Huawei atņemta Android licence. Kā tas ietekmēs esošos klientus?

Reuters, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta, ka, sekojot ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojumam, Google atņēmusi Android licenci vienam no lielākajiem viedtālruņu ražotājiem pasaulē – Huawei. Jau iepriekš Huawei bija vairākas problēmas ar ASV valdību un lielajiem ASV mobilo sakaru operatoriem, bet pat sapņos nerādījās, ka ASV tiešām spers tik nozīmīgu soli. Huawei ievietots sankciju sarakstā, […]

Dienas grauds

vara bungas: AI vadītu ieroču sacensība  ir absolūti bezcerīga  realitāte. Pēc gadiem 50, kur jūs būsiet, ja ar šaujamieročiem neko ne aizstāvēt ne iekarot nevarēsiet? Bezcerība ir tādēļ, ka AI vadītu ieroču attīstības jomā konvencionālām metodēm neko aizliegt vai aizkavēt neizdosies un katram ramifikācijas solim sekos hibrīds pretsolis. Velkam jaunajā AI laikm`etā. Tomēr tām valstīm, kas jutīsies kā zaudētāji var būt liels kārdinājums uztaisīt “ķīniešu niču” apgāžot “dēli” un atmetot pasauli agrīnajā industriālajā laikmetā.

[..] In a May 8 report from Pax — a nonprofit [organisation] with the explicit goal of protecting civilians from violence, reducing armed conflict, and building a just peace — the agency looked at the existing state of artificial intelligence in weaponry and urged nations, companies and workers to think about how to prevent an AI arms race, instead of thinking about how to win one. Without corrective action, the report warned, the status quo could lead all participants into a no-win situation, with any advantage gained from developing an autonomous weapon temporary and limited. [..]

avots

[..] Future battle-spaces will depend on systematic synchronization of physical, informational, and cognitive battlefields augmented by algorithmic warfare. This trilateral structure will redefine key concepts of military sciences such as center of gravity, fog of war, friction, behind the frontline, concentration of forces, and so on. Concept development in the age of AI, big data, and robotics will be more important than ever. [..]

avots

N26 no Vācijas banku regulatora saņem vairākus aizrādījumus

Tā saucamais Fintech jaunuzņēmums N26 saņēmis vairākus gana skarbus aizrādījumus no Vācijas banku uzrauga BaFin. N26 acīm redzot ir problēmas ar naudas atmazgāšanas (AML jeb Anti Money Laundering) un terorisma finansēšanas kontroli. N26 pēdējā laikā pievieno arvien jaunus darbiniekus tieši AML kontrolei, bet ar to vēl arvien ir par maz. N26 šobrīd var lepoties ar […]

Kā es apdrošināšanu “nenopirku”

Yuris

Benji Knewman Vol.10

10 ieteikumi, kā sagatavot telefonu ceļojumam

Viedtālrunis ir kļuvis par neiztrūkstošu ceļojuma sabiedroto, kas palīdz veikt daudzas ceļotājam nepieciešamas darbības – orientēties svešā vietā, veikt rezervācijas un maksājumus, iemūžināt krāšņākos piedzīvojumus vai apgaismot ceļu. Plānojot atvaļinājumu, vērts pārdomāt ne tikai ceļa somas saturu, bet sagatavot ceļojumam arī savu viedtālruni. Samsung sadarbībā ar trīs pieredzējušiem pasaules apceļotājiem – Kārli Bardeli, Zani Eniņu un Lieni Pētersoni – piedāvā ieteikumus, kā viedtālruni sagatavot ceļojumam.

1.Lejupielādē lietotnes – kartes, valūtas kalkulatorus, vietējos tūrisma informācijas ceļvežus, transporta sarakstus un citu noderīgu informāciju. “Pirms došanās ceļā es vienmēr pārliecinos, ka manā rīcībā ir kvalitatīva vietējā karte, kas strādās offline režīmā. Esmu iecienījusi lietotni maps.me, kurā var meklēt un atzīmēt interesējošās vietas – šīs iespējas, kā arī navigācija, lieliski strādā arī bez interneta,” iesaka ceļotāja Zane Eniņa. Cilvēkiem, kas ikdienā ieraduši lietot internetu datorā, vērts atcerēties, ka vairumam interneta lapu ir arī mobilās versijas, kas telefonā būs ērtāk pārskatāmas.

2. Fotogrāfe un ceļotāja Liene Pētersone iesaka: “Iepazīsti sava telefona kameras un video iespējas mājas mierā, jo brīdī, kad būs klāt ceļojuma “episkais moments”, nebūs laika meklēt, kā ieslēgt panorāmas vai sporta režīmu. Ja vēlies veikt bilžu vai video apstrādi, apgūsti telefonā jau iestrādātās iespējas, piemēram, fona pludināšanu vai kontrasta pielāgošanu.”

3. Lai nenonāktu situācijā, kad krāšņa saulrieta brīdī telefons parāda paziņojumu, ka “atmiņa pilna”, pirms brauciena pārliecinies, cik daudz brīvas vietas atlicis telefonā. Tad var lemt par esošās informācijas izdzēšanu vai kopēšanu uz citu ierīci, vai arī papildu atmiņas pievienošanu. Lai iemūžinātu vismaz 50 kvalitatīvas fotogrāfijas, ieteicams rēķināties ar aptuveni 2 GB atmiņu. Dēkainis Kārlis Bardelis, kurš šobrīd ar airu laivu ir ceļā no Peru uz Austrāliju jau teju 250 dienas, atzīst, ka “šajā piedzīvojumā man pie rokas vienmēr ir telefons, ar ko varu fotografēt un filmēt neaizmirstamus brīžus. To ir patiešām daudz, tāpēc man ir svarīgi, ka telefonā ir vismaz 100 GB brīvas atmiņas, lai savā garajā ceļojumā varētu ne tikai iemūžināt visu, ko vēlos, bet arī saglabāt podkastus un audio grāmatas, kurus klausos laivā okeāna vidū.”

4. Parūpējies par telefona fizisko drošību – gan sargot to no garnadžiem, gan pēc iespējas izvairoties no tā sabojāšanas vai pazaudēšanas. Papildu drošību sniegs maciņš un speciāli turētāji, lai telefons no sajūsmas neieveltos ūdenī vai aizā, kā arī neciestu no fiziskiem triecieniem. Ja tomēr telefons ir nozudis, ar lietotnes “Find My Mobile” palīdzību ir iespējams ātri noskaidrot, kur tas atrodas.

5. Mūsu telefonā atrodas svarīga informācija, un tā ir atbilstoši jāpasargā. Vienkāršākais veids ir uzstādīt tālrunim kādu no ekrāna atbloķēšanas iespējām, piemēram, PIN kodu vai figūras zīmējumu. Garnadžiem varētu interesēt tieši telefonā esošais saturs, un to pasargāt palīdzēs jau iestrādātās drošības platformas, piemēram, Secure Folder, kur uzglabāt īpaši svarīgus materiālus, un Samsung Knox, ar ko var pasargāt telefonu no ļaunatūrām.

6. Pirms došanās ceļā vērts saglabāt “mākonī” svarīgākos datus – pases, apdrošināšanas polises vai citu dokumentu fotogrāfijas – ,piemēram, nosūtot tos sev uz e-pastu. Neparedzētā situācijā vienmēr varēsiet tiem piekļūt no citas ierīces. Priekšlaicīgi rūpējoties par savu drošību, ieteicams atcerēties par datu kopēšanu un dublēšanu, lai pat telefona nozušanas gadījumā svarīgākā informācija joprojām būtu pieejama.

7. Tā kā ikdienā esam pieraduši lietot vienas un tās pašas ierīces, pirms ceļošanas būtu labi apdomāt, vai atceramies to piekļuves paroles. Ja radīsies nepieciešamība tikt kādā no saviem sociālo tīklu kontiem vai e-pastā no citas ierīces, parole būs nepieciešama.

8. Ieteicams paņemt līdzi arī portatīvo lādētāju, lai telefona baterijas izlādēšanās dēļ nenomaldītos un nepaliktu bez “ceļabiedra” atbalsta. Pirms ceļojuma jāpārbauda, kādas elektrības ligzdas ir galamērķī un vai nav nepieciešams pārveidotājs. To var iegādāties jau laikus, lai ceļojums nebūtu jāsāk ar raizēm par to, kā pieslēgties elektrībai. Ja telefona baterijas kapacitāte ir vismaz 4,000 mAh, tad ierīce ar vienu uzlādes reizi var darboties līdz pat 24 stundām.

