[Virsraksts nav norādīts]

no noklausītām sarunām
Centrāltirgus gaļas paviļjonā viena pārdevēja saka otram: Dima, tev šodien tik skaista teļa krūtiņa bija!
Tramvaja pieturā atgāzies vīrietis runā telefonā tādā malēniešu akcentā: Nu, ko viņi var bruņoties? Tāpat atnāks krievs un...

Bailes no eskalatora (papildināts 04.07.)

vara bungas: Pie ticamas nākotnes prognozes var nonākt ejot dažādus ceļus, veicot neidentiskus “prāta/prātošanas eksperimentus”. Piemēram, ja mēs uzskatām, ka RU nosliece uz “zemsliekšņa” scenārijiem izriet no tās konvencionālo spēku relatīvā vājuma (salīdzinot ar NATO, kuras daļa joprojām paliek US), tad zemāk norādītā darba autors pārliecināts, ka “zemslieksnis” ir jauna (vai pārformulēta) “organizacionālās karadarbības” stratēģija, ko radīja, daļēji kopējot idejas no Rietumiem, nebūt ne Putina komanda, bet gan PSRS vadības sistēmu analītiķi un konstruktori ( Nikanorovs, Solncevs, Kuzņecovs, Ščedrovickijs u.c.) PSRS norieta periodā.

Čekisti joprojām uzskata, ka PSRS sabruka tieši US un UK “organizacionālās karadarbības” operāciju rezultātā, kuras pamatā ir refleksīvā kontrole. Tieši šī parliecība tagad mudina kremli pamēģināt agrāk praksē pierādītus risinājums pret Rietumiem. Daudzas autora atziņas 1:1 sakrīt ar subjektīviem VB novērojumiem mūsu sabiedrībā. Svarīgi atgādināt, ka visi šie “hibrīdie”/4GW, nespecialistu iztēlei šķietami eksotiskie scenāriji NEIZSLĒDZ KONVENCIONĀLĀS KARADARBĪBAS komponenti. Mēs šobrīd ar ļoti lielu nokavējšanos un lēnām lāpam caurumus klasiskās aizsardzības jomā, tajā pašā laikā esam absolūti nesagatavoti inducētai sabiedrības erozijai, kas ir bīstamāka par tankiem (kam pa spēkam pārgudri teksti ru-valodā šeit 5.lpp “ОПЫТ ИСТОРИЧЕСКОЙ КВАЛИФИКАЦИИ ТЕКУЩЕГО МОМЕНТА” 2009.gada globālā diagnoze no tiem pašiem PSRS mamutiem, kas turklāt korelē ar Klausa Švāba idejām t.sk. par Lielā Restarta nepieciešamību) .

Atpakaļ pie lietas…

[..] Базовый рабочий сценарий России — «мультикризис Европы», то есть создание синхронизированных кризисных явлений в сферах телекоммуникации, цифровых систем, транспорта, энергетики. Цель — операционная дисфункция жизненно важных систем комфортной жизнедеятельности европейского социума, введение его в состояние глубокого психологического шока, безысходности. Инструменты — киберсредства, агентура влияния, соцсети, мигранты, криминал, маргинальные группы населения при организующей роли заранее инфильтрованных групп, активных мерах частных военных компаний и агентуры российских спецслужб, легализованной в Европе на протяжении последнего десятилетия.[..]

Вопрос не в том, что в России мало бронетехники, чтобы наступать по автобанам Европы, поскольку ее сожгли ВСУ в украинских степях. В этом нет потребности. Имея захваченные через применение оргоружия «плацдармы» в Европе (Венгрия, Словакия), РФ способна продуцировать большое количество ракет и ударных дронов, к тому же Северная Корея готова усилить ее своей баллистикой. Этого достаточно, чтобы во время перевода войны из гибридного в конвенционный формат поразить узловые подстанции энергосетей, системы водоснабжения крупных городских агломераций, дата-центры и т.п. Как раз «Искандеры», KN-23, «Калибры» здесь и понадобятся для ударов, в частности и по неустойчивой психике европейцев, которые увидят жуткие телекартинки не в репортаже из «далекой и чужой» страны, а у себя дома. [..]

В России уверены, что Европа не способна действовать превентивно — только реактивно, к тому же по антиэскалационному сценарию. Случаи на протяжении последних трех лет, когда российские БПЛА, крылатые ракеты, самолеты нарушали воздушное пространство Польши и Румынии, а иногда и других стран-членов Альянса (Венгрии, Хорватии, Эстонии) и не перехватывались, подтверждают вывод, что даже адекватно реагировать Альянс не способен. Лидеры стран боятся эскалации. У них нет внутренней устойчивости, они психологически уязвимы. Картина коллективного пресмыкательства перед Трампом еще больше убеждает Кремль: бей первым. [..]

avots

UPD1 Hodžess: [..] Можно представить себе возможность какой-то атаки на Латвию в районе Даугавпилса, например, когда они могут что-то сделать, а затем сказать: «Ладно, вы что, действительно хотите из-за этого начать ядерную войну?» Если Альянс не отреагирует, то у нас будет реальная проблема. [..]

avots

VB: Ņemot vērā mūsu bēdīgo 2022.gada pieredzi ar “RU darīs kaut ko LNR/DNR administratīvo robežu ietvaros”, tagad drīzāk būtu jāsaka “RU sāks operāciju no D-Pils un attīstīs to dziļumā vadoties no NATO reakcijas (tās trūkuma)”.

