Apple neizmantos USB Type-C, tā vietā nāks bezvadu uzlāde

Lai arī Apple jau šobrīd izmanto USB Type-C pieslēgvietu savos iPad Pro planšetdatoros, tomēr tiek runāts, ka iPhone tā arī nekad netiks aprīkoti ar USB Type-C. Eiropa gan par šo faktu nebūs sajūsmā, jo, par spīti vienota uzlādes standarta vēlmei, Apple vēl gadu izmantos Lightning pieslēgvietu. Bet tad gan viss. Tiek baumots, ka Lightning izmantošana […]

Tiek ziņots, ka ‘nolādēts’ fona attēls sabojā Samsung, Google un citus tālruņus

Pēc noteikta fona attēla iestatīšanas Samsung, Google, OnePlus, Nokia un Xiaomi ierīču lietotāji ir ziņojuši, ka viņu tālruņos parādījušies operētājsistēmas traucējumi. Par “nolādētu” fona attēlu svētdien savā Twitter ierakstā ziņoja Ice Universe.

WARNING!!!
Never set this picture as wallpaper, especially for Samsung mobile phone users!
It will cause your phone to crash!
Don't try it!
If someone sends you this picture, please ignore it. pic.twitter.com/rVbozJdhkL

— Ice universe (@UniverseIce) May 31, 2020

Nekad neuzstādiet šo attēlu kā fona attēlu, it īpaši Samsung mobilo tālruņu lietotāji! Tas radīs jūsu tālruņa nobrucināšanu! Nemēģiniet to! Ja kāds jums sūta šo attēlu, lūdzu, ignorējiet to,” lasāms Ice Universe tvītā. Šādā gadījumā tālrunis var kļūst soft-bricked. Tas nozīmē, ka ierīce, iespējams izrādīs kādas “dzīvības pazīmes”, taču tai nevarēs veikt boot darbību un, iespējams, parādīties error ekrāns. Soft bricked ierīci parasti var salabot.

Android Authority norāda, ka dažiem lietotājiem bija izdevies ātri nomainīt šo fona attēlu, bet citi pamanījās to izdzēst. Tomēr lielākajai daļai lietotāju tālruņu bija jāatjauno rūpnīcas iestatījumi.

Vēlāk Ice Universe dalījās ar ziņu, kurā parādīts, kā šis fona attēls sabojā Google Pixel tālruni, rakstot, ka Samsung šo problēmu savos tālruņos ir novērsis.

Update: Samsung has received feedback on this type of bug in mid-May, and has resolved this issue. Just wait for the subsequent firmware update and do not take the risk. pic.twitter.com/oa7rxnkSkb

— Ice universe (@UniverseIce) June 1, 2020

Vienkārši pagaidiet nākamo programmaparatūras atjauninājumu un neuzņemieties šo risku,” teikts Twitter ierakstā.

The post Tiek ziņots, ka ‘nolādēts’ fona attēls sabojā Samsung, Google un citus tālruņus appeared first on Datuve.

Amerikas latvietis: Situācija Mineapolē ir sarežģīta un bīstama

Situācija Mineapolē šķietami tiek kontrolēta, tomēr vēl ir ļoti bīstama. To sarunā ar Latvijas Radio atzina Mineapolē dzīvojošais Mineapoles St.Paulas evaņģēliski luteriskās latviešu draudzes mācītājs Dāgs Demandts. Viņš dzīvo rajonā, kur nemieri sākušies.

Kam vajadzīgs trimarāns?

Šodien un vēl arī rīt Salaspilī notiek pazīstamā pašmāju ražotāja Amberlat ražoto laivu izstāde. Pasākumā ir iespējams aplūkot dabā virkni dažādu laivu modeļu, uzdot ražotājam visāķīgākos jautājumus un pat izbraukt ar trīs tautā populārākajiem modeļiem. Apmeklējām izstādi arī mēs. Ilze Seržāne, Amberlat valdes locekle, mums pastāstīja, ka Amberlat populārāko laivu būtiskākā atšķirība slēpjas to trimarāna tipa dizainā.

Valsts krāniņbilžu apvērsums


Kad apkārt visi kliedz par Covid, vakcīnām un 5G, Aldis Gobzems galdā izmet kreiceni – paziņo, ka viņa rīcībā esot Vienotības ģenerālsekretāra Arta Kampara kailfoto. Taču ne šāds tāds kailfoto – runa ir par kādu fotoattēlu, kurā Kampars pulējot savu raķeti un kuru viņš esot sūtījis kādam sev nepazīstamam cilvēkam. Turklāt Aldim Kampara diņķis šķitis tik ļoti nozīmīgs, ka tam par godu viņš veltījis vismaz trīs sacerējumus Facebook, taču vienlaikus tik nenozīmīgs, ka pašu attēlu neesot publicējis – vien aicinājis Kamparu iesūdzēt viņu tiesā, kur attēlu rādīšot tiesnesim (vai atriebībā par izslēgšanu no advokatūras?).

Politisko konkurentu kailbilžu izplatīšana Latvijā nav nekas jauns – pirms dažiem gadiem dažos portālos pazibēja informācija par tā brīža premjerministres Straujumas PR speciālistes pornogrāfiju, bet vēl pirms tam internetā tika nopludināti prezidenta Bērziņa padomnieces kailfoto. Gan šajos divos gadījumos, gan arī Alda paziņojumā iztrūkst pašas galvenās informācijas – pārkāpuma. Proti, pašlaik par notikušo var pašausmināties vien daži puritāņi, bet nav informācijas, ka būtu pārkāpts likums. Būsim atklāti – nav tāda vīrieša, kurš nekad nebūtu raustījis savu cīpslaino velnu, un gan jau arī Gobzems tāds nav. Tādēļ liekulīgi šķiet visi tie, kuri tikumības vārdā nosoda Kamparu. Taču vēl liekulīgāk ir nosodīt Kamparu, bet komentāros lūgt Aldi atsūtīt attēlu privātā vēstulē. Visus Gobzema atbalstītājus, kuriem ir nepārvarama vēlme aplūkot politiķa kailfoto, aicinu spiest šeit ziņkāres apmierināšanai.

Bet labi. Pieņemsim, ka nevienu nesatrauc dročīšana un procesa iemūžināšana pati par sevi, jo arī pats Gobzema kungs vairākkārt uzsvēris, ka tieši attēla nosūtīšana citai personai ir tas, par ko būtu jāsatraucas. Un tam es varētu piekrist – kad britu vecpuiši kailām zicelēm skraida pa Vecrīgu, viņi saņem sodu, un sodu būtu jāsaņem arī par diņķa rādīšanu internetā. Tādēļ nav skaidrs, kādēļ Aldis Gobzems, kurš vēl nesen bija advokāts, neziņo, ka kopā ar cietušo vērsies Valsts policijā un cīnīsies par šī cilvēka tiesībām nesaņemt dickpick-us ne no Kampara, ne no kāda cita. Protams, pastāv iespēja, ka ierindas iecirkņa inspektors policijā nezinās, ko ar šādu iesniegumu darīt, taču mēģināts nav zaudēts! Lai gan diņķa attēla nosūtīšana nav uzskatāma par seksuālu vardarbību Krimināllikuma izpratnē, protokolu par sīko huligānismu sastādīt var mēģināt (īpaši ņemot vērā policijas pēdējā laika praksi – Neida viltus ziņu publicēšanu atzīt par huligānismu). Savukārt, ja Kampars savu krāniņbildi cietušajam ir sūtījis vairākkārt, varētu pat mēģināt uzsākt kriminālprocesu par vajāšanu.