9. Ne vienmēr citā valstī ir iespējams viegli sazināties ar vietējiem valodas barjeras un izrunas dēļ, tāpēc labi var noderēt telefonos jau iestrādātie rīki, piemēram, irbulis, ar ko var citam kartē tālruņa ekrānā parādīt savu jau noieto maršrutu vai pavaicāt, lai kartē atzīmē, kur jādodas. “Ar “burvju nūjiņu” jeb irbuli ir iespējams ērti iezīmēt kartē zonas un maršrutus, piemēram, Franču Polinēzijā satiku pētnieku komandu no Francijas, kuri nirst 100 metru dziļumā un pēta koraļļus. Viņiem līdz bija profesionāls operators, kurš filmē ar dronu. Man bija ļoti ērti viņam aizsūtīt bildi, ar irbuli kartē iezīmējot vietas, kuras vēlos, lai viņš nofilmē. Tas ir kā mans mazais, rezerves airis,” stāsta Kārlis Bardelis.

10. Ja nav iespējams saprast, kas ir rakstīts pie kāda mākslas darba, uz kādas norādes vai restorāna ēdienkartē, tad ir iespējams izmantot viedos asistentus, kas jau ir iebūvēti telefonā, piemēram, Bixby, kas ar dzīvo tulkojumu jeb Live Translation var palīdzēt izlasīt un saprast, kas svešvalodā rakstīts.

The post 10 ieteikumi, kā sagatavot telefonu ceļojumam appeared first on notepad.lv.

Oksimorons

(13-14 gadus) vecs jaunietis

ASV samazina sankciju spiedienu uz Huawei, ķīnieši atbild

Vakar vēstījām par Trampa administrācijas ieviestajām sankcijām pret Huawei, kas uzskatāmi parāda, cik nokaitētas šobrīd ir attiecības starp abām lielvarām. Sankcijas būtiski ietekmē to, kā šis ķīniešu tehnoloģiju ražotājs var globāli piedāvāt savus produktus. Ierobežojot ASV uzņēmumu produktu un tehnoloģiju, tostarp Android/Google servisu, piegādi Huawei, šis pasaulē otrs lielākais viedtālruņu ražotājs principā ļoti efektīvi tiek […]

Par Pleķīti

Šeit tiešām rakstīt būtu kkā stulbi – tāpēc video. Zem video apakšā arī datu tabula.

Ja video vērtē tehniski – mēsls, zinu cerams, ka saturs izvilks. Man ir plāns nedaudz pabakstīties arī video virzienā, paskatīties, vai tas ir foršāk, nekā rakstīt, vai nē. Varbūt noteiktām tēmām.

Pleķīša dati:

Piegāju tā metodiski – no terases nokrist, galu galā, štrunc, piecelies un ej tālāk. No 3m terases nolikties, oh well, vēl izlamāsies skaļi, pirms kāpsi augšup, un ko tad kaimiņi padomās? ?

Rasējums

Ieraksts:

 • HyperX Cloud II headset. Iepirku darbam, nenožēloju – gan no rīta klasisko mūziku paklausīties, gan metālu, gan arī telefonsarunām. Zvērs, ne rīks.
 • Ir doma šādiem video kaut kad vispirms noīrēt (kad sakritīs ar kādu Canzone/Šteinberga konci) Rode virzīto miķi, un pēc tam, ja ir labi, nopirkt. ?

Lenovo ThinkPad E490 biznesa portatīvā datora apskats

Man izdevās pārsteigt pašam sevi. Uz testu saņēmu budžeta klases biznesa portatīvo datoru Lenovo ThinkPad E490 un pēc nedēļas lietošanas tas man sagādāja vairāk prieka par svaigu un aptuveni divas reizes dārgāku MacBook Pro, ko biju ikdienā izmantojis līdz šim. Paga, nopietni? Biznesa klases datori taču parasti ir ne pārāk glīti, ne pārāk viegli un […]

Reklāmas WhatsApp jau no nākamā gada!

WhatsApp īpašnieks Facebook tikko paziņojis, ka jau no nākamā gada WhatsApp gaidāmas reklāmas. Par reklāmu parādīšanos WhatsApp jau tika paklusām runāts vismaz gadu, skeptiskāk noskaņotie WhatsApp reklāmas paredzēja uzreiz pēc tam, kad Facebook nopirka WhatsApp. Facebook iegādājās WhatsApp par 19 miljardiem dolāru – naudiņa kaut kā jāatsit atpakaļ. WhatsApp reklāmas parādīsies kā daļa no Status. […]

Bērnistaba. Tīrā elektrība.

Nē, nu jā. Kautkā tie darb pēdējā laikā baigā tempā aizgājuši.
Tik ātri, ka esmu jau pat nonācis līdz tīrajai elekrībai.
IMG_3549.HEIC
Un vispār- dzīvē vajadzētu vairāk rakstīt, bet ne par to šoreiz stātsts. 
Vai esmu jau sūdzējies par akūtu laika trūkumu?
Nē?
Sūdzos. Tāds ir.

Šosezon kautkā darbošanās prieks pieplacis. Ne daudz, bet tik, lai galvā rastos apjausma par to, ka ieguldītā nauda, laiks un sviedri vairs līdz galam netiek nosegti ar gandarījuma sajūtu par pabeigto.

Tā tāda lirika, jo darbi rit. 
Pie tam samērā raiti. U 1.06. kā legāla bērnistabas atklāšana nešķiet nekas neiespējams. 
Iepriekšējā nedēļā vairākos piegājienos datatisīju elektrību - rozetes, slēdži, pārslēdzis un sadale.

Bet negāja gludi. Nepavisam negāja.

Tātad- pagājušajā rudenī, pirms skrūvēt reģipsi, biju savilcis melno elektrību - tātad 220 v līnijas, līnijas uz gaismām un sldžiem. Pēc iepriekšējās pieredzes samarķēju vadus (gan uz gofrām, gan kabeļiem abos galos sarakstīju cipariņus). Un veicu fotofiksāciju līnijām. 
Kā izrādījās šogad- caur pakaļu. Tas ir, gribēju teikt- pavirši.
IMG_0060.JPGPamēģini pēc šitādas bildes trāpīt pēdējā cilpiņā.

Safočējis biju tikai daļu elementu - svarīgāko sienu, piemēram, nofočējis nemaz nebiju. Tā rezultātā pēc špaktelēšanas griežot caurumus sienā bija diezgan ko pazīlēt, jo tā kā es tukšajā telpā starp tvaika barjeru un reģipsi arī biju sastūķējis vati, tad nekāda gofru meklēšana ar āķi te negāja krastā. 
Labi - tas viss sīkumi - lielāko daļu kabeļu izvadu man izdevās atrast pat īpaši nebojājot ne sienas, ne gofras.
IMG_3174.HEICpēc šķībajiem rozešu blokiem virtuvē, šoreiz šaujam ar lāzeri. Un ar visu lāzertagu nemaz tik taisni nesanāca.

Problēmas sākās vietā, kur esu ielicis nozarkārbu un divus gaismu slēdžus, no kuriem viens ir pārslēdzis. Pirmkārt - nekur nebiju uzfočējis šo sienu bez reģipša - gan jau biju tā safanojies par ģipša skrūvēšanu, ka vienkārši aizmirsu. Nebiju arī nekur pierakstījis elektroshēmu (kā to lieliski biju izdarījis remontējot pārējo māju). 
Labi, ka vismaz uz grīdas biju uzzīmējis bultiņu ar uzraksto nozare 1.8 m un 2xslēdži 0.75. Protams- slēdžus īstenībā biju paredzējis 0.90 m augstumā no grīdas un taisot caurumus 0.8 m augstumā trāpiju reģipša karkasā. Neprasiet kāpēc tā- vienkārši strādāju naktī.
Labi, ar reģipša karkasu vēl tiku galā (lobziks ar garāku asmeni un aidā), bet gofras atras tas nebija vienkārši. 
Kādu laiku pabakstoties atradu daļu gofru. Neatradu vienu apgaismojuma līniju un vienam pārslēdzim galu.
IMG_3549.HEIC

Un tagad iedomājieties kā ir šādu skaistumu (katrs kabelis savā 25 mm gofrā) - tabūt laukā no sienas pa 70 mm caurumu? 5 gofras, kur katra vēl jāmeklē. 
Es varu izstāstīt kā. Nekā. Griež gofru, cik var iekšā sienā nost un meklē nākamo. Viss tur saiet putrā un ir dusmas. 

