Plēsējs pret Svešajiem

vara bungas: Komentē pats epizodes Varonis. Saprotamā valodā. Ko varam mācīties?

 1. Novēlots brīdinājums, kad pretinieks jau ir 5 metrus no ierakuma. Arī pašu neuzmanība. Būtu PK mīnas…
 2. Savus ieročus jāpārzina kā Plēsējs
 3. Stacionārā pozīcijā ir jābūt rezerves triecienšautenēm, jo kaujā var nebūt laika kļūmju novēršanai
 4. Priekšējās pozīcijās kaujas komplekts salādēts un gatavs lietošanai
 5. Mīnmetējnieku reakcijas laiks – minūtes
 6. Mobilizētais šajā epizodē ir ne mazāks varonis par Plēsēju, jo neapjuka un bija noderīgs
 7. Veiksmes faktors
 8. Spray and pray strādā
 9. Mīnmetēja mīnas var šaut ar RPG? Var, aizstājot oriģinālo granātu
 10. Sakariem svarīga loma
 11. Taktiskās austiņas kaujā?
 12. Neaizmirstiet ieslēgt kameru

Kodolklosteris

vara bungas: Pu sataisījies būvēt taktisko kodolieroču glabāšanas bāzi BY teritorijā… Iecere nav jauna, par to bija diskusijas vismaz kopš 2007.gada. Pārsteidz nospraustie termiņi (ja nav blefs un viss ir sen izbūvēts), aprīlī sākt, bet jau jūlijā pabeigt būvdarbus. Kodolieoču glabāšanas tēma ir pietiekami klasificēta, tādēl, lai gūtu priekšstatu vieglāk atskatīties uz PSRS pieredzi šajā jomā. Skaidrs, ka šādu saimniecību dažos mēnešos uzcelt līdz gatavības pakāpei nav iespējams tīri tehnoloģiski. Pielāgot padomju mantojumu, kas būvēts tiem pašiem mērķiem, tas gan ir iespējams. Tikai piemēram – objekts “Gomeļ – 30”. BY teritorijā ir vēl citi padomju kodolklosteri:
Brestas rajonā – “Shereshevo”,“Zamshany-1”, “Zamshany-2”;
Vitebskas rajonā – “Kursevichi”, “Kosteni”,”Farinovo”;
Godņas rajonā- “Gezgaly”, “Minojty”,”Volkovtsy”, “Vasyuki”;
Minskas rajonā – “Kolosovo”.

Latvijas blogāres apskats #242 (17.03.-23.03.)

Laikam jāsāk uzskaitīt cik blogu ierakstus man izdodas savākt katrā apskatā. Tīri tā, lai pavērotu aktivitāti. Šoreiz saskaitīju 17.

Un kā teju ierasts, sākam ar šīs nedēļas grāmatām: Kartona kareivji, Pastkastīte nenosūtītām vēstulēm, Gulta ar zelta kāju, Pazaudēto lietu glabātājs, Detective Sean Duffy 1-3, Mežakaija, Tālava.

Ceha blogā var lasīt rakstu From Russia with love.

Inga uzrakstīja par terapiju, sevis nemīlēšanu un sāpīgām nakts atklāsmēm. Kristīnes blogā svara dienasgrāmatas devītais ieraksts.

Kinokults raksta par jaunāko kinogrāvēju no Igaunijas- Kalev.

Andras blogā pārdomas par sānsoļiem.

Zane turpina ceļojumu Dienvidkorejā- šoreiz ar pieturu pilī. Alīna raksta par ceļošanu uz Seišēlu salām.

Pierakstu blogā mēģinājums filmēt naktī ar GoPro kameru.

Sandra raksta par neseno sprādzienu Džonkojā un krievmīļu kongresu. Mārtiņa blogā padomu apkopojums pret lidlūku uzbrukumiem.

The post Latvijas blogāres apskats #242 (17.03.-23.03.) first appeared on BALTAIS RUNCIS.

Vēl par klišejām; var jau būt, ka par vēl ko

Par dažām klišejām jau ierunājos nesenajā, pērnā gada novembrī, var jau būt, ka vēl kādos iepriekšējos rakstos. Un atkal - būtu strikti jāpārlasa viss iepriekš rakstītais, lai sameklētu vairāk par vienu, nule doto, linku. Lūdzu neņemiet ļaunā, ja kur atkārtošos varbūt.

Un nu noteikti atkal neierakstīšos pagriezienā un nebūšu visai ērta savās pārdomās.

