Kristoloģiski norobežojumi

Dogmatiski norobežojumi nav jāsaprot produktīvā nozīmē kā progresējošas izziņas un laikam atbilstošas interpretācijas īstenojums, bet gan tie reduktīvā nozīmē īstenojami kā atgriešanās pie ticības pamata un kopības.

kristoloģiski norobežojumi

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Ir iznākusi jauna Velgas Vītolas grāmata!

Mirkļi Latvijas dabā
Autors: Velga Vītola
Izdevniecība: Apgāds Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2016 ...
Skatīt vairāk
Līgatnes pagasta bibliotēka

Color Foam #DeepDream

Color Foam #DeepDream

Digital #Art GIMP , #Deepdream

Linux.
More in “Available Products”

Art is everywhere!

Redbubble portfolio: http://www.redbubble.com/people/blackhalt/portf…

Twitter: https://twitter.com/BlackHalt
Instagram: https://www.instagram.com/blackhalt/
Homepage: https://bh.id.lv/

from blackhalt: Recent Art, Design & Photography http://www.redbubble.com/people/blackhalt/works/24266886-color-foam-deepdream
via IFTTT


Filed under: Bildes Tagged: Bildes, blackhalt: Recent Art, DeepDream, Design & Photography, IFTTT

Gaisma tumsā.

Dārzs bija vecs un neliels, tomēr tajā bija daudz stūrīšu, kur izjust vientulību. No laika gala tajā auga piecas vecas ābeles: četras vienā dārza pusē, viena otrā. Dārzu pāršķēla taciņa, kas aizveda dziļumā, līdz pat kaimiņu sētai, pie tās atradās vecs soliņš, kur apsēžoties varēja pārskatīt vismaz dārza klajāko pusi līdz pat drāšu būrim, kur audzēja vistas. Dārzs sāka mums piederēt, kad es vēl biju sīks puišelis. Tāpēc man tas likās ļoti liels. Vecāki iestādīja vēl četras jaunas ābeles, bet dārza tālākajā galā - plūmes. Kas tikai tur neauga? Viss, ko vien var iedomāties: kāposti, gurķi, dilles, zirņi, parastās un cūku pupas, skaistumam ziedi: neļķes, īrisi, asteres un vēl un vēl. Skaistumam tāpat iestādīja sarkano virzu, kas sakuploja pāri manai galvai. Vēlāk, pie taciņas pat tika izrakts miniatūrs dīķītis, iestādītas, no purva atnestas purenes, kas ļoti labi ieaugās un skaisti ziedēja daudzus gadus. Puse no dārza, vecākiem kļūstot nevarīgākiem, tika atdota vecākā brāļa ģimenei, taču viņiem dārzkopība negāja pie sirds un tā puse pamazām aizauga tā, ka pat lāpstu zemē neierakt. Toties krāšņi uzziedēja lupīnu lauks. Vienīgā, vecā ābele nokalta, bet jaunas netika iestādītas. Toties, joprojām atceros to debešķīgo ābolu garšu no mūsu jauno ābeļu pirmās ražas. Baltie, dzidrie burtiski izkusa mutē, vairāk ne mūžam ābelei tādi āboli nebija.

Garām kasei

vara bungas: 178 Stryker AFV aiziet uz Peru. Cenu par vienību rēķiniet paši, tur jāņem vērā papildaprīkojumu, pakalpojumus utt, bet vienalga, desanta ietilpība vienā Straikerī ir tā pati, kas trīs CVRT, peldēt neprot abi, bruņa labāka Straikerim , kā arī  ātrums pa ceļu. Trūkumi ir , bet tas būtu viens normāls BTR priekš ZS.

WASHINGTON, Dec. 5, 2016 – The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to Peru for Reconditioned Stryker Infantry Carrier Vehicles and related support, equipment, and training. The estimated cost is $668 million. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale on December 2, 2016.[..]

avots


Tagged: ASV, bruņojums, iepirkums, NATO, NBS

Viss notiek :) Jumts, kanalizācija, logi.

Ieraudzīju kā Ernests kādā komentārā uzsvēra blogu zemo aktivitāti – nokaunējos un steidzos rakstīt atskaiti. Lielā mērā jau šis laiks ir pagājis cīnoties ar celtniekiem laika vilcējiem un celtniekiem brāķdariem.

