Izskatās, ka Evernote iet uz grunti. Jāsāk meklēt alternatīvas.

Pirms aptuveni 10 gadiem plašākai publikai kļuva pieejams Evernote tīmekļa piezīmju serviss, kas laika gaitā “apauga” arī ar datoru un mobilajām lietotnēm. Tā viena no būtiskākajām funkcijām bija labi nostrādātā teksta atpazīšana, kas savulaik šo servisu padarīja par būtiski labāku pār konkurentiem. Evernote ideja bija tāda, ka servisā varējām samest dažāda veida un formāta informāciju […]

Tesla pārtrauc bezmaksas Supercharger uzlādes iespējas

Paziņots, ka elektrisko automašīnu ražotājs Tesla beidzot pārtrauc iespēju bez maksas veikt automašīnas uzlādi ar Supercharger lādētājiem. Iepriekš bija paredzēts, ka bezmaksas Supercharger uzlādes tiks pārtrauktas jau šī gada sākumā. Ja iegādāsies Model S, Model X vai Model 3 Performance, Tesla tev piešķirs 100 dolārus, kas izmantojami Supercharger uzlādes tīklā. Parastajiem Tesla Model 3 auto nepienākas pat šāds bonuss. Nav arī […]

Tas, kas nokrita (papildināts 19.09.)

DnXeJX9UYAIaefR.jpg:large

[..] The Il-20 is an ELINT (Electronic Intelligence) platform: it is equipped with a wide array of antennas, IR (Infrared) and Optical sensors, a SLAR (Side-Looking Airborne Radar) and satellite communication equipment for real-time data sharing, the aircraft is Russian Air Force’s premiere spyplane.

Russian Il-20s regularly perform long-range reconnaissance missions in the Baltic region, flying in international airspace with its transponder turned off; a standard practice for almost all ISR (Intelligence Surveillance Reconnaissance) aircraft. However, at least twice in the last couple of years Russian Coot spyplanes flying close to civilian airports or congested airways were involved in “air proximity” incidents: in March 2014, a SAS Boeing 737 with 132 people almost collided with an Il-20 Coot, about 50 miles to the southwest of Malmö, Sweden; in December 2014, a Canadair CRJ-200 from Cimber Airlines was involved in a near collision with an Il-20 halfway between Ystad, Sweden and Sassnitz, Germany.

In Syria, the aircraft will probably perform intelligence gathering missions, eavesdropping into IS militants communications, detecting their systems’ emissions to build an Electronic Order of Battle of ISIS in the region,  and pinpointing their positions. [..]

avots

vara bungas: Vai nokrita vai notrieca un kas notrieca, tas ir politisks jautājums  – ēbreji, francūži, arābi – pēc izvēles. Teorētiski SAA PGA varēja būt  aprīk0ta ar “svešais-savējais” (friend-or-foe) atpazīšanas sistēmu, tomēr RU diezgan negribīgi dalās ar šo tehnoloģiju. Ja asadiešiem tās nebija, tad viss var gadīties.

[..]Россия передала Сирийской Арабской Республике до 40 зенитных ракетно-пушечных комплексов “Панцирь-С1”.[..]

avots

UPD1 Putinam būs laba iespēja patēlot cietušo un apsūdzēt NATO, domāju Asada vai ēbreju kļūdu neatzīs. Tehniskā kļūme būtu pašā laikā.

UPD2 Kļūdījos, Putins nevēlas eskalēt konfliktu (variants: “Putin zassal”). Jāuzteic US un RU zibenīgo reakciju medijos.

[..]МОСКВА, 18 сен — РИА Новости. Российский Ил-20 был сбит ракетой комплекса с-200 сирийских ПВО, заявил официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.[..]

avots

UPD3 iespējami vainīgā sistēma

[..]  Syria
Believed to be the first country outside of the Soviet Union to use S-200s, Syria purchased a total of eight S-200 Angara launchers and 96 missiles from the USSR between 1982 and 1985.8 During this time period, the system was deployed at three locations: the city of Homs, Dumayr (northeast of Damascus), and the southern city As Suwayda.9 Until 1985, however, the S-200s were manned by Soviet antiair specialists.10 As of 2014, five S-200 sites in Syria were believed to be active.11

avots

UPD4  Ticamākā versija

UPD5 Papildina iepriekšējo UPD

[..] reality is that the Israeli aircraft would not have had the ability or need to use a large, slow Russian turboprop aircraft as cover. They carried out their strikes and almost certainly had departed the area before the Syrian forces had realized they were under attack and activated their air defense systems. The Syrian military has a history of launching air defense missiles late, after incurring damage from hostile forces. The same tactic was used in response to NATO missile strikes on suspected Syrian chemical weapons facilities in April 2018. One suspects that this is done so that Syrian military officials can report to their leaders that they “did something” in response.[..]

avots

Rīgas apkaimes pēc to nosaukumu nozīmes

Kaut kad pasenāk pavisam nejauši sanāca uzdurties foršam forumam http://forum.myriga.info/ . Cilvēki dalās ar dažnedažādu informāciju par Rīgu un tās vēsturi. Interesanti, iesaku.
Lūk, vienā no tādā diskusijām kāds lietotājs izteica domu par to, ka angliskojot Rīgas apkaimju nosaukumus sanāk ļoti skanīgi nosaukumi. Kā piemēram Purvciems būtu Swamp willage, Mežaparks – Forest park utt. Man šī doma likās saaistoša un radās idejā, kā būtu pamēģināt uztaisīt karti attēlojot Rīgas apkaimes pēc to literārām nozīmēm. Protams tām, kurām man būtu izdevies atrast vai apkaimes nosaukums vispār kaut ko nozīmē. Manā gadijumā tas sanāca 30 apkaimēm.

 

Atbildīga patērētāja ceļvedis: nedzīvot ar klapēm uz acīm

Ekrānuzņēmums (20).png

Manuprāt, mūsdienās patērētājam jābūt zinošākam kā jebkad. Neskaitāmas, izskaistinātas reklāmas TV, internetā un glancētos žurnālos ņirb gar acīm katru dienu, pūloties pierunāt mūs iegādāties skaistumkopšanas produktus, pārtikas preces, rotaļlietas, sadzīves ķīmiju, mēbeles, apģērbu un tūkstošiem citu preču, kas noteikti padarīs mūsu dzīvi skaistāku, laimīgāku, vieglāku, ērtāku un kādu tik vēl ne. Taču paša patērētāja interesēs būtu negrābt pirmo preci lielveikalā ar smukāko etiķeti, uz kuras virsū uzfotošopēti augļi, bet gan prast novērtēt, kas slēpjas aiz smukām bildēm un miljonus vērtām reklāmas kampaņām. Aiz rūpīgi uzpucētā produkta var slēpties vielas, kas grauj cilvēka imūnsistēmu, bojā hormonus, kairina ādu un elpošanas sistēmu, ilgtermiņā izraisa alerģijas, nemieru, trauksmes sajūtu un citas veselības problēmas. Vai mums to vajag? Diemžēl šajā pasaulē mēs nevaram uzticēties visiem ražotājiem pēc kārtas. 

Kā vēstīts vietnē www.padomapirmsperc.lv, daudzas kaitīgās vielas jau ir aizliegtas, vismaz Eiropas Savienībā. Citas nav atļauts izmantot atsevišķos produktos, piemēram, rotaļlietās, kosmētikā. Tomēr, neskatoties uz aizliegumiem, ir uzņēmumi, kas apzināti vai nezināšanas dēļ pārkāpj likumu un ražošanā izmanto neatļautās vielas. Daudz pārkāpumi saistībā ar bīstamām ķimikālijām tiek atklāti no citiem pasaules reģioniem ievestajās precēs. Ir arī tādas bīstamās vielas, kuras tur aizdomās par negatīvu ietekmi, taču, lai to pilnībā pierādītu un ieviestu atbilstošus aizliegumus, vajag pat vairākus gadus. Tērējot savu naudu precēm, mēs atbalstām ražotāju. Vai vēlamies atbalstīt tādus ražotājus, kuru produkti ilgtermiņā kaitē mums pašiem? Taču kā gan patērētājs var paturēt prātā visu pieejamo informācijas gūzmu par sastāvdaļu kaitīgumu, produktu grupām, ietekmi uz vidi un veselību? Kā neapjukt un kam ticēt?

Šajā rakstā esmu apkopojusi avotus, ko izmantoju, lai noteiktu produkta sastāvdaļu kaitīguma līmeni, uzzinātu ieteikumus dabiskākai un vienkāršākai dzīvei, ātri un efektīvi sameklētu sev vajadzīgo informāciju par produktiem un vielām.

Zini, ko tu pērc. Ceļvedis ķimikāliju labirintā.

Pirms dažiem gadiem izdevniecība “Zvaigzne ABC” izdeva lielisku mazu grāmatiņu, ko pētīt un ņemt līdzi uz veikalu –  Bils Stetems “Zini, ko tu pērc”. Tā satur informāciju par vairāk kā 300 pārtikas piedevām un 500 skaistumkopšanas produktu sastāvdaļām. Grāmatiņā uzskaitītas visas e-vielas pēc numuriem un to nosaukumiem, norādīts vielu kaitīgums un pielietošana. Ne visas vielas tur ir atrodamas, lielākoties ceļvedis ir noderīgs plašāk lietotajām sastāvdaļām.

Mobilā lietotne Ingredio

Savukārt, ja nav pacietības katru vielu meklēt atsevišķi un pētīt tās ietekmi, tad te talkā nāks mobilā lietotne Ingredio, ar kuru ērti nobildēt produkta sastāvu un uzreiz lietotnē parādās kopējais produkta kaitīguma novērtējums krāsu skalā no zaļa līdz sarkanam, katras sastāvdaļas analīze, kaitīguma līmenis, pētījumi par saistību ar alerģijām, vēzi, kairinājumu, toksiskumu. Ir vairākas lietotnes, kas piedāvā šādu produktu sastāvu analīzi (piemēram, Ingred), tomēr man vislabāk patīk Ingredio, jo informācija ir labāk strukturēta, pārskatāmāka un satur atsauces uz pētījumiem.

Zaļā brīvība

Zaļā dzīvesveida entuziastiem un interesentiem ļoti noderīga saite ir www.zalabriviba.lv, kur no sastāva kaitīguma viedokļa un vides ietekmes skatupunkta ir apskatītas un izanalizētas populārāko preču grupas. Šī vietne pavisam noteikti (tāpat kā www.videsvestis.lv)  norauj klapes no acīm un kā uz burvju mājiena liek pārtapt par superaizdomīgo patērētāju, ko vairs tik viegli neapmuļķot. Ir labi zināt, kas mums patiesībā tiek piedāvāts veikalu plauktos – gaisa atsvaidzinātāji ar hormonus noārdošām vielām, suņu barība, kuras sastāvā var būt derivāts – ar asinīm piesūcinātas zāģu skaidas no gaļas rūpnīcu grīdas, 15 reizes gadā miglotas vīnogas u.c.

Ieskaties – Zaļais ceļvedis

Ekomarķējumi

Viss, kas jāzina par uzticamiem un drošiem ekomarķējumiem – https://ekomarkejums.lv/ 

SkinDeep datubāze (www.ewg.org/skindeep)

EWG SkinDeep ir lieliska datubāze, lai atrastu gandrīz jebkuru kosmētikas sastāvdaļu un noskaidrotu tās toksiskuma līmeni 10 ballu skalā, draudus veselībai, pētījumos balstītu ietekmi uz cilvēka organismu, kā arī ir minēts konkrēts pētījumu skaits un atsauces. Jau 15 gadus SkinDeep datubāze apvieno 60 citas datubāzes par plaša patēriņa produktos izmantotajām vielām, to kaitīguma līmeni un sniedz patērētājiem informāciju, ko valdības un lielās kosmētikas un ķīmisko līdzekļu korporācijas nav ieinteresētas sniegt. Tomēr vienmēr jāpārbauda ne tikai sastāvdaļas kopējais novērtējums ballēs (no 1 – nekaitīga līdz 10-augsts toksiskuma līmenis), bet arī kopējais datu, pētījumu skaits, jo arī nezināmām, nepārbaudītām vielām bez pētījumu apjoma rādītājs būs 0 vai 1.

Ieskatam pievienoju aprakstu par vielu – Parfum vai Fragrance, kuru pievieno sintētiskajām smaržām, veļas mazgāšanas līdzekļiem, gaisa atsvaidzinātājiem, krēmiem, šampūniem, dušas želejām, praktiski visur, un kas ir viena no tām vielām, no kuras obligāti savas un ģimenes veselības dēļ būtu jāizvairās.

