O.A. politinformācija

Konteksts: [..] Lūgts komentēt no atsevišķu Rietumvalstu līderiem nākošus signālus par to, ka varbūt labāk būtu Ukrainai atdot Krievijai atsevišķas teritorijas, piemēram, Donbasu, lai pārējā Ukraina dzīvotu mierā, Sārts atzina, ka pēdējā laikā “šādas balsis ir pastiprinājušās”, tomēr lēmums par to jebkurā gadījumā jāpieņem Ukrainai, lai gan aptauju dati Ukrainā rādot, ka tā šādam scenārijam nav gatava.[..] avots

Reakcija: [..] пошли бы вы нахуй долбоёбы, с такими предложениями немножко поторговать украинской территорией[..]

Oleksijs Arestovičs (00:34:00)

VB: Vecā Eiropa (kontinetālā) pārvērtusies par brīvdabas muzeju un mentāli nav spējīga piebeigt rašismu, tādēļ gatava nodot mūs visus cerībā atlikt vai izvairīties no kardinālām reformām drošības jomā. O.A. uzsver, ka RU uzvaras gadījumā, ar laiku ES dabūs uz savas robežas ne tikai miljons durkļu lielu RU armiju, tai klāt nāks vēl 500K bijušās UA armijas, zem cita karoga un vadības. Tādēļ runa var būt tikai par pilnu militāru uzvaru un UA atbrīvošanu no RU okupantiem. Rietumiem ir jāatmet ilūzijas par “business as usual“, kas iestāsies pēc kārtējās “Minskas”. VB būtu pastiprinājis Zeļenska un viņa tuvējā loka apsardzi, jo RU akūti ir vajadzīgs cits noskaņojums UA politikumā. Kas attiecas uz mums pašiem visas šīs runas par RU samierināšanu UA un Ziemeļvalstu pieteikiumu bloķēšana NATO ir zvaniņi mūsu 5.panta liecinieku sektas priesteriem.

PS Domāju O.A. izvirdums ir saskaņots ar prezidenta administrāciju un atspoguļo ne tikai viņa personīgo viedokli.

Jaunpienācējs Latvijas tirgū: Ko piedāvā un ar ko unikāls ir auto abonēšanas pakalpojums “Renti plus”?

Globālās tendences liecina, ka auto nomas servisi kļūst iecienītāki. Šajā ziņā arvien lielāku ievērību gūst tāds pakalpojums kā jaunu auto abonēšana, kas ir gandrīz tikpat vienkārši kā abonēt “Netflix” vai “Spotify”. Viens no iemesliem, kāpēc tas kļuvis populāri, protams, ir pandēmija, kuras laikā jauni auto kļuvuši par deficītu. Situāciju vēl vairāk pasliktinājuši notikumi pasaulē, radot sarežģījumus piegādes ķēdē. Tā ir globāla problēma un vērojama arī Latvijā, kur atsevišķi auto modeļi nebūs pieejami iegādei pat vēl vairāk nekā gadu. Ņemot vērā pieprasījumu pēc jauniem spēkratiem un auto nomas pakalpojumu augošo popularitāti, arī Latvijā pamazām ienāk šādas iespējas. Viens no šādiem pakalpojumiem, kas pieejams kopš janvāra, ir “Renti plus”, kas piedāvā uz abonementiem balstītas auto nomas iespējas. Kādas priekšrocības tas sniedz klientiem un ar ko atšķiras no citiem, plašāk stāsta “Renti plus” vadītājs Krišjānis Znotiņš.

“Renti plus” vadītājs Krišjānis Znotiņš

Kas ir “Renti plus”?

“Renti Plus” sevi dēvē par auto abonēšanas pakalpojumu sniedzēju, kas klientiem piedāvā jaunus auto. Uzņēmums termiņā no 1 līdz 36 mēnešiem ļauj nomāt jaunākos populārāko un iecienītāko marku auto, ko citādā veidā šobrīd ir ļoti sarežģīti dabūt. Viss process ir diezgan vienkāršs – klients mājaslapā atrod sev tīkamāko spēkratu, atzīmē, cik ilgi to plāno izmantot, izvēlas piemērotāko abonementa plānu, aizpilda pieteikuma formu un jau tajā pašā dienā saņem savu izvēlēto braucamo. K. Znotiņš uzsver, ka lielākā priekšrocība, ko sniedz “Renti plus”, salīdzinot ar citiem līdzīgiem pakalpojumu sniedzējiem – klientiem tiek piedāvātas tikai pašas jaunākās automašīnas – no benzīna līdz elektroauto.

Topā mazie pilsētas auto un apvidnieki

“Renti plus” auto parks pašreiz sastāv no 70 spēkratiem, no kuriem lielākā daļa šobrīd atrodas pie klientiem. Līdz gada beigām pakalpojuma sniedzējs šajā ziņā cer krietni paplašināties, piedāvājot jau ap 280 dažādu marku un modeļu jaunākos un populārākos auto.

Domājot, kādu piedāvājumu klientiem celt galdā, K. Znotiņš atklāj, ka “Renti plus” vadās pēc tā, kādas auto markas un modeļi ir populārākie un vairāk pieprasīti. Viņš norāda, ka Latvijas tirgū ļoti iecienīti esot mazie pilsētas SUV, kā arī apvidus auto, kas pašreiz sastāda lielāko “Renti plus” auto parka daļu. Populārākie no tiem šobrīd ir “Nissan Juke” un “Toyota RAV 4” modeļi.

Vadoties pēc tendencēm auto tirgū un pieprasījumā, “Renti plus” piedāvā arī elektroauto, kuru klāsts uz gada otru pusi būtiski pieaugs gan skaitā, gan dažādībā. Pašreiz klientiem no šādu braucamo segmenta ir iespēja vizināties, piemēram, ar “Nissan Leaf”, pēc kura esot īpaši liels pieprasījums.

Būtiski, ka līguma ietvaros klientam ir iespēja arī esošo automašīnu nomainīt uz citu. Piemēram, pāriet no benzīna uz hibrīdu vai elektroauto, no lielāka braucamā uz mazāku utt.

Taču, ja kāda no automašīnām, ko nomā “Renti plus”, ir tā iepatikusies, ka nevari bez tās vairs dzīvot, to ir iespējams arī nopirkt. Šajā un citos finanšu jautājumos uzņēmums sadarbojas ar banku “Citadele”, kas ir “Renti plus” finansētājs.

Ieguvums gan privātpersonām, gan biznesam

“Renti plus” auto abonēšanas pakalpojumus piedāvā gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Kamēr privātpersonas šādā veidā var izbaudīt šodienas mobilitātes sniegtās priekšrocības, uzņēmumiem tas paver plašas ērtības un mazina administratīvo slogu, jo visas izmaksas tiek iekļautas vienā kopējā rēķinā. Šādas iespējas jau tagad izmanto tādi klienti kā “ATTA centrs”, “Sportland” un citi.

“Renti plus” mājaslapā var iepazīties ar auto sarakstu, kuri pieejami uzreiz un kuri sagaidāmi drīzumā. Vēl viena laba lieta ir tā, ka iespējams pieteikties uz testa braucienu, kas dos iespēju labāk iepazīt interesējošo spēkratu pirms to nomāt. Atbraucot uz “Renti plus” biroju Rīgā, Skanstes ielā 52, klients droši var notestēt kaut visas piedāvājumā esošās automašīnas, kas dos iespēju izvēlēties vēlmēm un vajadzībām labāko variantu.

Būtiski, ka privātpersonas un uzņēmumi var izmantot jaunu iespēju – atvērtais līgums. Ja parastais līgums paredz, ka īrēta auto ātrākas atgriešanas gadījumā klientam jāmaksā soda nauda, atvērtais līgums šajā ziņā piedāvā elastīgākas iespējas. Tas paredz, ka klientam ar nomāto auto jānobrauc vismaz viens mēnesis un pēc tam jebkurā brīdī to iespējams atgriezt atpakaļ bez soda maksas. Atvērtais līgums ir laba iespēja gadījumos, ja nav pārliecības, cik ilgi transportlīdzeklis būs vajadzīgs vai arī notikušas kādas negaidītas pārmaiņas un tas vairs nav nepieciešams.

No sudraba līdz premium piedāvājumam

Atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām “Renti plus” piedāvā trīs veidu abonementa plānus – “Silver”, “Gold” un “Premium”, kas atšķiras gan cenas, gan piedāvājuma ziņā. Šeit uzreiz jāsaka, ka “Silver” un “Gold” plāni netiek piedāvāti īstermiņam un tiem var pieteikties tikai tad, ja klients auto plāno izmantot ilgāk par 12 mēnešiem.

Svarīgi, ka visos trīs abonementu plānos ir iekļautas OCTA un KASKO izmaksas, nodrošināts 24/7 atbalsts uz ceļa, kā arī apkope, ko veic klientam ērtā laikā oficiālā servisa centrā.

Atkarībā no izvēlētā abonementa plāna mainās pašrisks. Piemēram, “Silver” piedāvājumā ietilpst KASKO polise ar 800 eiro pašrisku bojājumiem. “Gold” plāna ietvaros šī summa ir uz pusi mazāka, savukārt “Premium” piedāvā KASKO polisi ar 0 eiro pašrisku pirmajam bojājumam gadā. Tāpat pirmie divi abonementu plāni – “Silver” un “Gold” – ļauj brīvi pārvietoties Baltijas valstīs. Savukārt “Premium” plāns dod iespēju ceļot krietni elastīgāk un ar jauno auto paviesoties visās Eiropas ekonomiskās zonas valstīs.

“Gold” un “Premium” plānos lietotāju ērtībām tiek iekļauti arī CSDD izdevumi, piemēram, par tehnisko apskati, ceļa nodoklis. Klientam pašam par to nav jādomā, jo gan rezervāciju uz tehnisko apskati ērtākajā laikā, gan nepieciešamos maksājumus veic “Renti plus”.

Atsevišķi jāuzsver, ka “Premium” abonements gluži loģiski piedāvā bagātīgāko iespēju klāstu un ir arī klientu iecienītākais plāns. Šajā piedāvājumā viss ir iekļauts, izņemot, protams, degvielu, par ko klientam pašam jāprūpējas. Bez jau uzskaitītajām iespējām nebūs arī jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, jāsatraucas par sezonālo riepu iegādi, maiņu un glabāšanu. Tāpat “Renti plus” apmaksā dabīgā nolietojuma rezultātā nepieciešamo remontu, detaļu, eļļu nomaiņu. Vajadzības gadījumā klientam tiks piešķirts arī maiņas auto.

Ko vajadzētu likt aiz auss

Protams, varētu rasties jautājums, kā uzņēmums izkontrolēs to, ka klienti, kuriem nav šis “Premium” plāns un kuriem pašiem jāparūpējas, piemēram, par eļļas nomaiņu, to tik tiešām apzinīgi darīs. Krišjānis Znotiņš stāsta, ka arī šajā ziņā “Renti plus” ir pretimnākošs un seko līdzi, piemēram, nobraukumam, lai laicīgi paziņotu klientam, ka ir nepieciešama eļļas nomaiņa. Brīdī, kad tas ir vajadzīgs, uzņēmums sazinās ar klientu un piedāvā ērtāko laiku, kad to izdarīt.