Turpinām mūrēt skursteni, sākam veidot mūrlatas

32-diena-004

Mūrlatas un spāru balsts

33-diena-001 33-diena-002

Skurstenis paaudzies

34-diena-004

Sākam mērīt spāres un pamatu taisītāju kļūdas labošana. Kanalizācijas izvads zem mājas iedzīts 1,5m dziļumā…

35-diena-001 35-diena-005

Jumts sāk iegūt aprises

38-diena-004

Instalējam kanalizāciju

40-diena-003 40-diena-004 40-diena-005 40-diena-006 40-diena-007

Celtnieki vilka laiku un beidzot sagaidīja sniegu.

41-diena-001

Mazais kontrolieris pārbauda no Toode atvesto metāldakstiņa jumtu.

42-diena-001 42-diena-003

Esam tikuši līdz vainagam.

43-diena-001

Atvesti logi no Montāžnieks DE.

45-diena-003 45-diena-004

Uzlikta jumta plēve un latojums. Kā vēlāk izrādīsies – ar nepareizu soli, kā dēļ jumta seguma stiprinājumi vietās ne pēc instrukcijas.

45-diena-006

Pašrocīgi ielikti pirmie logi. Pēc nelielas speciālista instruktāžas, logi visai mājai tika salikti nedēļas laikā pa vakariem.

47-diena-001

Visi logi salikti, durvis ieliktas, jumta segums daļēji uzlikts un frontoni pagaidu variantā aizšūti.

50-diena-002 50-diena-004

Melno griestu veidošana un pakošana.

50-diena-006 50-diena-007 img_20161129_200414

Turpinājums sekos…


Porziņģa "double-double" palīdz "Knicks" ar uzvaru iesākt izbraukuma sēriju Rietumos

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 17 punktus un savāca desmit atlēkušās bumbas, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks", uzsākot piecu spēļu izbraukuma sēriju Rietumu...

Kambodža 2016. Ieraksts nr. 11

Nu jau esmu Ukrainā, Kijevā, tusēju pa KBP tranzītzonu. Lidosta pagalam neinteresanta (duty free veikalu ziņā). Pagaidām super lidostas ar savu šarmu, kurās esmu bijis, ir Dubaijas un Stambulas lidostas. Tur tiešām piedomāts par in...

Nepalaid garām "Cilmes šūnu bankas" svētku atlaides!

Tikai dzimšanas brīdī iespējams iegūt uzglabāšanai sava bērna cilmes (asinsrades) šūnas no nabassaites asins, turklāt -  pilnīgi nesāpīgā un drošā veidā pēc nabassaites pārgriešanas.  Cilmes šūnas no nabassaites asins spēj glābt dzīvību smagu hemato-onkoloģisku saslimšanu gadījumos, kuros asinsrades šūnu transplantācija ir standartterapija. 

Harry Benson: Shoot First (2016)

tt3319844.jpg Dokumentāla

What we know today about many famous musicians, politicians, and actresses is due to the famous work of photographer Harry Benson...

filmas ONLINE
Filmas latviešu valodā
Filmas KINO

Gorgonzolas siera cepumi ar valriekstiem (Biscotti al gorgonzola e noci)

mysicily

Patriotiskās austrumu vēsmas

Ar Nacionālās apvienības politiķi Rihardu Kolu saistītā biedrība "Latvijas Karogs" iemanījusies par pašvaldību un valsts naudu uzstādīt lielizmēra karogus Latvijas pilsētās, taču pretēji iepriekš solītajam biedrība pati šim mērķim finansējumu neatvēl, svētdien ziņoja TV.

Oļa

_dsf4139

12. decembrī - CEPUMS ar REINI NITIŠU

Decembris ir gada krāšņākais mēnesis un arī sarunu ciklam ''Cepums ar slavenību'' – svētki! Atzīmējot 20. sarunu cikla jubilejas pasākumu, pirmdien, 12. decembrī visi jaunieši un sporta fani aicināti uz tikšanos ar autosportistu REINI NITIŠU, kas notiks kafejnīcas ''Silva'' konferenču zālē plkst. 18:00. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem aicināti

Riga centre from above | Rīgas centrs no augšas   Riga castle in forefront, Old Town and centre behind it.

Rīgas pils priekšplānā, Vecrīga un centrs aiz tās.

[full_width]

"Rīgas Modes" jaunajā videoklipā svin nostaļģisku "32. Decembri"

Singls "32. Decembris" tiks izdota septiņu collu vinila platītē. Plates B-pusē būs iekļauta latviešu deviņdesmito gadu grupas "Nejautā" dziesmas "Igaunijā sniegs" kaverversija.

