Profesionāls sacīkšu braucējs kritiski vērtē Tesla Model S Plaid (video)

Tesla Model S Plaid uz papīra ir vājprātīgi ātrs auto – 1020 zirgspēki, ieskrējiens līdz 100km/h ap 2 sekundēm. Tas ir tiešām ātri, īpaši jau taisnā līnijā. Šim auto kādu laiku piederēja Nirburgringas trases apļa rekords elektroauto, taču to tomēr nevar nosaukt par trasei paredzētu mašīnu un kritisks par šo auto kādā intervijā bijis sacīkšu braucējs un instruktors Miša Šarudins.

Viņš kopā ar savu draugu devās uz Nirburgringas trasi, kur kopā ierakstīja visu notiekošo. Šarudins atzīst, ka uzrāviens ir tiešām iespaidīgs, bet kā pirmo būtisko trūkumu viņš norāda sēdekļus, kas nav atbilstoši braukšanai lielā ātrumā un nesniedz vajadzīgo atbalstu.

Lielākās problēmas viņš saskata bremzēs un mašīnas piekarē. Pirmkārt, bremzes pirms atkārtota brauciena trasē nācās mainīt, jo auto īpašnieks oriģinālās uzskatīja par nedrošām. Tāpat pilots norāda uz trūkumiem piekarē, proti, mašīnai pazūd balanss brīžos, kad tā nebrauc taisni un auto ir slikti vadāms līkumos. Piekarei bija problēmas tikt galā ar nelīdzenumiem trasē un mašīna brīžiem var veikt neprognozējamas kustības.

Šarudins uzsver, ka Model S Plaid ir lielisks auto taisnā līnijā, proti, dragreisos, taču tas nav tik labs trasē, kur ir līkumi. Kas attiecas uz bremzēm, mašīnai par papildus samaksu ir iespējams pasūtīt trases pakotni, kas sakārtos bremžu kvalitātes un izturības jautājumus.

gcc_8.4.0-5a_armv7-3.2 is broken on entware (solved)

opkg update smuki sapisa gcc uz entware.gcc_8.4.0-5a_armv7-3.2.ipk^ nestrādā.[root]# gccgcc: error while loading shared libraries: libm.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory[root]# ldd gcc        libstdc++.so.6 =...

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

  • Atgriešanās ASV un Kanādā: Volkswagen svin ilgi gaidīto busiņu atgriešanos Ziemeļamerikas tirgū ar pagarinātas garenbāzes Buzz.
  • Pagarinātā Buzz Eiropas pirmizrāde notiks Volkswagen busiņu festivālā Hannoverē no 23. līdz 25. jūnijam.
  • Jaunais Buzz ar pagarinātu garenbāzi ir viens no ietilpīgākajiem elektriskajiem automobiļiem ar vietu līdz pat septiņiem cilvēkiem un plašu bagāžas nodalījumu.
  • Nonākot tirdzniecībā, Buzz ar pagarinātu garenbāzi Eiropā būs pieejams ar jaunu 85 kWh akumulatoru (neto) un jaunu 210 kW elektriskās piedziņas motoru.
  • No jauna izstrādāta panorāmas lūka ar elektroniski kontrolējamu tonējumu ir lielākais stikla jumts, ko Volkswagen jebkad ir izstrādājis.

Volkswagen ID. Buzz ir ikona visu elektrisko auto vidū. Šīs modeļu saimes jaunākais papildinājums – ID. Buzz ar pagarinātu garenbāzi – ir klāt. Tas ir ražots Vācijā Eiropai, kā arī Kanādai un ASV, jo Volkswagen ar pagarinātas garenbāzes ID. Buzz uzsācis atjaunot zīmola mikroautobusu piedāvājumu arī Ziemeļamerikā. Tur šodien arī norisinās pasaules pirmizrāde – sērfotāju iecienītajā Hantingtonbīčā, kas atrodas Klusā okeāna piekrastē netālu no Losandželosas. Automobilis tiek prezentēts ASV lielākajā Volkswagen busiņu festivālā kā veltījums faniem un valstij. Vienlaikus ASV ID. Buzz sagaidīs ar cēlsirdīgu žestu: no Ņujorkas līdz Sanfrancisko 2. jūnijs turpmāk tiks svinēts kā brīvdiena – Volkswagen busiņu diena (Volkswagen Bus Day). Šī mikroautobusa prezentēšanas tūre pēc trīs nedēļām turpināsies Vācijā, kad Eiropā debitēs pagarinātais ID. Buzz. Tas notiks no 23. līdz 25. jūnijam starptautiskajā Volkswagen busiņu festivālā Hannoverē, kas ir Eiropas lielākais Volkswagen busiņu saiets.

