HONOR Magic V3 salokāmā viedtālruņa apskats – vienkārši WOW!
Aiz muguras aizraujoša nedēļa, kuru pavadīju kopā ar kādu patiešām interesantu ierīci – ārkārtīgi plāno un jaudīgo HONOR Magic V3 salokāmo viedtālruni. Šis arī ir pirmais šāda tipa viedtālrunis, ko es pats esmu mēģinājis ilgstošāk lietot kā savu galveno telefonu. Ja mēs runājam par salokāmajiem viedtālruņiem, tad Latvijā esam veikalu plauktos pieraduši redzēt pamatā tikai Samsung ražotus šīs kategorijas produktus. Tos arī vairākus gadus īsākiem un ilgākiem testiem saņemam uz testiem. Piemēram, vari izlasīt mūsu Jurģa domas par Samsung Galaxy Fold6 viedtālruni, kas principā ir ļoti tiešs šodien apskatāmā HONOR telefona konkurents.
HONOR zīmols kā tāds mums nav svešs un esam testējuši tā produktus, kad tas bija Huawei sastāvā un arī pēc tam, kad tas tika atdalīts kā atsevišķs uzņēmums un pārdots citiem ķīniešiem. Lai vai kāda būtu zīmola juridiskā situācija, HONOR telefoni kopumā ir ļoti labi uzbūvēti un darbojas kā nākas. To pašu man gribas teikt arī par jauno HONOR Magic V3, kas beidzot ir ne tikai globāls telefons, bet arī oficiāli nopērkams Latvijā.
Jā, ar nepilnu 2000 eiro cenu šis telefons nebūs pa kabatai visiem, taču tāds nav arī tiešais konkurents no Samsung, kas pie LMT vispār maksā vājprātīgus ~2380 eiro. Grozi kā gribi, šādi atveramā tipa salokāmie viedtālruņi vēl ir dārgas un ekskluzīvas ierīces.
Bet ko tad mēs īsti iegūstam nopērkot šādu dārgu HONOR ierīci? Tā ir premium klases ierīce, kas uzreiz pārsteigs ar savu īpaši plāno dizainu. Kad sāksim to lietot, sapratīsim, ka aizvērtā stāvoklī pilnībā pietiek ar 6.43 collu ārējo displeju un atvērtā stāvoklī iegūstam patiešām plašu gandrīz 8 collas lielu displeju. Telefons darbojas ar jaudīgo Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 procesoru un tam ir ne tikai spēcīgu kameru komplekts, bet arī ietilpīgs 5150 mAh akumulators ar 66W vada un 50W bezvadu uzlādi. Hei, šis telefons teju visos parametros pārspēj iepriekš pieminēto Galaxy Fold6. Bet kā HONOR Magic V3 uzvedas ikdienas lietošanā? Par to plašāk parunāsim šajā apskatā.