Un šajā brīdī varbūt kāds teiks, ka Aldis speciālizējies civillietās un nekad nav praktizējis krimināltiesības. Taču Civillikumā rakstīts: katra pati par sevi neatļauta darbība, kuras rezultātā nodarīts kaitējums (arī morālais kaitējums), dod tiesību cietušajam prasīt apmierinājumu (autora piebilde: hehehe, apmierinājumu, hehehe) no aizskārēja. Civillikumā īpaši uzsvērts, ka tiesības prasīt atlīdzību par morālo kaitējumu rodas, ja aizskarta personas tikumība. Tādēļ mani īpaši izbrīna Alda aicinājums Kamparam iesūdzēt viņu tiesā par dickpick-u informācijas izpaušanu, nevis skaļš Alda paziņojums, ka viņš sava klienta vārdā ir vērsies tiesā pret Kamparu (jā, tas, ka viņš vairs nav zvērināts advokāts, neliedz viņam tiesā pārstāvēt klientu).

Un tagad rodas jautājums, kādēļ dižais Maximas/Zolitūdes traģēdijas cietušo aizstāvis necīnās par netiklības upura tiesībām. Man ir četras versijas:
1) Viņš patiesībā to dara tikai slepenībā (maz ticams, jo tādu vērbālo caureju, kāda ir Gobzemam, reti kuram var novērot)
2) Viņš negrib to darīt (arī šis ir maz ticams, jo daudz spēcīgāks kompromats pret Vienotību būtu reāla lieta policijā vai tiesā, nevis tukšas pļāpas par iespējams esošu vai neesošu attēlu)
3) Bildes ir reālas, bet nav juridiska pamata tiesāties (un arī te es negribu ticēt, jo Aldis taču vienmēr ir bijis taisnības cīnītājs un ļaunuma atmaskotājs. Nevar taču būt tā, ka viņš vienkārši izvērš mobinga kampaņu pret kolēģi, kurš neapdomīgi nobildējis savu decili)
4) Bildes nepastāv (Neticu. Aldis nekad nemelo)

Esmu apjucis.

***

Gobzema kungs, Jūs varat mēģināt mūs sūdzēt tiesā par rakstā atrodamo fotokolāžu, taču aicinām aplūkot ECT praksi līdzīgās lietās un atgādinām, ka šo kolāžu veidojām, jo neuzskatām, ka mētāties ar paziņojumiem par politiskā konkurenta kailfoto ir valstsvīra cienīgi. Īpaši tad, ja šādiem paziņojumiem neseko cietušā aizstāvēšana. Tādēļ, ja kādu vēlaties iesūdzēt tiesā, varbūt uzrunājiet bildes saņēmēju un sāciet ar pašu Kampara kungu. Jo, ja viņa rīcībā patiesi ir pārkāpums, tam nebūtu jāpaliek bez sekām.

Google Maps piedāvā jaunu atrašanās vietas attēlošanas formātu

Google Maps ir izveidojis vēl vienu formātu kā attēlot adresi, kas varētu būt īpaši noderīgi tajos gadījumos, kad nav zināms precīzs ielas nosaukums un numerācija. Jaunā lietotnes iespēja nosaukta par Plus Code, jo tā pārveidos atbilstošās ģeogrāfiskās koordinātes – garumu un platumu – par speciālo septiņu zīmju digitālo kodu. Tas savā veidā aizstās ielu nosaukumu […]

- Sveiki, vai jums ir tāda grāmata, Kārlis Markss, saucās Kapitāls. Latviski bija Zvaigznei ABC.-...

- Sveiki, vai jums ir tāda grāmata, Kārlis Markss, saucās Kapitāls. Latviski bija Zvaigznei ABC.

- Nē, latviski noteikti sen vairs nav.

- Kādā citā valodā? Krieviski?

- Krieviski ir.

- Un cik tad tāds maksā?

- 4.50.

- Tiešām? Ej nu ej! Jūs neesat kaut ko sajaukuši? Tik maz? Tur taču kādi pāri 1000 lappušu. Atceros, skolas laikā bija tāds baigais ķieģelis jālasa. Nevar būt, ka tā maksā.

GoPro Labs piedāvā Hero8 Black pāris eksperimentālas iespējas

GoPro uzsācis piedāvāt dažas eksperimentālas iespējas Hero8 Black kameras lietotājiem. Pagaidām tās nodēvētas par beta stadijas iespējām, kas ļautu arī nākotnē gaidāmos GoPro modeļos piedāvāt ko līdzīgu. Pirmās divas eksperimentālās iespējas Hero8 Black izmantotājiem būs vēl labāka attēla stabilizācija un arī iespēja kontrolēt kameru ar QR kodiem. GoPro vēl šajā gadā iegādājās uzņēmumu ReelSteady, kas […]

Narkobarona Escobar brends šoreiz vēlas iznīcināt iPhone 11 Pro

Escobar apvienība, uzņēmums, krāpnieki, varam dēvēt to kā vēlamies, jo gan pašu acīm redzams, gan dažādi tehnoloģiju “jūtūberi” ir atmaskojuši šos pakaļdarinājumu ražotājus. Tas pat nav pakaļdarinājums, tas ir īsts produkts, kurš tiek pārdots par zemāku cenu. Un šoreiz Escobar pēc zeltītā Escobar Fold 2, kas bija vienkārši aplīmēts Samsung Galaxy Fold, ir metušies virsū […]

Pašizolācija, pt. L

Piecos no rīta pamosties no sapņa, kurā kārtoji vidusskolas eksāmenu. Viens no uzdevumiem – atpazīt pokemonu un aprakstīt to.

D vitamīna trūkums, iespējams, ir viens no Covid-19 smagas noristes iemesliem

Zinām, ka D vitamīnam ir liela nozīme mūsu veselībā. Daudziem cilvēkiem organismā tā trūkst. Taču nu informācijai par šo būtisko vitamīnu pievienojusies jauna šķautne – vai pietiekams D vitamīna līmenis asinīs var palīdzēt izvairīties no smagākas slimības gaitas, intensīvās terapijas un pat nāves COVID-19 inficēšanās gadījumā?

"Un tā es pārcēlos ar viņu kopā uz Spāniju," - viņsaulē aizgājušā ministra Āra Audera atraitnes dzīve pārmetusi neticamu kūleni

Pēc grūtas un patiesi smagas cīņas, glābjot ģimeni, cenšoties izvilkt dzīvesbiedru no depresijas, pēcāk sekojošajiem pārmetumiem par vīra iedzīšanu kapā gleznotāja Agija Jansone (46) no nelaimīgas un pārgurušas mocekles ir kļuvusi par savas dzīves karalieni... Spānijā.

Dienas grauds

vara bungas:  nezinu, kas ir šie patrioti, kāpēc šifrējas, cik tālu un kur aizvedīs savus atbalstītājus, bet situāciju viņi  diagnosticē itin  labi.

(ar saīsinājumiem)

“[..] Pagātne – mēs gribam neko no tās.

Nācijas tiek definētas to pastāvēšanas laikā. Ja viss ko mēs zinām ir šķidra versija “vadonībai”, revanšisms tādai vai citādai populācijai un mūžīga galvas kratīšana neo-liberālismam – tad – mums no šī nekas nav nepieciešams. Tāpat, kā pagātnes rēgi, kas beigu beigās stāsta tikai un vienīgi par sagrāvi, kā revolūcijas, kuras izdevušās tikai un vienīgi pateicoties oportūniskajām gaudām pie lielākiem galdiem – svešās zemēs.

