Vienkārši jābrauc mājās nomirt. Zandas stāsts par tēta nāvi no plaušu vēža

Zandas Plūmiņas tētim Andrim Frīdenbergam bija iesnas un klepus. Ģimene juta, ka tētim paliek mazāk spēka. Un drīz viņam sākās galvas reiboņi.

Elektriskais Mustangs ir uz pareizā ceļa

Nu, vismaz man tā šķiet. Jo tur viss ir pareizi. Tas ir elektromobilis. Tas ir krosovers. Un tas ir Mustangs. Ko gan vēl pielikt? Turklāt tas mazliet izskatās pēc Teslas. Es minu, ka šitos izķers kā svaigas bulciņas biroja virtuvē.

Vēl gan jāpaciešas līdz Mustang Mach-E (jā, stulbs nosaukums) nonāk veikalu plauktos - tas būs tikai nākamā gada beigās. Un nav ne jausmas vai tas oficiāli atceļos līdz Eiropai. Varbūt Eiropas tirgū sagaidāms Ford Capri Mk-E? Tas tik būtu jautri.

Mach-E (sauksim to par “ Lasīt tālāk →

Latvija oktobrī mobilā interneta ātruma testos nogāžas par 7 vietām

Pārtrauciet veikt interneta ātruma mērījumus darba dienu vakaros blīvi apdzīvotās vietās! Šis ir mājiens ar mietu Purvciema un citu guļamrajonu iemītniekiem. Nu nav 4G paredzēts torrentiem un filmu straumēšanai. Turklāt tas grauj ārzemnieku skatījumu uz valsti! Ookla Global Speed Test Index parādījis, ka Latvija nogāzusies par veselām 7 vietām mobilā interneta ātruma testos, kaut arī […]

Kad vilks dzied, caur sirdi iet

Neviena norāde neliecina, ka nelielais zemes ceļš ved uz Kangarēm. Griežam iekšā, cerot, ka tehnoloģijas mūs aizvedīs līdz meklētajām mājām, nevis ievilinās svešinieku pagalmā ar dusmīgiem suņiem. Ceļš noslēdzas saimniecībā, kuras apkaime liecina, ka šejienieši nodarbojas ar lopkopību: pagalmā stāv divi traktori un dažādas tiem aizmugurē stiprināmas iekārtas, aplokā redzamas lopu barības novietnes, pļavas apņem...

The post Kad vilks dzied, caur sirdi iet appeared first on Mugursoma.lv.

DJI lietotne varētu ļaut katram pieskatīt tuvumā esošus dronus

Reuters ziņo, ka viens no populārākajiem bezpilota lidaparātu ražotājiem DJI strādājot pie lietotnes, kas ļautu katram pašam ar savu viedtālruni pieskatīt tuvumā esošus dronus. Tādējādi katram būtu iespējams rūpēties par savu privātumu, bet vēl arvien šajā jomā būs daudz neskaidrību vēl vairākus gadus. Dronu izsekošana notiks ar viedtālruņa lietotni un Wi-Fi palīdzību, vismaz tā ir […]

Lato Lapsa – Brūnās Jaunavas bērni Svētās Nāves ēnā

Kad devos uz izdevniecību pēc sarunātā grāmatas eksemplāra, mirkli pirms došanās iekšā attapos, ka īsti vairs neatceros, kā grāmatu sauca. Apsvēru, ko lai saka. “Labdien, es pēc brūnās jaunavas” vai “Mani interesē tā grāmata par jaunavu un nāvi” vai “Dodiet man brūno nāvi”. Galu galā palūdzu Lato Lapsas jaunāko grāmatu. Starp citu, šī ir trešāRead More »Lato Lapsa – Brūnās Jaunavas bērni Svētās Nāves ēnā

VID mainīs muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību

No otrdienas Valsts ieņēmumu dienests (VID) noslēdz pilnīgu pāriešanu uz pasta sūtījumos saņemto preču deklarēšanas procesa elektronizāciju.

Aicina apgūt AutoCAD pamatus

RTU Studiju departaments no 23. novembra aicina apmeklēt AutoCAD  pamatkursu.

Mans mazais datorparks

Katrā darbā vai situācijā, kur ir jāstrādā ar lielu daudzumu programmatūras – dažādas versijas, dažādi risinājumi, pārinstalācijas un instalācijas, dažādi testa scenāriji – risinājums ir vienkāršs, būvēt virtuālo laboratoriju.

Pirmoreiz es to darīju, kad strādāju par pakotāju AGS, otrreiz tagadējā darbā. Man vajag vidi, kurā uzlikt centralizēto konsoli, kurā uzlikt klientus, tad pamēģināt pārvaldīt un skatīties, kā viss saslēdzas kopā. Un, protams, arī parādīt vebināros ne tikai smukas bildītes, bet kaut ko reālu, kur var paspaidīt podziņas.

Virtualizācijas risinājumam man bija trīs varianti – VMWare Workstation Player, Oracle VirtualBox vai Microsoft HyperX (Windows 10).

 • Sākotnēji strādāju ar HyperV, parocīgi – iebūvēts OS, strādā 24/7 (t.i., es varu aiztaisīt ar krustiņu ciet savu VM un pēc tam atvērt, un viņa paliks ieslēgta). Ar laiku gan sāka niķoties tīkls, mana fiziskā mašīna pāris reizes palika bez tīkla, līdz es neizdzēsu virtuālo adapteri un neuztaisīju jaunu. Apnika.
 • VMWare Workstation man bija AGS darba instruments, bet bezmaksas versija īsti neder – tikai viena VM var būt. Pat ja vienlaicīgi, mans minimums ir 2, serveris + 1 klients… Un sarežģītākiem risinājumiem arī ar to nepietiek.
 • Oracle VirtualBox izrādījās teicams risinājums. Sākumā nācās padomāt par niansēm – tīkla tips, kā uztaisīt UEFI mašīnu un tamlīdzīgi, bet, kad tas ir skaidrs un gatavs, viss strādā.

Fiziskie dzelži:

 • i5-8350U, 8 kodoli; atmiņa 32GB.
 • Sākotnēji laidu visu no sava 256GB SSD, taču tur ātri uzpeldēja divas problēmas – pirmkārt, protams, vietas nav necik, otrkārt pie vairākām VM parādās I/O pudeles kakls. Pievienojot 960GB USB 3.0 SSD un laižot visu no tā, nekādu problēmu, arī taisot slodzes testus ar ieslēgtu teju vai visu.

Un, lūk, mans virtuālo mašīnu parks:

Vienā brīdī pat uztaisīju sev Tech mašīnu un HTML izvēlnīti, lai vienkāršāk, strādā no vienas mašīnas ar vairākām konsolēm, nevis slēgājies starp viņām.

Daudz parocīgāk

OS (Windows 10 un Server 2019) izmantoju Microsoft izmēģinājumu attēlus ar 180 dienu izmēģinājuma periodu. Pilnīgi pietiekami, un es pat neiebilstu katrus 6 mēnešus pārbūvēt sistēmu – tāpat nāk jaunas versijas, plus vēl būs iespēja uzturēt visu maksimāli atjaunotu un patrenēties arī ar serveru migrāciju uz jauniem dzelžiem. Virtuālajiem.
Ā, un viņus var dabūt gan ISO, gan arī VHDX, t.i., izlaist instalēšanas procesu.

Ko vēl pastāstīt?

 • Būvēju es to visu sākot ar serveri, uz kura uzlieku visu ADDS un DNS. Pēc tam arī vadības konsoli. Un pēc tam sāku lēnu garu taisīt klientus, gan domēna, gan bez, un likt klāt citus produktus uz citiem serveriem – man jau ir ADDS, pret ko autentificēties, un es varu ļoti vienkārši pielikt domēnā vēl vienu mašīnu.
 • Es nebaidos taisīt jaunas mašīnas, ja vajag. Teiksim, Diska šifrēšanai man vajag UEFI, a man visas kastes uz BIOS. Ok, jauna kaste tikai tam, lai viņu aizšifrētu. Vajag parādīt, kā notiek visas mašīnas backup, maksimāli ātrā laikā – Windows 7, 32-bit. Uzliku uz servera šifrēšanas konsoli, bet kaut kas man nepatika – labi, tad 2FA liekam uz cita. Utt., utjp. ?
 • Ar maniem dzelžiem var vienlaicīgi laist ~4 mašīnas komfortabli, vai PowerPoint + OBS Studio + 3 mašīnas. ? Ja tā, piešņācot veiktspēju, tikai parādīt, cik var pacelt, tad var arī teju vai visas mašīnas pacelt.
 • Un tas, ka risinājums ir tik plašs, noder – piezvana klients, apstāsta savu problēmu, un man ir 90% iespēja, ka man jau ir gan tas risinājums, gan pareizās OS versijas klients, gan produkts, un es varu vienkārši atkārtot problēmu un tad ieteikt risinājumu.

?

Lūk, tādas mazās izklaides brīžiem, kad es nerokos bēniņos pa vecu krēslu kaudzēm, neķemmēju meitai matus un gribu mierīgi pasēdēt pie datora.

Ā, un, jā, es ticu, ka Azure to pašu var izdarīt piecās sekundēs un vēl krutāk un vispār (neatceros, bet šķiet, ka AGS es arī ar šo eksperimentēju un kaut ko pat taisīju… Vai LSK?). Šis ir bezmaksas + visu laiku pieejams pa rokai, neatkarīgi no interneta.

Viedā gaisma

Jā, jā, zinu, ka viedā māja nav tikai gaismas, bet gan vairāk vai mazāk automātika, autonomija un dažnedažādi scenāriji. Sāp gan neatkarīgi no tā. Parunāsim tagad par gaismas slēgāšanu. Pagaidām nepīkstam par to “sliņķi – piecelies un izslēdz pa vecam”. Par to citreiz.

Uzstādījums ir gaismas slēgāšana visos veidos, ieskaitot veco labo sienas slēdzi. Iespējas ir divas.