Frontes pilsētas problēmas

Pašlaik pa Konstantiņivkas ielām brauc tikai pārdesmit automašīnas. No augšas (pa dienu) tās sarga tīkli. Iedzīvotājiem atļauts iziet uz ielas tikai no plkst. 11 līdz 15. Pārējā laikā ārā labāk nerādīties. Pilsētu no trim pusēm pašlaik apdraud Putina armija. Karavīri kolēģus žurnālistus brīdina par šiem noteikumiem un informē, ka tikko pilsētas tuvumā krievi jau nometuši […]

9.klašu izlaidums — brīdis, kas paliek atmiņā

“Jo katram ir jāatrod sava zvaigzne,
Kas ceļu rāda nakts klusumā.
Un jāiet, jāiet līdz tai —
Lai atklātu, cik daudz var sirds.”
Māra Cielēna

27.jūnijā skolā valdīja īpaša noskaņa — notika 9. klases izlaidums. Šī diena bija piepildīta ar prieku, aizkustinājumu un sirsnīgām atmiņām. Skolēni un viņu vecāki pulcējās, lai kopā nosvinētu svarīgu dzīves posmu — bērnības un pamatskolas noslēgumu.

Pasākuma laikā skanēja sirsnīgi vārdi par skolas gadiem, piedzīvoto un draudzībām, kas izveidojušās šo gadu laikā. Tika iedegtas simboliskas sveces bērnībai, skolotājiem, draugiem, vecākiem un nākotnei.

Absolventus sirsnīgi sveica skolas direktors Aleksandrs Horuženko, novēlot ticību saviem spēkiem, drosmi pieņemt jaunus izaicinājumus un saglabāt gaišas atmiņas par skolas laiku. Viņa vārdi sasildīja ikviena sirdi un atgādināja, cik svarīgi ir vienmēr būt sev pašam.

Pasākumu papildināja video sveiciens no skolotājiem un fotomirkļu ceļojums no pirmās līdz devītajai klasei. Šie kadri ļāva vēlreiz atgriezties kopīgajos piedzīvojumos un bērnības brīžos.

Noslēgumā skolēni saņēma apliecības par pamatizglītību, bet zālē valdīja sirsnīga un gaiša noskaņa — kā pie skaista dzīves posma robežas.

9.klašu absolventi saņēma apbalvojumus:

Ar skolas Atzinību rakstu par teicamām un izcilām zināšanām un ar Ogres novada pašvaldības Goda rakstu nominācijā Gada absolvents tika apbalvota 9.b klases skolnieces –  Daniela Zaikovska.
Ar Ogres novada pašvaldības Goda rakstu nominācijā Gada absolvents tika apbalvoti 9.b klases skolēni –  Ričards Beļtjukovs un Vladislava Žižina.

Ar skolas Atzinību rakstu par labām, teicamām un izcilām sekmēm tika apbalvoti:
no 9.a klases skolniece Melani Artjuha;
no 9.a klases skolniece Karīna Harlamova;
no 9.a klases skolnieks Latiševs Ņikita;
no 9.c klases skolniece Darja Iļjahova;
no 9.c klases skolniece Samanta Ļeoņenko.

Ar skolas Atzinību rakstu par aktīvu darbu skolēnu pašpārvaldē, tās veiksmīgu vadīšanu, iesaistīšanos dažādos izglītības projektos, kreatīvu skolas pasākumu organizēšanu un par radošu darbību skolas teātra pulciņā tika apbalvota 9.b klases skolniece Marija Klopova.
Ar skolas atzinības rakstu par aktīvu darbu skolēnu pašpārvaldē, iesaistīšanos dažādos izglītības projektos, kreatīvu skolas pasākumu organizēšanu un par radošu darbību skolas teātra pulciņā tika apbalvota 9.b klases skolniece Nikoleta Učelniece.
Ar skolas atzinības rakstu par darbību skolēnu pašpārvaldē, par aktīvu piedalīšanos skolas ārpusskolas dzīvē un radošu darbību skolas teātra pulciņā tika apbalvotas 9.b klases skolnieces Daniela Zaikovska un Vladislava Žižina.
Ar skolas Atzinības rakstu par aktīvu piedalīšanos skolas ārpusskolas dzīvē un radošu darbību skolas teātra pulciņā tika apbalvoti 9.b klases skolēni: Beļtjukovs Ričards, Bruža Ērika, Hatkeviča Anastasija un Mamajeva Anastasija.