Mums ir vajadzīgs jauns sākums. Mums ir vajadzīga jauna dvēsele – jo realitāte ir viena. Vai nu mēs nodarbinām sevi dzimstot, vai mirstot. Pašreizējā trajektorija ir nekas vairāk kā elpināšanas iekārta, kas pieslēgta pacientam, kuras muskuļi jau vairāk nav spējīgi kustēt. Mūsu sabiedrībā nav domas, nav pat domas rēga. Mums nav nedz nākotnes plānu – nedz lepnas pagātnes, kurā varētu rast mierinājumu.

Viss kas mums ir – rūgta pēcgarša un brūces kuras laizām gadu no gada – cerot, ka patreizējā trajektorija paglābs mūs no nacionālas katastrofas. Realitāte ir viena – mēs esam tik nabadzīgi, ka pat paši negribam šeit dzīvot. Visas mūsu nozares – ir viens vienīgs strupceļš, kurā nonākot gribas pamest laivu. Un laivu arī pamet. Latvija gadu no gada zaudē tās lielāko vērtību un nākotnes garantu – jaunatni. Nav prātīgi šos jauniešus apmelot patriotisma trūkumā vai balēs no pienākuma – prātīgāk būtu domāt – kamdēļ neviens par tādu konceptu kā “nacionāla un kolektīva atbildība” nerunā vispār. Šķietami – pie varas stūres sāniem ir gan nacionāli noskaņotas gan arī konservatīvi domājošas partijas, bet virve kaut kur pārtrūkst un mēs nonākam pie “balsojiet par mums un viss būs kā bija.” Šo, iepriekš minēto, lozungu ieraugot, teju gribas raudāt, jo kas tad īsti ir tās lietas kuras būtu vērts saglabāt? Pāris dāvanas no rātsnama lāpu gājiena un Leģionāru atceres dienas formā? Varbūt mūžīgā mūsu zemes iztirgošana? Varbūt Latvijas tautas iedzīšana mūžīgā apātijā par tās politiskajām norisēm?

Kas darāms?

Kā jau minēju iepriekš, mums ir kritiski jāizvērtē pagātne. Viss, kas grauj mūsu pašapziņu ir jāizmet – dažas lietas nepieciešams arī apsvērt skaidrāk un dažos jautājumos nepieciešams pacelt mūsu galvu augšup. Mums ir nepieciešama apziņas atdzimšana un arī perspektīva nākotnē. Kā maza mikrovalstiņa, mēs izdzīvot neesam spējīgi. Tā vietā – mums ir jādomā par apvienošanos ar Lietuvu un, laika gaitā, arī dzen ar Igauniju, jo tikai tā mēs varam sev nodrošināt cienījamu un ievērojamu vietu pie ģeopolitiskā spēles galda. Tikai tā – mēs varam runāt par kāda veida nacionāliem mērķiem, cerībām un idejām. “E plurubus unum” – jeb – “no vairākiem viens” – šāda ir Baltijas Republikas devīze. Šī apvienošanās kalpos kā Ziemeļu Zvaigne visai pasaulei. Jebkāda veida jautājumi par tāda vai citāda etnosa apdraudējumu ir lieki, jo mēs, kā jau brālīgas tautas, apzināmies nepieciešamību nesaplūst vienā masā un apzināmies arī mūsu lingvistisko dažādību, kuru iespējams nosargāt tikai un vienīgi nodrošinot kopēju un drošu ģeopolitisku veidojumu.

Kam mēs ticam?

Mēs ticam nacionāliem sindikātiem, nacionālām korporācijām, nacionālā gara atjaunošanai – caur militārā dienesta atjaunošanu. Mēs ticam jaunatnes ietērpšanai uniformās, kas liktu viņiem savu vietu sabiedrībā apzināties ikdienu, mēs ticam nācijai, kas spējīga radīt un arī vadīt kā nacionālu industriju, tā arī dzen nacionālu darba tirgu. Mēs ticam bezdarbnieku nodarbināšanai šajos nacionālajos projektus lai atgrieztu viņos izpratni par sevi, kā sabiedrības locekļiem un spēju nodrošināt sev un saviem tuvajiem cienījamu eksistenci. Mēs ticam, ka mēs esam spējīgi paši kaldināt savu likteni, mēs ticam, ka tikai caur vienotu nāciju mēs varam sākt risināt jebkāda veida problēmas. Mēs ticam cinisma galējai sakāvei mūsu gribas priekšā.

Mēs ticam mūsu tautai un mēs ticam mūsu ideāliem.

Mūžību Nācijai! ”

vairogs.org

Video vērojams, kā NASA astronauti pirmo reizi manuāli vada SpaceX Crew Dragon

Gandrīz divas stundas pēc tam, kad NASA astronauti Bobs Behnkens un Dags Harlijs kļuva par pirmajiem astronautiem, kuri kosmosā nokļuvuši, izmantojot privātas kompānijas raķeti, viņi arī kļuva par pirmajiem, kuri izmēģināja kosmosa kuģa manuālu vadību. Tas tika darīts ar skārienjutīgā ekrāna vadības paneli.

SpaceX veidotās Crew Dragon kapsulā nav izmantots slavenais manuālo vadības ierīču un slēdžu labirints, kas atrodams tādos kosmosa kuģos kā, piemēram, Space Shuttle vai Apollo. Tā vietā Crew Dragon pilotiem priekšā ir tikai trīs lieli skārienekrāna paneļi un dažas rezerves pogas. Tāpēc reizēs, kad astronautiem ir manuāli jākontrolē kosmosa kuģis, viņi to dara, izmantojot videospēļu stila interfeisu.

Behnkenam un Harlijam bija jāizmanto šī saskarne īsam testa braucienam, kad SpaceX lika viņiem pārņemt Crew Dragon manuālu vadību. Mērķis bija pārliecināties, ka viss darbojas pareizi.

Kaut arī kosmosa kuģa manuāla vadība sastāvēja tikai no dažiem pieskārieniem, bija satriecoši redzēt, ka kosmosa kuģi ir iespējams vadīt, izmantojot to pašu displeja tehnoloģiju, kuru mēs izmantojam, lai pārbaudītu Instagram vai ritinātu cauri e-pastiem. Jāatzīmē arī tas, ka lietotāja interfeiss ir ļoti līdzīgs tiešsaistes lidojuma simulatoram, ko SpaceX izlaida tikai pirms divām nedēļām. Simulatora aprakstā teikts, ka tajā ir faktiskā interfeisa vadīklas, ko NASA astronauti izmanto, lai manuāli vadītu SpaceX Dragon 2 transportlīdzekli.

Simulator of Crew Dragon docking with @space_stationhttps://t.co/vVqJfnbuNC pic.twitter.com/ZH3bkT0DhM

— SpaceX (@SpaceX) May 12, 2020

Lielākajai daļai Crew Dragon manevru jānotiek autonomi, tāpēc, ja Behnkena un Harlija misijas laikā viss noritēs labi, viņiem šīs vadības ierīces vairs nebūs jāpielieto. Un, lai arī tas nav tik sarežģīti kā kosmosa kuģa vadīklas, kuras mēs bieži redzam sci-fi filmās, skārienekrāna interfeisa izmantošana SpaceX Crew Dragon kontrolēšanai, ir liels solis uz priekšu nākotnē.