Attālināti slegājamās spuldzes

Visērtākais, bet līdz ar to arī visneperspektīvākais variants. Piemēram, Ikea TRÅDFRI vai viedspuldžu masu tirgus nišas pionieri Philips Hue. Lai viedizētu savus gaismekļus, nepieciešams iegādāties čupu ar spuldzēm, vienu vai vairākus slēdžus un “lieta cepurē”.

tradfri-hue.jpgIkea TRÅDFRI un Philips Hue komplektiņi

Lai dzīve nešķistu pārlieku rožaina, te tomēr rodas nelielas problēmas, no kurām pati nepatīkamākā ir nevarēšana ar šiem slēdžiem aizvietot esošos. Tie nav paredzēti montāžai kārbā. Tas nozīmē, ka vai nu jālīmē pie sienas pa virsu vai blakus esošajam. Vai arī jātaisa slēdžu kaklarota un jānēsā līdzi. Veco slēdzi izmantot, protams, nevar, jo izslēdzot to, izslēgsies elektrības padeve spuldzei un to ieslēgt varēs tikai ar to pašu veco slēdzi.

tradfri-thingiverse.jpgUn, galu galā, šis pašdrukājamais neizskatās tik skaisti…

Attālināti slēgājami slēdži

Paralēli iepriekšminētajam risinājumam, it kā loģiski būtu tirgū eksistēt arī plikiem slēdžiem, kuri ir nospiežami ar spiežamekstremitāti un vadāmi no attāluma. Tādējādi jaunais slēdzis montējas vecā vietā un viss. Ieguvumu daudz – nav nepieciešams reizi pāris gados tekalēt pa māju un mainīt visiem slēdžiem baterijas. Nav problēmu ar konfliktu starp veco un jauno slēdzi.

Skaisti, padomāju es. Uz sitiena pat atradu divus ražotājus, kas šādus slēdžus piedāvā. Pārējie ir pakaļdarinājumi. Varbūt kāds var ieteikt vēl kādu, kuru neesmu pamanījis. Uzreiz atruna – Z-Wave standarta produktu saimi es neizskatu tās produktu cenas, reģionālo frekvenču atšķirību un proprietārisma dēļ.

Xiaomi Aqara platforma

Protams, ka Xiaomi ir ķīnietis, kurš mums patīk. Sūc māju, mēra pulsu un sazin ko vēl tik nedara. Ir viņiem arī viedās mājas mēsliņi.

Slēdži ir uz sienas montējamie līdzīgi kā Ikea vai Philips analogi, bet tikai izskatās pēc cilvēka. Bet viņiem ir arī kārbā montējamie slēdži, kuriem ir virkne visu attālināti slēgājamo slēdžu priekšrocības – mūžīga barošana, Zigbee mesh protokola rūtera priekšrocības (par to citreiz). Taču tad izrādījās, ka Eiropas tirgū viņi oficiāli piedāvā tikai bezvadu variantus. Ar vadiem pieejamie skaistuļi ir montējami kantainajās kārbās – atklāsme, kura man nāk nedaudz par vēlu, jo pārtaisīt svaigi samontētās nevēlos :)

aqara.jpgXiaomi Aqara kārbā montējamais slēdzis

Starp citu, šie ķīniešu slēdži ir glābiņš arī tiem, kuriem caur slēdža kārbu nav izvilkta nulle – tie spēj nobaroties tikai no fāzes. Un otrs mīnuss, protams, ir mājas aprīkošana ar neeiropas tirgum paredzētiem produktiem. Nav jau pirmo reizi, bet uz vecumu aizvien mazāk gribās…

Livolo risinājumi

Nedaudz dārgāki, izskatās diktiņ smuki, montējas apaļajā kārbā. It kā viss ir lieliski. Pat ir arī vietējais izplatītājs. Man, diemžēl, pie sirds neiet pāris lietas. Viens no mīnusiem – tas ir skārienjūtīgs un jūtīgs tikai pa vidu. It kā jau nav grūti nobraukt ar roku pa visu virsmu, kas ir pieņemami, kamēr neesi uzlicis grupas slēdzi.

livolo.jpgLivolo slēdži

Otrā lieta ir tīri tehniska. Katrs ražotājs cenšās savu Zigbee realizāciju, lai arī sertificētu, padarīt par savu Zigbee realizāciju. Livolo ir gājis solītit ālāk un viņu Zigbee klausās nedaudz citā kanālā, kas nozīmē, ka universālā vārteja var iet ieskrieties. Par vārteju elli un tās risinājumiem arī parunāsim citreiz.

Samodujs

Te nu ir visādi varianti. Piemontēt pie parastā slēdža vai pārslēdža kādu bezvadu releju. Bet tas paliek gudrīšiem un tiem, kas vēlās pēc desmit gadiem mēģināt saprast – kā tieši pats ir taisījis to, kas tagad, kā rādās, vairs nestrādā. Kā rotaļlieta un pagaidu risinājums gan der.

Man, piemēram, ir pat vairāki varianti. Abi gan uz WiFi relejiem. Viens uz Ķīnas Sonoff Mini un otrs uz bulgāru Shelly 1. Abus var iemontēt dziļajā kārbā aiz pārslēdža un nesatraukties, ja gribās ieslēgt ar roku, bet izslēgt ar neroku. Tikko iedomājos, ka jāapsmadzeņo arī krusta slēdža shēma ar vienu releju…

Starp citu, Sonoff tagad ir arī Zigbee produkts ar elementāru nosaukumu – Sonoff BasicBR3, kurš gan nav montējams kārbā. Bet, ja izrādīsies veiksmīgs, domājams, ka ilgi nebūs jāgaida arī līdz pārējiem šīs platformas produktiem.

Nobeigumā

Kopumā – pagaidām bēdīgi. Livolo izskatās forši, bet mulsina skārienjūtīgā vadība un Zigbee realizācija, jo vārteju atsevišķi iegādāties negribās. Nopirksi viena ražotāja vārteju un nepagūsi attapties, kā pilna māja ar dažādu ražotāju vārtejām.

Kāpēc neatdoties vienam ražotājam? Tāpēc, ka automatizācijas vēlmes ir dažādas un negribās būt ierobežotam ar kāda viena ražotāja izpratni par lietām, vai arī būt slēgtam tad, ja parādās kas jauns un superforšs. Pagaidām gan segments nav diez ko ieskrējies, jo visi koncentrējas trīs pamata nišām:

 • Patērētājam draudzīgs un vienkāršs, kur spilgtākais piemērs ir Ikea. Nopērc, ieskrūvē un darīts.
 • Pilna servisa piedāvājumi – iedodiet mums savu māju, mēs jums visu izdarīsim. Vendor lock-in, integratoru algošana. Nē, paldies. Tik turīgs vēl neesmu.
 • Neliels segmentiņš attīstītājiem. Bet tur jau Google pamanījās izspēlēt triku, piesaistot savus Nest termostatus Google kontiem, kas rezultējās tanī, ka tu nevari lietot savā jaunajā tikko nopirktajā dzīvoklī attīstītāja uzstādīto regulatoru uz pilnu klapi, jo vajag piesaistīt savam Google kontam :D

Papildus pierādījums tirgus kūtrumam ir redzams faktā, ka nedz kickstarter, nedz indiegogo ārpus kārtējiem universālajiem habiem (vārtejām) nekā nav.

Idejas welcome. Ja nu kādu esmu piemirsis vai arī, ieciklējoties uz savu vīziju, kādu paralēlu taciņu piemirsis. Pagaidām likšu visur parastos slēdžus, turpināšu spēlēties ar ESP8266, varbūt pieķeršos kādai DIY Zigbee štellītei, un gaidīšu.

Un vispār. Man bija plānā šogad pa tumšajiem ziemas vakariem visu izpētīt un saplānot, bet tad nolēmām, ka būvi neieziemosim, bet gan turpināsim. Tāpēc arī tie ziemas vakari vairs nav tik pieejami kā bija domāts :)

PS Nākotnei noderēs. Te ir saraksts ar visām ierīcēm, kuras drošs, ka atbalsta manis izvēlētais universālais Zigbee vārtejas risinājums – ConBee II.

Lauki – bet šoreiz pielikām kaut ko klāt

Uhh, sācies tāds skrējiens, ka pat pirmdienas blogs otrdien. ? Rīgā coworking, pa vakariem vēl iepirku remonta lietas, tad remonts vienā istabā, tad Staro Rīga, plates iztirgot un atpakaļ… Un šitā ies – ja pārredzami, tad nedēļas divas, ja nepārredzami – gan jau ka pāris gadus.

Plāns vienkāršs – lielajai istabai uztaisīt pavisam mazu kosmētisko remontu, noraut tapetes, pārkrāsot, savilkt jaunus vadus un rozetes. Tapetes nokasījām jau nedēļas gaitā, bija vienkārši – pašas nāca nost.

Sludinājums – oriģinālais – nokrāsotais

Ar krāsu ir tā, ka gribējām kaļķa – lai elpo. Piektdienas vakarā laidu uz Lienes ielu, iepirku krāsu, un tad sapakojāmies un uz mājām. Vadus, rozetes un tādus štruntiņus biju jau iepircis trešdien.

Es pirms tam fotokursos klausījos, kā pasniedzējs stāsta, ka, tikko kad sāka, lietoja celtniecības prožektorus gaismu vietā – maksā viņi neko, salīdzinot ar softbokšiem. Man atkal otrādi – celtniecības gaismu nav, lietoju video softbokšus. ?

Ņemot vadu no sienas nost atklāju interesantu fīču – paraustot vadu, pazūd strāva, un ne tikai tālāk uz priekšu, bet arī virtuvē. Slēgums virknes, ziniet. Nācās pa vidu vēl pauzēt, izslēgt korķus, rozeti aizvietot ar slēgumu, un tā pāris reizes.

Kaļķa krāsa

Pirmo kārtu uzklājot nav skaidrs, vai vispār tā ir krāsa, vai kas – spainī izskatās balta, bet uzklājot nekas nenotiek… Nu labi. Nokrāsojām griestus, tad sienas, un tad bišķi šo un to padedzinājām.