22. decembrī klubā "One One" notiks "Rīgas Modes" Ziemassvētku balle ar viesiem - jauno grupu "Polifauna". Ziemassvētku ballē klausītāji varēs sevi apdāvināt, iegādājoties jauno singlu (kas tiks izdots 30 kopiju tirāžā), grupas otro albumu "Fantastiski", kā arī suvenīrus.

Decembra pārdomas

Sveiciens Tavās mājās!
Vai esi jau gatava Ziemassvētkiem, piparkūku un pīrāgu smaržai, Savējo siltumam un āra baltumam?
hygge3.jpg
Vai vēl vēl gribās aizžmiegt acis un nedomāt par priekšā stāvošo svētku steigu, dāvanām un riktēm?
Kā parasti, es šajā laikā aicinu norimt. Pati sevi un citus. Atrast to miera un rāma rimtuma avotu pašai sevī​, kad ieskatīties sevī, pieņemt sevi, palaist aizejošā gada raizes, problēmas un, jā- arī nepiepildītos sapņus un ilgas... Varbūt nav pienācis laiks, bet varbūt nemaz Tev to nevajag?


Pirms pieķerties pirmsvētku mājas ģenerāltīrīšanai, es kārtoju savu ''iekšiņu''. Lai arī tas man ir pastāvīgs process, tomēr rudens- ziemas tumšais laiks un enerģijas ''pastumj''tajā sevis transfomēšanas virzienā spēcīgāk. Pat, ja slinkums un negribās... :)


Pagājušo gad, atceros, bez žēlastības, iztīrīju skapjus un datora failus... Šogad mēģinu nelielu gavēni, ļaujot savas organismam atpūsties, pirms lielās svētku izēšanās un vērojot sevi: kas ir tas, kas ikdienā mani ceļ, bet, kas ir tas, kur mana enerģija aizplūst, vai ko izjūtu kā neharmonisku?


nnnn.jpeg
Bija FB tāds raksts par toksiskajiem cilvēkiem mūsu dzīvē :) Ne tikai ikdienas apkārtnē. Vai Tu esi pievērsusi uzmanību, cik tādu ir tīklos? Šajā gadā esmu īpaši pievērsusi uzmanību tam, kas notiek uz manas FB lentas... ''atsekojot''un bloķējot tās personas, kas velk uz kašķi, kuru komentāru vai izvietotās informācijas saturs, man pazemina vibrācijas, ir neatbilstošs un nepatīkams. Izrādās pat sociālos tīklus var padarīt maksimāli harmoniskus :) Un, lai kā arī mani iepriecinātu kārtējais sunīšu video, atsekoju arī šiem licējiem, jo tā jau ir- sociālie tīkli ir mūsu laika zagļi. Un no mums pašiem ir atkarīgs, cik mēs savu laiku un uzmanību (lasi- enerģiju) tam atdodam.
Vēroju, ka savā ziņā tā ir ne tikai enerģijas atdošanas, bet daudziem arī gūšanas platforma, kur tie piekopj uzmanības (lasi- enerģijas) pievēršanu gan ar pastāvīgu informatīvo plūsmu, gan ar provocējošiem jautājumiem un komentāriem, kuru mērķis ir izraisīt kašķi (enerģijas izlādi, atdošanu) vai diskusiju, oponējot utml. Es bieži pati neaizdomājos par enerģijas kustību šajā procesā, bet tieši šis laiks man lika paskatīties un ieraudzīt, kur es virzu savu uzmanību, kur to atdodu, kam? Kādēļ? :) Vai man to vajag?


Kāds Tev bija šis gads? Man personīgi tas ir kārtējais pārmaiņu gads. Prāts varbūt arī vēlās kaut kādu stabilitāti, tomēr saprotu, ka sekot savai Sirdij, iedot roku Dvēselei nozīmē - iet uz priekšu. Visu laiku, bez apstājas, ļaujoties jaunajam, pārmaiņām, neziņai...


APSTĀTIES PATEICĪBAI. Jo šis Gads to ir pelnījis, ļaujot man piedzīvot transformāciju visās savas dzīves sfērās, realizēt un piedzīvot tik daudz jaunu projektu, ideju. Un atkal stāvēt uz Jaunā Gada sliekšņa un vērot LIELO NEZINĀMO, kas stāv priekšā.
Gada lielākie notikumi, par ko visvairāk vēlos pateikties, ir:


Ardievu, Karma iznākšana, -nu pat nodrukāti ir 9000 eksemplāri;
Vidzemes Retrītu centra Sērmūkšos atvēršana- savas telpas, tas ir ļoti īpašs notikums, kas pavisam negaidīti un strauji no Debesīm atnāca :) un izmainīja visu manu darbošanās pamatu;
Latvietes Karma šo septembri sasniedz 25 000 koptirāžu un tieši šis cipars man iekšēji šķita īpaši svinams :)
Un vēl daudz, daudz citu notikumu, kas atstājuši pēdas 2016. gadā...


