MIkrotik minimālā iestatīšana

Šis raksts tapis skolas vajadzībām. Nepieciešams, lai ātri paveiktu vienu mazu uzdevumu. Kādreiz taps labāks raksta variants, kur tiks konfigurēts Mikrotik no 0, jeb bez pamata konfigurācijas. Šajā gadījumā tiks vienkārši rediģēta pamata konfigurācija. Vispirms var noskatīties nelielu video, kā tas notiek un tad sekos neliels apraksts, kas īsti notiek konkrētajā video. Tātad, kas notiek […]

Nikola Badger ir elektriskais pikaps, kas izskatās pēc normāla auto

Nikola Motors ir 2015. gadā izveidots amerikāņu jaunuzņēmums, kurš vēlas būvēt ar ūdeņraža šūnu tehnoloģijas darbinātu kravas mašīnu, un līdz šim spējis piesaistīt gandrīz pusmiljarda dolāru lielas investīcijas. Pavisam nesen kompānija nākusi klajā ar savu elektrisko un ūdeņraža darbināto pikapa mašīnas projektu Badger. Apzinoties jau pieejamās tehnoloģijas un zināšanu bagātību, uzņēmuma CEO Trevors Miltons (Trevor […]

Par 1.7 miljoniem var iegādāties vienu no bīstamākajiem domēnvārdiem pasaulē

Kāds gudrs vīrs vārdā Maiks O’Konors (Mike O’Connor) interneta rašanās pirmsākumos savā īpašumā ieguva visai noderīgus domēnvārdus, un augot internetam, auga pieprasījums un visas šīs kapitālistiskās pasaules melnā puse – cena par noteikto domēnu. Tā nu ir sanācis, ka Maika īpašumā ir viens no pasaules bīstamākajiem domēniem “Corp.com“, par kuru tiek prasīti 1,7 miljoni dolāru. […]

Windows 7 lietotājiem tiek liegta iespēja izslēgt datorus

Vairāki Windows 7 lietotāji, kas vēl joprojām izmanto šo operētājsistēmu, ir ziņojuši par kļūdu, kas liedz izslēgt datoru vai uzsākt to darbināt, atkārtoti ielādējot operētājsistēmu. Uzlecošajā logā parādās ziņa, norādot atļauju trūkumu šādai darbībai. Par laimi, ir daži veidi, kā apiet šo Windows kļūdu.

Ir izteiktas vairākas idejas, kāpēc ir radusies šāda kļūda. Pirmkārt, Microsoft kompānija kopš šī gada 14. janvāra ir oficiāli pārtraukusi atbalstīt Windows 7. Vienīgie izņēmumi ir uzņēmumi, kas maksā par pagarinātu atbalstu. Reizē ar Windows 7 atbalsta beigšanos, lietotājiem ir nācies saskarties ar diviem nepatīkamiem defektiem. Pirmais ietekmēja lietotājus, kuri izmanto “izstiepšanas (Stretch)” opciju saviem pielāgotajiem fona attēliem. Šie attēli tika aizstāti ar melnu fonu. Microsoft līdz šim brīdim to ir izlabojis.

Nupat ir parādījies vēl kāds defekts. Windows 7 lietotājiem, mēģinot izslēgt datoru, parādās uzlecošais logs, kurā lasāms “You don’t have permission to shut down this computer”, jeb lietotājiem tiek liegta pieeja datora izslēgšanai. 

Microsoft ir apstiprinājuši šo kļūmi, sakot, ka pašreiz tiek strādāts pie risinājuma.

Viens veids, kā izvairīties no tā, ir pieslēgt jaunāko Windows 10 versiju, kā arī aktivizēt jaunākos datora drošības atjauninājumus. Taču ir arī veidi, kā apiet šo nepilnību, neinstalējot Windows 10.

Viens no Windows 7 lietotāju ieteiktajiem veidiem ir piespiest Windows taustiņu + L, tad uzklikšķināt uz sarkanās pogas apakšējā labajā stūrī. Tāpat var mēģināt arī CTRL+ALT+DEL, lai iegūtu zilo “īpašo opciju” logu, kurā jāklikšķina uz sarkanās pogas. Vēl ir iespējams izveidot papildus administratora kontu, ielogoties tajā, tad ielogoties atpakaļ pamata kontā, un tad izslēgt datoru tā, kā to darītu parasti.

Daži lietotāji attiecina šo problēmu uz neseno Adobe atjauninājumu. Ir teikts, ka atspējojot ar to saistītos servisus, šo defektu varot labot (kaut gan tikai īslaicīgi). Šie servisi ir sekojoši: Adobe Genuine Monitor Service, Adobe Genuine Software Integrity Service un Adobe Update.

The post Windows 7 lietotājiem tiek liegta iespēja izslēgt datorus appeared first on Datuve.

Samsung prezentējis Galaxy Z Flip salokāmo viedtālruni

Par lielāko pārsteigumu 11. februāra Samsung jaunumu prezentācijā var uzskatīt jauno salokāmo tālruni Galaxy Z Flip, par kuru kompānija ir spējusi vissekmīgāk noklusēt informāciju (neskaitot triku ar Oskaru pasniegšanas ceremoniju), jo par Galaxy S20 sērijas modeļiem gandrīz viss bija zināms jau iepriekš. Jaunais salokāmais telefons šoreiz locīsies no augšas uz leju kā gliemežvāks un izvērstā […]

Nauda visu nogludina. Pārdomas par «Riga IFF» filmu «Parazīts»

Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros 19. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” būs skatāma režisora Džūnho Bona filma “Parazīts” ("Gisaengchung"). Pārdomās par filmu dalās sociālantropologs Viesturs Celmiņš.

Vai ir vērts pirkt jauno Galaxy S20?

Šonedēļ tika prezentēti jaunākie Samsung Galaxy produkti. Visiespaidīgākais ir Samsung Galaxy S20 Ultra. Galvenie uzlabojumi – 5G atbalsts, lielāki, modernizēti kameras sensori, ietilpīgāka atmiņa, ekrāns ar lielāku atjaunošanās biežumu (refresh rate).

Pašreizējās atsauksmes nav pārāk glaimojošas. S20 Ultra tiek dēvēts par masīvu un smagu telefonu ar smagnēja izskata kameras moduli. Lietas, kas to atšķir no Samsung Galaxy S10 modeļa, ir pārveidotā kamera, ilgmūžīgā 5000 mAh baterija un 5G atbalsts. Tā kā tie nupat nonākuši tirdzniecībā, vēl ir grūti spriest, vai vērts mainīt savu veco telefonu pret Galaxy S20.

Teorētiski S20 Ultra modelim ir 108/48/12Mpix primārās kameras izšķirtspēja, 40Mpix sekundārās kameras izšķirtspēja un 100x pietuvinājums. Pietuvinot nekustīgus priekšmetus telpā, kurā tika prezentēti jaunie Samsung modeļi, var redzēt, cik labi darbojas šī opcija (skatīt video). Jāņem vērā, ka apgaismojums šajās telpās ir ļoti labs. Tomēr vai šīs opcijas darbosies tikpat labi arī reālās dzīves situācijās, piemēram, mēģinot pietuvināt mākslinieka uzstāšanos koncerta laikā?

Ir vēl pāris svarīgi faktori, kas nosaka, cik ērti lietojama ir jauno modeļu kamera un tās opcijas, piemēram, attēlu rediģēšana un dalīšanās ar tiem. Testējot kameras “Single Take” opciju, ar vienu pogas spiedienu tiek uzņemti 10 fotoattēli un 4 video. Uzreiz rodas iespaids, ka būs jāpavada daudz laika, lai izdzēstu nevajadzīgos attēlus.

Viens no iespaidīgākajiem jauno telefonu faktoriem ir ilgmūžīgās 5000 mAh baterijas, taču jāņem vērā, cik daudz resursu patērē S20 Ultra 6.9 collu lielais ekrāns, 5G nodrošināšana un 120 Hz ekrāna atjaunošanās biežums. Standarta ekrānu atjaunošanās biežums ir vien 60 Hz.


Samsung Galaxy S20Samsung Galaxy S20 PlusSamsung Galaxy S20 UltraCena909 EUR1109 EUR1359 EUROperētājsistēmaAndroid 10.0Android 10.0Android 10.0Izmērs (mm AxPxD)151.7 x 69.1 x 7.9161.9 x 73.7 x 7.8166.9 x 76 x 8.8Svars (grami)163184220Ekrāna izmērs (collās)6.2“6.7″6.9″Ekrāna max. izšķirtspēja3200 x 1440 px3200 x 1440 px3200 x 1440 pxEkrāna tipa raksturojumsDynamic AmoledDynamic AmoledDynamic AmoledAtmiņa telefonā128 GB128 GB128 GBAtmiņas kartes apjoms1 TB1 TB1 TBPrimārās kameras izšķirtspēja12/64/12 Mpix12/64/12 Mpix108/48/12 MpixSekundārās kameras izšķirtspēja10 Mpix10 Mpix40 MpixDatu pārraide 5 GnējājāProcesors2.84 GHz Exynos 9830 2.84 GHz Exynos 98302.84 GHz Exynos 9830Operatīvā atmiņa8 GB12 GB12 GBAkumulatora kapacitāte (mAh)Li-ion 4000 mAhLi-ion 4500 mAhLi-ion 5000 mAh

To, vai ir vērts pirkt jaunos Samsung Galaxy S20 modeļus, redzēsim turpmākajās nedēļās, kad būs uzradušās kādas atsauksmes par šo telefonu lietošanu. Tad būs zināms, vai ir vērts tērēt 1359 EUR jauna viedtālruņa iegādei.