Vispirms par nu jau gadu ilgo notikumu Ukrainas - Krievijas robežjoslā, Ukrainas teritorijā. Notikums ir neglābjami mienstrīms, par to runā daudz un dikti visādos locījumos. Un - Krievija sliktā, Ukraina labā. Viena melna, otra balta. Tikai un vienīgi šajā rakursā. It kā šajās valstīs nekas cits bez kara nenotiktu. Nē, Un apnicis man uzsvērt, nu nekādā formā neatbalstu to karu un Krieviju kā tā aizsācēju. 

Nu notiek tajās valstīs arī daudz kas cits. Kaut kā - es varbūt naiva esmu, bet gribētos zināt arī ko citu par šīm valstīm. Nu, diezin vai Krievija "sastāv" vienīgi no propagandistu "bataljona", valsts vadošajiem "keksiem". Un diezin' vai Ukrainā notiek tikai un vienīgi pretstāvēšana Krievijai. Tik - laikam jau pašreizējā situācijā "neklājas par ko citu runāt". Bet arī šādi tiek veidotas apziņas klišejas. Neglābjami.

Un vēlreiz uzsveru - pilnīgāks iespaids par tur notiekošo, ja nebūtu tikai vienpusīga informācija.

Un attieksmi pret Krieviju kā nehalo zemi padomiji jau sen, nu kopš 1940.gada vismaz, Latvijā paši vien radīja. Ar savu uzvedību. Pa druskai šim faktam, vismaz divos faktos, esmu kur agrāk pieskārusies. Ceru, sameklēsiet iepriekšējos rakstos.

Vēl drusku par Krieviju. Un vardarbību zemāko slāņu ģimenēs. "Ja mīl, tātad sit". No Krievijas ārēm nācis izteiciens. Un par šo parādību strādnieku ģimenēs jau cara laikos runāja Krievijas inteliģences pārstāvji. Zīmīgi, ka kopš cara laikiem Krievijā pagājuši nedaudz virs 100 gadiem, bet šajā, sišanas, ziņā nekas īpaši nav mainījies. Un arī fatālais masu alkoholisms. Abas šīs parādības pie mums, kaut nelielā mērā, ievazātas iz austrumu kaimiņa. Salīdzinājumā ar uz rietumu pusi esošām tautām - tur jau dzērājos noraksta cilvēkus, kuri tomēr izdzer to alkoholu daudz mazākā mērā, nekā Krievijā. Un sievas sišana - nu "negadījums" ārpus normas esošs. Pie viena, cik nu esmu lasījusi, daudzu rietumpuses tautu pasakās jau ietverts stāsts par to, ka vīrieša "rokas pacelšana" pret sievu var beigties pietiekami negatīvi vīrietim. Piemēram, pasakas varoņi precas un jaunā sieva uzstāda noteikumu par to, ka, ja vīrs trīs reizes iesitīs viņai, tad sieviete savāks visu, ko ienesusi mājā un aizies prom. Un būs absolūti vienalga, vai sitiens būs pa nopietnam, vai pa jokam. Un tad nu vīrietim būs "čakars" ilgs un dikts, lai situāciju vērstu par labu zināmā mērā.

Un vēl - stilu, ka pa ielām vazājas dažādas krāsas, piegriezuma un tīrības pakāpes treniņtērpos bez tam sportiska iemesla, pie mums ieviesa austrumpuses kaimiņi. Vismaz Rīgā noteikti. Un vairumā gadījumu tas joprojām norāda uz piederību tai austrumtautai. Gadās, protams, izņēmumi - kad kāds nekrievs tā saģērbies. Bet tiešām - vairumā tomēr tie ir tie, ar saknēm uz austrumiem no Latvijas.

Nu, piedodiet, ka atkal neierakstos vispārējā rakstā. Un manis teiktais arī ir zināma artava klišejas veidošanai. Nesodiet bargi.

Pirmie iespaidi par moderno hipsteru busiņu ID.Buzz

SpaceX noņems no orbītas daļu no Starlink V2 Mini satelītiem

SpaceX noņems no orbītas daļu no Starlink V2 Mini satelītiem

SpaceX ir skārušas problēmas ar Starlink V2 Mini satelītiem, daži no tiem būs jānoņem no orbītas.

Februāra beigās SpaceX zemajā Zemes orbītā palaida 21 Starlink V2 Mini satelītus. Raķete Falcon 9 tos nogādāja 365 km augstumā. Tika pieņemts, ka tie pacelsies līdz 530 km orbītai, taču tas nenotika.

Starlink V2 Mini apstājās 380 km augstumā. 15. martā SpaceX satelīti sāka nolaisties un atgriezās 365 km augstumā. Ilons Masks sacīja, ka daži no satelītiem būs jānoņem no orbītas “tehnisku problēmu dēļ”. Tajā pašā laikā SpaceX vadītājs atzīmēja, ka Starlink V2 Mini ir pieblīvēts ar jaunām tehnoloģijām, tāpēc bija sagaidāmi darbības traucējumi.