Dārgie absolventi!
Lai jūsu dzīves ceļš vienmēr ved uz mērķiem, kas piepilda sirdi ar prieku. Nebaidieties sapņot lielus sapņus, noticēt saviem spēkiem un neapstāties pie pirmajām grūtībām. Lai ik diena atnes jaunas iespējas, labus cilvēkus līdzās un drosmi būt pašiem par sevi.
Atcerieties — skolas gadu atmiņas vienmēr dzīvos jūsu sirdīs kā siltākais un gaišākais dzīves laiks. Lai veiksme vienmēr soļo jums līdzās!

The post 9.klašu izlaidums — brīdis, kas paliek atmiņā appeared first on Jaunogres pamatskola.

140 vārdu: kuŗa ir vissenlaicīgākā Teikas iela?

Kuŗa ir vissenlaicīgākā Teikas iela? Priekš gadiem trīsdesmit, kad pievērsos šim jautājumam, atbilde nebija ilgi jādomā: Austrumu! Iespējams, pat daudzi teicinieki tādas nezina. Bet ir. Starp Ropažu un Vāveres ielu. Pirmā šķērsiela aiz Džutas ielas prom no centra. Maza. Ļoti lēnā solī var iziet divās minūtēs. Un vissenlaicīgākā, jo tajā vislabāk saglabājusies Teika pirms Teikas — cara laika strādnieku mājeles. Īpaši centra pusē.

Vēsture tāda, ka Čiekurkalna tirgus vietā bija Monrepo muiža. 19.—20. gs. mijā no tās izdalīja zemesgabalus tai laikā apkārtnē sacelto rūpnīcu strādnieku mājām. Tā arī palicis. 20. gs. sākuma zemesgabalu plānā Austrumu iela jau ir:

Latvijas laika beigās īpašnieku saraksts tikpat īss, cik pati iela:

Krievu laikā izpostīta netika, tagad dabā mājas necilas, pagalmi mazi, bet mīlīgi sakopti.

Es zinu, man kādreiz dārziņš būs, kur stāvēs tik mašiņš un nesāpēs sirds:

Ir arī pāris mazāk sakoptu skatu:

Nils Sakss "Augstāk: stāsti un dzejoļi par pieaugšanu"

sakss.jpg
Nils Sakss ir Nila Konstantinova pseidonīms, ko viņš izmanto literārajai darbībai. Kā Konstantinovs viņš veic psihoterapeita darbu ar jauniešiem, publiski sniedz viedokļus un ieteikumus par pusaudžu mentālo veselību. Taču kā Sakss viņš raksta stāstus, lugas un noveles. Pirms daudziem gadiem lasīju Saksa stāstus “Nopietni nolūki” — man radās riebums pret izlasīto un vairs autora tekstiem iespēju nedevu. “Augstāk: stāsti un dzejoļi par pieaugšanu” ir viņa otrais stāstu krājums, riskēju iemest aci, un priecājos, ka mums šoreiz “sapas”.

Šajā grāmatā aug vairāki liriskie “es” — gan problemātisko, “kodēto”, bērnu psihologs mainās pats caur iekļaujošo izglītības sistēmu, gan aizrautīgam sanitāram mainās vēlmes par nākotnes nodarbošanos. Kurš no viņiem ir Nils? No visiem mazliet vai neviens? Kas to lai zina!?

Pieaugšana nav viegla. No pieaugušā perspektīvas raugoties, daudz kas no šī procesa ir lielāka vai mazāka kauna apēnots. Vai es savā vecumā varu teikt, ka esmu pieaugusi? Varbūt vēl pēc 20 gadiem skatīšos uz kādu savu šī brīža rīcību un domāšu: “Kāds nevajadzīgi bērnišķīgs izgājiens!” Tad jau laikam ne gluži — brīžiem pieaugusi nejūtos, tik dzīves pienākumi atgādina par gadu skaitli.

Nila Saksa varoņi dzīvo dažādos laikos un arī vietās. Te ir gan centra puikas, gan no bloķenēm, gan mazi bērni, gan pusaudži, un jau arī pieauguši vīrieši. Daudzi vai viens? Nevar īsti zināt. Šķiet, ka daudzi. Ir gan arī sieviete. Bet tas nekas. Skarbie deviņdesmitie, televīzijas ekstrasenss, pāvesta vizīte Latvijā, SuperFM pusaudžu diskotēkas un dīvaini naktsklubi ar siekalaini smīnošiem večiem un bikliem, nepilngadīgiem puišeļiem, integrējošā skolu reforma un slimnīcas komerciāli skarbā realitāte. Šo stāstu varoņi cenšas dzīves procesos atrast paši sevi. Un kurš gan no mums pa laikam arī to nedara?

