apgalvot, ka tādi scenāriji nav iespējami. 

Vairākkārt izskanējis - ko mēs darīsim, redzot "zaļos vīriņus"? Mēs lietosim ieročus pret viņiem. Domāju, ka esam spējīgi novērst šādus mēģinājumus destabilizēt iekšējo situāciju. Mēs šādiem scenārijiem esam gatavi. 

Kas būtu tie jūsu minētie "divi plusi" šādos "zaļo vīriņu" scenārijos?
Ar to es domāju, ka tie scenāriji būtu sarežģītāki, lai sākotnēji būtu grūtāk saprast, kas tas "zaļais vīriņš" ir. Jo viņi nevar tiešā veidā un ar ieročiem, nav tā, ka tos var veikalā nopirkt, vai - atņēmām kādam, tāpēc te esam. Ja kāds gribēs šādu scenāriju pielietot, būs jāmeklē daudz rafinētāki, viltīgāki veidi, kā to darīt.

Vai, piemēram, pārģērbtos par NBS karavīriem ar NATO ieročiem?
Es negribētu tagad kādus konkrētus scenārijus mēģināt hipotētiski veidot, bet - jā, viens no tiem varētu būt tāds. Bet, domāju, mēs šeit pusstundas laikā divatā varētu izdomāt vismaz piecpadsmit veidus. Tā sarežģītība jau ir tieši tā, kas varētu būt, ja būtu. Bet es negribētu šeit vienkāršoti izspēlēt kaut kādus scenārijus. To ir daudz un tie ir dažādi.

Jebkurā gadījumā tas būtu tikai sākums, un pēc tam nāktu iekšā galvenie spēki. Cik lielu karaspēku Krievija var šeit iesūtīt ļoti īsā laikā - no 30 līdz 60 tūkstošiem?
Es varbūt tomēr atbildēšu, ka jārunā nevis par to, cik varētu iesūtīt, bet gan par to, ka mums ir jāattur no tā. NATO valstij Latvijai un NATO jādara tā, lai šādas vēlmes nebūtu. Piemēram, tās karaspēka vienības, kuras NATO samitā Varšavā [jūlijā] tika nolemts izvietot Baltijas valstu un Polijas teritorijā, ir solis virzienā, lai mums nebūtu jātestē situācija ne ar 60, ne ar 80 tūkstošiem - vienalga, cik tie skaitļi varētu būt, cik lidmašīnas un kuģi. Tā ir atbilde, mums jāstrādā šajā virzienā.

Tāpat arī mūsu valsts pašaizsardzības spējas nav jāvērtē pēc pazīmes, vai mēs valsti varēsim aizstāvēt. Katra valsts ir citāda. Ir valstis, pret kurām varam aizstāvēties, ir valstis, pret kurām varam zināmu laika periodu, lai sagaidītu alianses palīdzību. Šādās kategorijās attīstām mūsu valsts pašaizsardzību, lai garantētu laiku, kurā varam sagaidīt palīdzību.

Tas ir atturēšanas mehānisms, kas pretiniekam liek padomāt. Jebkurā karā, kā pasaules vēsturē ir pierādīts, visi rēķina racionāli, vai tas ieguvums ir tā vērts.

Man iznācis būt amatos dažādos drošības periodos, gan pirms Gruzijas [kara], gan pēc, gan pirms un pēc Krimas. Un, jāsaka, lai kā varbūt skeptiķi analizētu situāciju, varbūt gaidīdami kādas revolucionāras darbības no NATO - ka nu tik nāks tūlīt kādus milzīgus spēkus izvietot -, varu apgalvot, ka NATO uz situāciju reaģē pietiekami evolucionāri un adekvāti. 

Lai kāda varbūt bija skepse analītiķiem un varbūt arī sabiedrībā pirms dažiem gadiem, tagad trīs līdz četri tūkstoši karavīru tiks izvietoti Baltijas valstu teritorijā. Un to apstiprināja, vismaz publiski neredzējām nekādas ļoti sarežģītas debates un tādas nepieciešamības apšaubīšanu. Tātad NATO, arī tās valstis, kuras politologi šad tad uzskatīja par skeptiskām, to izlēma. Es domāju, ka evolucionāri viss notiek pareizā virzienā, un varam justies droši, redzot, kā tas notiek.

Pie skeptiķiem diemžēl jāmin arī jūsu pieminētais ģenerālis Hodžess, kurš jūnijā pateica - viņš cerot, ka pašlaik plānotais Baltijas valstu aizsardzībai ir "pārejas posms", jo "vienkārši karaspēka garnizonu izvietošana neatturēs". Kāpēc viņš ir tik skeptisks?
Esmu diezgan daudz ar ģenerāli Hodžesu runājis, vēl pavisam nesen, pirms kādas nedēļas mums bija tikšanās, plānoju pēc kāda laika arī būt pie viņa. Es ļoti labi viņu zinu, un zinu, ko viņš grib teikt. Redzat, tie vārdi ir jātulko kā signāli, lai mēs varbūt mobilizētos pēc Ukrainas. Lai mēs neiemiegam, lai atkal nenospiežam snaudiena pogu, uzskatot, ka tagad situācija ir laba.

Kā sākumā runājām, situācija nav pasliktinājusies, bet tā ir stabila kaut kādā zināmā līmenī. Tāpēc tie vārdi nav tik burtiski jāuztver, es to redzu vairāk kā ziņu, ka mums jāturpina strādāt pie drošības situācijas, tajā skaitā pie tās militārajiem aspektiem. Un, kā mūs mudina arī mūsu kolēģi, stingri jāpieturas pie plāniem arī attiecībā uz NATO līguma 3.panta saistībām, ka katra valsts atbild par valsts pašaizsardzību, ar ko tad arī iesaistās 5.paragrāfā, ja tā var teikt. 

Domāju, ka mēs nepareizi savulaik izpratām 5.pantu - ka nu visi to vien darīs, ka aizstāvēs Latviju, pieliks savām kaujas spējām klāt, lai aizstāvētu Baltiju. Nē, tā tas nav, 5.pants ir, lai viens otru aizstāvētu, bet 3.pants - lai radītu šādas spējas palīdzēt citiem. 

Nav teikts, ka militārs konflikts var būt tikai Latvijas teritorijā. Tikpat labi var būt arī Eiropas dienvidos, un mums jādodas palīgā viņiem tā paša 5.panta ietvaros. Šī domāšana sāk dominēt, arī Latvijā militārās un drošības plānošanas kontekstā.

Pirms trim gadiem jūs intervijā mūsu žurnālam teicāt - "kad novilkšu formu, pateikšu visu". Daži jau ir novilkuši formu. Bijušais NATO spēku Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis Ričards Širefs pat ir uzrakstījis grāmatu, ka 2017.gadā karš ar Krieviju esot ļoti iespējams, un uzbrukuma mērķis būs Baltijas valstis.
To grāmatu esmu lasījis, es tur esmu iekšā, tikai saucos Raimonds Balderis. Bet, pirmkārt, kopš viņš sāka rakstīt grāmatu, Latvijas drošības situācija ir mainījusies. Varšavas lēmumi ļoti nopietni mainīja drošības dinamiku par labu drošībai un prognozējamībai, un varbūt šobrīd viņš rakstītu citādu grāmatu.

Grāmata iznāca maijā...
Jā, viņš man atsūtīja eksemplāru. Bet tādēļ jau Varšavas lēmumi bija tieši tādi - lai novērstu iespējamos eskalācijas scenārijus. Tāpēc tos saucu par evolucionāriem - tie ir valstu galvu lēmumi, nevis operacionālo, taktisko vai pat stratēģisko komandieru lēmumi. Tas prasa zināmu evolūcijas procesu.

Visi ir dzirdējuši, ka ir lēmums sūtīt vienu bataljonu uz katru no Baltijas valstīm un Poliju. Paskaidrojiet precīzāk, kā tas mainīs drošības situāciju.
Sāksim ar to, ka tās būs bataljonu kaujas grupas, tas nozīmē, ka nāks ar papildus spējām, lai tas bataljons var veikt operācijas, var teikt, maksimāli autonomā režīmā. Lai tam papildus ir inženierspējas, prettanku, pretgaisa spējas.

Valstis varēja brīvprātīgi pieteikties, lai uzņemtos vadošās valsts statusu, kura atbild par pamata vienībām, štāba elementiem un mēģina brīvprātīgi iesaistīt pārējās valstis. Mūsu gadījumā tādas valstis ir četras - pašas Savienotās Valstis, kuru dislokācijas vieta ir Polijā, Vācija Lietuvā, mums ir kanādieši, un ziemeļos [Igaunijā] ir Lielbritānija.