HONOR Magic V3 tehniskā specifikācija
- Operētājsistēma: Android 14, MagicOS 8 saskarne
- Ekrāns: 6.43 collu LTPO OLED ārējais displejs ar 120 Hz atsvaidzi, 1060*2376 pikseļu izšķirtspēju (~402 ppi) un 7.92 collu LTPO AMOLED iekšējais salokāmais displejs ar 120 Hz atsvaidzi, 2156*2344 pikseļu izšķirtspēju (~402 ppi)
- Procesors: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm), Adreno 750 video sistēma
- RAM: 12 GB vai 16 GB atkarībā no modeļa
- Atmiņa: 256 GB, 512 GB vai 1 TB UFS 4.0 atmiņa (nav papildus atmiņas kartes slota)
- Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.3, A2DP, LE, aptX HD, LDAC, NFC, infrasarkano staru raidītājs, USB-C 3.1, OTG, Display Port 1.2, 5G/4G+/4G/3G/2G
- Pozicionēšana: GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a)
- Papildu: sānu pogā iebūvēts pirkstu nospiedumu sensors, stereo skaļruņi, IPX8 putekļu un šļakstu noturība, žiroskops, kompass
- Kameras: aizmugurē: 50 MP, f/1.6, 23mm (platā), 1/1.56″, 1.0µm, PDAF, OIS,
50 MP, f/3.0, 90mm (periskopa telefoto), 1/2.51″, 0.7µm, PDAF, OIS, 3.5x optiskais zoom, 40 MP, f/2.2, 16mm, 112˚ (ultraplatā) ar autofokusu. Priekšā (gan uz ārējā, gan iekšējā displeja) – 20 MP, f/2.2, 21mm (platās) pašiņu kameras - Izmēri un svars: 156.6 x 145.3 x 4.35 mm atlocītā un 156.6 x 74.0 x 9.2 mm salocītā veidā, 226 vai 230 g atkarībā no modeļa
- Akumulators: 5150 mAh Si/C akumulators, 66W vada uzlāde un 50W bezvadu uzlāde (ir arī 5W reversā uzlāde)
- Cena: ap 2000 eiro
Ierīci saņemam paliela izmēra plakanā kastē. Tajā pats telefons ir ievietots atvērtā veidā, acīmredzot, lai lieki nelocītu displeju. Ražotājs mājaslapā norāda, ka standarta komplektācijā ir iekļauts arī HONOR SuperCharge lādētājs, taču vismaz mūsu saņemtās demo ierīces kastē tādu neatrodam. Pieņemu, ka tas Eiropā vispār nav paredzēts.
Toties dabūjam USB-C uzlādes kabeli, štubi un mazliet makulatūras. Gan ārējam, gan iekšējam displejam jau rūpnīcā ir uzlīmētas aizsargplēves.
Forši, ka HONOR kopā ar šo telefonu piedāvā arī vāciņu. Tas ar magnētu palīdzību piestiprinās pie telefona aizmugures un augšējo daļu virs ārējā displeja vietā notur līme. Tas ir ļoti praktisks vāciņš, kas telefonu padara mazāk slidenu, pasargā displeju (vāciņa rāmītis ir piepacelts virs displeja) un ādas paskata muguriņa ir reāli patīkama uz tausti. Pirmajās lietošanas dienās tā pat smaržo pēc ādas. Apkārt kameru blokam varam atlocīt riņķīti, lai telefonu uz galda novietotu ieslīpā veidā un tas noderēs, ja gribēsim skatīties video ierīci neturot rokās. Vienīgais mīnuss – ap uzlādes portu ir palicis maz vietas kabelim un vismaz man mašīnā esošais kabelis visu laiku zaudēja savienojumu ar telefonu. Nācās meklēt, kur esmu nobāzis savu CarlinKit bezvadu adapteri.
Ārkārtīgi plāns korpuss
HONOR Magic V3 ir ārkārtīgi plāns telefons, kad tas ir atvērts. Tas ir tik plāns, ka paņemot to rokās, gribas teikt WOW! Ražotājs norāda, ka ierīce atvērtā veidā ir nieka 4.4 milimetrus plāna, bet salocīts šis telefons ir 9.3 milimetrus biezs, jeb tikai par vienu milimetru biezāks nekā viengabala iPhone 16 Pro Max. Un tas viss neskatoties uz to, ka HONOR telefonam ir gana liels 5150 mAh akumulators, IPX8 mitruma izturība un bezvadu uzlādes iespēja. Šī salokāmā telefona ap 226 gramu svars arī ir tieši samērojams ar iPhone 16 Pro Max. Vēlreiz gribas teikt, WOW!