Labi - par pazaudēto.
Tad nu tā - pārslēdža gofru sapratu, ka no sienas ārā nedabūšu, jo pa zemu pielaists klāt. Šeit bija liels prieks par to, ka pats izmantoju 25 mm gofras, tāpēc, ka sanāca palaist jaunu kabeli blakus citam pa vienu gofru. Paliek azudusī gaismas līnija. 
Tā kā man pašam nebija īsti nekādu atmiņu - vai es to līniju palaidu uz plānoto slē`dža vietu vai uz nozarkārbu, tad bakstīties ap caurumiem ar āķi nebija lielas jēgas. Tru jau zinot, kur kabelis jāņemās riktīgi. Ja nav ideju, tad iespēja ir tuva nullei.

M~eģināju līniju atrast pēc skaņas sienā (nevar, jo man tur vate), mēģināju atrast ar kabeļu detektoru (nevar, jo kabelī vajag slodzi). Domāju jau - nu i nafig tās lampas, bet tad uzdūros uz šitādu ierīci:

https://geostar.lv/lv/geo/komunikaciju-lokatori-metala-mekletaji/detektori/1/665/vadu-kabelu-mekletajs-izzvanitajs-wt-28
Saucās smalki "Vadu/kabeļu meklētājs/izzvanītājs" Klikojot uz bildi var trāpīt nopirkt. Maksāja 49 eur, kas pret sienas uzlaušanu, kabeļa atrašanu un atkārtotu apdari ir sīkums. 
Darbojas pēc indukcijas principa ar akustisku signālu. Kabeli atradu 10 min laikā. Ļoti apmierināts.


Tad nu vienošanas jautājums. Man bērnistabā paredzētas 9 līnijas uz rozetēm, divas gaismu līnijas, kur viena darbinās ar 2 pārslēdžiem, viena ar parastu slēdzi. un divas īsas naktslampiņu līnijas, kā arī viena rezerves gaismas līnija, ar domu, ja nu kādreiz uzlikšu skapi pa visu sienu, lai varētu smuki pieslēgt tur automātisko apgaismojumu (tā saucamo podsvetku). Zinu - perebors. Bet nu labāk es tagad salieku par daudz, kā lietoju pagarinātājus. 
Uz katru 220V līniju savs kabelis no sadales. Uz gaismu divi (viens uz rezervi, otrs uz nozarkārbu). 
Uz pārslēdžiem uz katru pa 3 vadu līnijai, kas satiekas nozarkārbā. 
Pārslēdzis uzikts ar somu, lai var galveno gaismu ieslēgt gan pie durvīm, gan no 2. sāva gultas. Ērti. 

Reku, manuprāt, labākais pārslēdžu instalācijas pamācības video (jauniešiem zem 30 nesaprast, jo nerubī krievu valodo #YOLO #LOL #nauverts):


Katrā220 Līnijas galā liku pa dubultajam rozešu blokam (ar domu, ka zem logiem varētu būt 4 elektriskie konvektori), lai var kaut ko arī reizēm iespraust.
IMG_3392.HEIC
IMG_3390.HEIC
Visus savienojumus nozarkārbā saliku uz wago klemmītēm. Man liekas - nenormāli ērts risinājums, ko pie tam viegli apkalpot.Visos gaismas ķermeņu pievienojuma punktos saliku nozarkārbas. Varbūt vēl vāciņus nokrāsošu. Kāpēc tā - tāpēc, ka ērti savienot un noslēpt savienojumu. Un, nepieciešamības gadījumā arī viegli apkalpot līniju nākotnē.
IMG_3327.HEIC

Sadale.
Tālāk pienāca sestdienas rīts un nolēmu ķerties pie visu vadu otriem galiem- tātad pie sadales kārbas.
Biju jau pagājušajā sezonā iepirkcis 18 vietīgu skapīti. Sapratu, ka nederēs, jo vietas par maz. 
IMG_0047.JPG


Nu neko- viena iepirekšanās depo un kļūda izlabota. Nopirku 3x 12 gab skapīti, daudz ētrāk. 

IMG_3554.HEIC
Tad nu ņe skapi un plaucē iekšā iekārtas - 3f rubiļņiku, 3x 25A noplūdes automātus (cilvēku drošībai), B16 automātus 220v līnijām, B10 automātus gaismu līnijām.

Sadala visu pa grupām (manā gadījumā uz katru fāzi pa grupai). Saliek katrai grupai nulles šinas no noplūdes automātiem.  Savieno visu automātiku savā starpā ar tāda paša šķērsgriezuma kabeli kā ieākošais (manā gadījumā 4 mm2 monolītais kapars). Tā kā nav saimniecībā tā saucamās apresovkas knables, tad visu  savienoju ar monolīto kabeli. Ar lokano būtu 3x ātrāk un mazāk čakara. Nu neko- es jau te esmu pieradis ņemties pa vienkāršo.

IMG_3556.HEIC

IMG_3559.HEIC

-
Kad viss savienots, kar skapi pie sienas un sāk mizot vadus. 
IMG_3561.HEIC
Šoreiz ekipējos ar diviem lieliskiem instrumentiem - vadu mizotājiem - vienu ārējai izolācija, otru individuāli dzīslu izolācijai. Nu tas ir kādas 10x ātrāk un ar mazāk krievu vārdiem kā to pašu darot ar papīra nazīti un flaķenēm, 

IMG_3570.HEIC

IMG_3575.HEIC

IMG_3589.HEIC
Nu un beigās jau pat diezgan glīti sanāca. Un viss strādā. Arī noplūdes automāti. Vēl tik jāpieslēdz pie ienākošā 3f kabeļa mājas sadalē, bet tas jau būs cits stāsts. Par kabeļa pievilkšanu. Ar daudz mazāk bildēm, jo darbi notiks pa tumsu mazos mazītiņos bēniņos( kur nevar nostāties kājās). 

IMG_3550.HEIC
Reku- jau deg īstās griestu lampas. 

Lūk tā, bērni - arī no elektromontāžas nevajag baidīties - ja baigi netrako un saprot kaut kādas pamatlietas, tad tas nav nekas sarežģīts. Viss sastāv no savstarpēji saderīgiem sīkumiem. Tādas kā lego ar iespēju nosisities ar strāvu. Īzī. 

Brīvdienas Sāmsalā. Diena #5

07.05.2019. Iepriekšējā vakarā vienojāmies, ka celsimies agrāk un mēģināsim laicīgi izbraukt. Ap 8 arī bijām gatavi izbraukt un jau sāka pietrūkt skata aiz guļamistabas loga – priežu mežs ar mīkstām sūnām un garām, staltām priedēm. Tā kā gluži pa ceļam … Continue reading

Izziņots Honor 20 Pro ar četrām galvenajām kamerām

Honor vakar izziņojis Honor 20 Pro viedtālruņa modeli, kas iespēju ziņā ļoti atgādina pirms aptuveni pusotra mēneša izziņoto Huawei P30 Pro. Honor 20 Pro saņems veselas četras galvenās kameras un Android 9 Pie (kas mūsdienās nav maz…). Honor 20 Pro ir 48 megapikseļu galvenā kamera, ko pavada 16 megapikseļu platleņķa kamera un 8 megapikseļu telefoto […]

Grāmata – Vilcienvakte

Pirmoreiz filmu Trainspotting redzēju studiju gados, pirmajā vai otrajā kursā. Biju sajūsmā. Pilnīgi ne-holivudisks kino ar lielu ticamības momentu un foršu mūziku. Pēc tam esmu to redzējis vēl vairākas reizes. Varbūt tagad es neapgalvotu, ka filma manī izraisa sajūsmu, bet Trainspotting joprojām vērtēju krietni augstāk par vidusmēra Holivudas produktu. Tālākā mana iepazīšanās ar filmu un[...]