Kāda valsts būs mazliet ātrāk, kāda vēlāk pavasarī - plāns katrai var atšķirties par kādiem mēnešiem, par to nav jāuztraucas. Gribu uzsvērt, ka tā nav uzspiesta, tā ir brīvprātīga lieta, un visas valstis, kuras redzēsim Latvijas teritorijā, šeit būs brīvprātīgi. Tā ir sava veida politiska ziņa, kāpēc viņi ir šeit.

Sākotnējās vienības varam sagaidīt nākamā gada pavasarī, un pilna kaujas gatavība ir paredzēta vasaras beigās. Šobrīd apstiprinātās, kuras būs Latvijā, ir, protams, pati Kanāda, Polija un arī tādas dienvidu valstis kā Itālija. Tas jau arī ir zīmīgi. Es negribētu pašlaik minēt katras valsts skaitļus - es tos zinu, bet lai kanādieši paši lemj, kā tā komplektācija noritēs. Mēs Latvijā šajā gadījumā esam tikai tie, kas uzņem. Tā ir NATO vienība, tāpēc atbildība par komplektāciju un skaitļiem ir viņiem, nevis mums. Kopā plānojam apmēram uz tūkstoti.

Bet ir svarīgi, ka dienvidvalstis, tādas kā Itālija, izvietos savus spēkus Latvijas teritorijā - apmēram rotas sastāvā. Šāds politiskais signāls ir ļoti svarīgs. Jo ir mēģinājumi tā kā šķelt, tā kā nodalīt dienvidu un mūsu problēmas, tāpēc tā ir labākā atbilde. Tāpat kā mēs nosūtījām savu Baltijas bataljonu uz pagājušā gada mācībām Trident Juncture Spānijā un Portugālē. Tas ir tas 360 grādu drošības loks NATO, kā tagad runā politiskajās aprindās. Tajā skaitā galējo ziemeļu problemātika, Atlantijas sakaru un loģistikas līnijas - to visu uzskata par vienu veselumu. Tas ir labākais apliecinājums, ka pie mums atradīsies valstis no NATO dienvidu flanga, nevis tikai no tām, kurām šis reģions ir aktuāls.

Vai Višegradas valstu vienība būs vēl papildus šai bataljona kaujas grupai?
Tā būs papildus. Viņi paši izlēma, ka, lai izrādītu politisko un militāro solidaritāti, kā arī, lai savas vienības apmācītu savietojamībā, pārzinātu šo reģionu - teritorijas īpatnības, klimatiskos apstākļus -, izlēma katra pa vienai rotai, rotācijā mainoties, uzturēt Baltijas valstu teritorijā. Slovāku komandieris man apstiprināja pirms pāris nedēļām, ka viņu rota Latvijas teritorijā būs otrajā ceturksnī. Attiecīgi ungāri un čehi būs nedaudz agrāk vai vēlāk. Bet šīs vienības būs uz mācību periodiem papildus, tās neietilpst bataljona kaujas grupā.

Ģenerālis Širefs raksta arī, ka NATO Ātrās reaģēšanas spēki esot blefs, jo vajagot divas nedēļas, lai nogādātu munīciju no Vācijas uz Poliju. Vai tā ir?
Es negribētu uz tādām lietām atbildēt. Lai nedramatizētu situāciju - es domāju, ka galvenā atturēšana šobrīd ir apņemšanās to darīt. Tā ir galvenā ziņa jebkuram, kurš varbūt gribētu izaicināt un pārbaudīt NATO. Vai tā ir nedēļa, divas vai stundas - tā tomēr ir klasificēta informācija. Ziņa ir šeit esošās vienības, gaisa telpas patrulēšanas dubultošana un pat trīskāršošana pēc Ukrainas notikumiem un tā tālāk. Tas ir apliecinājums, cik ātrā laikā NATO spēj reaģēt.

Situācija nav tāda, lai mēs sāktu publiski skaitļot kaut kādas stundas un minūtes, un patronu daudzumu. Lai Latvijas sabiedrība ir mierīga. Kamēr mēs būsim vienoti, un arī Eiropas Savienība attiecībā uz savām sankcijām, tikmēr būsim stipri. Tā ir galvenā ziņa.

Tomēr publiski apspriež dažādus scenārijus. Bija RAND korporācijas izspēlētie scenāriji, ka kara gadījumā krievu tanki būšot Rīgā divu dienu laikā. Pēc tam Filips Kārbers no Potomac Foundation mierināja, ka, vajadzēšot vismaz nedēļu vai pusotru, jo mums purvi un šaurie ceļi palīdzēšot. To sabiedrība apspriež - ja sāksies karš, kad krievu tanki būs Brīvības ielā?

Pirmkārt, to tur nebūs. Tāpēc jau darām visu, lai uz šādu jautājumu vispār nebūtu jāatbild. Nebūs! Tas būtu pirmkārt. Un, otrkārt... Nu, jā, kad ir atvaļināts, tad ir nedaudz vieglāk hipotētiski izteikties. Es šobrīd esmu oficiālā amatā un negribu izteikties hipotētiski, kur nu vēl oficiālos mūsu valsts aizsardzības plānus kaut kādā veidā atrādīt. Un arī, kad novilkšu formu, tāpat nevarēšu, valsts noslēpums būs jāglabā, nevis, kā tajā intervijā teicu, ka visu pateikšu.

Nē, jūs tajā intervijā teicāt arī, ka visu to, ko drīkstēsiet.
Jebkurā gadījumā es nebūšu tas, kas piedalīsies šādu hipotētisku scenāriju publiskā skaitļošanā, atstāsim to analītiķiem, politologiem un žurnālistiem. Bet es varu pateikt, ka redzu stratēģisko uzstādījumu tādu, ka ar NATO valstu bruņoto spēku klātbūtni Latvijas, Baltijas teritorijā esam uz pareizā ceļa, lai šādi jautājumi nerealizētos. Gribētu uzsvērt, ka Baltijas teritorijā. Mēs pārāk daudz runājam, Latviju pieminot, bet jārunā minimums par Baltiju, jo šī drošības situācija nav sadalāma starp valstīm, tā ir pilnīgi vienāda visās trijās, neskatoties uz to, ka kādā no tām kādas provokācijas būtu, iespējams, vieglāk realizēt.

Amerikāņi ir nolēmuši izvietot Eiropā vēl vienu, trešo armijas brigādi. Vai ASV bruņotie spēki plāno kaut ko arī Baltijā papildus NATO plānotajam?
Drošības situācijai principā visas valstis seko līdzi. Var būt situācijas, kad kaut kādu vienību varētu izvietot, bet varbūt par to ir pāragri un nav pamata šobrīd runāt. Katrā ziņā, ja kāds gribēs papildināt spēkus, mēs nodrošināsim visu uzņemošās valsts atbalstu. Bet tādas informācijas man šobrīd nav.

Jūs esat kritiski izteicies par plāniem stiprināt ES kopīgos bruņotos spēkus. Kāpēc Latvija iebilst, ja principā šādi spēki - pastāvīgās kaujas grupas - Eiropai jau ir?
Sāksim ar to, ka Eiropas kaujas grupas šobrīd ir paredzētas vairāk Eiropas ārpolitikas jautājumu risināšanai, nevis Eiropas aizsardzībai. Aizsardzības plānu Eiropai nav. Ir NATO plāni.

Man nav nekas pret to, ka Eiropai jādomā par militāro drošību. Bet es uzskatu, ka šobrīd, līdzekļu trūkuma apstākļos - mēs esam viena no ļoti nedaudzajām Eiropas valstīm, kas palielina aizsardzības budžetu līdz 2 procentiem no IKP, - mums vairāk jādomā par spējām, nevis par vairāk līdzekļu tērēšanu. Jaunu struktūru veidošana prasīs gan finanšu, gan personāla resursus. Manuprāt, štābu mums pietiek, jādomā par papildus karavīriem un reālām spējām, jaunām, modernām ieroču sistēmām.

Otrs - kā Eiropas pilsonis ieteiktu veidot drīzāk kādus vienotus pretterorisma centrus, koordinēt robežsardzes, iekšlietu sistēmas uzdevumus, gan perimetra, gan iekšējās drošības jautājumus, kur šāda koordinācija, manuprāt, vajadzīga vairāk nekā militārā, ko jau dara NATO. Un šāda koordinācija jau notiek - arī mūsu robežsargi piedalās Frontex operācijā Vidusjūrā.

