Atklājums sev pašai...

IMG_0090.JPG
Bija interesanti atkal uzzināt par sevi ko jaunu.
Ja visu laiku es domāju, ka ļoti gribētu, lai ikdienā būtu iespējams darīt to, ko parasti daru brīvos brīžos, un ar to nodrošināt savu dzīvi, tad, uztaisot nelielu eksperimentu, sapratu, ka nē, tas nav man!
Es nevaru un negribu komercializēt savu sirdi!
Man labāk patīk savus darbiņus uzdāvināt - šūt tieši kādam konkrētam cilvēkam, par viņu piedomājot, iešujot dāvaniņā labas domas un mīļumu.
Tāpēc - eksperiments ir pārtraukts un darbiņus priekš tirgošanas vairs nešūšu:)

Ēnu dienas iespaidā

Lieliska iespēja iepazīt un iepazīstināt jaunus cilvēkus ar organizāciju draudzīgā kolektīvā un brīvā atmosfērā. Iespēja arī uzklausīt kritiku par mājaslapu, sociālajiem tīkliem un sienas noformējumu. Vajag jaunu un svaigu skatījumu uz iesāpējušām problēmām un uz jaunām iecerēm. Priecēja arī iespēja veidot plašāku sanāksmi un diskusiju ar Kristīni Kodi un viņas ēnām

RTU students Raivo Kivlenieks pārstāvēs Latviju pirmajā Pasaules Universitāšu čempionātā – ziemas orientēšanā

No 10. - 16. Februārim, Krievijas pilsētā Tulā, norisināsies pirmais Pasaules Universitāšu čempionāts ziemas orientēšanā. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), būvniecības inženierzinātņu fakultātes 5.studiju gada students - Raivo Kivlenieks. 

Videokarte priekš Linux

Videokarte priekš Linux

Videokarte priekš Linux parasti tiek izvēlēta atkarībā no tā, kurai kartei ir labāks draiveru atbalsts.

Un tas ir:
AMD izstrādātie draiveri ir ne visai labi, taču situācija lēnām uzlabojas.
Atvērtā koda AMD driveri ir lietojami.
Ja vēlies stabili spēlēt spēles uz Linux, tad ņem Nvidia un liec Nvidia izstrādātos draiverus.
Ja vēlies labākos atvērtā koda draiverus, tad izvēlies Intel videokarti.

Vēsturiski esmu saskāries ar AMD uz portatīvā un draiveri tur strādā briesmīgi, lai neteiktu vairāk. Ar Nvidia problēmu nav bijis jau 8 gadus.

Šajā testā labi tiek parādīts manis iepriekš rakstītais:

Videokaršu testi

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=steamos-22-gpus&num=7

Beach Box hallē norisināsies pirmais pludmales mini handbola turnīrs

2.aprīlī no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 volejbola hallē "Beach box", Rīgā, Brīvības ielā 197 b, notiks pludmales mini handbola turnīrs. Šāda veida sacensības norisināsies pirmo reizi.

Martā sāksies pirmklasnieku uzņemšana Siguldas novada skolās

1350385235_825.jpg

Siguldas novada skolās 1.martā sāksies dokumentu pieņemšana bērnu uzņemšanai 1.klasē 2016./2017.mācību gadam. Trīs Siguldas pilsētas skolās tiks atvērtas 10 pirmās klases, kurās plānots uzņemt līdz 230 pirmklasnieku.

Pirmklasnieku reģistrācija Siguldas pilsētas vispārējās izglītības iestādēs vispārējā kārtā tiks veikta no 1.līdz 31.martam darba dienās no plkst.8.00 līdz 16.00. Taču prioritārā kārtībā – bērniem, kuriem attiecīgajā skolā jau mācās brālis vai māsa, reģistrācija norisinās no 10.februāra līdz 29.februārim. Ja reģistrācijas priekšrocības netiks izmantotas līdz 29.februārim, bērns izglītības iestādē būs jāreģistrē vispārējā kārtībā.

Nākamajam mācību gadam Siguldas pilsētas vidusskolā tiks komplektētas četras 1.klases ar maksimālo skolēnu skaitu katrā klasē 26, Siguldas 1.pamatskolā – trīs klases ar ne vairāk kā 20 skolēniem katrā klasē, bet Laurenču sākumskolā plānots uzņemt trīs 1.klases, kurās mācīsies ne vairāk kā 22 bērni katrā klasē. Allažu un Mores pamatskolās tiks atvērta viena 1.klase katrā izglītības iestādē.

Reģistrējot pirmklasnieku, vecākiem ir jāuzrāda bērna dzimšanas apliecība un vecāka personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), kā arī jāaizpilda iesniegums, kurā jānorāda bērna vārds, uzvārds, personas kods, izvēlētā izglītības programma, kā arī ērtākais saziņas veids ar izglītības iestādi, tostarp e-pasta adrese, uz kuru līdz 30.aprīlim tiks izsūtīts apstiprinājums par bērna uzņemšanu attiecīgajā izglītības iestādē.