Fragrance (sinonīmi: Parfum, Aroma), apraksts SkinDeep datubāzē

 • vispārējais kaitīguma līmenis – ļoti augsts (8 no 10)
 • 6578 pētījumi apliecina šīs vielas toksiskumu
 • elpošanas sistēmas kairinātājs
 • toksisks cilvēka imūnsistēmai
 • alerģiju izraisītājs
 • saistāms ar negatīvu ietekmi uz reproduktīvo sistēmu un hormonu bojājumiem.

ekrc481nuzc586c493mums-18.png

Vietne PADOMĀ PIRMS PĒRC

www.padomapirmsperc.lv ir ļoti pārskatāma un informatīva vietne latviešu valodā, kurā atrodami ieteikumi, kā izvairīties no kaitīgām vielām praktiski visās sadzīves jomās – bērnu rotaļlietas, skaistumkopšanas produkti, sadzīves ķīmija, bērnu kopšanas produkti, auto apkopes līdzekļi u.c.. Katrai jomai pievienots saraksts ar biežāk sastopamajām veselību apdraudošām produktu sastāvdaļām un praktiski ieteikumi, kā rīkoties, lai neapdraudētu savu, savas ģimenes un apkārtējo veselību.

Ieskaties šeit: Izaicini savu kosmētikas plauktu! 

Un izpildi testu: Vai tu māki gudri iepirkties?

 “Vides Vēstis” brīvi pieejamie žurnāli 

Ja kāds žurnāls Latvijā ir nepietiekami novērtēts, tad tas ir Vides Vēstis. Tas ir vienīgais drukātais izdevums Latvijā, kas stāsta par vides aizsardzību, kaitīgo vielu ietekmi uz mūsu veselību, informē par būtiskām lietām mūsdienu pasaulē, par plastmasas ietekmi uz planētu un cilvēku, par atkritumu gūzmu un kā to samazināt, par patēriņa dzīvesveidu, ES lauksaimniecības aktualitātēm, kā arī piedāvā alternatīvas tradicionālajiem skaistumkopšanas, pārtikas un dzīvesveida produktiem.

Visi žurnāli un visi raksti pieejami www.videsvestis.lv.

Nelasiet dzeltenās preses izdevumus, kurš ar kuru šķīries un kuram jauna mīļākā, lasiet par pasaules attīstības tendencēm un to, kā uzlabot vidi, kurā dzīvojam. Ieskatieties arī sadaļā – Zaļie padomi, šeit var smelties daudz noderīgu faktu.

Mūsu izvēle šodien noteiks mūsu dzīves kvalitāti nākotnē. Skaidrs, ka daudz kļūdainu lēmumu ikdienas produktu lietošanā tiek pieņemti nezināšanas vai steidzīgā dzīvesveida dēļ. Sak, kuram gan ir laiks pētīt katra produkta sastāvdaļu sarakstus, lasīt, kurš ir kaitīgs, kurš nav. Tamdēļ arī pieejamas dabisku dzīvesveidu popularizējošas vietnes un organizācijas, kas šo informāciju jau ir apkopojušas un padarījušas pieejamu mums visiem. Vienīgais, kas mums atliek – tikai nedaudz laika ziedot informācijas izpētīšanai un jaunu, vērtīgu zināšanu gūšanai! ?

Politiskā klasifikatora otrais ziņojums: Kā ņukā kandidāti?

Kamēr tu brīvdienās no stikla grāla zīdi pāļūdeni, Ceha mākslīgā intelekta laboratorijas superdators rukāja ar pilnu jaudu, lai tavām TV brīvdienu satura atmiekšķētajām smadzenēm padarītu politisko izvēli mazliet vieglāku un neļautu uz Saeimas beņķiem tīkotājiem tevi tik viegli aptīt ap pirkstu.

Pirmajā Ceha politiskā klasifikatora ziņojumā runājām par to, kā atpazīt vēlētājus pēc viņu lasīšanas paradumiem. Tagad, kad 6. oktobris jau teju spļāviena attālumā, arī politisko partiju kampaņas uzņem apgriezienus, tuvojoties kulminācijai. Sliktie izliksies par labajiem, vecie par jaunajiem, bet kreisie vai labējie pēc vajadzības auditorijas priekšā mainīs puses. Visiem nav laika rakāties CVK pieejamajos sarakstos, lai saprastu, kā tad īsti ir. Taču nebēdā, draudziņ – Cehs palīdzēs tev jau pa gabalu sazīmēt, kuru partiju kurš kandidāts pārstāv. Lai sarežģītās Ceha superdatora simulācijas būtu uztveramas pat visalternatīvāk apdāvinātajam no vēlētājiem, mēs datu gūzmu renderējām vienā no ikdienišķākajiem procesiem – ēšanā. Kā tad atpazīt kandidātu pēc tā, ko un kā viņš ņukā?

ZZS: Vienīgais iemesls, kāpēc tu neēd no siles – tādējādi arī citi tiktu klāt tumīgajai ņammai, pirms tu būtu paspējis izrīt visu. Tāpēc tev nākas samierināties ar palielu, bet tomēr bļodu. Karote ir no koka – tā mazāk dzird, cik steidzīgi tu sit kuņģī labumus no Polijas.

NA: “Ja to nevar izkult ar spriguli, tas nav ēdams.” Tu ēd tikai ar “Bordo karotīti” un “Zaļo karotīti” marķētus produktus. Tāpēc tu zini vismaz 30 veidus, kā pagatavot grūbu-griķu stūķi un proti lieliski uzgrauzdēt saldās auzas.

Saskaņa: Tu ēd no rokas cilvēkam, kurš vēlēšanās nemaz nekandidē.

KPV LV: Tu krietni piestūķē māgu ar sava elektorāta neveiksmēm un dusmām. Šīs dusmas ir saēdušās kotletes, tāpēc ir ar augstu uzturvērtību.

Rīcības partija: Tu ēd apsargājamajā objektā uz nakts maiņu līdzi paņemtās sviestmaizes. Vēlētāji allaž var tevi atrast pēc saulespuķu sēkliņu čaumalu taciņas.

Jaunā Vienotība: Tu ienāc ēstūzī, kurā ir brīvi tikai divi galdiņi, bet izlem ciest un palikt neēdis, jo netālu no tiem maltīti ietur “Saskaņa”.

Attīstībai/Par!: Runājot ar citiem, tu centies norīt augstprātību, tomēr tā kā gaisa burbulis pēc pārāk steidzīgi norīta humusa mafina visu laiku kāpj pa kaklu augšup.

Latvijas Krievu savienība: Tev kontā ir krietna paka rubļu, sapelnīta Eiropā, aizstāvot pilnīgi visu cilvēku tiesības lietot katram savu dzimto valodu valsts līmenī, ja vien valoda ir krievu. Kamēr mājās tu uz šprotēm smērē stores ikrus, publiski tu aizvien konsekventi ieturies tikai ēdnīcās, kur sāli un piparus ar slapjiem pirkstiem var pagrābt no atvērtā tipa trauciņa.

JKP: Tu ēd nervus visiem, kam jādzird tavs kaitinošais balss tembrs un tavas sazvērestības teorijas.

Progresīvie: Tu stāsti kādai KKC satiktai, zilmatainai būtnei par ideālo Latviju. Valsti, kurai rūp. Tomēr domas klejo kaut kur citur – pie našķiem. Tu esi uzkurījis zāli un par visu labāk šobrīd pamielotos ar sarunu biedrenes stakles pārvārīto pelmeni – pavērušos, slapju un aicinošu.

Latviešu nacionālisti: Tu sapņo par to, ka ZZS kandidāts kādreiz ēdīs no tik garas siles, kur tālākajā galā pietiktu vieta pat tev.

LSDSP/KDS/GKL: Tu ēd dienas piedāvājumu apšaubāmā bistro par cenu kā deviņdesmitajos un ceri, ka vienreiz jau trāpīsies arī laimīgā loze – kaut kas puslīdz garšīgs.

No sirds Latvijai: Tu paēd no cukurgraudiņiem, kas piesūcināti ar homeopātiskajām pusdienām. Tā ir daudz ātrāk un efektīvāk.

Latvijas Reģionu apvienība: Tu ēd to, kas pagadās. Nav tā, ka vari diži izvēlēties.

Latvijas centriskā partija: Tu ēd maz, jo lielākā daļa pensijas tiek tērēta īrei, zālēm un Krievijas TV kanālu komplekta abonēšanai.

Par Alternatīvu: Tu ar dakšiņu ēd boršču.

 

Bombardier prezentē ar akumulatoriem darbināmus elektrovilcienus

Kamēr Latvijā lielie kungi lemj par to, kā iešņaukt nāsīs pavairāk vilcienu iepirkuma miljonus, tikmēr vilcienu ražotājs Bombardier ir prezentējis jauna veida elektrovilcienus, kas darbojas ar akumulatoros uzkrāto elektroenerģiju. Šāds vilciens spēj uzlādēt akumulatorus ceļa posmos, kuros ir izveidotas elektrības līnijas un pēc tam tālāk braukt ar akumulatoros uzkrāto enerģiju. Tādējādi vilciens nerada nekādas izplūdes […]

Kāpēc parādās sirmi mati un kā ar to cīnīties

Kāpēc parādās sirmi mati un kā ar to cīnīties

Rakstā apskatīti visi galvenie sirmu matu rašanās iemesli un arī tas, kā sirmu matu rašanos maksimāli attālināt. Kāpēc mati nosirmo Iesākumā jāpaskaidro, ka par matu krāsu atbild pigmenti melanīni, kas tiek sintezēti īpašās šūnās – melanocītos. Un, kad šīs šūnas pārtrauc pigmenta izstrādi, mati sāk nosirmot. Melanīna sintēzi var ietekmētLasīt →

The post Kāpēc parādās sirmi mati un kā ar to cīnīties appeared first on Hitnet.lv.

Samsung un Apple viedtālruņi paliek dārgāki un trauslāki. Ko darīt?

Bez moderna viedtālruņa, šķiet, vairs nemaz nespējam iedomāties savu ikdienu. Tā jau sen vairs nav vienkārša ierīce ar ko veikt balss zvanus vai nosūtīt kādu īsziņu. Mūsdienās viedtālruņi ir ierīces, kuras pēdējās aplūkojam pirms aizmiegam un pirmās, ko paņemam rokā no rīta pamostoties. Viedtālrunis joprojām kalpo kā saziņas rīks, taču balss zvanu vietā ir nākuši […]

Par darbu un citām lietām

1. Nav tā, ka pie mums nevar atrast darbu. Mans dēls un liela daļa viņa vienaudžu ir iekārtojušies darbos, kur pilnīgi oficiāli strādājot 500 eiro ir mazākā summa, kas tiek saņemta uz rokas. Lielākai daļai sanāk pat vairāk. SS'ā ir pilns ar darba piedāvājumiem, dažviet pat sola 700 uz rokas pēc nodokļu nomaksas. Tik viena nelaime - man tādas vietas neder. jo nezinu angļu valodu. tās ir vietas jauniešiem līdz 30 gadiem, kuriem ir pamatīgas šīs svešvalodas zināšanas. Bet pat es varu tur ko atrast, beigsies tik manas peripetijas ar poliklīniku un skaidrība, kāpēc analīzes ir sliktas, atsākšu sev piemērota darba meklējumus.
2. No nākošās nedēļas un kādu laiku atkal nāksies braukāt ar "ausaino" biļeti, jo mani papīri grupas pagarināšanai vēl nav izskatīti, kaut arī iesniedzu tos noteiktā termiņā. Trūkstot darbinieku, tāpēc viss iekavējas. Būšot skaidrība vai nu septembra beigās vai oktobra sākumā. Tā ka vēl pat nezinu, kad saņemšu nākamo pensiju - oktobrī vai novembrī.
3.Māsa atbraucot no Nīderlandes pārlaist še ziemas sezonu arī bez darba nemētājas, kaut ko uz tiem dažiem mēnešiem viņa atrod ko darīt pilnīgi oficiāli.

Kā izmazgāt pudeles ar šauru kakliņu

Kā izmazgāt pudeles ar šauru kakliņu

Reizēm mājās mēdz uzrasties šaurkaklainas pudeles ar sīrupu vai sulu un kuras gribētos arī turpmāk izmantot saimniecībā. Tomēr šādu pudeļu galvenā problēma ir to šaurais kakliņš, kurā grūti iedabūt pudeļu birsti un kuras tā īsti nemazgājas arī trauku mazgājamā mašīnā. Tieši šādos gadījumos noderēs šī pudeļu mazgāšanas metode. Šī šaurkaklainuLasīt →

The post Kā izmazgāt pudeles ar šauru kakliņu appeared first on Hitnet.lv.