Viens no labākajiem secinājumiem, ko mūsu valsts izdarījusi pēc Ukrainas un sākusi praktiski realizēt, ir koordinācija starp dažādām valsts institūcijām. To es varu apgalvot - tā ir uzlabojusies ļoti nozīmīgi. Lūk, tas ir tas, kas Eiropai jādara.

Arī tie, kuri lobē Eiropas spēku štāba veidošanu, mēdz pieminēt robežu aizsardzību, terorisma un nelegālās imigrācijas apkarošanu. Kur ir problēma?
Tādā gadījumā man šādas informācijas šobrīd nav. 8. un 9.novembrī būšu Eiropas Savienības militārajā komitejā. Pieņemu, ka arī par šiem jautājumiem runāsim. Jo informācija, kas šobrīd ir publiski izskanējusi, tomēr ir nevis par šādiem uzdevumiem, bet gan par militāro struktūru. Es to uzskatu par dublēšanos ar NATO.

Bet, ja tas ir tādā griezumā, ka jārunā par visu drošības spēku iesaistīšanu Eiropas pašreizējos izaicinājumos un apdraudējumos, tad - jā, protams. Tad varētu runāt arī par bruņoto spēku atsevišķu elementu vai spēju iesaistīšanu. Bet tad ir jāveido ne jau kāda jauna vienota aizsardzības sistēma, bet gan vienota drošības sistēma, kurā dominē policija, iekšlietu sistēma miera laikā, un mēs pieliekam kaut kādas savas spējas klāt. Ja tādā veidā debates notiks, tad varam domāt, kā reaģējam uz šādu priekšlikumu. Bet šā brīža priekšlikumu es neesmu tā sapratis.

Vai domstarpības par šo jautājumu nerada šķelšanos NATO, ja daļa valstu to atbalsta, daļa ir stingri pret?
Nedomāju, ka var runāt par šķelšanos. Tas ir tikai divos, trijos paziņojumos pausts priekšlikums. Profesionāļu vidē neesmu dzirdējis argumentus, kuri varētu kaut ko mainīt šajās debatēs. 
Es nekomentēšu politisko daļu, varu tikai pateikt par praktisko pusi - manā rīcībā šobrīd nav informācijas, kas liktu mainīt tikko pausto uzstādījumu.

Pretgaisa aizsardzības un taktiskās raķetes Kaļiņingradā, Krievijas pretgaisa raķešu sistēmas pie Somijas robežas, Suvalku koridors - Krievija mums apkārt izveidojusi ar raķetēm nosegtu telpu. Vai NATO ir atradusi pretlīdzekļus Krievijas tā dēvētās pieejas liegšanas iespējām?
Atbildēšu tā - NATO nopietni militārā jomā seko šiem spēku izvietojumiem un, esmu pārliecināts, ir gatava attiecīgi reaģēt. Kā jau iepriekš runāju, ir atbalsts drošības situācijas evolūcijai, un tas nozīmē, ka visas 28 valstis redz darbības, kuras var uztvert kā riskus. Tāpēc ir lēmumi, kurus varam uzskatīt par mūs atbalstošiem, protams.

Taču, no NATO viedokļa raugoties stratēģiski, ir runa ne tikai par mums, bet arī par spēku līdzsvaru Eiropā, Eirāzijā un pasaulē. Tāpēc nevajag sašaurināt problēmu tikai līdz Baltijas mēroga 700 x 200 kilometru teritorijai. Visas valstis, ieskaitot tādas, kuras varbūt bija skeptiskākas, atbalsta mūs tāpēc, ka šos riskus uztver nopietni.

Vai jūsu piesardzīgi teiktais nozīmē, ka nav vērts ņemt vērā ekspertu "galda spēles" un kartes, ka mums visapkārt Krievijas raķetes?
Nevis neņemt vērā. Es vienkārši publiski nevaru stāstīt, kā mēs ņemam vai neņemam vērā, un te nav runa par tikai Latvijas un NATO noslēpumiem. Jebkura valsts vai alianse jebkuru apdraudējumu rēķina matemātiski - ja redzam spēju, ko liekam pretī, ja apdraudējums šāds, ko ar šo problēmu darām. Tā notiek visur - Āfrikā, Ķīnā, Amerikā, Eiropā, NATO, Latvijā. Arī Krievijā tāpat, visur tā notiek. Visi esam mācījušies augstākajās štābu koledžās un, protams, visi vērtējam scenārijus un līdz ar to domājam par iespējamajiem aizsardzības veidiem. Tas jāpieņem kā pašsaprotams, tā ir normāla militārā ikdiena jebkurai struktūrai jebkurā pasaules malā.

Un kāds ir rezultāts, ko esat izrēķinājis - mēs uzvarēsim?
Rezultātu es nevaru teikt, bet, protams, mēs uzvarēsim. Pareizāk, ka darīsim visu, lai mums nebūtu jātestē šī uzvara. Tas būtu vislabākais rezultāts. Un tā tik tiešām ir mana stingra pārliecība, ka uzvara būtu, ja tas nebūtu jāpārbauda.

Zināt, kāda atšķirība starp Klauzevicu un Suņdzi? [Vācu ģenerālis, kara teorētiķis] Klauzevics izspēlē taktikas, operacionālo mākslu, stratēģijas, bet [senais ķīniešu karavadonis] Suņdzi to pasaka - vislabākā uzvara ir tā, kas izcīnīta bez kaujas. Par tādu uzvaru arī mēs esam.

Vai "NATO Šengena" jeb birokrātisko procedūru vienkāršošana karaspēka un aprīkojuma kustībām NATO valstīs joprojām ir problēma?
Uztraukums, kas parādījies atsevišķās intervijās, ir par to, kādā veidā pārvietojam kara tehniku, bruņojumu un ieročus, kas principā ir tāds miera laika robežkontroles princips - ir tikai normāli, ka katra valsts zina, cik tās teritorijā ir citu ieroču, tās ir dabiskas birokrātiskas prasības. Mēs Latvijā arī gribam zināt, kāda veida ieroči atrodas mūsu teritorijā.

Pēdējā laikā ir pieņemti daudzi lēmumi par tranzītu, arī mūsu valstī, un tie ir par labu ātrumam, un katrā valstī krīzes situācijai ir ātrie lēmumu pieņemšanas procesi. Skaitās, ka, piemēram, kādas valsts valdība pieņem lēmumu septiņu dienu laikā. Bet ar to ir domāta atļaujas saņemšana legālam ieroču tranzītam. Tas nenozīmē, ka valdība nevar pieņemt lēmumu pirmajā minūtē. Mums Latvijā iekšējās procedūras pašlaik ir piecas dienas, bet tiek gatavots samazinājums uz trim dienām. Agrāk bija apmēram mēnesis. Tas viss ir relatīvi, tāda birokrātijas valoda, kas nenozīmē, ka valdība vai tās deleģēts cilvēks nevar pieņemt lēmumu tajā pašā brīdī, kad saņem informāciju. Par to nevajadzētu uztraukties, tas nevarētu traucēt operacionālo spēku izvēršanu.

Kad šīs problēmas atklājās - ģenerālis Hodžess pirmais to pacēla publiski -, visiem bija brīnums. Apdraudējumu pēc aukstā kara nebija, un birokrātija strādāja. Bet reakcija bija adekvāta, un visi metās to mainīt.

Iepriekšējā intervijā teicāt, ka nav jābažījas par NATO militāro spēju mūs aizstāvēt, runa var būt tikai par politisko gribu. Tas bija pirms Krimas. Vai jums nerodas šaubas par Latvijas valdības politisko gribu izdarīt visu nepieciešamo, lai valsts ir drošībā?
Pirmkārt, manuprāt, tas nav jautājums bruņoto spēku komandierim. Otrkārt, kādas man var būt šaubas, ja šobrīd, šajā ekonomiskajā situācijā, kāda tā ir, budžets ir apliecinājums valdības apņēmībai valsti aizsargāt? Reālie darbi ir budžets, un bruņotajiem spēkiem pašlaik ir lielākais budžeta pielikums. Domāju, ka man nav pamata šaubīties. Drīzāk ir jādomā, kā šo budžetu efektīvi izlietot tik īsā laika periodā.