I think only the altitude changes are significant. I think they are debugging some issue with the new sats, and we’ll see in a few weeks if they resume orbit raising

— Jonathan McDowell (@planet4589) March 22, 2023

Pavasara TOP 6 tendences terasēm un balkoniem

Pavasaris ir īstais brīdis, lai atbrīvotos no visa vecā un nevajadzīgā, un savā vidē ieviestu jaunas interjera dizaina vēsmas un priekšmetus. Lai atbilstoši 2023.gada tendencēm iekārtotu āra terasi, balkonu vai lodžiju, kā arī uzlabotu kopējo atmosfēru savā dzīvesvietā un atpūtas zonā, tirdzniecības centrs internetā 220.lv kopā ar interjera dizaina eksperti Annu Ilmeri dalās ieteikumos.

Putins atkal izmanto karā 60 gadus vecus ieročus

Šodien Stokholmā runāju ar Lisu par karu. Saule vizuļoja pie Kamenes dārza un remonti uz Karaļa ielas spēja nobeigt (ar putekļiem un troksni) pat vispacietīgāko gājēju ielu piekritēju. Sēžām centrā, ārā. Viņa ir no Gotlandes un uzskata, ka Ukrainas karš būtiski ietekmē arī viņas ģimenes situāciju. Lisai ir plāni atgriezties atpakaļ uz dzīvi Visbijā pēc […]

Twitter Blue visā pasaulē nogalinās iepriekšējos zilos ķeksīšus

Paziņots, ka Twitter Blue maksas servisa nonākšana visās pasaules valstīs izraisīs neizbēgamo – tiks atņemti vecie, zilie, nopelnītie ķeksīši. Jau no šī gada 1. aprīļa Twitter sāks atņemt esošos zilos ķekšus pie lietotājvārda.

Twitter Blue kopš marta sākuma pieejams vairumā Eiropas valstu, to skaitā ir Nīderlande, Polija, Īrija, Beļģija, Zviedrija, Rumānija, Čehija, Somija, Dānija, Grieķija, Austrija, Ungārija, Bulgārija, Lietuva, Slovākija, Latvija, Slovēnija, Igaunija, Horvātija, Luksemburga, Malta un Kipra. Pakalpojuma maksa lielākajā daļā Eiropas (ieskaitot Latviju) ir 11 eiro mēnesī. Tas attiecas gan uz Android, gan iOS izmantotājiem. Gada maksa par Twitter Blue ir nepilni 115 eiro.

Twitter Blue maksājošie klienti tiek pie dažām parastajiem mirstīgajiem nepieejamām iespējām:

 • labot un atsaukt savus ierakstus;
 • laglabāt noderīgo saturu;
 • pielāgota lietotnes navigācija;
 • īpašais lasīšanas režīms, kas ļauj ērtāk izlasīt garākus ierakstus;
 • augšupielādēt garākus video;
 • mazāks, bet ne pilnībā izskausts reklāmu apjoms;
 • ievietot garākus ierakstus, kas sasniedz līdz 4000 zīmēm;
 • SMS divfaktoru autentifikācijas iespēja (2FA vienreizējā koda ģenerēšana lietotnē ir daudz drošāka par SMS).

Twitter Blue is now available globally! Sign up today to get your blue checkmark, prioritized ranking in conversations, half ads, long Tweets, Bookmark Folders, custom navigation, Edit Tweet, Undo Tweet, and more. Sign up here: https://t.co/SBRLJccMxD

— Twitter Blue (@TwitterBlue) March 23, 2023

Dienvidkoreja, Busan: ir jārāda lietvārds!

Nogulējusi neticami ilgas stundas, slejos augšā. Uzspiežu uz zobu birstes zobu pastu un dodos vannasistabas virzienā izveikt rīta rituālus. Samiegojusies tīru zobus un domāju, nez kāpēc ir sajūta, ka esmu uz birstes uzspiedusi apavu krēmu (roku krēms, starp citu, ir gadījies). Drošības labad otrreiz uzspiežu uz birstes vannasistabā pieejamo zobu pastu, garšo nedaudz labāk. Un...

The post Dienvidkoreja, Busan: ir jārāda lietvārds! appeared first on Mugursoma.lv.

Detektīvu pasaule-Nr.10

 Šoreiz vien veca grāmata, kuru pats biju pircis 90tajos par 1,5 latiņiem. Detektīvu pasaule Nr.10, kas ietver romānus vai stāstus no autora Kārtera Brauna:

1) Blondīne

2) Burvestību nams

3) Cietsirdīgā salome

4) Līķis nevar ilgāk gaidīt.