The post Vai ir vērts pirkt jauno Galaxy S20? appeared first on Datuve.

Dažas pārdomas

1. Kādu laiku atpakaļ atteicos no savu domu paušanas šet, jo ar tam pārdomām sanāca, kā samāca. Tagad mēģināšu izteikties drusku savādāk.
2. Mani kaitina tas, ka pirmspensijas civēks ar nelielu invaliditāti ar grītībām atrod darbu, kuru varētu veikt. Nav jau daudz prasīts - pēc nepilnas darba stundu nedēļas un adekvātas algas. Jo ar to invaliditātes pensiju, kuru piešķir valsts, izdzīvot nevar, Daudziem tā ir zem 100 eiro mēnesi (man drusku pāri), Cerētu kaut minimālās algas līmenī piešķirt. Lai sanāktu gan maksājumi par dzīvokli, gan jel kādi izdevuni pārtikai un citām primāram nepieciešamības precēm. 
Pie viena darba devēji īpaši negrib ņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti. Viņiem kaut kāda čakars sanāk.
3.. Bērnu adopcija arī ir smags jautājums. Ir daudzi pāri, kuru dabiskā ceļā nevar tikt pie bērna. Bet bērnunami ir pilni ar vientuļām dveselītēm bez vecāku mīlestības.... Surogātmāšu meklēšana un izmantošana pēc cilvēktirdzniecības izskatās, legalizētas, bet tomēr.
4. Ja paskatās uz clvēku blīvumu noteiktos reģionos, tas būtu jākoriģē gluži vai vietējā mērogā. Tā, lai vietas pietiktu gan neskartai darbai, gan cilvēkiem. Pagaidām izskatās, ka cilvēku iegribu dēļ iet bojā daudzas tādas dzīvnieku sugas, kuras normālā vidē vai apstākļos dzīvotu un dzīvotu vēl ilgi.

Ar Volkswagen EV Check mobilo lietotni varam simulēt elektroauto ekspluatāciju

Pirms pāris dienām elektrizētais Kārlis no Uzladets.lv vērsa manu uzmanību uz Volkswagen izstrādāto “EV Check” mobilo lietotni. Tā ir pieejama Android un Apple mobilajām ierīcēm un ļauj simulēt elektroauto ekspluatāciju, pie tam vienlaicīgi salīdzinot izmaksas ar savu ar iekšdedzes dzinēju aprīkoto auto. Lietotnē ir pieejama informācija par Volkswagen ražotajiem aktuālajiem elektroauto: jauno e-up!, ID.3 un […]

Xiaomi izziņo Mi 10 un Mi 10 Pro viedtālruņu modeļus

Viens no lielākajiem Ķīnas viedtālruņu ražotājiem Xiaomi izziņojis divus ilgi gaidītus viedtālruņu modeļus Xiaomi Mi 10 un Xiaomi Mi 10 Pro (attēlā augšā). Xiaomi Mi 10 un Xiaomi Mi 10 Pro kopīgas ir vairākas uzbūves nianses – abi viedtālruņi tikuši pie 6.67 collu 1080p+ OLED ekrāniem ar 90 Hz attēla atsvaidzi, abiem ir Android 10 […]

Viss kā dzīvē (papildināts)

vara bungas:  Situāciju derētu atkārtot kādās ZS mācībās.  Kāda būtu jūsu kā US patruļas komandiera rīcība? “Zemeņu sargs” drīkst  neatbildēt ?

Ņemiet vērā, ka:

 • AIZ operatora un šāvēja muguras stāv RU (neitrālie) patruļas mašīnas (karavīri izkāpuši, tos var redzēt video pēdējās sekundēs),
 • priekšā ir  neitrālo spēku CP,
 • apkārt civilie provokātori,
 • viena no  mašīnām ir iestrēgusi dubļos (nost no ceļa labāk nebraukt, bet nobrauca), bet otrai caurdurta riepa.

Te nav  viena pareiza risinājuma, bet situāciju ir vērts modelēt.

vēl skati

Mana versija, ka šādā fakapā jācenšas neiekļūt vai jāmazina tā sekas ar SOP ievērošanu:

 • jāzina savs statuss un jāņem vērā  civilo noskaņojumu, kopumā situāciju apdzīvotajās vietās, kuras jācaurbrauc (S2 brīfings)
 • šķersojot potenciāli bistamu CP vispirms jāsūta  skautu apakšvienību, kas sāk un ved sarunas
 • pārējiem apstājoties uz nenoteiktu laiku jāieņem 360 grādu aizsardzību un jāsargā perimetru (netika izdarīts)
 • atkarībā no situācijas pakāpeniski jāeskalē vai nekavējoties jāpielieto spēku RoE, RAMP (tika izdarīts)
 • izsūtot patruļu “padomā”jābūt tehniskā atbalsta QRF

RU propaganda tagad masē US par šīs patruļas neizdarību sākumā, spēka lietošanu beigās un  haosu viscaur.

UPD1 Traktoristu un ogļraču instruktāža ( šis incidents)

The Russian army uses the Syrian people as pawns and incites them against the American presence that protects the Syrian people from ISIS and its affiliates#Russia #syria #Rukban #Daesh #Altanf #Qamishli @lummideast @sputnik_ar pic.twitter.com/3qyEwpScVX

— مغاوير الثورة (@MaghaweirThowra) February 15, 2020

UPD2  Autoru komentārs. Aktīvie pasākumi + Refleksīvā kontrole  darbībā (šis incidents)

Itāļu pica- rolls

Itāliešu pica ir iekārojusi visu pasauli un šobrīd ir multinacionāls ēdiens. Šī kompaktā pica būs lieliski piemērota piknikiem un uzkodām.

Jauna Koronavīrusa izsekošanas aplikācija Ķīnā

Ķīnas valdības bieži tiek kritizēta par dažādu novērošanas programmu un sistēmu izmantošanu, cieši sekojot saviem pilsoņiem. Lai gan daži to var atzīt par privāto tiesību pārkāpumu, Ķīnas valdības nesen palaistā aplikācija uzrāda, ka šim procesam varētu būt arī labā puse.

Izmantojot šo jauno aplikāciju, lietotāji Ķīnā spēs pārbaudīt un pārliecināties, vai viņi ir saskārušies ar cilvēkiem, kuri ir vīrusa nesēji vai kurus varētu turēt aizdomās par saslimšanu ar vīrusu. Ķīnas valdība ir definējusi ,,ciešu kontaktu” kā cilvēkus, kuri ir kolēģi, kopīgi mācās vienā telpā vai dzīvo vienā mājā.

Tas arī attiecas uz ārstiem, kuri varētu būt saskārušies ar pacientiem, kuriem ir vīruss, kā arī uz sabiedriskā transporta telpas sistēmu pasažieriem un darbiniekiem, kā piemēram, vilcieni, lidmašīnas utt. Lietotājiem ir jāreģistrējas lietotnē, izmantojot tālruņa numuru, vārdu un ID numuru, un pēc tam viņi var pārbaudīt trīs citu lietotāju ID numuru statusus.

Lai gan daži varētu uzskatīt, ka tas ir nepieņemami un distopiski, daži uzskata, ka šo datu izmantošana, vismaz šajā situācijā, ir noderīga.

Runājot ar BBC, Honkongā bāzētais tehnoloģiju DLA advokātu biroja pārstāvis Piper Carlyn Bigg komentēja šādi: “Ķīnā un visā Āzijā dati netiek uzskatīti par kaut ko tādu, kas būtu jāslēpj, gluži pretēji – tos var izmantot. No Ķīnas perspektīvas tas ir patiešām noderīgs pakalpojums cilvēkiem. Tas ir spēcīgs rīks, kas patiešām parāda, kā datu izmantošanu labiem mērķiem.”

Avots: BBC

The post Jauna Koronavīrusa izsekošanas aplikācija Ķīnā appeared first on notepad.lv.

Uzspēlēsim?

vara bungas: Pirms gadiem divdesmit bija tāda datorspēle-gājienu stratēģija-simulācija TacOps , ko izveidoja karavīrs – karavīriem ar mērķi apmācīt un atvieglot operāciju izspēli plānošanas procesā. Grafiski nekāda,

ba2ea-1jlls_b8k4mw4cjigkrefxa.jpeg?w=714

 

bet BLUE un OPFOR bruņojuma tehnisko parametru un apvidus ietekmes zīnā ideāli derēja MDMP wargaming etapam. Spēles ziņojumu un pavēļu formāti, karšu simboli uc bija tieši tādi, kādus tolaik mums mācīja. Ļoti patika un bija praktiski noderīgs apmācības līdzeklis, ko gandrīz oficiāli ieteica US pasniedzēji.