Nupat aizsardzības ministrs pateica, kā to jau pirms tam bija teikusi finanšu ministre, ka aizsardzības budžeta pieaugums nākamgad būšot mazāks, nekā bija plānots, jo IKP būšot mazāks.
To jūs prasiet finanšu ministrei, bet, ja pareizi saprotu, te nav runa par mums, te ir runa par kopējo IKP pieaugumu valstī. Plānotie procenti paliks tie paši, bet, ja pareizi saprotu, ieņēmumi būs mazāki, līdz ar to adekvāti visiem. Bet tas nav jautājums man, negribu runāt par kopējām valsts ekonomiskās izaugsmes prognozēm. Tas saistīts ar valsts kopējo iekšzemes kopproduktu.

Tieši tāpēc es vaicāju par politisko gribu nodrošināt valsts aizsardzību, nevis tikai aizsardzības izdevumu atbilstību solītam procentam.
Nē, nē, es to noraidu! Šobrīd visi lēmumi un visas finanses ir absolūti adekvātas apdraudējuma līmenim un pieņemtajiem lēmumiem. Pats svarīgākais ir turēties pie iepriekš pieņemtiem lēmumiem. Ja reiz ir kurss uz diviem procentiem, tad uz diviem procentiem.

Divi procenti ir tikai NATO minimālais izdevumu līmenis. Igaunijā jau nākamgad būs pāri diviem procentiem. Kāpēc šeit tāda skrupuloza vēlme neizdot ne centu vairāk un nogriezt, līdzko var attaisnoties ar IKP, nevis atvēlēt tik, cik vajag, lai valsti aizstāvētu?
Nu, es tagad atbildēšu nedaudz arī ar valsts pilsoņa cepuri, un es tiešām tā domāju, nevis saku tāpēc, ka man tā vajadzētu teikt. Man ir bērni, ir ģimene, ir radi, un es redzu apkārtējo situāciju, arī citas problēmas sabiedrībā. Valsts liek kopā budžetu ne tikai mums, bet arī policijai un robežsardzei, jo tie arī ir drošības riski. Tie zaļie vīriņi nāks pāri robežai iekšā, viņi jau nav šeit piedzimuši, bet skola, veselība, ārsti - to arī mēs izmantojam.

Man kā komandierim ir jāskatās ne tikai politiski, bet arī kopējā tautsaimniecības kontekstā. Es domāju, ka šajā kontekstā tas ir adekvāti, pareizi un pietiekami. Kāda ekonomiskā situācija Igaunijā, par to lai igauņi paši lemj.

Cik liela daļa no aizsardzības budžeta apmēram 365 miljoniem ir paredzēta NBS?
NBS budžets ir 286 miljoni, bet tajā summā nav jaunsardze un iepirkumi. Vienības saņem, piemēram, patronas, kas tiek pirktas centralizēti, un VAMOIC (Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs) summas nav pie manis. Es reāli iegūstu pakalpojumu par 331 miljonu.

Vai Latvija izpilda arī tādus NATO kritērijus kā 50% spēku izvēršamībai, 20% inovācijām?
Ar to mēs varam palielīties, jo tas atspoguļo pareizo domāšanu. Šogad personāla atalgojumam ir 42 procenti, attīstības izdevumi ir 42 procenti, bet nākamajā gadā attīstībai - inovācijas parasti ir daļa no tā - aizies 49 procenti! Personālam būs 37 procenti, bet atalgojums nesamazināsies, kaut gan cilvēku skaits pieaugs - kopējā summa būs lielāka, tāpēc procents mazāks.

Septembra vidū Latvija parakstīja vienošanos ar Lietuvu par kopīgiem iepirkumiem. Kā mēs nodrošināsimies pret lietuviešu praksi iepirkt armijai virtuves nažus astoņas reizes dārgāk, nekā tie maksā veikalā?
(Smejas.) Mēs paši arī neesam bez grēka atsevišķos gadījumos. Bet arī par tām lāpstiņām [kas zemessardzes vajadzībām bija iepirktas brāķētas] man ir ļoti laba ziņa - kompānija par tām atmaksāja naudu. Tā bieži negadās. Summa bija smieklīga - zem 4 tūkstošiem eiro. Atmaksāja, laikam baidās, ka neiedosim nākamo pasūtījumu. Tā ka valstij zaudējums ir nulle.

Par starptautiskiem iepirkumiem es negribētu kaut ko hipotētiski deklarēt, svarīgākais ir princips, ka mēs veicam iepirkumus un daudz ko darām kopīgi - baltiešu darbu sinhronizācija ir ļoti svarīga. Mums ir vienota gaisa telpas novērošanas sistēma, mācības kopīgi rīkojam, un tam ir jāizpaužas visās jomās, tad arī domāšanā būsim vienotāki - Baltijas teritorijas mērogos, nevis katras valsts robežās. Drošība nepazīst robežas. Es uz to skatos kā uz pareizu tendenci. Un, ja papildus tam rodas arī materiāli ieguvumi un varam ietaupīt līdzekļus, jo, pērkot vairāk, sanāk lētāk, un arī lietas ir savietojamas krīzes gadījumos - ieroču sistēmas vai munīcija -, tad ir trīskārši labi. Lai nebūtu bažas par pašu procedūru - nu, atbildīgiem cilvēkiem jāstrādā pie tā.

Un tomēr - kā var nopirkt nažus astoņreiz dārgāk nekā veikalā?
Nezinu.

Vai esat drošs, ka Latvijā tas nav iespējams?
Es pateikšu tā - arī mums, protams, ir savi secinājumi. Tas ir klasisks piemērs, kā darvas piliens bojā, es gribētu ticēt, ka mūsu gadījumā medus mucu. 
Pagājušajā gadā šāda apjoma iepirkums - līdz 4 tūkstošiem eiro - veikts 450 reizes. Jā, mums ir viens publisks skandāls, ja tā var teikt, nepatīkams gadījums, kurā iepirkām nekvalitatīvas lāpstiņas. Bet, pirmkārt, nauda atgriezta atpakaļ Latvijas budžetā.

Otrkārt, viens no secinājumiem ir tāds, ka ministrijā tiek izstrādāts pilnīgi jauns kontroles mehānisms. Būs tā, ka nevis vienība pieņems, lietotājs uzreiz no pasūtītāja, bet gan būs starpposms, kurš testēs - nepieciešamības gadījumā arī noslēdzot līgumus ar laboratorijām - saņemto produktu un tad nodos to lietotājam. Izklausās pēc nedaudz birokrātiska soļa, bet, manuprāt, tas ir ļoti pareizs. Lai nebūtu tā, ka tās lāpstiņas testē zemessargs. Tā bija kļūda. Jo noliktavas saņēmējs pārliecinājās, ka viss atbilst nomenklatūrai, un uzticējās, ka tā lāpstiņa ir tāda, kādu konkursā piedāvāja. Izrādījās, ka nebija. Īstais tests bija tad, kad zemessargam tā salūza. Jaunā pieņemšanas kārtība izslēgs šādu iespēju.

Vēl bija arī Zemessardzei nederīgas mācību patronas.
Nē, tās nebija nederīgas. Tas bija jau kādus trīs gadus vecs iepirkums. Šīs patronas der ložmetējam, bet ne tai ieroču sistēmai - AK - 4 triecienšautenei. Nevarēja šaut kārtām, varēja pa vienai, un pēc mācībām bija ļoti rūpīgi jātīra stobrs. Esam uzrunājuši vairākas valstis, un, šķiet, šobrīd esam tuvu līgumam, lai iegādātos jaunas [patronas], kas tiks izmantotas tieši šai triecienšautenei ar esošajiem uzgaļiem.

Lāpstiņas un patronas ir sīkumi, salīdzinot ar Andreja Elksniņa nupat atklāto 250 miljonu vērto kaujas mašīnu iepirkumu no Lielbritānijas. Kāpēc šis iepirkums vismaz Saskaņai šķiet tik neizdevīgs?
Sākšu ar to, ka laikam bijām par agru šim gadsimtam, jo parādījām visu kopējo summu, kurā bija pilnīgi visi izdevumi, kas ir šajā projektā, tai skaitā desmit gadu uzturēšanas izdevumi. Ielikām iekšā visu - gan personāla apmācību, gan jaunas infrastruktūras būvniecību, gan arī ieročus, kurus liksim tajās mašīnās un kurus var izmantot arī atsevišķi, teiksim, prettanku Spike sistēmu, gan mašīnu modernizāciju un iegādi, plus - arī štatus. Visu, kas padara to par projektu, kā to skatās jebkurš privātais bizness.