Allažu un Mores pamatskolās pirmklasnieku reģistrācija bez ierobežojumiem, pamatojoties uz vecāku iesniegumiem, notiks no 1.marta izglītības iestāžu darba laikā.

Ja pirmklasnieks tiks reģistrēts vairākās izglītības iestādēs, tad vecākiem līdz 10.aprīlim ir jāinformē attiecīgo izglītības iestāžu vadītāji par izdarīto izvēli.

Pēc rakstiska paziņojuma saņemšanas par bērna uzņemšanu 1.klasē, vecākiem līdz 30.jūnijam izglītības iestādē jāiesniedz:

  •     medicīnas karte 026/u;
  •     izraksts no ambulatorās slimnieka medicīnas kartes 027/u par iepriekš veiktajām profilaktiskajām vakcinācijām;
  •     izziņa par apmeklēto izglītības programmu piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligātajā sagatavošanā;
  •     bērna fotogrāfija 3x4cm;
  •     izziņa no ģimenes ārsta ar atzinumu par veselības stāvokli un atļauju piedalīties sporta nodarbībās ar paaugstinātu slodzi, ja bērns tiek uzņemts Siguldas pilsētas vidusskolas 1.klasē ar sporta novirzienu.


Ja Siguldas pilsētas izglītības iestādēs pieteikto pirmklasnieku skaits pārsniegs plānotos 230 skolēnus, priekšrocība uzņemšanai Siguldas izglītības iestādēs būs bērniem, kuru deklarētā dzīvesvieta un vismaz viena vecāka deklarētā dzīvesvieta ir Siguldas novadā.

Plašāka informācija pieejama izglītības iestādēs un Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē pa tālruni 67970863.

Makšķerniekus un vēžotājus šis varētu interesēt

Šodien Padomes sēdē apskatījām caurteču liegumu zivju nārsta laikā migrācijas kontekstā. Padome vienojās, ka VVD, BiOR un MIG vāks datus par problemātiskām vietām un tos apkopojot nonāksim līdz konkrētām vietām, kurās būs pavasara liegums. Šādu vietu saraksts varētu aizstāt patreizējo MN punktu Nr. 24.2 redakciju ar konkrētām vietām.

Šis gads Latvijā aizritēs globālās deflācijas zīmē

stratins__f64-large.jpg

Par patēriņa cenu izmaiņām 2016.gada janvārī

Globālā investīciju banka „Goldman Sachs" jau ir paziņojusi, ka piecas no tās sešām galvenajām investīciju rekomendācijām 2016.gadam ir izgāzušās, kaut aizritējis tikai nedaudz vairāk kā mēnesis kopš gadu mijas. Gada sākums pasaules ekonomikā ir bijis izcili dinamisks.

Janvāra patēriņa cenu dati jau liek rūpīgi pārdomāt šā gada inflācijas prognozes mūsu valstij. Šodien CSP paziņoja, ka cenas janvārī bijušas par 0,3% zemākas nekā pirms gada, mēneša laikā samazinoties par 0,6%. Vēl daudz ūdeņiem jāaiztek līdz nākamajai gadu mijai, taču nav redzami spēki, kuri varētu līdz vasarai likt inflācijai pārliecinoši atgriezties.

Šā gada sākumā globālā mērogā ļoti spēcīgi ir strādājuši inflāciju pazeminoši faktori - gan piedāvājuma, gan pieprasījuma pusē. Pērno gadu naftas cenas sāka zemā punktā, bet pirmajā pusgadā kopumā līkne bija izteikti augšupejoša. Iepriekšējās nedēļas laikā naftas cenas drusku atguvās pēc krasās lejupslīdes šā gada janvārī, bet šonedēļ atkal ir krasi samazinājušās. Ja pērn mazāk maksājām par transporta degvielām (benzīns un dīzeļdegviela), tad šis gads sācies arī ar mājokļos patērētās enerģijas deflāciju, ko pērn nepieļāva elektrības tirgus liberalizācija. Te naftas cenu kritums darbojas ar aizturi, bet tagad jau ir faktiski neizbēgami, ka apkures cenu kritums dabasgāzes „zonā" iestiepsies arī nākamajā apkures sezonā.

Atšķirībā no pērnā gada, elektrības cenu ietekme šogad būs negatīva, janvārī elektrības cenas patērētājiem bija par 1,8% zemākas nekā pirms gada. Kopumā mājokļos patērētā enerģija kļuvusi par 6,4% lētāka. Pamazām samazinās arī īres izmaksas, atspoguļojot demogrāfiskās tendences.

Viens no interesantākajiem pēdējā mēneša jaunumiem ir straujš graudu cenu kritums. Vēl gadu mijā kviešu cena Parīzes biržā bija ap 175 eiro par tonnu, šodien tā noslīdēja zem 150 eiro. Tik zemas cenas nav bijušas kopš 2010.gada sākuma. Tas var pazemināt ne tikai maizes un citu graudu izstrādājumu, bet arī lopkopības produktu cenas. Tā, bez šaubām, nav patīkama ziņa mūsu zemkopjiem. Taču zemās degvielas cenas un pieaugošie ražošanas mērogi samazina ražošanas izmaksas. Pērnā gada rezultāti rāda, ka efektīvākajām saimniecībām ir liela rentabilitātes rezerve.