Uz desmitiem vakarā jau bija griesti nožuvuši, laidām otro. Kaļķa krāsa tādā ziņā ir interesanta. Ja tu ar savu akrilu vai eļļu kā uzbliez, tā ir, tad kaļķim a)patieso krāsu tu redzi tad, kad nožūst; b)liekot otro kārtu, lietas izskatās topam sliktākas, jo slapjai spīd vairāk cauri pamatne, c)paliek kaut kāda tomēr tekstūra/raksts. Raksturs. Tāpēc arī ir tas ieteikums krāsot kruteniski, t.i., tā kā astotniekus zīmēt ar otu.

Ā, un smarža ir foršāka + nomazgāt no instrumentiem un rokām vienkāršāk. Kaļķis tomēr. ?

Svētdien tad arī ātri un skaisti otro kārtu sienām un uz Staro Rīga.

Staro, starp citu, nu tā. Biju pārsteigts, ka tik maz laukuma ziņā – tikai centrs – un patika trīs objekti. Bastejkalna ūdens ekrāns – ōsom. Erasmus+ – it kā ļoti vienkārši, bet bija piedomāts, mūzika ar bildi sajūdzās un tiešām izmantoja tos burtus, nevis tā, ka vienkārši ekrāns un kkāds video. Un tie ripināmie klūgu bumbuļi, tie bija forši. Gribu tādus pāris sev dārzā, kā pārvietojamās gaismas.
Ā, un antiTopā Omnivas reklāma uz zemes nomestā teļukā (tā pēc sajūtām šķita) un AveSol māja – jā, virpuļojošās kolonas bija nice, bet nu viss pārējais tāds šits. Un tas, kas bija uz Mākslas muzeja, nu kāpēc vispār tādu mēslu vajadzēja…

Un sabildēju to, kas pat nebija objekts

Pirmdien pastaiga pa Rīgu, atdodot aizrunātos vinilus (vēl palika – šeitan ir pirmā porcija, un hz, kad tikšu pārējo samarķēt), un autobusā mājup. Un vilkt vadus. ?

Un izkāru karogu – ibio, man ir māja un man ir karogs!
Šito tā iedomājos pa ceļam uz Rīgu – eu, bet tagad mums pieder daļa Latvijas. ? Pirms tam man bija dzīvoklis un Ilzei dzīvoklis, bet nu dzīvoklis ir kaut kur augstu gaisā, mājā, kas pieder tev un vēl piecsimts kaut kam… Bet māja – tas ir nomērāms laukums, gabals Latvijas, kas ir tavs, un par ko tu rūpējies. ? Varu pat apiet visas kupicas, no ceļa, līdz ozoliem, tad bērziem, un tad eglēm. Ir citāda sajūta.

Vadi

Neesmu profesionālis, atbilstoši arī laika patēriņš, beša līmenis un rezultāta vizuālais noformējums (tehniski viss fine, pat labāk, kā bija). Vadus pārvilku uz vadu ar zemējumu (to gan būs jātaisa nākamvasar pašam), līdz ar to jaunas rozetes un pie viena arī gaismas slēdzi. Lustra, pagaidām, vecā. Tiku teju vai galā, tikai izbeidzās tās kabeļu adatiņas, nu, ar ko pie sienas šamos naglo. Ehk. Labi, galvenais, ka griestu gaisma un 1x rozete ir, pārējās divas pagaidīs.
Vizuāli – neesmu ar savu darbu apmierināts, galīgi nav smuki. Labi, ka šis ir tāds ātrais remonts, kas pēc pāris gadiem tāpat būs pārtaisāms, kad būs vai logi, vai jumts, vai apakšējie vainagi jāmaina.
Tehniski – a)dzīvojamā istaba tagad ir uz savu korķi; b)uz virtuvi + vannas istabu aiziet atsevišķa līnija; c)rozetes ar eiro standartu.

Tad sanesām mēbeles vietā un ar to arī diena noslēgta. Sajutos noguris kaut kā, lai gan nu it kā ķieģeļus visu dienu nenēsāju, īpaša iemesla nebija. Bišķi skrējienā viss – bet nu šoreiz tā vajadzēja, pirmo istabu dabūt ōsom. Pārējo var arī mēģināt dozēt un tā. Ā, nu labi, vēl malku jāiepērk un jāiemet šķūnī pirms sniega. Bet tad gan visu lēnītēm un mierīgi.

Un Avio uztaisīja kaķim platformu pie loga. Lai turpina pierast pie mums. ?

Pašiem arī vieglāk, paver logu un paber graudiņus

Izmaksas

Solīju piefiksēt, cik kas maksā.

 • ~60EUR par vadiem, rozetēm, savienojumu kastītēm un konektoriem. Saku aptuveni, jo pirku tajā pašā reizē vēl arī nesaistītas lietas un, teiksim, vadu mizojamo instrumentu, kas neskaitās tieši mājas remonta izmaksās.
 • ~30EUR par aizmirsto, otas + vadi + slīpēšanas klucīši… Un vēl kaut kas tur bija.
 • 165EUR par kaļķa krāsu (30 litri + pigments). Mums gan palika viens pilns spainis vēl neatvērts + nedaudz pāri arī gan no baltās, gan tonētās. Nezinu, kāpēc, it kā īpaši netaupījām un rezultāts izskatās labs… Oh well.

Tātad, tāds mazs, kosmētisks remonts lielākajai istabai mājā – ap 250EUR (istaba ir 22m2) (es neskaitu iekšā ne lustru, ne sienas lampas, jo tas tā kā jau vairs nav remonta ietvaros). Laika ziņā – kādas stundas 4, es teiktu, tapešu noņemšanai, un tad 2x diennaktīs paguvām visu izdarīt. Strādājām trijatā, plus divi cilvēki ar bērnu dzīvojās, tas palīdzēja. No otras puses, šī arī bija pati lielākā un pati apdzīvotākā istaba mājā – viss jāiznes, jāpārkārto, jāatrod vēl vieta, kur gulēt… Līdz ar to citās istabās es rēķināšu to pašu laiku arī ja mēs divi ar Ilzi dabojamies.

Galerija

Nu ko, darba nedēļa neparastā – ar klienta vizīti Rīgā, vēl jānovada vebinārs un tad jāiedzen pagājušajā nedēļā iekavētais – un tad turpināsim. ?

Slaiduma maratons

Kolēģis konferencē paņēma bezmaksas XXL izmēra t-kreklu, tomēr secināja, ka organizatori esot fat-shamers, jo viņam esot par mazu, tāpēc šo t-kreklu atveda speciāli... man.

Vācija vēlas iestāties pret Apple Pay monopolu

Pirms mēneša ziņojām, ka Eiropas Komisija vēlējās pieķerties uzņēmuma Apple maksāšanas sistēmai, norādot, ka tā ar savu darbību kropļo konkurenci bezkontakta maksājumu tirgū. Nākamo soli šajā sakarā ir spērusi Vācijas valdība, kura pieņēmusi likumu, kas nosaka to, ka elektronisko maksājumu sistēmu operatoriem ir jādod iespēja servisus izmantot trešo pušu aplikācijām. Tajā gan netiek konkrēti pieminēta […]

Aukļu lietas

Tā kā esmu foršā, nevis parastā tante, māsas divus mēnešus veco Zīļuku midzināju ar dziesmām "Mauku mājā luktur's spīd" un "Kad vecais Marčs uz mežu iet".

Jaunais Passat. Das auto

Jā, jā, folksvāgenas vairs nelieto šo saukli, bet manuprāt tas ideāli atbilst šim auto. Passāts ir vienkārši auto. Ikona. N’, es nesaku vislabākais auto. Es saku vistipiskākais auto. Taisnstūris ar riteņiem. Ok, ok, mūsdienās auto vairs nav kantaini un taisnas līnijas var atrast tikai auto salonā, bet jūs ideju sapratāt. Vienkārši auto.

Šis konkrētais ir R-Line aprīkojumā ar 2 litru TSI dzinēju. Diezgan glauns un izliekas mazliet sportisks. Kas globāli nav slikti, bet piemēram sēdekļi tam ir mazliet par šauru. Droši vien vālējot pa Biķerniekiem tas noder, bet dudinot no Rīgas uz Alūksni sāk sāpēt kājas, jo augstās malas nospiež sānus. Tas mazliet pārsteidz - auto ir varen plašs un ietilpīgs, kāpēc gan tajā jāliek tik šauri sēdekļi?

Vēl par nejēdzībām runājot es nevaru pieminēt to lak Lasīt tālāk →

Spiedīgie apstākļi

vara bungas: Zemessardzes likumā top apjomīgi grozījumi. Sen tādu nav bijis. Kopējā tendence skaidri redzama – aktivizēt iekšējās rezerves, palielināt zs vidējo dienestā pavadīto dienu skaitu, mazināt plaisu starp karavīra pienākumu un zemessarga brīvprātību kara laikā.  Ja kādam no jums ir būtiski priekšlikumi likumprojekta sakarā rakstiet uz VB e-pastu, noformēsim, iesniegsim.

Galvenās plānotās izmaiņas ZS likumā:

 • līgumu par dienestu ZS varēs slēgt ne-ZS vienības komandieris.  Iespējams tas ir par godu Kbr ceturtā  bataljona komplektēšanai.

-līgumu par dienestu ZS varēs slēgt arī tad, ja līdz max vecuma sasniegšanai atliek mazāk par 5 gadiem.  Veči, viss vēl nav zaudēts!

-Īpašajos gadījumos, zs sasniedzot max vecumu līgums var tikt pagarināts pēc NBS kom.ieskatiem.

 • rez.karavīrus un rezervistus par izvairīšanos no mobilizācijas kara vai izņēmuma stāvokļa laikā, var saukt pie kriminālatbildības. Tas pats tagad būs attiecināms uz zs, kuri izvairās no dienesta uzdevumu pildīšanas karā vai izņēmuma stāvokļa laikā. Karā Joku nebūs, brīvprātības arī. Mobilizēto, kurš izvairās un zs, kurš izvairās uzvilks uz vienāda diametra desas. Taisnīgi.