Šis telefons ne tikai lieliski izskatās pa gabalu, bet arī rada premium ierīces sajūtu, kad to paņemam rokās. Tā ir super plāna ierīce ar alumīnija rāmi un kaut kādas īpašas šķiedras aizmugures vāku – ražotājs norāda, ka reizē telefons ir ļoti izturīgs. Tam nekas nenotiks, ja no mūsu kabatas augstuma telefons nokritīs uz zemes. Pie tam neatkarīgi no tā ar kuru displeju pret zemi. Tāpat ierīci varam droši mērcēt, arī par to ražotājs ir padomājis. Izturīgs ir arī displeja eņģes mehānisms un HONOR sola, ka tas kalpos arī tad, ja ierīci salocīsim pusmiljonu reižu. Telefona atvēršana nav nemaz tik vienkārša – tā eņģe ierīces abas puses tur kopā ļoti stingri un ar vienu roku šo telefonu neatvērsi. Pieņemu, ka tas tā veidots ar nodomu, lai telefons pats no sevis nevirinātos vaļā. Tāda stingras ierīces sajūta.
Kad izpakoju šo ierīci un gatavojos testam, nezināju, ko no šī telefona sagaidīt un cik tas būs ērts ikdienas lietošanā. Tomēr jau pēc nepilnas dienas lietošanas sapratu, ka salocītā veidā tas izskatās un darbojas kā parasts paliela izmēra viedtālrunis. Tieši šādā formā to lietoju teju visu laiku un nedēļas laikā tā arī nesajutu lielu vēlmi to lietot atvērtā veidā. Tomēr vēlos arī piezīmēt, ka kopā ar komplektā iekļauto vāciņu šis telefons ir apbrīnojami ērti noturams arī atvērtā veidā – locījuma vietā vāciņa izvirzījums ļauj ērti atspiesties pirkstam un pat tik milzīga izmēra “lāpsta” ir relatīvi viegli noturama. Vēlreiz gribas teikt WOW! :)
Telefonam ir vairāki skaļruņi un tas spēj radīt stereo skanējumu. Kopumā es nevaru teikt, ka tas ir pats skaļākais telefons pasaulē, tomēr tādai normālai ikdienas lietošanai būs pietiekami. Balss sakaru skaļums un kvalitāte ir absolūti pietiekama.
Uz testu saņemtā ierīce bija ar melnu muguriņu, bet eksistē arī versijas ar zaļu un brūnganu krāsojumu. Katrs var piemeklēt sev tīkamāko.
Ļoti kvalitatīvi displeji
HONOR Magic V3 ir saņēmis augstas kvalitātes displejus gan ierīces ārpusē, gan iekšpusē. Tie abi LTPO OLED vai AMOLED tipa displeji ar 120 Hz atsvaidzes ātrumu un augstām izšķirtspējām (abiem ir ap 402 ppi pikseļu blīvums). Uz pieskārieniem abi displeji reaģē precīzi. Iekšējais lielais 7.92 collu displejs nav pats spilgtākais displejs pasaulē (maksimālais spilgtums ir 1800 niti), taču tādā normālā ikdienas lietošanā es to nevaru nosaukt kā problēmu. Ārējais displejs ir krietni spilgtāks (līdz 5000 nitiem) un ik pa laikam varēju novērot, ka automātiskā spilgtuma regulēšanas funkcija nokļūdās un displeju uz brīdi padara pārlieku spilgtu. Bet tad tā saprot savu kļūdu un ātri atgriež pieņemamu displeja spilgtuma režīmu. Ticu, ka šo var izlabot ar programmatūras atjauninājumu.
Jau iepriekš rakstīju, ka rūpnīcā šim telefonam uz abiem displejiem ir uzīmētas aizsargplēves. Tās tik tiešām tur ir un ir super plānas un teju nemanāmas. Kas attiecas uz galvenā displeja locījuma vietu, tad vismaz pēc nedēļas lietošanas tā nav kļuvusi pamanāma un to neredz ne uz tumša, ne gaiša fona. Protams, ierīce būtu jāpalieto krietni ilgāku laiku, lai varētu spriest par šāda displeja ilgmūžību. Un es to labprāt darītu, taču rindā uz testēšanu gaida jau nākamās ierīces.