Pārtikas cenas veikalos gada griezumā Latvijā nav augušas kopš 2014.gada vasaras. Janvārī tās gada griezumā samazinājās par 0,8%. Ir ļoti ticami, ka pārtikas deflācija turpināsies visu gadu.

Runājot par pieprasījuma puses ietekmi uz cenām, arī šeit globālā kopaina ir visaptverošs vēsums vai vismaz remdenums. Decembra rūpniecības izlaides dati ASV bija slikti un ES - pat ļoti slikti, bažas rada arī pakalpojumu sektora noskaņojuma indeksi. Patērētāju noskaņojuma un darba tirgus dati joprojām ir drīzāk iepriecinoši, bet vēl ir diezgan tālu līdz nozīmīgai inflāciju palielinošai ietekmei.

Deflācijas atgriešanās Latvijā vēl neliecina par krīzi mūsu ekonomikā. Pakalpojumu cenas turpina augt noturīgā ātrumā, janvārī par 2,1%, atspoguļojot algu pieaugumu. Pakalpojumu cenu inflācija stabilizējusies. Acīmredzot uzņēmumi spēj algu izmaksu kāpumu kompensēt ar pieaugošu darbības apjomu.

Cenu samazināšanos pie mums nosaka salīdzinoši lielā enerģijas, citu izejvielu un starptautiski tirgojamo pārtikas produktu ietekme uz patēriņa grozu. Inflācija eirozonā un ASV ir ļoti maza, bet tomēr pozitīva. Šā gada vidējā patēriņa cenu inflācija Latvijā gandrīz noteikti būs pozitīva, bet ir diezgan ticami, ka tā būs zem 1%.

Autors ir DNB bankas ekonomikas analītiķis

 

Mežā pie Ventas savi likumi - var šaut bez brīdināšanas.

68461.jpg

Mežā pie Ventas savi likumi - var šaut bez brīdināšanas.

IT tirdzniecības menedžers/e

Darba devējs: Euroscreen, SIA (reģ. nr.40003380763)

Job Type: Pilna laika

Location: Rīga, Teika

Euroscreen ir viens no vadošajiem Latvijas IT uzņēmumiem ( darbojas kopš 1998. gada), kas piedāvā IT izstrādes, uzturēšanas un servisa pakalpojumus ne tikai oriģinālai programmatūrai un serveriem, bet arī risinājumiem. Plašāku informāciju skatīt www.es.lv Aicina pievienoties mūsu komandai: IT tirdzniecības menedžeri Darba pienākumi: Piedāvājumu sagatavošana klientiem; Darbs ar IT vairumtirgotājiem un grāmatvedības programmu; Aktīva zvanu […]

“Lielais dzintars” aicina baudīt Francijas atmosfēru kinokoncertā "Mister Meliès Geo Smile"

“Kino, maģija vai abi vienlaicīgi?” – iespējams tieši šis retoriskais jautājums visspilgtāk raksturo ceturtdien, 10.martā pulksten 19 koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāmo Franču kinokoncertu "Mister Meliès & Geo Smile".

Trīs dzīvespriecīgi mūziķi, jokdaris un videomākslinieks kinokoncertā aicinās skatītājus iepazīt kinoizrādes pioniera Žorža Meljesa (1861-1938) brīnumaino pasauli. Ģeniālais režisors Žoržs Meljess bija neparasta un daudzpusīga personība, cilvēks – orķestris, iluzionists, scenārists, producents, ilustrators, mehāniķis un, protams, režisors. Tieši viņš, ienācis filmu industrijā no šovbiznesa un burvju mākslas pasaules, radīja pirmos specefektus kino vēsturē.

Koncertā piedalās pieci spilgti viesmākslinieki no Francijas - Olivjē Bosts (trombons), Ēriks Vaņons (saksofons), Gijoms Grenārs (trompete), aktieris Damjēns Granžs un videomākslinieks Žeroms Lopezs.

Koncerta laikā projicētās desmit īsfilmas rada optisko ilūziju dekorācijas, priekšplānā izvirzot brīnumainus piedzīvojumus, savukārt kinorežisora Meljesa azarts un atjautība tiek iedzīvināta atraktīvā džeza mūzikas partitūrā. Skatītājiem un māksliniekiem ceļojums pa nedaudz naivo, bet reizē krāsaino Franču kino pasauli būs kā priekpilns piedzīvojums.

Kinokoncerta producenti – “ARFI” (Liona) un “Lobster Films” (Parīze). Izrāde tapusi Aviņonas festivālam, ar “Adami” atbalstu. Turneju atbalsta Francijas institūts Parīzē un Francijas institūts Latvijā.