Ir bijušas kļūdas un vilšanās (kā nu bez tā:)), ir bijuši atklājumi sevī un citos, esmu pietuvojusies sev
tuvāk caur pieņemšanu un atļaušanos būt pašai. Kaut tur vēl ir kur iet un, ko rakt :)
Savā ziņā šis ir bijis tāds sašķirošanas gads, kad ne tikai pati esmu vērojusi pasauli un cilvēkus, negaidot no tiem nekā, bet arī pati daudz vairāk uz pasauli paskatījusies no dažadiem skatu punktiem, pozīcijām...Atkal un atkal pārliecinoties- taisnība ir katram sava, kamēr patiesība ir viena. Tomēr īstā Patiesība neatklājas tieši tiem, kas domā, ka to pazīst :) Tik daudz viedokļu un dažādu taisnību ir bijis šajā gadā...Ka nākamajā, šķiet, noderētu vairāk iecietības, tolerances un vienotības. Katram atsevišķi un visiem kopā :)


Nebija nodoma man kaut ko īpašu pateikt, šo rakstot, vien pašai apstāties kopsavilkuma un pateicības brīdim, pirms tikšu ierauta svētku kņadā un virpulī (pretošos gan, cik spēšu) :)
Pateicos katram, kuru acis skrien caur šīm rindiņām. Katram, kura sirdij esmu pieskārusies grāmatās un īpaši tiem, kas ir izvēlējušies kādu sava ceļa gabaliņu noiet ar mani kopā- nodarbībās, braucienos, sirdīs un domās...
Lai svētīgs un sirdssilts šis laiks! Lai piepildās sapņi! Lai drosme, paļāvība un iedvesma iet pa savu Sirds Ceļu! LAI TOP!

Inta

PJPXkPwc3mAVZEyL.jpgNobela prēmija literatūrā- 1958.gads Boriss Pasternaks- Doktors Živago.

Doktors Živago

Nosaukums: Doktors Živago.
Autors: Boriss Pasternaks.
Izdevniecība: Jumava
Gads: 1995
LPP: 494

Борис Исаакович Пастернак – Доктор Живаго ., 1955.
Tulkojums latviešu valodā- Eižens Rauhvargers

Par grāmatu-
Krievijas revolūcijas un tai sekojošā pilsoņu kara laikā, doktors Živago tiek ierauts notikumu virpulī, kurā viņa, tāpat kā citu dzīves, tiek samaltas un sabojātas. Vairākkārt viņa ceļi krustojas ar Laras, Streļņikova, Galilullina un citu cilvēku dzīvēm un katrs šajos juku laikos kaut ko zaudējis un kaut ko turpina zaudēt.

Laikam jau šis ir viens no tiem retajiem nobelētajiem autoriem, kuri savu prēmiju saņēma pateicoties vienam darbam. Pasternaka gadījumā tas varētu būt viņa desmit gadus rakstītais ”Diktors Živago”, lai arī vēsture saka, ka viņš jau no 1946.gada līdz 50.gadam (un 1957.gadā ar) tika katru gadu izvirzīts (hmm, tad jau laikam mans otrais teikums nav īsti pareizs) un tikai Albēra Kamī ieteikums 1958.gadā ”nostrādāja”.

Tikai šī prēmija autoram prieku neatnesa. Tieši otrādāk- padomju funkcionāri dusmīgi, ka viņus neuzklausīja Nobela komiteja par to, ka prēmija jādod Mihailam Šolohovam, savas dusmas izgāza pār prēmiju saņēmušo Pasternaku- lika viņam atteikties no prēmijas, ”Doktors Živago” PSRS neizdeva (pirmo reizi tas iznāca 1957.gadā Milānā, Itālijā), un visādi viņam lika saprast, ka dzīve nebūs nekāds rožu dārzs (pēc nāves ar cieta- vairākkārt tika vandalēta viņa kapavieta). Kā nekā viņš uzdrīkstējies visai pasaulei parādīt vareno Krievijas revolūciju ne tajā pareizākajā gaismā.