-NBS regulāro spēku vienības sarakstā iekļauto zemessargu  varēs iesaistīt dienesta pienākumu izpildē vairāk kā 30 dienas gadā.

-zemessargam var uzdot pildīt ilgstošā prombūtnē esošā karavīra vai vakanta amata pienākumus, noslēdzot atsevišķu līgumu. Agrāk šādu aizvietošanu ierobežoja ar 1,5 gadu. Tagad ierobežojumu atcels.   Leonīdam labi +1 zs, PD vienības  statistikai labi  +1. Figaro šeit, Figaro tur.

-vecākie un augstākie virsnieki varēs dienēt ZS krietni pēc max vecuma sasniegšanas. Drīzumā gaidiet vērtīgu papildin`jumu.

-NBS komandieris lems par DUIK izmaksu gadījumos, kad zs dienestā pavadīto dienu skaits gadā pārsniedz 30.  Pozitīvi.

-ZS veterāni varēs nēsāt formas tērpu ne tikai ceremonijās un korī, bet pildot ZS uzdevumus (skat. zemāk un augstāk)

-ZS veterāni varēs saņemt DUIK. Pareizi, veterāni ir dažādi.

likumprojekts

anotācija

Rezumējot: daļa ZS pārvēršas par NBS PD vienību aktīvo rezervi, ko vieglāk iesaistīt un kurai ērtāk kompensēt izdevumus nekā rez.karavīriem. Cita lieta ka ZS kaujas spējām tas neko nedod, drīzāk otrādi. Kompensācija par to  būs ZS veterānu kā rezerves reanimācija reģenerācija.

Fašisms ir OK, ja Tev ir 20

Šonedēļ Latvijas interneta medijos parādījās ziņa, ka starp 1300 neonacistu foruma “Iron March” lietotājiem bijis arī 27 gadus vecais nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts. Pats Zeltīts uzreiz steidza taisnoties, ka bijis jauns un radikālāks un nekā sevišķa šajā faktā nav. Tāpat viņš uzsvēra, ka liberālie mediji uzreiz metīsies viņu nozākāt. Šajā ziņā viņam ir taisnība – es kā īstens “CEHS.lv” liberālis nevaru laist garām iespēju izķidāt šo gadījumu.

Iesākumā jāpaskaidro, kas ir šis mistikais interneta forums “Iron March”, par kura eksistenci iepriekš Latvijā dzirdējuši vien daži Nacionālās apvienības biedri. Tā ir vieta, kur aptuveni 1300 nacistisko vērtību piekritēji bija sapulcējušies vienkopus, lai dalītos ar idejām, kā labāk izgatavot spridzekļus, plānotu, kā īstenot uzbrukumus sinagogām vai vienkārši sapņotu par nākamībā gaidāmo rasu svēto karu “RaHoWa” (saīsinājums no Racial Holy War). Un kāds var teikt, ka domāt radikālas domas nav tas pats kas tās īstenot. Jā, taču zināms ir arī tas, ka šis forums ir dzimšanas vieta radikālai neonacistu apvienībai “Atomwaffen Division”, kas ir atbildīga par vairākiem naida noziegumiem, tostarp slepkavībām, izvarošanām, cilvēku nolaupīšanām.

Taču tagad atpakaļ pie Raivja, kurš kā galveno argumentu izmanto “biju jauns un stulbs”. Tikai šajā gadījumā viņš pat neatzīst, ka bijis stulbs. Viņš saka, ka esot bijis aptuveni 20 gadus vecs un savā jaunības maksimālismā bijis radikālāks. Un tādēļ mums viņam jāpiedod. Taču problēma tāda, ka “biju jauns un stulbs” vari teikt, kad tiek publiskota tava interneta meklēšanas vēsture, bet, ja vairs neesi jauns, tad visu var novelt uz dēlu. Argumentu par jaunumu un stulbumu var izmantot, ja 20 gadu vecumā pālī ar pliku vafeli esi skrējis pa Vecrīgu, nevis reizēs, kad esi bijis daļa no foruma, kurā plānoti reāli naida noziegumi.

Raivis ir arī parūpējies par to, lai nevienam nebūtu nekādu šaubu par viņa uzskatiem. “We are often portrayed as fascists (like it’s a bad thing)”, viņš raksta foruma moderatoram, liekot saprast, ka Raivja ieskatā būt par fašistu ir apsveicami. Tāpat arī savā šīs nedēļas skaidrojumā Zeltīts līdz galam neatkāpjas no sava iepriekš paustā viedokļa. “Vai šie mani jaunības izteikumi vispār ir reāla problēma? Kam ar to ir kaitēts?”, raksta partijas ģenerālsekretārs savā Facebook profilā. Tas liek domāt, ka vismaz neliela daļa viņā joprojām atbalsta fašisma ideoloģiju vai vismaz nesaskata tajā nekā slikta. To pastiprina arī vārdu izvēle viņa aizstāvības runā, ka agrāk viņš esot bijis radikālāks, kas liek domāt, ka arī pašlaik viņš ir radikāls, bet ne tik ļoti kā iepriekš.

Vēl pārsteidzošāk ir tas, ka Raivja un NA atbalstītāji gluži kā reliģiski fanāti turpina viņam sekot. Arī no viņa partijas biedriem pagaidām nekāds nosodījums nav dzirdēts, lai gan pat no viņu skatupunkta Raivja darbībām nebūtu jāpaliek bez sekām. Partijai, kura runā par Krievijas propagandas ietekmi, būtu jānosoda čalis, kurš propagandas medijiem iedod leģitīmu iespēju apgalvot, ka Latvijā atdzimst fašisms. Tāpat partijas biedriem būtu jāizvērtē jaunā censoņa prāta spējas, jo tikai pilnīgs idiots neo-nacististikā forumā reģistrētos ar e-pastu, kurā ir redzams viņa īstais vārds.

Katrs vīrietis, skujot ūsas, vismaz reizi dzīvē no sākuma tās ir noskuvis abās pusēs, bet pa vidu atstājis, lai pēc neilgas patīksmināšanās pie spoguļa noskūtu arī atlikumu. Var jau būt, ka Raivis Zeltīts ir mainījies, bet vai mēs par to varam būt droši? Vai brīdī, kad Raivis nolems vannas istabā izspēlēt Hitlera ūsu joku, viņš pēc brīža patiešām noskūs atlikumu?

Ja uz šo jautājumu atbilde ir noliedzoša, tad zemāk redzama kolāža ar potenciāli sliktāko scenāriju. Tik traki visticamāk nebūs, taču, ja arī turpmāk pret šādiem gadījumiem sabiedrība attieksies bezrūpīgi, tad vismaz mēs varēsim teikt, ka mēs par sekām brīdinājām.

Auto rezerves daļas Rīgā, auto detaļas internetā

Auto rezerves daļas: pilns rezerves daļu katalogs jūsu automašīnai. Auto rezerves daļu interneta veikals, palīdzība auto detaļu atlasē.

Auto rezerves daļu iegāde interneta veikalā

Un kā jūs pērkat auto rezerves daļas savai automašīnai? Jo atnākt uz autoveikalu un uzreiz nopirkt nepieciešamo detaļu ir vienkārši neiespējami, tirdzniecības vietas vienkārši fiziski nevar atļauties iepirkt un pēc tam uzglabāt tik lielu daudzumu auto rezerves daļu. Daudz ērtāk ir nodrošināt tiešo piekļuvi auto rezerves daļām un iespēju tās iegādāties pēc nepieciešamības.

Tieši tāpēc pat tiem autoveikaliem, kuriem ir savi stacionārie laukumi, uzreiz pieejamas būs tikai ejošākās preces, piemēram, akumulatori, motoreļļas, dzesēšanas šķidrumi u.t.t. Visu pārējo varēs pasūtīt elektroniskajā auto rezerves daļu katalogā. Un šeit pircēji var novērtēt vēl vienu online autoveikala darba priekšrocību – atverot savas automašīnas elektronisko katalogu, jūs vai menedžeris varēsiet nekļūdīgi noskaidrot oriģinālās detaļas numuru, lai veiktu pareizu pasūtījumu. Pat ja jūs jau zināt detaļas numuru, tad iegādes process jums būs vēl ātrāks un vienkāršāks: jāiesniedz pieteikums, jāveic apmaksa un jāgaida piegāde.

Kā izskatās online autoveikali?

Ja gribat pasūtīt nepieciešamās auto rezerves daļas, neizejot no mājām, tad jebkuru autoveikalu iespējams apmeklēt online. Ja jums radīsies grūtības ar detaļas atrašanu, ar jums noteikti sazināsies konsultants. Lai pareizi meklētu auto rezerves daļu, jums var būt nepieciešams automašīnas VIN kods, valsts reģistrācijas numurs vai standarta parametri (zīmols, modelis, virsbūves veids u.t.t.).

Šādu autoveikalu darbs vienmēr ir ļoti vienkāršs, tīmekļa vietnes īpašnieks cenšas piedāvāt jums maksimāli vienkāršu sadarbības mehānismu, tāpēc grūtākais, ar ko jūs varat saskārties – tā ir personīgā profila reģistrācija pārdevēja tīmekļa vietnē. Daži auto rezerves daļu interneta veikali pat piedāvā saviem klientiem bezmaksas piegādi, daudzi piesaista ar atlaidēm, bonusiem u.t.t.

Svarīgs interneta veikala auto rezerves daļu izvēles princips ir apmaksas metode: jo dažādākos veidos būs iespējams apmaksāt pasūtījumu, jo vairāk klientu būs pārdevējam.