Biļetes sākot no 7 eiro pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, interneta vietnē “bilesuparadize.lv”, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā. Darba laiks – no pirmdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15.


Papildu informācijai:
Elizabete Hartmane
SIA “Lielais Dzintars”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
M.: 25 99 33 99
E.: elizabete.hartmane@greatamber.lv

Informācija ievietota 2016. gada 10. februārī

[Virsraksts nav norādīts]

ES dibinātājvalstu [...] ārlietu ministri neformālās sarunās Romā, iegrūduši pāris kilogramu kanapē rīklē, nāca klajā ar kopīgu komunikē [...]

visu un neko

no sapņa iztrūkusies pamodos tumsā, kā parasti.
nebiju droša vai maz biju aizmigusi, bet zinu, ka sapņoju to sapni, kuru vienmēr. 


nakts. es skrienu un vilks skrien man pa priekšu, viņš it kā rāda ceļu un ved mani projām, bet es pamanu, ka skrienam riņķiem un garām mums skrien tās pašas alas, meži, rati un cilvēki. viss tas no kā mēs it kā skrienam projām skrien mums līdzi. es turpinu viņam sekot, neko nesaku, jo redzu viņa izmisumu. Viņš tic, ka pietiekoši ātri skrienot būs iespējams no tā visa izskriet laukā.
Vilks apstājas reti, tikai lai pārliecinātos, ka es neatpalieku.

 
Atceros sapņus kuros mēs neskrējām nepārtraukti, bet mēdzām arī atpūsties, patvērušies no vētras, kāda tilta drupās. Atceros, kā piņķerēju dadžus laukā no viņa biezā kažoka.
Tādus sapņus es vairs neredzu. tagad mēs tikai skrienam, tikai projām. viņš rāda ceļu un mēs skrienam bez izsalkuma, bez noguruma un bez patvēruma. tas arī viss.

tas it kā būtu viss,
tikai pagājušo nakti mēs kā parasti tā skrējām un viņš apstājās tikai vienu reizi, atskatīdamies pārliecinājās, ka es atpalieku un manam saucienam neatbildējis aizskrēja tālāk.
Vilks pazuda manam skatienam un man atliek tikai cerēt, ka viņa izmisums un ticība ātrumam izvedusi viņu laukā.
es tā arī neuzzināšu, kas ir tā vieta un kuru mēs visu šo laiku mēģinājām tikt, par katru cenu. it kā mēs zinātu, ka mūs tur gaida kas labāks, bet mēz neko nezinājām, varbūt vilks zināja, bet es zināju tikai viņam sekot lai, ja nu viņš ļautu, varētu izpiņķerēt dadžus no viņa kažoka.Visu un neko, mēs paliksim viens otram parādā.

par sapni, kurš sākas ilgi pirms mums un turpināsies mūžīgi

Sony izziņojis trīs jaunus "G lens" objektīvus

5 15H GM objektiviAr trīs jaunajiem foto objektīvu modeļiem - 24-70mm F2.8 Zoom, 85mm F1.4 Prime un 70-200mm F2.8 Zoom – iegūsiet nepārspējamus fotoattēlus

Kompānija Sony ir izziņojusi jaunu maināmo objektīvu zīmolu G Master™. Jaunā zīmola sērijā ir trīs E-bajonetes pilna kadra objektīvi - 24-70mm konstanta F2.8 standarta zūms, 85mm F1.4 objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu un 70-200mm konstanta F2.8 telefoto zūms. Jaunajiem objektīviem ir inovatīva optisko elementu tehnoloģija, dizains un kalibrācija, kas nodrošina vislabāko augstas izšķirtspējas un skaista bokē efekta apvienojumu. Ar šiem objektīviem iespējams uzņemt gan fotoattēlus, gan video ar tik brīnumainu detalizāciju un izteiksmību, kāda agrāk nebija iespējama.

The Perfect Match

Kinokompānija “Lionsgate” un režisors Bille Woodruff(”Honey” 1, 2,3; ”Beauty Shop”) piedāvā jaunāko romantisko drāmu ar lielisku aktieru sastāvu galvenajās lomās. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2016. gada martā. Jaunākā filma “The Perfect Match” Režisors:Bille Woodruff Žanrs: romantika, drāma Aktieri: Terrence Jenkins, Paula Patton, Kali Hawk, Lauren London, u.c. Izlaiduma gads: 2016

“Bērnu-jauniešu-vecāku žūrijas 2015” noslēguma pasākums Viļakas bibliotēkā

vilakabiblio

Canonical paziņo par pirmo Ubuntu planšetdatoru

Ubuntu Linux operētājsistēmas izstrādātājkompānija Canonical ir oficiāli paziņojusi par pirmo Ubuntu planšetdatoru Aquaris M10 no spāņu ražotāja Bq, kas arī piedāvā Ubuntu telefonus, kas arī vienlaicīgi būs pirmā iekārta, kas ļaus to lietot gan planšetes režīmā, kā arī pievienot ekrānam un tai pievienojot klaviatūru ar to var strādāt kā darbvirsmu – iekārta un Ubuntu Linux mobilā versija automātiski pielāgosies dažādiem režīmiem (jāpiezīmē ka šeit domāta pilnīga vides pārveidošana, nevis neliela adaptācija kā tas piemēram notiek Android gadījumā). Šīs Canonical tehnoloģijas/idejas demo dažādos stāvokļos ir demonstrēti gadiem, taču izskatās, ka beidzot pie mums drīz nonāks reāli strādājošs produkts.