Saeimas vēlēšanas 2018

Sestdienas izbrauciens līdz jūrai

Tik skaistā laikā, kāda bija pagājušā sestdiena grēks sēdēt mājās. Kamēr citi vēl noteikti ēda brokastis, mēs jau bijām pie Kaņiera ezera. Tur ir burvīga dabas taka – Kaņiera niedrāju taka. Nolikām mašīnu ceļa malā, izgājām cauri mežiņam un tad … Continue reading

Spotify būtiski palielina lejupielādējamo dziesmu skaitu

Viens no populārā mūzikas straumēšanas servisa Spotify maksas plāna lielākajiem ieguvumiem ir iespēja mūsu ierīcēs saglabāt mūziku, ko pēc tam varam klausīties arī apstākļos, ja nav pieejams Internets. Tādējādi varam Spotify izmantot kā dziļos laukos, tā arī lidmašīnā vai metro, lai pakavētu laiku. Izrādās, ka līdz šim bija spēkā 3333 dziesmu limits, ko lietotājs viena […]

Mazā aizlaišanās 11.06.-07.08.2018. jeb divu mēnešu ceļojuma izmaksas

Mūsu ģimenes ceļojums ilga gandrīz 2 mēnešus, jeb precīzāk 57 dienas un kopējie izdevumi bija 3876,38 EUR, kas ir 68EUR dienā, jeb 34 EUR dienā par pieaugušo, ceļojām divi pieaugušie, divgadnieks un zīdainis. Iztērēts tika varbūt vairāk, kā bijām plānojuši iztērēt, … Continue reading

Pāris paņēmieni drošākai divfaktoru autentifikācijai

Tagad ir laiks, kad divfaktoru autentifikācija (2FA) ir ieviesta ne tikai tiešsaistes bankām, bet to piedāvā arī daudzi resursi internetā. Parasti šāda veida divfaktoru autentifikācija tiek realizēta ar kodu nosūtīšanu īsziņas veidā. Un te mūs sagaida neliels pārsteigums — kods parādās pat tad, ja tālrunis ir bloķēts. Jūs nepārklausījāties — gan iPhone, gan Android var rādīt saņemtās īsziņas saturu bloķēšanas ekrānā, un tad tas ir visiem redzams. Vārdu sakot, viss kārtībā, kamēr tālruni kāds nenozog.

 

 

Tāpēc tālāk seko instrukcija tiem, kuri vēlas padarīt divfaktoru autentifikāciju vēl drošāku, aizvācot īsziņas satura atspoguļošanu bloķēšanas ekrānā.

iPhone bloķēšanas ekrāna īsziņu atspējošana

iPhone lietotājiem ir mazliet vairāk iespēju paziņojumu iestatījumos. Vispirms varat konfigurēt vispārīgu paziņojumu priekšskatījuma rādīšanu:

 1. atveriet Settings;
 2. pārejiet uz Notifications;
 3. skariet Show Previews pašā ekrāna augšā, ja vēlaties izslēgt visus paziņojumus bloķēšanas ekrānā;
 4. izvēlieties When Unlocked vai Never.

iOS ļauj līdzsvarot ērtības un konfidencialitāti. Ja vēlaties saglabāt dažus paziņojumu priekšskatījumus bloķēšanas ekrānā un noslēpt tikai tos, kas satur konfidenciālu informāciju, tad varat izvēlēties citu pieeju un iestatīt šo iespēju atsevišķi katrai lietotnei:

 1. atkal atveriet Settings;
 2. pārejiet uz Notifications;
 3. skariet attiecīgo lietotni, piemēram, Messages;
 4. ritiniet uz leju līdz priekšskatījumu opcijai un atlasiet vai nu When Unlocked vai Never.

Bloķēšanas ekrāna paziņojumu atspējošana Android ierīcē

Android iestatījumi dažādām versijām un dažādās ierīcēs var mazliet atšķirties — un atšķirīgu ierīču ir diezgan daudz. Ņemot to vērā, nav iespējams sniegt precīzu pamācību, tādēļ jums vajadzēs pašiem pameklēt attiecīgās izvēlnes:

 1. atveriet Settings;
 2. pārejiet uz Apps & Notifications, pēc tam uz Notifications;
 3. izvēlieties On the lock screen;
 4. izvēlieties vai nu Don’t show notifications, vai Show notifications but hide sensitive content.

Vairumā Android versiju nav iespējams konfigurēt bloķēšanas ekrāna paziņojumus atsevišķi katrai lietotnei; tomēr šīs operētājsistēmas versijā Samsung ierīcēm to var izdarīt.

Neaizmirstiet aizsargāt savu SIM karti

Paziņojumu aizliegšana bloķēšanas ekrānā ir laba doma, bet tas nebūt nav viss, kas jāizdara. Patiesībā īsziņas saņem ne jau pats telefons, bet mazs plastmasas un pusvadītāju gabaliņš, kuram neviens nepievērš īpašu uzmanību — SIM karte. SIM karti pavisam viegli var izņemt no viena tālruņa, ievietot citā tālrunī un tad ar to mierīgi saņemt jūsu zvanus un īsziņas — tostarp arī 2FA īsziņas ar vienreiz lietojamiem kodiem.

Pret tādu informācijas zādzību varat pavisam viegli aizsargāties — vienkārši ar PIN kodu bloķējiet savu SIM karti. Lūk, kā to dara iPhone lietotājs:

 1. atveriet Settings;
 2. paritiniet un tad skariet Phone;
 3. pārejiet uz SIM PIN;
 4. ieslēdziet SIM PIN;
 5. ievadiet savu pašreizējo PIN (ja neesat nekad to ierīkojis, tad izmantojiet sakaru operatora noklusēto kodu — tas ir jūsu SIM kartes starta komplektā);
 6. skariet Mainīt PIN, lai noklusētā koda vietā lietotu jaunu kodu;
 7. ievadiet pašreizējo PIN;
 8. pēc tam ievadiet jauno PIN kodu un apstipriniet to, ievadot vēl vienu reizi.

Android ierīcē (jūsu tālrunim atkal var būt nelielas atšķirības):

 1. atveriet Settings, pēc tam Security & Location;
 2. izvēlieties SIM kartes bloķēšanu un Lock SIM card;
 3. kad parādās pieprasījums, ievadiet SIM PIN (ja neesat pats to ierīkojis, atrodiet noklusēto SIM PIN jūsu SIM kartes dokumentācijā);
 4. izvēlieties Change SIM PIN;
 5. ievadiet veco PIN;
 6. ievadiet jauno PIN (un apstipriniet, ievadot to vēlreiz).

Tagad ik reizi, kad telefons tiks ieslēgts vai šī SIM karte tiks ievietota citā telefonā, jums vajadzēs ievadīt PIN kodu, lai telefons sāktu darboties. Nu viss ir izdarīts — vismaz tas, kas attiecas uz divfaktoru autentifikācijas kodiem.

iOS 12 ir draudzīgs vecākiem iPhone modeļiem

Vēl pagājušajā nedēļā Apple tirgoja iPhone 6s, kas iznāca 2015. gadā, bet šobrīd lētākais oficiāli pārdotais Apple viedtālrunis ir iPhone 7. Iepriekš tika runāts, ka jaunās Apple iOS operētājsistēmas bremzējot vecos viedtālruņus, bet tas ir mainījies līdz ar iOS 12. Šī gada WWDC norises laikā Apple apsolīja, ka iOS 12 sniegs ātrdarbības uzlabojumus pat tādam opapiņam kā iPhone […]

Tiesa Francijā atstāj spēkā spriedumu par kompensāciju Keitai Midltonei

Francijas apelācijas tiesa atstājusi spēkā spriedumu, kas paredz, ka žurnālam "Closer" jāmaksā kompensācija Lielbritānijas prinča Viljama sievai – Kembridžas hercogienei Ketrīnai Midltonei. Bulvārpreses izdevums publicēja viņa kailfoto.

Kāpēc pensionāriem ir balsstiesības?

Tuvojoties vēlēšanām, arvien biežāk dzirdami tādi paziņojumi kā: “Paslēp vecvecāku pases, citādi viņi nobalsos par “to–un–to”!” Saprotams, ka šāda rīcība būtu ne tikai neētiska, bet arī klaji pretlikumīga, tāpēc lūdzam neviena Latvijas iedzīvotāja pasi neslēpt. Bet, no otras puses…

Ja balsstiesības Latvijā cilvēki iegūst tikai tad, kad sasnieguši 18 gadu vecumu, vai nebūtu loģiski, ja tām tiktu noteikts arī augšējais vecuma slieksnis? Nedaudz esam par šo jautājumu rakstījuši arī iepriekš, tomēr šoreiz vēlamies to apskatīt nedaudz izvērstāk.

Kas tad īsti ir vēlēšanas? Tās ir ne tikai pilsoniskais pienākums, bet arī iespēja kaut kādā mērā uzlabot savu nākotni valstiskā līmenī. Tā ir iespēja atdot savu balsi par partiju, kas plāno ieguldīt naudu izglītības sistēmas uzlabošanā, tieslietu sistēmas sakārtošanā, aizsardzībā un citās būtiskās lietās, plānu realizēšanas vārdā, iespējams, pieņemot arī nepopulārus lēmumus, jo tikai tā iespējams iegūt papildu līdzekļus.

Tā kā pensionāri lieliski apzinās, ka nedzīvos mūžīgi, saprotams, ka viņu balsojuma motīvi lielā daļā gadījumu būs mērķēti tikai un vienīgi uz savas dzīves uzlabošanu. Piemēram – lielākā daļa galvaspilsētas vecākā gadagājuma iedzīvotāju jau ir nopirkta ar bezmaksas sabiedrisko transportu, kas mētā milzu līkumus, lai piestātu pie katra tirgus durvīm, un apstājas ik pa 200 metriem, lai vecūkšņiem nebūtu lieki jāstaigā. Pārējie pilsētas iedzīvotāji tādējādi iegūst neērtu un pārbāztu sabiedrisko transportu. Un šis ir tikai viens no piemēriem.

Problēma ir tajā, ka pensionāri balso nevis par labāku nākotni visiem, bet gan par cilvēcīgākiem pēdējiem gadiem sev pašiem. Tur ir grūti ko pārmest, vienlaikus, ievēlot nākamās Saeimas sastāvu, mēs tomēr vēlamies celt visas valsts iedzīvotāju labsajūtu, nevis uzlabot tikai vienas cilvēku grupas dzīves rietu.

Mūsu piedāvātais risinājums ir pavisam elementārs – vidējais paredzamais dzīves ilgums Latvijā ir 74,6 gadi. Latvijas Republikas parlaments tiek ievēlēts uz 4 gadiem. Tātad balsstiesību vecuma slieksnim vajadzētu būt tādam, lai provizoriski visi nobalsojušie izdzīvotu līdz nākamajām vēlēšanām. Respektīvi, 74 – 4 = 70 gadu vecums jānosaka par balsstiesību beigām.

Noteikti saņemsim iebildumus par to, ka ir ļoti daudz inteliģentu, dzīvesgudru un gaišu pensionāru, kuru spriestspēja un loģiskā domāšana saglabājusies pat līdz cienījamam 90 gadu vecumam. Tā noteikti ir, bet – ir arī ļoti daudz patiesi gudru un talantīgu piecpadsmitgadnieku, tomēr viņiem, gluži tāpat kā pārējiem vienaudžiem, vecums neatļauj piedalīties vēlēšanās.

Ja vecuma barjeras noteikšana tomēr šķiet pārāk drakoniska pieeja, vēlēšanu urnu sasniegšanai varētu uzlikt pāris normāla vecuma cilvēkiem ļoti vienkārši pārvaramus šķēršļus. Ja kādu no tiem nespēj pārvarēt – vēlēšanas iet secen. Piemēram, vispirms vēlētājam būtu jāpaiet garām bļodai ar bezmaksas ledenēm, pēc tam jāpaiet garām piemīlīgam bērnam, neaiztiekot viņa vaigu un neuzsākot sarunu, bet pašās beigās grūtākais – pašrocīgi jāpapildina telefona priekšapmaksas kartes kredīts, kā arī, izmantojot pulti, jāpārslēdz televizors miega režīmā. Pēdējā pārbaudījumā kandidāts izkrīt arī tad, ja pirms pults paņemšanas ieliek to līdzpaņemtā plastmasas maisiņā.