The post Video vērojams, kā NASA astronauti pirmo reizi manuāli vada SpaceX Crew Dragon appeared first on Datuve.

par atkritumiem

vakar gāju pa savu mīļāko meža taku un pamanīju atkritumus. fui! slikti, citi cilvēki slikti, es labs. pukojos, pukojos, nolēmu atpakaļceļā savākt daļu.
izrādās, ka nav nemaz tik viegli savākt pēc citiem. visādus attaisnojumus izdomāju, savācu tik kādu pusi no redzētā, teicos citreiz paņemt maisiņu līdz.

Dienas grauds (papildināts 29.05.)

vara bungas: Savējie sapratīs. Pilns ar menedžeriem, līderi izēsti  vai atstumti no vadības, potenciālie līderi tā nomaskējušies, ka gandrīz nav saskatāmi. Ne tikai pie mums tā ir problēma, bet tā IR problēma.

[..] Ego creates formulaic, by the book officers who are afraid to deviate from the norm lest it look bad on them. They focus on metrics rather than an ethos. They are managers; they are not leaders. They dictate; they do not inspire.

And yet, they survive within the system. Since they do not battle with the system – and since the system is geared towards metric-leaning self-aggrandizers – these managers continue to get promoted. Until suddenly they’re running entire organizations. And then we wonder why we have so few leaders in the Army and so many managers. [..]”

avots

UPD1 he, he, trāpīgas pārdomas, diemžēl

Vai var braukt karpās ar vilcienu?

Ir jau nomainījušās vairākas karpinieku paaudzes, bet viņu makšķeres allaž ir bijušas nemainīgā garumā. Pareizāk sakot – mums bija milzīga izvēle starp 12 un 13 pēdu kātiem. Stundām varējām strīdēties, kuri no tiem ir labāki un kad. Un nereti nonācām pie opcijas 12 pēdas ar pusi… Plusi vien Normāls karpu kāts nelien nevienā bagāžniekā, tāpēc mums vajag kasti uz jumta. Vai busu. Vai vismaz džipu. Un pāris tonnas citu sīkumu, ar ko mašīnu piekraut līdz lūpai.

Pašizolācija, pt. XLIX

Grūti iemigt, ja galvā pēkšņi sākas Bēthovena solokoncerts. Fortississimo, protams.

Dienas grauds

vara bungas: Amatieri…

SOP: Novelc formu un tad rāpo.

PS laupīšanu skaits US

WATCH: Powerful moment in Los Angeles as several @LAPDHQ officers step forward to take a knee during protest outside police headquarters.
via @ABC pic.twitter.com/UIGnXYALW5

— KT Counter Intelligence (@KremlinTrolls) June 2, 2020

Pašizolācija, pt. LIII

Sniegbalto zeķu tuvplāni kosmosā – veļas pulvera ražotāja slēptā reklāma?

Labākais jaunais Latvijas fotogrāfs – Filips Šmits

Filips Smits 171. jūnijā festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2020” ietvaros tika piešķirta FK Balva labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam un šogad to saņēma Filips Šmits. Balvā viņš ieguva Baltijas Foto Servisa dāvanu karti, žurnāla “Foto Kvartāls” (FK) izdotos drukātos izdevumus, kā arī savu darbu publikāciju žurnālā FK.
FK Balvu organizē žurnāls Foto Kvartāls un tās mērķis ir piedāvāt platformu jaunajiem fotogrāfiem, lai ar saviem darbiem sasniegtu plašāku auditoriju. Fināls šogad norisinājās Zoom vebinārā, kur fotogrāfi uzstājās ar savu darbu prezentācijām, kuras vērtēja starptautiska žūrija – žurnāla Bird In Flight fotoredaktore Ļoļa Goldšteina no Kijevas, neatkarīgais kurators Braņislavs Stepaneks no Bratislavas un žurnāla FK galvenais redaktors un festivāla “Rīgas Fotomēnesis” direktors Arnis Balčus. Finālu vēroja arī vairāki simti skatītāji Zoom un Facebook tiešraidē.

Sony PS5 spēles nebūs saderīgas ar PS4

Ikreiz, kad tiek palaista jauna konsoļu paaudze, mēs parasti redzam, ka izstrādātāji veido spēles, kas ir pieejamas abām paaudzēm.

Tas ir paredzēts, lai palīdzētu pārejai, kā arī pārliecinātos, ka pašreizējās konsoles īpašnieki nejūtas pārāk atstumti. Tomēr šķiet, ka šī nav stratēģija, kuru Sony pieņems, vismaz ne viņu pirmo spēļu nosaukumiem.

Intervijā GamesIndustry.biz Sony Interactive Entertainment izpilddirektors Džims Raiens sacīja: “Mēs vienmēr esam teikuši, ka ticam paaudzēm. Mēs uzskatām, ka, saskaroties ar visām grūtībām izveidot nākamās paaudzes konsoli, tajā vajadzētu iekļaut līdzekļus un priekšrocības, ko iepriekšējā paaudze neietver.”

Šķiet, ka tas notiek pretējā Microsoft virzienā, kur uzņēmums ir apsolījis, ka vismaz pirmos divus gadus pirmās puses Xbox Series X spēles būs pieejamas arī Xbox One. Tas varētu sagādāt vilšanos PS4 spēlētājiem, ja vien, neesat jau ieplānojis iegādāties PS5.

Raiens arī nesen bija norādījis, ka PS5 nebūs lēts. Vēlreiz šķiet, ka tas ir pretrunā ar Microsoft stratēģiju, kurā uzņēmums plāno piedāvāt Xbox Series X konkurētspējīgu cenu ziņā.

Avots: Ubergizmo

The post Sony PS5 spēles nebūs saderīgas ar PS4 appeared first on notepad.lv.

Portrets eļļā

Visa fotogrāfija, pareizāk sakot fotoattēli, ir pagātnes mirkļu fiksācija. Visa mūsu dzīve sastāv no nepārtrauktu mirkļu kopsummas. Tātad, katrs attēls ir tikai mirklis cilvēka mūžā. Vieta – garuma un platuma grādu nosacītā krustpunktā. Mūsdienās to laikam dēvē par  GPS.

Cilvēka atmiņu faili ir apbrīnas vērti. Gadu desmitiem tie spēj saglabāties. Tad kādā brīdī ieraudzītais attēls tos atver. Fotogrāfija nav aizstājama ne ar atmiņu stāstījumu, ne zīmējumu, ne gleznu. Tikai fotogrāfija visprecīzāk spēj saglabāt bijušo nākotnei.

Fotoarhīvu dzīlēs iespējams atrast interesantas lietas, – notikumu atainojumus, personas ar tā laika apģērbu un vidi. Uzņemto kadru lēvenī fotogrāfs kopā ar uzticamu palīgu izcels dienas gaismā nekad nekopētus negatīvus. Brīnīsies pats un ļaus to darīt arī citiem.

Ilustrācijai  seko Maskavā Izmailova parkā 1987. gadā uzņemtā melnbaltā fotofilma.

Pirms 33 gadiem…

Gunārs Janaitis, 2020. 31. 05.