Negadījumi uz ceļa ir bieža parādība. Vairumā gadījumu izdevumus sedz apdrošinātāji. Taču, ko darīt tādos gadījumos, kad gadījies, piemēram, sabuktēt nomātu auto? Krišjānis Znotiņš norāda, ka, klientam, protams, vispirms jāsazinās ar apdrošinātājiem. Taču uzreiz pēc tam par esošo situāciju noteikti jāpaziņo arī “Renti plus”. Savukārt, ja gadījusies tik nelāga situācija, ka mašīna vairs nekust uz priekšu, uzņēmums ikvienam klientam nodrošinās evakuatora pakalpojumus.

Izvēlies vajadzībām atbilstošāko nobraukumu

Visos trīs “Renti plus” abonementa plānos mēnesī iekļautais standarta nobraukums sasniedz 1500 km. “Pārsvarā klientiem tas ir pietiekams ikdienas gaitu veikšanai, pārvietojoties pa pilsētu vai dodoties uz mājām ārpus pilsētas”, norāda K. Znotiņš. Taču, ja klients saprot, ka mēnesī nobrauks vairāk kilometru, par papildus maksu ir iespēja izvēlēties lielāku nobraukumu. Piemēram, ja mēnesī sanāk nobraukt  2000 km, tad papildus izvēlētajai abonementa cenai būs jāpiemaksā 18 eiro. Aktīvākajiem braucējiem “Renti plus” piedāvā arī 3500 km lielu nobraukumu mēnesī, par ko būs jāpiemaksā 169 eiro. Taču, ja arī ar šo daudzumu nepietiek, klientam tiek piedāvāts individuāls risinājums.

Skaidrs, ka kilometru patēriņš ziemā un vasarā atšķiras. Tas arī nozīmē, ka ziemas mēnešos, iespējams, šo standarta 1500 km limitu neizdosies savākt, savukārt vasarā var gadīties to pārsniegt. Par to nevajadzētu satraukties. K. Znotiņš skaidro, ka tiek rēķināts viss līguma periods kopā. Tas nozīmē, ja līgums ir noslēgts uz gadu ar iekļautiem 1500 km mēnesī, līdz termiņa beigām kopējais nobraukums nedrīkst pārsniegt 18 000 km. Līdz ar to svarīgs ir tikai šis gala skaitlis, nevis atsevišķā mēnesī nobraukto kilometru daudzums. Ja klients līguma ietvaros tomēr nobrauc vairāk, tad par katriem 1000 km “Renti plus” prasīs papildus maksu. Protams, ja klients jūt tādu vajadzību, tad jebkurā brīdī ir iespēja abonementā pievienot lielāku kilometru daudzumu.

Kāpēc izvēlēties “Renti plus”, nevis līzingu?

Skatoties pēc vidējā piedāvājuma tirgū un salīdzinot auto abonementu ar līzingu, var secināt, ka abonēt auto “Renti plus” ir izdevīgāk un ērtāk. Pirmkārt, klientam nav jādomā par pirmo iemaksu 10% apmērā no automašīnas vērtības. Otrkārt, atkrīt līguma komisijas izmaksas, kas līzinga gadījumā sastāda 1,5% no spēkrata vērtības. Treškārt, nav jādomā par OCTA un KASKO izmaksām, jo tās jau ir iekļautas abonementā. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka pie kārotās automašīnas iespējams tikt jau uzreiz, kas līzinga gadījumā būtu vismaz 3 līdz 9 mēnešu jautājums. Ja iegādājies “Renti plus” “Premium” abonementu, papildus šīm var pieskaitīt vēl vairākas priekšrocības, kas jau iepriekš pieminētas.

Plāno izvērsties ārpus Latvijas un fokusēties vairāk uz biznesa klientiem

Bez auto parka būtiskas palielināšanas “Renti plus” līdz gada beigām cer izvērst darbību ārpus Latvijas un transportlīdzekļu abonēšanas pakalpojumu piedāvāt arī Igaunijā. Tāpat plānos ietilpst lielāks fokuss uz uzņēmumiem, konkrētāk, tieši mazo biznesu pārstāvjiem, piedāvājot tiem komerctransporta abonēšanu.

“Renti plus” īpaši ieklausās klientu ieteikumos, kas ļāvis pilnveidot pakalpojuma sniegšanas kvalitāti. Tāpēc sagaidāms, ka vēl kāda jauna, forša iespēja jau šogad sagaidīs klientus un ļaus auto abonēšanas iespējas izmantot vēl ērtāk.

KĀDA TIPA ŽOGU UZSTĀDĪT ĪPAŠUMA TERITORIJĀ?

Jebkuram īpašumam ir nepieciešams labs žogs. Piemērotu risinājumu ir iespējams atrast jebkurā situācijā. Drāšu pītie vai metinātie žogi, paneļu žogi, protams, ir iespējams izgatavot arī dēļu žogu pie kāda amata meistara – iespējas ir bezgalīgas. Iespējams iegādāties arī dzeloņstieples, kas palīdzēs drošības risinājumos dažādos industriālos un rūpnieciskos objektos. Lai izvēlētos piemērotāko no visa plašā piedāvājuma, protams, ir iespējams konsultēties par to, kāds žoga veids būs vislabākā izvēle.

Gala cenu ietekmē dažādi faktori, sākot no žoga veida, izmantotā daudzuma, žoga augstuma, un arī dažādiem papildus elementiem – furnitūru, dizaina risinājumus, vai ir izmantota elektronika un tamlīdzīgi.

KĀDU NOŽOGOJUMA FORMU IZVĒLĒTIES?

Lai savam īpašumam atrastu vislabākos nožogojuma risinājumus, nepieciešams saprast kāds žoga veids ir vispiemērotākais un kā to vislabāk uzstādīt. Žogu un vārtu uzstādīšanai tiek izmantoti skrūvpāļi, vārtu stabi, protams, paneļu vai drāšu žogi. Protams, neiztikt bez piemērotas furnitūras un, nepieciešamības gadījumā, elektronikas uzstādīšanas pēc klienta vēlmēm(vairāk skatīt te – ruļļu žogi). Protams, jebkura nama pagalmu var padarīt skaistāku, žogam pieskaņojot dažādus dizaina elementus.

ATRODI LABĀKO PAKALPOJUMU SNIEDZĒJU

Tie pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā darbu paveikšanu pilnā apmērā, ir labākais risinājums šādu pasūtījumu veikšanai. Šādā veidā ir vieglāk veidot dažādus individuālus risinājumus un pielāgojumus, ja tas ir nepieciešams. Uzņēmums, pie kā veikts pasūtījums, nodrošina pakalpojuma paveikšanu pilnā apmērā, kas ir vislabākais variants jebkāda veida celtniecības un apkārtnes labiekārtošanas darbu veikšanai. Veicot pasūtījumu, tiek noteikta aptuvenā cena, lai klients varētu saprast vai pakalpojumi tiks izmantoti. Pēcāk, pēc pasūtījuma apstiprināšanas, tiek sastādīta tāme ar precīzām izmaksām.

The Kerry Way. Epilogs

Mans pārgājiens beidzās šorīt, kad es sapratu, ka pēdējo posmu neiešu. Gan tāpēc, ka gribēju pasaudzēt kājas (doma par kāpelēšanu pa akmeņiem šodien nu nelikās necik vilinoša), gan tāpēc, ka biju mentāli izčekojusies no visa, gan tāpēc, ka no 25 kilometriem veseli 15 ir pa to pašu ceļu, pa kuru nācām šurp, un es jau tur esmu bijusi. Arī Līva neiet, jo no pārāk intensīvas iešanas samocījusi potīti

small inground pool ideas on a budget

8 Simple DIY Plinko Board Plans. Pool Kits at up to 50 Off.

ee4dce92157269e611a69b98741a1434.jpg
Popular Small Swimming Pool Design On A Budget 32 Pools Backyard Inground Fiberglass Swimming Pools Small Swimming Pools

Most affordable inground pools Vinyl Pools.

abe6daaa0dc668e89ac325860d4dfc30.jpg

. It is best to determine your total budget first and. Ad Browse discover thousands of brands. Homeowners can customize this pool into various shapes and designs.

Great small inground pool ideas can always be tricky to bring into production. Between Robin Martin and their two sons the pool gets daily use for fitness and active family fun. Browse Our Variety Of Pool Supplies - Great Deals On Quality Products.

Retractable Above Ground Pool Deck Idea On a Budget. Build also the inground swimming pools that will be a super fun spot for a whole family and friends. Get a Free In Home Estimate Today.

Ad Act Fast While We Still Have Pools In Stock. San Antonio Above Ground Pool Deck Idea On a Budget. Indoor Pebble Tec Tahoe Blue pool constructed by Aquatech Pools GC Inc.

22 Use a robotic pool cleaner to brush the pool for you. There are a bunch of creative ideas but first we need to assess exactly what we are working with. Build also the inground swimming pools that will be a super fun spot for a whole family and friends.

Well Premier Pools is going to share with you a few ways to get an inground pool on a. Thus you will spend the least amount of money purchasing a vinyl liner pool. Pool covers help keep leaves bugs and debris out of your water.

20 examples of round kidney shaped and. Ad 1 Pool Builder In America. 5 Best DIY 2x4 Adirondack Chair Plans.

Other additional features will also determine the price of the pools such as the materials finishes special features jacuzzi lights fountains etc. Save A Bunch On Your New Pool. Wooden Pallet Birdhouse Ideas.

A pool spa swim up bar with accent lighting an outdoor kitchen fire pit and 2. Covering your pool is a good idea for a few reasons. Build a Backyard Pool on a Budget.

Top 79 Diy Above Ground Pool Ideas On A Budget Small Inground Swimming Pools Small Inground Pool Pool Patio. The easiest way to start landscaping around your pool is by reducing and decluttering. 7 Low Budget Above Ground Swimming Pool Decks The Better Choice For Homeowners.

The design goals of this pool were to incorporate natural materials with unique color lighting water and fire in a family setting geared for entertaining. We look at small inground pool prices and other info. On average vinyl liner pools cost 35000 to 65000 to install.

Generally vinyl liner pools have the lowest initial costs. If you are an eco-friendly person and want a pool that is close to nature and free of harsh chemicals then the natural pool is the ideal choice for you. Covering your pool helps prevent heat loss which keeps your water warm.

Or in other words getting rid of all the stuff that doesnt need to be there. In the process of cleaning and clearing up junk youll discover new. Nov 15 2015 - Small inground pools are great for people with limited space or a limited budget.

This makes them similar to a hot tub. In-ground pool designs for small backyards could be a challenge. A good rule of thumb for inground fiberglass pool installation is 1500 per linear foot so for this 195 pool installation would be approximately 29250.

Wsm 2867 Small Pool Design Small Inground Pool Pools For Small Yards. Our compact Original pool fit the bill. These are pools that you bring onto your property already made.

37 Amazing Small Pool Design Ideas On A Budget Decorhit Com Swimming Pools Backyard. Nov 15 2015 - Small inground pools are great for people with limited space or a limited budget. Perhaps this is a small round plunge pool or a long and lean lap pool.

6 DIY Carport Ideas Plans That Are Budget-Friendly. Check out brilliant swimming pool samples are given below in the list and get inspired. You could choose an inflatable pool or a stock tank pool.