Canonical jau labu laiku atpakaļ par savu mērķi izsludināja mobilo platformu iekarošanu, vēl pat pirms Android uzvaras gājiena. Google aktīvā rīcība un ražotāju piesaiste savā ziņā izjauca grandiozos plānus, taču diezgan daudzi Linux lietotāji manuprāt pamatoti uzskata Android par limitētu, un vēlās redzēt pilnasinīgu Linux vidi savās mobilajās iekārtās – jā, nišas produkts, bet tam ir zināms pieprasījums. Līdz ar Jolla projekta paredzamo apstāšanos Ubuntu Phone un Ubuntu Tablet projekti ir pēdējie, uz kuriem cerīgi skatās daudzi Linux interesenti.

Jāpiezīmē, ka Bq jau kādu laiku atpakaļ ļoti piesardzīgi izlaida eksperimentālu laidienu ar Ubuntu Phone aparātiem, kas tika pilnībā izpirkti vairākos piegājienos. Tas izskatās ir iedrošinājis viņus ieguldīt vairāk darba un piedāvāt Ubuntu jau uz planšetes. Saglabājas zināma skepse vai Canonical tiks tālāk par pāris eksperimentālām iekārtām, taču jāatzīst, ka pieprasījums šajā nelielajā, bet tomēr nišā ir un būs interesanti sekot šī Canonical projekta attīstības gaitai.

Latvijas blogāres apskats #54 (25.01.-07.02.).

Pagaidām iestājies režīms- viens blogāres apskats par divām nedēļām. Pašam jau labāk patiktu 1:1, bet ne vienmēr bloga vēlmes sakrīt ar darbiem un domām ārpus interneta. Gan jau pēc pāris nedēļām atgriezīšos atpakaļ vecajā ritmā.
Kas tad par šo laiku blogārē noticies? It kā jau nekas īpašs- mazliet filmas, mazliet ēdamā, mazliet grāmatas, mazliet homeopātija, mazliet ainiņas no dzīves. Viss kā normālā blogārē jābūt.

Vēl tikai lūgums- pārbaudiet, lūdzu, savu blogu RSS. Dikti noderīgs rīks, lai es (un jebkurš cits) ieraudzītu jūsu rakstus savos lasītājos.

Sāksim ar grāmatām. Un šoreiz ar tām grāmatām, kuras lasa Latvijas līderi.
Pēc tam var mierīgi pāriet pie citiem līderiem un palasīt ko viņi palasa- Anete un Elza atrakstās par Ievas Melgalves jaunāko darbu ”Mēness teātris”. Ints par Cilvēku amfībiju. Beāte raksta par Rūtas Šepetis grāmatu ”Starp pelēkiem akmeņiem”. Dainis izlasījis grāmatu ”Tumšā puse”. Valkīras blogā par [geim] triloģijas pirmo grāmatu. Jānis uzrakstīja par grāmatu Kā Starbucks izglāba manu dzīvi. Vilis īsi un kodolīgi par savām janvāra grāmatām vienā rakstā. Sienakaudzes blogā par Ikstenas grāmatu ”Mātes piens”. Mairita raksta par diviem blēžu stāstiem. Ivita par grāmatu ”Apmelotā”. Andas blogā par neprātīgo iemīlēšanos. Mēnesmeitēns par grāmatu ”Ziedu valoda”.
Doronike apkopojusi grāmatu jaunumus par 2015.gada pēdējiem diviem mēnešiem.

Un nobeigsim ar Spīganas lasītavas apmeklējumu- šoreiz viņas saruna ar rakstnieku Māri Bērziņu.

Vēl tikai atgādinājums- neaizmirsti paprasīt avansu! Izstāde nāk!

Šoreiz nedaudz atgriezos senākos laikos un uzskaitīju (mēģināju uzskaitīt) visus par grāmatām rakstošos. Ko lai dara, ja viņu ir tik daudz. Nevar jau visu laiku kādu atstāt aiz borta.

Tagad derētu tikpat kārtīga rindkopa ar pavārblogiem, bet vispirms izcelšu divas lietas- Frīdas ziloni un nelielus prātojumus par blogošanu (mūsdienās reti kurš par to domā un izsakās).
Vēl viens raksts par aktuālo tēmu- bēgļi. Un nu jau varam iet uz blogāres virtuvēm.