DSC_1226(1).jpg

Rakstīts, ka grāmata izdota 1995.gadā Rīgā, bet aizmugurē var atrast, ka tā tomēr ir iespiesta S.Pēterburgā, Krievijā. Papīrs ir drausmīgas kvalitātes, tāpat iespiedums draņķīgs.

Runājot par pašu grāmatu, tad 90tajos man tā likā interesanta. Asi sižeti ,blondīnes utt. Tagad liekas pilnīgi garlaicīga. Gadi iet un domāšana mainās :) 

Sajūta, ka autors ir ieciklējies tikai uz seksu, sieviešu krūtīm un gurniem un nekas vairāk te nevienu neinteresē. Galvenais varonis gandrīz vienmēr jebkuru dāmiņu spēj dabūt gar zemi un vairāk domā par tām, nevis saviem tiešajiem "supermena" pienākumiem. Vistrākākais likās pēdējais stāsts, kur divi varoņi ar līķi vizinājās riņķī, jo nezināja kā atbrīvoties. Tad gribēja pludmalē, tur patraucēja. Tad veda uz līķa māju, bet tur arī patrāpījās atraitne, kas lika līķi aizvest pie viena cita cilvēka. Tas atkal lika vest citur. Nu sviests vārdu sakot.


Pasu nodaļa … Kurlm�?mie bez rok�?m ?

Pien�?ca t�? diena, kad ir radusies akūta vajadzība p�?c jaun�?s pases. Dzird�?ti ntie st�?sti par to, cik ilgi pasi ir j�?gaida, bet nu ne�?�?mu pie sirds ... līdz brīdim, kad pats izbaudu uz savas �?das mūsu ban�?nu republikas brinumjaukos apst�?kļus un ap�?tisko k�?rtību. Lai iegūtu inform�?ciju par to, līdz cikiem kura ...

Mālpils dabas taka

29.01.2023. Iepriekšējā diena veltīta Alberta futbola turnīram. Šajā dienā gribējās laukā, dabā. Lai gan internetā minēta informācija, ka Mālpils dabas taka slēgta uz rekonstrukciju, riskējām un braucām. Pie tilta pār Mergupei neliels stāvlaukums, kur arī atstājām mašīnu. Neko nedomājot, pagājām … Turpiniet lasīt

Cena kritusies sālim un kartupeļiem, stipri cēlusies – maizei un sīpoliem. Cenu rekordistu saraksts Latvijas veikalos

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) regulāri veic patēriņa preču cenu salīdzinājumu veikalos. Šā gada martā noskaidrots, ka maize, sīpoli, "Coca-Cola" un pat marinēti gurķi ir cenu kāpuma rekordisti salīdzinājumā ar 2022. gada martu.

Dmitrijs Medvedevs gatavs bombardēt Berlīni

Aizvadītā Putina tikšanās ar Sji ir galvenais krievu notikums šonedēļ un tā sekas atbalsosies Kremļa politikā vēl ilgi. Viss sākās jau novembrī, kad Krievijas vēstnieks Igors Morgulovs sašūpoja Pekinu, aizrautīgā priekā paziņojot, ka Ķīnas prezidents apmeklēs Maskavu. Tas bija sasteigts paziņojums. Tā nedara. Parasti ļauj viesim pašam paziņot par savu gatavību brukt un tikai pēc […]

ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 apskats

ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 ir 17 collu liels planšetdators / klēpjdators. Ierīces ekrāns ir salokāms, kas nodrošina ierīci daudzpusīgai lietošanai. Ierīci var izmantot kā klēpjdatoru, planšetdatoru vai kā galddatoru.

ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 ir viena no daudzpusīgākajām ierīcēm, kas radīta. Ierīcei ir 6 iespējami lietošanas režīmi – klēpjdatora režīms (ar virtuālo tastatūru), klēpjdatora režīms (ar Bluetooth tastatūru), darbvirsmas režīms, planšetdatora režīms, lasīšanas režīms, paplašinātais režīms.