The average price of a small inground pool 1020 can range from 10000 and up depending on soil conditions depth and water features. Building a Natural pool. Ad Make Your Backyard Feel Like A Resort With Our Wide Selection Of Pools Hot Tubs Spas.

8 Top 25 Above Ground Pool Deck Ideas On a Budget in 2022. A covered pool loses less water which saves money. Shop Here And Save A Bunch.

Then you set it up and fill it with water. Smaller pools Going with a modestly sized pool can save you a ton of money due to the fact that theres. Without further ado here are 25 small inground pool ideas to consider adding to your pool project.

When your backyard is this small you need a pool on a budget. Top 79 Diy Above Ground Pool Ideas On A Budget Small Inground Swimming Pools Small Inground Pool Pool Patio. Inexpensive Enclosed Above-Ground Pool Deck Idea.

A popular DIY project for creating a swimming pool in a relatively small space is to repurpose a stock tank. Pictorial blog of small pool ideas. Overall if you are looking for a cheap and portable pool than this is the right idea for you.

The smallest option you have for your swimming pool is an above ground swimming pool. 34 Lovely Small Swimming Pool Design Ideas On A Budget Small Pool Design Small Inground Pool Backyard Pool Landscaping Share this post. Of course there are factors that will affect installation cost but thats a figure to work with as you budget.

Summer is almost here the temperatures are raising and you need a pool to cool off in your backyard. They kept it simple installing the pool fully above-ground and preserved half of their cozy Bay Area backyard for seating and dining.

5435795d76804f6ca6b781736609d165.jpg
Pin On Patio

abe6daaa0dc668e89ac325860d4dfc30.jpg
Dfw Landscape Design News Bonick Landscaping Inground Pool Landscaping Backyard Pool Landscaping Small Backyard Pools

82a3d44e5490f795d702a09885a75765.jpg
Pin Di Pool

bc457b568d845e1889f707442e5c2926.jpg
Amazing Pool Ideas Perfect For Small Backyards Decor Around The World Small Pool Design Small Inground Pool Small Swimming Pools

87518d28b4c07fd6c3c040446d8c0fe3.jpg
30 Most Unique Small Inground Pools Ideas That Ll Blow Your Mind Inground Pools Are Alway Small Inground Pool Swimming Pools Backyard Swimming Pools Inground

dc924c981330680c3297e611b83c182c.jpg
53 Coolest Small Pool Ideas For Your Home Godiygo Com Small Inground Pool Pools Backyard Inground Backyard Pool Landscaping

3c8da56858f6e0f0da7295787844835c.png
40 Beauty Small Design Ideas Swimming Pool Backyard Pool Landscaping Backyard Pool Designs Small Backyard Pools

4473b7ba5b16be3d9ccf0e6527963315.jpg
36 Cool Small Pool Backyard Designs Ideas On A Budget Homeridian Com Small Pool Design Backyard Pool Swimming Pool Designs

b9a561759ec836b160051ff6f72bc2d6.jpg
Pin By Kim Mccallum On For The Home Small Backyard Pools Rectangle Swimming Pools Small Pool Design

bfe6875308dfc77acb30d76b6bc32cd6.jpg
Most Affordable Pools 45k Under Pool Pricing Gallery Pools Backyard Inground Backyard Pool Landscaping Backyard Pool

d8b8a143f7632debcd579a00f18ec163.jpg
43 Awesome Small Pool Ideas For Your Backyard Kleiner Pool Design Kleiner Innenpool Hinterhof Pool Landschaftsbau

54ebe4120f9c141aa8d7b53a900562c9.jpg
Small Inground Pools Inspiring Ideas For Small Gardens And Patios Projeto Piscina Pequena Projeto De Quintal Pequeno Paisagismo De Pequenos Quintais

614d5a319d74202ed22a5ac2572aa255.jpg
Decoomo Home Decor Albercas Pequenas Pequenas Piscinas Albercas

1dd2f35453b9d159e1c0d8cfb209c5fa.jpg
28 Stunning Backyard Pool Ideas On A Budget Backyard Pool Ideas Albercas Pequenas Piscinas Del Patio Trasero Pequenas Albercas

50c47000d96873580ef1418e89e9dc67.jpg
10 Relaxing Backyard Designs With Lounge Chairs And Small Pool Diseno De Piscina Pequena Piscinas Del Patio Trasero Pequenas Piscina Para Patio Trasero

97b1a65e16350e57783ed77013639397.jpg
30 Small Pool Backyard Ideas And Tips On A Budget Relentless Home Backyard Pool Landscaping Small Pool Design Small Swimming Pools

4d35c662a367bc33bd544c6b19f749a5.jpg
25 Small Inground Pool Ideas For All Budgets Small Inground Pool Swimming Pools Inground Cheap Inground Pool

9af63afa6588db83e8bb9a53fd68700f.jpg
34 Lovely Small Swimming Pool Design Ideas On A Budget Small Pool Design Small Inground Pool Backyard Pool Landscaping

99df4e99b5074267fc1e015cc257ed84.png
Wonderful Small Pool Ideas For Your Boise Backyard Small Inground Pool Swimming Pools Backyard Small Pool Design

Rihards Bargais – Nemodernās Slampes meitenes

Pirms diviem gadiem lasīju Riharda Bargā Plikos rukšus. Ļoti patika. Ja nu vienīgi tāda mazuma piegarša. Noskatījos apjomīgu video interviju ar autoru ap laiku, kad klajā nāca jaunā grāmata. Sapratu no intervijas, ka Slampes meitenes esot pavisam citādākas un apgrieztās hronoloģijas principa arī vairs neesot. Drīz pēc tam manīju arī kādu atsauksmi, ka tas patsRead More »Rihards Bargais – Nemodernās Slampes meitenes

Apceļot pasauli ar 20 eiro dienā. Piedzīvojumu meklētājas Zanes Eniņas pieredze

2012. gada vidū Zane Eniņa pārtrauca darbu lielā uzņēmumā un ar mugursomu plecos sāka apceļot pasauli, lielākoties vienatnē, taupot līdzekļus un iepriekš neplānojot tālāk par pirmo naktsmītni. Līdz šim viņa pabijusi vairāk nekā 75 valstīs, ierasti cenšoties iekļauties budžetā – 20 eiro dienā, Eniņa stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Monopols”.

Spa

Kāpēc īriem labākais rīta rituāls – duša – gandrīz vienmēr jāpadara par inkvizīcijas cienīgu pieredzi ar 10 minūšu ilgu ūdens tecināšanu, līdz ārā tek kaut kas silts, spiedienu, kas padod ēdamkaroti ūdens sekundē, un nestrādājošu lietus dušu?

Okupants nejauši atstāja savu fotogrāfiju izpostītajā dzīvoklī: ar mākslīgā intelekta palīdzību “selfiju mīļotājs” ir noskaidrots

Okupants un Polaroid

Krievu okupants aplaupīja Irpinas iedzīvotājas Valērijas dzīvokli un atstāja fotogrāfiju “piemiņai”.

Pēc Valērijas teiktā, viņas dzīvoklis atrodas Green Yard dzīvojamajā kompleksā, kur Krievijas militārpersonas dzīvoja 3 nedēļas. “Okupācijas laikā mēs nebijām pilsētā. Bija mūsu kaimiņi visu laiku (apmēram trīs nedēļas) dzīvoja pagrabā. Pēc viņu teiktā, mūsu dzīvoklis tika aplaupīts vispirms, es nezinu, kāpēc, iespējams, tāpēc, ka mums bija kondicionieris,” stāstīja dzīvokļa īpašniece.

okupants

Pēc atgriešanās Valērija atklāja interesantu atradumu: zem paklāja atradās bilde, kas uzņemta ar viņas Polaroid fotokameru, un uz tās bija okupanta selfijs. Acīmredzot viņš vienkārši nesaprata, kā darbojas fotoaparāts, jo Polaroid darbības princips ir šāds: fotogrāfija tiek izdrukāta uzreiz, bet attēla parādīšanās prasa nedaudz laika.

Okupants

“Es to atradu 14. maijā zem paklāja. Pirms tam es redzēju, ka mana Polaroid kamera ir bojāta, un es to pat neieslēdzu (es domāju, ka viņi tajā varētu kaut ko ievietot). Un kad es ieraudzīju fotogrāfiju, es sapratu, ka karavīrs domāja, ka fotokamera nedarbojas, jo uzņemtais fotoattēls sākumā nebija redzams,”saka Valērija.

Starp citu, krievi no dzīvokļa iznesa daudz vērtīgu lietu – tikai krustiņi, kas bija pat ar briljantiem, netika aiztikti.

Pēc tam Ukrainas digitālās transformācijas ministrs Mihails Fjodorovs pavēstīja, ka ar mākslīgā intelekta palīdzību bija izdevies identificēt marodieri – tas ir 26 gadus vecais Ņikita Tretjakovs no Rostovas pie Donas. “Šodien katram iebrucējam ir jāatceras, ka mēs viņus vienmēr vērojam, zinām katru viņu soli un fiksējam visus datus. Tāpēc nebūs iespējams izvairīties no atbildības par ukraiņu izpostīto dzīvi. Sods būs nežēlīgs, bet ļoti taisnīgs,” uzsvēra Fjodorovs.

Tikai mieru -92

140 vārdu: 2022. gada riteņbraukšanas sezona — 2000 km

Sausupe Zušu purvā. Kreisā malā krasts, gultne aizaugusi sīkiem dzinumiem, un var redzēt, ka tā veido spraugu mežā

Aizminos aizvakar pāri 2000 km šosezon. Aptuveni tā, kā biju iecerējis: tūkstotis divos mēnešos, tātad līdz maija beigām derētu sasniegt. Lielāko apdraudējumu radīja, ka ritenis ilgāku laiku (divas nedēļas) bija servisā. Iemesls bija izļurkājies pedālis, tak meistars atrada vēl un vēl labojamu vainu. Ļāvu labot un rubuļiem ripot, tak pats jau sāku lēst, vai līdz maija beigām pagūšu līdz 2000. Bet nē, kopš dabūšanas atpakaļ ripo kā ieziests, un aizvakar aizminos.

Dižākie braucieni otrā tūkstotī bijuši divi vakarrikši ~70 km. Tik savādi, ka Teikas—Lidostas—Tīraines—Rumbulas—Centra—Čiekurkalna—Teikas maršrutā braukt bija viegli, savukārt Mangaļsalas mola braucienā dibens jau pēc pussimta lūdzās izbeigt mocības. Bet attēlam likšu, ko jaunu esmu sev atklājis. Sausupi Zušu purvā. Jā, zināt, mežā starp Ķīšezeru un Gauju (Jaunciemu un Ādažiem) ir prāva izsususi upe vairākām attekām. Pelnījusi atsevišķu ierakstu, bet pagaidām lieku vienu fotografiju.

Japāna Latvijā

Uzliku vienu karti uz otras.

Jā, izmantoju pareizos izmērus un projekciju, lai attālumi saglabātos. True size of

Ja Rīgu uzliek uz Tokijas, tad Jokohama ir pie Olaines. Un Fudzi vulkāns pie Saldus. Es no savas Olaines regulāri redzu, kur ir Saldus.