Katrs stāsts ir aizraujoši lasāms un ar spilgtiem tēliem, kā arī detalizēti aprakstītu vidi. Pats pirmais teksts par mūžīgi ārstējamo puisēnu man ļoti atgādināja Pāvela Sanajeva dokumentālo romānu “Apglabājiet mani aiz grīdlīstes.” Nedaudz humora, mazliet skarbuma nopietnos tematos padara notikumus reālistiski uztveramus, jo arī dzīvē bieži vien nopietnais var kļūt līdz komismam traģisks. Sāku nedaudz nožēlot, ka “Nopietnos nolūkus” esmu savās emocijās aizdevusi prom. Varbūt tagad būtu paticis. Mainījusies esmu pati, mainījusies uztvere. Vai es būtu gana pieaugusi nopietniem nolūkiem?

Vai Raeiens Frolovs ir vēl viens Nila alter ego? Lai vai kā — ikvienu jaunu stāstu ievada Frolova dzejolis vai stāsta fragments/īsstāsts, kas iepazīstina ar to, kurā laikā norisēs Saksa nākamā stāsta darbība. Savukārt grāmatas vizuālo veidolu radījusi māksliniece Kristīne Martinova. Ļoti uzteicams ir grāmatas formāts — kompakta, mīksta, taustei patīkama, tieši tik maza, lai gribētu to ņemt līdzi savos ceļos un neceļos, laikiem iemest aci.

Autors pēcvārdā raksta: "Ikviens ik pa laikam nonāk vietā, kur prasa: bet ko tālāk? Es nezinu, ko tālāk. Tad es apstājos, nomierinos, dziļi ieelpoju un vienkārši paskatos sev virs galvas. Atbilde reizēm ir tur — kaut kur augstāk." Domāju, tas ir noderīgi — kad šķietami esi strupceļā, paskaties augstāk. Varbūt tur, pelēkā drūmuma vidū, pamanīsi savu gaismas staru, pleķīti vai izgaismoto logu.

5%20star.png


Kurts Vonnegūts – Līķu Pēteris, Kaķa šūpulis

Ar Vonnegūta daiļradi pirmoreiz iepazinos apmēram 20 gadu vecumā tad, kad zāle bija zaļāka un pats naivāks. Neatceros vairs, ko lasīju, bet man patika gan stils, gan tēmas, vārdu sakot, praktiski viss. Brīvajiem brīžiem biju ievilcis telefonā kaut kur nebūt dabūtu elektronisku versiju un nu tai pienāca sava reize. Līķu Pēteri ļoti neskaidri atcerējos, betRead More »Kurts Vonnegūts – Līķu Pēteris, Kaķa šūpulis

Virtuves pasaciņas

Šī grāmata, protams, primāri bija paredzēta, lai to klausītos (un arī pati lasītu) Estere, bet, ja jau esmu to izlasījis, dalīšos iespaidos par to no vecāka skatu punkta. Grāmata ir stāstu cikls par virtuvē dzīvojošo priekšmetu slepeno dzīvi. Katrs stāsts ir vairāk vai mazāk patstāvīga vienība, tomēr pareizāk tos ir lasīt visus kopsakarā, jo ir arī kāda vispārīga sižeta līnija, kas iet pāri atsevišķu stāstu robežām. Mazliet gan autors blēdās, iesaistot arī kādu personāžu, kas nekādi nelīdzinās visiem kafijas aparātiem, atkritumu spaiņiem, ledusskapjiem, šķīvjiem un citiem gluži ierastiem virtuves iemītniekiem - vēl tur ir arī ragana vārdā Frīda, kas turklāt ir pārvērtusies miniatūrā izmērā un aizsūtījusi savu māju uz vistas kājām uz Kanāriju salām (jā, viens stāsts risinās Kanāriju salās un līdz ar to "Virtuves pasaciņu" kategorijai vispār neatbilst). Liela daļa stāstu tematikas stipri līdzinās Andrusa Kivirehka pasakām, turklāt šis tas ir pat gandrīz tīrais copy-paste - tā svešā muša, kas ielidojusi virtuvē un kuru neviens nespēj identificēt, ir ne vairāk kā variācija par ķemmi, kas nonāca uz galda Kivirehka pasakā, kamēr ledusskapī risinošais mīlasstāsts ir kaut kas pa vidu starp pelmeņu piedzīvojumiem Kivirehka īspasakā un cukurdozes un krējumtrauka romantisko līniju "Oskarā un lietās". Tas, kā Jundze šos stāstus pasniedz, protams, drusku atšķiras no Kivirehka naivisma manieres, bet lietas būtību tas nemaina - ja man jāizvēlas šajā tematikā starp Kivirehka oriģinālu un Jundzes interpretāciju, es palikšu pie igauņu varianta. Faktiski no šīs grāmatas pa īstam man patika viena pasaka - un tā arī ar virtuvi bija saistīta ierobežotā mērā: par saimnieces lidojumu ar slotu, pasaka ar lielisko citātu: <blockquote>- Bet es taču neesmu ragana, - iebilda saimniece. - Un man sāp galva. - Tad nu gan! - nosmējās slota. - Atradusi attaisnojumu. Par galvassāpēm vari stāstīt vīram, bet ar raganām ir ļoti vienkārši. Visas mazās meitenes sapņo kļūt par princesēm, bet, kad izaug, visbiežāk kļūst par raganām. Domā, tu esi kāds izņēmums?</blockquote> Arī turpmākā šī stāsta gaita ir asprātīga un neizklausās pēc atgremota Kivirehka. Jā, te var diskutēt, cik un vai vispār šī pasaka ir paredzēta sākumskolas vecuma bērniem, kas oficiāli ir šis grāmatas mērķauditorija, bet - es jau arī nevērtēju to, cik ļoti šī grāmata ir piemērota pašiem bērniem, jo realitāte ir tāda - bērnu preferences literatūrā ar grāmatu kvalitāti vispār ir minimāli saistītas. Esterei šī grāmata patika, pati viņa arī to lasīja, bet bērniem jau tas tieši labāk strādā - ka grāmatā lasāmais šķiet pazīstams un saprotams, tālab viņas acīs līdzība ar Kivirehka stāstiem noteikti ir drīzāk pluss, nevis mīnuss. Tikām manā skatījumā, izvēlēties "Virtuves pasaciņas" pār "Kaku un pavasari" ir kā dot priekšroku "Ace of Base" pret ABBA.