Ierīce piedāvā diezgan plašas un pat inovatīvas displeja funkcijas. Mēs, piemēram, varam ne tikai pielāgot displeju krāsu attēlojumu, bet pat iestatīt eBook režīmu, kas ierīci padara par tādu kā e-grāmatu lasītāju. Mēs varam ļoti detalizēti nokonfigurēt paziņojumu joslā attēlojamo informāciju. Tomēr visinteresantākā funkcija laikam ir Defocus Eyecare funkcija, kas telefonā viegli izpludina stūrus un tādējādi liek acīm fokusēties uz centrā notiekošo. HONOR ar šo funkciju mēģina samazināt miopijas, jeb tuvredzības veidošanos. Es ieslēdzu šo funkciju, taču nekādas būtiskas vizuālas atšķirības nepamanīju. Ļoti iespējams, ka šī funkcija darbojas tikai noteiktās lietotnēs.
Precīzs pirkstu nospiedumu sensors
Telefona sānā atradīsim skaļuma regulēšanas un ekrāna bloķēšanas pogu. Otrajā iebūvēts kvalitatīvs pirkstu nospiedumu sensors. Tas tik tiešām ļoti precīzi spēj nolasīt mūsu pirksta nospiedumu un vienīgā sarežģītība varētu būt pareizi satvert telefonu. Proti, telefons pat salocītā formā ir tik plāns un poga tik zemu novietota, ka nereti ierīce izleca no mana satvēriena. Būs jāpierod. Es vēl papildus aktivizēju sejas atpazīšanas sistēmu un ierīces atbloķēšana nesagādāja nekādas problēmas neatkarīgi no tā, kādā veidā lietoju šo telefonu.
Flagmaņa cienīga veiktspēja
HONOR Magic V3 izmanto Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 flagmaņu klases procesoru un to apstiprina augstie rezultāti Geekbench sintētiskajā veiktspējas testā. Interesantā kārtā, HONOR ierīce šajā testā uzrāda jūtami augstākus rezultātus par Samsung Galaxy Fold6, kas arī izmanto šo pašu procesoru.
Interesanti, ka globālajiem tirgiem paredzētā HONOR Magic V3 versija saņēmusi tikai 12 GB operatīvo atmiņu un 512 GB iebūvēto atmiņu, bet Ķīnā var nopirkt šo telefonu arī 12GB/256GB, 16GB/512GB vai 16GB/1TB versijās.
Ikdienas lietošanā tas ir tiešām plūdens un ātrs telefons. Nenovēroju nekādas problēmas ar ātrdarbību vai karšanu. Vispār pārsteidzoši ņemot vērā telefona ārkārtīgi plāno korpusu. Tāpat nenovēroju arī nekādas problēmas ar mobilo sakaru vai WiFi un Bluetooth bezvadu savienojumu stabilitāti. Šajā ziņā telefons aprīkots ar teju visiem modernajiem sakaru standartiem. Es ikdienā braucot ar auto izmantoju Android Auto un parasti man ir ieslēgta arī Google Maps navigācija. Ar šo telefonu nenovēroju problēmas ar GPS signāla uztveramības precizitāti.
Plus, te ir pat infrasarkanu staru raidītājs, kas mūsdienu telefonos ir diezgan reta parādība. Ar to varam kontrolēt mūsu televizorus, kondicionierus vai citas sadzīves iekārtas.
Ietilpīgs nepierasta tipa akumulators
Sāksim ar to, ka pat neskatoties uz ierīces ārkārtīgi plāno korpusu, telefons ir saņēmis lielāku akumulatoru nekā citi krietni biezāki konkurenti. HONOR Magic V3 ir aprīkots ar ļoti cienījama izmēra 5150 mAh akumulatoru, ko varam uzlādēt gan ar 66W vada, gan 50W bezvadu uzlādi. Jā, tik tiešām, šajā plānajā telefonā ir atradusies vieta arī bezvadu uzlādes funkcijai. Un to varam izmantot arī otrā virzienā, lai uz telefona muguriņas uzlādētu, piemēram, austiņas. Nu, forši!
Ja mēs izmantosim lādētāju, kas spēj nodrošināt saderīga standarta 66W uzlādes jaudu, tad šo telefonu pusstundā uzlādēsim līdz aptuveni 80%, bet nepilnās 50 minūtēs telefons būs uzlādēts pilnībā. Tas ir ļoti labs rādītājs un salīdzinājumam Galaxy Fold6 nāksies lādēt teju divtik ilgi.