Ivetai par šīm divām nedēļām ir dauz labas receptes, bet izcelt gribētu ķirbju, apelsīnu un ingvera ievārījumu. Līgas Kristas blogā liellops mongoļu gaumē.
Olga raksta par vistas zupu ar šampinjoniem un olu. Linda par ātri pagatavojamiem lavaša čipsiem ar Ementāles siera mērci. Zitiņas blogā par ceptu trusi cepeškrāsnī ar dārzeņiem un zaļumiem. Lepetitpot blogā par mandelēm, citronu un rikotas sieru. Gatavoza.lv blogā ne recepte, bet vide, kur gatavo. Kikas virtuvē tapa Biešu-turku zirņu-svaigā siera salāti. Bonapetit blogā paelja ar cāļa gaļas šašliku un desiņām.

Ēšanu nobeigsim ar Ksenijas domām par zinātnisko domāšanu uztura zinātnē un Sergeja pārdomām par balto ķēpu uz ēdiena.

Pirms ķeramies klāt ceļošanai, palasīsim kā Sergejs nolēmis beigt savu smēķētāja karjeru. Par beigšanu arī Ata Lejiņa blogā- šoreiz gan gāzes monopolstāvokļa beigšana.

Ceļojumu sāksim ar Unas rakstu par Deli. Ilutas blogā par Hisarčandir ciemu. Izaicinājuma blogā par autoceļošanas grūtību pārvarēšanu iestiegot dubļos līdz ausīm. Miks tikmēr apmeklē Patarei cietumu. Zane raksta par pingvīna dzimšanas dienu. Zaigar blogā par Čehijas ceļojumu. Sapņu medniece raksta par nedēļas nogali Amsterdamā. Ivetas blogā par Sicīlijas pilsētu Enna.

Kā pēdējā lielā rindkopa palika skatīšanās un klausīšanās. Bet pirms tam izlasīsim Ilmāra rakstu par tenkām, aprunāšanu, greizsirdību un ambiciozitāti Baznīcā. Un padomāsim par kara elpu. Tāpat arī jāpārdomā lūkošanās savā nabā.

Tagad neliels kopsavilkums par skatāmgabaliem.

Sāksim ar seriāliem. Vispirms ar kionoblogeru jautājumu- ko sagaidīsim 2016.gadā. Sintētikas blogā par seriālu Narco. Inga raksta par franču filmām. Tējtasītes blogā kopsavilkums par 2015.gada filmām. Arī Evija savilkusi nelielu kopsavilkumu par filmām. Veto.lv par Roterdamas kinofestivālu Kino Bizē. Kazhe par filmu ”Visjaunākā derība”. Šo rindkopu nobeigsim ar ko sākām- kinoblogeriem, un rakstu 10 iemesli, kāpēc “Groundhog Day” ir labākā komēdija pasaulē.

Nobeigsim šo apskatu ar jautājumu- kur ir Latvijas 25 tanku brigādes?

Opera pārdota ķīniešiem

Šodien meklēju informāciju par citu tēmu un uzskrēju saistītajam rakstam, kurā teikts, ka Opera ir pārdota ķīniešiem. Ja reiz raksts tik kliedzoši man ielēca acīs, tad nolēmu, ka par to ir vērts uzrakstīt. Ar uzsvaru, ka tieši pārdota un nevis nopirkta. Spēks ir niansē. Kad kāds ļoti grib kompāniju, tad to par jebkādu naudu pērk. […]

Lidojumu aizliegumi Maskavas lidostām izmaksājuši 6 miljardus rubļu

143450574356bb3d5aaa7597.74318930.jpgKrievijas aizliegums lidojumiem uz Turciju, Ēģipti un Ukrainu Maskavas lidostām izmaksājis 6 miljardus rubļu (76 miljonus eiro).

Eksperts: Valdībai demogrāfijas jautājumi nav prioritāte

Šodien LNT raidījumā 900 sekundes demogrāfs Ilmārs Mežs pauda viedokli, ka Māra Kučinska (ZZS) valdībai demogrāfijas jautājumi nav prioritāte. Izstrādes procesā esošās valdības deklarācija demogrāfijas jomā manāms izteikts regress, kas iespējams vainagosies ar dzimstības samazināšanos.

Ilmārs Mežs pauda neizpratni par šī gada budžetu, kas neparedz uzlabojumus ģimenēm ar bērniem.

«Ja tā ir prioritāte, tad ir jādara, nevis jāslēpjas aiz skaistām frāzēm,» uzsvēra Mežs.

Demogrāfs skaidroja, ka iepriekšējos trīs gadus turpinājies dzimstības pieaugums, kuru izdevies panākt, palielinot māmiņu algas un tika meklēti risinājumi, lai kļūtu pieejamas vietas bērnudārzos. Šobrīd šāds atbalsts nav plānots, tādēļ šie faktori varētu kļūt par dzimstības samazināšanās veicinātājiem.