Try a Virtual Browser! (For Free!)

TLDR: You can browse the Internet safely and anonymously using a virtual browser at browserling.com/browse. It runs in your browser, so there's nothing to download or install.

What Is a Virtual Browser?

It's a real browser running on a remote machine that you control through your browser. Everything you do happens on a secure server, so your device never touches the website directly.

Is It Safe to Visit Weird Websites With It?

Yes, because the risky stuff stays on the remote machine, not your own. Malware, pop-ups, viruses, and trackers never get near your real computer.

Can I Test Suspicious Links With It?

Yes, it's made for testing suspicious URLs without risking your system.
Just paste the link into the virtual browser and see what it does.

Can I Open Dangerous Email Attachments?

Yes, you can upload attachments to the virtual browser and open them there. This helps protect your actual files and avoids infecting your computer with malware hidden in shady attachments.

Is It Good for Cybersecurity Testing?

Totally. Virtual browsers are often used in security testing, link analysis, sandboxing, and checking how websites behave under different conditions without exposing a real system.

How Is This Different From Incognito Mode?

Incognito just hides your history. It doesn't protect you from viruses or sketchy websites. A virtual browser, on the other hand, acts like a shield, running everything remotely and keeping your device safe.

Do I Need to Install Anything?

Nope, it works straight from your browser. Just open a virtual browser in your browser and start browsing!

Can It Help With Online Privacy?

Absolutely. Since all browsing happens on a remote server, your IP address, cookies, and local data are never exposed to the sites you visit.

Can I Use It to Test Different Browsers?

Yeah, you can pick Chrome, Firefox, Edge, Safari, and others. It's super helpful for developers, QA testers, or curious users who want to see how sites look in different browsers.

Is It Free?

There's a free version with limited time, and paid plans for more features. If you just need quick tests or occasional safe browsing, the free plan is usually enough.

Is It On GitHub?

Absolutely. You can contribute to virtual browser repository on GitHub.

What Is Browserling?

Browserling is a virtual browser service that lets you use real web browsers on other computers, right from your own browser. It's great for testing websites or visiting stuff safely without messing up your device.

Who Uses Browserling?

Browserling is a popular virtual browser tool used by people in tech, like cybersecurity pros, IT teams, and even researchers who check out the dark web. It's trusted by millions of users every month, including big names like banks, governments, schools, news sites, and huge companies around the world.

customer-wall.jpg

Happy browsing!

Try an Online Browser! (For Free!)

TLDR: You can get instant access to an online browser at browserling.com/browse. It runs entirely in your own browser. No downloads, no installs.

What's An Online Browser?

It's a browser hosted elsewhere, streamed to you in real time. You use it like any regular browser, but it runs safely outside your device on a remote server.

Is It Safe For Sketchy Sites?

Absolutely. Any harmful scripts or shady behavior stay isolated on the remote machine. Your computer stays untouched and safe from viruses, malware, and phishing traps.

Can I Test Suspicious Links?

Yes, you can open any link inside an online browser without risking your own device. Using an online browser is one of the safest ways to check unknown URLs, especially if you're worried about phishing or malware.

What About Email Attachments?

You can use an online browser to open files or attachments from emails without downloading them locally. This is a smart trick for checking PDFs or Office files that might contain malicious scripts.

Is It Good For Cybersecurity?

Absolutely. Online browsers are a big help for threat hunters and analysts. They let you investigate risky sites, test exploits, and open shady content without ever touching your network.

Do I Need To Install Anything?

No installation needed. It works instantly in your browser. Just click and go. No plugins, no setup, nothing to configure.

Can I Test Different Browsers?