Kamakura ir mums iecienīta vieta, kur braucam pastaigāties un kur ir bērniem draudzīga pludmale.

Vēl sabīdīju kartes tā, lai pēc iespējas labāk varētu redzēt atpazīstamas Japānas pilsētas. Kjoto ir pie Nīcas, Nagano pie Mazsalacas, Nagoja pie Auces, Fudzi pie Kokneses un Tokija aiz Lubānas.

The post Japāna Latvijā appeared first on Miks Latvis.

0nkulis?i=t3_wc0qlZ3s:_rOg7jlIK84:D7DqB2pKExk

Broadcom par 61 miljardu dolāru iegādāsies VMware

Šajā nedēļā noticis viens no lielākajiem iegādes darījumiem tehnoloģiju tirgus un pasaules vēsturē, jo uzņēmums Broadcom paziņojis par uzņēmuma VMware iegādi 61 miljarda dolāru vērtībā.

Par šo tika runāts iepriekš, bet šobrīd var teikt, ka darījums jau ir galdā. Zīmols Broadcom ir plašāk zināms kā pusvadītāju ražotājs un dažādas programmatūras izstrādātājs infrastruktūrai. Taču VMware ir viens no pasaules līderiem virtualizācijas jomā. Šis darījums papildinās Broaccom programmatūras divīziju, un teorētiski izveidos ļoti spēcīgu produktu, kas varēs radīt dažāda veida risinājums infrastruktūras vajadzībām, kā arī mākoņdatošanas servisiem.

VMware iegādes rezultātā Broadcom pārņems arī 8 miljardu dolāru parādsaistības. Kā norāda pieejamā informācija, tad darījums oficiāli noslēgsies 2023. gadā, ja pārraugošās iestādes to apstiprinās. Vēsturē ir bijuši precedenti, kad šādi darījumi tiek noraidīti. Piemēram, bijušais ASV prezidents Tramps 2018. gadā bloķēja Broadcom vēlmi iegādāties procesu ražotāju Qualcomm.

Ja šis darījums būs veiksmīgs, tas būs viens no lielākajiem tehnoloģiju jomā. To varam pielīdzināt Microsoft un Activision Blizzard darījumam par 68,7 miljardiem dolāru, kā arī EMC iegādes darījums no Dell par 67 miljardiem dolāru 2015. gadā. VMware pārdošana nav gluži pārsteigums, jo pēdējos gados labi finanšu rezultāti mijušies ar parādiem, līdz ar to attīstība ir bijusi ļoti vilņveida. Pāriešana pie Broadcom ļautu stabilizēt šo situāciju un tikt pāri izaicinājumiem.

Kādu gaming datoru pirkt? Trīs labākie risinājumi budžetā līdz €1000, €1500 un €2500

Manam iepriekšējam rakstam no sērijas “labākais dators…” šovasar apritēs jau divi gadi. Pa šo laiku daudz kas ir mainījies, turklāt toreiz visa uzmanība tika veltīta maksimāli augstai veiktspējai video apstrādes uzdevumos, kamēr geimeri kādu laiku bijuši apdalīti.

Lai vērstu lietas par labu, esmu atlasījis trīs labākos risinājumus gaming datoriem cenu kategorijā līdz €1000, €1500 un €2500. Galvenais uzsvars manis ieteiktajās konfigurācijās tiek likts uz datora grafisko veiktspēju aktuālajās datorspēlēs.

Videokartes šajā pavasarī kļuvušas daudz pieejamākas

Pateicoties gada sākumā piedzīvotajam kriptovalūtu vērtības kritumam, arī grafisko karšu cenu ailēs gada pirmajos 3 mēnešos bija novērojama lejupejoša tendence. Ja vēl februārī GeForce RTX 3080 maksāja vidēji 1500 EUR, tad maijā atsevišķu modeļu cena nokritusi zem 1000 EUR atzīmes. Procentuāli līdzīgu samazinājumu piedzīvojušas praktiski visas jaunākās GeForce un Radeon videokartes, ieskaitot vidējā segmenta dižpārdokli – GeForce RTX 3060, kuru pašlaik var iegādāties jau sākot no 495 EUR, kamēr pirms pāris mēnešiem par to vajadzēja atdot vismaz par 200 EUR lielāku naudas summu.

Aprīlī grafisko karšu cenas sasniedza vēsturiski zemāko līmeni pēdējo 18 mēnešu laikā, bet jau pēdējās 4-5 nedēļas svārstības vairs nav novērojamas, kas liecina par pieprasījuma un piedāvājuma izlīdzināšanos. To apstiprina vācu medija 3denter.org maija sākumā veiktais pētījums, kurā redzams, ka Vācijas mazumtirdzniecības veikalos starp 17. aprīli un 8. maiju videokaršu cenas palikušas nemainīgas, bet atsevišķi modeļi pat kļuvuši dārgāki.

NVIDIA un AMD grafisko karšu cenu svārstības Vācijā 2021. un 2022. gadā

Līdz ar to šī vasara ir ļoti piemērots brīdis jaunas videokartes vai jauna datora iegādei tiem, kuri līdz šim nav paspējuši pārsēsties uz kādu no jaudīgajām GeForce RTX 30 vai Radeon RX 6000 sērijas videokartēm.

Labākais dators spēlēm līdz €1000 – Intel Core i3 Gen12 GMNG (DDR4)

Procesors

Sāksim ar centrālo procesoru. Nezinātājs varētu apjukt, jo tirgū joprojām brīvi nopērkami gandrīz visi pēdējo 3 paaudžu procesori kā no Intel (10 Gen, 11 Gen, 12 Gen), tā AMD (Ryzen 3000, 4000 un 5000). Tomēr izvēle ir gaužām vienkārša – kopš šī gada janvārī pārdošanā nonāca Intel 12. paaudzes CPU Core i3-12100F, tas kļuvis par līdz šim nepārspētu budžeta klases līderi.

Šis €120 vērtais četrkodolu procesors datorspēlēs pie 58W strāvas patēriņa uzrāda rezultātu, kas pielīdzināms divreiz dārgākajiem 10. un 11. paaudzes Core i5-10600KF (125W) un 11600KF (95W) seškodolu procesoriem! Ar plašāku veiktspējas testu var iepazīties TechSpot.

Intel Core i3-12100F veiktspēja datorspēlēs pārī ar spēcīgo AMD Radeon RX 6900 XT videokarti

Šajā segmentā AMD nespēj sastādīt konkurenci, jo 5000. sērijas četrkodolu Ryzen 3 procesori tā arī nav izlaisti, bet pieejamākais no Ryzen 5 seškodolu modeļiem – Ryzen 5 5500 ir lēnāks, 25% dārgāks un tam trūkst PCIe 4.0 atbalsta.

Videokarte

Lai gan €379 vērtā GeForce RTX 3050 ir labs variants, tomēr piemaksājot tikai 40 EUR, sanāk Radeon RX 6600, kura pie identiska energopatēriņa datorspēlēs uzrāda līdz pat 30% augstāku veiktspēju, kas ir katra centa vērts. Pilns Radeon RX 6600 apskats: TechSpot.

AMD Radeon RX 6600 veiktspēja datorspēlēs

NVIDIA piekritējiem rekomendēju mērķēt uz GeForce RTX 3060, kura nodrošina tikpat labu veiktspēju. Savā izvēlē to neiekļāvu, jo tā ir par 15-20% dārgāka un izlien ārpus budžeta rāmjiem.

Pārējās komponentes piemeklētas atbilstoši procesora un videokartes prasībām. Vislielāko uzmanību jāpievērš pamatplates izvēlei. Svarīgi, lai tā būtu aprīkota PCIe 4.0 x16 ligzdu, jo Radeon RX 6600 tāpat kā GeForce RTX 3050 ir mid-range videokartes, kuras izmanto PCIe 4.0 x8 interfeisu. Uzstādot jebkuru no šīm kartēm vecākā Intel vai AMD sistēmā ar PCIe 3.0 x16 ligzdu, ievērojami samazināsies GPU veiktspēja!

Kam piemērots?

Šādas komplektācijas dators ļauj baudīt teju visas šobrīd pieejamās datorspēles 1080p izšķirtspējā, sasniedzot 60 un vairāk FPS ar augstiem kvalitātes iestatījumiem. Savukārt populārākās e-sporta spēles būs plūstoši spēlējamas 1080p un pat 1440p izšķirtspējā uz monitoriem ar paaugstinātu atsvaidzes intensitāti (144Hz un vairāk).

Labākais dators spēlēm līdz €1500 – Intel Core i5 Gen12 GMNG (DDR4)

Procesors

Intel Core i3-12100F procesora potenciāls datorspēlēs ir tik liels, ka šos papildus 500 eiro varētu vienkārši investēt labākā videokartē (piemēram GeForce RTX 3070 Ti) un rezultāts neliktu vilties. Tomēr domāsim par nākotni un faktu, ka modernākajām datorspēlēm ar 4 kodoliem kādreiz pavisam noteikti kļūs par īsu.

Te talkā nāk mazliet virs €200 nopērkamais Intel Core i5-12400F, kas piedāvā labāko cenas-veiktspējas attiecību starp seškodolu procesoriem. Kāpēc neizvēlējos atbloķēto Core i5-12600K/KF? Pirmkārt 100 EUR sadārdzinājums par 3-5% uzlabojumu nav tā vērts. Otrkārt šo 125W CPU dzesēšanai vajadzīga vismaz 240mm AIO dzesētājs vai Extreme klases gaisa kūleris, kas pasākumu sadārdzina vēl vairāk. Tikmēr no 58W Core i5-12400F izdalītā siltuma novadīšanai pietiek pat ar komplektā iekļauto Intel Laminar RM1 dzesētāju, tiesa, komfortablai temperatūrai un zemam trokšņu līmenim komplektācijā esam uzstādījuši ko labāku. Procesora apskats – TechSpot.

Intel Core i5-12400F pret AMD Ryzen 5 5600

Šajā cenu kategorijā līdzvērtīgu veiktspēju nodrošina Ryzen 5 5600X, tomēr kombinācijā ar sakarīgu B550 čipseta plati tas vairs neiekļaujas atvēlētajā budžetā. Savukārt pirkt parasto Ryzen 5 5600 bez X roka neceļas nelielā sadārdzinājuma un veiktspējas krituma dēļ, ko apstiprina augstāk redzamais grafiks.

Ja reiz ar skatu nākotnē, tad arī pamatplati iesaku izvēlētos no augstākiem plauktiņiem. Bāzes komplektācijā iekļāvām B660 čipseta modeli ar četriem DDR4 operatīvās atmiņas slotiem, lai pašreizējos 16GB nākotnē pie vajadzības varētu pavisam vienkārši dubultot.

Videokarte

Šajā cenu kategorijā ir ļoti plaša videokaršu izvēle, kas rada patīkamas galvassāpes. Potenciālo kandidātu lokā ir RTX 3060 Ti un RTX 3070 no NVIDIA, kā arī RX 6700 XT un RX 6750 XT no AMD. Patiesībā jebkura no izvēlēm būs laba, tomēr mana balss šoreiz ir par labu GeForce RTX 3070.