 • Klēpjdatora režīms (ar virtuālo tastatūru) – nodrošina 13,3 collu 16:9 klēpjdatoram līdzīgu displeja laukumu. Apakšējā displeja daļa ir 12,5 collas liela ar virtuālo ekrāna tastatūru.
 • Klēpjdatora režīms (ar Bluetooth® tastatūru ) – nodrošina 13,3 collu 16:9 klēpjdatoram līdzīgu displeja laukumu. Apakšējā ekrāna daļā tiek novietota ASUS ErgoSense Bluetooth tastatūrua Tastatūra piestiprinās ar magnētiem pie ierīces rāmja daļas.
 • Darbvirsmas režīms – atlociet salokāmo OLED displeju līdz tā pilnajam 17,3 collu izmēram, novietojiet to uz galda ar integrēto statīvu un pievienojiet ErgoSense Bluetooth tastatūru.
 • Planšetdatora režīms – pilnībā atvērts 17,3 collu skārienekrāns labi noderēs tīmekļa pārskatīšanai. Tas gan nebūs ērts, to turot rokās. Labāk būs novietot uz galda virsmas vai uz kājām.
 • Lasītāja režīms – salokot displeju vertikāli, dators pārtop par lasīšanas ierīci.
 • Paplašinātais režīms – režīms ir līdzīgs klēpjdatora režīmam (ar virtuālo tastatūru), tikai papildus tam tiek pievienota Bluetooth tastatūra. Šādā režīmā varat izmantot visu 17 collu displeju, bet tas gan būs salocītā veidā.

ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 dizains

Izpakojot ierīci no kastes, tas ir kā milzīgs planšetdators 17 collu izmērā. Rokās tas ir nedaudz neērts šādā izmērā. Uzbūves kvalitāte gan liekas ļoti laba. Atlocītā veidā ierīce ir tikai 8.7 mm plāna un sver vien 1.5 kg. Ierīces korpuss ir izstrādāts no magnija sakausējuma, bet aizmugurējā daļā ir piestiprināts mākslīgās ādas ergonomisks statīvs.

Zenbook 17 Fold OLED atbilst īpaši prasīgajam MIL-STD 810H militārajam standartam attiecībā uz uzticamību un izturību. Kā apgalvo ASUS, izstrādātā eņģe tiek pakļauta vismaz 30 000 ciklu spīdzināšanas testiem, kas nodrošina maksimālu izturību.

Portu ziņā gan ierīcei nekā daudz nebūs. Ja uz ierīci skatāmies atvērtā veidā un to novietojam vertikāli, augšējā daļā kreisajā pusē būs 1 x Thunderbolt ports. Kreisajā pusē atradīsies skaļuma regulācijas pogas. Labajā sānu malā būs ieslēgšanas poga,  1 x Thunderbolt ports un audio ports. Kreisajā sānu malā atrodas dzesēšanas kanāls.

Tehniskā specifikācija

Procesors – Intel Core i7-1250U Processors 1.1 GHz (12M Cache, līdz 4.7 GHz, 2P+8E cores);
RAM – 16GB LPDDR5;
Videokarte – Intel Iris Xe Graphics;
Operētājsistēma – Windows 11 Home;
Displejs – 17,3 collu, OLED displejs, 2560 x 1920 izšķirtspēja, 4:3 malu attiecība, 60 Hz, 0.2 ms reakcijas laiks, pret atspīduma displejs, DCI-P3 100% gamma, 500 nitu spilgtums, 1.07 miljardu krāsas, PANTONE Validated, skārienekrāns, ekrāna un korpusa attiecība: 87%;
Atmiņa – 1TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD;
Svars – 1.5 kg;
Izmērs – 378 x 287 x 8.7 mm;
Pieslēgvietas –  1 x 3,5 mm audio, 2 x Thunderbolt™;
Papildus – Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5, 5.0M kamera ar IR funkcionalitāti;
Akumulators – 75WHrs;
Krāsa – melna;
Cena – ~ 3400 EUR.

ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 displejs

UX9702 ir 17,3 collu skārienekrāns. Ierīcei ir OLED displejs ar 4:3 malu attiecību un 2560 x 1920 izšķirtspēju. Displejs nodrošina 60 Hz atsvaidzes intensitāti un 0,2 ms reakcijas laiku. Tam ir 1,07 miljardi krāsu un tas ir PANTONE® validēts precīzām krāsām. Displejs ir pietiekošu spilgts, nodrošinot 500 nitu spilgtumu un 100% DCI- P3 krāsu gamma, kā arī tas nodrošina par 70% zemāku zilās gaismas līmeni nekā LCD displejam ar TÜV Rheinland acu kopšanas sertifikātu. Salocītā veidā katra 12,5 collu displeja puse nodrošina 3:2 izmēru. Ekrāna un korpusa attiecība: 87%.

ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 veiktspēja

ASUS Zenbook Fold UX9702 ir aprīkots ar Intel Core i7-1250U processoru. Procesoram ir 10 kodoli un 12 pavedieni. Tas sastāv no 2 veiktspējas kodoliem un 8 efektivitātes kodoliem. Operatīvā atmiņa ir 16gb. Glabāšanai ir ātrs 1TB SSD disks. Par video rūpēsies Intel Iris Xe Graphics. Ierīce būs pietiekoši laba ikdienas izklaidei pārlūkojot internetu, skatoties filmas, kā arī darbam.