Jurijs Živago auga un izglītību ieguva vēl pirmsrevolūcijas laikā. Revolūcijas sākumā viņš vēl izteicās pozitīvi par visu notiekošo, bet pamazām visam virzoties uz slikto pusi, Živago saprata, ka šīs pārmaiņu dzirnas maļ nežēlīgi un bezjēdzīgi.
Pret savu gribu ierauts Pilsoņu karā, šķirts no savas ģimenes, viņš satiek Laru. Tādu pašu politisko notikumu virpulī ierautu dvēseli, kāds ir viņš. Dzīvojot pusbadā, nemitīgas spriedzes apstākļos, viņi mēģina saglabāt cerību savai tālākai dzīvei. Vārgu cerību, jo jebkurā brīdī pēc viņiem var atnākt. Bēgt nav kur. Palīdzību nav kam prasīt.
Smacējošā neziņā viņi cenšas saglabāt sevī to cilvēcīgo, kas viņos bija audzināts pirms jukām. Arī apziņa, ka viņiem agri vai vēlu būs jāšķiras, viņus gan biedē, gan smacē. Doktors Živago jau kopš laika gala spēja pareizi noteikt diagnozi. Arī sev.
Tikai valsts iekārtas maiņai viņš mazliet nokļūdījās. Bet tas tāpat neko nebūtu līdzējis- tas bija laiks, kad likteņi un prognozes nespēja piepildīties.

Grāmatas pirmā puse kaut kā smagi gāja- nespēju ielasīties vairāk par 10-20 lappusēm vienā piegājienā. Visu laiku kaut kas maisījās pa vidu, neļaujot saprast, ko es lasu- vai mīlasstāstu vai vēsturisku traģēdiju? Bet tad, kā liftā iekāpis- simts lappuses no vietas un iekša kņud, prasīdama turpinājumu. Kurš ar tika aprīts vienā kumosā.

Pēc izlasīšanas tāpat nav skaidrs, ko gan es lasīju, lai gan pamazām sliecos uz vēsturisko traģēdiju. Protams, tas mīlasstāsts bija ļoti iederīgs, bet noteicošais, manuprāt, tomēr bija tas notikumu virpulis, kurā viņi visi ik pa laikam satikās, izšķīrās, bēga, šāva, slēpās un mira. Un pēdējo darīja gan uzreiz, gan palēnām.

Izcils darbs, kas ļoti spilgti demonstrē tā laika cilvēkus, sabiedrību un notikumus. Bez nevajadzīgiem paspilgtinājumiem un propagandas revidējumiem. Patiess, aizkustinošs, uzrunājošs. Vienīgi- ja ir iespēja, tad izvēlaties jaunāko izdevumu (ieteikums ar cerību, ka tur kļūdas un noformējuma brāķis ir izravēts).

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.

Lūdzu, iesakiet kādu, kuŗš būtu pareizi prognozējis britu ES nobalsošanu un Trampa uzvaru

Gada nogale. Laiks atskatīties uz bijušo un daudzināt gada izcilniekus. Pērnruden internetos uzgāju albāņu inženieri @ektrit, kas piesaistīja uzmanību ar bieži paradoksāliem spriedumiem un citu ziņām, kuŗās dalījās. Šogad @ektrit manās acīs iemantojis zināmu cieņu un ieklausīšanos, jo pareizi prognozējis, ka amerikāņu prezidenta vēlēšanās uzvarēs Donalds Tramps un briti nobalsos atjaunot neatkarību. Turklāt viņa britu nobalsošanas prognoze bija 52/48, kas trāpīja desmitniekā (51,9/48,1).

Ticu, arī starp latviešiem ir gudrinieki, kas spējuši pareizi prognozēt britu ES nobalsošanu un Trampa uzvaru. Tāpēc atļaujos lūgt lasītāju palīdzību: lūdzu, iesakiet tautieti (var arī sevi), kam būtu dokumentāli pierādāmas pareizas prognozes — ka briti nobalsos izstāties no ES un uzvarēs Tramps (vai vismaz, ka šo iznākumu varbūtība ir lielāka nekā ES palikšanas un Klintones uzvaras). Īpaši pateicīgs būšu, ja tāds gudrinieks tiktu atrasts starp tiem, kuŗus mēdz dēvēt par “polītikas ekspertiem”. Jo no meluziņām jācenšas izvairīties:

Our @pollsterpolls model gives @HillaryClinton a 98.1% chance of winning the presidency https://t.co/E9mjH42Sa4 pic.twitter.com/RcNnoTqdke

— Huffington Post (@HuffingtonPost) November 7, 2016


LLKC uzsācis Makšķerēšanas karšu izplatīšanu visā Latvijā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) uzsācis Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu visā Latvijā. 2017. gada Makšķerēšanas kartes būs pieejamas jau ierastajās tirdzniecības vietās visā Latvijā. Elektroniskās Makšķerēšanas kartes varēs iegādāties decembra nogalē interneta vietnē www.makskeresanaskarte.lv. Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “LLKC ir viens no plašākajiem konsultantu tīkliem Latvijā.