Šis ir viens no šobrīd nedaudzajiem telefoniem, kas izmanto silīcija karbona (silicon-carbon) tipa akumulatoru. Tiem ir augstāks enerģijas blīvums, proti, mazāka izmēra akumulatorā var dabūt vairāk enerģijas un arī uzlādes jaudas ir lielākas un lielāka drošība pret pārkaršanu. Mīnuss – šī tipa akumulatori ātrāk var nolietoties. Manā praksē ar šādiem akumulatoriem ir bijis maz darīšanas un nevaru nokomentēt, kāda ir reālā to izmantošana.
Konkrētais testa telefons tik tiešām ātri uzlādējas ar jaudīgu lādētāju un kopumā tas spēj darboties kādas divas dienas ar vienu uzlādi. Protams, tas ļoti atkarīgs no tā, ko ar ierīci darīsim. Tomēr kopumā bija sajūta, ka šis nav telefons, kas būs jāuzlādē vairākas reizes dienā. Ierīces programmatūra arī piedāvā diezgan plašas iespējas sataupīt enerģiju. Jāsaka, ka MagicOS saskarne man tīri labi patīk – tā izskatās gaumīgi un ir funkcionāla.
Android 14 + MagicOS saskarne
Lai arī šis nav Pixel telefons ar pašu svaigāko Android 15 versiju, tomēr vismaz pagaidām arī Android 14 ir gana aktuāla un lietojama versija. Es iepriekš nebiju lietojis HONOR telefonus un MagicOS saskarni, tāpēc īsti nezināju, ko sagaidīt no tās. Pirmajā brīdī mana seja bija diezgan skāba, jo acīmredzami tā ir diezgan stilizēti pielāgota saskarne. Tomēr, jo vairāk es šo ierīci lietoju, jo vairāk pie MagicOS pieradu un sāku novērtēt ne tikai patīkamo saskarnes dizainu, bet arī tās plašo funkcionalitāti. Šis jau velk uz Samsung OneUI sniegumu, kad programmatūrā ir sabāztas daudz un noderīgas funkcijas. Labā ziņa ir tāda, ka varam daudzas no tām atslēgt, ja ir liekas vai traucējošas. Šis ir tāds viegli un labi lietojams Android viedtālrunis! Un ja mums saimniecībā ir arī citas HONOR ierīces, tās savā starpā lieliski sadarbosies.
Hei, te pat ir Apple dinamiskās saliņas (Dynamic Island) funkcijas kopija. HONOR to sauc par Magic Capsule un šis mazais lodziņš dažām lietotnēm (Spotify, YouTube, taimeris) spēj parādīt mazliet informācijas. Uzspiežam un iegūsim mazliet vairāk informācijas. Diezgan noderīgi vispār un izskatās arī labi.
Telefonā, protams, ir iestrādātas šobrīd tik modernā mākslīgā intelekta funkcijas, kas palīdz tulkošanas darbos vai arī piemeklē tās programmas, ko mēs gribētu dotajā brīdī izmantot, tomēr man tās joprojām šķiet diezgan jēlas/negatavas un varam droši izlaist. Pašas tās īpaši netraucēs. Labi, ka tā!
Bet kā ir ar ierīces lietošanu atvērtā veidā un vai tam ir pielāgotas lietotnes? Jāsaka, ka situācija ar katru gadu uzlabojas un ar šādu telefonu varam ērti aplūkot mājaslapas datora režīmā, kā arī saziņas lietotnēs čatot tā, ka ekrāna kreisajā sānā ir čatu saraksts, bet pašas sarunas ir pa labi. Video skatoties gan būs jāsadzīvo ar pamatīgām melnām malām, bet toties kalendārā varēsim ļoti ērti apskatīt visu nedēļas vai mēneša skatu. Tā kā displejs ir liels, tad diezgan noderīgi uz tā izvietot uzreiz vairākas aktīvas lietotnes. Ziniet, pirms šīs ierīces testa biju krietni skeptiskāks par šo aspektu un nu jāatzīst, ka saskatu arī plusus tik lielam displejam.