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Galerija

Vērtējums

Patika 

 • Labs 17 collu OLED displejs.
 • Laba uzbūves kvalitāte.
 • Daudzpusīgas lietošanas iespējas.

Varēja būt labāk 

 • Maz pieslēgvietas. Nav USB.
 • Tastatūra nav apgaismota.
 • Displejs diezgan grūti tīrāms.
 • Dārgs.

Secinājumi

ASUS Zenbook UX9702 ir daudzpusīga ierīce, kas ļauj to izmantot gan kā kompaktu klēpjdatoru, planšetdatoru vai pat darbvirsmas režīmā. Zenbook UX9702 būs labi piemērots lietot interneta pārlūkošanai, video skatīšanās vai vienkāršiem ikdienas darbiem. Video spēlēm šī ierīce nebūs tā piemērotākā. Lai palielinātu savu produktivitāti, izmantojot logu pārvaldības funkciju lietotnē ScreenXpert, varat sadalīt Zenbook 17 Fold OLED ekrānus dažādos veidos, izmantojot līdz pat trim logiem jebkurā režīmā. Ekrāns ir ļoti patīkams jebkurā lietošanas režīmā un šeit ASUS ir paveicis lielisku darbu.

Akumulatora lietošanas laiks ir apmierinošs. Vidēji tas darbosies 5-8h, video skatīšanās režīmā, tekstu rediģēšanai vai interneta pārlūkošanai. Lietošanas laikā noteikti ir jāpaseko līdzi arī tastatūras uzlādes līmenim, jo vienlaicīgi ierīci un tastatūru nevarēs uzlādēt.

The post ASUS Zenbook Fold Oled UX9702 apskats appeared first on notepad.lv.

Ukraiņi ar britu pretgaisa aizsardzības sistēmas Stormer HVM un LMM raķešu palīdzību iznīcina Krievijas dronu (Video)

Ukraiņi ar britu pretgaisa aizsardzības sistēmas Stormer HVM un LMM raķešu palīdzību iznīcina Krievijas dronu (Video)

Ukrainas bruņotie spēki turpina efektīvi izmantot Rietumu ieročus kaujas laukā. Šoreiz nopublicēts video ar pretgaisa aizsardzības sistēmas Stormer HVM darbu.

Video nopublicēja militārais analītiķis @UAWeapons. Tajā redzams, kā pretgaisa aizsardzības sistēmas apkalpe Avdijivkas rajonā ar vienu šāvienu iznīcināja Krievijas bezpilota lidaparātu. Jādomā, ka bezpilota lidaparātam tika trāpīts LMM daudzfunkcionālo raķeti.

Stormer HVM ir Lielbritānijas kompānijas Alvis Vickers ražota militārā bruņumašīna ar kāpurķēžu šasiju un HVM moduli, kas spēj izmantot Starstreak un Martlet LMM raķetes pretgaisa aizsardzībai. Kopš pilna mēroga kara sākuma abu veidu raķetes ir bijušas Ukrainā arī prettanku sistēmās.

#Ukraine: Uncommon footage of the successful use of a ?? Stormer HVM short range SAM system in the vicinity of Avdiivka, #Donetsk Oblast.

A Russian reconnaissance UAV is shot down, most likely using the LMM multi-role missile. pic.twitter.com/belHPBGzLm

?? Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) March 24, 2023

Sienu saukļi Pēterburgā un lāča tikšanās ar pūķi

Pēc pirmdienas ukraiņu dronu uzbrukuma krievu raķetēm Krimā, iestājies klusums jūrā. Raķetes vairs nelido Ukrainas virzienā. Rodas iespaids, ka krieviem Krimā nav šo raķešu. (Intefax). Līdz šim Melnajā jūrā atradās pieci kara kuģi, kas spējīgi šaut ļoti tālu ar „Kalibr“  raķetēm. Taču pēc 16. marta šāva vairs tikai viens no tiem un pašlaik nešauj vairs neviens. […]

WhatsApp ievieš jaunu Windows programmu ar labākām zvanu funkcijām

WhatsApp paziņoja par jaunu Windows programmu, kurā ir uzlabota veiktspēja un uzlabotas zvanīšanas funkcijas.

Jaunā versija atbalsta arī vairāku ierīču sinhronizāciju, lai jūs varētu lietot WhatsApp pat tad, ja tālrunis ir izslēgts, gluži kā Telegram.