Mūsdienās, ja būtu laiks UN vajadzība pamēģinātu šo te produktu (zemāk), bet, ja būtu tikai laiks, tad atgrieztos pie TacOps

Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus

Līdz šim viens no efektīviem pasākumiem aizsardzībai pret šifrētājiem bija datu rezerves kopiju veidošana. Tagad šķiet, ka uzbrucēji ir atraduši līdzekli pret tiem, kuri paļaujas uz rezerves kopijām: vairāku izspiešanas programmu autori tīmeklī ir publicējuši upuru datus, kad tie atteicās maksāt izpirkuma maksu.

 

 

Datu publicēšana: no vārdiem pie darbiem

Draudi atklāt konfidenciālu informāciju pati par sevi nav jauna parādība. Piemēram, 2016. gadā šifrētāja autori, kuri inficēja Sanfrancisko pašvaldības transporta aģentūras sistēmas, ķērās pie šī trika. Tomēr viņi nerealizēja savus draudus.

 

Pirmais sāka Maze

Atšķirībā no viņu priekšgājējiem, Maze izsoiedēja veidotāji 2019. gada beigās solījumu izpildīja un vairāk nekā vienu reizi. Novembrī pēc tam, kad apsardzes kompānija Allied Universal atteicās maksāt izpirkuma maksu, uzbrucēji tīmeklī ievietoja 700 MB datu, ieskaitot līgumus, vienošanās par to laušanu, digitālos sertifikātus un citu uzņēmuma iekšējo informāciju. Izspiedēji sacīja, ka ir publicējuši tikai 10% no nozagtajiem datiem, un solīja izlikt pārējos, ja upuri turpinās pretoties.

Decembrī Maze autori izveidoja vietni, kurā tika ievietoti skarto uzņēmumu vārdi, katram no tiem norādot inficēšanas datumus, kopējo nozagto datu daudzumu, IP adreses un inficēto serveru nosaukumus, kā arī ievietojot vairākus dokumentus. Mēneša beigās tīklā nokļuva 2 GB failu, kas, domājams, piederēja Pensakolas pilsētai Floridā. Pēc izspiedēju teiktā, viņi nopublicēja šo informāciju, lai pierādītu žurnālistiem, ka viņu draudi nav tukša runāšana.

Un tas, šķiet, ir tikai stāsta sākums: jau janvārī tīmeklī nokļuva 9,5 GB datu no Medical Diagnostic Laboratories un 14,1 GB dokumentu no kabeļu ražotāja Southwire, kas iepriekš bija iesnieguši prasību tiesā par konfidenciālas informācijas nopludināšanu. Tiesvedība ļāva slēgt Maze vietni, bet ne uz ilgu laiku.

 

Sekotāji: Sodinokibi, Nemty, BitPyLock

Citi kibernoziedznieki sāka sekot Maze operatoru piemēram. Autori izspiedējam Sodinokibi, kas uz Jauno gadu tika izmantots, lai uzbruktu starptautiskajai finanšu kompānijai Travelex, janvāra sākumā paziņoja par nodomu publicēt organizācijas klientu datus. Kibernoziedznieki apgalvo, ka ir nokopējuši vairāk nekā 5 GB informācijas, ieskaitot dzimšanas datumus, sociālās apdrošināšanas numurus un maksājumu karšu datus.

Travelex pārstāvji apgalvo, ka neredz pierādījumus noplūdei un negrasās maksāt. Pēc uzbrucēju teiktā, tieši pretēji, uzņēmums piekrita sarunām. Nav zināms, cik daudz patiesības ir viņu vēstījumos, taču viņu izteikumus nevar saukt par pilnīgi nepamatotiem.

Tā 11. janvārī uzbrucēji vienā no hakeru forumiem ievietoja saites uz aptuveni 337 MB datu. Pēc viņu teiktā, informācija pieder personāla atlases kompānijai Artech Information Systems, kura atteicās maksāt izpirkuma maksu. Noziedznieki atzīmēja, ka tā ir tikai neliela daļa no nozagtajiem datiem. Pārējo viņi plāno nepublicēt, bet pārdot, ja upuri nebūs pretīmnākoši.

Sekojot Sodinokibi autoriem, ļaunprogrammatūras Nemty veidotāji paziņoja par plāniem publicēt “nemaksātāju” konfidenciālos datus. Uzbrucēji plāno izveidot emuāru, kurāpa daļām publicēs upuru iekšējos dokumentus, kuri nevēlas izpildīt viņu prasības.

BitPyLock izspiedējprogrammatūras izstrādātāji pievienojās “kolēģiem”, izpirkuma paziņojumā pievienojot solījumu publiskot upura konfidenciālos datus. Lai gan viņi vēl nav izpildījuši šos draudus, ņemot vērā nesenos notikumus, var izrādīties, ka šī ļaunprogrammatūra arī zog informāciju.

 

Ne tikai šifrētāji

Papildu funkcionalitāte šifrētājos arī nav nekāds jaunums. Piemēram, 2016. gadā viena no Trojas zirga Shade versijām tā vietā, lai šifrētu failus, inficētajā datorā instalēja attālinātās pārvaldības rīkus, ja atklāja, ka tas atrodas grāmatvedības ierīcē. CryptXXX ļaunprogrammatūra ne tikai šifrēja failus, bet arī zaga bitmonētas un upuru pieejas datus. Savukārt RAA izspiedēja autori dažus paraugus aprīkoja ar Trojas zirgu Pony, kura mērķis bija pieejas datu zādzības. Tāpēc pats par sevi fakts, ka šifrētāji ir sākuši zagt failus, nav tik pārsteidzošs. Turklāt uzņēmumi arvien vairāk apzinās nepieciešamību veidot rezerves kopijas.

Satraucošs ir fakts, ka nav iespējams pasargāt sevi no šādiem uzbrukumiem ar datu rezerves kopiju veidošanu. Ja datorsistēmas ir inficētas, vairs nav iespējams izvairīties no zaudējumiem. Un nav teikts, ka tikai izpirkuma apmērā, jo izspiedēji nesniedz nekādas garantijas, izņemot godavārdu. Vienīgā izeja ir neļaut šifrētājiem iekļūt savās sistēmās.

 

Kā pasargāt sevi no šifrētājiem

Joprojām nav zināms, vai jaunā tendence izrādīsies noturīga, vai arī pēc kāda laika tiks atmesta. Bet tagad uzbrukumi ar datu publicēšanas draudiem tikai uzņem apgriezienus, tāpēc pret tiem ir jāaizsargājas – galu galā konfidenciālas informācijas izpaušana var vēl vairāk ietekmēt biznesu, un tas attiecas ne tikai uz reputācijas bojāšanu un komercnoslēpumiem. Ja publicētajā informācijā būs klientu personas dati, negadījums var novest pie ievērojamas soda naudas.

 • Palieliniet darbinieku informētību par informācijas drošību. Jo vairāk viņi zina, jo mazāka ir ticamība, ka darbosies pikšķerēšana un citas sociālās inženierijas metodes.
 • Savlaicīgi atjauniniet operētājsistēmas un programmatūru. It īpaši, ja tiek atklātas ievainojamības, kas ļauj iekļūt sistēmās un pārņemt kontroli pār tām.
 • Izmantojiet drošības risinājumus ar specializētām tehnoloģijām un komponentēm, kas paredzētas šifrētāju apkarošanai un darbības nepieļaušanai (šādu tehnoloģiju darbības piemēru varat redzēt Kaspersky video demonstrācijā zemāk).

 

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Atklāti par filmu ‘Piļsāta pī upis’

“Hei, Viestur! Saderam, ka tu nevari vienā filmā sabāzt iekšā visus žanrus!” Mirkli padomājis, viņš atcirta: “Paturi munu olu, mozijs!” Un tā tapa filma “Piļsāta pī upis”, pēc kuras noskatīšanās tu īsti nesaproti, ko tikko redzēji un kurā no visām valodām tā īsti bija.

Es filmas laikā parasti sev uzdodu jautājumu: “Ko režisors grib no manis, ja neskaita to, ka es samaksāju par biļeti?” Piemēram, ar “Melānijas hroniku” Kairišs bija ļoti tiešs, skaidri un gaiši liekot saprast: “Es gribu, lai tu raudi un sajūties sūdīgi par to, ka pirms seansa nopirki popkornu.” Jaunās filmas kontekstā es tiešām nesapratu, ko man domāt. Holokausts, komunisms, okupācija, mīlas nedienas, nāve – it kā ļoti nopietni temati, bet katrā no tiem šķietami tika mēģināts sasmīdināt skatītāju.

(Turpmākajā tekstā tiks atklāts šis tas no filmas sižeta.)