WADA: Soču olimpiskajās spēlēs 12 medaļniekiem no Krievijas bija pozitīvas dopinga analīzes

rtr_17808854-small.jpg

Vainīgo uzvārdi pagaidām vēl nav atklāti.

Divpadsmit Krievijas sportistiem, kuri 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja medaļas, to vidū arī četras zelta godalgas, Olimpiādē bija pozitīvas dopinga analīzes, taču tās tika samainītas pret negatīviem paraugiem, piektdien paziņoja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens, vēsta LETA. 

WADA neatkarīgā komisija piektdien nāca klajā ar sava ziņojuma otro daļu, atklājot jaunus faktus par Krievijā izmantoto masveida dopinga sistēmu. Izmeklētāji norādīja, ka mahinācijās ar dopinga analīzēm piedalījušies vismaz 1000 Krievijas sportistu 30 sporta veidos. 

Viņi uzsvēra, ka Soču olimpiskajās spēlēs pozitīvas dopinga analīzes bijušas 12 mājinieku medaļniekiem, četras zelta medaļas izcīnījušiem atlētiem. Vainīgo uzvārdi pagaidām vēl nav atklāti. Iepriekš starp potenciālajiem dopinga lietotājiem tika minēti arī olimpiskais čempions bobslejā Aleksandrs Zubkovs un Sočos triumfējušais skeletonists Aleksandrs Tretjakovs. Viņu pieķeršanas gadījumā zelta medaļas pienāktos Latvijas bobsleja četrinieku ekipāžai ar pilotu Oskaru Melbārdi priekšgalā un skeletonistam Martinam Dukuram. 

Šim mērķim, kā arī pilnīgai Krievijas delegācijas personāla izmeklēšanai ir izveidota īpaša Disciplinārā komisija. 

Jau iepriekš ziņots, ka jūlija vidū neatkarīgās izmeklēšanas komisijas pirmajā ziņojumā tika atklāts, ka Krievija 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu, kā arī citu sacensību laikā izmantojusi valsts uzraudzītu dopinga lietošanas sistēmu, pasargājot savus atlētus no pieķeršanas aizliegto vielu lietošanā. Krāpšanās pamatā bija pozitīvu dopinga analīžu nomainīšana pret negatīvām. Šīs sistēma darbojusies arī 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā. 

Pēc šī ziņojuma WADA aicināja Krievijas sportistus izslēgt no starptautiskām sacensībām, taču Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) to netbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist Krievijas pārstāvjus sacensībām. SOK arī ieteica ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām.

SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet šonedēļ tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Adventa laika lasījumi kopā ar “Viļakas Pegazu”

vilakabiblio

Dalība Eņģeļu pasaku konkursā

Kā katros Ziemassvētkos, arī šogad eņģeļi nolaižas pār Latviju, lai aicinātu ikvienu palīdzēt smagi slimajiem bērniem.

LNT aicināja skolēnus, pieaugušos radīt savu Eņģeļu pasaku, kuru atskaņos Latvijā populāri cilvēki. Arī mēs, 5.klases kolektīvs, latviešu valodas stundā radījām savas pasakas, bet konkursam izvirzījām labākās-Undīnes Dzenes, Sanijas Dombrovskas, Ievas Rābes un Danielas Lambertes pasakas. 8.decembrī konkurss noslēdzās, un mēs priecīgi ieraudzījām, ka no 200 pasakām 30 labāko pasaku vidū ir mūsu Sanijas pasaka „103 Eņģeļu darbi”. Pasaku video versiju stāsta dziedātājs un pasākumu vadītājs Lauris Reiniks. Zīmīgi, ka tas ir arī Sanijas mīļākais dziedātājs.

Apsveicam Saniju, vēlam turpmāk vēl radošākas ieceres un veiksmi citos konkursos!

Piedāvājam Sanijas Dombrovskas pasaku, bet Laura izpildījumā varat noskatīties portālā skaties. lv!

103 Eņģeļu darbi

Kādreiz, pirms vairāk nekā miljardu gadiem, dzīvoja 103 labie eņģeļi. Katra mēneša pēdējā dienā tie sapulcējās sava ciema vidū un stāstīja cits pēc cita savus labos darbus.