Ja šķiet, ka mašīnas ir dārgas, tad patiesībā pašas mašīnas ir ļoti lētas, ap 10 tūkstošiem, atkarībā no garantijas laika. Mēs tās saņemam pēc kapitālā remonta, var teikt, ka jaunas. 

 Bet pats svarīgākais ir, ka, manuprāt, šis iepirkums ir pareizā līdzsvarā starp pieejamajiem līdzekļiem un mūsu operacionālajām nepieciešamībām un veidu, kā tās izmantosim. Jāskatās, kā plānojam mūsu operatīvās aizsardzības plānos realizēt mūsu valsts aizsardzību. Mums mobilitāte šobrīd ir ļoti svarīga, un šī mašīna var iet visur pāri Latvijai, var teikt, pa diagonāli, tās spiediens uz zemi ir mazāks nekā cilvēka kājai, un tā ir ļoti manevrēt spējīga.

Vai tā ir tā mašīna, kas mūsu purvos apturēs krievu tankus?
Nu, negribētu tā teikt, jebkurš tanks gar purva malu arī nebrauks. Bet mēs zinām, cik mežaina mums ir vide, un šī mašīna spēj pārvietoties pa stigām un zemes celiņiem, tai nav jābrauc pa lielceļiem. Tā ir mūsu priekšrocība.

Vai ir labākas pasaulē? Jā, ir. Bet es vienmēr lietoju tautas līdzību - ja ģimenei ir 10 tūkstoši, par ko nopirkt mašīnu, tad nopirks to, ko var dabūt par 10 tūkstošiem - kādu kvalitatīvu, kaut arī lietotu folksvāgenu, kas noteikti derēs taviem mērķiem. Bet skaidrs, ka ir arī jauni mersedesi un BMW.

Mūsu vajadzības ir tik dažādas - mēs attīstām pretgaisa aizsardzību, komandvadības spējas, Zemessardzi pārapbruņojam, ekipējam un apmācām. Vajadzību ir daudz vitāli svarīgos valsts drošības un militārās gatavības spēju sektoros, un šī ir tikai viena no tām. Tad jāvaicā - ja mēs gribam nopirkt jaunākas un dārgākas mašīnas, cik mums jāatņem pretgaisa aizsardzībai? Es teiktu - neko nedrīkst ņemt nost pretgaisa aizsardzībai, nekādā gadījumā, tā spēja ir ļoti nopietni jāattīsta. Vai ņemsim nost zemessargiem, lai uzlabotu mūsu brigādes viena bataljona bruņu spējas? Tas jāskatās šādā kontekstā. Ja budžets attīstīsies atbilstoši šobrīd plānotajam, būs citi lēmumi par otra bataljona, tā teikt, likšanu zem bruņas.

Jūs nupat bijāt par to runāt arī Saeimas komisijā. Vai esat sapratis, ko īsti Elksniņš grib panākt?
Nekomentēšu. Ministrs visu ir atbildējis, un tā tad ir arī mana atbilde.

Pieminējāt pretgaisa aizsardzību, uz ko mums parasti norādīja kā vājo vietu. Kas tur plānots?
Ne tikai plānots. Pirmkārt, uzsākām jau nedaudz pirms Ukrainas notikumiem, un mūsu rīcībā ir vairākas ieroču sistēmas, kuras izmantojam mūsu kaujas plānos. Tagad 17. pretgaisa aizsardzības divizionā ir izveidota vienība, kurā zemessargiem notiek apmācība kopā ar profesionālā dienesta karavīriem, un zemessargi ir ļoti labi apguvuši prasmi strādāt ar RBS-70 pretgaisa aizsardzības sistēmām.

Otrkārt, pagājušajā gadā viens no pirmajiem jauniegādes līgumiem, ko ministrs parakstīja un kas jau ir realizācijas procesā, bija par jaunajām Mk2 raķetēm šīm RBS - 70 sistēmām.

Vai Latvijas gaisa telpa ir aizsargāta?
Mēs esam procesā. Tādā ziņā, ka šobrīd esam budžetu saņēmuši. Jāpatur prātā, ka esam pirmajā gadā pēc budžeta lielā pielikuma. Pie šā jautājuma jāatgriežas pēc trim gadiem, kad būs pilnībā realizēts mūsu bruņoto spēku attīstības plāns, kas ir Ministru kabinetā apstiprināts 2012. gadā.

Esmu ļoti lepns un priecīgs par to, kā esam kopā ar ministriem pastrādājuši. Mums bija plāns, pirms sākās Ukraina. Un pats interesantākais - tas plāns mums nebija jāmaina. Varbūt nedaudz pārprioritizējām atsevišķas lietas, bet plāns ir tik precīzs, ka, līdzko parādījās nauda, mums bija mums vajadzīgais plāns. Un tikko ir apstiprināts nākamo 12 gadu attīstības plāns. Mūsu pirmais četru gadu plāns pilnībā izturēja, ja tā var teikt, eksāmenu. Mums nekas nebija jāmaina. Mēs zinām, kas mums jāattīsta. Un atkal varu ar lepnumu teikt, ka nedomāju, ka visi valsts pārvaldē citur sistēmiski zina, kas būs pēc 12 gadiem. Mums četriem gadiem ir nauda sarēķināta un ir 12 gadu skatiens uz priekšu, ko un kā attīstīt.

Pirms četriem gadiem jums budžets bija divreiz mazāks. Kā var būt, ka plāns pat nebija jāmaina?
Mēs tajā laikā uzrakstījām tā saucamo minimālo valsts pašaizsardzības spēju plānu. Tas daudz kur nebija pamatots ar budžetu, tā bija tā problēma. Bet plāns bija. Nu, ja budžets ir, vienkārši atveram mūsu "grāmatu". Tur publiskā daļa arī ir, var redzēt. Tur bija operacionālā izpēte, darbs apmēram pusotra gada garumā, kur virsnieki, instruktori, ministrijas cilvēki izstrādāja modeli, kādai jāizskatās valsts aizsardzībai. Balansētai aizsardzībai, kurā ir gan pieminētā mehanizācija, gan lāpstiņas Zemessardzei, pretgaisa aizsardzība, prettanku spējas, inženieru spējas, sakaru, komandvadības sistēmas. Plāns, kādai ir jāizskatās pareizai struktūrai. Un esam ceļā uz to.

Putins nupat izvirzījis ultimātu nākamajam ASV prezidentam, kurā viens no punktiem ir atvilkt NATO infrastruktūru līdz 2000.gada septembra robežām. Vai jums ir bažas, ka Donalds Tramps šādu ultimātu varētu izpildīt?
(Smejas.) Interesanti, ko es varētu atbildēt? Es neatbildēšu par Donaldu Trampu neko. Atbildēšu citādi. Pirmkārt, nav nekādas NATO papildus infrastruktūras pēc 2000.gada septembra. 1999.gadā bija NATO samits Vašingtonā, kurā tikām uzņemti par kandidātiem. Tas nozīmē, ka viņš principā prasa mums izstāties no NATO. Jo nav Latvijas teritorijā "NATO bāzes". Viens bataljons šeit nav bāze. Bet mūsu Ādažu bāze - jā, tā ir NATO bāze. Viss, kas ir mums, ir NATO un otrādi. Tas nozīmē, ka šī viņa prasība ir, ka jāizstājas no NATO. Kā saprotam, tas nav izpildāms.

Pēc Trampa paziņojuma, ka ASV vērtēšot, vai ir vērts aizsargāt sabiedrotos, kuri nemaksā, dažu valstu politiķi stājās rindā, lai apliecinātu, ka viņu valstis gan izpildot 2% kritēriju. Vai tas vien jau nav kaitējis NATO vienotībai?
Šis ir no jautājumiem, uz kuru var attiecināt manis iepriekšējā intervijā sacīto, ka novilkšu formu, tad visu pateikšu. Kad būšu atvaļinājies, varēšu sniegt arī tādus sociāli politiski akadēmiskus komentārus, kas neskar valsts noslēpumu, un paust savu viedokli par procesiem, par kuriem pašlaik, formastērpā, paust nevaru. Tas ir klasisks jautājums ārlietu un aizsardzības ministriem.

Bet vai būs karš 2017.gadā?
Nebūs. Tāpēc mums ir alianses paziņojumi, ir Eiropas Savienības vienota apņemšanās, ir sabiedroto karavīri mūsu valsts teritorijā.