Yes! You can choose from Chrome, Firefox, Edge, Safari, and more to test how sites look and behave across platforms. This is super useful for developers checking cross-browser compatibility, or QA testers fixing layout bugs.

Is It Free?

There's a free version with time limits, and paid plans that unlock full access and extra features. The free plan is good for quick tasks, and the premium plans are built for teams, security testing, and daily use.

Is It On GitHub?

Yes. You can contribute to online browser repository on GitHub.

What Is Browserling?

Browserling is an online browser service that gives you instant access to real browsers running on remote systems. It's made for testing, development, and secure browsing.

Who Uses Browserling?

Tech professionals around the world rely on Browserling. From cybersecurity experts and IT teams to cybersecurity experts exploring high-risk parts of the web. It's trusted by millions each month, including major banks, universities, media outlets, government agencies, and Fortune 100 companies.

customer-wall.jpg

Happy browsing!

Try a Browser Sandbox! (For Free!)

TLDR: Want to browse the web safely without messing up your computer? Try a browser sandbox at browserling.com/browse. It runs straight in your browser. No installs, no downloads.

What's a Browser Sandbox?

A browser sandbox is like a "browser inside a browser". It runs on another computer in the cloud, and you control it from your own screen. You get to surf the web, but the websites never touch your actual device.

Is It Safe to Use?

Yep! You can click on sketchy links or check out weird websites without any risk. All the dangerous stuff stays far away – on the remote computer, not yours. Even if a site tries to install a virus or download something, it won't reach your actual system.

Can I Open Suspicious Emails Safely?

Yes, with a browser sandbox you can open sketchy emails or attachments without danger. If the attachment contains malware, it gets trapped inside the sandbox and can't harm your real device.

What About Testing Suspicious URLs?

Absolutely. A browser sandbox is the safest way to test unknown URLs. It keeps malicious scripts, drive-by downloads, and tracking attempts locked away from your real system.

Can I Use It for Digital Forensics?

Yes, browser sandboxes are super useful for digital forensics work. Investigators can safely open phishing emails, suspicious websites, or malware links without risking their machines or leaking any data.

Do I Need to Download Anything?

Nope. Just open the sandbox, pick a browser, and start browsing. It's that easy. Everything runs in your web browser via HTML5, JavaScript, and WebSockets, so there's no software setup or weird permissions needed.

Can I Try Different Browsers?

Totally. You can switch between Chrome, Firefox, Edge, Safari, and even older versions if you're testing an exploit that detonates in a particular browser version. This makes it useful for developers, bug bounty hunters, and cybersecurity researchers.

Is It Free?

There's a free version with limited time. If you need more time or features, then there are paid plans too. The paid plans offer longer sessions, more browsers, and even persistent browser sessions.

What Is Browserling?

Browserling is an online tool that gives you access to real sandboxed browsers running on remote machines. Its use cases include safe browsing, testing websites in different browsers, and opening suspicious files and PDFs.

Who Uses Browserling?

Millions of people! Tech experts, digital forensics teams, IT departments, schools, and even government workers use Browserling. Big companies and researchers trust it too. Especially when checking out risky sites or testing code in different browsers.

customer-wall.jpg

Happy browsing!

Try a URL Sandbox! (For Free!)

TLDR: Want to open shady or weird links without wrecking your computer? Use a URL sandbox at browserling.com/browse. It runs remotely outside of your browser. No installs, no downloads. Just click and go.

What's a URL Sandbox?

A URL sandbox is a safe place to open websites. It's like using a remote computer. When you visit a site in the sandbox, it's not actually loading on your device, it's loading on a remote machine in remote data center. That means viruses, popups, or anything sketchy stays far away from you.

Why Use a URL Sandbox?

Sometimes you get a link that look weird. Maybe it's from a sketchy email, a random message, or a website that just feels off. You don't want to risk opening it on your real browser.

With a URL sandbox, you can open that link in an isolated virtual machine. If it's dangerous, it can't hurt your system. It's like opening a snake cage, but you're behind bulletproof glass.

Do I Need to Install Anything?

Nope. No installs. No downloads. No setup. Just go to browserling.com/browse, paste your URL, and you'll get a sandboxed browser. It works right in your current browser, and nothing gets saved on your device.

Can I Choose Different Browsers?

Yep. You can try out Chrome, Firefox, Edge, Safari, even old versions of Internet Explorer. This is super useful if you're testing how a website looks or behaves in different browsers. Or if you're trying to trigger something that only runs in a certain browser version (like a 0-day payload).

Is It Free?

Yes, there's a free plan. You get a few minutes to test things. If you need more time or more features (like geo-browsing or file uploads), there are paid options too.

How Is A URL Sandbox Different From Antivirus?

Antivirus software scans your device after something is downloaded or opened. A URL sandbox blocks the danger before it ever touches your system. With a URL sandbox, you're stopping danger at the door, not cleaning up the mess afterward.

Can I Use It To Open Suspicious Email Links?

Yes, and you should. If you get a weird link in an email, just drop it into the sandbox and check it safely. It keeps you out of harm's way and lets you see what the link does without risking your device.