Simttrešais palīdzēja atveseļoties trīs cilvēkiem. Sešdesmitais palīdzēja melnajai kaķenītei laist pasaulē sešus raibus kaķēnus. Trešais, visbaltākais no visbaltākajiem, palīdzēja Sniega mātei sniegpārsliņas izkaisīt.

Tādā garā visi simttrīs eņģeļi stāstīja savus darbus.

Deviņdesmit pirmais eņģelis ierosināja šomēnes palīdzēt slimiem bērniem. Visi piekrita. Ducis eņģeļu lidoja pa visu valsti un nolika kastes, kurās cilvēki varēja ziedot naudu. Trīs duči meklēja slimos bērnus un nesa dāvanas tiem. Pārējie kaut ko perināja, domāja un skraidīja šurpu un turpu, kaut ko meklējot.

Mēneša beigās eņģeļi savāca kastes. Tās bija tik smagas, ka daži eņģeļi tikko tās spēja pacelt. Cilvēki bija saziedojuši ļoti daudz naudas. Bērni atveseļojās. Eņģeļi bija ļoti laimīgi.

Sanija Dombrovska 5.a kl.
Madlienas vidusskola, Ogres novads

Mana pirmā semestra skate LMA.

9: Mājās gatavoti eglītes rotājumi (kopā ar bērniem)

Mājās gatavoti Ziemassvētku eglītes rotājumi ir tas, kas šobrīd notiek lauku meitenes virtuvē! Šos eglīšu rotājumus droši var taisīt lielāki bērni vieni paši, bet mazākajiem vajadzēs palīdzīgu vecāku roku.

Ziemassvētku eglītes rotājumi
Lauku meitenei šis  ir otrais gads ar dekorāciju taisīšanu, ne pirkšanu. Pagājušajā gadā tās bija mandarīna zvaigznītes un sniegoti čiekuri. Šogad kanēļa-sāls mīklas dekori un mazo zariņu eglītes.
Sāls mīklas mājiņa

  • Sāls – kanēļa dekori: Sāls mīklas dekori ir ļoti viegli pagatavojami un pie reizes audzina pacietību, kamēr tie žūst / kalst. Pamatrecepte: 1 krūze miltu, 1/2 krūze smalka sāls, 1/2 krūze kanēlis, 3/4 krūzes ļoti silta ūdens. (Šoreiz lauku meitene pievienoja tikai 1 1/2 ēd. k. kanēļa. Pārējo aizstājot ar miltiem, lai dekori būtu gaišāki un tikai nedaudz smaržotu pēc kanēļa. Vislabāk kopā turās recepte ar pilnu kanēļa daudzumu). Sajauc mīklu, izrullē un izspiež vēlamos rotājumus. Neaizmirst izspiest caurumu – pakāršanai. Šim nolūkam lauku meitene izmantoja dzeramos salmiņus. Liek uz cepmapaprīra un gaida līdz nākamajai dienai, kad raotājumi izkaltuši. Ja gribas šo lietu pZiemassvētku eglītes rotājumiasteidzināt, tad var ielikt cepeškrāsnī, kas sakarsēta līdz 100 grādiem un ieslēgts ventilātors. Cepeškrāsnī žūs pāris stundas. Un vienmēr tas var turpināt žūt kokā? Tā kā rotājumi ir gaiši uz tiem var zīmēt.
  • Mazās zaru eglītes: Šim rotājumam vajadzēszariņus, vienu saldējuma kociņu un PVA līmi. Dažādus spīdumus rotāšanai un lentīti – iekāršanai kokā. Kas darāms? Ļoti vienkārši. Sagriez zariņus citu par citu īsākus. Saldējuma kociņu noliek uz galda, nolej ar līmi un ļauj bērniem likt secīgi zariņusvirsū. Piespiež. Un ļauj nožūt. Ziemassvētku eglītes rotājumiPāris stundas tas aizņems, bet vislabāk atstāt uz nakti un rotāt otrā rītā. Kā jau Ziemassvētku eglītei, tai jābūt ar rotājumiem. Līmē virsū spīdumiņus un apsien ar lentu.
  • Mandarīna zvaigznītes: Šos dekorus lauku meitene veidoja pagājušajā gadā. Arī ļoti vienkārši un gatavojot ornamentus gaisā virmos mandarīnu smarža. Zvaigznītes gatavotas no mandarīnu mizas. Mnadarīnu nomizo tā, lai miza nav vairāki mazi gabaliņi, bet pēc iespējas lielāks viens gabals. Jo lieāka miza, jo lielāka zvaigznīte. Izvēlas atbilstošu zvaigznīšu foriņu un izspiež zvaigznītes. Saver uz lentes un kar eglīte. Tās iepriekš nav jāžāvē.
  • Apsniguši čiekuri: Sniedziņu čiekuriem var uzklāt dažādZiemassvētku eglītes rotājumios veidos, viens no lauku meitenes mīļākajiem variantiem (jo visiem ir ko darīt!), ir -PVA līme un trauku mazgājamais sāls. Uz čiekura, vietās, kur gribsniedziņu, ar otiņu klāj PVA līmi. Tad izviļā sniedziņā – trauku mazgājamajām mašīnām paredzētajā sālī. Der arī cukurs un cits sāls. Jāskatās, kura sāls izskatas atgādina sniedziņu. Pēc izviļāšanas sālī ļauj nožūt, jo pirmajā brīdī liekās, ka sniedziņš neturas klāt.