Bērnistaba. Gulta- pusstāvs.

Par šo nagi niez uzskribelēt jau no 2018. gada. Kāds es attapīgs un skaists!

Tātad - bērnu māju taisīju ar slīpiem griestiem- leņķis apmēram tāds pats kāds bija vecajai būvei. Tā sanāca.
Pie telpas platuma ~ 3 metri vienā galā griestu augstums ir 2.5, savukārt otrā 3.5 metri.
Tā nelielai telpai tie 3.5. metri griestu nav vajadzīgi nu nekādā vīzē, tad jau sākumā biju izštukojis izbūvēt tādu kā pusstāvu. Aptuveni metru platu, visas telpas garumā, kur ierīkot guļamo zonu - ar divām atsevišķām guļvietām. Katrā pusē sanāk pa nelielam lodziņam, kas verās tikai vēdināšanas režīmā, kas arī ir šī iluminatora funkcija, jo cita veida ventilācijas telpā nav.

Šādi es tā jau mazajā istabā maksimāli lietderīgi varētu izmantot telpu, jo uz grīdas neaizņemtu vietu gultas, kas  normāli ir vismaz 4-5 kvadrātmetri.

IMG_5214.HEIC

Tad nu, tā saucamā lofta, vajadzībām jau karkasa/ siltiāšanas izbūves stadijā 2018. gada vasarā sienās iestrādāju plankas 45x145 pilnā istavas garumāar diviem atbalstiem, kas piesieti pie spārēm. Lai dieviņš nogrābstās, kā man abas atsaites un ārējā planka traucēja visu pārējo darbu gaitā, bet nu tas bija tā vērts, jo pēc apdares pabeigšanas nevajadzēja zīlēt ko kur un kā stiprināt.
IMG_0068.JPG

Bet nu jā- jāšanās ar plēvēm, siltinājumu , reģipsi, špaktelēšanu un krāsošanu sanāca diezgan. Liekas- kas ta tur - četri kociņi, vai ne?

IMG_3226.HEIC

IMG_3227.HEIC
Pēc šapktelēšanas kokus noslīpēju, un kopā ar grīdu- saeļļoju.
IMG_3263.HEIC
Pēc tam Rusvi nopirku 15 mm finiera plāksnes un 45x45  mm finiera atgriezumus (pamatnei).
IMG_3323.HEIC
Uzpucēju, 45 mm atgriezumiem saurbu caurumus vajadzīgjās vietās un smuki seļļoju
IMG_3366.HEIC

IMG_3367.HEIC

IMG_3387.HEIC

IMG_3388.HEIC
45 mm finieri piebliezu pie iebūvētajām plankām ar pva līmi un 80 mm niknajām skrūvēm. Tā, lai uz mūžu, nu- vismaz manējo.
IMG_3377.HEIC

IMG_3382.HEIC

Tad saeļļoju un uzliku vietā 15 mm plāksnes.
IMG_3387.HEIC

IMG_3388.HEIC

IMG_3395.HEIC
Šeit mans plāns cieš pirmo fiasko, jo 15 mm finieris uz 1150 mm platumu jūtami izliecas. Ja vēl 20-30 kg jaunieti tas brīvi tur, tad man ar saviem 95 tas viss pārāk atsperīgs :) Savukārt biezāku vinieri - 25-30 mm es vienkārši fiziski nevarētu dabūt augšā. Jau šīs plāksnes viegli negāja.

Reku testa salikšana  ar pirmo klientu.
IMG_3404.HEIC

Nu neko - man aizgaldā kopš jumta izbūves mētājās spāru gali (45x145 mm plankas)- ņemam rokā smilšpapīru un top ribas. Uz katru guļvietu 4 gb.
Zāģē, slīpē un eļļo.
IMG_3500.HEIC

IMG_3501.HEIC

IMG_3511.HEIC

IMG_3515.HEIC
Visu kā vienmēr pabeidz naktī. Bet runā, ka piebalgas aliņš visgardākais ir tieši starp 1.00 un 1.30 naktī.
IMG_3518.HEIC

Pēcāk pielīmē un pieskrūvē ribas un tām virsū pielīmē un pieskrūvē finieri.
Tā nu lofts izskatās gatavs. Zemāk bildē lofts,  augstāk garšīgais naktsaliņš.
IMG_3639.HEIC

IMG_3640.HEIC


Nākamā konstrukcija, lai guļvietas būtu lietojamas - kāpnes/trepes. Sākumā vispār gribēju virvju kāpnes uzlikt, lai sīkajām piedūriens, bet sapratu, ka pašam tas sagādās problēmas.Tāpat kā citam pieaugušam gulētājam, kas, cerams, radīsies.

Nu neko - ejam uz atgriezumu kaudzi, atrodam izmēram tuvākos atgriezumus un plaucējam vaļā pēc ierastās tehnoloģijas - zāģē, frēzē, slīpē, līmē, skrūvē un eļļo.
Eļļoju visu ar pāri palikušo grīdas eļļu - tā vien būs 5 litru kanna šim, palodzēm un līstītēm.
IMG_3593.HEIC

IMG_3592.HEIC

IMG_3594.HEIC

IMG_3595.HEIC

IMG_3596.HEIC

IMG_3597.HEIC

IMG_3642.HEIC
Tad kāpnes montē vietā. Manā gadījumā- kā jau parasti - kaut kas ar aprēķiniem azigājis šreijā - pašas kāpnes sanāk nedaudz savērptas. No vienas puses žēl, no otras- nav nekāda mirstamā kaite- viens papildus klucītis un vietā ir.

Reku- klienti pieņem ekspluatācijā.
IMG_3649.HEIC
Gultām uzrulllējam katrā pusē pa ikea matracim un atliek tik saklāt gultu.

IMG_3652.HEIC

IMG_3655.HEIC

IMG_3660.HEIC


Tā nu pēc šī, principā viss ir gatavs.
Vēl tik atliek uztaisīt palodzes, pielīmēt līstītes un sākt dzīvot. Gultām vajadzēs arī kādus reliņus pret izkrišanu, jo kritiens sanāk ap 2 metri. Tātad sāpīgs.


Istabā mana haļavnā krāsas izvēle ar eļļoto priedi un bērzu diezgan sader. Bet es jau neesmu objektīvs vērtētājs- pārāk daudz laika un spēka ielikts, lai redzētu kādas būtisks kļūdas.


IMG_3678.JPG

IMG_3669.HEIC


Darbs pieņemts-nodots. Atzīmēts tiek ar reivu. Jā- ir man vājība uz vecām tumbām un resīveriem ssā. Tāpēc arī meitas tika pie reivaparāta.

Teslas 3 modeļa autopilots izraisa avāriju

Teslas autopilota sistēma ir viena no modernākajām pašbraukšanas sistēmām automašīnā, kas pieejama patērētājiem. Protams, sistēmai ir nepilnības. Vairākkārt dzirdēts, ka vadītāji, uzticoties autopilotam, nonākuši satiksmes negadījumos. 

Marta sākumā notikusi autoavārija, kurā vadītājs braucis ar Teslas 3 modeli un ieslēdzis autopilota režīmu. Priekšā esošā kravas automašīna no blakus joslas pārvietojusies uz joslu, pa kuru braukusi Tesla. Tesla nepalēnināja gaitu, strauji tuvojās automašīnai, nebremzēja un notika nopietna sadursme. Avārija Teslas vadītājam izrādījusies letāla. Balstoties uz Nacionālās Transporta Drošības pārvaldes ziņojumu, Teslas vadītājs aktivizējis autopilota režīmu 8 sekundes pirms avārijas.

Autopilota sistēmām ir 5 vispārīgi līmeņi. Pirmajā līmenī iekļauta pamata automatizācija, piemēram, automašīna uztver uz šosejas esošos joslu apzīmējumus un sniedz brīdināšanas signālus, kad atrodieties tiem par tuvu. Otrajā līmenī automašīna var veikt vienu vai vairākus uzdevumus bez vadītāja palīdzības, piemēram, bremzēt. Trešajam līmenim nepieciešami papildus sensori, kas palīdz automašīnai uztvert tai apkārt esošos objektus. Ceturtajā līmenī automašīna ir pietiekami advancēta, lai ilgstoši brauktu bez vadītāja iejaukšanās. Un piektajā līmenī automašīna varētu iztikt pat bez stūres, jo tai nav nepieciešama vadītāja palīdzība.