Ar T4 paaudzi Volkswagen mikroautobusi pameta ASV un Kanādas tirgus pirms 20 gadiem. Taču šiem automobiļiem joprojām ir kvēli fani no Ņujorkas līdz pat Sanfrancisko. T1, T2 un T3 paaudzes automobiļi ar aizmugurē izvietotu dzinēju arī 2023. gadā joprojām redzami pludmaļu stāvvietās Kalifornijā, Floridā un Longailendā. Tagad Volkswagen kārtējo reizi noslēdz šo apli ar pagarinātas garenbāzes ID. Buzz, un atgriež Volkswagen busiņu piedāvājumu Ziemeļamerikas tirgū – šoreiz ar elektrisku aizmugurējo riteņu piedziņu.

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

Volkswagen ir ārkārtīgi spēcīgs globāls zīmols ar lielisku vēsturi, miljoniem uzticamu fanu un leģendāriem produktiem. Tas ir skaidri redzams šeit, lielākajā Volkswagen busiņu festivālā ASV. Tāpēc es priecājos, ka Volkswagen Group of America komanda pagarinātas garenbāzes ID. Buzz pirmizrādi svin šeit. Ar šo modeli mēs speram lielu soli, lai atkal kļūtu par patiesi mīlētu zīmolu,” norāda Volkswagen AG valdes loceklis Tomass Šēfers (Thomas Schäfer).

Volkswagen busiņiem ASV ir gara vēsture, un tie valstī ieguvuši patiesu kulta statusa. Valdes loceklis Larss Krauze, kurš ir atbildīgs par tirdzniecību un mārketingu uzņēmumā Volkswagen Commercial Vehicles, arī uzsver, ka ID. Buzz atkal nodrošina īpašas sajūtas un emocijas, ko spēj radīt tikai specifiski automobiļi. “ASV, Kanādā un Eiropā Volkswagen mikroautobusi gadu desmitiem ir iemiesojuši unikālu attieksmi pret dzīvi. Fotogrāfija ar leģendāro T1 Lightbus Vudstokā ir neaizmirstama. Šī brīvības simbola DNS dzīvo mūsu ID. Buzz.”

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

Ar 4 962 mm garumu un līdz pat septiņām sēdvietām ID. Buzz ir ideāli piemērots Ziemeļamerikas tirgum. Vienlaikus tas arī paplašina savu iespējamo pielietojuma klāstu Eiropā. Papildu garums, pateicoties garenbāzes palielināšanai par 250 mm, rada vietu trešajai sēdekļu rindai, nodrošinot līdz pat 2 469 litru lielu bagāžas nodalījumu un iespēju uzstādīt jaunu, lielāku 85 kWh akumulatoru (neto ietilpība), kas sniedz vēl lielāku nobraukuma distanci. Savukārt jaunais siltumsūknis uzlabo efektivitāti ziemā. Pagarinātais ID. Buzz būs arī pieejams ar jaunu 210 kW (286 ZS) elektriskās piedziņas motoru. Elektriskās piedziņas motors maksimālo ātrumu palielina līdz elektroniski ierobežotiem 160 km/h (Eiropas ID. Buzz ar 150 kW: 145 km/h). Pagarinātais ID. Buzz 100 km/h lielu ātrumu spēj sasniegt vien 7,9 sekundēs. Taču tas nav viss – jau paziņots, ka 2024. gadā tirgū nonāks versija ar visu riteņu piedziņu (GTX) un 250 kW (339 ZS) jaudu. ID. Buzz GTX no 0 līdz 100 km/h spēs ieskrieties 6,4 sekundēs, tādējādi tam spējot lieliski iekļauties satiksmē uz lielceļiem.