Mēs aicinām cieņai pret senioriem neļaut nostāties priekšā cieņai pret Latvijas jauniešu tiesībām uz cilvēcīgu nākotni un mūsdienīgu valsti. Dancojot pēc šī brīža pensionāru stabules, mēs vienkārši sačakarējam vecumdienas nākotnes pensionāriem. Padomājiet par to.

P.S.
Ierosinām arī mainīt likumus un pensionāriem Rīgas sabiedriskajā transportā bez maksas atļaut pārvietoties tikai no plkst. 9.00 līdz 16.00. Būsim reāli – ar šo laiku pilnībā pietiek aizbraukšanai uz tirgu.

Tetovēšanās

Šī tēma ir daudz un dikti pārrunāta ar draugiem. Liela daļa piekrīt manam uzskatam.
Primitīvajām tautām, kuras tetovē savu ķermeni, katram tetovējumam ir sava nozīme un nosaka katras konkrētās personas stāvokli kopienā. Krievijas cietumos (nezinu par citu valstu cietumiem, neesmu dzirdējusi) esošā tetovēšanas tradīcija arī nosaka katras personas stāvokli kopienā un kaut ko pastāsta par pašu tetovēto personu.
Tik tālu tetovēšanās ir izprotama un vietā.
Bet ko domāt par Eiropas kultūras cilvēkiem, kuri sevi notetovē no galvas līdz kājām? Cik man ir zināms, nevienā Eiropas kultūras tautā nav paraduma tetovēties.
Uz šiem notetovētajiem cilvēkiem skatos ar zināmu ironiju. Notetovēts ķermenis (ja vēl tas ir papildināts ar neskaitāmiem pīrsingiem) neslikti izskatās jaunam cilvēkam. Bet, kad iedomājos kā ši ķermenis varētu izskatīties 60 - 70 - 80 gados, kad jau parādījušās vecuma krunkas un mati pilni sirmuma.... Man vienkārši kļūst žēl šī cilvēka.
Un pie viena nekur nekad neesmu manījusi noslieci uz to, ka šāds notetovēts ķermenis varētu pretendēt uz kādu vietu pasaules ranga skaistuļu topā. Manuprāt nu nav šai topā ne tetovēta vīrieša, ne tetovētas sievietes. 
Protams, katrs jau var darīt kā grib, paša izvēle ko darīt ar savu ķermeni un tērēt savu laiku un naudu. Bet, manuprāt, tā ir kāda novirze no normas vai mazvērtības komplekss par savu ārieni.

Xiaomi apakšzīmols Huami sagatavojis $115 viedpulksteni ar GPS, NFC

Xiaomi mazāk pazīstamais apakšzīmols Huami izziņojis 115 dolārus vērtu viedpulksteni Amazfit Verge, kas tiks pie GPS, NFC un pat optiskā sirdsdarbības sensora. Amazfit Verge 1.3 collu AMOLED ekrānu sargās Gorilla Glass 3. Amazfit Verge darbinās Huami izstrādāta operētājsistēma, pulkstenim būs divu kodolu procesors un 512 MB RAM. Amazfit Verge paļausies uz Xiao digitālo balss asistentu, pulkstenim būs arī NFC, lai nodrošinātu mobilos […]

Lēnais sākums Brno

– Stulbais, stulbais GPS, kurā virzienā mums jāiet?! – īsi pēc izkāpšanas no vilciena J. sūdzējās par mākslīgo intelektu.
– Ejam jebkurā virzienā, kad sāksim kustēties, viņš attapsies leņķus, – es ierosinu. Mans jebkurais virziens pat izrādījās tikai par kādiem grādiem 90 aplams.

Pēc ievelšanās viesnīcā un pamatīgas dušas nonācām pie jautājuma, nolēmām, ka tomēr uzreiz gulēt iet vēl neprasās. Tā nu apgājām vienu apli ap tuvāko kvartālu, mazliet paķiķinājām par mājiņu ar nosaukumu Mulinrūža un mazām dzirnaviņām uz sienas, un pēc atgriešanās apsēdāmies viesnīcas bārā izdzert pa kādam dzērienam. Sāk iezīmēties, ka Brno nav sevišķi dārga vieta – zvaigžņotas viesnīcas bārā tiešām var izdzert dzērienu un nebankrotēt. J. ar sajūsmu norādīja, ka viņa alus (lejamais Starobrno) ir lētāks par manu Vīnes kafiju. Vai alus ir lētāks par ūdeni, neuzzinājām, jo ūdeni vestibilā dod bez maksas. Viens trauks ar tīru ūdeni viens – ar ūdeni, kurā peld piparmētras un citroni. Ļoti patīkami.

Sēžam blakus akvārijam, kurā dzīvo diezgan krāsaina un daudzveidīga zivju sabiedrība – mazās, spīdīgās mikrosardīnītes, vairākas lielas enģeļzivis, pāris dzelteni ērmi, kas tēlo putekļu sūcējus uz lapām un koka gabaliem, gliemeži un vēl šis tas. Šķiet, zivis mani redz, un, kad pieceļos un pienāku tuvāk, viņas atdara ar to pašu, un arī krietna grupiņa piepeld man tuvāk.

Pēc negulētās nakts aizejam gulēt ātri, bet nākamajā dienā es turpinu miegoties, tāpēc diena sastāv no lekcijām (piedalos konferencē), pāris diendusiņām un centieniem piebeigt prezentāciju, kas vēlāk būs jāprezentē. Sajūta par prezentāciju nav nekāda labā, bet bezgalīgi pulēt arī to nav spēka. Pēcpusdienā padodos un nosūtu līdzautoriem, lai izķer neredzamās kļūdas.

Vakarā kopā ar kolēģi un J. izmetam nelielu līkumu pa naksnīgās Brno ielām. Daudz gaišu māju (bet mazliet mazāk un mazliet mazākas, nekā Vīnē), stilu mikslis, baroks, gotika, re, es mācos jaunus vārdus… Pilsēta ir diezgan labi izgaismota, un tajā ir daudz dekoratīvu baznīcu. Pie kādas baznīcas es sāku brīnīties, kāpēc cilnī virs durvīm ir varens kuģis un liela jūra. Vēl nejauži uztrāpam uz veco rātsnamu, kam raksturīga vienkārša, vienkārša fasāde ar daudz krāšņāku torni pa vidu. Un vārtu ejā pie griestiem pakārts krokodils.

Brokastis un pusdienas konferences ietvaros ir viesnīcā – ēdiens nav sevišķi izsmalcināts, taču J. dabū pagaršot tradicionālos maizes knēdeļus un man tiek atgādināts, ka kruasāni te ir citādi nekā Francijā un Rīgā. Tādi kā raudzīgāki un mazāk superkārtaini. Pirmajā konferences dienā arī vakariņas ir viesnīcā, tāpēc vētrainos kulināros piedzīvojumos nemetamies. Mēģinam atpūsties. Kafija gan te ir nu baigais bikšūdens. Tik ļoti, ka es pat izkasīju no smadzeņu dzīlēm šo vārdu.

Vai strukturētais sūdens aizbiedē lielo čiku?

Tevi ietekmē Mēness fāzes? Tev ir bail no lielā čika? Uztraucies par sava ķermeņa PH līmeni? Šķiet, ka krāna ūdens ir kaitīgs? Ļoti labi, arī es neticu tādām muļķībām. Bet cilvēkiem patīk ticēt, tas padara skola–darbs–nāve rutīnu nedaudz vieglāk panesamu.

Problēma nav tajā, ka cilvēki tic, problēma ir ar cilvēkiem, kuriem kādā no ticībām piemīt autoritāte. Šīs autoritātes var izmantot sekotāju pulku kā resursu savu seksuālo fantāziju īstenošanai vai kā mediju melu izplatīšanai. Par labu piemēru tam kalpo vairāki pašmāju mācītāji, kuri iestājas pret vasaras saulgriežu svinēšanu, jo tā, redz, esot pagānu būšana, vai tie, kas draud maziem bērniem, ka tad, ja viņi kādam izstāstīs par to, kas notika pēc svētdienas skolas, Dieviņš atņems viņiem mammu.

Ja lielākā daļa organizēto reliģiju mācītāju cenšas palīdzēt savu draudžu locekļiem, vienlaikus pastāv arī vistīrāko šarlatānu problēma, kuri cenšas iedzīvoties uz nezinātnisku ideju izplatīšanas un klajas maldināšanas rēķina. Runa, protams, ir par dziedniekiem, ekstrasensiem, auru čamdītājiem un idiotisku uzturā lietojamu preču izplatītājiem.

Astrologi ir emulsija no tūkstošiem gadu senas neizpratnes par debesu ķermeņiem un numeroloģijas, kas uzskata, ka planētu atrašanās vieta kaut kādā veidā varētu ietekmēt to, vai manai sievai ienāks prātā uz mani apvainoties bez iemesla, – šķiet, ka tas notiek pie jebkuras planētu konfigurācijas. Un vispār – astronomija ir gājusi daudz tālāk. Nez, vai astrologi ir ņēmuši vērā, ka Plutons vairs nav planēta? Un 30. februārī dzimušos rītā ietekmēs Piena ceļa supermasīvais melnais caurums?

Dziednieki ir vieni no zemiskākajiem šarlatāniem, kuriem esam jau vairākkārt veltījuši neglaimojošus vārdus, taču viņi spītīgi nepazūd no sabiedrības ķermeņa kā vēzis, ko, kā viņi paši apgalvo, spējot izārstēt. Viss ir jūsu rokās, dārgie dziednieki, beidziet uzdoties par ārstiem, noņemiet savus internetā atrastos diplomus no Zinātņu akadēmijas telpu sienām un ejiet savus buramvārdus skaitīt kartupeļu vagās. Tas ir vienīgais veids, kā jūs ar savām profesionālajām prasmēm varat sniegt sabiedrībai kādu labumu.

Ja nākotnes pareģošana būtu reāli iespējama, vai tiešām šie ekstrasensi iekasētu naudu no vecām tantēm un vientuļiem cilvēkiem, nevis sēdētu akciju biržā? Cik no viņiem pirms 10 gadiem iegādājās bitkoinus, nevis stāvēja rindā, lai pieteiktos “Ekstrasensu cīņu” raidījumam? Man gan ir aizdomas, ka šie cilvēki ir veiksmīgi apmuļķojuši paši sevi, sev neapzināti uztrenējot “auksto lasīšanas” prasmi tādā mērā, ka uzskata to par intuīciju, kad ienāk prātā, ka pēc alkohola smaržojošam klientam ir problēmas personīgajā dzīvē. Jā, cilvēki izskatās slikti un iet pie ekstrasensiem pēc palīdzības, kad viņiem ir problēmas dzīvē, nevis kad viss ir lieliski.

Un man vismīļākā grupa ir uztura speciālisti ar grādu pseidozinātnēs, neeksistējošu kritisko domāšanu un gana lokanu morālo kompasu, lai pārdotu produktus ar neeksistējošām īpašībām. Visspilgtākais piemērs, kuru būsiet pamanījuši, ja apmeklējat jogas nodarbības vai šajā priekšvēlēšanu laikā staigājat pa ielām, ir kāds uzņēmums, kas piedāvā “strukturēto” ūdeni ar atmiņu. Ja esat pievērsuši uzmanību ziņām, tad zināsiet arī to, ka KNAB ir uzsācis pārbaudi par šī uzņēmuma visnotaļ acīmredzamu reklāmas kampaņu par labu kādai partijai. Tiesa, jāatzīst, ka cilvēku maldināšana un iedzīvošanās uz lētticīgu cilvēku rēķina ir raksturīga iezīme gan “strukturētā” ūdens piedāvātājiem, gan pieminētajai partijai.

Ūdenim nav atmiņas. Lai ar kādu spēku iedarbotos uz ūdeni, vai tas ir elektromagnētisks, kinētisks, filtrēšana caur membrānu vai pātaru skaitīšana, šķidrā agregātstāvoklī tas nevar saglabāt nekādu struktūru. Tātad arī visa teorētiskā informācija, kas tur tiek ievadīta, izzudīs piko sekunžu laikā pēc ārējās iedarbības beigām. Saprotu, ka tiem, kas man nepiekrīt, būs grūti saprast iepriekšējā teikumā teikto, tālab pārtulkošu to viņiem saprotamā piemērā: “Ziema. Auksts – brrr! Ūdens ciets! Uzčurā krustiņu. Krustiņš paliek. Pavasaris. Silts – Mmmm! Ūdens slapjš – krustiņš pazūd!”