Teslas autopilots ir otrajā līmenī vai pat trešā sākumā. Tas ir pietiekami advancēts, lai vadītājs tam uzticētos, taču jāņem vērā, ka tas nespēs tikt galā ar visām situācijām. Nesenās autoavārijas gadījumā automašīnas radara sistēma visticamāk nav uztvērusi kravas auto piekabi, jo tā atrodas augstāk no zemas kā ierasti automašīna.

Avots: Extreme Tech

The post Teslas 3 modeļa autopilots izraisa avāriju appeared first on notepad.lv.

Rammstein - Rammstein

4fb5_146356_rammstein_1_jpg.jpg

Kas ir vajadzīgs, lai radītu labu Rammstein albumu? Galvenokārt nepieciešami ģitāras rifi, kas iederētos Ministry diskogrāfijā, bungas, kuras nejustos liekas Nine Inch Nails platē un vokāli, kuru izpildījums vienlaicīgi rada vēlmi iekarot Eiropu un nomirt. Savā jaunajā veikumā, kas nosaukts pašas grupas vārdā, Rammstein kārtējo reizi ir atraduši visus šos elementus un ir gatavi klausītājiem piedāvāt neaizmirstamu pieredzi, kuru ir vērts klausīties atkal un atkal.

Jau no albuma pirmās dziesmas – provokatīvās Deutschland – ir skaidrs, ka grupa nav palikusi veca un nevarīga. Ir skaidrs, ka Tilam Lindermanam ar kompāniju ir ko teikt. Dziesma un tās videoklips veiksmīgi pieskaras tēmai, kas reti tiek aizskarta vācu mūzikā, proti, tās vēsturei, neaizmirstot arī ne pārāk veiksmīgo laika posmu no 1939.gadam līdz 1945.gadam. Savukārt nākamais gabals Radio toties varētu būt himna tai paaudzei, kas uzauga aiz dzelzs priekškara, kuriem Radio Brīvā Eiropa bija vienīgais veids, kā sadzirdēt, kas notiek tur Eiropā.

Arī albuma turpinājumā ir dzirdama viena spēcīga dziesma pēc citas, piemēram, gabalā Zeig Dich grupa nolēmusi runāt par baznīcu un tajā valdošu divkosību, kārtējo reizi nebaidoties no skandāla. Taču par albuma sirdi un dvēseli, viennozīmīgi, būtu jāsauc dziesma Puppe, kurā Tils iejūtas maza bērna tēlā, kura māsa nodarbojas ar vecāko profesiju pasaulē. Dziesma ir kā ceļojums šāda bērna psihē un brīdis, kad tā sasniedz savu kresčendo ir brīdis, kad arī albums sasniedz savu emocionālo kulmināciju. Tādēļ šo rindu autoram ļoti patīk, ka Puppe atrodas albuma vidū, jo tas, kas seko tālāk skan kā patīkamas piedevas, kuras ir baudāmas tieši tāpēc, ka pirms tam ir bijis izcils pamatēdiens.

Runājot par muzikālo pusi, albumā ļoti labi var dzirdēt to, ka gan vokālists Tils, gan ģitārists Ričards pēdējo desmit gadu laikā ir rakstījuši savu solo materiālu. Tas kalpo kā liels pluss albumam, jo ļauj tam iegūt plašāku skanējumu nekā, piemēram, grupas iepriekšējam veikumam – Liebe ist fur alle da. Protams, ka albumā, kā jau vienmēr, agresīvi gabali mijas ar akustiskām balādēm, tostarp izcilo Diamant, bet šoreiz skaņu palete šķiet daudz plašāka un pieaugušāka.

Noslēgumā jāatzīst, ka ar ilgi gaidītiem albumiem ir bīstami, jo, ja grupa nav izdevusi jaunu ierakstu vairāk nekā desmit gadus, tad pastāv risks, ka fani būs vīlušies (skatos Tool virzienā), bet par laimi Rammstein nav pievīluši, un ir radījuši tiešām izcilu albumu, kas jādzird ikvienam šādas mūzikas cienītajam un arī visiem citiem.

 

8/10

 

 

Sony Xperia Ace kļuvis par neiznākušā XZ4 Compact aizstājēju

Sony Xperia (Sony Mobile divīzija tika salikta kopā ar pāris citiem daudz veiksmīgākiem biznesa novirzieniem, lai slēptu viedtālruņu finanšu plūsmas problēmas) vēl cīnās par savu izdzīvošanu. Šobrīd vēl nav iegādājams jau visai sen izziņotais Sony Xperia 1 modelis, kamēr baumas jau ir par Sony Xperia 2 modeli. Sony Xperia Ace uzskatāms par Xperia Compact sērijas […]

Izveido Baltijai unikālu ģeotelpisko risinājumu pašapkalpošanās platformu GeoDataHub

Baltijas reģiona ģeotelpisko pakalpojumu līderi “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” (Latvija) un “Reach-U” (Igaunija) ir izveidojuši pašapkalpošanās ģeotelpisko pakalpojumu portālu “GeoDataHub”. Portāls uzņēmumiem un organizācijām ļauj ērtā veidā izmantot virkni ģeotelpisko servisu un iegūt noderīgu ģeogrāfisko datu informāciju, ar kuru iespējams uzlabot uzņēmuma tehnoloģisko procesu efektivitāti un paaugstināt to iespējas konkurēt Baltijas tirgū. “Informāciju tehnoloģiju biznesā […]

Lielisks alus veikals

Lūk lielisks alus veikals.Tiesa gan ne Latvijā.Ievērtējam video sākot no 4min 26sek līdz 5min 8sek.https://www.youtube.com/watch?v=-Dg_Pz2jE1oKāpēc Latvijā nekā tāda nav ?Nu... vienkārši. Mūsējie to nekad nenovērtēs.

Veltījums kiborgiem

vara bungas: Kāds US armijas majors jaunākajā rakstā* par UA pieredzi spriež, ka RU pa pusei hibrīda, pa pusei  konvencionāla uzbrukuma taktika, kas tika izmantota  Donbasā, demonstrē, RU varētu būt pārāka par US cīņā par vārdā nenosauktām Austrumeiropas valstīm.

Neskatoties uz dominējošo retoriku, kas skan  visās malās par cīņu informācijas telpā, nekas neliecina, ka vismaz pagaidām  panākumus karā  var gūt  iztiekot bez  konvencionāla sauszemes uzbrukuma iesaistot reaktīvo artilēriju, artilēriju un mehanizētos  kājniekus. Interesanti, ka  UA pieredze rāda, ka abas puses var karot  arī bez tuvā gaisa atbalsta, savukārt, ja iespēja izmantot  kaujas aviāciju ir tikai vienai pusei, tad karš pārvēršas par demolēšanas svētkiem kā tas novērojams  SY. Tā kā ja nelido pats, vismaz neļauj lidot oponentam.

Rakstā uzsvērtas  acīmredzami labākas RU  pārapgādes iespējās, ja konflikts notiek Austrumeiropā, kas lāuj RU īsā laikā pārvietot no vienībām visā RU teritorijā  labākās apakšvienības , tad sagrābt kādu atslēgas teritoriju, ierakties un nostiprināties, kamēr NATO risinās politiskās, militārā tranzīta  un spēku koncentrēšanas problēmas. Ilgtermiņā NATO, protams,  uzvarētu, bet tikai ar pretuzbrukumu, kas nav diez ko  populāra  opcija.

Majors Fokss kā jau S-3 virsnieks, analizē kaujas par Doņeckas lidostu 2014/2015 gadā un nonāk, cita starpā, pie šādiem secinājumiem (VB atreferējumā):

-RU apsēstību ar Doņeckas lidostas ieņemšanu izraisīja UA BS panākumi 2014.gada vasarā, kas izgaismoja RU taktisko šablonu trūkumus.

-infrastruktūras graušana (liedzot tās izmantošanu pretiniekam) ir modernās kaujas paņiemiens gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

-manevra kauja nav populāra, priekšroka tiek dota pozicionālam karam ar triecienuzbrukumiem un pretuzbrukumiem. Šim trendam ir tendence atkārtoties citos mūsdienu konfliktos.