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

Citas elektriskā Volkswagen jaunās funkcijas iekļauj uzlabotu nākamās paaudzes informācijas un izklaides sistēmu un attālinātu automobiļa novietošanu stāvvietā, izmantojot viedtālruni. Tikmēr no jauna izstrādāta augsto tehnoloģiju panorāmas lūka ar viedo stiklu atsauc atmiņā leģendāro Samba busiņu no 20. gadsimta 50. gadiem. 1,5 kvadrātmetru platībā tas ir lielākais stikla jumts, kādu jebkad izstrādājis Volkswagen. Viedo stiklu iespējams mainīt no caurspīdīga uz necaurspīdīgu un otrādi, izmantojot skārienslīdni vai balss palīgu. Ziemeļamerikas tirgum paredzētajām versijām būs arī sēdekļi ar gaisa kondicionieri un izgaismots Volkswagen logo priekšpusē.

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

2024. Buzz piegādes ASV tiks sāktas 2024. gadā. Gandrīz vienlaikus nonākšanai tirdzniecībā Ziemeļamerikas tirgū ID. Buzz ar pagarinātu garenbāzi būs pieejams arī Eiropā. Tāpat kā Multivan un Bulli T6.1, visi ID. Buzz automobiļi tiks ražoti galvenajā Volkswagen Commercial Vehicles rūpnīcā Hannoverē. Šī ir viena no modernākajām automobiļu rūpnīcām pasaulē un tā ir arī galvenā Volkswagen busiņu mājvieta.

Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

Par Volkswagen:

Zīmols Volkswagen ir pārstāvēts vairāk nekā 140 tirgos, un tas ražo automobiļus 29 vietās 12 valstīs. 2022. gadā Volkswagen piegādāja klientiem aptuveni 4,6 miljonus transportlīdzekļu. Starp tiem bija tādi populārākie modeļi kā Polo, T-Roc, T-Cross, Golf, Tiguan vai Passat, kā arī pilnībā elektriskie modeļi ID.3, ID.4, ID.5 un ID.6. Pagājušajā gadā uzņēmums klientiem visā pasaulē nodeva vairāk nekā 330 000 pilnībā elektrisku transportlīdzekļu. Volkswagen šobrīd visā pasaulē nodarbina aptuveni 170 000 darbinieku. Īstenojot savu ACCELERATE stratēģiju, Volkswagen pastāvīgi veicina turpmāku attīstību, lai kļūtu par iekārojamāko ilgtspējīgas mobilitātes zīmolu.

Par Møller Baltic Import:

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairumtirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automašīnu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2021. gadā bija 235 miljoni eiro, peļņa – 1 miljons eiro.

Møller Mobility Group AS ir grupas mātes uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4 tūkstoši darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā 36 miljardi Norvēģijas kronu (3,5 miljardi eiro) Møller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem auto nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Cupra un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību, iegādes finansēšanu un mobilitātes risinājumu nodrošināšanu.

Un Rīgas pilī ievācas piderass

 Nekad nebiju domājis, ka valsti vadīs piderass un pa ielām būs piderasu gājiens!

Ukraina esot gatava uzbrukumam, bet krievi turpina spiegot ar zivīm

Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis atzinies laikrakstam The Wall Street Journal, ka valsts esot gatava ofensīvai, kas tiek gatavota ilgstošu laiku. Vienlaikus neslēpj faktu, ka uzvara var ukraiņiem izmaksāt ļoti dārgi. Intervija notikusi ostas pilsētā Odesā. Protams, ka ir nepieciešams lielāks ieroču un munīcijas daudzums. Taču pārāk ilgi gaidīt arī neesot pieļaujams. Vēl Ukrainai vajadzētu 50 […]

Viktors Suvorovs: Specnazs

No krievu valodas tulkojis Jānis Kalve.

Izdevniecība Dienas grāmata, 2019.,376.lpp.

Citāts no pieraksta uz grāmatas pavisam pēdējā vāka:

Bijušais padomju izlūkošanas virsnieks VIKTORS SUVOROVS (1947) ir vairāk nekā divu desmitu grāmatu autors, 1974.gadā beidzis Militārās diplomātijas akadēmiju un pēc tam četrus gadus nostrādājis PSRS Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) diplomātiskajā rezidentūrā Ženēva, Šveicē, līdz 1978.gadā bija spiests bēgt uz Lielbritāniju.

Ievadam. 