Ilmārs Mežs, salīdzinot Māra Kučinska virzīto deklarāciju ar Laimdotas Straujumas valdības deklarāciju, atšķirība saskatāma konkrētu rezultātu solījumos. Kučinska valdības deklarācijā nav pat solījumu, ir tikai vispārīgas frāzes. Lai gan ar Straujumas valdības solījumiem bijis kā bijis, tomēr uzmanība demogrāfijas jautājumiem tika pievērsta. Demogrāfija it kā skaitās prioritāte, bet satura, kā to sasniegt, deklarācijā praktiski nav, vērtēja demogrāfs.

Par spilgtu piemēru Mežs minēja rindas uz pašvaldību bērnudārziem – šobrīd rindā uz bērnudārziem ir vairāk kā 5000 bērnu, tomēr nav īstas skaidrības, kas sagaida gan vecākus, gan bērnus, kā notiks finansiālais atbalsts.

Mežs Latvijā joprojām saskata netaisnību arī ģimenēs ar diviem un vairāk bērniem, taču arī par šo risku mazināšanu Kučinska valdības deklarācijā nav ne vārda.

«Trīs gadus gatavojamies izgudrot jaunus velosipēdus. Kam tas ir vajadzīgs?» retoriski vaicāja Mežs, «neviens politiķis jau neteiks, ka ir pret ģimenēm un bērniem, bet realitātē darbu nav un viņi tikai atrunājas ar frāzēm «Jāizvērtē iespējas» un «Nav naudas«.»

Demogrāfs uzsvēra, nākamā gada budžets parādīs, cik augsti tiek vērtēti demogrāfijas jautājumi – ja tur būs iekļauta nauda demogrāfijas problēmu risināšanai, tad būs uzlabojumi, ja šādu līdzekļu nebūs, tad paziņojumi par demogrāfiju kā prioritāti būs tikai liekulība.

Foto:Feelonna/https://pixabay.com/en/users/FeeLoona-694250//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Plāni blogam un dzīvei ārpus tā

Esmu nolēmis nedaudz paeksperimentēt, tāpēc šoreiz tiekamies video formātā, lai parunātu par literatūru, kino, seriāliem, pasākumiem, nākotnes plāniem un dzīvi ārpus bloga. Priecāšos uzklausīt ierosinājumus, kritiku, kā arī atbildēšu uz jautājumiem, ja tādi būs. 


Filed under: Es domāju

Skolēni Ēnu dienā kļūst par ugunsdzēsējiem glābējiem!

Trešdien, 10.februārī norisinājās ikgadējā Ēnu diena, kuras laikā vairāk kā septiņdesmit skolēni apmeklēja Valsts...

Medības mikroliegumos ir atļautas

Šodien iznāk turpināt medību tēmu, jo turpinu lasīt žurnāla "Medības" februāra numuru un atkal uzdūros jautājumam, ko nevaru nepakomentēt. Varu lasītājus, it īpaši medniekus, iepriecināt - šoreiz rakstā galvenais uzsvars būs nevis uz pārmetumiem (protams, mazliet būs arī tie), bet gan uz labām ziņām, kas nebūt nav jaunumi, bet acīmredzot paslīdējušas garām vismaz daļai mednieku: mikroliegumos medīt drīkst!

Vispirms ātri tiksim galā ar pārmetumu. Varētu gaidīt, ka cilvēki, kas caur žurnālu mēģina veidot mednieku viedokli, labi pārzina medības regulējošos normatīvos aktus vismaz tajos gadījumos, kad grib par tiem izteikties. Tomēr Indulis Burka rakstā "Mednieks - ļauns bubulis vai dabas sargs?" mēģina medniekus biedēt ar neeksistējošiem medību ierobežojumiem:

"Ap [melnā stārķa vai jūras ērgļa] ligzdu nosaka liegumu un buferzonu, kurā mednieks pat domās nedrīkst ieiet. Taču vietā, kur dzīvo abi nosauktie, labi jūtas arī caunas, lapsas un mežacūkas."

"Kāpēc šo caunu mednieki nevarētu ķert tajā laikā, kad stārķa vai ērgļa nav mājās? Varētu rīkot medības ar dzinējiem, jo no 1. oktobra līdz 31. janvārim putni ir aizlidojuši un iztraucēt tos nav iespējams."

Es pat īsti nezinu, kas būtu sliktāk - raksta autora nezināšana par medības regulējošajiem normatīvajiem aktiem vai apzināta mednieku maldināšana, lai radītu nepamatotu neapmierinātību ar dabas aizsardzības noteikumiem...