-RU koncentrē un saliedē spēkus savā teritorijā (basing), izmanto svešā.

-RU apakšvienības zemas intensitātes konflikta kaujas zonā rotē ik pa 4-6 mēnešiem.

-RU uzbrukuma smailē atkal kadīrovieši, tāpat kā tas bija 080808. Šim apstāklim jāpievērš vislielāko uzmanību, trends ir acīmredzams.

– UA spēku atkāpšanos no Doņeckas lidostas 2015.gada janvārī veicināja cita starpā laika apstākļi – ziema nav piemerots laiks karošanai pusaplenkumā.

-Lidostu noturēja amatieri, atkāpās no tās profesionāļi.

avots

 

Eiropas vēlēšanu nakts Latvijā

Eiropas vēlēšanu nakts Latvijā
Vēlēšanu nakts
kaspars Ce, 05/23/2019 - 17:08

Svētdien, 26. maijā, pusnaktī no 26. uz 27.maiju (no svētdienas uz pirmdienu) Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā un Centrālā Vēlēšanu komisija (CVK) aicina uz Eiropas Parlamenta vēlēšanu oficiālo rezultātu paziņošanu: tiks paziņoti 8 ievēlētie Latvijas pārstāvji, kuri turpmākos 5 gadus strādās Eiropas Parlamentā un līdzdarbosies ES likumu izstrādē.

Preses konference notiks Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga, 1.stāvs).

! MEDIJIEM: TV, foto un līdzdalības iespējas.

Preses konferencē kopā ar CVK piedalīsies arī politikas eksperti. Viņi būs pieejami arī mediju intervijām, Eiropas vēlēšanu rezultātus komentējot gan Latvijas, gan Eiropas kontekstā.

 • CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa
 • EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele
 • Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa
 • Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka
 • Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš
 • Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes lektore Lelde Metla - Rozentāle

Tāpat klātienē būs iespēja sastapt Eiropas Parlamenta vēlēšanās kandidējošo politisko partiju/apvienību pārstāvjus. Aicinātas visas partijas/apvienības, dalību jau apstiprinājuši:

Eiropas vēlēšanu rezultātu paziņošana

Sākot no plkst. 19:00 (LV laiks) vietnē vēlēšanurezultāti.eu būs pieejams apkopojums par potenciālajiem vēlēšanu rezultātiem ES dalībvalstīs, kas balstīts uz mediju vai pētījumu veiktām aptaujām (exit polls u.c.). Oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti tikai pēc pēdējā vēlēšanu iecirkņa slēgšanas dalībvalstīs (Itālijā to slēgs visvēlāk - pusnaktī pēc Latvijas laika).

Pasākuma laikā ES mājā jau no plkst. 23:00 plānota pieslēgšanās Eiropas Parlamentam Briselē, kur notiks centrālais Vēlēšanu nakts pasākums, kā arī sazvanīšanās ar Latvijas korespondentiem Briselē, kuri klātienē sekos līdzi #EiropasVēlēšanas2019 rezultātiem. Iepriekš minētie politikas eksperti būs pieejami jau no plkst. 23:00, lai komentētu provizoriskos rezultātus Latvijā un citur ES.

 

Likumdošanas process Eiropas Savienībā (ES)

Abi ES likumdevēji - Eiropas Parlaments un ES Padome (ES dalībvalstu ministri), kuras darbu 2019. gada pirmajā pusē vada Rumānija (2015. gada pirmajā pusē vadīja Latvija) - kopīgi pieņem ES likumus daudzās jomās. Šie likumi pēc tam ir pamats ES valstu nacionālajiem likumiem. Piemēram, Latvijā līdz pat 80% likumu balstīti uz ES lēmumiem.

Lai arī Eiropas Komisija ir vienīgā Eiropas likumu iniciatore, Eiropas Parlaments var norādīt, kādi tiesību akti būtu vēlami, un prasīt EK, lai tā sagatavo likumdošanas priekšlikumus. Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši vēlētā ES institūcija, kas pārstāv aptuveni 500 miljonus ES iedzīvotāju, t.sk., Latvijas iedzīvotājus.

 

Plašākai informācijai:

Signe Znotiņa-Znota
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
T. + 371 67085461
M. + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu

Liela šmuce

The post Liela šmuce appeared first on IR.lv.

5 ceļojumu blogeru padomi kā atrast lētākas aviobiļetes

Kā un kur atrast lētus lidojumus – ir biežākais jautājums, ko man uzdod cilvēki. Tāpēc aprakstīju principus kā es meklēju lētas aviobiļetes. Daži piemēri, par kādām cenām es un mani draugi un paziņas esam lidojuši:

 • Rīga-Deli-Rīga 145 eur
 • Parīze-Velingtona (Jaunzēlande)-Parīze 250 eur
 • Amsterdama-Palau-Amsterdama 285 eur
 • Rīga-Havaju salas-Rīga 300 eur

Visas šis biļetes ar nododamo bagāžu un ēdināšanu un tās varēja nopirkt pilnīgi jebkurš cilvēks, jo visa informācija par šīm biļetēm bija pieejama publiski. Lētu aviobiļešu meklēšana ir kā atkarība, un pēc tam, kad esi lidojis par 300 eur no Rīgas uz ASV ar labu aviokompāniju, roka vairs neceļas maksāt 1000 eur. Dažreiz biļešu atrašana prasa ilgāku laiku, un citreiz tam patērētais laiks būs nesamērīgs, taču tas ir kā sports – vai varu atrast lētāk?

Līdzīgi raksti:

Kā saņemt kompensāciju par aizkavētu vai atceltu reisu (ar vēstules paraugu un biežāk uzdotajiem jautājumiem!)

Ar vilcienu no Briseles uz Londonu: Eurostar pieredze

Kā tikt pie lētākajām aviobiļētēm?

 1. Kur meklēt biļetes? Ja datumi ir +/- fiksēti, es izmantoju matrix.itasoftware.com (Matrix) lai atrastu mani interesējošos lidojumus. Visērtak ir ievadīt intervālu braucienam, piemēram, ja gribu pavadīt galamērķi 5-9 naktis un zinu, ka gribu braukt jūlijā, šis ir izcils meklētājs! Matrix ir ļoti daudzpusīgs rīks, kur var meklēt lidojumu uz dažādām lidostām (piemēram, lidojums uz Lasvegasu vai Sanfrancisko vai San Diego), gan specifiskām aviokompānijām, aliancēm, ar noteiku apstāšanos skaitu, izlasīt pilnos cenu noteikumus utml. Šī rīka izmantošanai varētu veltīt veselu grāmatu! Te biļetes nopirkt nevar, bet tikai apskatīties, kas pieejams sistēmā. Zemcenu aviokompāniju biļetes (piemēram, Ryanair) te neuzrāda.
 2. Ceļojumu blogi un forumi, kas publicē akcijas un cenu kļūdas. Visvieglāk lētas biļetes ir noķert negaidot kādu konkrētu galamērķi specifiskos datumos, bet skatoties, kas pieejams, tieši tā es aizbraucu uz Indiju un Palau, jo pirms es ieraudzīju šīs cenas, man nebija iepriekšēja nodoma tur doties! Man Facebook ir atzīmētas vairākas lapas ar “see first” iestatījumu (zvaigznīti – lai redzētu tās pirmos, atverot Facebook). Fly4Free, TravelFree, SecretFlying, FlyNous. Bieži lapās ir norādīti piemēri, tad tiem izmantoju Matrix, lai saprastu kam tieši ir atlaide/kļūda un tad atrodu datumus, kas man der labāk.
 3. Tiešsaistes lapas (OTAs). Pēc tam izmantoju tiešsaistes pārdošanas agregatoru, piemēram, Skyscanner, kas tālāk nosūta uz aģentūras lapu (OTA), lai noskatītās biļetes nopirktu. Ir vērts pārbaudīt, vai citās šādās lapās un tās pašas lapas citu valstu versijās (beļģu, spāņu) un valūtās nesanāk lētak, dažreiz tā var ietaupīt vēl papildus 10-20 eiro uz biļeti, un citreiz var saņemt atlaidi, ja maksā ar konkrēta tipa maksājuma karti, piemēram, Maestro vai Amex vai citu. Ja cena ir līdzīga OTA un aviokompānijas lapā, labāk pērc pie aviokompānijas. Ja pērc vairākas biļetes, pārbaudi, vai pērkot pa vienai nesanāk lētāk un vai kāda ir cena, ja biļetes pērk atsevišķi turp un atpakaļ. Dažreiz specifiskas kļūdas un labas cenas parādās tikai pie konkrētā tiešsaistes aģenta un neparādās Matrix, kas sarežģī meklēšanu. Nesavienotas biļetes labi “stiķē” kopā Kiwi.com piedāvajot savienojuma garantiju no savas puses, piemēram, ja gribi nopirkt divas nesavienotas Ryanair biļetes.
 4. Pērc uzreiz. Ja redzi labu biļetes cenu, vai tā saucamo cenu kļūdu, pērc uzreiz!!! Tās izlabo ļoti ātri, īpaši, ja tā ir nopublicēta kādā no lielajiem blogiem, tāpēc negaidi līdz vakaram vai kad piekritīs draugi. Vienīgais padoms – pārbaudi kādi ir laikapstākļi, viesnīcu cenu līmenis un vai ir iekļauta bagāža, pirms pirkt, lai nav nepatīkami pārsteigumi. Dažreiz īpaši lētas biļetes mēdz atcelt (bet naudu tad, protams, atgriež), tāpēc nerezervē viesnīcu uzreiz pēc biļešu pirkšanas, ja cena ir bijusi aizdomīgi lēta, bet pagaidi pāris nedēļas!
 5. Seko līdzi forumiem un grupām pat tad, ja šobrīd ceļojumu neplāno – tā nepalaidīsi garām noderīgu informāciju, kas tev palīdzēs ceļot lētāk nākotnē, zināsi, kas ir laba cena uz konkrētu galamērķi un iemācīsies dažādus ļoti noderīgus sīkumus, kā biļetes atrast. No forumiem es lasu www.celakaja.lv