Rezerves Dalas 24.lv

Šajā interneta veikalā auto rezerves daļas iespējams nopirkt, zinot trīs galvenos automašīnas parametrus: zīmolu, modeli un modifikāciju. Bet atrast piemērotas detaļas iespējams arī citā veidā, izvēloties vajadzīgo kategoriju (ielikumu): riepas, instrumenti, aksesuāri, auto rezerves daļas. Noklusējuma lapas labajā pusē atrodas auto riepu atlases panelis.

Auto rezerves daļu interneta veikala klientiem tiek piedāvāta funkcija izveidot savu kabinetu ar “iepirkumu grozu”, kur pircējs saglabās vēlamo preci, bet pēc tam to apmaksās un saņems. Tāpat tīmekļa vietnē jūs varat rezervēt preci un pēc tam to izpirkt, kad tā būs pieejama. Informācija par rezervēšanu ļauj interneta veikala īpašniekam orientēties gaidāmajos iepirkumos.

TRODO.lv

Šis auto rezerves daļu interneta veikals piedāvā tādu pašu auto detaļu iegādes mehānismu kā iepriekšējais, tomēr pamatdaļu veido galvenās auto rezerves daļu kategorijas. Izvēloties nepieciešamo auto rezerves daļu jomu, piemēram, dzinēju, potenciālajiem pircējiem lapas kreisajā panelī atvērsies saraksts ar daudzām apakškategorijām. Tiklīdz nonāksiet līdz apakšējam posmam šajā auto rezerves daļu klasifikācijā, lapā tiks attēlotas visas preces un to pieejamība. Izvēlēties vajadzīgo auto rezerves daļu šajā tīmekļa vietnē iespējams arī, ievadot automašīnas parametrus.

AUTODOC

Šeit auto rezerves daļu kategorijas sniegtas uzreiz ar apakškategorijām, būtiski paplašināta apmaksas forma, ir informācija par spēkā esošajām atlaidēm, kā arī tīmekļa vietnē auto īpašniekiem iespējams atrast daudz noderīga sadaļā “Blogs”.

Eparts.lv

Gandrīz ne ar ko neatšķiras no iepriekšējiem interneta veikaliem: tādi paši auto rezerves daļu kategoriju apzīmējumi un izceltas vispopulārākās auto preces. Turklāt pārdevējs ir Bosch auto detaļu oficiālais pārstāvis, tāpēc šī zīmola preces šeit var nopirkt ar 10% atlaidi.

Auto Spares

Auto rezerves daļu interneta veikals, kas pārsteidzoši atšķiras no konkurentiem. Lai atrastu detaļas, jums jāzina tikai detaļas numurs, ja jūs to nezināt – pāriesim uz VIN pieprasījumu. Rezerves daļu kategorijas šeit izvietotas gandrīz nemanāmi – kreisajā pusē. Labajā pusē atspoguļots tīmekļa vietnes funkcionāls. Lapas apakšējā daļa auto zīmola logotipa veidā piedāvā atvērt jūsu automašīnas elektronisko katalogu, lai atrastu vajadzīgo detaļu.

Ja automašīnai nepieciešams kapitālais remonts, jums var būt nepieciešama paliela naudas summa auto rezerves daļu iegādei. Ja automašīna ir salūzusi pēkšņi, visdrīzākais jums neatradīsies remontam nepieciešamā naudas summa. Par vislabāko izeju no situācijas kļūs patēriņa kredīta noformēšana. Ko darīt, kad automašīna jums ir nepieciešama steidzami un labā stāvoklī? Var vērsties pie kredīta vai līzinga kompānijām, kas pieņems jūsu salūzušo automašīnu kā pirmo iemaksu un izsniegs citu – lietotu, bet labā stāvoklī. Latvijā darbojas kreditori, kas vienlaicīgi sniedz arī kreditēšanas un auto līzinga pakalpojumus, piemēram Nord Auto Līzings . Lai tiktu skaidrībā, kurš piedāvājums jums būs vislabāk piemērots, pietiek iepazīties ar kreditēšanas kompāniju nosacījumiem.

The post Auto rezerves daļas Rīgā, auto detaļas internetā appeared first on notepad.lv.

Ludzas skati

Neklausīšanās (papildināts)

vara bungas: Nu ko, laikām piedzīvojam audio kompromatu ēras beigas. Un runa nav par to, ka šādas tehnoloģijas bija izgudrotas jau pirms laba laika,  bet tas, ka tagad tās ir nodotas tautām. Neapšaubāmi noklausīšanās, lai  iegūtu informāciju ir, bija un paliks, bet noklausīšanās, lai  kompromitētu zaudē jēgu. Jebkurš raksturīgi šļupstošais  politiķis būdams konfrontēts ar ierakstu apgalvos, ka tā ir balss klonēšana. Un iespējams viņam būs taisnība. Reizē ar video deep fake attīstību balss klonēšana liek ļoti uzmanīgi izturēties pret jebkādiem šokējošiem video un audio ierakstiem. To atcerēties  nav mazsvarīgi tieši mums, kas ikdienā dzīvo informācijas karalaukā.

vēl

UPD1 Labs raksts par deepfake

The impact of deepfakes may be further blunted by rapidly improving detection capabilities, and by growing public awareness around the technology, courtesy of the sort of press coverage referenced above.

Astoņi iemesli apmeklēt Jukatanas pussalu Meksikā (1. daļa)

Sava ceļojuma laikā mēs veselu mēnesi pavadījām Jukatanas pussalā. Ar mēnesi pietika, lai mums rastos neliels priekšstats par šo vietu, taču tur varētu dzīvot arī gadu, bet tāpat apskatīt un izbaudīt visu, ko Jukatana piedāvā, nevarētu pagūt. Mums ļoti gribējās, bet mēs netikām līdz Las Coloradas rozā ezeram un Holbošas salai. Turpinājumā no visa tā, ko mēs redzējām, iesaku iespaidīgākās vietas, ko nepalaist garām, ja dodies ceļojumā uz Jukatanas pussalu.

1. Karību jūra

Pieminot Karību jūru, noteikti prātā zīmējas bilde ar baltām, mīkstām smiltīm, tirkīzzilu ūdeni, staltām palmām pludmalē… Tieši tāda tā arī ir! Jau nosēžoties Kankunas lidostā un skatoties ārā pa iluminatoru, varējām sajūsmināties par zilo jūru, kas apskalo Jukatanas austrumu daļu.

Tomēr ne visas pludmales ir glītas un sakoptas, vairākās bija bieza jūras zāļu kārta. Pirmā un laikam arī pati skaistākā vieta, kur peldējāmies, bija Ziemeļu pludmale (Playa Norte) Sieviešu salā (Isla Mujeres) pretī Kankunai. Tā ir zināma kā viena no skaistākajām pludmalēm visā Meksikā.

Vēl viena pludmale, kas pilnīgi noteikti jāapmeklē, ir Playa Punta Esmeralda. Tā vairāk zināma vietējiem, tūristi tur reti parādās. Šī pludmale ir īpaša ar to, ka tajā ietek senote, kurā var peldēties bez maksas.

 

2. Senotes

Esot Jukatanas pussalā, pilnīgi noteikti jānopeldas kādā no neskaitāmajām senotēm. Jukatanas pussalā nav upju, bet ir senotes – pazemes avotu ūdenstilpnes, kas veidojas, sabrūkot kaļķakmens iezim, zem kura skalojies avots. Senotes Jukatanas pussalā sastopamas ļoti bieži. Mēs apmeklējām vairākas senotes un katra no tām bija ar kaut ko īpaša. Parasti par šo ūdenstilpņu apmeklēšanu tiek iekasēta neliela samaksa (pāris eiro).

Netālu no Tulumas šosejas vienā pusē atrodas Kristāla senote, bet otrā – Eskondido senote. Mēs izvēlējāmies Eskondido senoti un ne mirkli to nenožēlojām. Pelde senotē džungļu vidū, ūdens tik dzidrs, ka varēja redzēt akmeņaino pamatu – fantastiskas sajūtas! Te trenēties brauc nirēji-iesācēji, bet pāri visai senotei novilkts striķis, lai bailīgākajiem būtu, kur pieturēties.

San Lorenzo Oxman Hazienda netālu no Vajadolidas mums bija pirmā pelde tādā senotē, kas patiešām atrodas pazemē. Tur var pavadīt visu dienu, ko mēs arī darījām, jo blakus ir arī peldbaseins un kafejnīca.

Xlakaj senote atrodas 25 km no Meridas. Tur iespējams nopeldēties gan senotē (kurā var dabūt arī “zivtiņu SPA”), gan peldbaseinā. Darba dienas vidū bijām tur vienīgie apmeklētāji.

Visbeidzot vēl viena fantastiska vieta ar senotēm – El Corchito ekoloģiskais rezervāts pie Progreso pilsētas. Atstājot visu pārtiku un sauļošanās krēmus pie rezervāta darbiniekiem, tikām iesēdināti motorlaivā un pārvesti pāri upei. Pēc dažām minūtēm iebraucām džungļos ar mangrovēm visapkārt. El Corchito rezervāts sastāv no četrām senotēm, no kurām trijās drīkst peldēt. Tās ir dažāda dziļuma un savā starpā savienotas ar kanāliem. Rezervātā dzīvo bruņurupuči, jenoti un degunlācīši.

 

3. Maiju pilsētu drupas

Nevarēsiet stāstīt, ka esat bijuši Jukatanas pussalā, ja nebūsiet apmeklējuši kaut vienas maiju pilsētas drupas. Maiji ir viena no senākajām Centrālamerikas civilizācijām, kas apdzīvoja tagadējo Gvatemalu, Belizu, rietumu Hondurasu, Salvadoru un vairākus Meksikas štatus. Šajā reģionā maiji dzīvoja jau vismaz no 1000. g.p.m.ē. Tā bija ļoti attīstīta civilizācija. Senie maiji spēja uzcelt iespaidīgas celtnes bez nopietniem darbarīkiem un papildierīcēm, visu paveicot tikai ar fizisku darbu. Jukatanas ziemeļos maiju civilizācija plauka līdz pat brīdim, kad tur 1519. gadā ieradās spāņu konkistadori. Daudzas maiju pilsētas joprojām nav atklātas. Braucot cauri Meksikai un redzot pakalnus, ik reizi nodomājām, vai tik tur apakšā nav kāds maiju templis.