Marks Zakerbergs savā Instagram kanālā publicēja paziņojumu, kurā teikts, ka jaunā Windows lietotne ļauj veikt end-to-end šifrētus grupu zvanus.

Atjauninātā programma WhatsApp operētājsistēmai Windows atbalsta videozvanus ar līdz pat 8 cilvēkiem un audio zvanus ar līdz pat 32 cilvēkiem. Arī mobilā lietotne ļauj veikt grupu zvanus ar līdzīgiem ierobežojumiem. Uzņēmums paziņoja, ka turpmāk palielinās atļauto cilvēku skaitu grupas zvanā. Tas atvieglo grupu zvanu veikšanu, ja vēlaties veikt grupas zvanu datorā.

Šīs nedēļas sākumā WhatsApp paziņoja arī par divām jaunām ar grupām saistītām funkcijām. Pirmā no tām ļaus administratoriem skenēt visus pieprasījumus par pievienošanos grupai sadaļā “Gaidošie dalībnieki”. Otrā ļaus jums redzēt koplietojamās grupas meklēšanas rezultātos, kad meklējat kādu nosaukumu. Agrāk, lai apskatītu kopīgās grupas, bija jādodas uz kontaktpersonas profilu.

 

Avots: TechChrunchThe post WhatsApp ievieš jaunu Windows programmu ar labākām zvanu funkcijām appeared first on notepad.lv.

Ūdenslīmenis Amatā sasniedzis vienu no vēsturiski augstākajām atzīmēm (precizēts)

Ūdens līmenis Amatā sasniedzis 2,09 metrus virs stacijas nulles atzīmes, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

«Eirobarometrs»: Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu

Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu, savukārt 32% - tai uzticas, izriet no "Eirobarometra" ziemas datiem.

Tikai mieru – 190

vara bungas: Kaut kā neredzu kolēģu apskatos un ziņās nu jau faktu, ka Avdiivka veidojas situācija, kas atgādina Vuhledaru un Bahmutu vienlaicīgi. Varētu sasaistīt šo RU aktivizēšanos ar Xi vizīti, bet tas būtu pārāk vienkārši. Ja tīt -parīt šī stuācija nestabilizēsies, varēsim konstatēt jaunu RU uzbrukuma prioritāro virzienu.

Periodistas ucranianos reportan importantes éxitos del ejército ruso cerca de Avdiivka, que está prácticamente rodeada, y aunque las unidades de las Fuerzas Armadas de Ucrania resisten, están sufriendo "pérdidas enormes”

"PÉRDIDAS ENORMES" dice el periodista ucraniano…imaginad pic.twitter.com/6MQlcu3s9n

— Lorena (@Afroditaa1984) March 21, 2023

Na direção de Avdiivka em uma vila chamada Vodiane um coluna militar Russa foi alvo dos Javelin recentemente.#Ucrânia #Guerra pic.twitter.com/ozpmXyo2Z5

— Operator OSINT – Notícias e Combat footage (@OperatorOSINT) March 21, 2023

Lakstīgais aptieķnieks. Arvīds Deģis

Lakstigais-aptieknieks.jpg
Jumava

Atgriezties pagātnē var. Dzimtas pārstāvji arī var pastāstīt daudz par sevi un sev blakus esošiem cilvēkiem. Tā ir laime, kad var ar kādu radinieku pasēdēt un parunāt par viņa dzīvi, jo sarunas var būt ārpus mūsu ikdienas. Var paņemt albūmu, un tad pasekot līdzi sava radinieka dzīves spilgtākajiem notikumiem, var nedaudz ieskatīties arī viņa tuvumā esošo cilvēku dzīves momentos, un tad var atklāt, kāda tad bija tā laika dzīve, jo skaidrs ir tas, ka arī laiks nestāv uz vietas. Ja tas grib, tad viņš velkas lēni, un tas ir jāpārdzīvo ar pacietību, bet, ja laiks grib, tad viņš var dzīties pa pasauli kā virpuļviesulis, kad viss pa ceļam tiek sagrauts, mainīts un renovēts. Ir laime, kad izdodas visu izjust un izbaudīt ar emociju pārpilnību nevis ieslīgt rutīnā, kad krāsas pazūd un pelēks kļūst. 

Kad māte šerpa sieviete, tad nav jābrīnās, ka rodas vēlme no viņas aizmukt, jo rodas nespēja viņai izdabāt un izdzīvot viņas vēlmju dzīvi. Ja tā tomēr notiek, tad personīgā dzīve var sagrūt. Tā Ernests Deģis, pēc mātes rakstura izbaudīšanas, no sievas ar trim bērniem bij gatavs šķirties, lai izbaudītu savu dzīvi, bet var mukt no sievas Veras, cik tālu vien izdodas, bet, ja ar sievu jādzīvo ir, tad nekur no viņas nevar aizmukt.