Pie holokausta tematikas visa zāle sasmējās, kad galvenais varonis pasniedza traģiskam liktenim rezervētajam ebrejam viņa portretu. It kā viss būtu saprotami, taču nē – glezna izskatās, it kā to būtu zīmējis tas džeks, kurš Vecrīgā par 10 eiro taisa britu tūristu karikatūras. Režīmu maiņa amizanti mainīja vadoņu bistes, vienu pēc otra pagrabā noslēpjot te Ulmaņa, te Hitlera krūšutēlu. Tāpat visus sasmīdināja komunisma ierašanās ar amizantu krievu karavīru kūleņu priekšnesumu ziemas spelgonī, tautai saucot “Urā!”.

Tieši ar dažādiem simboliskiem momentiem filma bija pārbagāta. Visa seansa garumā nepameta doma, ka teju katrs kadrs ir piedzīvojis tekstu: “Ei, veči, protams, forši izskatās, bet vajag pielikt vēl kaut kādas figņas klāt, lai daudzslāņaināks mesidžs.”

Kaut arī vizuāli gaumīgi, man tie radīja tikai lielāku haosu. Īpaši izcelt gribētos brīdi, kurā galvenais aktieris runāja caur gleznas rāmi, – klišeju ziņā tas noteikti bija “Pilsētas pie upes” augstākais punkts.

Tāpat es īsti nesapratu galveno varoni. Filma iesākas ar to, kā Ansis, būdams kalpa amatā, saviesīgā pasākumā demonstratīvi novelk bikses, paziņo par atlūgumu un deklamē, ka tagad ir nostājies pats uz savām kājām. Dažas minūtes vēlāk viņš amizanti nokrīt no trepēm, jo ierauga pliku sievieti. Tas ieskicē atlikušo filmu un neatbildamo jautājumu – Ansis ir skarbais čalis vai antiņš? Jo brīžiem šķiet, ka loma viņam ir piešķirta no kadra uz kadru.

Tiesa, runājot par galveno lomu, gribas izcelt, ka Dāvja Suharevska performance šķita ļoti laba, kas bija atvieglojums, jo, piemēram, “Dvēseļu puteņa” gadījumā tieši amatieris galvenajā lomā bija klupšanas akmens pilnam filmas baudījumam. Turpinot par labajām lietām – filmas audio celiņš un kadri bija ļoti baudāmi, kas filmai sniedza savu unikālo rokrakstu.

“Piļsāta pī upis” kontekstā ir recenzējamas arī pašas recenzijas. Diskusijas raisīja Gundara Āboliņa spēlētais ebrejs. Drīzāk tas, vai Āboliņš, pats nebūdams ebrejs, drīkst spēlēt ebreju. Es paredzu, ka šie kritiķi savā dzīvē vēl tikai saņems īsto šoku, kad uzzinās, ka Ivanu Drago “Rokija” filmā patiesībā spēlēja zviedrs. Un aktieri diezgan bieži tēlo to, kas viņi patiesībā nav.

Tāpat arī daži filmas kritiķi būs nepatīkami pārsteigti, uzzinot, ka bieži vien filmas netiek filmētas tajās vietās, kurās it kā norisinās stāsts. Piemēram, “Zvaigžņu kari” it nemaz nav filmēti kosmosā.

Un daža vēsturniece būs šokā, kad uzzinās, ka daļa no nacistu propagandas bija ļaudīm rādīt čekas kambarus un parastajiem iedzīvotājiem stāstīt, kādas šausmu lietas ebreji tur it kā darījuši. Patiesībā ebreji čekas kambaros nevārīja cilvēkus lielos katlos.

Mēģinot sev atbildēt, kā Viesturs Kairišs bija gribējis, lai es jūtos, skatoties “Pilsētu pie upes”, mans rezumējums ir – “viegli par smagiem tematiem”. Vai tas izdevās? Es neteiktu, ka šis ir tas gadījums. Būs interesanti redzēt šīs filmas jēgpilnību nākotnē, taču mana prognoze ir sekojoša. Ja “Melānijas hronika” regulāri tiks izvilkta sēru datumos, bet “Dvēseļu putenis” rādīts ik novembri, tad “Piļsāta pī upis” savu triumfu piedzīvo šobrīd. Gan jau pēc dažām nedēļām tā būs skatāma kādā no interaktīvo televīziju piedāvājumiem, bet pēc tam vienkārši eksistēs.

Interneta aktīvisti publicē 5000+ zinātniskus pētījumus par koronovīrusiem

Piekļuve zinātniskajiem pētījumiem nereti ir apgrūtināta un atsevišķos gadījumos par maksu. Interneta aktīvisti “shrine” un “Archivist” ir savākuši kopā vairāk nekā 5300 zinātniskus pētījumus un izlikuši tos publiski pieejamā The-Eye arhīvā. Šajā arhīvā ir savākti zinātniskie pētījumi par koronovīrusu tēmu, kas publicēti no 1968. līdz 2020. gadam. Darbi iegūti no Sci-Hub vietnes, ko daudzi uzskata […]

Katls bez vāka

vara bungas: Par Debaļcevo ( ATO sektors S) aizstāvēšanas operāciju.  Gargabals bet ir lasīšanas vērts. Autora  ar niku “Arty Green” specialitāte – artilērijas izlūkošana , kas LV ir, maigi izsakoties, ļoti reta profesija. Tādēļ divtik interesants viedoklis. Pēc autora paša teiktā  viņam bija kaut kāda saikne ar LV, “В июне 2014-го я приехал из Риги защитить в Украине свободу” , visticamāk  2012.-2014.gadā viņam bija šeit uzturēšanās atļauja.

Vispirms iesaku  atsvaidzināt atmiņā operatīvās situācijas raksturojumu 2015.gada jānvārī – februārī

Tad var ķerties pie liecinieka liecībām:

“[..] Пусть, если не следствие и суд, то простой читатель этого текста сделает свои выводы о виновности и наличии преднамеренного умысла в действиях военно-политического руководства и конкретных военачальников при, по моему мнению, попытке сдать Дебальцевскую группировку ВСУ врагу. Постараюсь изложить текст как свидетельские показания по делу[..]”

avots

 

VB tolaik rakstīja un rādīja (sorry daži video vairs nav atrodami)

Lietotāji var uzņemt 3D attēlus viedierīcēs ar lietotni

Neatkarīgi vai Jums ir iPhone vai Android telefons, jaunā LucidPix lietotne var pārvērst Jūsu kaķu un ēdiena bildes 3D šedevros.

Lietotāji ar jaunākiem telefoniem kā, piemēram, iPhone 11, gan ar vecākiem kā, piemēram, Motorola Moto G6 vai iPhone 6S  var uzņemt 3D fotogrāfijas, izmantojot telefona kameru. Tas viss ir iespējams, pateicoties jaunai lietotnei ar nosaukumu LucidPix. Tā vietā, lai uzstādītu īpašas ārējas ierīces vai lietotu divu aizmugurējo telefona kameru risinājumus, šī lietotne lieto mākslīgo intelektu (ML), lai atveidotu 3D fotogrāfijas. Šis efekts rodas, lietotājam sasverot un kustinot savu ierīci.

LucidPix fiksē 3D fotogrāfijas ar parasto telefona kameru. Tā var arī pārveidot esošās 2D fotogrāfijas 3D formātā. Ar pabeigtiem attēliem var dalīties ar lietotnes lietotāju kopienu vai arī citās platformās, kā Facebook, kam ir iestrādāts atbalsts 3D bilžu attēlošanai. Sociālais aspekts lietotnē ļauj lietotājiem skatīt un dalīties ar 3D attēliem, tāpat kā to dara lietotāji ar 2D attēliem Instagram un Snapchat. Tajā pašā laikā LucidPix, šķietami, ir vieglākais veids personīgo 3D snapu veidošanai un pielāgošanai. Ja lietotājs vēlas papildus pielāgošanas iespējas saviem attēliem, LucidPix piedāvā pievienot dažādus 3D rāmjus.

Uzņēmums Lucid, kas radīja lietotni, parādīja savu attēlveidošanas maģiju izstādē CES. Tā notika no 6. līdz 10. janvārim. Tā vietā, lai izmantotu specializētu aparatūru kā neveiksmīgajā 2019. gada 1300 ASV dolārus vērtajā Red Hydrogen telefonāLucidPix uzņem 3D fotogrāfijas ar programmatūru, kas imitē procesu, kā cilvēku smadzenes apstrādā dziļumu. Programmatūru sāka lietot uzņēmuma radītajā LucidCam VR180 kamerā. To, konsekventi, uzņēmums Red izmantoja telefonā Hydrogen un arī neizlaistajā Red 8K 3D litija kinokamerā.

Parasti, kad parādās termins “3D”, tādi neizdevušies produkti kā 3D televizori un 3D telefoni pirmie nāk prātā. Tas saistāms ar 3D uztveri, kā jaunu produkta kategoriju. Tas netiek uzlūkots kā jauns mākslinieciskās izpausmes rīks. Taču Lucid saredz 3D lomu radošu rīku izstrādē.

“Veids, kā patērētāji pauž sevi digitāli un vizuāli ir attīstījies vairāk un vairāk līdz tam, kur mēs redzam dziļumu ar savām acīm,” sacīja Han Džiju, uzņēmuma Lucid dibinātājs un izpilddirektors. ‘Tādējādi vizuālais medijs kļuvis arvien multidimensiālāks pēdējos gados, vedot pie vairāk portreta fotogrāfiju, 3D, paplašinātās un virtuālās realitātes satura radīšanas”.