Ikvienam interneta lietotājam ir iespēja iepazīties ar MK noteikumiem "Noteikumi par mikroliegumu izveidošanas un apsaimniekošanas kārtību, to aizsardzību, kā arī mikroliegumu un to buferzonu noteikšanu" šeit. Tad nu ieinteresētais lasītājs uzzinās to, ka šajos noteikumos nemaz tik daudz par medībām nav rakstīts, bet tas, kas ir rakstīts, atrodams 37. punktā:

37. Mikroliegumos, kas izveidoti mežos ligzdojošu īpaši aizsargājamo putnu sugu aizsardzībai, aizliegta jebkāda veida darbība (..), kas ir pretrunā ar mikrolieguma izveidošanas mērķiem un uzdevumiem, iznīcina vai traucē attiecīgo īpaši aizsargājamo sugu, bojā tās biotopu, tai skaitā:

37.4. medījamo dzīvnieku piebarošana no 1.marta līdz 30.jūnijam mikroliegumos, kas izveidoti medņa, melnā stārķa, jūras ērgļa, zivju ērgļa un klinšu ērgļa ligzdošanas vietu aizsardzībai;

37.5. medību torņu ierīkošana un izmantošana un medības no 1.februāra līdz 31.jūlijam mikroliegumos, kas izveidoti melnā stārķa, jūras ērgļa, zivju ērgļa, mazā ērgļa un klinšu ērgļa ligzdošanas vietu aizsardzībai;
 
Tātad mikroliegumos (un arī nebūt ne visos) medības ir aizliegtas tikai laikā no 1. februāra līdz 31. jūlijam, bet mikroliegumu buferzonās ir spēkā vispārējās medību noteikumu prasības. No 1. augusta līdz 31. janvārim, "kamēr stārķa nav mājās", mednieki droši var doties mikroliegumos ne tikai domās vien un melnu muti medīt gan caunas (protams, ņemot vērā Medību noteikumos paredzēto sezonu), gan lapsas, gan mežacūkas. Protams, mikroliegumu noteikumi, kā jau jebkuri noteikumi, kam jātop kompromisu meklējumu ceļā, nav ideāli no dabas aizsardzības viedokļa, tāpēc, neskatoties uz noteikumu atļāvumu, mans draudzīgais lūgums medniekiem būtu nedoties uz mikroliegumiem ātrāk par 1. oktobri, jo daļai putnu ligzdošanas sezona līdz tam vēl nav beigusies. Bet citādi varu vien aicināt atrotīt piedurknes un, I. Burkas vārdiem runājot, kļūt "par vērtīgu instrumentu dabas sargu rokās".

Rudens sonāte JRT

Rudens sonātē pie ilgi nesatiktās meitas ar vīru ciemos atbrauc viņas māte – slavena pianiste, kurai allaž bijis pārāk maz laika savai ģimenei. Pamazām tiek uzplēstas dažādas pagātnes rētas un atklājas neglīti pagātnes notikumi. Izvirzītos jautājumus var interpretēt gan kā konfliktu starp māti un meitu, gan radošu personību un tās grūtībām īstenot sekmīgu ģimenes dzīvi, […]

The post Rudens sonāte JRT appeared first on Stacija.

Guļošajiem ceļu policistiem izteiks aizrādījumus

Par radušos situāciju esam informējuši Ceļu policijas (CP) bataljona komandieri, lai viņš izsaka darbiniekiem aizrādījumus un pārrunā šo situāciju ar CP bataljona darbiniekiem, - šādi Valsts policija reaģējusi uz Pietiek lasītāja iesūtītajiem fotoattēliem, kuros redzami saldi guļoši ceļu policisti.

Naglas skaldīšana

Iesūtījusi Inga Zariņa. 

[Virsraksts nav norādīts]

bāc, mairis tādā lingvistikā aizgājis, lūk, ko nozīmē karjera bez smagiem galvas satricinājumiem

Kāda būs ES Šengenas zonas nākotne? Quo tu domā? debates

Quo tu domā?

Nav varoņa bez pūķa: revizionistiska interpretācija mītam par Svēto Džordžu un pūķi.

JANUARY 16, 2011 BY MEDIEVALISTS.NET

Religion and Theology, Vol.13:2 (2006)

Ievads: Tā varētu būt, ka dažās neizglītotās kopienās, atrastas dinozauru skeleta atliekas radīja jēdzienu “pūķi”. Izglītotākās sabiedrībās pūķa raduraksti ir seni un daudzveidīgi. Austrumu kultūrās, jo īpaši japāņu un ķīniešu, pūķi tika iedomāti kā labvēlīgai radības un attēloti kā atmosfēras vai debess izpausmes. Rietumu pūķis, gluži pretēji, ņem pirmsākumu no babiloniešu mīta, kurā Tiamatu bija māte visiem pūķiem un meita pirmatnējam Haosam. Pēc Rietumu prātojuma pūķis ir saistīts ar čūsku, kas Radīšanas mītā simbolizē visu ļauno, kas piemeklē cilvēci. Apokalipses sarkanais pūķis ir septiņgalvains zvērs ar desmit ragiem, un septiņi kroņi ir uz viņa galvām, kas apdraud Jaunavu, bet to nogalina erceņģelis Mikaels. Rietumu tautu attēlojumos un aprakstos pūķis pieņem zvērīgas proporcijas un visbiežāk raksturots kā milzīgs, spalvains, čūskai līdzīgs zvērs, pa pusei rāpulis, pa pusei zīdītājs, ar zvīņainu ķermeni un spēcīgu asti, četrkājains kā krokodils, ar izvirzītiem zobiem un acīm, stipriem žokļiem un spēju izelpot uguni vai kaitīgas gāzes.