Diemžēl, kad ietaupījumi gāja uz beigām, Vera ar Talsu policijas palīdzību viņam sadzina pēdas un kādu dienu ieradās Mērsragā uz prom nebraukšanu - palienētos zemnieka ratos uz siena kaudzes, ar četriem milzīgiem koferiem, trijiem dēliem, pūralādi ar gultas veļu un rūsganu takša sugas kucēnu, ko saņēmusi dāvanā no māsas Katjas Mežaparkā. Veras virslūpa ir norasojusi, un matu šķipsnas uz pieres sapinkojušās no grūtā ceļa un nepaklausīgā ērzeļa valdīšanas. Kad viņa "Stūrkalnu" pievadceļā uzlūko bēguli Ernestu, viņas acīs zibsnī klajš naids un izsmiekls.
"Cerēji no manis atbrīvoties uz visiem laikiem, velta alošanās!" izkliedz Vera.

Tā nu tas ir. Plānot var visu, bet pati dzīve sakārtos cilvēka dzīvi tā, kā tas viņam kādu iemeslu dēļ ir nepieciešams. Un sievietēm vīrietis var patikt, tikai būs viņš ar sievu tik ilgi, cik ilgi tas būs viņiem abiem nepieciešams. Un dzīvi būs jāpavada tur, kur paredzēts. 

Tā dzīvoja Ernests Mērsragā, un labi iepazina mērsradzniekus, jo griežas viņi pie aptieķnieka pēc palīdzības, tādā veidā pavēstot viņam to, ko citiem noklusē. Nav jābrīnās, ka, būdams atturīgs, viņš cieņu pelnīja no iedzīvotājiem, un sieva Vera bija labs palīgs viņa dzīvē, lai mājās būtu miers. Un tā jau ir ikdienā, - ir jāmāk novērtēt to, kas dots, jo kādam citam var būt vēl mazāk dots. Nav jādzīvo Rīgā vai kādā lielā pilsētā, lai satiktu prezidentu Kārli Ulmani. Ir pietiekami, ja var dzīvot Mērsragā un strādāt par aptiekāru. Un dzīve kūleņo bez apstājas, jo citu dzīves nepaliek noklusētas un apslēptas. Kāds sīkums, kāda smalka nianse, bet atklāj tā, kas notiek blakus, jo jūra blakus ir, tā dzīvi mainīt var.

"Nekas liels neķērās", viņš saka, "tomēr iznāca pieci lati katram vīram, kas nav dižvada līdzīpašnieks. Par tādu naudu jau var zvejot, un jācerē, ka šis pavasaris būs laimīgāks par pērno. Jā, redziet, zveja ir tāda laimes lieta. Pērnajā pavasarī katram vīram par visu lielo brišanu iznāca tikai 15 latu. Bet ir bijuši gadījumi, ka vienā pašā naktī pliks zvejnieks bez laivas un bez tīkla, iedams pie dižvada par vilcēju, var iebāzt kabatā 40 un vēl vairāk latu. Tā, redziet, ir nauda! Un mūsu ciemā ir trīs dižvadi."

Ja jūra dod, tad jūra ņem. Var būt arī tā, ka zvejnieks, dodamies jūrā, tur arī paliek.

Pats Ernests papildina Mērsraga iedzīvotāju dzīvi, jo saglabādams savu seju, viņš smagi izjokot var pašnāvniekus, tā iegrūzdams tiem rīciņeļļu, kas domāta pret aizcietējumu. Domāšana gan viņam bija ātra, tā izdarot.

Lai gan presē bija aprakstīti notikumi neitrāli, tos ar interesi varēja lasīt. Kā ikdienā, kad lasīja avīzes, vai tagad internetā var lasīt rakstus. Jo izrunāt lasīto vienmēr var, un, zinot dalībniekus, visu iedomāties var. Šad tad bez smaida lasīt nevar.

Iet laiks, tas atkal nāk ar izmaiņām, jo dzīve mainījās un uzlabojās, bet tā vienmēr nebija. Pienāca kara laiki ar smagiem pārdzīvojumiem. Tad cilvēki domā par savu dzīvību un izklīst pa pasauli. Ne visiem tas izdodas, ne visi vēlas doties prom, jo ir vēlme sagaidīt savējos. Bez sekām šis laiks nav Deģim.

Kad lasa grāmatu, tad ir iespēja ieskatīties pagājušajos laikos, iepazīties ar cilvēkiem un vienkārši atpūsties un pasmaidīt par pagājušiem notikumiem, jo humora pieskaņa skan tajos.