 

Tesla samazinājusi savu elektroauto cenas ASV un Ķīnas tirgos

Kopš Teslas automašīnu iznākšanas, īpaši jau pēc Model 3 parādīšanās, elektroauto cenas ir pietiekami bieži mainījušās, ko nevar novērot parasto autoražotāju piedāvājumā. Taču pēc paziņojuma, ka tiks paaugstināta autopilota cena, pašu auto cena samazinājusies no 2 līdz 5 tūkstošiem USD. Tesla Model 3 lētākā modeļa cena samazināta par 2000 USD, no 39 990 uz 37 […]

Facebook pārbaudīs aizdomīgi populāru kontu identitāti

Facebook jau kādu laiku cenšas cīnīties ar dezinformāciju, pārbaudot dažādu Facebook esošu lapu pārvaldītāju identitātes. Tomēr šobrīd sociālais medijs sācis pastiprinātu uzmanību pievērst tieši atsevišķu lietotāju kontiem. Redzeslokā īpaši nonāks neverificētie konti, kuru īpašnieku publicētās ziņas ātri vien sasniedz galvu reibinošus popularitātes apmērus ASV. Facebook sola samazināt dezinformācijas riskus un viltus ziņu izplatīšanu, pārbaudot, vai […]

Bankomātu skaits samazinās cilvēku plūsmas un paradumu dēļ

Skaidras naudas izņemšana ārpus lielajām pilsētām pēdējos gados dažviet ir kļuvusi  sarežģīta. Galvenais faktors, kāpēc mainās gan bankomātu, gan filiāļu atrašanās vieta, ir cilvēku plūsma un paradumu maiņa, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Huawei P20 Pro un Mate 10 sāk saņemt Android 10 ar EMUI 10

Google burtiski pēc pāris dienām izlaidīs pirmo publisko Android 11 beta operētājsistēmas versiju, bet vēl arvien ir simtiem un tūkstošiem jau esošo viedtālruņu modeļu, kas pat līdz Android 10 nav tikuši. Tiek ziņots, ka Huawei uzsācis izsūtīt EMUI 10 saskarnes versiju kopā ar Android 10 saviem P20 Pro un Mate 10 viedtālruņu modeļiem. Huawei Mate […]

Tā rūdījās bārdas (papildināts)

vara bungas: Rudbāržos taps militārā profene – internāts ar plānoto jaudu 200 kadeti  (4 kursi pa 50 kadetiem) un vidēji 3-5 milj. izmaksām gadā no AM budžeta. Skolā tiks nodarbinātas ap 20 militārpersonas. Mācību uzsvars uz līderību, fizisko sagatavotību un eksaktām zināšanām. Tas noteikti lābāks budžeta naudas izlietojums par māžošanos ar “visaptverošu” VAM, kas  izmaksā divreiz vairāk.

“[..] Pulkveža O. Kalpaka profesionālajā vidusskolā tiktu uzņemti 9. klases absolventi un viņiem piedāvāts apgūt vispārējo vidējo izglītību (10.–12. klase) ar pastiprinātu inženierzinātņu tehnisko priekšmetu apguvi, angļu valodu, līderību, sporta nodarbībām, militāro mācību un ceturtajā mācību gadā – praktisko kaujas mācību apguvi (960 h nodarbības). Pabeidzot šo izglītības iestādi, skolēni iegūtu profesiju – jaunākā līmeņa militārais vadītājs, kuras standarts turpmāk ir jāizstrādā. Plānots, ka šī profesionālā vidusskola būtu Aizsardzības ministrijas padotības iestāde, kura tiktu finansēta no Aizsardzības ministrijas budžeta, neprasot no valdības papildu budžeta līdzekļus. [..]”

Ziņojumā ir arī citi interesanti fakti.

avots

UPD1 Interesanti, ka līdzīgu mācību iestādi pabeidzis brig.ģen. G.Kerlins. Re, ko viņš stāsta intervijā žurnālam “Kadets”( Nr.47, 2019. 95.lpp,) :

“[..] Kad PSRS norietā es pēc astotās klases iestājos tādā speciālā internātskolā, kas bija nacionālā versija Suvorova skolai. Tādas bija arī Lietuvā, Kazahstāna, Ukrainā un citur. To mērķis bija piesaistīt padomju armijai nacionālos kadrus. Internātskola bija ar padziļinātu krievu valodas ap-guvi un militāri fizisko sagatavošanu. Klasiskā Suvorova skola tolaik bija divgadīga krie-vu jauniešiem, bet nacionālo republiku izpildījumā – trīs gadi. Principā vidusskola. Pēc tās beigšanas bija iespēja bez iestājpārbaudījumiem un eksāmeniem iestāties padomju karaskolās. Tiem, kas godīgi atzinās, ka nestāsies padomju karaskolā, reizē ar diplomu iedeva pavēsti par iesaukšanu obligātajā dienestā. Kā uzzināju no iepriekš beigušajiem, tad viņi tika iesaukti dienestam Pleskavas desanta divīzijā. Man jau bija radies pietiekami izglītots priekšstats, kas ir kurš, un, neskatoties uz to, ka karavīra profesija mani jopro-jām interesēja, es jau biju izlēmis, ka nebūšu virsnieks padomju armijā. Internātskolu es pabeidzu pirms Jāņiem, un man vēl nebija pilni 18, ja tā būtu bijis, tad pēc šāda lēmu-ma arī man tiktu izsniegta iesaukuma pavēste. Šā vai tā, pavēste man būtu pienākusi pēc dzimšanas dienas jūlijā un līdz ar rudens iesaukumu es droši vien dotos uz to pašu Pleskavas desanta divīziju. Bet tad jau bija augusta notikumi, un mēs atguvām savu neatkarību.[..]”

Šada tipa skolas var ne tikai pievērst, bet arī novērst jaunekli no armijas karjeras ?

Kritiska Android ievainojamība urķiem ļauj zagt informāciju no gandrīz visām lietotnēm

Kārtējo reizi uzmundrinošas ziņas Android faniem – drošības pētnieki atklājuši Android ievainojamību, kas ļauj urķiem piekļūt gandrīz jebkuras Android ierīces saturam un lietotņu datiem. Ko nozīmē “gandrīz jebkuras”? Tieši to arī nozīmē, jo ievainojamība ietekmē Android 9 un vecākas viedierīces. Tātad teorētiski problēmas var rasties ar vismaz 90% Android viedierīču. Labā ziņa ir tā, ka […]

Būvējot augstsprieguma elektrolīniju, Stopiņu novadā atklāti 18.gadsimta apbedījumi

"Augstsprieguma tīkla" elektrolīnijas uz Igauniju būvniecības laikā Stopiņu novadā atklātas liecības par cilvēku apbedījumiem, informēja kompānijas pārstāve Aija Ikstena. Apbedījumi varētu būt veikti 18. gadsimtā, liecina piesaistītā uzņēmuma "Archeo" arheologu izpēte.

Virtuālā gājiena tautas tērpos fotogrāfijas apskatāmas vienkopus

Virtuālais gājiens “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” 2020. gada 4. maijā sociālo tīklu vidē pulcināja vairākus tūkstošus individuālo tautas tērpu īpašnieku un māksliniecisko kolektīvu dalībnieku. Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) vēlreiz izsaka paldies ikvienam, kas apņēmības pilns ģērbās tautas tērpā par godu Latvijai tās neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtā. Gājiena dalībnieku fotogrāfijas, lejuplādētas no sociālajiem tīkliem, [...]