Is It Safe for Testing Malware?

Yes, it's one of the safest ways to do it. Security researchers use URL sandboxes every day to analyze malware behavior in a fully isolated space. It's a controlled, no-risk way to see how dangerous files or links act.

What Is Browserling?

Browserling is the tool that powers the URL sandbox. It gives you access to real web browsers running on remote computers. You're basically "remote controlling" a safe browser that lives in the cloud. With Browserling you can browse safely, test websites in different browsers, open risky files like sketchy PDFs, and click links without worrying.

Who Uses Browserling?

Millions of people! Developers, security teams, schools, IT pros, and even government agencies. Companies use it to test websites. Cybersecurity folks use it to investigate shady stuff. Regular users use it to stay safe online.

customer-wall.jpg

Browse safe!

Try a Browser In Browser! (For Free!)

TLDR: Need to test a website in a different browser or see how it looks on another system? Try a browser inside your browser at browserling.com/browse. We created tech that runs real browsers (like Chrome, Edge, Safari) on remote computers and shows them in your own browser. No downloads or installs.

What's a "Browser In Browser"?

It's exactly what it sounds like. A browser that runs inside your regular browser. But it's not on your computer. It's on a remote server far away. That means any viruses, popups, or other dangerous stuff stay over there, not on your device.

So instead of opening a risky website on your own laptop or phone, you load it inside this remote browser. It's like using a totally different machine, except you're controlling it through your browser.

Why Should I Use It?

Ever get a sketchy link in an email or random message? Maybe it's from someone you don't know, or it just feels off. You want to check it out, but don't want to take the risk.

That's where the browser in browser comes in. You paste the link into Browserling, and it opens in a virtual computer somewhere else. If the site's loaded with malware or popups, they never reach you.

Think of it like this: You're looking at a snake through thick glass. You can study it, poke around, but it can't bite you.

Do I Have to Download Anything?

Nope. Nothing to download. No apps. No extensions. Just visit browserling.com/browse, enter the link you want to check, and that's it. You're now browsing from a safe, secondary browser. It works instantly from Chrome, Firefox, or whatever browser you're already using.

Can I Use Different Browsers?

Yep! You can choose between Chrome, Firefox, Edge, Safari, and even older versions of Internet Explorer (for that old-school bug testing). This is exactly for checking how a site looks in different browsers. Developers love this feature, and so do hackers (in a good way) who test for security problems. It's also useful for checking browser compatibility issues, CSS bugs, and layout glitches.

Is It Free?

Yes, there's a free version. You get a few minutes to use it at a time. That's usually enough to check out a link. If you want longer sessions, file uploads, or other pro tools (like browsing from other countries), you can upgrade to a paid plan.

How Is It Different From a VPN?

A VPN hides your location, but it doesn't protect your browser from malware or popups. A browser in browser is safer because it runs the whole site on a different computer, not your own. You get privacy and safety without risking damage to your system.

Can I Open Suspicious Email Links With It?

Yes, that's one of the smartest ways to use it. Just copy the link from the email and open it in the remote browser. Your actual inbox stays untouched. This is a top method for avoiding phishing attacks and drive-by downloads.

Can I Test Attachments Like PDFs Or Word Files?

Certainly. Just click the attachment link (like a PDF or DOCX file) in your browser, and it'll open inside the second browser instantly. That way, if there's anything sketchy hiding in the file, it stays isolated in the innert browser and never touches your actual computer.

What If I Want To Test Links From Different Countries?

With the paid plan, you can choose the location of the inner browser. This lets you see how a website looks from other countries or test geo-targeted content.

What Is Browserling?

Browserling is the company behind the browser in browser technology. They run real browsers on real computers in a data center, and you control them from your own screen. It's kind of like remote desktop, but made just for browsing. It can be used to test how websites look across browsers, open risky or unknown links, check out sketchy files (like strange PDFs or Word documents), and stay safe while exploring the web.

Who Uses Browserling?

Millions of people use Browserling! Web developers testing code, cybersecurity teams checking bad links, IT departments doing browser testing, schools and students getting around IT admins, and even government agencies. Basically, anyone who wants to open stuff safely or test how sites work in different browsers.

customer-wall.jpg

Happy browsing!

Ieroču deficīts

Jūnijā Krievija veica rekordlielu dronu uzbrukumu ofensīvu Ukrainai. (AFP) Diemžēl vienlaikus ASV it kā pārtrauc solītās ieroču piegādes Ukrainai. Šim Trampa solim varētu būt nopietnas sekas ukraiņu karā pret okupantiem. Tāpēc Eiropas valstīm būtu jāiesaistās vēl aktīvāk un jāsniedz vēl lielāks atbalsts. Pārtrauktās piegādes ir: raķetes pretgaisa aizsardzības sistēmai Patriot, kā arī munīcija, kuru Ukraina […]

Dieva aizmirsts kakts

Paavisam neliels līkums sanāca no Toma mājas uz autobusa pieturu man braukšanai no viņa mājas uz manējo. Mazu apli izmetām, negājām pa taisno. Toms gribēja man to kaktu parādīt. Paavisam tuvu visām apdzīvotajām mājām un arī rūpnieciskajam tā nostūra kaktam...