Šī laikam ir jaunākā no autora grāmatām. Un laikam pirmā, kura tulkota latviski (vismaz neesmu manījusi citu, iepriekšējo, grāmatu tulkojumus latviski.

Lieluumlielu daļu no autora grāmatu tika izlasītas jau 90-to gadu beigās, šīs tūkstošgades sākumā oriģinālvalodā - krievu valodā. 

Autors raksta atmaskojošas grāmatas par PSRS militārismu, situāciju valstī kā tādā sākot no valsts izveidošanās par padomju valsti līdz mirklim, kad autors aizbēga uz Lielbritāniju. Uzdod jautājumus izsakot savu versiju par acīmredzamiem valsts vēstures faktiem, papildina ar visādos arhīvos atrastām ziņām. Liek aizdomāties no cikla "Ups, man par to skolā dikti un daudz stāstīja, tik citā rakursā. Un kāpēc uz tiem, skolā  mācītiem, notikumiem nevarētu paskatīties arī no šāda rakursa?' un "Es taču tajos laikos biju jau pietiekami saprātīgā vecumā, kāpēc neaizdomājos par notiekošo?"

Protams, autora notikumu traktējums ir diskutējams jautājums, bet fakta traktējums jau nemaina fakta esamību.

Par konkrēto grāmatu.

Grāmata ir stāsts par specnaza (speciālās nozīmes karaspēka struktūrvienību) uzbūvi, darbības veidiem. Par to, kā cilvēki tika vervēti dienēšanai tieši šajās vienībās, apmācību.

Iespaids - godīgi sakot, biedējošs pirmajā mirklī. Autors runā tikai par vienas valsts armijas, to speciālo vienību darbības principu. Runā par armiju un norisēm tajā vadoties no personiskās pieredzes par cik ilgus gadus bijis armijas dienestā. Tomēr - tas, ka veidojas labāka izpratne par visu PSRS laiku militarizēšanos valsts iekšienē militāro mērķu sasniegšanai, tas viss papildus raisa arī kādu citu domu. Proti, ja vienā valstī armija, tai skaitā armijas speciālās daļas, tiek šādi dresētas, "kur zvanīts",  ka kaut kas līdzīgs nenotiek, nepastāv arī citu valstu armijās? Citu valstu militāro mērķu sasniegšanai? Jo armiju jau valstis veido laikam jau tam, lai, primāri, dotos kurp iekarošanai. Aizsardzības mehānismam jau vajadzētu savādāk to visu strukturēt; aizsardzība darbojas pēc citiem principiem laikam tomēr.

Iesaku. Tomēr plašāks skatījums būs uz lietam, vietām, notikumiem. PSRS un satelītvalstu vēstures notikumiem.

[Virsraksts nav norādīts]

atbildot inesei, man liekas šeit ir vienkārši paaudžu plaisa. tev ir ap 40, tiem kas nāk, ir ap 20, un jūs nevarat runāties vienā līmenī (lai gan tev pašai šķiet, kā tad tā, mans subjektīvais vecums ir ap 25, kāpēc man nesanāk?).

Tiem jaunajiem ir nepieciešams cits piegājiens, cita veida sarunāšana. Kāda tieši? Es nezinu. Bet man ir neliela nojausma, jo man ir 45 gadi, manai meitai drīz būs 12 gadi. Es redzu viņu, viņas klasesbiedrus, un viņi aug citādi. Tas kas tev, 40 gadīgajam, liekas apātija, neinterese, amēbas, ir, iespējams, daudz augstāka sevis vērtēšana, skaidra izpratne vai tev tas ir vai nav vajadzīgs, un neraušanās līst tur, kur tevi neprasa vai nelūdz, vai liek justies neērti vai nenovērtētam.

Viņi tev to neteiks, jo viņu acīs tu esi večuks/vecenīte, kas vnk neko nesapratīs, un no tā, ka pateiksi nekas neuzlabosies, un vienīgais varbūt rezultāts ir, ka tev uzēdas. Tāpēc vnk neko nesaka. Balso ar kājām.