Where dreams are made of…—–Created with LucidPix app by Carlton Richardson – Download here: https://lucidpix.page.link/BdFb

Gepostet von LucidPix am Mittwoch, 15. Januar 2020

LucidPix būs pieejams šajā gadā iOS un Android platformās, lai arī patērētāji var reģistrēties LucidPix mājaslapā, lai iegūtu agrīnu piekļuvi. Lietotne būs pieejama bezmaksas ar attēlā ieguldītu ūdenszīmi. To varēs noņemt par 1 ASV dolāru 1 attēlam. Bezmaksas versija ir domāta gadījuma lietotājiem lietotnes izmēģināšanai pirms Pro versijas iegādes. Pro versija iekļauj neierobežotu lietotnes izmantošanu par 6 ASV dolāriem mēnesī vai 52 ASV dolāriem gadā.

Avots: CNET

The post Lietotāji var uzņemt 3D attēlus viedierīcēs ar lietotni appeared first on notepad.lv.

Igaunijā aktuāla seksuālā uzmākšanās augstskolās

Universitāšu mācību spēki izmanto savu pārākumu, lai iesaistītos seksuālās attiecībās ar studentēm - ar šādiem gadījumiem saskārusies Tartu universitāte Igaunijā. Lieta risinās lēnām, jo skandālā iesaistītais pasniedzējs augstskolai ienes prāvu naudu, līdz ar to radot dilemmu: atlaist viņu vai nē. Igaunijas pētnieciskie žurnālisti sekojuši līdzi šai tēmai, skaidrojot, vai arī citās Igaunijas augstskolās tam ir pievērsta uzmanība.

Kaitīgie ieradumi

vara bungas: Šodien cigaretes, rīt … ? Pornogrāfiskie žurnāli? Kādēļ noķēra BY pusē nevis LV? Kur skatās `robežās tehniskais aprīkojums. Atkal zibens sabojāja? Simptomātisks gadījums.

P.S. Nav jācenšās noteikt lidaparāta tipu, jo paštaisīts. Pats izbūros, bet ja ir idejas…

[..] Как сообщили в Госпогранкомитете Беларуси, 4 февраля полоцкими пограничниками на белорусско-латвийской границе пресечена попытка перемещения табачных изделий в Латвийскую Республику. [..]

avots

Sāk pasūtījumu pieņemšanu jaunās paaudzes Volkswagen Golf 8

2020. gada 12. februārī Volkswagen Latvijā sāk pieņemt klientu pasūtījumus leģendārā Golf jaunākās paaudzes modelim. Līdz šim pasaulē pārdoti vairāk nekā 35 miljoni Golf vienību, bet tā astotā paaudze aizsāk jaunu ēru, jo tagad tas ir ne tikai viens no inovatīvākajiem kompaktklases modeļiem, bet arī viens no progresīvākajiem transportlīdzekļiem pasaulē. Golf 8 ar četrām hibrīda […]

Motivācija

G.– Lūdzu, ja, nokārtoju Agile eksāmenu. K. – Tad tas nozīmē, ka beidzot mācēsi vadīt projektus? G. – ... *pārgrieztas acis* K. – Ēeee, labāāāāāk? Vadīt labāk? Kā tur bija ar priekšnieku sabradāšanu, Inokentij Mārpl?

NBS Valmierā izvietos M109A haubices, bet Stāmerienā - prettanku un pretgaisa vienību

Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, tiks izvietota artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar "M109A" pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem, informēja Aizsardzības ministrija (AM). Savukārt Stāmerienā tiks izvietoti vairāk nekā 150 karavīri ar prettanku un pretgaisa aizsardzības spējām.

Google Chrome uzsāks bloķēt nedrošas lejupielādes

Google izziņojusi plānus, kas, visticamāk, ietekmēs mūs visus – Chrome tīmekļa pārlūks sāks drīzumā ziņot par nedrošām lejupielādēm, bet jau oktobrī Chrome pārlūks pēc noklusējuma liegs veikt nedrošas ielādes no tīmekļa. Aprīlī, līdz ar Chrome 82 versijas atnākšanu, Google izveidotais tīmekļa pārlūks brīdinās, ja mēģināsi ielādēt datni no nedrošas (HTTP) tīmekļa vietnes. No drošām tīmekļa […]

Dažas bildītes no 2019. gada

Kārtoju melnrakstus un uzgāju esmu aizmirsis padalīties ar pāris vizuāliem iespaidiem no pagājušā gada. Tūlīt labosim! Pa ceļam no Daugavgrīvas uz Bolderāju. Labu laiku Lienes / Mūrnieku krustojumā atradās aicinājums ziņot policijai, ja pamanīta prostitūtu pakalpojumu piedāvāšana / pirkšana. Neesmu pārliecināts, vai prostitūtas tur tiešām darbojas nelikumīgi, bet, lai vai kā, es taču tāpat nevaruRead More »Dažas bildītes no 2019. gada

Satiksmes ministrijas valsts sekretāre iecelta, apejot konkursu

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) bez konkursa ministrijas valsts sekretāra amatā iecēlis Ilondu Stepanovu. Likums pieļauj valsts sekretāra amatā pārcelt jebkuru ierēdni, konkursu nerīkojot. Lai Stepanovai būtu ierēdņa statuss, viņa uz dažām dienām Satiksmes ministrijā (SM) pieņemta auditores amatā.

par videospēlēm

painscreek killings (ļoti laba ideja, ļoti ne viss pārējais) var mani ar savām nolādētajām simts atslēgām novest tādā stāvoklī, kad es redzu datumu uz rotaļu koka lidmašīnas dibena, un saprotu, ka četrzīmju kods, kas ir jāieraksta seifā aiz gultas - tas visdrīzāk ir šis 1985.gada datums
taču trešā maija, tipa 3,5, 85 vietā es sāku piļīt kaut kādu sireālu herņu 1,3, 85
tas tāpēc, ka es ņihuja vairs nesaprotu, uz kurieni iet, un ko darīt šajā spēlē

Vai bezcerības beigas?

Aukstaka%2Bziema.jpg
Man tuvākie cilvēki, ar kuriem dalos pārdomās par izlasītajām grāmatām, zina, ka teju gadu es staigāju bubinādama, tiklīdz izlasīju kādu jaunu latviešu autoru stāstu krājumu. Lūdzu, nepārprotiet mani! Es priecājos par katru latviešu rakstnieka veikumu, turklāt lielākoties esmu visnotaļ sajūsmināta par valodas plūdumu un labprāt iesaku darbus izlasīt citiem lasītājiem. Taču personiski mani bija nogurdinājuši - jā, tieši nogurdinājuši! - nebeidzamie stāsti par vientulību, nelaimēm šādām un nelaimēm tādām, dzīves ķibelēm, bezdarbiem, kaimiņiem, dzerstiņiem, ne-mīlestību, vārdsakot, vistotālāko bezcerību latviešu gaumē. Nupat izlasītie Baibas Zīles stāsti krājumā "Aukstākā ziema simt piecdesmit gados" atdeva man ticību stāstiem. 
Uzzināt vairāk »

Lenovo ThinkPad P53 portatīvās darbstacijas apskats

Lenovo ThinkPad P sērijas portatīvie datori iet pret straumi un necenšas būt super viegli un plāni. Tā vietā Lenovo šajos datoros ir ielicis maksimāli jaudīgas komponentes, lai šīs portatīvās darbstacijas varētu izmantot gana nopietnu darbu veikšanai, piemēram, audio/video/attēlu apstrādē, virtuālās realitātes pielietojumos un citās inženieru profesijās. Tu noteikti gribēsi zināt, ko es domāju ar jēdzienu […]

23 pastkartes no Viļņas – Rīgā skatāma senā fototehnikā tapusi izstāde

Par godu Lietuvas valsts svētkiem Rīgas Svētā Pētera baznīcā atklāta fotogrāfiju izstāde “Viļņas attēli”, kurā aplūkojami attēli, kas radušies, satiekoties laikmetīgajam un senatnīgajam, mākslai un ķīmijai. Tie ir mūsu kaimiņvalsts galvaspilsētas vaibsti, kurus viens no zināmākajiem Lietuvas laikmetīgās fotogrāfijas autoriem Sauļus Paukštis veidojis ļoti smalkā, gadsimtiem senā tehnikā.

Luxembourg.

IMG_20200213_121400_3.jpg

   Shell degvielas uzpildes stacija Luksemburgā. 12 uzpildes vietas pa divām mašīnām katrā. Jāstāv rindā, lai tiktu iekšā. Dīzeļa cena - 1,088 eur/litrā. Secinājumus izdariet paši.