Meksikā mēs apmeklējām divas maiju pilsētas – Tulumu un Kobu.

Tulumas pilsētu maiji uzcēla bezgala skaistā vietā tieši blakus Karību jūrai. Tuluma jeb Zama bijusi apdzīvota no 564. gada. Tulum nozīmē “siena”, bet Zama – “austošās saules vieta”. Līdz 16. gs., kad spāņu ievestas slimības dēļ gāja bojā lielākā daļa iedzīvotāju, tur dzīvoja aptuveni 1600 iedzīvotāju.

Mūsdienās Tulumas maiju drupas ir populārs tūrisma objekts. Vislabāk tur ierasties agri no rīta – lai izvairītos ne tikai no cilvēku pūļiem, bet arī no karstās saules. Drupas atrodas atklātā vietā, bet saule cepina ne pa jokam. Atveldzēties gan iespējams Karību jūrā, jo starp drupām ir arī pludmale.

Maiju pilsēta Koba (Coba) bijusi apdzīvota no 100. gada. Pilsētā dzīvojis ap 50 tūkst. cilvēku. Kobā atrodas lielākais akmens ceļu tīkls senajā maiju pasaulē. Pats iespaidīgākais Kobas pilsētas drupās ir Ixmoja templis (piramīda). Tas ir 42 m augsts  un tajā ir iespējams uzkāpt – tā ir viena no retajām vietām maiju pilsētu drupās, kur tas vēl ir atļauts. Līdz tempļa augšai ved 120 stāvi pakāpieni. Vidū novilkta virve, lai būtu kur pieturēties. Kad ir tikts pašā virsotnē, skats visapkārt ir visu pūļu vērts. Mūžzaļi džungļi līdz pašam horizontam. Ja būtu jāizvēlas apmeklēt tikai vienas no maiju drupām Meksikā, es noteikti izvēlētos Kobu.

 

4. Dzeltenā pilsēta Izamala

Jau kopš 1000. gada p.m.ē. Izamala bijusi nozīmīgs maiju svētceļojumu mērķis. Tur maiji godājuši Saules dievu. 1993. gadā tika paziņots, ka pāvests Jānis Pāvils II apmeklēs Izamalu kā daļu no savas Meksikas vizītes. Tieši tad tika nolemts, ka pilsēta jāuzpoš un ēkas jānokrāso dzeltenā krāsā, kas simbolizē sauli.

Izamala ir ļoti maza, vairāk par vienu dienu tur nav ko darīt, bet pilsēta ir tik šarmanta, ka noteikti jāapmeklē. Var vienkārši klīst pa tās ieliņām, apskatot dzeltenās ēkas. Ja māju krāsojumā sāk parādīties citi toņi, esi nonācis pilsētas nomalē.

Galvenais Izamalas apskates objekts, kas atrodas pašā pilsētas sirdī blakus Centrālajam laukumam, ir klosteris. Tas uzcelts uz vienas no maiju piramīdām. Leģenda vēsta, ka tiklīdz uz altāra novietota svētbilde, sākuši notikt brīnumi.

Lai arī Izamala ir maza, tajā ir vismaz četri maiju tempļi, kurus iespējams aplūkot bez maksas. Iespaidīgākais no visiem ir Kinich Kakmo templis. Tā ir viena no lielākajām maiju piramīdām Meksikā. Kinich Kakmo jeb Uguns papagailis bija Saules dievs. Maiji ticēja, ka, kamēr saule zenītā, viņš spēj nolaisties uz zemes, lai pieņemtu cilvēku dāvanas. Šī arī ir viena no retajām maiju piramīdām, kurā drīkst uzkāpt. Pašā augšā visa pilsēta un džungļi pie kājām. Mēs bijām tieši saulrieta laikā, tas bija maģisks brīdis – vērot saules rietu Saules dieva templī.

(Raksta turpinājums – drīzumā!)

  Vēlies iepazīt Centrālameriku? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

The post Astoņi iemesli apmeklēt Jukatanas pussalu Meksikā (1. daļa) appeared first on Jēkaba Ceļojumu Blogs.

Iespējams, sliktākais bojbends Latvijā – “Atlajst Sajmu!”

Latvijai tikko apritēja 101 gads, un izskatās, ka bariņš kungu nolēmuši valstij uzdāvināt, iespējams, sūdīgāko bojbendu Latvijas vēsturē – “Atlajst Sajmu!”. Šī apvienība ir pārspīlējusi ar dalībnieku skaitu – zināms, ka bojbendu maģiskais skaitlis ir pieci (smukais, sportiskais, nopietnais, trakulīgais un sliktais puisis), taču šajā apvienībā pašlaik ir veseli astoņi kungi. Taisnības labad gan uzreiz jāatzīmē, ka sākotnēji mūziķu apvienībā bija vien trīs dalībnieki (grupas dibinātājs Igors, soloģitārists Edvīns un basģitārists Normunds), taču jau pirmajos mēģinājumos viņi saprata, ka trijatā nepavilks. Pēc talantu konkursa izsludināšanas ātri vien grupai pievienojās vēl pieci dalībnieki.

Igors, saukts arī par Partybomzi (grupas dibinātājs)
Pagaidām joprojām nav skaidrs, kāda ir Igora loma grupā, ja neskaita to, ka viņš ir muzikālā ansambļa dibinātājs. Grupas mēģinājumos viņš ne reizi nav paņēmis rokā ne mikrofonu, ne arī kādu no mūzikas instrumentiem. Viņš arī nedod nekādus norādījumus pārējiem grupas dalībniekiem. Līdz šim katra mēģinājuma sākumā, viņš ir uzmeklējis tuvāko galdu un visu mēģinājuma laiku mielojies ar smalkmaizītēm. Ja Igors būtu jāpieskaita pie kāda no tipiskākajiem bojbendu dalībnieku tipiem, tad viņš visdrīzāk atbilstu nopietnajam puisim.

Edvīns (soloģitāra)
Lai gan pēc izskata varētu spriest, ka Edvīns ir “Ekstrasensu cīņu” dalībnieks, viņa pienesums grupā ir būtisks. Edvīns vienlaikus ir arī citās mūziķu apvienībās, no kurām lielākā ir blekmetāla grupa “Nakts vilki”. Lai gan Edvīns nav pastāvīgs “Nakts vilku” dalībnieks, grupa ir uzstājusies milzu auditorijas priekšā sākot ar koncertiem Maskavā un beidzot ar Krimu. Viennozīmīgi sliktais puisis.

Normunds (bass)
Basisti nevienu neinteresē. Viņš gribētu būt sliktais puisis, tādēļ savulaik ar segvārdu Štirlics sadarbojies ar apvienību VDK, taču mūsdienu roka scēnā viņš patiesībā tā īsti nevienu neinteresē.

Valentīns (bass)
Pirmajā ansambļa mēģinājumā Valentīns ieradās ar basģitāru, taču, kad pārējie grupas dalībnieki norādīja, ka basu spēlē Normunds, Valentīns nolēma Normundu boikotēt. Diemžēl boikots nav devis pilnīgi nekādus rezultātus, tādēļ bojbendā ir divi basisti. Valentīns ir grupas romantiķis.

Roberts (ritmģitāra)
Roberts jau kādu laiku ir vienā laivā ar Valentīnu. Iepriekš spēlējis arī citās grupās, taču neviena no tām tālāk par uzstāšanos kultūras namos nav tikusi. Kopā ar Valentīnu savācis krietnu fanu pulku Āgenskalnā. Viņš ir asambļa karstasinīgais un trakulīgais puisis.

Jānis (menedžeris, sabiedrisko attiecību speciālists)
Lai gan Jānis nevienu mūzikas instrumentu neprot, viņu apvienībā uzņēma atplestām rokām, jo viņš ir vienīgais, kurš šajā apvienībā mācējis attīstīt savu biznesu. Turklāt ne šādu tādu biznesu, bet gan pārcenota ūdens tirgošanas biznesu. Jānis arī iecelts sabiedrisko attiecību speciālista amatā, jo jau iepriekš nodemonstrējis iespaidīgas pārliecināšanas spējas – ar vienu un to pašu argumentu viņš mācējis pamatot divus pretējus viedokļus. Proti, Jānis vienlaikus argumentē, ka viņa pārdotais ūdens ir labs, jo zinātne nav pierādījusi pretējo, un to, ka 5G ir slikts, jo zinātne nav pierādījusi, ka tas nav slikts.
Viņš pats sevi grupā sauc par pelēko kardinālu.

Andris (solists, garīgais līderis)
Atšķirībā no pārējiem ansambļa dalībniekiem, Andris lieliski māk dziedāt, taču tas nav vienīgais Andra pienesums grupā. Vienlaikus viņš ir uzņēmies garīgā līdera lomu – pirms katra mēģinājuma viņš vada meditācijas nodarbību, bet mēģinājuma beigās sakārto biedru čakras. Andris grupā ir smukais puisis, jo neviens cits uz šo pozīciju nepretendēja.

Aldis (pašpasludināts grupas līderis, bundzinieks)
Aldis uz talantu atlasi neieradās. Tā vietā viņš ieradās uz vienu no mēģinājumiem un paziņoja, ka turpmāk arī viņš būs grupas dalībnieks. Viņš arī pasludināja sevi par līderi. Tā kā trūka bundzinieka, Aldis grupā tika uzņemts. Pats Aldis sevi raksturo kā sportisku slikto puisi, kurā ir viegli iemīlēties un kuru ir grūti aizmirst.