Ieteikums šāds: grožus tos jaunos koordinēt ir jāatdod jaunajiem pašiem. Jāatrod viens vai divi uzticības personas, un tad jau viņi lai aicina, uzrunā, sarunā, bīda, stumda, un izrāda to, ka tie cilvēki kuriem jānāk, ir gaidīti, vajadzīgi, saudzēti un loloti. Tādam sovjetu pamatizglītības auglim kā mūsu paaudze, tas varētu likties pretdabiski un pazemojoši "ko tās amēbas tur vispār iedomājas, saudzēti? loloti? LOL". Bet tā ir nākošo gadu realitāte. It īpaši dēļ covid gadiem, kas riktīgi deformēja socializēšanos.

Bet galvenais ir tas, ka mēs, mūsu paaudze, vairs nesaprotam tos jaunos, ar kuriem ir 20 gadu plaisa, viņu motivāciju, veidus kā viņus jāuzrunā, kā likt viņiem justies lai viņi sagribētu kaut ko, un tā tālāk.

Tā ideja ar senioru iesaistīšanu ir garām. Aiziet tikai tādā gerontokrātijā, kas savā sulā vārīsies. Līdz kamēr iestādījums paliks pavisam ārpus jaunatnes redzesloka vai interesēm.

Mans ieteikums, atdot grožus, atdot kontroli jaunajiem.

Ziema un Pavasarī Ziedonis

Spēlējos ar jauno Photoshop Generative Fill funkciju.

Jaunā Photoshop funkcija nav gluži paredzēta gleznām, bet darbojas pieņemami labā līmenī. Sagatavoju iPhone vāciņus, kurus iespējams iegādāties manā eksperimentālajā interneta veikalā.

iPhone vāciņus var iegādāties šeit.

Tagad jātiek pie brīva laika papildus eksperimentiem ar fotogrāfijām un visu citu, kam varētu palīdzēt šī “maģiskā” tehnoloģija.

Labākās dabas takas un apskates vietas Latvijā vasarā

Kas ir labākās apskates vietas Latvijā, kur aizbraukt vasarā? Dabas takas, ziedu dārzi, skatu torņi, ezeri, karjeri un citas vietas, ko apceļot, gan netālu no Rīgas, gan tālāk no tās! Pēdējo gadu laikā ir sanācis gana daudz baudīt vasaru Latvijā, lai man būtu, ko ieteikt!

Līdzīgi raksti:

Apskates vietas Latvijā pavasarī

Apskates vietas Latvijā rudenī

Apskates vietas Latvijā ziemā

Daugmales peonijas

daugmales peonijas

Pavasarī iemīļotās Daugmales peonijas ir tikpat lieliskas vasarā! Jūnijs ir īpaši piemērots, lai tajās skatītos peonijas, savukārt jūlijā te zied lilijas un dienziedes. Atrodas pavisam netālu no Rīgas, un atrast ir viegli, ievadot “Daugmales peonijas” “Waze” navigācijā.

Kalsnavas arborētums

Kalsnavas arborētums Latvijas Valsts meži peoniju svētki
Ja patīk peonijas, tad Kalsnavas arborētums ir viena no iespaidīgākajām vietām, kur tās redzēt! Te ir viena no lielākajām peoniju kolekcijām visā Baltijā, iespējams arī iegādāties stādiņus. Teritorija ir ļoti skaista gan pavasarī, gan vasarā, gan rudenī, tāpēc, esot Kalsnavas pusē, ir vērts iegriezties! Vasaras sākumā, bez peonijām te priecē skatu arī rododendri.

Zādzenes (Maldienas) karjers

Dzidrākie Latvijas karjeri

Kur ir kāds labs karjers, kurā nopeldēties, varbūt pat, braucot no Kalsnavas arborētuma? Zādzenes jeb Maldienas karjers! Tajā ir patiešām dzidrs ūdens, un var piebraukt gandrīz līdz pašam krastam. Par citiem dzidriem ezeriem un karjeriem Latvijā lasi šeit.

LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte”

Turpinot ziedu tēmu, vēlu pavasarī un agri vasaras sākumā, Babītes rododendru audzētava ir īstā vieta, kur redzēt rododendrus! Te nebūt nezied visi reizē, tāpēc redzēt būs ko gan maijā, gan jūnijā.

Lāčupītes dendrārijs


Ja rododendri ir pie sirds, tad jūnijā laba pastaigas vieta ir Lāčupītes dendrārijs. Šo vietu 1959.gadā izveidoja Igors Mednis, un, pateicoties īpaši maigajam klimatam, kas šeit valda, te arī ieaugušās daudzas augu sugas, kas citviet Latvijā nespēj izdzīvot. Tie atvesti no 68 dažādām vietām Latvijā un ārzemēs!