Vēl tikai nāk prātā atsevišķi “ģēniji”, kuri cenšas bagātināt ūdeni ar skābekli, jo tas esot veselīgs. Tā nav, piešķirot H20 vēl vienu skābekli, sanāk H2O2, un tas ir ūdeņraža peroksīds, ar to 2. pasaules kara koncentrācijas nometnēs eksperimentēja kā ar līdzekli, ar ko nogalināt, ievadot to intravenozi.

Izlasi arī: 

ASUS ROG izlaiž divus barošanas blokus

ASUS ROG datorspēļu entuziastu zīmols izlaidis divus jaunus datoru barošanas blokus ROG Thor 1200W Platinum un ROG Thor 850W Platinum. Abi datoru barošanas bloki paredzēti spējīgu datoru uzbūvei, tie piedāvā arī RGB LED izgaismojumu. ROG Thor 1200W Platinum saņēmis ASUS ROG siltuma novadīšanas sistēmu, kuras virsmas laukums ir divkārt lielāks par ierasto. Tas nozīmē, ka ventilatoram […]

Uz ziemeļiem aiz polārā loka

Uz ziemeļiem no polārā loka jau bija iestājies rudens un sezona tuvojās beigām. Aiz mašīnas loga otrā pusē redzamā mežu ainava jau bija pieņēmusi pazemīgi košus toņus un starp koku galotnēm cēlās migla. Es atrados pasažiera vietā automašīnā, kuru vadīja soms, kuru pirms pāris mēnešiem vēl nemaz nepazinu, bet nu jau kļuvis par vienu no labākajiem draugiem. Lai saprastos, mums tobrīd nevajadzēja sarunāties. Daudz enerģijas un emociju bija atstātas iepriekšējās dienas sacensībās. Noskaņojumu vēl izteiktāku padarīja Сектор газа vokāls. Momenta savdabīgums burtiski lūdzās komentāru: “Vai tev nešķiet dīvaini, braukt ar somu kaut kur tālu ziemeļos un klausīties krievu mūziku?” “Ja man pirms gada kāds būtu pateicis, ka es piektdien režisēšu īsfilmu par rallijkrosa zvaigzni, sestdien izcīnīšu ceturto vietu Somijas čempionāta stafetē, bet svētdien aiz polārā loka klausīšos Сектор газа… [pauze] es teiktu, jā, okei… [pauze] Šobrīd dzīve ir diezgan laba.”


Šim sporta veidam ir daudz brīnišķīgu īpašību, kas, manā skatījumā, to padara par labāko pasaulē. Vien no tām ir iespēja nonākt daudzās neparastās vietās. Šoreiz tie bija Somijas ziemeļi – Ziemassvētku vecīša mājvieta – un vēl tālāk. Somijas čempionāts stafetē – vēl viens no sezonas galvenajiem startiem. Komanda bija tik spēcīga, ka neviens to tā skaļi neteica, bet reāls mērķis bija izcīnīt medaļu. Somijas čempionāts mēdza būt spēcīgākais nacionālais čempionāts pasaulē un šāds mērķis ir ļoti augsts – pēdējo trīspadsmit gadu laikā vai varbūt arī nekad latvieši Somijas čempionātā nebija piedalījušies medaļu kalvē.


Stafetei četri etapi – kādreiz tie visi bija virs stundas, bet tagad tā vairs nav. Pirmais un pēdējais ir ap 9km un 50min, otrais un trešais īsāki. Manā pārziņā – otrais, pats īsākais etaps.


Gatavojoties startam, biju diezgan satraucies, jo šāda atbildība ir reti – apzinājos, ka droši vien esmu komandas vājākais posms (tāda situācija pēdējā laikā bieži nav jāpiedzīvo) un cerēju, ka nepievilšu komandas biedrus. Galu galā, klubs ir investējis manī, apmaksājis ceļu turp un atpakaļ, dzīvošanu un dalību. Satraukums vēl nedaudz pieauga, kad sapratu, ka Topias Ahola, manas komandas pirmais etaps, stabili turas starp līderiem. Taču brīdī, kad ieraudzīju, ka viņš kā pirmais tuvojas finiša līnijai, satraukums pazuda – startēt pirmajam tāda līmeņa sacensībās ir unikāla pieredze.


Karte ar manu ceļu
GPS sekošana.
Rezultāti.

Man bija sevi jāpiebremzē garajā etapā, ar kuru sākās distance, lai aiz aizrautības neiztērētu visus spēkus uzreiz. Tiesa, šis nolūks pajuka brīdī, kad pamanīju Kalevan Rasti skrējēju tuvojamies no labās puses un likās, ka ir jāseko.
S-1.JPGDiezgan nopietni farsti - un visi vienlīdzīgi!
Tomēr jāatzīst, ka viņš vismaz tobrīd bija stipri ātrāks un jau neilgi pēc pirmā kp bija pazudis no redzes loka. Mani noķēra Hiidenkiertäjät komandas skrējējs, kurš pavilka pa labi etapā uz otro kp un ar to zaudēju aptuveni 20 sekundes, kas liedza pirmajam kopīgajam kontrolpunktam tuvoties kopā ar sešu cilvēku līderu grupu. Tad nu palikām principā divatā. Līderu grupu atklātajā purvā manīju priekšā un sapratu, ka arī sekotāji necik tālu aizmugurē nevar būt.


4.JPGCerēju saprast kaut ko akmeņu laukā pirms kp, bet tas neizdvās. Pēc tam neprecīza izeja no kp, sekojot.
Ceturtajam kp, kas kartē izskatās vienkāršs, bet sagādāja grūtības virknei spēcīgu somu orientieristu, tuvojos tikai ar sajūtu, ka tam tur vajadzētu būt un atkal izpalīdzīgs izrādījās Hiidenkiertäjät orientierists. Par sekošanu viņam gan samaksāju nākamajā etapā, kad aizvirzījos no ideālās trajektorijas, sekojot mugurai, kas virzījās uz citu farsta kp nekā man vajadzīgs un zaudēju vēl ap 20 sekundēm. Etapos 5-6-7 biju ļoti piesardzīgs un paņēmu tos bez problēmām.
4-6.JPGSarežģītākā distances daļa.
Piesardzīgā tempa izvēle gan ļāva tuvākajam sekotājam Dmitrijam Cvetkovam krietni vien man pietuvoties. Distances pēdējos etapos orientēšanos daudz nekontrolēju un nebija arī daudz, ko kontrolēt – bija jāskrien. Palaidu garām Ikaalisten Nouseva-Voima otrās komandas pārstāvi, bet noturēju pazīstamo krievu orientieristu aiz sevis, stafetes maiņā ierodoties otrajā grupā - devītajā vietā, 1:52 aiz līdera un 1:27 aiz līderu grupas. Distanci ar deviņiem kontrolpunktiem nebiju skrējis kopš V12 grupas, bet plānojumam varu veltīt uzslavas, it īpaši par ļoti vienlīdzīgajiem farsta variantiem. Mums ir, ko pamācīties! Mans etaps bija kā distances esence - farsta etapi, kurus savieno gari etapi.
DSC_0671.JPGKārtējais grūtais finišs. Pēc finiša vispirms nezināju īsti, ko domāt – nebiju pieļāvis kļūdas kontrolpunkta rajonā un fiziskā forma bija lieliska – vēl labāka, nekā pirms nedēļas Latvijas čempionātā. Tomēr nebiju spējis palikt līderu grupā un man tikai 15. etapa laiks, 2:14 aiz labākā.
Olli-Markus Taivainen jau nākamajā etapā likvidēja handikapu un nodeva stafeti otrajā vietā, pāris sekundes aiz pirmā. Tajā brīdī sajutos labi par paveikto – biju devis pietiekami labu starta pozīciju, lai mēs varētu cīnīties par mērķi – medaļām.


Pēdējais etaps sākās ar mana komandas biedra Joonas Ahola kļūdu, kas lika atkāpties online rezultātu sarakstā un garā palaist arī Olavu Lundanesu un Edgaru Bertuku. Turpinājumā iespēja tikt pie atlikušās brīvās medaļas likās reāli, tomēr Olli Ojanaho bija neuzvarams – mums nervozā finišā izcīnīta ceturtā vieta, 15 sekundes aiz bronzas, bet priekšā tādām profesionālām komandām kā Tamperen Pyrinto, Koovee, Kalevan Rasti…DSC_0734.JPGNosaluši, bet apmierināti.Noskaņojums, par spīti ziemeļnieciski skarbajiem laika apstākļiem, gaidot apbalvošanas ceremoniju (apbalvoja top10), bija labs. Kluba labākais rezultāts sasniegts, komandas izpildījums gandrīz ideāls. Un šis ir tikai pirmais gads, kad klubs mērķē uz augstām vietām – 21.vieta Jukolā un tagad arī 4.vieta Somijas čempionātā – labs sākums!Rovans Atkinsons ir klāt...

Rovans Atkinsons ir klāt slavenā, bezbailīgā un neveiklā spiega Džonija Angļa lomā. Skatoties "Džonijs Anglis 3" un Tu noteikti smiesies! Džonijs Anglis 3 Johnny English 3 (2018) Žanrs: Komēdija   Līdz Līdz 7 g.v. - neiesakām     Rovans...

Kas ir Wi-Fi viesu tīkls un kāpēc tas jums nepieciešams

Mūsdienu pasaulē viss ir tik cieši saistīts ar internetu, ka, uzņemot viesus, mēs pēc „Sveiki!” bieži vien izdzirdam jautājumu: “Kāda tev Wi-Fi parole?”. Bet, izpaužot sava mājas tīkla paroli, viesmīlīgais namatēvs ne vienmēr saprot, ka draugi var nejauši apdraudēt viņa tīkla drošību.

Piemēram, viņi var nejauši lejupielādēt ļaunprogrammatūru vai pievienot tīklam jau inficētu telefonu vai piezīmjdatoru. Daudzi datorkaitēkļi var izplatīties lokālajā tīklā, un ja pie jūsu Wi-Fi pieslēdzas dators vai viedtālrunis ar šādu kaitēkli, tad tas tūliņ mēģina inficēt visas ierīces šajā tīklā.

 

 

Kāpēc vajadzīgs Wi-Fi viesu tīkls?

Tomēr varam apvienot viesmīlību un drošību, ierīkojot Wi-Fi viesu tīklu. Faktiski tas būs atsevišķs piekļuves punkts jūsu maršrutētājā. Visas jūsu mājas ierīces savienojas ar vienu piekļuves punktu un ir apvienotas kopējā tīklā, bet viesu tīkls — tas ir cits piekļuves punkts, no kura var piekļūt internetam, bet nevar iekļūt jūsu mājas tīklā. Varat uzaicināt viesus pieslēgties pie šī piekļuves punkta.

Rezultātā draugi un paziņas nezaudēs kontaktus ar ārpasauli, bet neapdraudēs jūsu datus. Kaitēklis, kas kaut kādā veidā iekļuvis viesa viedtālrunī, netiks klāt jūsu ģimenes foto arhīvam un citām svarīgām datnēm

 

Kā ieslēgt un konfigurēt Wi-Fi viesu tīklu

Atsevišķa viesu tīkla ierīkošana ir vienkāršāka, nekā jūs domājat. Lai to izdarītu, nevajag papildu interneta pieslēgumu un nav divreiz vairāk jāmaksā interneta pakalpojumu sniedzējam. Visticamāk, ka jūsu Wi-Fi maršrutētājs ļauj ierīkot papildu tīklu viesiem — vienkārši atveriet maršrutētāja iestatījumus un aktivizējiet šo tīklu. Lai to izdarītu, interneta pārlūkprogrammas adreses joslā jāievada jūsu maršrutētāja IP adrese; parasti tā  ir 192.168.1.1 vai 192.168.0.1, bet var būt arī citi varianti. Jūsu maršrutētāja instrukcijā jābūt pareizajai adresei.

Atvērsies logs, un tur ierakstiet administratora lietotājvārdu un paroli. Ja nekad neesat tos mainījis, tad varat tos atrast līgumā ar interneta pakalpojumu sniedzēju vai jau minētajā instrukcijā. Drošības labad ieteicams tos nomainīt, un lai tie neaizmirstos, saglabājiet tos paroļu pārvaldības programmā.

Maršrutētāja iestatījumos atrodiet punktu Allow guest access vai Guest network. Šis punkts parasti ir sadaļā „Wi-Fi”, bet ja tomēr grūti atrodams, tad atkal palīdzēs instrukcija vai Google. Ja jums ir vecs vai lēts maršrutētāja modelis, tad tāda punkta varbūt tur nemaz nebūs — un tādā gadījumā jūs nevarēsiet ierīkot viesu tīklu. Bet daudzmaz moderniem modeļiem tas parasti ir.