PXL_20250704_190515721.jpg
PXL_20250704_190519048.jpg
PXL_20250704_190522997.jpg
PXL_20250704_190526353.MV.jpg
PXL_20250704_190528717.MV.jpg
PXL_20250704_190531229.MV.jpg
PXL_20250704_190545663.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
PXL_20250704_190649598.PORTRAIT.jpg
PXL_20250704_190713608.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
PXL_20250704_190800980.MV.jpg
PXL_20250704_190818038.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
PXL_20250704_190856244.MV.jpg
PXL_20250704_190953702.MV.jpg
PXL_20250704_191029134.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
PXL_20250704_191048573.jpg
PXL_20250704_191116224.MV.jpg
PXL_20250704_191151452.MV.jpg
PXL_20250704_191222134.MV.jpg
PXL_20250704_191301139.MV.jpg
PXL_20250704_191321078.MV.jpg 

Pasaules valstis ar ticību Dievam un pēcnāves dzīvei

Ticība kaut kam (Dievam vai kādam augstākam spēkam, pēcnāves dzīvai, paradīzei vai ellei) ir katra cilvēka personīga lieta, kas sakņojas katra cilvēka pārliecībā un dzīves pieredzē. Katrs cilvēks savu pārliecību ticībai vai neticībai pamato ar tām zināšanām un pieņēmumiem, ko tas savā dzīvē ir ieguvis. Vai šo zināšanu, pieņēmumu un pieredzes ir pietiekoši, lai pieņemtu pareizu lēmumu ticībai vai neticībai? Atbilde būs – noteikti nē. Mūsu zināšanas ir piliens okeānā, taču tas netraucē mums katram izdarīt šī brīža spriedumus.

Berlīnes Doms. Avots: https://www.flickr.com/photos/abbilder/

Gallupa institūts (Gallup International Association), kurš ir vadošā globālā neatkarīgā asociācija tirgus izpētes un sabiedriskās domas aptauju jomā un atrodas ASV, regulāri veic pasaules iedzīvotāju aptauju par dažādām tēmām. 2022. gada nogalē tika veikta gandrīz 58 000 cilvēku aptauja 61 pasaules valstīs par tēmu, kas saistījās ar ticību vai neticību Dievam vai augstākam spēkam un visu to, kas sagaida mūs pēc nāves. Katrā valstī klātienē, pa tālruni vai tiešsaistē tika aptaujāti aptuveni 1000 vīriešu un sieviešu reprezentatīvā izlase. Aptaujas kļūdas robeža ir no +3 līdz 5 % ar 95 % ticamības līmeni. Diemžēl, bet Baltijas valstis šī aptauja neskāra.

NeoGeo.lv iepazīstinās savus lasītājus ar šīs aptaujas rezultātiem.

Atbilde: JĀ vai NĒ. Atlikušie aptaujātie nebija pārliecināti vai nezināja ko atbildēt.

table visualization

Apkopojot visas atbildes šajās 61 valstīs uz jautājums: “Neatkarīgi no tā, vai jūs piederat kādai reliģijai vai nē, vai jūs ticat Dievam?” tika panāktas šāds kopējais rezultāts:

Jā ticu – 72%

Neticu – 16%

Šaubos, nezinu – 12%

table visualization

Apkopojot visas atbildes šajās 61 valstīs uz jautājums: “Neatkarīgi no tā, vai jūs piederat kādai reliģijai vai nē, vai jūs ticat pēcnāves dzīvei?” tika panāktas šāds kopējais rezultāts:

Jā ticu – 57%

Neticu – 23%

Šaubos, nezinu – 20%

Mūsu zināšanas un pieredze ir mikroskopiski mazas. Mūsu spriedumi izriet tikai no tā ko šobrīd zinām, spējam iedomāties un saprast.

Tibetiešiem ir stāsts par vecu vardi, kas visu mūžu bija nodzīvojusi mitrā akā. Kādu dienu pie tās ciemos ieradās varde no okeāna.
“No kurienes tu esi?” jautāja varde akā.
“No plašā okeāna,” tā atbildēja.
“Cik liels ir tavs okeāns?”
“Milzīgs.”
“Tu domā, tāds kā ceturtdaļa manas akas?”
“Lielāks.”
“Lielāks? Kā puse manas akas?”
“Nē, lielāks.”
“Tas ir … tik liels kā šī aka?”
“Tie nav salīdzināmi.”
“Tas nav iespējams. Man jāredz savām acīm.”
Vardes devās ceļā. Kad varde no akas ieraudzīja okeānu, tas viņai bija tāds satricinājums, ka viņas galva vienkārši sasprāga gabalos.