Visu četru pieminēto karšu cena un veiktspēja ir stipri līdzīga, taču NVIDIA grafiskajām kartēm jauni draiveri un spēļu veiktspējas optimizācijas atjauninājumi iznāk daudz biežāk. Tāpat RTX kartēs integrētas ray-tracing un DLSS tehnoloģijas, kuru atbalsts jaunākajās spēlēs strauji pieaug. Papildus tam ļoti noderīga ir GeForce Experience programmatūra ar ShadowPlay, Ansel u.c. funkcijām.

Kam piemērots?

Šī komplektācija ir optimāla datorspēļu baudīšanai uz 2K jeb 1440p izšķirtspējas monitoriem. Grafiskā jauda ir pietiekama arī populārāko Meta (Oculus), HTC Vive, Valve un šobrīd pieprasītāko HP Reverb G2 VR (virtuālās realitātes) briļļu izmantošanai. Mazliet pazeminot grafiskās kvalitātes iestatījumus vai ieslēdzot DLSS (spēlēs, kuras to atbalsta), varēsiet baudīt spēles arī 4K izšķirtspējā.

Labākais dators spēlēm līdz €2500 – Intel Core i7 Gen12 GMNG (DDR4)

Procesors

€2500 budžetā savu vietu nopelnījis Intel Core i7-12700KF astoņkodolu procesors ar atbloķēto reizinātāju un 4xE (efficient) kodoliem. Šajā budžetā neredzu iemeslu piemaksāt 200 EUR par Core i9-12900K/KF procesoru, jo P (performance) kodolu skaits ir identisks, bet no papildus 4xE kodoliem uzlabojumus var novērot tikai noteiktās foto un video apstrādes programmās, bet ne datorspēlēs.

Šī procesora TDP rādītājs ir 125W, bet īpaši smagu uzdevumu laikā tas var sasniegt pat 190W (PL2) robežu. Lai izmantot visu Core i7-12700KF jaudas potenciālu, uz dzesēšanas un mātesplates rēķina taupīt nedrīkst, tāpēc Z690 čipseta un 360mm AIO dzesētāja izvēle nav apstrīdama – to pārbaudījām savā Alder Lake procesoru testa laikā. Lai iekļautos budžetā, devu priekšroku konfigurācijai ar DDR4 operatīvajo atmiņu (32GB), jo spēlēs nozīmīga pienesuma no DDR5 atmiņas nav. Tomēr nākotnes vārdā silti iesaku atvēlēt papildus €120 un jau tagad iegādāties datorsistēmu ar DDR5 atmiņu.

Datorspēlēs ļoti līdzīgu veiktspēju uzrāda AMD Ryzen 9 5900X procesors, kuru var iegādāties par aptuveni to pašu cenu. Priekšroku Core i7-12700KF atdevu nevis 2-3 FPS pārsvara, bet Adobe foto un video apstrādes programmās uzrādītās veiktspējas dēļ. To varēsi sajust ikreiz, kad vēlēsies samontēt video ar labākajiem spēļu momentiem.

Videokarte

Grafiskās kartes izvēle nebija no vieglākajām. Centos budžetā ietilpināt GeForce RTX 3080 Ti, tomēr tas nekādi neizdevās, neizjaucot balansu citos sistēmas mezglos. Savukārt parastās RTX 3080 veiktspēja nelikās pietiekama kārtīgam 4K gaming datoram. Cenas ziņā pa vidu starp abām GeForce kartēm iekārtojusies Radeon RX 6900 XT, kura nopērkama jau sākot no 1149 EUR. Par spīti manai zaļajai pārliecībai, tieši šī AMD Radeon videokarte neapstrīdami ir optimālākā izvēle dotajā cenu kategorijā, jo vairākos rādītājos tā konkurē un pat pārspēj GeForce RTX 3090.

kam piemērots?

Šāds €2500 vērts dators bez grūtībām sagremos visas esošās un pāris tuvāko gadu laikā gaidāmās datorspēlēs visaugstākajā kvalitātē, sākot no 1080p līdz 4K izšķirtspējai. Ja sistēmu komplektē speciāli virtuālajai realitātei, tad advancētāko briļļu īpašniekiem rekomendēju piemaksāt un aizstāt RX 6900 XT ar RTX 3080 Ti, kura atsevišķās ne pārāk labi optimizētās VR spēlēs var uzrādīt par 35-40% labāku veiktspēju.

Ja meklē gaming datoru par demokrātisku cenu modernu datorspēļu spēlēšanai 1080p izšķirtspējā un populārākajām e-sporta spēlēm uz 144Hz+ monitora – izvēlies Intel Core i3 Gen12 GMNG (DDR4) sistēmu.

Ja jūsmo par augstu grafisko kvalitāti datorspēlēs uz 2K un augstākas izšķirtspējas monitora, un tev jau ir vai drīzumā plāno iegādāties VR brilles – dators Intel Core i5 Gen12 GMNG (DDR4) nodrošina teicamu balansu starp cenu un veiktspēju.

Ja meklē datoru, kas pārliecinoši un uz visaugstākajiem iestatījumiem pavilks jebkuru spēli 4K izšķirtspējā un ar VR brillēm, tad mūsu Intel Core i7 Gen12 GMNG (DDR4) datorkomplekts ir domāts tieši tev!

Ceru, ka šis raksts tev palīdzēja vieglāk orientēties jauna gaming datora izvēles labirintos. Ja meklē labāko datoru spēlēm citā cenu kategorijā, vai nepieciešams risinājums savādākam pielietojumam, droši sūti e-pastu uz info@dateks.lv – mēs ar kolēģiem palīdzēsim atrast optimālāko risinājumu tieši tavām vajadzībām!

P.S. Atgādinu, ka ikviens Dateks.lv pasūtīts datorkomplekts tiek sakomplektēts un piegādāts bez papildus maksas!

Daži no mūsu darbiem:

 

Sorosizmi

vara bungas: Patīk kādam Soross vai nepatīk, viņš ir ietekmīgs reptiloīds, kurš piedalījās tāda ekonomiskā modeļa definēšanā, kurā mēs līdz šim ne pārāk slikti dzīvojām. Nu, vecā ķirzaka vairs nesmaida, bet mēģina pateikt mums kaut ko svarīgu. Pēdējais laiks viņam, iespējams.

[..] Today China and Russia present the greatest threat to open society. I have pondered long and hard why that should have happened. I found part of the answer in the rapid development of digital technology, especially artificial intelligence. In theory, AI ought to be politically neutral: it can be used for good or bad. But in practice the effect is asymmetric. AI is particularly good at producing instruments of control that help repressive regimes and endanger open societies. [..]

Mēs varam apturēt AI attīstību? Nevaram. Tātad, saskaņā ar Sorosu, galvenie ieguvēji no tā būs totalitārie režīmi.

[..] Xi can’t afford to come clean because he is at a very delicate moment in his career. His second term in office expires in the fall of 2022 and he wants to be appointed to an unprecedented third term, eventually making him ruler for life. He has carefully choreographed a process that would allow him to fulfill his life’s ambition, and everything must be subordinated to this goal.  [..]

Jā, uz visu, ko šobrīd dara vai nedara CN jāskatās no Xi pārvēlēšanas perspektīvas rakursa. Formāli viņam nebija tiesību uz 3.termiņu, bet ļoti to gribējās. Katrs Xi solis bija pakārtots šim mērķim un nu tas ir tik tuvu kā ĶKP XX kongress. Rudenī redzēsim pavisam citu Xi, vai neredzēsim Xi pavisam. Turpretī Makrons jau ir brīvs kā saplāksnis virs Parīzes, trešais termiņš nedraud, var darīt visu, ko uzskata par pareizu. Viņš jau piesolīja UA dalību ES pēc 15-20 gadiem, aizmirstot piebilst “ja no tās kaut kas paliks pāri”.

[..] Europe’s dependence on Russian fossil fuels remains excessive, due largely to the mercantilist policies pursued by former Chancellor Angela Merkel. She had made special deals with Russia for the supply of gas and made China Germany’s largest export market. That made Germany the best performing economy in Europe but now there is a heavy price to pay. [..]

Soross saka, ka ES atkarību no RU veicināja Merkeles merkantīlā politika, kas padarīja DE un RU ekonomiski spēcīgākas par ko tagad maksā ar asinīm UA. Grūti iebilst. Bet pats viņš pie tā ir pilicis roku.

[..] The best and perhaps only way to preserve our civilization is to defeat Putin as soon as possible. That’s the bottom line.[..]

avots

Laikam esmu kļuvis mazliet sorosīts, vai Soross mainījis krāsu.

VID vadītāja: Kara apstākļos dienesta darbiniekus rotēt nevar

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku rotācijas kara apstākļos nevar notikt. To, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

60 gadu vecumā miris grupas «Depeche Mode» dalībnieks Endijs Flečers

60 gadu vecumā miris populārās britu elektroniskās mūzikas grupas "Depeche Mode" taustiņinstrumentālists un dibinātājs Endijs Flečers, liecina grupas paziņojums sociālajos tīklos.

Škoda Karoq - vēl foršāks kā iepriekš

Man likās, ka tik tikko jau es braucu ar Karoq. Tas gan bija Scout versijā. Bet tad nodomāju, ka droši vien tas bija Kamiq nevis Karoq, jo vienmēr jaucu šos abus modeļus. Tagad apskatījos - nē, tas tomēr bija Karoq, bet tas bija pirms trīs gadiem! Es nespēju šo skrienošo laiku…

Karoq tagad ir atjaunināts ar dažādiem vizuāliem un citiem sīkumiem. Te nav nekā dramatiska, viss ir rāmi un prātīgi. Mūsu auto ir SportLine, kas nozīmē vēl stilīgākas vizuālās detaļas, plānākas riepas, dažādus akcentus. Gaitas ziņā gan SportLine no parastā neatšķiras. Un tas ir labi. Man šķiet. Jo auto brauc ļoti patīkami. Ne tas kratās, ne ir ciets, ne tas gāžas. Tas vienkārši ir ļoti patīkams. Reti kad gadās tādi auto, kam tik harmoniski saskan jauda, gaita un uzvedība. Vienkārši iekāp un brauc. Kā jau Škodā. Tiesa, dažkārt arī Škodas tiek drusku sapurgātas.

1.5 litru dzinējs un septiņpakāpju automāts. Interesanti, ka pārnesumu svira ir lielā, mehāniskā. Šeit vēl nav mazais elektroniskais puļķītis kā daudziem citiem auto. Gribētos, lai mazāk vietas aizņem.

Dzinējs ir atsaucīgs un elastīgs. Kā ierasts es lielāko daļu ceļa braucu Eco rēžīmā. Bet brīžiem pārslēdzos uz Sportu. Izmaiņas ir labi jūtamas. Protams, auto nekļūs par kartingu, bet tas kļūst daudz atsaucīgāks un ātrāk reaģē. Reizēm noder, lai izkļūtu no čammīgas pilsētas satiksmes vai vienkārši “pavēdinātu galvu”.

Viens gan mani kaitina. Braukšanas režīmu pārslēgšana. Pirmkārt, auto vienmēr aizmirst iepriekš lietoto režīmu un pie katras startēšanas atgriežas Normālajā režīmā. Tas dikti kaitina. Ja reiz es izvēlējos, tad gribu to lietot līdz atkal izlemšu mainīt. Un otra lieta ir paši tie režīmi. Es arvien nesaprotu kāpēc vajag četrus dažādus, ja pilnīgi pietiktu ar Eco/Sport pārslēgšanas opciju.