“Mikrofona ieraksti” atklāj jaunumus par lielkoncertu “20 gadi latviešu mūzikā”

Jau pēc trīs nedēļām Arēnā Rīga skanēs lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā”, kurā visu zvaigžņu satikšanos kuplinās koru, tautas deju un mūsdienu deju kolektīvu dalība divdesmitgades nozīmīgāko latviešu mūziķu priekšnesumos.

Īpašu priekšnesumu “Mikrofona ierakstu” jubilejas koncertam gatavo grupa “bet bet” kopā ar vienu no vadošajiem zēnu koriem Baltijā – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kori diriģenta Jāņa Vanaga vadībā. Viņu izpildījumā skanēs Raimonda Paula dziesma ar Jāņa Petera vārdiem no cikla “Pērļu zvejnieks”.

Koncerta “20 gadi latviešu mūzikā” programmu papildina arī Roberts Gobziņš – dziedātājs, dīdžejs un dziesmu tekstu autors, kā arī viens no elektroniskās mūzikas stila Latvijā aizsācējiem. Arēnā Rīga Gobziņš piedalīsies “MicRec” labāko deju dziesmu atskaņojumā, kopā ar deju studiju “PRO-X” Ievas Bitenieces vadībā.

Olga Rajecka un “Turaidas Roze” latviešu mūzikas svētkiem 9.novembrī gatavo Imanta Kalniņa “Karsta mana jauna dziesma”, kas būs kopīgs priekšnesums ar TDA “Līgo” - deju kolektīvu, kuram “Mikrofona ieraksti” izdevuši vairākus DVD.

Akadēmiskās mūzikas pusi Arēnā Rīga pārstāvēs Trīs tenori - Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, kuru ieskaņotais albums “Ziemassvētkos” ar projektu “5 tenori” (pievienojoties Kārlim Zariņam un Jānim Sproģim) savulaik bijis viens no veiksmīgākajiem “MicRec” Ziemassvētku ierakstiem un saņēmis arī Zelta albuma apbalvojumu. Trīs tenoriem koncertā uz skatuves pievienosies vīru koris “Frachori”.

Madoniešu grupa “Četri vienā”, jauno izpildītāju konkursa “Supermikrofons 2016” uzvarētāji, skatītājus priecēs ar savu jauno singlu “Nokāpt lejā”. Viņu priekšnesumu papildinās Madonas kultūras nama mūsdienu deju grupa “Aliens”.

Lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā notiks” 9.novembrī plkst. 19:30 Arēnā Rīga. Tajā piedalīsies populāri un iemīļoti Latvijas mūziķi, kā “Prāta Vētra”, Laima Vaikule, “Labvēlīgais Tips”, “Musiqq”, “bet bet”, “Menuets”, “Pērkons”, Normunds Rutulis, “Credo” un daudzi citi.

Lielkoncerta ieskaņās tirdzniecības centrā “Spice” no 28. līdz 30.oktobrim notiks “MicRec” latviešu mūzikas dienas, kuru ietvaros tiks atklāta izstāde “Divdesmitgades populārākie albumi”, notiks erudīcijas konkurss, Laimes rata griešana un visu pasākumu krāšņos jauno mūziķu priekšnesumi.

 

Salaspilī notiks mini handbola festivāls un skolēnu spartakiāde

Nākamās nedēļas nogalē, 29. oktobrī, Salaspils atkal kļūs par mini handbola centru Latvijā – Salaspils sporta namā norisināsies mini handbola festivāls, kā arī 70. skolēnu spartakiāde.

Siguldas pusmaratons bildēs 2016

si1

Sigulda pilsētas tiesības ieguva 1928.gadā, lai gan tās vēsture ir daudz senāka. 11.gs. Gaujas lejtecē ienāca somugru ciltis – lībieši. Teikas un dokumenti vēsta par nocietinātajām koka pilīm Sateseli, Turaidu, Kubeseli, par pretošanos vācu krustnešiem. Siguldā un apkārtnē zināmi septiņi lībiešu pilskalni un daudzi uzkalniņkapi.

Lasīt tālāk Siguldas pusmaratons bildēs 2016

Kalkulators HP 65

kalk_hp-65

kalk_hp-65_2

kalk_hp-65_3

kalk_hp-65_4

kalk_hp-65_5

kalk_hp-65_5-2

kalk_hp-65_6

kalk_hp-65_7

kalk_hp-65_7-2

kalk_hp-65_8

kalk_hp-65_9

kalk_hp-65_10

kalk_hp-65_11

kalk_hp-65_akum_zarjadka

kalk_hp-65_akum_zarjadka_2

kalk_hp-65_akum_zarjadka_3

kalk_hp-65_handbook

kalk_hp-65_handbook_2

kalk_hp-65_power

kalk_hp-65_power_2

Paldies Uldim

==============================================================================================================

HP-65 был первый карманный калькулятор, который программировался с помощью магнитной карточки считывания / записи. HP Journal представил
его как «Персональный компьютер» задолго до того, что термин стал обычным явлением.  Пользователи могли писать программы до 100 линий в длину и записывать их на пустые карты, или же они могли купить предварительно запрограммированные карты. Эти миниатюрные карты были с магнитным носителем с одной стороны и записываемые поверхности с другой стороны. HP-65 был первым HP карманный калькулятор с базовыми преобразованиями (но только восьмеричной и десятичной системе). Это был также первый калькулятор который непосредственно мог выполнять функцию «degrees/minutes-sekundes» (D.MS + и D.MS-).

[Virsraksts nav norādīts]

KASJAUNS. Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātnieki profesora Ivara Kalviņa vadībā izstrādājuši superzāles – uzlējumu pret alkoholismu, kura sastāvā ir ārstnieciskās zālītes un sēnes.

Jauna gaisma un labprātība

Radi manī, ak, Dievs, šķīstu sirdi un atjauno manī pastāvīgu garu! [Ps.51:12]

Jauna gaisma un labprātība

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Zivju resursu papildināšana Mālpils novada ūdenskrātuvēs

Biedrība “Mālpils zivīm” šī gada janvārī iesniedza projekta pieteikumu valsts atbalsta saņemšanai zivju resursu papildināšanai Mālpils novada ūdeņos no Zivju fonda finanšu līdzekļiem ar nosaukumu “ZIVJU RESURSU PALIELINĀŠANA MĀLPILS NOVADA ŪDENSKRĀTUVĒS”, kurš paredzēja pavairot Mālpils HES un Brūnu HES ūdenskrātuves ar vairāk nekā 10000 līdaku mazuļiem par kopējo summu 5000 EUR, t.sk. 1000 EUR – Mālpils novada domes līdzfinansējums.

Svarīgākie soļi veiksmīgai karjerai

Nereti veiksmīga karjera nebūt nenozīmē darbu vislabāk apmaksātajā darbavietā. Jāuzsver, ka veiksmīga karjera nozīmē nepārtrauktu augšupeju profesionālajā izaugsmē, savu personīgo mērķu sasniegšanu, prieku un harmoniju darba vidē, un, protams, gandarījumu par paveiktajiem pienākumiem. Atceries, ka veiksmīgas karjeras izveidošana ir nemitīgs darbs, plāna sastādīšana un realizēšana. Tas ir darbs ar sevi, paļaušanās uz sevi un sadarbība gan ar sevi, gan saviem kolēģiem. Šoreiz sniegsim dažus vērtīgus padomus, kas Tev palīdzēs pilnveidoties darba vidē.

Atrodi savu īsto profesiju

  1. Ir ļoti svarīgi saprast kas ir tas, kas Tev patiešām patīk un padodas. Ņem vērā, ka īstā un piemērotākā profesija ir tā, kuru tu izjūti ar sirdi;
  1. Atceries, ka darbs, ko labprāt darītu arī tad, ja par to nemaksātu naudu – būs Tev piemērotākais. Tai nav nekāda sakara ar iespējām pelnīt milzu naudu vai nozares ilgtspēju – tie ir tikai blakus apstākļi.

Gūsti pieredzi un mācies

Ja savā profesijā esi strādājis jau daudzus gadus –
visticamāk, esi sapratis vai konkrētā profesija Tev patiešām ir piemērota;

Savukārt, ja vēlies ko mainīt – vispirms palūkojies apkārt,
vai nav iespējas kaut kā savas iemaņas transformēt un darīt kompetencei
atbilstošu, tomēr patīkamu darbu;

Iespējams, ir  jānomaina uzņēmums uz tādu, kura darbības sfēra tevi piesaista vairāk. Varbūt jāatver savs uzņēmums, kurā varēsi apvienot gan savu līdzšinējo pieredzi un profesiju, gan gūt jaunu pieredzi.