Pagaidām ansambļa repertuārā ir tikai viena dziesma, taču dīvaini, ka apvienība nolēmusi uzsākt savas mūziķu gaitas ar kaverversiju. Oriģināli dziesmu ar nosaukumu “Atlajst Sajmu” (jā, singla nosaukums ir tāds pats kā grupai) pirms vairākiem gadiem izpildīja dziedātājs Valdis, kuram tas bija vienīgais hits. Valdis ar skaņdarbu tolaik guva plašus panākumus, tomēr vēlāk dziesmu skāra one-hit-wonder liktenis, un par Valdi visi aizmirsa.
Man kā klausītājam arī nav saprotams, kuram grupas dalībniekam pieķerties, jo tajā ir pārāk daudz dominējošu personību. Tāpat nav skaidrs, vai ansamblis plāno izdot vēl kādu skaņdarbu un vai viņiem vispār ir jebkādi nākotnes plāni.

SpaceX papildina savu Starlink satelītu skaitu debesīs

Īlonam Maskam turpinot attīstīt savu projektu par interneta pieejamību jebkurā pasaules vietā caur satelītiem, kompānija SpaceX palaidusi vēl 60 Starlink satelītus Zemes orbītā, reizē atzīmējot veiksmīgu Falcon 9 raķetes ceturto lidojumu un atgriešanos atpakaļ uz zemes. Veiksmīgais raķetes lidojums un satelītu palaišana notikusi 11. novembra naktī no ASV Gaisa spēku bāzes Cape Canaveral. Zīmīgi, ka […]

Labai miniatūrai ir jāstrādā! Divi mākslinieki atklāj, kā no hobija cenšas nonākt līdz biznesam

Miniatūrpriekšmetu veidošana Latvijā ir vaļasprieks Janai Kļavinskai un Edgaram Briedim. Bizness no tā šajā valstī nesanākšot, taču citur pasaulē ar minatūrpriekšmetiem spēlējas ne vien bērni, bet arī pieaugušie. Arī viņiem ir sapnis kādu dienu veidot pasaku vietu bērniem un vecākiem, kas radīta no miniatūrām.

Jauna WhatsApp ievainojamība varēja ļaut uzstādīt spiegprogrammatūru lietotāju ierīcēs

Nesenie strīdi, kas saistīti ar WhatsApp ļauprātīgu izmantošanu, vēl nav atrisinājušies, bet pasaules populārākā ziņojumapmaiņas platforma atkal nokļuvusi kiberdrošības ziņās.

 

 

raksta The Hacker News, WhatsApp nesen ir izlabota vēl viena kritiska ievainojamība, kas varēja ļaut uzbrucējiem attālināti izpildīt mērķa ierīcē ļaunprātīgu kodu vai veikt pakalpojumatteices uzbrukumu. Lai ekspluatētu ievainojamību CVE-2019-11931, viss, kas uzbrucējam nepieciešams, ir mērķa lietotāja tālruņa numurs un īpaši izveidots MP4 fails, kas var tikt izmantots, lai upura ierīcē nemanāmi uzstādītu lūku vai citu spiegprogrammatūru.

Ievainojamība apdraud kā parastās, tā arī WhatsApp uzņēmumu lietotnes visām galvenajām platformām, ieskaitot Google Android, Apple iOS un Microsoft Windows. Saskaņā ar Facebook publicēto informāciju, kam pieder populārā ziņojumapmaiņas lietotne, skarto WhatsApp versiju saraksts ir šāds:

 • Android versijas pirms 2.19.274;
 • iOS versijas pirms 2.19.100;
 • Enterprise Client versijas pirms 2.25.3;
 • Windows Phone versijas pirms un ieskaitot 2.18.368;
 • Business for Android versijas pirms 2.19.104;
 • Business for iOS versijas pirms 2.19.100.

Jaunās ievainojamības nopietnība ir līdzīga nesenai citai WhatsApp ievainojamībai (lasiet: Viens WhatsApp zvans un tālrunis inficēts spiegprogrammatūru), kuru, saskaņā ar Facebook prasību tiesā, Izraēlas uzņēmums NSO Group izmantoja, lai instalētu Pegasus spiegprogrammatūru gandrīz 1400 Android un iOS ierīcēs visā pasaulē. Atgādināsim, ka pirms divām nedēļām Facebook un WhatsApp iesūdzēja tiesā spiegprogrammatūras ražotāju NSO Group par WhatsApp ļaunprātīgu izmantošanu (lasiet: Facebook un WhatsApp iesūdz tiesā spiegprogrammatūras ražotāju).

Patreiz nav skaidrs, vai ar MP4 failu apstrādi saistītā ievainojamība tikusi izmantota pirms Facebook uzzināja par to un izlaboja to. Ņemot vērā, ka Facebook publicētā informācija par ievainojamību ir ļoti skopa, iespējams, ka tam visam būs turpinājums.  Sekosim jaunumiem, bet pagaidām visiem lietotājiem ieteicams pārliecināties, ka viņi lieto jaunāko WhatsApp versiju.

Uz Rīgu negribas – tur čum un mudž

Stāvam aizauguša ceļa galā vietā, kas pilna ar sarūsējušu lauksaimniecības tehniku un auto, veramies uz pussabrukušām mājām un saprotam, ka GPS mūs atvedis uz citiem “Leitāniem”. Metu kaunu pie malas un zvanu meklēto māju saimniecei Lailai. Kad viņa izskaidro ceļu, izrādās, ka tik tiešām esam aizbraukuši galīgi šķērsām. Atvainojos gan saimniecei, gan ceļabiedram – fotogrāfam...

The post Uz Rīgu negribas – tur čum un mudž appeared first on Mugursoma.lv.

Bacilis, kas inficējis visu Aizputes apkārtni. "Lejasraķos" nosvilst trīs automašīnas

"Viesu nams "Lejasraķi" ir krievu mafijas ievazāts bacilis, kas inficējis visu Aizputes apkārtni," tik skarbi vakar laikrakstam "Kurzemes Vārds" teica aizputniece Velta, komentējot tur iepriekšējā naktī notikušo. Pagaidām nenoskaidrotu...

Vai tu esi gatavs 6G?

vara bungas: 5G nīdējiem šablons pārplīsīs nekavējoties, bet pārējiem VB lasītājiem  pieņemt zināšanai un  gatavoties, jo pēc gadiem desmit  6G tēma kļuš superaktuāla, ja izdzīvosim 5G, protams.  Sākoties 100 GHz līdz  3 THz (teraherci) frekvenču izmantošanas ērai, bezvadu komunikācija notiks jau submilimetru diapazonā, kas ir pēdējais puslīdz droši (?) izmantojamais radioviļņu spektra nogrieznis.  Tālāk sākas ionizējošais starojums un ātrā nāve. Tajā pat laikā  6G tehnoloģijas terahercu izmantošanā paver šobrīd prātam burtiski neaptveramas iespējas uz kuru fona izdaudzinātais 5G vienkārši nobāl. Kā saka zinātnieki:

“terahertz frequencies will likely be the first wireless spectrum that can provide the real time computations needed for wireless remoting of human cognition.”

Neticat? Ļoti interesants pētījums šeit

 

«Sūkātājs» Porziņģis niknos Ņujorkas fanus pieklusina ar 20 punktiem, «Mavericks» zaudē

Kristaps Porziņģis ceturtdien Ņujorkā izbaudīja fanu atriebīgu noskaņojumu, pirmoreiz kopš pērnā februāra dodoties laukumā "Madison Square Garden" arēnā, kur latvieša pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 103:106 zaudēja viņa līdzšinējai vienībai "Knicks", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Laukumā Porziņģis atbildēja ar 20 gūtiem punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Viculaiku pilskalns

Par pilskalnu

Pilskalns atrodas Beļavas ciema D daļā, netālu no Gulbenes – Zeltiņu ceļa, plašas augstienes stūrī. No trijām pusēm pilskalna nogāzes ir vairāk kā 20 m augstas, dabīgi stāvas, bet augšpusē vēl mākslīgi padarītas stāvākas. Ceturtā nogāze lēzena – tikai 4 m augsta, taču grūtāk pieejama padarīta ar mālu klājumu. Plakums nedaudz slīps, līdzens, pēc formas – gandrīz kvadrāts ar noapaļotiem stūriem, apmēram 35×31 m liels. Zemākajā daļā kultūrslāņa biezums sasniedz 45 cm. Lauksaimnieciskās apstrādāšanas rezultātā mītņu slāņa virskārta sajaukta, tajā redzamas sīkas oglītes, deguši, plīsuši akmeņi. Izpētes laikā atrasta 1 bezripas keramikas lauska.

Atrašanās vieta

Koordinātas: 57.25024, 26.77107

Waze Google Map Here WeGo Sygic Car Navigation

codepeople-post-map require JavaScript

Statuss

3D modelis

Kurjers uz ielas atstāj īrētu auto ar patukšotām un saplēstām pasta pakām

Vairāki desmiti paku, kas sūtītas pa pastu, nenonāks līdz to adresātiem. Starptautisku pasūtījumu piegādātāja “Itella Logistics” kurjers, kurš nesen sācis strādāt uzņēmumā, atstājis īrēto mikrobusu uz ielas ar iztukšotām un saplēstām pasta pakām.

Rudens (ne)skriešana

DSC_0937.jpg
Rudens kā rudens. Paliek tumšāks. Vajadzētu arī būt, ka vēsāks, bet tā gan īsti vēl nav. Bet tik un tā kāre uz skriešanu ir gājusi mazumā.
Vakaros ik pa laikam sev atgādinu, ka neiziet paskriet ir vieglākais ko izdarīt. Bet tomēr vajag. Nevis sportiskajiem mērķiem, bet priekš sevis. Lai ir možums, lai iztīrītu galvu, lai labāks miegs. Cenšos sev arī atgādināt, ka, sagurums, ko vakarā, atbraucot no darba, mēdzu just, ir tikai galvā. Bet skrien jau kājas. Un tāpēc nav iemesla, lai neskrietu.
Lasīt tālāk pārējo rakstu »
Lai lasītu pilnu rakstu, dodies uz Renča pierakstu blociņu
RenchaPieraksti?d=yIl2AUoC8zA RenchaPieraksti?i=OOioWJ1kAzk:R2oWgcdgKr

Staro Rīga 2019: Deja Vu

DSC_7836526-1.jpg
Small%2BUK%2Bflag.jpg Staro Riga 2019: Deja Vu. One of the most impressive of Staro Riga 2019 light festival objects - water, lights and music show on Riga canal next to Bastejkalns. Watch the video below.
     
lv%2Bkarogs.png Staro Rīga 2019: Deja Vu. Viens no iespaidīgākajiem Staro Rīga 2019 objektiem (patiesībā no redzētajiem vienīgais, kura dēļ festivālu vispār bija vērts apmeklēt; iespējams, ka Pēterbaznīcā arī bija kas labs, taču stundu vai vairāk stāvēt rindā nebija iekāres). 