Lai darbiņš rociņām un prieciņš actiņām,

Screen Shot 2015-12-18 at 23.36.28

 

 


Murmurācija

Nupat uzzināju jaunu terminu, par kuru nebiju neko savos 47 gados dzirdējis. Palūgšu atturēties tos, kas profesionālu prasmju dēļ šo terminu jau zin un nemeklēt Googlē, ja nezinat.
Pamēģiniet vienkārši uzminēt - kas ir MURMURĀCIJA?

Lētas aviobiļetes no Ryanair 12.99 eiro

Lētas aviobiļetes trīspadsmit eiro vienā virzienā, Ryanair 9. decembra aviobiļešu piedāvājums. LĒTĀS AVIOBIĻETES DERĪGAS Ryanair lidojumiem janvārī, februārī, un martā. Lētās aviobiļetes var meklēt arī ārpus šiem datumiem, bieži par šādu cenu tās pieejamas arī mēnešus trīs vai četrus uz priekšu. AVIOBIĻEŠU CENA Lētas aviobiļetes par cenu sākot no EUR 9.99 vienā virzienā. Pērkot biļetes […]

Slēpotājus šajā nedēļas nogalē Siguldā uzņems Fischer Slēpošanas centrs, Kaķīškalns un Reiņa trase

1448630442_457.jpg

Siguldā, Latvijas ziemas galvaspilsētā, šajā nedēļas nogalē slēpotājus uzņems trīs slēpošanas trases.

Fischer Slēpošanas centrā (agrāk – Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs) atvērtas dažāda garuma un grūtību distanču slēpošanas trases – 1,2km garš aplis  slēpošanas baudītājiem, 700 metru garš aplis aktīvai slēpošanai un 200 metrus gara distanču slēpošanas trase iesācējiem. Fischer Slēpošanas centrs apmeklētājiem brīvdienās būs pieejams no plkst.10.00 līdz 20.00, slēpošanas centra servisa ēkā apmeklētājiem pieejama slēpju noma, serviss, dušas un pirts.

Reiņa trasē slēpotājiem sestdien no plkst. 10.00 – 21.00 un svētdien no plkst.10.00 līdz 20.00 būs pieejama daļa galvenās trases. Reiņa trasē slēpotgribētājiem pieejami gan slēpošanas, gan snovborda instruktoru pakalpojumi, kā arī inventāra noma.

Kaķīškalna trasē brīvdienās no plkst.10.00 līdz 20.00 būs atvērts mazais kalns un inventāra noma.

Sniega un trašu sagatavošanas darbi turpinās arī citās Siguldas slēpošanas trasēs – Siguldas Pilsētas trasē un Kordes trasē.

Protams, kā ierasts, Sigulda ir gatava uzņemt ne tikai slēpotājus, bet arī tos, kurus vilina elpu aizraujošas ainavas, iespēja ieturēt gardas maltītes vai izbaudīt SPA piedāvājumu. Siguldas ziemas karti, kurā attēlotas visas slēpošanas trases un apkopota informācija par aizraujošajiem ziemas piedāvājumiem Latvijas ziemas galvaspilsētā, iespējams lejupielādēt šeit.

 

 

 

 

[Virsraksts nav norādīts]

Lielisks pacietības treniņš ir darbs pie datora, kas nespēj bez bremzēšanas apstrādāt piecas pārlūka cilnes. Liekas, jebkurš budistu mūks pārkāptu klusēšanas zvērestu un sāktu nekontrolējami aurot.