Dziesmas

Dainis gribēja par dziesmām parunāt, un man, vēlīnā vakara stundā intensīvi ārstējot saaukstēšanos ar upeņu balzamu, tā šķita laba doma. (Piedod, Sibilla, tā arī vēl neko neesmu par bibliotēkām uzrakstījusi.) Uz visiem jautājumiem gan nemācēju atbildēt (un kurš vispār zina dziesmu nosaukumus?), tāpēc šī ir saīsināta versija.

Tev tīkama dziesma, kuras nosaukumā ir krāsa.

The Rolling Stones. Paint It Black. https://www.youtube.com/watch?v=50u9bxRwBJI

Tev tīkama dziesma, kuras nosaukumā ir cipars.

Аквариум. 219-85-06. https://www.youtube.com/watch?v=iHgJLSvpvp8

Dziesma, kas atgādina tev par vasaru.

Dr. Green. Jūra. https://www.youtube.com/watch?v=-Sxe7nrcGJo

Dziesma, kas tev asociējas ar tev netīkamu cilvēku.

Daudz kas no “Prāta vētras”.

Dziesma, kuru vienmēr klausies ļoti skaļi.

Kaut kas tāds:
Sin Dios. Ingobernables. https://www.youtube.com/watch?v=xkPdaXpLdcY

Dziesma, kura liek tev vēlēties dejot.

Воплі Відоплясова. Танцi. https://www.youtube.com/watch?v=FV4p7ylfskI

Tev tīkama dziesma par narkotikām vai alkoholu.

Hmm. Hare Krishna. https://www.youtube.com/watch?v=OVXrNzPN7Dk

Dziesma, kas tev liek justies laimīgam.

Аквариум. Не пей вина, Гертруда. https://www.youtube.com/watch?v=QSSFoj1QbHg

Dziesma, kas tev liek justies bēdīgam.

CCCP. Annarella. https://www.youtube.com/watch?v=rykdYjE1rNQ

Dziesma, kas tev nekad neapnīk.

Manu Chao. Me gustas tu. https://www.youtube.com/watch?v=AZ7oROlf5ys

Dziesma, kas tev patika, kad biji pusaudzis.

Sīpoli. Dvēselīte. https://www.youtube.com/watch?v=h52O_Qv8XnE

Dziesma, kuru tu vēlētos, lai spēlē tavās kāzās.

Dzeltenie Pastnieki. Nāc ārā no ūdens. https://www.youtube.com/watch?v=DiXbgDHj570

Tev tīkama dziesmas kaverversija.

Culture Club/Violent Femmes. Do You Really Want to Hurt Me. https://www.youtube.com/watch?v=sdRh_Csypfg

Кино/Воплі Відоплясова. Пачка сигарет. https://www.youtube.com/watch?v=iY6IqElTE2k

Dziesma, kas tev liek domāt par dzīvi.

The Eagles. Hotel California. https://www.youtube.com/watch?v=lHje9w7Ev4U

Tev tīkama dziesma, kuras nosaukumā ir cilvēka vārds.

Frank Mills. https://www.youtube.com/watch?v=1BMbRd0WMO0

Dziesma, kas tevi vienmēr motivē un spēcina.

Inokentijs Mārpls – Eu, priekšniek! https://www.youtube.com/watch?v=JEnMNlCbPHc

Tev tīkama dziesma no grupas, kura vairs nav kopā, bet tu vēlētos, lai tā būtu kopā.

Chumbawamba. Timebomb. https://www.youtube.com/watch?v=foF5j4jMTI8

Tev tīkama dziesma, kuras izpildītājs ir miris.

The Doors. People are Strange. https://www.youtube.com/watch?v=K3CHi_9sxj0

Dziesma, kas tev liek iemīlēties.

Tā, kuru nodzied tieši man. Bet šī arī ir bezgala romantiska:
Modena City Ramblers. Ninna Nanna. https://www.youtube.com/watch?v=2apMisb0ebw

Dziesma, kas liek tavai sirdij lūzt.

Pērkons. Neatvadīsimies. https://www.youtube.com/watch?v=MKxVL_5Gsnk

Dziesma, kuras izpildītāja balss tev ļoti patīk.

Skumju akmeņi. Un ja tev nenāk miegs. https://www.youtube.com/watch?v=xk1FhmGFPfg

Dziesma, kuru tu atceries no bērnības.

Circenīša Ziemassvētki. https://www.youtube.com/watch?v=NDE3dyhblos

Tev tīkama dziesma, kas tev asociējas pašam ar sevi.

When My Authorities Fall. Mujeres libres. https://www.youtube.com/watch?v=zijgTBw3jVE


Filed under: Kas cits Tagged: blogosfēra, mūzika, video

35 lappuses

Kādu dienu ieskatījos garamantas.lv, varbūt kas interesants aplūkojams un varbūt pat paņemtu ko atšifrēšanai. Bet pavisam drīz es izgāju no šīs lapas un paņēmu rokās kādu īstu - ne virtuālu, manis atrastu šifrējamu lietu. Nelielu, glītā rokrakstā, šķiet, ar tinti rakstītu - dziesmu kladīti. Tajā ir numurētas lapas un arī dziesmām ir numuri, kas liek secināt, ka pirms man rokās esošajām dziesmām, ir vēl vairāk kā simts ierakstu vienību. Pirmais ieraksts ir ar 106. numuru un kladītes lapas numurs 151. Cik aizpildīta kladīte bijusi pēc tām, nav zināms. Man ir 35 lappuses - tā teikt - apmēram ap vidu.
okt2016%2B001%2B%2528637%2Bx%2B1021%2529.jpg

Tā acīmredzot, bija neparasta diena, jo sēžot ar mazo dziesmu grāmatiņu rokā, kuru es tik ilgi esmu glabājusi un pa laikam pārskatījusi - man iešāvās prātā kāda doma, par kuras patiesumu es tomēr nekad neuzzināšu.
Stāsts.
Minētā kladīte pie manis glabājas apmēram divdesmit gadus, kad to no Vilīšu māju bēniņiem paņēmu, kad tur spēlējamies kopā ar tur dzīvot atnākušajiem jaunajiem bērniem Ilzi un Mārtiņu. Bēniņos biju tikai vienu reizi un neatceros neko citu no tā, kas tur atradās. Biju tikai dzirdējusi spilgto nostāstu par senatnē tur notikušu skrodera slepkavību viņa mazajā bēniņos izbūvētajā kambarītī - tas it kā bijis pirmais tāda veida krimāla rakstura pārkāpums Jaunpils apkārtnē.

Vilīšu mājās neilgu laiku dzīvoja mana vecāmamma. To, ka vecmammai bijušas kladītes ar dziesmām, kuras viņa ņēmusi līdzi arī kara ceļos ejot, es, vēl maza būdama - uzzināju no vecāsmammas vecākā dēla. Kā tas dažreiz interesanti ar šādām lietām iegadās, viņš bija no tiem, kas runā tikai noteiktā brīdī un kondīcijā un man ir paveicies, uzzinot šo faktu pēc tā būtības vien.

Jā, dziedāja vecāmamma visai daudz un man no bērnu dienām ne-mīļākā dziesma, pie kuras es vienmēr sāku raudāt un lūdzu nedziedāt - Tec(Tek), saulīte, tecēdama, bet tieši šo viņa dziedāja ļoti bieži.

Mana doma likās visai ticama un neticama vienlaikus. Cik tas būtu brīnišķīgi, ja atrastu vecāsmammas klades! Visdrīzāk, šo, manu kladīti nav rakstījusi viņa. To secinu pēc viņas rakstības prasmes, kuras bija visai vājas, turklāt, viņas rokraksts ir saglabājies dažās grāmatās, kurās viņa atzīmējusi sadzīves lietas un tas nav līdzīgs tam, kas redzams pierakstītajās dziesmās. Kaut gan - es nekad vairs neatmetīšu domu, ka tās varēja viņai piederēt ar cita, prasmīgāka rakstītāja roku piepildītas un nezināmā ceļā nonākušas, tur - Vilīšu mājas bēniņos.