DSC_7779536-2.jpg DSC_7853528-1.jpgDSC_7860530-3.jpgDSC_7861529-6.jpg DSC_7780533-4.jpgDSC_7825531-2.jpg

INTERACTIVE MAP OF PHOTORIGA.COM PLACES

 
Legends%2BPhotoRiga1.jpg

Mūžībā aizgājusi aktrise Helga Dancberga

Svētdien, 17. novembrī, mūžībā aizgājusi Nacionālā teātra aktrise Helga Dancberga, paziņojis viņas dēls, mācītājs Krists Kalniņš.

Nodedzinātais Vecmīlgrāvis un buldorizētā Staļinštate. Quo vadis?

sandraveinberga

Teātra iela 12

DSC_4602435-2.jpg
Small%2BUK%2Bflag.jpg Teatra street 12. Building was built in 1912 (Neoclasicism revival period), it was a tenement house with shops and woodworker workshop.
     
lv%2Bkarogs.png Teātra iela 12. Šo ēku 1912. gadā (neoklasicisma atgriešanās periods) cēla pēc civilinženiera L. Meldera projekta. Tas bija īres nams ar veikaliem un galdnieka darbnīcu. 


INTERACTIVE MAP OF PHOTORIGA.COM PLACES

 
Legends%2BPhotoRiga1.jpg

Liekais svars ir drauds arī suņiem un kaķiem. Kā no tā izvairīties?

Kad uz galda ir salikts svētku mielasts un suns žēlīgām acīm skaita saimnieka kumosus, roka tā vien stiepjas pacienāt mīluli. Bet arī dzīvniekiem ir bīstams liekais svars, un raidījums “Ķepa uz sirds” skaidroja, kā no tā izvairīties.

“Credo” – tā ir pārliecība!

Ar sirsnīgu sadziedāšanos Liepājas muzejā atklāta leģendārās grupas “Credo” izstāde, kas veltīta muzikālās apvienības 45 gadu pastāvēšanas jubilejai.  Svinīgās uzrunas laikā grupa izpildīja pāris iemīļotas dziesmas: “Meitene ar kallu...

[Virsraksts nav norādīts]

par bandu dry cleaning turpinot runāt
tas laikam ir mans gada mīļākais ieraksts
jokoju
kāds laikam

vienkārši gada labākais ieraksts

tik superkrutu, šarījošu, inteliģentu un vienlaicīgi kaislīgu mūziku esmu gatavs klausīties forever
paldies, ka atdevāt man atpakaļ lietas, kurām nekad neesmu pārstājis ticēt

zz.jpg

Māris Zanders: Šī kaitinošā mediju žēlošanās par naudas trūkumu

Latvijas plašsaziņas līdzekļu jomā apspriežamu tēmu netrūkst – diemžēl galvenokārt saistībā ar mediju finansējumu. Dažādos periodos esmu strādājis visdažādākajos medijos – drukātos, elektroniskos, tikai interneta vidē funkcionējošos. Tādēļ atļaušos izteikt dažas pārdomas. Sākšu ar “vingrinājumu”, nostājoties skeptiķu pozīcijās.

Pārlūka Brave izstrādātāji izlaiž pirmo stabilo versiju 1.0

Pārlūka Brave izstrādes komanda ir paziņojusi par pirmās stabilās versijas 1.0 izlaišanu. Brave 1.0, kas izstrādāts kā uz privātumu orientēta alternatīva mūsdienu pārlūkprogrammām, ir aprīkots ar funkcijām, kuras nav neviena cita konkurenta programmatūrā.

 

raksta ZDNet, Brave bloķē reklāmas pēc noklusējuma, un tā vietā izmanto savu privāto reklāmas platformu, kas paredzēta darbam tieši pārlūkā un koncentrējas uz lietotāju privātuma saglabāšanu. Brave izstrādes komanda saka, ka viņu reklāmas tīkls ticis izveidots, paturot prātā privātumu, un ka nekādi lietotāja dati netiek nosūtīti atpakaļ uz nevienu attālo serveri. Visas reklāmas darbības notiek tieši lietotāju ierīcēs.

Turklāt šajā reklāmas platformā tiek izmantots arī jauns uz blokķēdi balstīts reklāmas modelis, kas atlīdzina lietotājus ar Basic Attention Tokens (BAT) par katru skatīto reklāmu. Lietotāji var saglabāt nopelnītos BAT maka lietotnē, kas iebūvēta pārlūkprogrammā, konvertēt to citā kriptovalūtā vai parastā valūtā vai arī to var ziedot vietnēm, kas viņiem patīk, izmantojot programmu Brave Rewards. Brave komanda saka, ka 70% no šī reklāmas tīkla ieņēmumiem nonāk tā lietotājiem, savukārt uzņēmums saglabā sev 30%.

Brave Rewards, iespējams, ir visinteresantākā funkcija, kas tikusi pievienota jebkuram tīmekļa pārlūkam. Programma Brawe Rewards ļauj lietotājiem ziedot viņu BAT vietnēm, kuras viņiem patīk visvairāk. Viņi var izvēlēties nosūtīt BAT uz jebkuru vietni, kas viņiem patīk, vai uz tām vietnēm, kuras viņi visbiežāk apmeklē, pamatojoties uz lietotāja pārlūkošanas vēsturi. Brave saka, ka vairāk nekā 300000 vietņu ir pārbaudīti profili, caur kuriem tās vāc BAT ziedojumus, tostarp daudziem no mūsdienu lielākajiem vārdiem, piemēram, The Washington Post, The Guardian, Wikipedia, YouTube, Twitch, Twitter, GitHub veidotāji un citi. Vairāk informācijas par Brave Rewards programmu var atrast šajā lapā.

Brave 1.0 komplektācijā ietilpst iebūvēts reklāmu bloķētājs un tehnoloģijas, kas bloķē tiešsaistes reklāmdevēju, analītikas pakalpojumu un sociālo mediju lietotāju izsekošanu, kad lietotāji pārvietojas dažādās vietnēs internetā. Šī funkcionalitāte tiek pastāvīgi uzlabota. Tās pēdējais atjauninājums tika piegādāts pagājušajā nedēļā. Brave komanda saka, ka kopš Brave Shield izlaišanas lielākais ieguvums ir uzlabota veiktspēja. Piemēram, Brave komanda saka, ka vietnes tiek ielādētas trīs līdz sešas reizes ātrāk nekā citās pārlūkprogrammās, kā rezultātā tiek ievērojami ietaupīta atmiņa un portatīvo ierīču akumulatori.

Pārlūks ir pieejams operētājsistēmām Windows, macOS, Linux, Android un iOS. Brave 1.0 ir veidots uz Chromium atvērtā koda pārlūka dziņa, tas pats pārlūka dzinis ir pārlūku Chrome, Opera un Vivaldi pamatā.

Microsoft aizlāpa aktīvi izmantotu ievainojamību

Korporācija Microsoft ar tikko izlaistajiem ikmēneša “ielāpu otrdienas” drošības labojumiem ir novērsusi desmitiem ievainojamību. Ir izlabota arī kritiska ievainojamību skriptu dzinī, kas jau tiek aktīvi izmantota kiberuzbrukumos.

 

 

Kritiskā ievainojamība tika atklāta pārlūkprogrammā Internet Explorer un tā ļauj uzbrucējam izpildīt ļaunprātīgu kodu, ja upuris atver speciāli sagatavotu tīmekļa lapu vai Office dokumentu. Attiecībā uz iespējamo uzbrukuma scenāriju Microsoft saka, ka uzbrucējs Office dokumentā var iegult ActiveX vadīklu, kas apzīmēta kā “droša inicializēšanai”. Ja tā tiek inicializēta, ļaunprātīgais dokuments var tikt novirzīts uz ļaunprātīgu vietni ar speciāli sagatavotu saturu, kas var izmantot šo ievainojamību.

Saskaņā Google Project Zero, kas atklāja augstāk minēto kritisko ievainojamību CVE-2019-1429, tā tiek aktīvi izmantota kiberuzbrukumos. un 64 svarīgas. Citas aizlāpītās kritiskās ievainojamības ietver CVE-2019-1457, Excel drošības apiešanu, kas tika publiskota oktobra beigās.

Kosmētiskais spirts

Reiz gāju pa Ziedoņdārzu. Uz soliņa bija atplīsis, pēc visa spriežot, bezpajumtnieks alkoholiķis un tam blakus mētājās trīs zaļganas pudelītes. Negāju, protams, pētīt, bet nodomāju – diez, ko viņš tur sadzēries? Kādu sevišķi lētu alkoholu plastmasas pudelītēs? Pēc dažiem mēnešiem, pieturā stāvot, palūkojos veikala skatlogā un atpazinu tajā agrāk redzēto pudelīti. Par akcijas cenu! LSMRead More »Kosmētiskais spirts

Bloķēs maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu organizētajiem

Finanšu ministrija kopā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju sāk aktivitātes, lai ierobežotu piekļuvi Latvijā nelicencētajām interaktīvajām azartspēlēm un izlozēm. To darīs, bloķējot maksājumus Latvijā šo azartspēļu un izložu organizētajiem, bloķējot šo spēļu interneta vietnes, kā arī piemērojot atbildību pašai personai, kas neievēro likumā noteikto aizliegumu un piedalās šādā nelegālā aktivitātē.