Pēc vajadzīgās atzīmes ielikšanas pievienojiet viesu tīkla nosaukumu (dažu maršrutētāju vadības panelī to sauc par SSID) — tas būs nosaukums, kuru jūsu draugi redzēs pieejamo savienojumu sarakstā.

Dažos maršrutētājos Wi-Fi viesu tīkls uzreiz sāk darboties, citos jums vajadzēs konfigurēt vēl kaut ko, bet mēs iesakām pareizi pabeigt iestatīšanu pat tad, ja viesu tīkls jau darbojas.

 • Ierīkojiet jaunā tīkla piekļuves paroli. Parasti to var izdarīt uzreiz, turpat zem tīkla nosaukuma. Tagad jūsu viesu tīklam varēs pievienoties tikai tie, kuriem paziņosiet slepeno rakstzīmju kombināciju.
 • Izvēlieties šifrēšanas veidu, lai nebūtu iespējams pārtvert Wi-Fi tīklā pārraidīto informāciju. Piedāvātajās opcijās izvēlieties WPA2 (iestatījumos var būt norādīts arī kā WPA2-PSK vai WPA2-Personal) — tas ir drošāks algoritms, kuru atbalsta visas modernās bezvadu ierīces.
 • Pārbaudiet, vai ir noņemta atzīme pie Allow guests to access local network resources (Atļaut viesu piekļuvi lokālā tīkla resursiem) vai tamlīdzīgi. Iespējams, ka iestatījumos nebūs šāda punkta, bet ja tas ir, tad atzīmi pie tā labāk noņemt, lai viesi nevarētu pārlūkot jūsu datnes un citu informāciju, kas glabājas datoros. Tāds taču faktiski ir viesu tīkla ierīkošanas mērķis. Dažreiz iestatījumos var būt cits punkts —Isolate (Izolēt). Tam ir tieši pretēja jēga — tas izolē jūsu lokālo tīklu no viesu tīkla, tāpēc tur noteikti jāieliek atzīme.
 • Noņemiet atzīmi pie Allow access to settings (Atļaut piekļuvi iestatījumiem) vai tamlīdzīgi, ja tāda ir. Ja tur ir ielikta atzīme, tad tas nozīmē, ka viesu tīkla lietotāji var piekļūt maršrutētāja iestatījumiem un konfigurēt tur visu ko, tajā skaitā arī savas piekļuves tiesības. Jums to noteikti nevajag.

Gatavs ir — esat nokonfigurējis Wi-Fi viesu tīklu, kas, no vienas puses, nodrošina drošu piekļuvi internetam un, no otras puses, neļauj nevienam piekļūt jūsu lokālajām ierīcēm.

Nobeigumā vēl viens padoms: viens no robottīklu ierīkotāju parastajiem mērķiem ir tieši maršrutētājs. Tāpēc neaizmirstiet regulāri atjaunināt sava mājas maršrutētāja aparātprogrammatūru — jaunajās versijās ražotāji parasti likvidē ievainojamības, kuras var atvieglot maršrutētāja uzlaušanu.

Jēlas Universitātes profesors Fabrizio Zilibotti: “Ekonomika ietekmē to, kā mēs audzinām bērnus”

Katras valsts ekonomika ne tikai ietekmē bērnu skaitu ģimenē, bet arī bērnu audzināšanas stilu un vērtības, ko vecākiem svarīgi savās atvasēs ieaudzināt – par to pārliecinājies Jēlas Universitātes profesors Fabrizio Zilibotti. Šovasar viņš ar lekciju uzstājās valsts iniciatīvas „Latvijas Goda ģimenes gads” ietvaros organizētajā forumā „Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību”. Vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv profesoru aicināja uz interviju, lai runātu par to, kā vecāku izvēles ietekmē apkārtējā vide un ekonomiskie procesi. 

Viszinība

Kad mēģini tēlot baigo gudrīti un uz programmētāja ieteikumu atbildi, ka tas nav īsti pareizi no UX viedokļa.

Latvijas blogāres apskats #143 (10.08.-16.09.).

Iknedēļas izvilkums no Latvijas blogāres- ducis rakstu, kas iekrita acīs, ko nedrīkst palaist garām, kas šķita interesants, vai kurš vienkārši uzrunāja.

Sākam apskatu ar rakstu par vīrišķību.

Jana raksta par to, kā atklāt cilvēkus sev līdzās.

Ja kādam interesē kā tad tur īsti ir ar viendzimumu pāriem, tad te būs viela pārdomām.

Grāmatu blogos aizvien grūtāk izvēlēties kuras grāmatas izcelt (jo rakstu ir daudz). Izcelšu Iz Baltikas, Zīdtārpiņš, Hordubals un Istaba.

Aija raksta par Kremerata Baltica koncertu Dzintaros.

Māra raksta par izrādi ”Latviešu laupītāji”.

Jānis raksta par pārbraucienu Denvera-Losandželosa.

Kā izskatās zvērudārzs rudenī, var izlasīt šajā rakstā.

Nobeigumā interesants raksts par psihologiem un darba tirgu.

Kā uzvarēt un kā zaudēt Latvijas čempionāta stafetē

Latvijas čempionāts stafetē ir vienīgā reize gadā, kad var salīdzināt klubu elites līmeni – citās Latvijas kausa stafetēs parasti startē otrie vai trešie sastāvi, vai arī klubi nemaz netiek pārstāvēti. Lai arī reti kuram klubam ir kaut kāda elites attīstības programma un vēl retāk kāda komanda gatavojas tieši Latvijas čempionātam stafetē, tomēr kaut kāds azarts šajās sacensībās ir – varbūt tāpēc, ka šī ir iespēja pie atzinības un medaļām tikt tiem, kam tas nespīd individuāli?

Šogad vīriešu elitē bija izcili aizraujošas sacensībās, tādēļ ir vērts uz tām atskatīties un censties saprast, kas izšķīra rezultātu.


PIRMS STARTA
pirms%2Bstarta.jpg
Pēdējos gados līdzvērtīgu stafešu komandu skaits šajās sacensības pieaug. Un šogad jau bija pavisam grūti prognozēt labāko trijnieku. It kā par pārliecinošiem favorītiem varēja uzskatīt OK Saldus komandu, kam bija uzdevums aizstāvēt titulu. Par draudīgākajiem pretendentiem – OK Azimuts – Sm BJSS, kuri ar katru gadu paliek arvien spēcīgāki. Bet par trešo vietu uz goda pjedestāla varēja sapņot ļoti daudzas komandas – OK Kāpa, Ozons, IK Auseklis, OK Alūksne-Ape, OK/SC Ogre, Mežmalas/Madona, Meridiāns-CPSS-Pārgauja. Lielākajām komandām bija viens vājāks vai arī viens ļoti spēcīgs komandas biedrs, kas prognozes padarīja neiespējamas.


PIRMAIS ETAPS


Pirmajā etapā stafeti uzvarēt nevar – to var tikai zaudēt. Šī senā orientieristu atziņa apstiprinājās arī šoreiz, kad ievadā nevienam neizdevās iegūt izšķirošu pārsvaru pār konkurentiem.
Artjomix.jpgPirmā etapa karalis.
Artjoms Rekuņenko bija acīmredzami fiziski pārāks par konkurentiem, bet daudzās kļūdas neļāva iegūt būtisku pārsvaru – tomēr piekto reizi pēdējo septiņu gadu laikā tieši viņš atkal pirmais nodeva stafeti otrajam etapam. Vēl pirmajā etapā starp līderiem izdzīvoja arī Valters Reneslācis (OK/SC Ogre), Anatolijs Tarasovs (Būdaskalns), Atis Rešķis (OK Saldus) un Mārtiņš Skujenieks (Ozons 2) bet par lielāko ieguvēju šajā grupā laikam var uzskatīt Matīsu Slikšjāni (OK Azimuts – Sm BJSS), kuram tika abi izteikti neizdevīgākie farsta varianti, bet viņš abas reizes spēja noķert līderus un gūt priekšrocības saviem komandas biedriem. Līderu piecinieks finišēja 48 sekunžu ietvarā, bet būtiskāk bija – kuras komandas ir zaudējušas laiku?


Andris Cāns(Meridiāns-CPSS-Pārgauja) pēdējā distances daļā vairs neizturēja līderu ātrumu un atkāpās uz 7.vietu, 1:20 aiz grupas.


Mikus Žagata (OK Alūksne-Ape) tika pie minūti garāka farsta varianta pirmajā kontrolpunktā un atstarpi pret līderiem nespēja likvidēt, turklāt vēl pieļāva 1:30 kļūdu uz 4.kp. Taču, turpinot ar tikai nelielām kļūdām, stafetes maiņā 8.vieta, 3:50 aiz grupas.
AluksneKP4.JPG
Tomēr trīs komandas jau pirmajā etapā zaudēja pārāk daudz, lai sacensību turpinājumā iesaistītos cīņā par medaļām:


Guntis Māliņš (OK Kāpa) 9.vieta, 4:50 aiz grupas.

K%25C4%2581pa2.JPG
Pauls Platais (Ozons) 12.vieta, 6:20 aiz grupas.

Ozons1.JPG
Andris Gailis (IK Auseklis) 14.vieta, 8:50 aiz grupas.

Auseklis1.JPG

OTRAIS ETAPS

Smiltenes komandas taktiskais risinājums savu spēcīgāko skrējēju likt otrajā etapā ļāva Artūram Pauliņam izvirzīt komandu pārliecinošā vadībā, iekrājot trīs minūšu rezervi pār tuvākajiem sekotājiem. Pauliņa veiktais etaps bija iespaidīgs – perfekti izmantoja īsākos farsta variantus, aizbēga no sekotājiem un uzvarēja etapu ar vairāk kā divu minūšu pārsvaru. Šobrīd atliek vienīgi minēt, kā būtu izvērtusies stafete, ja teicamā formā esošais Pauliņš skrietu izšķirošo pēdējo posmu.


Edgars Ustinovs (Ogre OK/SC) bija vienīgais, kurš spēja otrā etapa pirmo pusi turēt līdzi Pauliņam, taču pazaudēja šo kompāniju ar garāku farstu un kļūdu pie 6.kp.

Ogre2_6.JPG

Kļūda ceturtajā kp pirms beigām gandrīz ļāva Kristapam Jaudzemam (OK Saldus) panākt Ustinovu, taču Jaudzems kļūdījās arī pats. Interesanti, ka Ustinovs bija arī vienīgais, kurš (apzināti vai neapzināti) škērsoja žogu pa taisno ceļā uz priekšpēdējo kontrolpunktu.

Kristaps Jaudzems, kura stabilitāte bija būtiska sastāvdaļa pirms gada izcīnītajā čempionu titulā, šoreiz sev neraksturīgi pieļāva virkni lielu kļūdu distances beigu daļā, kas neļāva ne tikai pietuvoties Pauliņam, bet arī liedza iespēju apsteigt Ogres komandu.

Saldus2_beigas.JPG
Līdz ar to pēc otrā etapa OK Saldus bija trešie, 1:37 aiz otrās vietas, bet, kas vēl svarīgāk, tikai 2:33 priekšā OK Alūksne-Ape komandai, kurai otro etapu skrēja Jānis Kūms.
Kums.jpg
Jānis Kūms savu etapu veica patiešām atzīstami, paceļot komandu no 8. uz 4.vietu un dodot, kā tajā brīdī likās, vismaz teorētiskas iespējas Edgaram Bertukam pēdējā etapā sasniegt medaļu pozīcijas.Lai arī Meridiāns-CPSS-Pārgauja stafetes maiņā bija 5.vietā un tikai 15 sekundes aiz OK Alūksne-Ape, cerības uz medaļu bija nelielas, jo Aināram Drozdam priekšā bija startējuši tādi spēcīgi orientieristi kā Ilgvars Caune, Andris Kivlenieks, Rūdolfs Zērnis, Edgars Bertuks…No līderu grupas pilnībā izkrita pirmā etapa līderi Mežamalas/Madona – Klāvs Stiprais kļūdījās ļoti daudz.


TREŠAIS ETAPS


Izšķirošais etaps izvērtās par īstu izrādi un drāmu sekotājiem.Līdz pat 7.kontrolpunktam notikumu attīstība likās ļoti loģiska. Ilgvars Caune (OK Azimuts – Sm BJSS) izmantoja īsākus farstus un pat palielināja pārsvaru pār konkurentiem līdz pat vairāk kā piecām minūtēm.