IMG_20200213_121403_0.jpg

OpenSSH tiek pievienots FIDO/U2F drošības atslēgu atbalsts

ziņo ZDNet, populārākajai attālo serveru pārvaldīšanas utilītprogrammai OpenSSH ir pievienots FIDO/U2F protokola atbalsts. Tas nozīmē, ka, sākot ar 14. februārī izlaisto OpenSSH 8.2, lietotāji var nokonfigurēt to, lai autentifikācijai izmantotu aparatūras atslēgu. Pēc tam, kad lietotāji būs pieteikušies serverī, izmantojot savu lietotājvārdu un paroli vai SSH autentifikācijas sertifikātu, viņiem būs jāpiestāda FIDO/U2F atbalstīta USB, Bluetooth vai NFC drošības atslēga kā otrs identitātes pierādījums.

 

 

Drošības atslēgu izmantošana šobrīd tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajām mūsdienās zināmajām daudzfaktoru autentifikācijas (MFA) metodēm. Divfaktoru autentifikācija (2FA) ir vienkāršākais veids, kā neļaut uzbrucējiem uzminēt vai brutāli pārlasīt SSH paroles un iegūt kontroli pār serveriem.

Pagājušajā gadā Microsoft ziņoja, ka uzņēmuma klienti, kuri attiecīgajiem Microsoft kontiem iestatīja MFA, bloķēja 99,9% kontu uzlaušanas mēģinājumu, parādot, cik grūti šodien ir apiet daudzfaktoru autentifikācijas risinājumus. Oktobrī publicētajā tabulā Microsoft klasificēja FIDO atbalstītas aparatūras drošības atslēgas kā visdrošāko un visgrūtāk uzlaužamo MFA risinājumu.

Norādījumi aparatūras drošības atslēgu iestatīšanai OpenSSH ir iekļauti OpenSSH 8.2 laidiena aprakstā.

Amazon Echo valda viedo skaļruņu tirgū

Amazon Echo viedā skaļruņa programma bijusi pie apvāršņa jau no 2010. gada ar pirmo reālo skaļruni pieejamu no 2014. gada, kad serviss sācis savu dominances un uzvaras gājienu, jo šobrīd tikai Google spēj tuvoties Amazon veikumam. Echo balss asistents 2019. gadā aizņēma 69,7% no kopējā tirgus, kamēr Google Home/Nest seko ar 31,7%, bet pārējie uzņēmumi […]

TR Notārs (Lauris Vanags) "Belašs jeb Vilcienā lasāma grāmata"

Belass.jpg

Vai ir vērts lasīt: JĀ!

Man patika. Mazliet maldinoši bija pirmie divi stāstiņi par degradētiem ļautiņiem ar visu viņu krāšņo leksiku, kuru gan autors centies ietērpt pieklājīgos vārdos, bet bija smieklīgi. Pārējos stāstiņos autors bija novērsies no krievu valodas rupjību tulkošanas uz latviešu valodas pieklājīgā gala vārdiem.
Visvairāk man patika "Meistars un Marģeris". Protams, ka atkal jau pie galveno varoņu problēmām bija vainīgs alkohols, bet nu ideja ļoti oriģināla un vienkārša, kas ir arī tās skaistums.
Īsti jau arī vairs nav ko rakstīt. Kā ultra-vieglā literatūra "Belašs" ir tīri labs!

Kā nekļūt par vecūksni internetā jeb ‘manā laikā tā bija’

Šonedēļ Delfi uztūcīju sacerējumu par Tviteri.

Man vienmēr šķitis, ka, paliekot vecākam, man kritīs uz nerviem jaunieši ar savām neordinārajām izdarībām, jocīgajiem trendiem un mīkstā likšanu sistēmai. Šobrīd es esmu fāzē, kurā man uz nerviem krīt ļaudis ap trīsdesmit, kuri nespēj pārdzīvot, ka laiks nestāv uz vietas un pasaule negriežas ap viņiem.

“Kāpēc tīņi raksta bez garumzīmēm?? Kāpēc viņi neizmanto komatus? Kas tas “Tik Tok” tāds ir par sūdu, es nesaprotu… Kāpēc jaunieši ir tik “edgy” (latviskojot: dir**līgi)?”

“Twitter” ir lieliska vieta, kur antropoloģiski novērot, kā ziņu lentē jaunā paaudze nomaina veco, kura tiek sakopota nelielā paštīksminošā burbulī un aizskalota algoritma bezdibenī, kur tā paliks čalot, līdz kaļķis un demence smadzenēs izdarīs savu. Neizbēgami – tas notiks ar mums visiem, neskatoties uz to, vai tev ir stilīgi sejas tetovējumi vai nav.

Nedaudz atgriežoties pie “mūsdienu tīņu rakstības”, – viens no pārmetumiem, ko sociālajos tīklos saņem jaunieši, ir izkropļotā rakstība. Proti, drukātie teksti, kuros netiek izmantoti nedz komati, nedz diakritiskās zīmes.

Ironiski, ka šie aizspriedumi nāk no paaudzes, kas dienaskārtībā ieviesa tādas lietas kā emodži “:D, xD, =)”, abreviatūras LOL, OMFG u. c., kā arī dažādus debilus rakstības stilus divtūkstošo sākumā. Piemēram, atceries, ka katra vārda galā tika likts Z burtzZzzZZzZzzZz dažādos izmēros?

Trīsdesmitgadnieku paaudze varētu uzņemties atbildību par šīm lietām un vismaz paklusēt.

Tagad nedaudz par lietotni “Tik Tok”, kas sākotnēji mobilizēja bērnu armiju, bet šobrīd jau pulcē lielākos pasaules zīmolus, kuri tur izvērš masīvas reklāmas kampaņas. Topošie vecūkšņi neizmanto iespēju paklusēt un nepaust sašutumu, ka šis nu gan ir viens stulbs un bezjēdzīgs sociālais tīkls.

Gara acīm redzu kādu Latvijā populāru emuāristu, kurš neilgi pēc “Twitter” dibināšanas veica aptuveni šādu ierakstu savā blogā: “Tviteris ir tāds kā blogs, tikai ar iespēju ierakstīt mazāku zīmju skaitu. Riktīgi noderīgi, ja tev ir blogs. Paldies, pagaidīsim, kad tas nomirs.” Šobrīd viņš ir populārs “Twitter” lietotājs.

Vai atceries, ka pirms gadiem ļaudis neticēja “Instagram” potenciālam, jo tas ir rezervēts bezjēdzīgām bildēm ar tavām pusdienām, kā arī bērniem? Nekas neaizstās veco labo “Facebook” ierakstu, ne?

Tas, ko es vēlos pateikt ar šiem diviem piemēriem, – sociālie tīkli mainās, rodas jaunas platformas. Šobrīd tā ir “Tik Tok” – palielinoties lietotāju skaitam, palielinās reklāmas tirgus tajā, kas noved pie plašākas zīmolu pārstāvniecības. Pēc dažiem gadiem tur reģistrētie sešpadsmitgadīgie būs jau divdesmitgadnieki.

Rezultātā dažas “Instagram” influenceres izskatīsies daudz stulbāk, kad būs spiestas tajā reģistrēties un ierīt atpakaļ savus vārdus tieši tādā pašā manierē, kā viņas ierij kāda bāra tualetē sestdienas rītā Vecrīgā. Vai ir iespējams scenārijs, kurā tas nenotiek? Protams! Bet ir jauki mācīties no kļūdām.

Tāpat mani nebeidz pārsteigt termins “edgy jaunieši (latviskojums: dir**līgi jaunieši)”. Vai kāds atminas paaudzi, kura savos padsmit gados nebija edžī? Liekulīgi ir lasīt šādus pārmetumus no ļaudīm, kuri ir atbildīgi par gotu un emo laikmetu. Ja vēnu griešana pie “Origo” un 2L alus dzeršana 16 gadu vecumā Andrejsalā nebija edžī, tad es nezinu, kas bija.

Šobrīd katra paaudze atgādina vidusskolas klases, kuras vienmēr pilnā pārliecībā apgalvo: “Vot, mēs točna bijām visforšākie…” Zini, kā bija patiesībā? Tava vidusskolas klase nebija ne ar ko īpaša. Tāpat kā tava paaudze.

Vai arī puišiem varētu būt bezmaksas vakcīna pret CVP?

Latvijā vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) pieejama kopš 2010. gada. Bez maksas tā pienākas meitenēm no 12 līdz 18 gadu vecumam. Pārējiem, kuriem tas ir aktuāli (gan pieaugušajiem, gan arī puišiem), par to jāmaksā. Cena aptuveni no 130 līdz 150 eur. Protams, veselības vārdā tas varbūt nav daudz, tomēr maz arī tas nav. 

Kā un cik ilgi vārīt liellopa gaļu

Kā un cik ilgi vārīt liellopa gaļu

Kā izvēlēties liellopa gaļu Kvalitatīvai atdzesētai liellopa gaļai ir jābūt sarkanai, bez tumšiem un zaļganiem plankumiem. Taukiem ir jābūt baltiem, jo dzeltenīgs tauku tonis var liecināt par to, ka dzīvnieks ir bijis vecs. Un, protams, uz gaļas nedrīkst būt gļotas vai sarecējušas asinis. Pēc taustes svaiga liellopa gaļa ir elastīga,Lasīt vairāk →

The post Kā un cik ilgi vārīt liellopa gaļu appeared first on Hitnet.lv.