Noderīgas saites un kuponi:

Izmanto kodu REVERIECHASER10 un saņem 10% atlaidi Lonely Planet ceļvežiem

Reģistrējies airbnb ar šo saiti un saņem līdz 22 eur atlaidi! 

Hunt for Paradise

Paradīzes meklējumos ir pirmā grāmata, ko uzrakstīja Tūrs Heijerdāls - tolaik vēl pavisam jauns vīrietis, par kuru pat dzimtajā Norvēģijā droši vien bija dzirdējis retais. Viņa atstāstījums par piedzīvojumiem Fatu Hivā dienasgaismu Norvēģijā piedzīvoja 1938. gadā, taču Otrais Pasaules karš apturēja plānus par tā tulkojumiem, tad Heijerdālu pasaulslavenu padarīja "Kon-Tiki" ekspedīcija, bet "Paradīzes meklējumos" tulkojums vairs nešķita vietā (ieskaitot to, ka Heijerdāls sen bija šķīries no savas pirmās sievas - ceļabiedrenes Fatu Hivā, faktiski jau tas bija viņu kāzu ceļojums), un rezultātā 1974. gadā Heijerdāls uzrakstīja pilnīgi jaunu tekstu par šo pieredzi. Taču tas, ko lasīju es, bija "oriģinālais apraksts", jo ne pārāk skaidru iemeslu dēļ sešdesmito gadu sākumā Heijerdāls bija atļāvis savu sākotnējo aprakstu iztulkot krievu valodā. No grāmatas satura tā īsti saprast, cik tieši daudz laika Tūrs un Līva pavadīja Franču Polinēzijā, nav iespējams. Tās noteikti nebija dažas nedēļas un tie nebija arī vairāki gadi, pieredzētā daudzums un reizēm uzpeldošā hronoloģija liek domāt, par laika posmu starp pusgadu un pusotru gadu (kas, protams, galīgi nav maz). Ideja sākotnēji bija tāda, ka viņi meklēja kādu vietu, ko varētu uzskatīt par Paradīzi zemes virsū, lai tur dzīvotu saskaņā ar dabu prom no civilizācijas un tās labumiem un sliktumiem. Ja tev 21. gadsimta otrajā dekādē šķiet, ka mūsdienās visas skaistākās zemes ir sagandējis tūrisms un agrāk zāle bija zaļāka, bet iezemieši - mežonīgāki, tad Heijerdāls par precīzi to pašu sūdzējās jau pirms 80 gadiem, un tālab viena no mazāk apdzīvotajām Franču Polinēzijas salām viņam šķita teju vai viena no pēdējām civilizācijas nesagandētajām vietām. Tas ir - pirms viņš tur nonāca. Īsais secinājums no šīs grāmatas: paradīzes meklējumi ir veltīgi, viss jau ir sagandēts. Taču patiesībā gluži tik vienkārši tas viss nebija - viņiem bija arī daudz pozitīvās pieredzes gan attiecībā uz vietējiem iedzīvotājiem, gan vēstures artefaktu meklējumiem, gan dzīvojot dabā. Protams, komplektā ar to arī visādas problēmas - galvenokārt ar veselību, bet reizēm arī ar cilvēkiem. Trakākais, kas tur bija - ka daudzas reģiona salas eiropieši padarīja dzīvošanai nederīgas pilnīgi idiotiskā veidā - iezemiešiem izmirstot, eiropiešu ievazātu slimību dēļ, bet tā vietā paliekot lielam daudzumam ievestu mājlopu, kuriem pārtopot par savvaļas zvēriem apstākļos bez plēsējiem, cūkas un aitas gluži vienkārši apēdušas visus zaļumus uz salas un pēc tam pašas apsprāgušas badā. Kā jau vienmēr - iejaukšanās vietējā ekosistēmā nav laba doma. Apraksts ir visnotaļ interesants, lai gan tajos laikos Heijerdāls, protams, bija jaunības maksimālisma un naivuma pilns (savā ziņā bērnu sevī viņš nekad nepazaudēja, bet šajā laikā viņš tiešām ticēja pārāk daudz kam). Pret daudziem grāmatā aprakstītajiem cilvēkiem no viņa puses jūtamas īstas simpātijas, bet ir arī viens negatīvais tēls - franču katoļu priesteris, kurš (atbilstoši Heijerdālam) baigās, ka protestanti Tūrs un Līva atvils viņam ticīgos. Šis aspekts varētu būt bijis par labu grāmatas izdošanai PSRS, lai gsn vienlaikus par protestantu mācītāju Heijerdāls izsakās visnotaļ pozitīvi, līdz ar to viss nav tik vienkārši. Kā lai arī nebūtu, grāmata visnotaļ saistoša - noteikti ne labākais, ko Heijerdāls uzrakstījis, bet vienlaikus ir arī patīkami lasīt tāda jauna un pieredzes nesamaitāta cilvēka skatījumu uz zaudēto paradīzi.

Didzis Kalniņš uzstājas Šveices vēstniecības rezidencē

Katrai vēstniecībai, vēstniekam ir savas tradīcijas. Šveices vēstniecība ir zināma ar saviem muzikālajiem vakariem lūgtiem viesiem. Viens no šādiem pasākumiem, uz kuru viesus aicināja Šveices vēstnieks Īrijā Louis-José Touron un Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis, vakar, 22. martā, notika Šveices vēstniecības rezidencē. Latvijas vēstnieka klātbūtne šajā muzikālajā vakarā nebija nejauša, jo šoreiz publiku iepriecināja latviešu pianists Didzis [...]

Cap CAN I BE NAKED

Agenskalns neighborhood from above | Āgenskalns no putna lidojuma

DJI_0838-5vid.jpg

Small%2BUK%2Bflag.jpg Agenskalns neighborhood from above. View over beautiful green left bank historical suburbs of Riga, towards the city centre. It's easy to see why these areas are between the best to live in Riga - no excessive traffic (except for a few magistral streets), peace and silence, parks and trees, nice and cosy (mostly historical) houses and at the same time - the booming heart of metropolis just a minutes away.

lv%2Bkarogs.png  Āgenskalns no putna lidojuma. Skats pāri zaļajai, brīnišķīgajai Pārdaugavai uz centra pusi. Viegli saprast, kāpēc šī ir viena no dzīvošanai lieliskākajām Rīgas vietām - nav pārmērīgas satiksmes (izņemot dažas maģistrālās ielas), miers un klusums, parki un zaļumi, jaukas un omulīgas (pārsvarā - vēsturiskās) ēkas un vienlaikus - metropoles sirds tikai padsmit minūšu attālumā.