Kameras no kurām gaidīju vairāk
Šim telefonam aizmugurē atradīsim 50 MP, f/1.6, 23mm plato (1/1.56″, 1.0µm, PDAF, OIS),
50 MP, f/3.0, 90mm periskopa telefoto (1/2.51″, 0.7µm, PDAF, OIS, 3.5x optiskais zoom) un 40 MP, f/2.2, 16mm, 112˚ ultraplato kameru ar autofokusu. Priekšā (gan uz ārējā, gan iekšējā displeja) ir divas 20 MP, f/2.2, 21mm platās pašiņu kameras. Tātad, kameru komplekts ir vairāk kā pietiekams dažādām dzīves situācijām. Bet kāda ir attēlu kvalitāte?
Tā kā Latvijā šobrīd ir tas gada laiks, kad viss kļūst bezkrāsains un tumšs, tad pilnvērtīgi kameru spējas notestēt nevaru. Pēc detalizēta kameru spēju apraksta aicinu doties uz uzticamo GSMArena apskatu. No savas puses vien varu pielikt šīs bildes un savus novērojumus. Kameras nav sliktas, tomēr manā ieskatā Pixel telefoniem izdodas radīt kopumā kvalitatīvākus attēlus. HONOR Magic V3 šur tur netrāpa ar krāsu toni, šur tur pietrūkst asuma un vakara bildēs mēdz kamerā dabūt par daudz atstarojumu no gaismas avotiem. Tā kā tas ir salokāms telefons, tad noteikti varam izmantot iespēju bildēt selfijus ar galvenajām kamerām – ārējais displejs kalpos kā noderīgs skatu meklētājs. Arī manos piemēros var redzēt, ka kvalitāte starp selfiju un galveno kameru ir būtiski atšķirīga. Rezumējot – normālas kameras, ja nemeklē kaut kādu pārāko kamerofonu.
Secinājumi: Es sāku ticēt salokāmo viedtālruņu idejai
Šī bija mana pirmā nopietnā pieredze ar modernu salokāmo viedtālruni, un, WOW, kas par pieredzi. Tehniski HONOR Magic V3 ir patiešām iespaidīga ierīce teju visos aspektos. Te ir flagmaņa klases procesors, kas bez ierunām un žagošanās piedāvā super plūdenu un stabilu darbību, te ir kvalitatīvi displeji, labs pirkstu nospiedumu sensors, lielisks akumulators ar ātru uzlādi, praktiski noderīga un glīta MagicOS saskarne un kopumā pieņemamas kvalitātes kameras. Bet, nu, cena arī nav zema – aptuveni 2000 eiro ir gana liela nauda vairumam no mums. Bet nevar noliegt, ka šīs tomēr ir vēl visnotaļ attālas nākotnes ierīces, ja runājam par masām pieejamas cenas produktiem. Un tā nu ir ierasts, ka tā saucamie early adopters maksā vairāk. Bet ir forši. Šo telefonu var ērti lietot salocītā veidā un atlocīts tas piedāvā krietni plašu laukumu, kur lietotnes var izpausties. Un zini, kas vēl ir forši? Ka Latvijā mums ir plašāka izvēle arī šādu nākotnes telefonu klasē.
Patika
- Ārkārtīgi plāns un seksīgs korpuss
- Kvalitatīvi displeji
- Pirkstu nospiedumu sensors ir precīzs
- Ļoti ērts salocītā veidā un funkcionāls atlocītā veidā
- MagicOS saskarne ir glīta un funkcionāli bagātīga
- Baterija tur ilgi (ja telefonu pamatā lieto salocītā veidā) un ātri uzlādējama
- Komplektā iekļautais vāciņš ir noderīgs
Nepatika
- Cena
- Gaidīju labāku kameru sniegumu