NASA piedāvā darbu, kurā iespējams veselu gadu pavadīt izolācijā

Iespējams kādu dienu cilvēks patiešām dzīvos uz citas planētas, taču lai līdz tai nokļūtu būs jāiegulda milzīgs darbs un laiks. NASA jau sāk šai dienai gatavoties, piedāvājot interesantas vakances, kurās cilvēkiem periodā no 4 mēnešiem līdz 1 gadam būs jādzīvo speciāli izolētā vidē. Šādas pozīcijas izveidotas tāpēc, lai būtu iespējams iegūt datus par cilvēku psiholoģisko […]

Tiks noskaidrots labākais jaunais Latvijas fotogrāfs

Anna DzērvePirmdien, 1. jūnijā plkst. 19:00 Zoom vebinārā (https://us02web.zoom.us/j/85760686641) un Facebook tiešraidē norisināsies FK Balvas fināls, kurā publisko prezentāciju veidā tiks noskaidrots labākais jaunais Latvijas fotogrāfs. Konkursu rīko žurnāls “Foto Kvartāls” sadarbībā ar BFS un tas notiek festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2020” ietvaros.
Konkursā varēja pieteikties Latvijas fotogrāfi, kas ir savas karjeras sākumposmā. No 33 pieteikumiem finālam tika atlasīti desmit fotogrāfi: Adelīna Kalniņa, Aleksandrs Vasiļevskis, Anna Dzērve, Antra Oša, Diāna Sutugina, Filips Šmits, Henri Laķis, Jānis Škapars, Marija Luīze Meļķe un Oskars Artūrs Upenieks.
FK Balvas pasākumā katrs finālists prezentēs savus darbus, īsumā iepazīstinās ar to ideju, kontekstu un tapšanas aizkulisēm, prezentāciju komentēs žūrijas locekļi, jautājumus Zoom platformā varēs uzdot arī skatītāji. Finālistus vērtēs starptautiska žūrija – žurnāla Bird in Flight fotoredaktore Ļoļa Goldšteina no Kijevas, neatkarīgais kurators Braņislavs Stepaneks no Bratislavas un žurnāla FK galvenais redaktors un festivāla Rīgas Fotomēnesis direktors Arnis Balčus. Uzvarētājs iegūvs dāvanu karti fotoprecēm un pakalpojumiem “Baltijas Foto Servisā” 150 EUR vērtībā, FK izdotos drukātos izdevumus, kā arī iespēju savus darbus publicēt žūrnālā FK.

ASUS ROG Strix Scar II spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

ROG Strix Scar II (GL704GW) klēpjdatora modelis nu nekā nav dēvējams par jaunu, tas iznāca pirms gandrīz diviem gadiem, bet klēpjdators piedzīvojis uzlabojumus – tas atvadījies no Nvidia Pascal arhitektūras videokartēm, to vietā nākušas jūtami jaudīgākās Turing videokartes, bet nekas cits šajos klēpjdatoros izmainīts nav. Interesanti, ka ASUS nav izmainījis ROG Strix Scar II uzbūvē […]

Sony ZV-1

ZV 1 Front Tilt Tally JammerSony šodien izziņoja jaunu kabatas formāta fotokameru ZV-1 – vieglu, kompaktu “viss vienā” stila risinājumu. ZV-1 apvieno ērti lietojamas funkcijas ar bezkompromisu attēlveidošanas tehnoloģiju, padarot to par ideālu rīku ikvienam satura veidotājam neatkarīgi no prasmju līmeņa.
“Sony ZV-1 tika veidots atbilstoši mūsdienu video veidotāju augošajām prasībām,” sacīja Jans Salmons Legaņērs (Yann Salmon Legagneur), Sony Europe produktu mārketinga direktors digitālās attēlveidošanas segmentā. “Šī kamera ir tiešas atgtriezeniskās saites rezultāts no Sony ierīču lietotājiem, kam primārais ir satura radīšana, tāpēc hibrīdierīces kļuvušas neērtas. Kamerai ir inovatīvs dizains un daudzas jaunas tehnoloģijas, iestatījumi un režīmi. ZV-1 mērķis ir ļaut objektam izcelties jebkurā vidē. Katra funkcija ir optimizēta jebkura veida ikdienas vlogošanai.”

Poļi pielāgojas

vara bungas: Vienmēr skeptiski skatos uz nacionālās drošības stratēģijām, jo tās (parasti) neiztur kritiku to ievērošanas aspektā un (bieži) smird pēc naftalīna, jo pamatā apraksta komunikācijā aprobētus riskus (publika ar tiem jau ir apradusi), bailīgi ignorējot nākotni (“nevajag tracināt tautu”(c)). Tomēr jāņem vērā, ka pēc 2014.gada ne visās Eiropas valstis  turpina rakstīt savas drošības stratēģijas”uz at*isies”.

PL pēc ilgāka laika (6 gadi) publicēja savu jauno nacionālās drošības startēģiju, kuras militārāis bloks (viena lapa) ir  svarīgs 3B drošībai, jo atrodamies vienā reģionā, esam pakļauti salīdzināmiem  riskiem un militāri esam atkarīgi no PL paļaujamies viens uz otru. Tādēļ šāda līmeņa sabiedroto plānošanas dokumentus ir jāstudē, nevis tikai par tiem jāzina.

PL definē militāros izaicinājumus un atbildes uz tiem šādi:

1) “[..] growth rate of defence spending, reaching 2.5% of GDP in 2024[..]”

VB: Solīda atbilde gaidāmajai ekonomiskai krīzei.

2) “[..]The development of new technologies, both civilian and military ones, contributes to significant increase in the employment of unmanned and autonomous systems, automated and robotized weapon platforms using artificial intelligence, as well as long-range precision weapon systems, including ballistic and cruise missiles. [..]”

VB: Diez vai mēs drīz tiksim pie šādām mantām, bet izgudrot vai pārņemt taktiku cīņai ar AI vadītām C2 ķēdēm ir  ķīla mūsu izdzīvošanai nākotnes kaujas laukā.

3)”[..]An increased likelihood of tactical nuclear weapons  being used in a classical military operation, including as a means of de-escalation, is regarded as particularly dangerous.[..]”

VB: …nesakiet, ka jūs nebrīdināja.

4) “[..]  adapt training programmes to respond in particular to the challenges presented by the modern multi-domain operational environment, [..]”

VB: labs jautājums  ” Kā ir mainījušās MŪSU kājnieku apmācības programmas ņemot vērā pretinieka kaujas vadības sistēmu modernizāciju un attīstību?”

5) “[..] capabilities to conduct asymmetric operations, building Anti-Access/Area Denial systems (battlefield isolation) and maneuverability of operations, [..]”

VB: PL plāno liegt pretiniekam saņemt papildspēkus. Domas aiznes uz Karaļaučiem…

6) “[..] as well as the ability to stay away from permanent dislocation for a lengthy period of time.[..]”

VB: Agrāk teiktu “ekspedicionārās spējas” ar domām par siltajām valstīm, tagad – decentralizāciju un pašpietiekamību savā teritorijā.

7) “[..] Build a national integrated situational awareness system, based on various means of reconnaissance, communication, command and control, including national Earth observation satellite systems and unmanned aerial vehicle systems operating in network centric structures, while maintaining full cryptographic security. Build up national satellite communications systems. [..]”

VB: PL atbilde uz iespējamo Atvērto debesu līguma izbeigšanos ?

8) “[..] Improve the mobilisation system, including the training of personnel reserves{..]”

VB: Skat vēl līdz OMD aizrunāsies, lai gan ar 100K+ PD karavīru rezerve  veidojas pati no sevis.

9) “[..] Implement the programme of building Territorial Defence Forces, creating conditions for the development of common civic defence readiness in the territory of the whole country[..]”

VB: PL pēc LV parauga veidos ZS (tikai ierādot tiem atbilstošu vietu aizsardzības sist“emā) un pārņems  “visaptverošās aizsardzības” pieredzi ( ja būs, ko pārņemt).

avots

Ķoniņciema Elku pilskalns

Profila informācija

Detalizētu informāciju var meklēt opendata.latvijas-pilskalni.lv.