Podkāsts nr.17: Domi atlaiž; KPV pasludina jaunu kursu; Eniņš cīnās par kokiem

Saeima dod starta šāvienu vēlēšanām Rīgā, partijas jau sākušas posties.

Šonedēļ “Šķiltavā” “Ir”’ žurnālisti Aivars Ozoliņš, Pauls Raudseps un Laura Dumbere runā par zāģēšanu. Dižkoku dižzinātājam Guntim Eniņam ir pārsteidzošs viedoklis par kaismīgajiem strīdiem, kurus izraisījusi Latvijas mežu zāģēšana. Rīgas dome gāzta – vai tagad it kā sabiedrotās partijas sāks viena otru zāģēt? Un vai KPV ar jaunatrasto pragmatismu nezāģē zaru, uz kura paši sēž? Laura stāsta par savu viesošanos pie apbrīnojami enerģiskā Eniņa, Aivars dalās ar spilgtiem vērojumiem no KPV kongresa, un visiem trim žurnālistiem ir kas sakāms par jau sākušos Rīgas priekšvēlēšanu kampaņu.

Podkāstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt šo podkāstu – abonēt Ir https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/

Par dižkoku sargatāju Gunti Eniņu vairāk lasi https://ir.lv/2020/02/12/dizie-nedarbi/ 

The post Podkāsts nr.17: Domi atlaiž; KPV pasludina jaunu kursu; Eniņš cīnās par kokiem appeared first on IR.lv.

Klavieru meistares Angelas Hewittes unikālās F278 Fazioli, 150 000 stērliņu mārciņu vērtās klavieres, tika nejauši iznīcinātas

Unikālas klavieres, kuras piederēja kanādiešu klaviermeistarei Angelai Hewitt, tika pilnība neatjaunojami sagrautas, kad speciālo instrumentu pārvietotāji tās nometa to pārvietošanas brīdī.

Dārgais negadījums notika pagājušā mēneša beigās, pēc tam, kad Hewitt pabeidza Bēthovena klavieru variāciju ierakstīšanu studijā Berlīnē. Viņa sacīja, ka tas viņu tā šokēja, ka bija nepieciešamas 10 dienas, pirms viņa varēja paziņot par sāpīgajiem jaunumiem saviem sekotājiem.

Facebook ierakstā Hewitt sacīja, ka viņas F278 Fazioli, vienīgās visā pasaulē, kas aprīkots ar četriem pedāļiem un kuru vērtība ir vismaz 150 000 sterliņu mārciņu, bija ,,kaputt”. Viņa sacīja: “Es ceru, ka manas klavieres būs laimīgas klavieru paradīzē.”

Salūzušo instrumentu pārbaudīja itāļu firmas dibinātājs Paolo Fazioli, kurš to atzina par “neatjaunojamu”. Brīdī, kad krāvēji instrumentu mēģināja novietot uz ratiem, 590 kg smagais instruments nokrita, salaužot dzelzs rāmi daudzās daļās.

Negadījums lika Hewitt krist izmisuā. Viņa sacīja: “Es dievināju šīs klavieres. Tās bija mans labākais draugs, labākais kompanjons. Man mīlēju, kā tās ļāva man ierakstīt skaņdarbus – dodot man iespēju darīt jebko, ko iedomājos. ”

Neatklātās pārvietotāju firmas darbinieki negadījuma rezultātā bija pārbijušies līdz nāvei. 35 gadu laikā, veicot savu darbu, nekas tamlīdzīgs nekad agrāk nebija noticis.

Hewitt , kas savu laiku ikdienā dala starp Londonu un mājām pie Trasimeno ezera Itālijā, sacīja, ka ,,apdrošināšanas sāga” jau ir sākusies. Viņa cer, ka problēma tiks ātri atrisināts un viņa spēs atrast cienīgu aizvietotāju.

Avots: The Guardian

The post Klavieru meistares Angelas Hewittes unikālās F278 Fazioli, 150 000 stērliņu mārciņu vērtās klavieres, tika nejauši iznīcinātas appeared first on notepad.lv.

Ļaunprogrammatūra Emotet mēģina uzlauzt Wi-Fi tīklus un inficēt tiem pieslēgtos datorus

Ļaunprogrammatūras saime Emotet, kas ir pieminēta CERT.LV pagājušā gada pārskatā Kiberlaikapstākļi (DECEMBRIS) un Valsts policijas nesenajā brīdinājumā Valsts policija brīdina par šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumiem, nupat ir pārsteigusi kiberdrošības pētniekus ar jaunu izplatīšanās funkcionalitāti caur nedrošiem Wi-Fi tīkliem.

Saskaņā ar Binary Defense pētnieku informāciju, jaunatklāts Emotet paraugs izmanto Wi-Fi izplatīšanās moduli, lai skenētu Wi-Fi tīklus, un pēc tam mēģinātu inficēt ar tiem savienotās ierīces. Wi-Fi izplatīšanās modulim ir 2018. gada 16. aprīļa laika zīmogs, kas, iespējams, norāda, ka izplatīšanās fukcija ir bijusi “nepamanīta” gandrīz divus gadus, līdz tā pirmo reizi tikusi atklāta pagājušajā mēnesī.

 

 

ziņo The Hacker News, jaunatklātā ļaunprogrammatūras versija izmanto jau inficētu datoru, lai izveidotu visu tuvējo Wi-Fi tīklu sarakstu. Tam tiek izmantots wlanAPI interfeiss, lai iegūtu SSID, signāla stiprumu, autentifikācijas metodi (WPA, WPA2 vai WEP) un šifrēšanas režīmu, ko izmanto paroļu drošībai. Šādā veidā iegūstot informāciju par katru tīklu, tārps mēģina izveidot savienojumu ar tīkliem, veicot pārlases uzbrukumu, izmantojot paroles, kas ietvertas vienā no diviem paroļu sarakstiem. Ja savienojums neizdodas, tas pāriet uz nākamo paroli sarakstā.

 

Emotet izplatīšanās Wi-Fi tīklos. Avots: Binary Defense.

Emotet izplatīšanās Wi-Fi tīklos. Avots: Binary Defense.

Ja operācija izdodas, ļaunprogrammatūra sāk uzskaitīt visus neslēptos koplietošanas resursus tīklā. Pēc tam tas veic paroļu pārlases uzbrukuma otro kārtu, lai uzminētu visu tīkla resursiem pieslēgto lietotāju lietotājvārdus un paroles. Pēc sekmīga uzbrukuma tārps veic nākamo posmu, attālajās sistēmās instalējot ļaunprogrammatūras failu “service.exe”. Lai maskētu tā uzvedību, tas tiek instalēts kā Windows Defender System Service (WinDefService). Papildus saziņai ar komandu un vadības (C2) serveri serviss darbojas arī kā nometējs (dropper) un inficētajā datorā palaiž Emotet. Fakts, ka Emotet var pārlekt no viena Wi-Fi tīkla uz otru, liek vēlreiz padomāt par paroļu drošības jautājumiem.

Izdzīvojušā kļūda (Survivorship bias)

Šodien nolēmu uzrakstīt kaut ko vieglu un interesantu. Nedaudz par izdzīvojušā kļūdu, kas ir viens no prāta māņiem jeb loģikas deformācijām, kas noved mūs pie nepareiziem rezultātiem un bieži rada smagas sekas. Es bieži diskusijā izmantoju šo kā argumentu, lai aizstāvētu savu viedokli. Pamēģiniet arī jūs pastrīdēties šajā jomā ar cilvēkiem un redzēsiet, cik ļoti grūti ir pārliecināt viņus par pretējo. Tas tikai liecina par to, ka liela daļa cilvēku dzīvo pavisam citā, neeksistējošā pasaulē.

Vienkāršiem vārdiem aprakstot, izdzīvojušā kļūda loģikā ir tad, kad tiek analizēti veikmīgie gadījumi, nepiešķirot lielu vērību tiem gadījumiem, kuri bija neveiksmīgi. Internetā par šo var atrast milzīgu materiālu daudzumu, savukārt es par to rakstu, lai rosinātu cilvēkus vispār meklēt informāciju par loģiku.

Sadzīvē esam bieži dzirdējuši šādu frāzi, smēķēšana nav kaitīga, mans vectēvs visu mūžu smēķēja un nodzīvoja līdz astoņdesmit gadiem. Šajā piemērā atpagalvojums pats par sevi norāda uz to, ka arguments ir nepareiz, jo vēctēvs tiek minēts kā piemērs, kas norāda, ka pārējie viņa vecuma cilvēki jau ir miruši. Ja pieņemsim, ka vectēvs tiešām nodzīvoja līdz astoņdesmit gadiem, tad objektīvam rezultātam mums būtu nepieciešams paņemt statistiku un paskatīties, cik cilvēki ir miruši, kas bija smēķējuši tik pat ilgi un izrādītos, ka to skaits ir daudz lielāks, bet vectēvs ir tikai laimīgs izņēmums no kopējās statistikas.