DJI_0838-2vid.jpg


INTERACTIVE MAP OF PHOTORIGA.COM PLACES

 
Legends%2BPhotoRiga1.jpg

Laimē Nokia 8110 4G “banāntelefonu”

Ah, Nokia! Noteikti daudziem no mums pirmais mobilais telefons cēli nesa tieši Nokia vārdu, tāpēc ar šo zīmolu saistās tīri nostaļģiskas atmiņas. Somi ir atsākuši Nokia telefonu izstrādi un biznesā atgriežas ar atjaunotajiem Nokia 3310 un nesen arī Nokia 8110, jeb tautā sauktu par “banāntelefonu”. Un tieši šādu dzeltenu skaistuli es arī vēlos uzdāvināt kādam […]

Xiaomi Redmi Note 7 apskats – vidējās klases jaunais standarts

Savā Xiaomi apskatu triloģijā (jau apskatīju jaudīgo skaistuli Xiaomi Mi 9, vēl priekšā Xiaomi Redmi 7 apskats) esmu nonācis pie otrā tālruņa Xiaomi Redmi Note 7. Garais, četru vārdu nosaukums gan prasa paskaidrojumu. Proti – gada sākumā Xiaomi paziņoja, ka Redmi turpmāk būs atsevišķs apakšuzņēmums, līdzīgi kā Honor un Huawei. Tātad teorētiski tālruni var saukt […]

Autokross: Intaram Grandānam Lietuvā neveiksme, citiem latviešiem pjedestāli

Sarežģītu Baltijas autokrosa Buggy 1600 klases kausa pirmo posmu Šakjai trasē aizvadījis vienīgais Latvijas pārstāvis Intars Grandāns. Posms neveiksmīgs, jo 13 dalībnieku konkurencē nācās izstāties B finālā. Tikmēr Lietuvas autokrosa čempionāta ieskaitē uz pjedestāla kāpa Jānis Kozlovskis un Jānis Veģeris. Dienas sākumā Intars sevi pieteica cīņai par top-6 pozīcijām, laika kontrolē gūstot piekto vietu, bet  Lasīt visu

Мир в Кубе. Пробуждение by Алекс Ланг

Es te pēdējā laikā lasu tik nopietnas grāmatas, ka man ir pilnīgi bail sākt rakstīt tām aprakstus, lai neizgāztos kā veca sēta. Un tad vēl tas plāns izlasīt visu iesākto, bet nepabeigto. Nolēmu nedaudz pamainīt plānu un iestarpināt izlasāmā rindā vienu smadzeņu košļenīti.

Spēļu industrija attīstās milzīgiem tempiem, nu neviens vairs nedirn pie ekrāniem, spēlētājs guļ kapsulā un viņa piedalīšanās spēlē ir pilnīga. Pasaule Kubā ir pēdējā laika hits un galvenais varonis Als ir Izpalīgs. Ja kādam ir daudz naudas, bet nav vēlme pašam ņemties ar kaut kāda kvesta izpildi, Als viņam palīdzēs. Par samaksu, protams, bet palīdzēs. Arī šoreiz Alam ir jāizpilda grūts, bet paceļams pasūtījums – nozagt retu artefaktu un nogādāt to klientam. Taču spēlē kaut kas ir pamainījies – NPC (nespēlētāju personāži) ir sākuši medīt spēlētājus.

LitRPG ir mana vājība un brīdī, kad uznāk vēlme viņus palasīties, mani neatturēs ne iepriekšējo lasītāju sliktie vērtējumi, nedz sapratne, ka neko jaunu jau te neatradīsi. Arī šeit neatradu neko jaunu un dižu, standarta procedūra, parasts spēlētājs ar nedaudz dziļāku spēles izpratni kā vidējam lietotājam iekuļas nestandarta situācijā. Bet viss pārējais žanra labākajās tradīcijās. Smalki kvestu apraksti, tabulas ar varoņa statistiku un nedaudz ikdienas dzīves. Ikdienas dzīve ir vajadzīga, jo ir liela atšķirība starp apakšžanriem “Virtuālās kapsulas gūsteknis” un “man vajag piķi personisku apstākļu dēļ”. Kapsulas gūsteknim ir cīņa par izdzīvošanu un līdz ar to cita motivācija.

Tā kā šī ir sērijas pirmā grāmata, tad lasītājs tiek iepazīstināts ar Kuba pasauli, nekā unikāla un divtūkstošo gadu sākumā es jau par līdzīgu Kubu jau tiku lasījis. Bet nu labi, pasaulēm jau nemaz nav tik daudz pieejamas formas. Varonis kā par brīnumu ir dikti aktīvs mirējs (virtuāli, protams) un arī sistēma viņu pārāk neapbalvo ar īpašām lietām. Lai ar ko var zināt, varbūt es esmu izlepis ar citu žanra grāmatu varoņu episkajiem piedzīvojumiem. Vismaz pirmajā grāmatā netiek bīdītas nekādas patriotiskās tēmas, kas nedaudz izbrīna, jo sāka jau šķist, ka bez tā nu nekā.

Izlasās ātri un sniedza tieši to, ko es gaidīju, pāris stundas atslēgšanos no apkārtējās pasaules. Kaut kas tai kvestu struktūrā ir tāds, kas manam prātam ļoti patīk. Ja esi žanra cienītājs un esi gatavs samierināties ar viduvēju darbu, tad uz priekšu 6 no 10 ballēm. Ja būtu turpinājums izlasītu arī to, bet vēl nav izdevies atrast.

ASUS izziņo ZenFone 6 ar Snapdragon 855 un izbīdāmu kameru

ASUS tikko izziņojis savu 2019. gada viedtālruņu flagmani ZenFone 6, kas ticis pie visai ievērojamas tehniskās specifikācijas un pieklājīgas cenas. Cena pat būtu dēvējama par zemu, jo tā ir tikai 499 eiro. ZenFone 6 ir 5000 mAh akumulators, jaunais Snapdragon 855 procesors kopā ar 6 GB RAM vai 8 GB RAM, 64/128/256 GB atmiņu versijām, […]

Par RU MRK stāvokli

vara bungas:  Stratfor maksas kontenta atreferējums

vēl…

 

Gaismas pils

Nacionālās bibliotēkas tualetēs piktogramma norāda, ka izlietotie prezervatīvi jāizmet atkritumu tvertnē, ne podā. Laikam zina, ka šo romantisko vietu iecienījuši ne tikai pēc zināšanām nogribējušies mīlnieki.

Monese sola jau drīzumā Latvijā piedāvāt Apple Pay

Vakar paziņots, ka jau šajā vasarā pie mums tiks beidzot ieviests Apple Pay bezkontaktu norēķinu serviss. Apple Pay piedāvās Monese un, visticamāk, arī Revolut, tādējādi visai būtiski pārspējot veco banku piedāvājumus un digitālās nākotnes solījumus. Vienlaikus Monese sola Apple Pay ieviest Lietuvā, Igaunijā un citviet reģionā. Apple vadījās Tims Kuks jau iepriekš bija izteicies, ka […]

Horoskops šodienai

Horoskopi%2Bs.jpg

Veikala-bufetes "Noliktava Nr.2" īpašnieka Einārs Zalcmanis uzstāda pie savas iestādēs plāksni ar asprātīgu atzinumu par horoskopiem.


zyTET?d=yIl2AUoC8zA zyTET?d=63t7Ie-LG7Y zyTET?d=YwkR-u9nhCs zyTET?d=qj6IDK7rITs

Ej vēlēt!

un būs tev iekārot un nokaut
un būs tev dziļi zemē sviest
ik ēnu
kas no tavas rokas
skrej zilos gaisos pārvērsties

Spilgts citāts — Žans Klods Junkers: stulbie nācionālisti mīl savu valsti

ES Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers:

Tie populisti, nācionālisti, stulbie nācionālisti, viņi mīl savas valstis.