Ar īsāku farstu un akurātāku orientēšanos Rūdolfam Zērnim (OK Saldus) bija izdevies noķert priekšā startējušo Andri Kivlenieku (OK/SC Ogre), bet Edgars Bertuks iepalika tikai nedaudz vairāk kā minūti, lai gan bija startējis 2:33 aiz Zērņa.Taču pirmais pavērsiens notika farsta kontrolpunktā tieši pirms skatītāju etapa, kad Rūdolfs Zērnis  izvēlējās nesekot Andrim Kivleniekam, no kalna noskrēja nepareizā virzienā un pieļāva lielu kļūdu, kas izmaksāja divas ar pusi minūtes – tajā brīdī garām paskrēja Edgars Bertuks.
Saldus3.JPG
Tomēr stafešu kulminācija bija pedējā etapa 10. etaps, kurā vairāk vai mazāk kļūdījās visi līderi.

Protams, vissāpīgākā kļūda sanāca tobrīd tik ļoti drošajā līdera pozīcijā esošajam Caunem, kurš sarežģīto kontrolpunktu uzreiz pēc skatītāju kontrolpunkta spēja atrast tikai ar trešo piegājienu.
Caune.jpg
Lai arī Edgars Bertuks arī nebija perfekts šajā etapā, tomēr viņam gandrīz jau izdevās noķert vēl tikai 19 gadus veco junioru. Iespēja izvirzīties vadībā bija arī Kivleniekam, bet arī viņam šis etaps bija pārāk ciets rieksts – nācās palaist garām Bertuku un atkāpties uz trešo vietu.
Izskirosi.JPG
Iespējams, Caunem tā arī nebūtu izdevies nosargāt nelielo pārsvaru pār lidojošo Bertuku, bet visām cerībām punktu pielika kļūda uz 12.kp, kur Bertuks beidzot noķēra konkurentu un pēc tam atstāja viņu pēdējā nogāzē.
Aluksne.jpg
Līdz ar to pārsteidzošs čempiona tituls OK Alūksne-Ape – kas nebija tikuši pie medaļām pēdējo četru gadu laikā. Lai arī Mikus Žagata un Jānis Kūms pirmajos divos etapos izdarīja pat vairāk, nekā no viņiem varēja sagaidīt, tostarp likvidējot abus par minūti garākos farsta variantus, tieši Edgara Bertuka nevainojamais sniegums pēdējā etapā atnesa šo titulu. Par Bertuka nenormālo ātrumu liecina tas, ka distances otrajā pusē pēc skatītāju kontrolpunkta (bez farstiem) – viņš ir bijis par 1:33 ātrāks nekā tuvākais sekotājs Pauliņš.

BeigasTop10.JPGM.Skujenieka kalkulācija
Tātad, Bertuks distances beigās ir bijis vismaz 13% ātrāks par visiem. Un tas vēl skrienot finišā ar karogu. Viņš ir atgriezies.
Slik%25C5%25A1j%25C4%2581nis%2Btrako.jpg
Sudraba medaļa – OK Azimuts – Sm BJSS. Lai arī varētu likties, ka šoreiz zelts tika zaudēts, manuprāt, sudraba medaļa tika jaunai komandai ir uzskatāma par panākumu. Redzēsim, vai komandas gars saglabāsies arī, lai beidzot tiktu pie čempionu titula turpmākajos gados – potenciāls noteikti ir!
Ogre.jpg
Bronza, arī samērā negaidīti, OK/SC Ogre komandai. Par šīs komandas teicamo junioru sniegumu liecina tas, ka sliktākais etapa laiks ir kluba līderim – Andrim Kivleniekam. Interesanti, ka OK Ogre par stafetes čempioniem pēdējo reizi kļuva 2004.gadā, kad otro etapu Ogres komandā skrēja… Edgars Bertuks.


Rezultāti

GPS sekošana


Rakstā izmantoti Jāņa Līgata foto

Huawei izziņo pirmo Mate 20 sērijas tālruni – Huawei Mate 20 Lite

Huawei izziņojis jauno viedtālruni Mate 20 lite, kas ir jaunākā ierīce Huawei Mate telefonu sērijā. Iepriekšējais flagmanis Huawei Mate 10 kopš izziņošanas pagājušā gada oktobrī aizvien ir saglabājis augstu popularitāti starp biznesa klases klientiem. Lai sniegtu iespēju izmēģināt Mate sērijas tālruņu priekšrocības vēl plašākam cilvēku lokam, Huawei ir radījuši Mate 20 lite –  tālruni, kas […]

The Lobster

Vientulībai nē! ir apakšvirsraksts Kurta Vonnegūta romānam "Balagāns". Kā risinājumu cilvēku vientulības problēmai Vonnegūts izvēlējās kaut ko daudz iejūtīgāku un mazāk slepkavniecisku nekā filmas "The Lobster" radītāji. Uzstādījumi filmas pasaulē ir gaužām vienkārši - ja tu paliec bez privātās dzīves partnera, tev jauns ir jāatrod 45 dienu laikā. Partnera atrašanas nolūkos cilvēkus ievieto īpašā viesnīcā, kur ir iespējams iepazīt ar tevi saskanīgu cilvēku. Veiksmīgā scenārija gadījumā, izturējuši pāris kopā būšanas testus (ar uzsvaru uz ilgāku laiku divatā), jūs atgriezīsieties dzīvē. Ja tev tomēr partneri atrast neizdosies, nāksies vien tikt pārvērstam par dzīvnieku, piemēram, par omāru. Un ar to tavs stāstiņš arī būs cauri. Vēl ir metode, kā var pelnīt papildu dienas - mežā mīt vientuļnieki, kuru medībās viesnīcas iemītnieki tiek sūtīti. Par katru sašautu vientuļnieku tu saņem vienas dienas pagarinājumu savam termiņam. Kolina Ferela atveidotais Deivids ir vīrietis, kuru tieši šāds nelāgs scenārijs ir piemeklējis - viņu ir pametusi sieva, aizejot pie cita (nav skaidrs, kā tas īsti notiek, ja jau pārošana notiek tikai caur viesnīcu), un tagad viņam ir itin steidzami sev jāatrod jauna otrā puse. Ja tu domā, ka risinājums ir vienkāršs - jūs abi taču esat gana izmisuši, lai ķertos pie jebkura salmiņa, tā tas īsti nav, jo liels uzsvars šajā pasākumā ir tieši uz to, lai pārbaudītu, ka attiecības ir "īstas". Un tā nu sākas atskaite. Filma ir visnotaļ īpatnēja - tā absolūti necenšas skaidrot to, kāpēc tās pasaulē ir tādi noteikumi, un neviens arī īsti ar tiem nemēģina cīnīties. Ja tu domā, ka mežā mītošie vientuļnieki ir tā laimīgā komūna, no kuras paglābties no totalitārās pasaules (kā tas ir, piemēram "471 grādā pēc Fārenheita" un arī tipiski visādās filmās un grāmatās), tad vari minēt vēlreiz. Domas par sistēmas salaušanu nevienam nav, jo sistēma pastāv, līdz ar to tai ir jāpastāv. Un tajā arī ir filmas spēks - tajā vietā lai ar baltiem diegiem šūtu stāstu par tēmu "kāpēc", tā pilnīgi pārliecinoši tev rāda "kā". Tā lieliski ataino bezcerību un bezizeju un tādam ne pārāk komerciālam kino atbilstošā stilā lieliski kombinē dziļu traģēdiju ar skaidri komiskiem elementiem. Un vēl filmā ir ietvera Nika Keiva dziesma par to, kur aug savvaļas rozes - automātiski pluspunkts. Sajūtu līmenī daudz te ir no seriāla Black Mirror, un tas noteikti ir kompliments, nevis pārmetums. Un tajā ļoti labi ir realizēts tas, kas man visvairāk patīk labā zinātniskajā fantastikā - te nav faktiski nekādas zinātnes un zīmēšanās ar kaut kādām tehnoloģijām, jo stāsts ir svarīgāks. Negaidīti labs kino, par kuru man tā arī nekļuva skaidrs, kālab tieši es to biju iecerējis skatīties - bet jau daudzus mēnešus man pārlūka grāmatzīmēs bija šīs filmas nosaukums, beidzot to noskatījos un atzinu par vērtīgu esam. Par loģiku gan šai filmai noteikti neko labāk neaizrādi, bet pieņem tās noteikumus par vienīgajiem pareizajiem!

Briselē un Parīzē aizvadīta «diena bez automašīnām»

Beļģijas un Francijas galvaspilsētās Briselē un Parīzē sarīkota “diena bez automašīnām”. Akcijas laikā iebraukšana pilsētās bija atļauta vienīgi sabiedriskajam un īpašo dienestu transportam.

Raidījums: Rīgā top plāns par iebraukšanas maksas ieviešanu centrā

Rīgā slepenībā top plāns par iebraukšanas maksas ieviešanu centrā, kas varētu būt pieci eiro, šovakar vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Rudens vētras

[..] The arrival at the White House earlier this year of Mira Ricardel, a deputy national security adviser with a history of bad blood with Mr. Mattis, has coincided with new assertions from the West Wing that the defense secretary may be asked to leave after the midterms. [..]

avots

vara bungas: Sliktāka ziņa par visām RU mācībām rietumos vai austrumos. Bez Mattisa klātbūtnes Trampa ārpolitika  kļūs vēl haotiskāka,  un vēl netālredzīgāka, kamēr Putins nesteidzīgi izspēlēs garāku stratēģiju, viņam vairs nav jāizpatīk vēlētājiem un nav kur steigties.  Viss ir gatavs tam, lai Trampa opozīcija prasītu impīčmentu (ir arī pamats), kas liks atbalstītājiem konsolidēsies, pieaugs iekšējo konfliktu risks utt., kas samazina prezidenta administrācijas spēju spert  izlēmīgus un radikālus ārpolitiskos soļus.   Runa vairs nebūs par to kā US var atbalstīt ES drošību, bet kā ES var palīdzēt US saglabāt Rietumu pasaules līdera lomu. Uz šāda fona ES jābūt ļoti vienotai un ļoti gatavai izaicinājumiem, dalībvalstīm kā 3B turklāt nāksies ļoti piedomāt pie iekšējās un militārās drošības pasākumiem.  Mattisa iespējamā atkāpšanās no amata iezīmēs (nevis izraisīs!) bīstamu US politiskas pagriezienu, kas var ietekmēt  NATO nākotni. Ne velti  šis likumprojekts paredz likt šķēršļus US izstāšanai no NATO, US ir spēki, kas redz daudz tālāk par mums.

vēl

Astroloģiskā prognoze no 17. līdz 22.septembrim

AUNS Nedēļas sākumā vari saņemt sen gaidītu ziņu, kas strauji uzlabos tavu omu. Neiesaisties riskantos darījumos, jo viegla peļņa var būt saistīta ar partneru negodīgu rīcību. Nedēļas vidū tavi panākumi būs atkarīgi no tā cik saskanīgas...

Pļavas ielas pļava

Nav nemaz bieži, ka ielas nosaukums raksturo pašu ielu. Avotu ielā avota nav. Akas ielā aku nemana. Lapsu ielā nevar redzēt lapsu. Pa Zirgu ielā zirgi nestaigā un tamlīdzīgi. Toties kopš ēkas Zaķu ielā 1 nojaukšanas Pļavas ielā tagad ir pļava!

Rīgai būs jāatdod studentu kredītus 8000 eiro vērtībā

Rekordīsā trīs minūšu Finanšu komitejas sēdē Rīgas domnieki līdz ar citiem jautājumiem bez ierunām nolēma arī atbalstīt SEB bankas prasību divu nu jau izbijušu studentu vietā atmaksāt gandrīz 8000 eiro saistības. Domei nākas maksāt rīdzinieku vietā, jo tā savulaik par viņiem galvojusi. Gan banka, gan dome gan norāda, ka ļaunprātīgu parādnieku studentu un izstudējušo vidū ir maz. Tikmēr paši studenti uzsver – kredītus var dabūt retais, tāpēc arī nemaksātāju īpatsvars ir mazs.

Saruna ar Nobela Miera prēmijai pieteikto Lasmani-Doroņinu

Video no skaties.lv:

“Latviešu disidente un sirdsapziņas cietumniece…” saruna ar Nobela Miera prēmijai pieteikto Lasmani-Doroņinu

Latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina šogad ir pieteikta Nobela Miera prēmijai. Ziņa par nomināciju sagādājusi pārsteigumu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Lasmane-Doroņina.

Kandidāti Nobela prēmijai pieteikusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), bet pieteikumu Nobela Miera prēmijas komitejai sagatavoja rakstniece Nora Ikstena.