Profils A

Profils B

Atrašanās vieta

Koordinātas: 56.8064, 21.23449

Waze Google Map Here WeGo Sygic Car Navigation

Statuss

Informācija Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes reģistrā nav atrodama.

3D modelis

Ķoniņciema Elkas pilskalna virsmas modelis. Skats no augšas. Modeļa veidošanā izmantoti brīvpieejas LIDAR dati vietnē lgia.gov.lv.

 

Stāstam vēl arvien ir nozīme … stāsts par pacienta nāvi, vecāku izvēlēm un ārsti

Ar ārstes Kristīnes Pitkevičas atļauju publicēju viņas ierakstu Facebook, kas sacēla komentāru vētru:

“Kolēģei šonakt dežūrā nomira pacients – sešgadīgs puika.

Pirms gada viņš saslima ar difteriju, saslima ļoti smagi – attīstījās miokardīts (sirds muskuļa iekaisums), smaga sirds mazspēja, sirsniņa faktiski nemaz vairs nerāvās, puiku vairākkārtīgi reanimēja, viņš ļoti ilgi gulēja intensīvajā terapijā pie visādiem aparātiem un mazā dzīvībiņa karājās gaisā. Puikas sirds tā arī neatkopās un beigu beigās tika pieņemts smags lēmums implantēt mākslīgo sirdi. Lai arī tā bija vienīgā iespēja izglābt bērna dzīvību, tas stipri ierobežoja viņa dzīvi un viņa nākotni – nu viņš bija pilnībā atkarīgs no elektriskās rozetes, no asinsreces preparātiem, drīkstēja doties pastaigā vien pa slimnīcas teritoriju, nedrīkstēja dauzīties, lekt, skriet, darīt visu to, ko viņa vienaudži dara ikdienu, jo allaž bija jāstiepj līdzi liela kaste dzīvības cenā – paša mākslīgā sirds. Ar corona uzliktajiem ierobežojumiem puikas ikdiena kļuvusi vēl bēdīgā, jo pierasto daudzu ciemiņu vietā nu drīkstēja nākt tikai mamma vai tētis un tikai pa vienam. Arī slimnīcas kafejnīca tikai slēgta, kur viņam tik ļoti patika nākt.
Absolūti neskaidra visu šo laiku bija puikas nākotne – pēc sarežģītas primāras cīņas ar difterijas bacili nebija atlabušas nieres un puika bija atkarīgs no dialīzes – regulāras asiņu attīrīšanas. Tādēļ arī ēdienkarte bija strikti ārstu kontrolēta un tajā bija pavisam maz vietas spontāniem našķiem. Un tādēļ puika arī netika uzņemts transplantācijas gaidīšanas listē.

Bet puika kā jau sešgadīgs puika – skatījās multenes, zīmēja kopā ar bērnu nodaļas audzinātāju un mācījās burtiņus, spēlēja virtuālo futbolu, sapņoja kļūt pr futbolistu un ļoti lepojās, ka šogad ies pirmajā klasītē. Kaut arī “mājmācībā” ar slimnīcas skolotāju, bet tomēr!

Pirms nedēļas viņš saslima. Vispār jau jocīgi teikt par jau tā smagi slimu bērnu “saslimis”, bet ierastā un šķietami stabila lietu kārtība tika izjaukta – temperatūra, slikti asinsrādītāji, klepus. Un tad sākās ķēdes reakcija – viena slikta lieta radīja simts citas sliktas lietas, kas katra atkal radīja vēl simts citas. Pēdējās trīs diennaktis puika pavadīja reanimācijā – atkal mākslīgā koma, atkal plaušu ventilācija, atkal tikai sliktas ziņas, nopūtas un asaras.
Šonakt mani kolēģi veselu stundu viņu reanimēja. Pārtrauca vien tad, kad puisīša vecāki paši to palūdza – tas bija bezcerīgi, vairs nebija neviena paša diedziņa uz kura varētu noturēt šajā saulē viņu mazo dēliņu.

Man nācies vienreiz runāt ar šiem vecākiem – tā ir ļoti situēta un jauka ģimene. Abi labi izglītoti; juristi (mamma gan aizgāja prom no darba, kad puika saslima), vēl ir vecākā māsiņa – liela malacīte.
Pirms pāris gadiem vecāki tiesājās ar bērnu dārzu, kas bija atteicies puiku uzņemt, jo viņš ne pret ko nebija potēts. Vecāki apelēja pie tā, ka tas nav likumīgi un uzvarēja. Tāda likuma toreiz tiešām nebija.

Nav arī likuma, pēc kura varētu vērsties pret vecākiem, kas izvēlas nepotēt savus bērnus, tādejādi nenodrošinot viņiem tiesības uz dzīvību. Nav likuma, pēc kura varētu sodīt pašpasludinātos youtube guru un “alternatīvos dakterus”.

Nav likuma, kas aizbāztu mutes “vakcīnu kaitīgumu apgaismotājiem”, kuri klaji melo, jo mums ir vārda brīvība.

Šonakt, pirms vest mazo puisīti uz morgu, mana kolēģe pati ņēma ārā no viņa nedzīvā ķermenīša visus katetrus. Parasti to dara māsas, bet šoreiz māsiņa to emocionāli nevarēja. Sēdēja, raudāja un nespēja pārstāt.
Kad puisītis bija prom, iededza svecīti viņa reanimācijas palātā. Pieaugušo reanimācijā tā nekad nedara, tur ir cita statistika un cita medicīna. Bet bērnu reanimācijā tālā atvilktnē ir noliktas sveces. Reizei, kad kāds bērns aizies. Arī no slimībām, kuras ir tik viegli novērst.”

Kristīnes stāsti no viņas ārstes pieredzes ir ļoti smalkjūtīgi, dzīvi, es ļoti labprāt tos lasu. Es ļoti vēlējos, lai viņa šo stāstu publiskotu. Stāsti ir iedarbīgi. Rezultāts bija negaidīts un pārsteidzošs – viņa saņēma žūksni naidīgu pretvakcinēšanās atbalstītāju komentāru pie sava ieraksta un personīgas vēstules ar ļaundabīgiem vēlējumiem. Pulks interneta “detektīvu” tagad medī visu informāciju par Kristīni un ceļ jezgu.

Mēs nereti brīnamies, kāpēc antizinātnes aizstāvji ir tik populāri. Es domāju, ka arī viņu izmantoto komunikācijas metožu dēļ. Oficiālās iestādes publicē sausus zinātniskus faktus. Tie neaizķer, bet dzīvs stāsts emocionāli uzrunā. Antivakcinētāji izmanto emocionālus pieredzes stāstus, lai pārspētu oficiālo statistiku, un tas viņiem izdodas, jo atsevišķās valstīs pieaug vecāku skaits, kas atsakās vakcinēt savus bērnus. Gluži kā Kristīnes pacienta vecāki, izglītoti cilvēki. Tajā brīdī, kad otra puse nāk ar savu pieredzes stāstu, tas saceļ dusmas un vētru antivakcinētāju vidū. Ārsti, runājiet par savu pieredzi! Sabiedrības izglītošanai tas strādā daudz labāk par zinātniskiem faktiem.

… bet arī saprotams, kāpēc ārsti negrib publicēt savas pieredzes stāstus … jo kurš gan grib interneta detektīvus, draudu vēstules un ļauna vēlējumus?