Man nez kāpēc likās, ka Karoq ir samērā maziņš. Tomēr nē, tas ir ļoti ietilpīgs. Es bez bēdu varu iesēsties “aiz sevis” un justies ērti. Protams, Kodiaq ir l Lasīt tālāk →

Meistardarbnīcas bērniem ar mākslinieci Līgu Spundi "Ekrāns un bērns"

Sestdien, 28. maijā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Rīgas mākslas telpā, Kungu ielā 3 ģimenes un bērni no 8 līdz 12 gadu vecumam aicināti piedalīties radošajās darbnīcās ar mākslinieci Līgu Spundi.

Enzīmu ābece. Kad un kāpēc tos lietot?

Cilvēka organisma šūnās ir enzīmi, ko pazīstam arī kā fermentus. Noteikti enzīmi ir iesaistīti gremošanas sistēmas darbā, ir tādi enzīmi, kas svarīgi imūnsistēmai, un tādi, kas iesaistās iekaisuma procesa samazināšanā. Tiesa, dažkārt šie dabiskie bioķīmiskie procesi nenorit pietiekami labi un ir vajadzība enzīmus uzņemt papildus. “Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone skaidro: “Organismā enzīmi tiek sintezēti […]

The post Enzīmu ābece. Kad un kāpēc tos lietot? first appeared on cukursaldi.lv.

Tamperei un Rīgai apstiprina 2023. gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas tiesības

Somijas pilsētas Tamperes un Rīgas kopīgajai kandidatūrai Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongresā kā vienīgajai pretendentei piektdien piešķīra tiesības uzņemt 2023. gada pasaules čempionātu, liecina IIHF informācija.

Līgatnes dabas taku aļņu mātei Mirgai piedzimis mazulis

Ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime – aļņu mātei Mirgai piedzimis mazulis. Alnēns ir mēnesi vecs, tam vēl nav dots vārds, jo pagaidām nav zināms tā dzimums, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP), norādot, ka nebrīvē turēt aļņus ir grūti, tādēļ katra mazuļa dzimšana ir liels notikums.

Žurkas apsēdušas daudzdzīvokļu māju. Ko iesākt

Ja daudzdzīvokļu namā pamanītas žurkas, jāvēršas pie namu apsaimniekotāja, kura pienākums ir reizi ceturksnī veikt deratizāciju. Svarīgi, ka atkritumu konteineri atrodas ārpus mājas, ir slēgti un to apkārtne ir sakopta. Ja uz sūdzībām netiek reaģēts, jāvēršas pie Veselības inspekcijas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāve Una Grenēvica un Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja Ilona Drišļuka.

Modernizētais Volkswagen T-Roc – vai tiešām vācieši ieklausās?

Es varu godīgi atzīties, ka mēs tā azartiski neaizraujamies ar modernizēto modeļu apskatiem. Iemesls ir itin vienkāršs – izmaiņas atjauninātajos auto reti ir tik kardinālas un pamanāmas, lai būtu vērts iespringt. Mēs auto modernizētās versijas apskatām tad, ja ar pamata auto nav braukts. Bet ne vienmēr. Kad mums piedāvāja uz nedēļu izmēģināt modernizēto Volkswagen T-Roc, es mazliet papētīju un sapratu, ka šis nav “parastais” stāsts. T-Roc līdzīgi kā Tiguan neizskatās pēc modernizācijas, bet jauna auto. Turklāt, arī interjers ir ieguvis izmaiņas. Šīs varbūt var nosaukt pat par tik kardinālām izmaiņām, lai būtu vērts modernizēto modeli apskatīt.

Kas tad ir tas kardināli jaunais?

Jau vizuāli varam pamanīt LED priekšējos lukturus ar hromētām uzlikām, ko papildina pilnā LED līnija. Otrā uzreiz pamanāmā lieta ir LED dienas gaitas lukturi un priekšējā bufera forma. Nav apdalīta arī aizmugurējā daļa – Tiguan pielīdzināts dizains un īpaši aptumšoti LED lukturi. Ja aizmugures dizains nav mana tējas krūze, tad seja ir dikti glīta. Apvienojam to visu ar kādu no astoņām izvēles virsbūves krāsām un kontrasta jumta krāsu, un rezultāts pavisam nav slikts.

Kaut interjers nav piedzīvojis izteiktākas izmaiņas, ir viens redzams jauninājums. Uzreiz minēšu, ka man personīgi tas nepatīk. Precīzāk – man nepatīk ekrāns. Es saprotu, ka tagad ir ļoti trendīgi info-izklaides ekrānus veidot kā atsevišķas vienības, bet man tieši patika, ka VW ekrāni vienmēr ir bijuši integrēti. Izbīdītais info-izklaides ekrāns ir kā mobilais telefons – lai tas izskatītos labi, telefonam ir jābūt pietiekami plānam, ar mazām malām apkārt ekrānam un tamlīdzīgi. Un šeit ar T-Roc ir nelielas auzas, jo VW ir pamanījies uzstādīt vecu “Android”. Pats ekrāns mums ir ierastais, kas ir ar pietiekami augstu izšķirtspēju, labu detalizāciju un krāsām, bet rāmis apkārt ir “nozagts” no korejiešu auto. Ja mēs noslēptu jaunā dizaina VW zīmi no stūres rata, tad ļoti viegli varētu sajaukt valstis. Hyundai, tas Tu? Pati sistēma ir moderna un vieda, straumīga un bezvadīga ar Apple CarPlay un Android Auto atbalstu. Tik tas rāmis.

Viss pārējais ir moderns un pieturas aktuālo jau atjaunināto modeļu specifikai. Ja jaunā un patiešām glītā skārienjūtīgās vadības klimata kontrole ir forša, tad skārienjūtīga vadība uz stūres vēl ir jāpilnveido. Pats stūres rats R-Line modeļiem ir lielisks – materiālu un izmēra ir kā naglai pa galvu.

Volkswagen ieklausās savos patērētājos. Cerams. Ja agrāk ādas imitācijas panelis nebija iedomājams pat Arteon, tad T-Roc tāds ir. Praktiski vispār vairs nav izteikti lētas plastmasas, visa apdare ir kārtu labāka. Vai vēl ir ko pilnveidot? Noteikti, bet es esmu patīkami pārsteigts.

Kaut sēdekļus rotā sportiskās R emblēmas, tie ir vairāk komfortabli kā sportiski, kas ir pareizais mērķis šim auto. Piebildīšu gan, ka T-Roc ir iegādājams arī pavisam trakā 300 Zs versijā, kur sēdekļi ir sportiskāki. T-Roc nav Phaeton limuzīns, tāpēc izstiept kājas aizmugurē tā īsti nevarēs, bet salons ir pietiekami plašs, lai pat ilgstošos braucienos aizmugurējos sēdekļos pieaugušais varētu justies labi. Papildus T-Roc Style apdares versijā ir pieejami ergoActive sēdekļi, kas ir aprīkots ar elektrisko jostas vietas balstu kopā ar masāžas funkciju. Standartā sēdekļi ir ar velūra polsterējumu, bet, ja vēlaties vēl vairāk komforta, izvēlieties elektriski regulējamus pilnībā jaunā dizaina ādas sēdekļus, kas regulējami 14 pozīcijās. Zaļi un ne tik zaļi, bet ir izvēle.

Bagāžas nodalījums mani pārsteidza, jo no pirmā acu skatiena šķita, ka vairāk par ratiem tur ielikt nevarēs. Noņemot plauktu, kuru gan diemžēl bagāžnieka grīdā paslēpt nevar, man izdevās ielikt lielos ratus, 2 čemodānus un neskaitāmus maisiņus ar dažādām bērnu lietām. Vizuāli neizskatījās, ka es to varēšu paveikt.

Vai ir arī jauni dzinēji?

Īsā atbilde – nē. Garā atbilde – ir dažādi atjauninājumi. Pirmkārt jau Latvijā T-Roc vairs nav dabūjams ar 1.0 trīs cilindru dzinēju. Tas lai paliek mazākiem VW. Palikuši ir tikai četru cilindru dzinēji, kas, manuprāt, šāda izmēra auto ir pareizs lēmums. 1.5 litru benzīna dzinējs attīsta 150 Zs (250 Nm) un tas ir pieejams kā sešu ātrumu manuālās kārbas versijā, tā arī, protams, ar septiņu ātrumu DSG. Divu litru dzinējs attīsta 190 Zs (320 Nm) un ir pieejams tikai ar DSG un 4Motion pilnpiedziņu. Protams, neaizmirstam par R ar 300 Zs (400 Nm), kas arī ir pieejams tikai DSG un pilnpiedziņas variantā, loģiski.

Dīzeļdzinējs ir viens – divu litru ar 150 Zs (360 Nm), kas ir pieejams visās iespējamajās variācijās. Proti, ar sešu ātrumu manuālo, septiņu ātrumu DSG, priekšpiedziņu un 4Motion pilnpiedziņu. Es gan runāju tikai par Baltijas pieejamību, realitātē dzinēji ir vēl arī citi.

Brauc arī labāk?

Man bija lieliska iespēju veselu nedēļu pavadīt T-Roc, kur es auto izmantoju savās ikdienas gaitās. Kopā nobraucu savus klasiskos 500 km, lai manam viedoklim ir arī kaut kāds segums. Lai arī kas būtu VW veiksmes stāsts, tas ir viņu 1.5 litru dzinējs. 150 Zs neizklausās vājprātīgi daudz, un es iepriekš esmu apgalvojis, ka “normālai” un ērtai auto lietošanai būtu nepieciešams ap 200 Zs, bet šis 1.5 dzinējs mani pārsteidz. Pirmkārt jau tas nebrauc kā 150 Zs dzinējs. Noteikti pie vainas ir arī lieliskā savienība ar DSG ātrumkārbu. Un nē – tā nav tikai T-Roc īpatnība, ir tikpat labi arī citos grupas modeļos un pat daudz lielākajā Tiguan. Tur gan ir mazliet “pa īsu” pavisam foršai gaitai, bet T-Roc viss ir labi. Ja es, teiksim, T-Roc lietotu tikai savās ikdienas gaitās ar retiem izbraukumiem ar ģimeni, es nemaz 2.0 virzienā neskatītos. Tas, manuprāt, ir labs kompliments dzinējam.

Uzreiz gan jāatzīst, ka 1.5 dzinējs nav super ekonomisks. Ja tā var teikt. Es vien 100 kilometrus nobraucu pa šoseju, pārējos atstājot tipiskajā Rīgas lēnajā rīta un vakara satiksmē. Pēc nedēļas es auto atgriezu ar 7.5 litru uz 100 kilometriem vidējo patēriņu. Kaut brošūra nesola stipri zemāku patēriņu, es gribētu šo ciparu redzēt 7 litru robežās. Nu ja mēs runājam par priekšpiedziņu ar automātu. Vai 7.5 ir daudz? Nē, bet gribas mazāk.