Polar prezentējis divus jaunus GPS multisporta pulksteņus

Viens no senākajiem sporta pulksteņu ražotājiem Polar kādu laiku bija klusējis. Pirms pāris gadiem Polar izmēģināja laimi ar Android Wear (Wear OS) sporta pulksteni, bet tas laikam nebija pārāk veiksmīgs modelis. Tikko izziņoti divi jauni Polar sporta pulksteņi, kas atgriežas pie uzņēmuma saknēm. Polar Vantage V un Vantage M ir GPS sporta pulksteņi, kas atbalsta vairākas sporta disciplīnas. […]

Tā, lai katram idiotam skaidrs

vara bungas: Visiem zināms, kas ir MGIMO (МГИМО)? Tas ir Maskavas valsts starptautisko attiecību institūts – elitāra RU diplomātiskā korpusa kadru kaltuve un ārpolitisko tendenču pētniecības un prognožu domnīca. Nav nekāds Sputņiks vai RT, akadēmiska iestāde valsts un RU  ĀM  paspārnē. Tad lūk šī domnīca un kaltuve ik pa laikam laiž klajā ilgtermiņa prognozes par situācijas attīstības tendencēm visos pasaules reģionos.  Lieki teikt, ka šādas prognozes nedrīkst laist garām, tās jālasa, jāsalīdzina ar Rietumu domnīču prognozēm un jāanalizē atšķirības un sakritības.

Arī šogad Центр военно-политических исследований Московского государственного института международных отношений ir laidijas klajā autoru grupas monogrāfiju par pasaules attīstību līdz 2050.gadam uz vairāk kā 700 lpp.   “Pribalķikai” un BY šajā darbā ir vēltitas vien dažas lapas, tomēr ir vērts iedziļināties tajā, kas rakstīts 257.-259.  lpp. un tad , iespējams, pāriet pie pārējā teksta. Šis ir puslīdz oficiāls viedoklis, ko iztrādāja profesionāļi balstoties uz plašu informācijas bāzi. Prognoze nav brīva no valdošās  ideoloģijas rāmjiem, bet to pašu var teikt par jebkuru prognozi arī Rietumos. Mūsu priekšrocība, ka varam lasīt pirmavotus no abām pusēm. Maskavas akadēmiķi nav bez grēka, jo joprojām uzskata, ka NATO dalībvalstis “iemaksā 2% IKP NATO budžetā” un , ka LV tērē aizsardzībai 1,49% IKP, bet tas ir nieks salīdzinot ar visu pārējo:

[..] В течение ряда лет страны Прибалтики будут находиться
на острие военного противостояния между НАТО и Россией. [..]

[..] Ухудшение социально-экономического положения стран
Прибалтики может привести к их внутренней дестабилизации. [..]

[..]вспышки межнациональных конфликтов между
титульным населением и русскими общинами или между литов-
цами и поляками в Вильнюсском крае.[..]

[..] ситуации удут чреваты эскалацией, ведущей к региональному военному
конфликту. [..]

[..] в странах Прибалтики начнется мирная политическая трансформация,
вызванная ростом общественного недовольства.[..]

[..] начнут побеждать партии выступающие за многовектор-
ную внешнюю политику и нормализацию отношений с Россией.
Они будут готовы восстановить экономические связи с РФ и даже
отменить для этого дискриминацию русского населения в своих
странах.[..]

[..] В период 2025–2050 годов Прибалтика в который раз в исто-
рии окажется перед сложным выбором — сохранить ориентацию
на Евросоюз, то есть на Германию, или переориентироваться на
Россию.[..] возникнут политические партии, поддер-
живающие и тот и другой вариант. Между ними начнется жесткая
конкуренция, [..]

[..] Возможен также раздел Прибалтики на условно русские территории, которые примкнут к России, польские территории, которые примкнут к Польше, и тер-ритории, которые останутся за титульными этносами  — литов-цами, латышами, латгальцами и эстонцами. [..]

avots (pieeja kļuva liegta dažas stundas pēc šī ieraksta publicēšanas, tomēr es saglabāju pdf un attiecīgās lpp pievienoju ieraksta beigās)

Divām lapām pat ļoti daudz secinājumu, kas, protams, izteikti varbūtības formā, tā ir pieņemts. Neteikšu, ka šim varbūtībām nepiekrītu, šķiet bīstamās  tendences ir pamanījuši pat daži LV  politiķi. Prognozes nav pašpipildošās vai nenovēršāmas,  katru no nevēlamās  attīstības virzieniem var bloķēt ar pretpasākumiem,  militārie ir to skaitā. Ne velti izteikto prognožu varbūtība ir tieši piesaistīta  NATO spēku klātbūtnei vai atvilkšanai no reģiona. Līdz ar to militāro spēju un NATO sabiedroto klātbūtnes  faktors ir un būs noteicošais 3B nākotnei.

Par to,ka  ka monogrāfijas autori nav vakarējie un tiek klāt  pareizai auditorijai liecina šis VB ieraksts no 2016.gada.

PS Vērts lasīt sadaļu par sitācijas attīstību Arktikā un BY, pēdējiem ir cugcvangs. Jāpiekrīt. Žēl brālīgo tautu.

 

UPD 1  pieeja monogrāfija nu ir liegta, šeit būs mums  interesantākās sadaļas.

[..] 6.1.3. Белоруссия: тернистый путь к интеграции с Россией
Положение Белоруссии в период до 2025 г., несмотря на
жесткий авторитарный режим А.Г. Лукашенко, будет характе-
ризоваться лишь видимостью политической стабильности. В
экономике будут действовать противоречивые тенденции  —
периоды стагнации будут сменяться небольшим экономиче-
ским ростом и наоборот. Однако в целом экономическое поло-
жение республики будет осложняться. Стремясь сохранить
неограниченную власть, президент Лукашенко будет тормо-
зить объективные процессы интеграции с Россией. А это будет
негативно влиять на экономику Белоруссии и уровень жизни
ее граждан.
По той же причине Лукашенко продолжит маневрирова-
ние между Россией и Западом, но получить каких-либо суще-
ственных финансовых вливаний в белорусскую экономику со
стороны ЕС и США не сможет. В итоге социально-экономи-
ческая напряженность в стране будет расти и периодически
взрываться всплесками массового недовольства, уличными
акциями и попытками майдана. Ситуация будет усугубляться
перетеканием в Белоруссию нестабильности с территории
Украины. Постепенно в Белоруссии будет формироваться
подпольная сеть боевиков-националистов, готовых высту-
пить с оружием в руках против властей. Этот процесс будет
происходить как стихийно, так и направляться западными
центрами, ведущими гибридную войну против России и ее
союзников.
Между тем, стремясь сохранить независимость от России и
тормозя процессы интеграции двух стран, Лукашенко продолжит
насаждать в стране литвинский национализм как противовес 258 Мир в XXI веке: прогноз развития международной обстановки
по странам и регионам
общерусскому единству. Эта политика будет легитимировать
и укреплять те самые общественные слои, прежде всего, среди
молодежи, которые и выступят ударной силой будущего мин-
ского майдана. В условиях, когда Лукашенко душит любые про-
российские движения и организации, это приведет к образо-
ванию в Белоруссии политического вакуума на пророссийской
фланге. Там не сформируется организованной политической
силы, способной противостоять натиску прозападной оппози-
ции. Причем, чем дольше Лукашенко будет оставаться у власти и
проводить свою нынешнюю политику, тем больше шансов на то,
что после его ухода в Белоруссии произойдет повторение укра-
инского майдана.
Таким образом, момент передачи власти в Белоруссии, кото-
рый, скорее всего, наступит до 2025 г., будет наиболее напряжен-
ным и опасным с точки зрения российских интересов. Нельзя
полностью исключать, что Лукашенко может быть смещен в
результате массовых акций протеста. Даже вариант контроли-
руемой передачи власти другому лицу путем постановочных
выборов может дать осечку и привести к народным выступле-
ниям, как было, например, в Армении в 2008 году. Следствием
этих массовых акций протеста может стать попытка силового
захвата власти прозападными кругами. Россия должна быть
готова к такому развитию событий и иметь соответствующий
план действий по примеру того, что было сделано в Крыму в
2014 году. Также в интересах Москвы, чтобы передача власти
в Белоруссии произошла как можно раньше, иначе приход к
власти пророссийских сил будет все сложнее обеспечить мир-
ным путем.
После 2025 года начнется углубленная интеграция России
и Белоруссии как в рамках ЕАЭС, так и Союзного государства.
Однако, это произойдет только в том случае, если Москва обес-
печит передачу власти в Белоруссии пророссийскому кандидату.
При этом сценарии можно ожидать, что к 2050 г. интеграционные
процессы зайдут настолько далеко, что встанет вопрос о присое-
динении Белоруссии к России.

6.1.4. Прибалтика на пути к маргинализации
В период до 2025 года положение стран Прибалтики будет
ухудшаться. Экономика будет стагнировать, а уровень жизни
постепенно снижаться. Это будет следствием разрушения соб-
ственной промышленности, потери рынков в России, сокраще-
ния транзитных перевозок из стран СНГ, а также уменьшением
дотаций из бюджета Евросоюза. Продолжится эмиграция наибо-
лее работоспособной и активной части населения за рубеж. Как
следствие, численность населения государств Прибалтики будет
неуклонно снижаться. В Эстонии и Латвии сохранится этниче-
ская напряженность между русскими общинами и титульным
населением.
В течение ряда лет страны Прибалтики будут находиться
на острие военного противостояния между НАТО и Россией.
Военное присутствие альянса в этих странах будет постепенно
расширяться. Страны Прибалтики будут пытаться максимально
использовать эту ситуацию для извлечения экономических преи-
муществ. Однако серьезных успехов на этом поприще им добиться
не удастся. Финансовые дотации со стороны Евросоюза сущест-
венно сократятся, а США будут требовать от союзников увеличе-
ния финансового вклада в бюджет НАТО. 108
Ухудшение социально-экономического положения стран
Прибалтики может привести к их внутренней дестабилизации.
Не исключены вспышки межнациональных конфликтов между
титульным населением и русскими общинами или между литов-
цами и поляками в Вильнюсском крае. Эти конфликты могут при-
вести к вовлечению в них третьих сторон, в том числе Польши,
России и расквартированных там войск НАТО. Такие ситуации
будут чреваты эскалацией, ведущей к региональному военному
конфликту.
(108 В настоящее время лишь Эстония выдерживает контрольную цифру 2% от ВВП на оборону. Ее расходы на оборону составляют 2,16% ВВП. Расходы Латвии на обо-рону составляют 1,45% от ВВП, Литвы — 1,49%.}

В то же время не исключено, что на определенном этапе в стра-
нах Прибалтики начнется мирная политическая трансформация,
вызванная ростом общественного недовольства. Как следствие, на
выборах начнут побеждать партии выступающие за многовектор-
ную внешнюю политику и нормализацию отношений с Россией.
Они будут готовы восстановить экономические связи с РФ и даже
отменить для этого дискриминацию русского населения в своих
странах. В то же время, представляется маловероятным, что такая
трансформация может произойти до 2025 г., особенно в условиях
продолжения натовского военного присутствия в Прибалтике.
В период 2025–2050 годов Прибалтика в который раз в исто-
рии окажется перед сложным выбором — сохранить ориентацию
на Евросоюз, то есть на Германию, или переориентироваться на
Россию. В этих странах возникнут политические партии, поддер-
живающие и тот и другой вариант. Между ними начнется жесткая
конкуренция, которая будет влиять на характер российско-гер-
манских отношений. Россия и Германия вступят в борьбу за влия-
ние на страны Прибалтики. В этот период войска НАТО покинут
Прибалтику, но там могут появиться войска Евросоюза.
Успех российско-германского противоборства за Прибалтику
будет во многом определяться позицией Польши. Если Польша
останется лояльным членом Евросоюза и согласиться на роль
младшего партнера Германии, то шансы Берлина выиграть у
Москвы в Прибалтике будут предпочтительнее. В этом случае
Прибалтика, скорее всего, сохранит ориентацию на Германию и
останется частью ЕС. Если же Польша начнет позиционировать
себя как самостоятельный центр силы и сколачивать региональ-
ный блок на базе Вышеградской группы, то это ослабит возмож-
ности Берлина влиять на Прибалтику. В итоге страны Прибалтики
могут переориентироваться на Россию, так как получить что-
то полезное от Польши, они не смогут. Возможен также раздел
Прибалтики на условно русские территории, которые примкнут к
России, польские территории, которые примкнут к Польше, и тер-
ритории, которые останутся за титульными этносами  — литов-
цами, латышами, латгальцами и эстонцами. [..]