Mājas kafejnīcu dienas

Spargeļu aukstā zupa
Jau vairākus gadus Latvijā norisinās “Mājas kafejnīcu” dienas, kad ir iespējams ieturēt maltīti neparastās vietās, kas bieži vien ikdienā nemaz nav pieejamas. Piemēram, lauku saimniecībās! Cilvēki gan gatavo paši, gan pieaicina pavārus, izklaidē viesus ar mūziku un visdažādākajiem gardumiem. Ir vērts pieteikties un aizbraukt, jo parasti katra vieta ir pieejama vienu nedēļas nogali!

Kuldīga & Riežupes alas

Kuldīga ir lieliska doma visa gada garumā, ne tikai, kad tajā lec zivis! Sakārtota pilsēta, lieliskas kafejnīcas, un, protams, Ventas rumba! Esot Kuldīgā, noteikti ir vērts iegriezties Riežupes alās! Plāno pa nakti palikt Kuldīgā? Apskaties Valentine’s White Lux!

Ziloņa jeb Dziloņa ezers

Peldvieta Kurzemē
Esot Kurzemes pusē, ja gribas nopeldēties ezerā, noteikti var piebraukt pie Ziloņa jeb Dziloņa ezera, kur cilvēki gan paliek pa nakti, gan arī atbrauc uz īsu peldi. Iespējams piebraukt līdz pat pašam ezeram! Par mūsu ceļojumu pa Kurzemi vairāk lasi šeit.

Ūdrkalna skatu tornis un Usmas koka baznīca

Usmas ezera meža masīvi
Kad gribas klusumu un mieru, Ūdru kalna skatu tornis ir īstā reizē! Netālu no Usmas ezera, no tā paveras iespaidīgi zaļš skats. Turpat netālu arī Usmas koka baznīca! Par mūsu ceļojumu pa Kurzemi vairāk lasi šeit.

Virsaišu ūdenskritums

Virsaišu ūdenskritums ģeovieta Latvijā
Brauciens uz Virsaišu ūdenskritumu var būt gan pavisam īss, piestājot ar auto tam teju blakus, gan izvērstāks, izejot vēl cauri mežam. Labāk uz to doties pēc stiprākām lietavām, kad tajā ir vairāk ūdens. Par mūsu ceļojumu pa Kurzemi vairāk lasi šeit.

Doles sala & Doles svētku paviljons

doles tējas svētku paviljons
Doles sala ir krāšņa visos gadalaikos, un atrodas tik tuvu Rīgai! Tajā var gan pastaigāties pa parku, apskatīt muzeju, gan arī noorganizēt svinības Doles svētku paviljonā. Mēs tajā esam viesojušies arī “Atvērtās dienas laukos” ietvaros.

Alūksne

alūksnes slavas templis rotonda
Alūksne ir krāšņa ne tikai rudenī, krāsaino lapu sezonas laikā, bet arī vasarā. Ne velti, viesnīcās tiek norādīts attālums līdz peldvietai, jo te iespējams nopeldēties ezerā, kur ir labiekārtotas pludmales. Blakus ir skatu tornis, pilis, mājīgas kafejnīcas un rūpīgi iekopts parks! Smalkāka nakšņošana Alūksnē bijušajā dzelzceļa viesnīcā Bahnhofs hotel!

Stāmerienas pils

gaismas ceļa maršruts pa alūksni stāmerienu cesvaini un smilteni stāmerienas pils
Stāmerienas pili varētu saukt par Latvijas Disneja pili, cik krāšņa tā ir! Gan no ārpuses, nesen atjaunota un ar senatnīgu parku, gan arī iekšpusē. Vairāk par mūsu “Gaismas ceļa” braucienu, kura laikā redzējām šo pili, lasi šeit.

Cesvaines pils

cesvaines pils pavasarī
Cesvaines pils ir atjaunota un tagad to iespējams redzēt ne tikai no ārpuses, bet arī izstaigāt iekšpusi, kā arī uzkāpt tornī! Tāpat, pilī parasti notiek izstādes. Vairāk par mūsu “Gaismas ceļa” braucienu, kura laikā redzējām šo pili, lasi šeit.