Izmēģinājuma auto ir sportiskajā R-Line komplektācijā ar 19 collu diskiem, kas no paša sākuma manī radīja šaubas par komfortu. Jā, arī gaitas ziņā T-Roc nav nekāds Phaeton, bet ir daudz labāk par to, kā es personīgi sagaidīju. Rīgas centra “neceļi” un bruģis tajā skaitā nav problēma, tos auto pārvar ar pārsteidzošu vieglumu. Ja man ir jāatrod, kur piesieties, tad tie ir ātruma vaļņi jeb “gulošie policisti” – pārbraucot mazliet ātrāk valni ritenis tiek pārāk daudz izsists. Tā ir zināma VAG “problēma” visiem auto bez adaptīvās balstiekārtas.

Pilsētas satiksmē un ātrumā dažbrīd pat šķiet, ka T-Roc ir ticis pie akustiskajiem stikliem, jo interjers ir neticami kluss. Šosejas ātrumā lielie spoguļi šķiet ir vienīgais papildus trokšņa radītājs, bet arī šis ir normas robežās. Iepriekšējā modelī “kraukšķošie” plastmasas paneļi? Tā visa vairs nav.

Lai arī man nepatīk info-izklaides ekrāna izpildījums, man ir jāatzīst, ka skatīties un operēt ar to ir kļuvis vieglāk, jo ekrāns ir acu augstumā. Un jā, es vēljoprojām saku, ka Volkswagen info-izklaides sistēmas vadība ir pārlieku sarežģīta un pie UX ir jāpiestrādā. Ja jau mēs pieskārāmies izklaides sadaļai – lai arī ko VW ir izdarījis ar bāzes audio sistēmu, tā skan pārsteidzoši labi. Tik labi, ka lielākai daļa patērētāju Beats virzienā nemaz nav jāskatās.

Cenā ir inflācijas ietekme?

Jā. Pagājušo reizi par T-Roc cenām mēs runājām pirms 5 gadiem, tāpēc nav īsti adekvāti runāt par to, ka modernizētais auto maksā dārgāk. Jāatzīst gan, ka ir interesanti salīdzināt. Iepriekš es teicu, ka “pati dārgākā komplektācija sasniedz gandrīz 32 tūkstošus EUR.” Tagad tie jau ir 38 tūkstoši EUR, kas gan ir tikai par 15% vairāk. Pat patēriņa cenu pārmaiņas ir augstākas. Labs darbiņš Volkswagen, labs darbiņš.

Labi, izanalizējam aktuālās cenas. Kā jau ierasts, sākam ar izgriezumu no cenu lapas:

Kā varam redzēt, modernizētais Volkswagen T-Roc sākas no 28 tūkstošiem EUR par vienkāršāko 1.5 litru benzīna versiju ar manuālo ātrumkārbu Life komplektācijā. Tas, ko Jūs gribat, ir vismaz Style komplektācija, ka sākas no 30 tūkstošiem par benzīna un 32 tūkstošiem par dīzeļdzinēja versiju. R-Line ir pieejama tikai ar automātisko ātrumkārbu un no nepilniem 33 tūkstošiem EUR.

Pēcvārds

Latvija ir ļoti specifisks tirgus, kur populārākais un pārdotākais jaunais BMW ir X5, kas ir liels auto. Mēs vēl neesam tikuši galā ar PSRS domāšanu, bet paliek labāk. Volkswagen radīja savu mazāko krosoveru T-Cross, kas ir veiksmes stāsts lielā daļā Eiropas rietumu valstu, bet ne pie mums. Latvijā daudz populārāks ir T-Roc, bet vēl populārāks ir Tiguan, kas atkal jau ir diezgan liels auto. T-Roc ir izteikti veiksmīgs izmērs, lai tas būtu piemērots kā vienam braucējam, kam patīk nedaudz paaugstināti auto, gan nelielai ģimenei, kas to lietos arī piekrāmētu līdz lūpai. Veiksmīgs izmērs, veiksmīgs dzinējs un saprātīga cena – tas ir auto saprātīgiem cilvēkiem, kam nekas neviena nav jāpierāda.

Eksperts: 20% gūto traumu skaits ar elektrisko skrejriteni – smagas; jāstiprina atbildīga braukšanas kultūra

Eksperts: 20% gūto traumu skaits ar elektrisko skrejriteni - smagas; jāstiprina atbildīga braukšanas kultūra

Pieaugot tendencei izvēlēties alternatīvos transportlīdzekļus mobilitātes kāpināšanai un ilgtspējīgam dzīvesveidam, saglabājas interese gan par elektriskajiem skrejriteņiem, gan satiksmē pievienojušies elektriskie velosipēdi. Vienlaikus eksperti norāda, ka, pilsētvidē ienākot jauniem transportlīdzekļiem, jāstiprina gan braukšanas prasmes, gan arī kultūra, jo, piemēram, braucot ar elektrisko skrejriteni, 20% gadījumu gūtās traumas ir smagas. Tirdzniecības centrs internetā 220.lv kopā ar Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galveno ārstu Uģi Zariņu skaidro, kas ir biežākie iemesli šādai statistikai, kā izvairīties no negadījumiem un – kā braukt ar alternatīvajiem transportlīdzekļiem atbildīgi, neapdraudot sevi un apkārtējos.

Salīdzinot ar pagājušā gada maija mēnesi, šogad ar elektrisko skrejriteni gūto traumu skaits nedēļā ir pieaudzis pat par 30%, liecina Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas dati.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš skaidro, ka traumas visbiežāk gūtas braucot ar nomātiem elektriskajiem skrejriteņiem, nevis pašu iegādātajiem braucamrīkiem. Turpina U. Zariņš: “Pārsvarā traumas tiek gūtas pārvietojoties pa ielām, nevis atpūšoties stadionos vai skeitparkos, kur ar šiem pārvietošanās līdzekļiem ir atrasties visdrošāk. Turklāt mūsu novērojumi pēc pacientu teiktā liecina, ka pārsvarā cilvēki slimnīcā nonāk pēc brauciena ar nomas e-skrejriteņiem. Šiem pacientiem ļoti bieži nav atbilstošas pieredzes, uzskatot, ka pārvietošanās ir gana vienkārša, bet diemžēl rezultātā tiek gūta nopietna trauma.”

Ārsts uzsver, ka parasti pacienti atzīst, ka trauma ir gūta, jo ir bijis pārāk liels ātrums, braucamrīks ir trāpījis nelielā bedrītē vai uz ceļa ir bijis akmens. Fiksēti arī gadījumi, kad sanācis nobraukt no ietves, kā arī pārvietošanās notikusi alkohola reibumā. Pārsvarā traumas gūst gan vecāko klašu skolēni, gan arī iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 40 gadiem, tikmēr senioriem nav raksturīgi iegūt traumas, braucot ar mobilajiem ielu pārvietošanās līdzekļiem.

U. Zariņš norāda, ka traumas, kas ir gūtas, pārvietojoties ar skrituļslidām, skeitborda dēļiem vai velosipēdiem, ir krietni mazāk nekā ar skrejriteņiem. Traumas, kas gūtas pārvietojoties ar e-skrejriteņiem, var iedalīt divās lielās grupās – vieglās, kā nobrāzumi un sasitumi, un smagās traumas, ko veido aptuveni 20% no visiem gadījumiem. Visbiežāk tās ir nepieciešams ārstēt slimnīcā un operēt – tie ir gan kaulu lūzumi ar nobīdi, kur ir nepieciešami implanti, prasot ilgstošu ārstēšanu, gan pamatīgi lūzumi ar locītavas iesaisti, kam sekas var būt paliekošas uz visu mūžu, piemēram, ierobežots kustību apjoms locītavā vai hroniskas sāpes.

Alternatīvie transportlīdzekļi – skrejriteņiem pievienojas e-velosipēdi

Raksturojot pieprasījumu pēc elektriskajiem skrejriteņiem e-komercijā, šogad, salīdzinot ar aizvadīto gadu, pirkumu skaita ziņā apjomi ir nedaudz samazinājušies, ko varētu skaidrot ar inflāciju, vēso pavasari, nomas skrejriteņu servisu pieaugumu, kā arī paradumu maiņu, pēc striktajiem pandēmijas ierobežojumiem atkal atsākot pārvietošanos sabiedriskajos transportos. Pircēji, kuri izvēlas iegādāties elektriskos skrejriteņus, priekšroku dod skrejriteņiem ar jaudu 350W/500W, kamēr iepriekš populārāki bija skrejriteņi ar 250W jaudu. Var secināt, ka pircēji, kuri jau ir izmēģinājuši sākuma līmeņa elektriskos skrejriteņus, uzlabojot savas braukšanas prasmes, iegādājas skrejriteņus ar lielāku jaudu.

Kārlis Ozols, 220.lv marketplace pārdošanas vadītājs stāsta, ka elektrisko skrejriteņu plašāka izmantošana aizsākās jau pirms aptuveni 3-5 gadiem, pieaugot interesei par zaļo dzīvesveidu, kā arī finansiāli izdevīgāku un mobilāku pārvietošanos pilsētvidē. Tomēr tendences nomaina viena otru un šobrīd aktuālāki nekā pērn ir elektriskie velosipēdi.

Turpina K. Ozols: “Nenoliedzami elektriskie skrejriteņi ar savu funkcionalitāti ir iemantojuši lielu popularitāti, un ceļu satiksme bez šiem transportlīdzekļiem vairs nav iedomājama. Tomēr tehnoloģijām un paradumiem mainoties, tirgū ienāk jaunas tendences, kas pašreiz sāk atainoties arī Latvijas tirgū. Šogad, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, par 31% ir auguši e-velosipēdu pārdošanas apjomi. Pirms aptuveni diviem gadiem pirmie e-velosipēdi ienāca mūsu sortimentā, bet tikai šogad redzam īpaši pastiprinātu interesi. Vienlaikus jāuzsver, ka jebkurš transportlīdzeklis prasa atbildību, tāpēc neatkarīgi no transportlīdzekļa veida, aicinām ikvienu rūpēties par drošību, izvēloties personīgos aizsardzības līdzekļus, pareizu ātrumu un – cienot citus satiksmes dalībniekus.”

Runājot par drošību uz trotuāra vai velosipēdistu joslas, ārsts U. Zariņš atgādina, ka, braucot ar elektrisko skrejriteni vai elektrisko velosipēdu, ir jāpārvietojas pārdomāti un transportam paredzētās vietās, jāizmanto sertificētus individuālos aizsardzības līdzekļus, vismaz ķiveri, ceļu sargus, piemērotu apģērbu, kā arī noteikti nedrīkst izmantot jebkādu pārvietošanās līdzekli, atrodoties alkohola reibumā.

Par “PHH Group”

“PHH Group” ir lielākais e-tirdzniecības uzņēmums Baltijas valstīs un Somijā. Grupa tika izveidota, apvienojot Lietuvā, Latvijā un Igaunijā bāzēto “Pigu Grupu” ar Somijas un Igaunijas mazumtirdzniecības gigantu “Hobby Hall”. “PHH Group” pārvalda e-veikalus un tirdzniecības platformas Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Grupas e-komercijas platformas “Pigu.lt”, “220.lv” un “Kaup24.ee” sortimentu veido vairāk nekā 4000 pārdevēju preces, piedāvājot aptuveni 2 miljonus lielu preču sortimentu. Grupas pārvaldītās vietnes apmeklē aptuveni 150 miljoni pircēju gadā.