331253359_5dc771b3d9_o

Attēla autors: MaryLane

 

 

Mammu, tēti, es esmu gejs! Kā pieņemt bērna seksuālo orientāciju

Nopērc tālruni – saņem izsekošanu: Eiropā iesniegta sūdzība pret Google

Asociācija noyb.eu, kas cīnās par Eiropas lietotāju digitālajām tiesībām, ziņo, ka ir iesniegta oficiāla GDPR pārkāpuma sūdzība par uzņēmumu Google, ka tas bez likumīga juridiskā pamatojuma izseko lietotājus, izmantojot “Android Advertising ID”. Dati, ko vāc ar šo unikālo izsekošanas ID, tiek nodoti neskaitāmiem citiem uzņēmumiem reklāmas sistēmās. Lietotājam nav reālu iespēju to kontrolēt, jo Google neļauj atteikties no ID, bet atļauj tikai izveidot jaunu.

 

Attēls no Norvēģijas Patērētāju padomes ziņojuma

Attēls no Norvēģijas Patērētāju padomes ziņojuma “Out of control”.

Katru reizi, kad lietotājs iegādājas jaunu Android tālruni un pirmo reizi to ieslēdz, Google tālrunim piešķir unikālu izsekošanas ID. Gluži kā “digitālā numura zīme” šis izsekošanas ID ļauj Google un neskaitāmām citām firmām uzraudzīt lietotājus. “Būtībā jūs nopērkat jaunu Android tālruni, bet ar izsekošanas ID viņi jums piegādā izsekošanas ierīci,” saka Stefano Roseti, noyb.eu privātuma jurists.

ES likumi pieprasa lietotāja izvēli. Saskaņā ar stingro Eiropas privātuma likumu GDPR tādai izsekošanai ir nepieciešama lietotāja piekrišana. Pirms izsekošanas ID piešķiršanas Google nesaņem likumīgu piekrišanu, bet gan, šķiet, vienkārši ģenerē šo ID bez lietotāja piekrišanas. Google apgalvo, ka lietotāji var kontrolēt savu datu apstrādi, taču Android neļauj atteikties no izsekošanas ID. Tas lietotājiem tikai ļauj ģenerēt jaunu izsekošanas ID, lai ar to aizstātu iepriekšējo. Tādējādi netiek dzēsti iepriekš savāktie dati un izsekošana netiek pārtraukta.

“Tas ir kā izsmiekls: Google apgalvo, ka, ja vēlaties, lai viņi pārstātu jūs izsekot, jums ir jāpiekrīt jaunai izsekošanai. Tas ir tāpat kā līguma darbības pārtraukšana tikai tad, ja jūs parakstāt jaunu līgumu. Liekas, ka Google sistēma principā liedz lietotājam izmantot savas tiesības,” skaidro Stefano Rossetti, noyb.eu privātuma jurists.

Oficiālā juridiskā sūdzība (PDF) kāda Austrijas pilsoņa vārdā ir iesniegta Austrijas Datu aizsardzības pārvaldē (Austrian Data Protection Authority – DPA), un šī sūdzība daļēji balstās uz Norvēģijas Patērētāju padomes ziņojumu “Out of control“. Austrijas DPA var iesaistīt šajā lietā citu Eiropas valstu datu aizsardzības iestādes. Saskaņā ar GDPR šīs iestādes var uzlikt Google sodu līdz 4% no uzņēmuma globālā apgrozījuma, tas ir, līdz 5 miljardiem eiro.

 

Huawei Gt 2e viedpulksteņa apskats

Divas nedēļās lietoju un testēju jaunāko Huawei pulksteni GT2e. Pulkstenis tik ātri iekļāvās manā ikdienā, ka es pat to nemanīju. Tā ir viņa labākā īpašība – ierīce, kas ikdienā dara savu darbu bez kaitinošiem mīnusiem.

Vairāki mīnusi, kurus pamanīju, lietojot iepriekšējo modeli GT2, ir laboti. Jo īpaši par ciparnīcās attēloto informācijas daudzumu – baterija, soļi, kalorijas… tagad viss skaidri un gaiši tiek uzrādīts, kas ir ļoti patīkami. Arī ciparnīcu dizainu daudzumi tagad ir apmierinošā skaitā – katrai dzīves situācijai. No askētiski minimālistiskiem dizainiem līdz pandu lācīšiem vai steampunk.

Lielākā dizaina izmaiņa ir perforētā silikona siksniņa. Man patīk, jo tā ir elastīgāka un, ja vien neesi sporta nodarbībā, āda zem siksniņas nesvīst. Var just, ka ierīce ir izstradāta no kvalitatīviem materiāliem, lai kalpotu ilgi vai līdz mirklim, kad apniks.

Baterija joprojām ir viens no lielākajiem bonusiem. Pulkstenis var darboties līdz pat divām nedēļām bez uzlādes! Šis laiks būs īsāks, ja aktīvi izmantosiet kādu no sporta funkcijām. Piemēram, skriešanu, kas ne tikai uzskaitīs visus ķermeņa datus, kilometrus un soļus, bet arī reģistrēs kartē jūsu treniņa maršrutu ar GPS palīdzību.

Nerūsējošā tērauda korpuss, Amoled ekrāns, divas nedēļas bez uzlādes – ko vēl var gribēt?

Ja savieno ar kādu jaunāku Huawei tālruni, tad pulksteni var izmantot kā attālinātu kameras palaišanas pulti. Ja ielādēsi tālrunī mūziku, vari to savienot ar Freebuds austiņām, lai sporta nodarbībā dotos bez tālruņa. Tas tak ir daudz ērtāk!

Pozītīvās lietas:
– baterija tur 14 dienas
– lielisks ekrāns
– kvalitatīva siksniņa
– nerūsējošā tērauda korpuss
– daudzi un dažādi ciparnīcu dizaini (4 dizaini standby ciparnīcai)
– izvēlnē vēl vairāk sporta veidu kā, piemēram, parkour vai pat džeza dejas

Negatīvās lietas:
– pulksteņa lādēšanai jāizmanto standarta tablete
– dažreiz pulkstenis nereģistrē rokas pagriešanu, kā rezultātā neieslēdzas ekrāns

Vai, dzīvojot civillaulībā, mātei ir lielākas tiesības uz bērnu nekā tēvam?

"Neesam precējušies, un mums ir mazs bērns. Kādi likumi aizsargā māti, dzīvojot civillaulībā, ja izvēlēšos dzīvot citur? Vai tēvs var atņemt bērnu?" jautā žurnāla "Likums un Taisnība" lasītāja Diāna.

Vairāk nekā 3000 Lego klucīšu un Lamborghini Sián superauto ir gatavs

Plastmasas klucīšu eksperti Lego gatavojas papildināt savu auto parku ar ekskluzīvā Lamborghini Sián FKP 37 modeli, kurš būs veidots no 3 696 gabaliem. Konstruējamā automašīna Lego mājaslapā un veikalos ir pieejama no 1. jūnija, un šis modelis ir proporcijā 1/8 no īstās automašīnas. Kā jau ierasts, Lego dizaineri ir piestrādājuši pie detaļām, jo atsevišķi tiek […]

Ford policijas auto tiek dezinficēti no koronavīrusa ar salona uzkarsēšanu

Koronavīrusa laikā ASV policija ir atradusi efektīvu un ātru veidu, kā dezinficēt savas automašīnas, tās 15 minūtes karsējot ar 56 grādu iekšējo temperatūru. Ford ražoto speciālo policijas automašīnu programmatūras izmaiņas tagad ļaus tās uzsildīt un dezinficēt, jo tieši šāda metode var būt iedarbīga pat par 99 procentiem. Tas tiek panākts uzsildot motoru, un tālāk ar […]