Vēl viens ļoti populārs mīts ir par mācīšanos. Bieži dzirdam frāzi, nav jēgas mācīties, piemēram, ir miljonārs, kurš kļuva bagāts ar 6 klašu izglītību. Forša atruna, lai neko nedarītu, bet patiesībā mums vajadzētu ņemt statistiku un skatīties, cik lieli ienākumi ir cilvēkiem ar pamatskolas izglītību, vai pat nepabeigtu pamatskolas izglītību. Uzrakstīšu priekšā, ļoti zemi un liela daļa ir vismaz reizi mūžā bijuši notiesāti par kaut kādu noziedzīgu nodarījumu, un cik no tiem ir ar alkohola un narkotiku atkarību, ir vairāk retorisks jautājums.

Rezultātā varam secināt, ja kāds cilvēks savā runā lieto vārdus, “visi taču tā dara…”, “es zinu vienu cilvēku, kuram izdevās…”, “nav jēgas, jo nevienam nesanāk…”, tad ziniet, ka visdrīzāk kopējā konstrukcijā ir izdzīvojušā kļūda, kas noved pie pilnīgi nepareiziem loģiskiem secinājumiem. Ar šo ir jācīnās katru dienu, lai pašiem pieņemtu pareizu lēmumu un dzīvotu reālajā pasaulē, nevis māņos.

Koronavīrusa dēļ atcelta Mobile World Congress 2020 izstāde

Mobile World Congress tehnoloģiju izstādes rīkotājs organizācija GSMA šovakar oficiāli paziņojis, ka koronavīrusa draudu dēļ oficiāli tiek atcelta Mobile World Congress 2020 izstāde, kam februāra beigās reizi bija jānotiek Barselonā. Tas ir pirmais gadījums, kad izstādes 33 gadu vēsturē to nākas atcelt. GSMA vadītājs Džons Hofmans (John Hoffman) ir paziņojis, ka vīrusa izplatības dēļ vairs […]

Spēļu evolūcija mobilajos tālruņos

Līdz ar mobilo tālruņu attīstību un tehnoloģisko izaugsmi, augusi ir arī viedtālruņos pieejamo spēļu kapacitāte un grafika, un daudzas spēles mūsdienās tiek izstrādātas primāri spēlēšanai tieši mobilajos tālruņos. Pateicoties mūsdienu viedtālruņu uzlabotajām tehniskajām iespējām, tālrunis var darbināt ne vien apjomīgas 3D spēles, bet arī populārus tiešsaistes spēļu žanrus. Arī jaunākais Huawei P smart 2019 tālrunis ir veidots tā, lai spētu apmierināt pat visprasīgāko jauno spēlētāju vajadzības.

Leģendārā spēle Snake

Pirmās spēles mobilajos tālruņos parādījās deviņdesmito gadu beigās, kad daži no mobilo tālruņu ražotājiem iestrādāja tās tālruņos, jo tolaik nebija pieejami lietotņu veikali, kur iegādāties tās spēles, kas sirdij tīkamākas.

Leģendāro mobilo spēļu pirmrindniece noteikti ir spēle Snake, ko katrs ir spēlējis mobilajā tālrunī. Spēles Snake pamatprincips bija gaužām vienkāršs – ekrānā esošā čūska spēlētājam jākontrolē ar taustiņu klaviatūras palīdzību, mērķējot uz mainīgo mērķi, kas redzams ekrānā. Šī spēle ir arī pirmā mobilo tālruņu spēle, kas piedāvāja iespēju diviem spēlētājiem to spēlēt vienlaicīgi.

Vēl viens būtisks mobilo spēļu attīstības pieturpunkts bija pirmo Java spēļu parādīšanās mobilajos tālruņos. Īsi pēc Java tehnoloģijas parādīšanās 2002. gadā, tā tika iestrādāta arī mobilajos tālruņos, tādējādi ļaujot lietotājam pašam izvēlēties, kādas spēles lejupielādēt savā mobilajā tālrunī. Pirmā Java spēle, kas lietotājiem bija pieejama mobilajos tālruņos, bija Sega radītā spēle Sonic, kas spēļu ražotājiem parādīja, ka mobilais formāts, par spīti salīdzinoši nelielajam ekrānam, ir lieliski piemērots arī spēlēm, kur nepieciešama ātra spēlētāja reakcija.

Mobilā revolūcija

Mobilo spēļu revolūcija sākās līdz ar viedtālruņu un lietotņu veikalu parādīšanos, jo tas ļāva ātri, vienkārši un ērti tālrunī ielādēt dažādas programmas un spēles. 2009. gadā radītā  Angry Birds mobilā spēle bija pirmais komerciālais panākums mobilo spēļu vēsturē – šīs spēles varoņi tika iekļauti mūsdienu popkultūrā un visbeidzot dažādas galda spēles, pasaku animācijas un filmas bija balstītas uz mobilajām spēlēm, nevis otrādi. Angry Birds panākumiem 2010. gadā sekoja tādas spēles kā Fruit Ninja un Cut the Rope, savukārt 2012. gadā – pasaulslavenā Candy Crush spēle. Līdz ar to spēles sāka izmantot skārienekrānu, nevis ierasto taustiņu tastatūru, kas iepriekš tika izmantota spēļošanai.

Tomēr tajā pašā laikā mobilo spēļu tirgus ir ievērojami mainījies – spēles spēlē ne vien bērni un pusaudži, bet arī viņu vecāki un vecvecāki. Mobilā spēļošana ir kļuvusi par visbiežāk sastopamo izklaides aktivitāti.

Spēļošana galvenokārt noris viedtālruņos

Par arvien augošu tendenci kļuvusi kādreiz populāru datorspēļu pārvietošana uz mobilajiem tālruņiem. Minecraft, Terraria un Don’t Starve ir tikai dažas no spēlēm, kas parādās mobilo lietotņu veikalu plauktos un, laikam ejot, arvien vairāk spēļu būs pieejamas izmantošanai dažādās platformās. Tā, piemēram, Hearthstone kāršu spēlē spēlētāji var spēlēt kopā ar datorspēlētājiem.

Pēdējo gadu laikā lielu popularitāti guvusi spēle Battlegrounds, kas arī būtiski ietekmējusi mobilo spēļu tirgu. Jaunais “kaujas” žanrs kļūst arvien pieprasītāks – šajā spēlē simtiem spēlētāju pēc nejaušības principa tiek izmētāti pa visu spēles karti. Karte spēles gaitā kļūst mazāka un tas palielina konkurenci spēlētāju starpā. Spēles beigās uzvar viens labākais spēlētājs, kam izdevies pēdējam palikt uz kartes. Zīmīgi, ka spēles mobilā versija tiek uzskatīta par daudz veiksmīgāku un optimizētāku nekā datoros pieejamā versija.

P smart 2019 – viedtālrunis, kas radīts spēļotājiem

Viedtālruņu ražotājs Huawei šī gada sākumā prezentējis tālruni, kas veidots un pielāgots mūsdienu spēlētāju vajadzībām. Tālrunis aprīkots ar jaunāko astoņu kodolu Kirin 710 procesoru, kas ir gana jaudīgs, lai darbinātu jaunākās mobilās spēles un nodrošinātu stabilu un augstu kadru ātrumu. P smart tāpat ir arī augsta energoefektivitāte, kas ļauj spēlētājam darbināt telefonu ilgi un neraizēties par baterijas izlādi.

Huawei īpaši spēļotājiem izveidojis grafisko procesoru Turbo, kas optimizē grafikas veiktspēju. Arī PlayerUnknown’s Battlegrounds ir viena no spēlēm, ko atbalsta grafiskais procesors Turbo un, pateicoties uzlabotajai tehnoloģijai, spēlētājam ir ievērojamas priekšrocības cīņā ar citiem spēlētājiem. Savukārt  akumulatora optimizācija nodrošina to, ka spēles laikā enerģijas patēriņš ir līdz pat 30% zemāks.

Spēlētāji noteikti novērtēs Huawei P Smart 2019 tālruņa 6.21 collu lielo ekrānu ar 2340 x 1080 attēla izšķirtspēju. Pateicoties tālruņa šaurajam rāmim, spēlēšana ir daudz ērtāka un augstā izšķirtspēja nodrošina kvalitāti grafikā un detaļās.

Vēl viens elements, kas ietekmē mobilo izklaidi, ir arī 3400 mAh baterija – tā ne tikai paildzina spēlēšanas ilgumu, bet ļauj lietotājiem stundām ilgi skatīties, kā tiešsaistē veicas viņu iemīļotajiem spēlētājiem.

The post Spēļu evolūcija mobilajos tālruņos appeared first on Datuve.

sociopāti un spēja mainīties

Sekmīgiem politiķiem un augsta līmeņa menedžeriem piemīt spēja locīties pa vējam, pielāgoties un mainīties. Modificēt savu iekšējo vidi pēc vajadzības, modificēt uzvedību. Liela daļa šo cilvēku ir arī sociopātiskām īpašībām. Man interesē kā sociopātiem ir ar spēju iekšēji mainīties. Narcisiem ar to ir ļoti slikti. Es gribētu, lai Viesturs Reņģe vēl būtu starp mums un es varētu viņu patraucēt ar saviem stulbajiem jautājumiem.