Ceļa sākumā, lai rāptos ārā no dziļās medikamentu nepieejamības bedres

Saskaņā ar starptautisko pārskatu par inovatīvo medikamentu pieejamību un kompensāciju 2017.-2020.gada periodā, Latvijas kompensējamo zāļu sarakstā pievienoti vēl 28 jaunākās paaudzes medikamenti, pirmo reizi vēsturē apsteidzot Lietuvu, kur reģistrēti 26 patentēti produkti no šajā laikā Eiropā reģistrētajiem 160 medikamentiem. Tomēr Latvija joprojām krietni atpaliek no Igaunijas, kur pacientiem pieejams 41 jaunais medikaments, un Eiropas vidējā rādītāja, kas ir 74. Latvijā inovatīvo medikamentu pieejamības nodrošināšanā ledus visbeidzot ir sakustējies, tomēr esam tikai ceļa sākumā, lai rāptos ārā no dziļas bedres.

Ikgadējā Eiropas farmācijas rūpniecības un asociācijas federācijas (EFPIA) pārskatā par inovatīvo medikamentu pieejamību un kompensāciju 2017.-2020.gada periodā (Patients W.A.I.T.Indicator 2021), Latvija Eiropas līmenī ierindojas par pāris pozīcijām augstāk, nekā iepriekš. Līdz gada 1. janvārim Eiropā no 2017. līdz 2020. gadam tika reģistrēti 160 jauni medikamenti, no kuriem Latvijas pacientiem ir pieejami 28.

Pacientiem labvēlīgākā situācija ir Vācijā, kur faktiski tiek nodrošināta pieeja gandrīz visiem jaunajiem produktiem, kurus zinātnieki ir izgudrojuši – Vācijā no 160 jaunākās paaudzes medikamentiem pārskata periodā ir pieejami 147, Eiropas vidējam rādītājam esot 74.

Turklāt Vācija ierindojas arī pirmajā vietā attiecībā uz laiku, cik ilgi pacientiem ir jāgaida pieeja jaunajam medikamentam, gaidīšanas laikam esot 133 dienu robežās.

Aizvadītajos gados ir ieguldīts intensīvs un aktīvs darbs, lai Latvija spētu nodrošināt saviem pacientiem aizvien jaunākus medikamentus iespējami lielākā apjomā un īsākā laikā. Pēdējo trīs gadu laikā ir trīskāršots inovatīvo medikamentu skaits, kas ir iekļauts kompensējamo zāļu sarakstā, savukārt gaidīšanas laiks, cik pacientiem jāgaida līdz jaunākajām zālēm kopš to apstiprināšanas un reģistrācijas Eiropā, ir sarucis no vairāk kā 900 dienām līdz 627. Pie sasniegtā apstāties nedrīkst, jo ir vēl daudz darāmā, lai mēs sasniegtu Eiropas vidējos rādītājus jaunākās paaudzes medikamentu pieejamībā, bet nevar noliegt, ka visbeidzot lēmumu pieņēmēju vidū ledus ir sakustējies.

Onkoloģiskajiem pacientiem nav pieejami 83% no jaunajiem reģistrētajiem produktiem

Par to, ka vajadzības un darāmā inovatīvo zāļu pieejamības veicināšanā Latvijā ir daudz, liecina datu analīze par dažādu slimību grupām. Pārskata periodā secināts, ka onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā nav pieejami 83% no jaunajiem reģistrētajiem medikamentiem, sliktākā pozīcijās esot tikai pacientiem Kazahstānā, kur nav pieejami 95% inovatīvo medikamentu. Tiesa gan, situācija varētu mainīties, analizējot jau šim gadam piešķirto papildus finansējumu vairāk nekā 20 miljonu eiro apjomā, kas noteikti uzlabos Latvijas situāciju jau nākamajā pārskata ziņojumā.

Vienlaikus kopumā ir diezgan precīzi teikts, ka Latvijas zemais punkts jeb bedre no kuras kopīgiem spēkiem jāizkāpj, lai pietuvotos Eiropas vidējiem rādītājiem vai vismaz kaimiņu igauņu indikatoriem attiecībā uz inovatīvo zāļu pieejamību, ir samērā dziļa. Tomēr gribu uzsvērt, ka ir divas un abas nosacīti labas ziņas. Pirmkārt, mēs no šīs bedres rāpjamies ārā, lai arī lēni. Otrkārt, turpinot sākto kursu arī nākamajā gadā,  mēs tuvākajos divos līdz trīs gados noķersim kaimiņus un pacientiem spēsim nodrošināt viņu situācijai efektīvākos medikamentu.

Saskaņā ar Nacionālā Veselības dienesta apkopoto informāciju un izvirzītajām prioritātēm, 2023. gadam indikatīvi nepieciešami 99 miljoni eiro, kas tiktu novirzīti jaunu zāļu iekļaušanai un kompensācijas paplašināšanai, medikamentu kompensācijas apmēra palielināšanai, medicīniskajām ierīcēm, reto slimību ārstēšanai, jaunu diagnožu iekļaušanai, unikālo pacientu skaita pieauguma nosegšanai esošajām diagnozēm un pacientu līdzmaksājumu samazināšanai.

Vajadzības un nepieciešamais finansējums ir skaidrs, tomēr vienlaikus ir arī loģiski saprotams, ka tas pilnā apjomā nevar tikt apmierinātas, jo uz aprīļa mēnesi fiskālā telpa, ap kuru politiķi var risināt problēmas, ir aptuveni 150 miljoni eiro. Uzlabojoties situācijai ekonomikā, šis cipars līdz rudenim var, protams, mainīties, bet ārpus iekšējās un ārējās drošības stiprināšanas vajadzībām, kas ir absolūta prioritāte, ir būtiski neaizmirst arī par mūsu pacientiem, lai cilvēkiem ir pieejami pēc iespējas jaunāki un efektīvāki medikamenti, jo es neuzskatu, ka mūsu cilvēki jebkurā formā ir pelnījuši mazāk kā mūsu kaimiņi. 

Saskaņā ar pētījumu centra IQVIA datiem Latvijā kompensējamo zāļu sarakstā 2021. gada 1. septembrī bija pieejami 80 inovatīvi medikamenti ar prognozi šim gadam sasniegt jau 95 produktus, kas būs visu laiku vēsturiski augstākais rādītājs, kopš datu apkopošanas. Precīza informācija tiks publicēta rudenī.

 

Autors ir Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktors

The post Ceļa sākumā, lai rāptos ārā no dziļās medikamentu nepieejamības bedres appeared first on IR.lv.

27. maijā vārda dienu svin Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Kalendārā neiekļautie vārdi: Aglikerija, Dzidrīte, Glikerija, Guneta, Gunitra, Lora, Lorands, Loransa, Loreina, Lorena, Lorēna, Lorens, Lorensa, Lorenss, Lorenta, Lorete, Lorija, Lorijs, Lorika, Lorina, Lorīna, Lorita.

Cik sodus vienā dienā var saņemt par fotoradara «noķertu» auto bez OCTA vai apskates?

Latvijā ir aptuveni 100 stacionārie fotoradari, kuri fiksē pārkāpumus ceļu satiksmē, un Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" skatītājai ir jautājums – vai dienas laikā var saņemt pat piecus un desmit sodus par vienu un to pašu pārkāpumu – ja automašīnai nav derīgas Obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas polises (OCTA) vai izietas apskates, un fotoradars šo faktu piefiksē. VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcijā" (CSDD) skaidroja – teorētiski šāda iespēja pastāv, taču jābūt ļoti bravūrīgam, lai dzīvē tas tā arī notiktu.

SELL forumā pārspriesti vairāki nozīmīgi jautājumi sacensību kvalitātes paaugstināšanai

No 20. līdz 22.maijam Rīgā, Ogrē un Tukuma apkaimē norisinājās 37. SELL Studentu spēles, kas Latvijā vienkopus pulcēja nedaudz vairāk kā 1100 dalībnieku no piecām valstīm. Lūkojot paaugstināt SELL Studentu spēļu kvalitāti, paralēli sacensībām arī tika aizvadīts SELL forums.

Ierasti SELL forumā piedalās četru rīkotājvalstu – Somija, Igaunija, Lietuva, Latvija – studentu sporta pārstāvji. Šogad tajā piedalījās arī Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) viceprezidents Marians Dimalskis un arī Eiropas Universitāšu sporta asociācijas (EUSA) viceprezidents Haris Pavletičs.

Pēc ievada diskusijas SELL foruma dalībnieki apsprieda vairākus nozīmīgus tematus, piemēram, vienotas reģistrācijas sistēmas izveide, dalības maksas un sacensību izmaksu samazināšana, sacensību programma u.c.

“Foruma laikā iztirzājām četrus nozīmīgus tematus. Vienotas akreditācijas sistēmas iegāde, lai visās SELL Studentu spēlēs nodrošinātu vienādu pieeju dalībnieku reģistrācijā. Finansiālie aspekti, jo sacensību rīkošana ir palikusi dārgāka un nepieciešams meklēt papildu stabilu finansējuma avotu. Tāpat zem šī temata liekama arī dalības maksa,” par aizvadīto SELL forumu stāstīja LASS prezidente Agita Ābele.

“Ar foruma dalībniekiem pārrunājām arī SELL Studentu spēļu sacensību programmu izveidi, jo ir jāiet līdzi laikam un jāiekļauj daži jauni sporta veida, tai pat laikā saglabājot vairākus esošos sporta veidus,” par nākotnē gaidāmo teica Ābele. “Šis jautājums vēl palika atklāts, jo katrai valstij ir savi iecienītākie sporta veidi, tāpēc nolēmām, ka pie šī jautājuma atgriezīsimies nākamajā forumā, kas paredzēts septembrī.”

37. SELL Studentu spēlēs sacensības norisinājās 14 sporta veidos – basketbols, 3×3 basketbols, volejbols, pludmales volejbols, florbols, minifutbols, galda teniss, badmintons, šahs, orientēšanās, peldēšana, spēka trīscīņa, džudo, vieglatlētika.

Nākamgad SELL Studentu spēles, kas atzīmēs savu 100. gadskārtu, norisināsies Tartu.

Plašāka informācija par 37. SELL Studentu spēlēm pieejama sacensību mājaslapā www.sellgames2022.com.

Informāciju sagatavoja:

LASS

The post SELL forumā pārspriesti vairāki nozīmīgi jautājumi sacensību kvalitātes paaugstināšanai appeared first on Latvijas Augstskolu sporta savienība.

Dienas grauds

vara bungas: Maikls Kofmans par situāciju UA, prognozes un iespaidi. RU militārā mašīna, ja netiks sagrauta, tiks atmesta atpakaļ laikā uz gadiem, bet ne uz paaudzēm ilgu laiku. No saviem zaudējumiem armijas mācās cītīgāk un ātrāk, nekā no uzvarām. Vērts ieklausīties.

[..] Michael Kofman sat down with Ryan again to explain how the war in Ukraine is proceeding, with a focus on the Donbass, where Ukraine and Russia are concentrating their forces. Beyond the battlefields, Kofman ponders the future of the Russian armed forces and reports what he learned at a recent conference in Poland. [..]

avots

cita saruna par to pašu tēmu