Nolēmu rast iespēju tikt mājas bēniņos vēlreiz un man tas izdevās jau pēc dažām dienām - devos savdabīgā ekspedīcijā uz Vilīšu mājām un aprunājos arī ar tuvumā dzīvojošajiem, kas šo to zināja pastāstīt. Uzzināju gan par šīm mājām, kurās iemūrēts akmens ar 1890. gadskaitli un savulaik redzētu karti, kurā pie mājām piekļāvusies zeme gandrīz 100 ha platībā,

okt2016%2B068%2B%25281080%2Bx%2B810%2529.jpg

gan sīkāk par skroderi un viņa dzīves beigām, gan, protams - par kladi.

Izrādījās, ka kladīte varētu būt pie manis mazliet ilgāk par manis izskaitļotajiem divdesmit gadiem. Tajā laikā, kad mēs spēlējāmies šajā sētā, tās saimnieks Uldis vēl bija jauns, darboties varošs un jauniegūto, bet veco māju remontēja, atjaunoja, iekārtoja. Sarunas laikā viņš atklāja, ka šajā rudenī palikuši 20 gadi, kopš viņa dzīve pilnībā izmainījās līdz ar zaudēto spēju staigāt un kopā ar to mainījās arī māju stāsts.

Māju saimnieks un arī citi bēniņos nav bijuši ilgus gadus, jo nav bijusi tāda nepieciešamība. Tas ir lielisks rādītājs, ka tur nav lieku mantu. Ulda bažas par nekārtību un "nekas nav darīts" bija tikai pozitīvs moments, turklāt viņš teicās redzējis melnu kladi. Tas deva lielisku lādiņu meklējumiem! Bēniņos nebija nekā īpaša, tie nebija aizkrāmēti vai piegružoti. Vienkārši, veci bēniņi. Interesants likās griestu siltinājums - ar dažādiem materiāliem - izdedži, smiltis, skaidas, siens un tomātu laksti kārtās.

Kladīti es pēc vairāku stundu ilgiem meklējumiem neatradu - pat nevienu izplīsušu lapiņu. Bet esmu priecīga par citām senāku laiku liecībām. Varbūt vēl kādreiz, iztīrot šos bēniņus, siltinājumā atradīsies kas interesants un, cerams - es būšu klāt! Paldies Uldim par uzņemšanu!

Tas liekas patiesi jauki un vērtīgi, ja 12-13 gadu vecumā cilvēkam interesē lietas, pie kurām var atgriezties pēc daudziem gadiem un tās izceļot gaismā, atklājas tik daudz nozīmīgu detaļu un sev - dažādu atmiņu, faktu un pārdomu. Man lepnums pašai par sevi - toreizējo izvēli paķert to sadzeltējušo lapu kopu.

Patreiz šifrēju kladītes tekstu un dažās zināmās dziesmās atrodu citus vārdus un katrs no tādiem atklājumiem liekas kā piedzīvojums.

Par pārējām lietām, kuras atradu un apkārtnes vēstures notikumiem, kurus uzzināju no šīs savdabīgās eksedīcijas - stāstīšu citā reizē.

Tik tālu

avots

vara bungas: Tagad sāksies interesantākais posms, jo gadījumā, ja šaurumā turpnāsies kaujas aviācijas lidojumi no “Admiral Kuznetsov” klāja tas būs ļoti agresīvs žests UK, DE un FR virzienā.

Ja kāds lieto   marinetraffic.com RU avionesēja kuģu grupas progresam var sekot pēc  pavadošā tankkuģa “Sergej OSIPOV”  tarnspondera datiem.

vēl


Tagged: drošība, EU, krievija, mācības, NATO, taktika

Ten New Songs

Starp "The Future" un "Ten New Songs" pagāja deviņi gadi, no kuriem lielu daļu (veselus piecus gadus) Koens pavadīja klosterī kalnos, droši vien, mēģinot izārstēties no Casio sintezatora nodarītajam kaitējumam savai psihei. Rezultātā radušās desmit jaunās dziesmas, protams, būtu pārspīlēti saukt par jaunām - gan tālab, ka melodiski un aranžējumos Koens te drīzāk atgriežas pie pats savas pagātnes, gan tālab, ka, piemēram, dziesmu "My Secret Life" viņš bija sācis rakstīt jau 1988.gadā. Tas gan vispār ir zināms, ka Koens dziesmu sacerēšanas ziņā vienmēr ir bijis tāds kā anti-Dilans, viņam gan teksti, gan melodijas nāk lēnām un smagi, ilgu pārdomu rezultātā, kas gan itin bieži ir tā vērtas. Pirmās ieraksta sekundes gan ir itin pārsteidzošas - ievada ritms, kas tev liek domāt par deviņdesmito gadu Ērika Kleptona ierakstiem, kam seko sievietes vokāls, kuram tikai pēc kāda brīža pievienojas pats Koens. Tā laikam nav nejaušība, ka uz albuma vāka Koens ir kopā ar Šāronu Robinsoni - viņas loma ierakstā ir patiešām milzīga, un reizēm šķiet, ka pats Koens ir tikai viņas pavadošais mūziķis - tipisks piemērs tam būtu "Here It Is", kur Koens izteikti būtu saucams par bekvokālistu. Tāpat ir ar, manuprāt, ļoti skaisto "Alexandra Leaving". Interesanti, ka šo dziesmu Koens radījis, par pamatu izmantojot kāda grieķu dzejnieka tekstu, kas gan bija veltīts Aleksandrijai kā pilsētai, nevis Aleksandrai kā sievietei). Tā vien šķiet, ka no klostera Koens bija atgriezies daudz mierīgāks kā devies uz to - kamēr "The Future" bija apokaliptiski politizēts ieraksts (un vispār Koens politiskākam saturam bija pievērsies jau vismaz kopš "First We Take Manhattan"), tad jaunajā tūkstošgadē viņš iegāja atslābinātāks un pievērsies vairāk mīlestības tēmai, turklāt - pozitīvā, nevis ciniskā gaismā (arī tāda viņam, kā nekā, savulaik bijusi raksturīga). Iespējams, šajā ierakstā, ja neskaita jau pieminēto Aleksandru, neviena dziesma mani līdz galam nepārliecina pati par sevi, bet šis ir viens no tiem Koena albumiem, ko ir patīkami klausīties - ja man būtu vaļīgāks (paša noteikts) režīms vinila iegādei, "Ten New Songs" būtu tur daudz lielākas iespējas nonākt nekā "I'm Your Man" vai "Various Positions" (nemaz nerunājot par "The Future"). Patīkama fona mūzika, ja ne gluži izcils pamatēdiens.

Monstru aizsardzībā

Konstantīna Fjodorova raksts no izdevuma "Taini XX veka", 2016. gada 41. numura. Autors gan ir kaut ko safantazējis arī pats no sevis, taču raksts ir interesants.

Antīkajiem zoologiem bija neveselīgs paradums aprakstīt dzīvniekus, ko paši nekad nebija redzējuši, tikai pēc stāstiem, ko stāstīja ne visai patiesi ceļotāji.

No kurienes kas rodas.

Tajā pašā laikā no mums tālajos laikos zinātnieki bija tik naivi un lētticīgi, ka ticēja katram muldoņam un mierīgi sagremoja dažāda veida pasakas par grifiem, pūķiem, harpijām un citiem biedēkļiem. Pašiem lielajiem prātiem bija tāda autoritāte, ka katra pasaka, ko viņi uzrakstīja un apakš ā parakstījās, tūlīt ieguva zinātniskā darba statusu, un tas, ka mītiskais radījums eksistē, nevienam vairs neizsauca šaubas.

Ouija: Origin of Evil (2016)

tt4361050.jpg Šausmu, Trilleris

In 1967 Los Angeles, a widowed mother and her two daughters add a new stunt to bolster their seance scam business and unwittingly invite authentic evil into their home. When the youngest daughter is overtaken by a merciless spirit, the family confronts unthinkable fears to save her and send her possessor back to the other side.

filmas ONLINE
Filmas latviešu valodā
Filmas KINO

[Virsraksts nav norādīts]

es biju noguris tovakar,
mēs abi vēl bijām mazi.
Tev matos fiņķiki bija,
griezi vēnas ar papīra nazi.

klausījies pink floyd
un necieti tēvu,
solījies aizmukt uz štatiem.
sēdējām Bastejā
ar divlitru alu
pirktu par diviem latiem.

tu smējies par lielajiem
es smaidīju lietišķi,
bij nakts mazliet drēgna un klusa.
es izstiepu roku,
tu man iedevi alu,
bet es stiepos pēc Sīriusa.