Lavandu lejas

lavandu lejas dārzs ikšķilē
Kur Latvijā ir patiesi krāšņi lavandu lauki? “Lavandu lejās”! Plašais lavandu lauks atrodas pavisam netālu no Rīgas, tajā ir iespējams fotografēties (fotografējoties ar telefonu, nav jāpiemaksā), kā arī iegādāties dažādus vietējā ražojuma suvenīrus. Mēs te viesojāmies jūlija sākumā un izbaudījām Provansas sajūtu!

Līču-Laņģu klintis

Līču Laņģu grava Alīna Andrušaite
Gribas doties nelielā pārgājienā? Līču Laņģu klintis ir viena no skaistākajām vietām, kur doties garākā pastaigā. Pēdējos gados ir ļoti sakārtota infrastruktūra, un taka vairs nav pavisam mežonīga, taču tāpat maršruts iepriekš jāsaplāno, lai apskatītos visas klintis un neko nepalaistu garām! Dažviet sitpri slidena pēc lietus, tāpēc jāvelk piemēroti apavi ar neslīdošu zoli. Ja paliec pa nakti, tad lauku viesnīcā Lindenhoff!

Teirumnīku purva taka


Viena no manām mīļākajām purva takām Latvijā, Teirumnīku purva taka, ir tik krāšņa vasarā! Jūnijā tajā var klausīties dzeguzes, jūlijā, iepeldēt tumšajos ūdeņos, bet augustā, priecāties par miglas vāliem saullēktā. 30 citu apskates vietu un 10 naktsmītņu ieteikumus Latgalē lasi šeit.

Lubāna ezers


Turpat pie Teirumnīku takas atrodas Lubāna ezers, kas pats par sevi ir apskates vērts! Te ir gan putnu vērošanas torņi, gan arī iespēja izbraukt ar laivām. Tāpat, lieliska vieta, kur braukt ar velosipēdiem, uzrīkot pikniku vai peldēties! Priecē, ka pie Lubāna ezera ir ļoti viegli piebraukt – nav jāmeklē vieta caur privātīpašumiem. 30 citu apskates vietu un 10 naktsmītņu ieteikumus Latgalē lasi šeit.

Grebļa kalns


Pie pašas Baltkrievijas robežas, pierobežas zonā (tāpēc, nepieciešama atļauja, lai te nāktu), atrodas Grebļa kalns. Tam abās pusēs ir ezeri. Viens no tiem aizvien ir piemērots peldēm! Pilnīgs klusums, tikai spāres blakus! 30 citu apskates vietu un 10 naktsmītņu ieteikumus Latgalē lasi šeit.

Kristakrūga tornis


Lai arī Teiču rezervātā ieeja iespējama tikai ar gidu, Latgales braucienā ir vērts nepalaist garām Kristakrūga skatu torni, lai apjaustu, cik liels patiesībā ir tas Teiču rezervāts un izkustinātu kājas, uzkāpjot 27m augstajā tornī! 30 citu apskates vietu un 10 naktsmītņu ieteikumus Latgalē lasi šeit.

Priedaines skatu tornis


Šis tornis gan ir no koka un slejas 32 m augstumā. Skats ir tā vērts, lai tiešām arī uzkāptu augšā – kāda saliņa, tālāk upe aizlokās mežos. Gandrīz tikpat skaists skats paveras arī no tilta pāri Daugavai – uz saliņas ligzdo kaijas un upes abās pusēs ir sacelti mazi namiņi. Krāslava atstāj ļoti sakoptas un tīras pilsētas iespaidu. 30 citu apskates vietu un 10 naktsmītņu ieteikumus Latgalē lasi šeit.

ZELT bio smiltsērkšķi

smiltsērkšķu dārzs Zelt bio
Augusta vidū, otrajā pusē, ir vērts paviesoties pie “ZELT bio”, kas ražo bioloģisku smiltsērkšķu produkciju, un kam ir pašiem savas smiltsērkšķu audzes. Te var nofotografēties ar dzintarainajām ogām, iegādāties suvenīrus, vai pat noklausīties koncertu, jo katru gadu augusta vidū te tiek svinēts smiltsērkšķu festivāls!

Lielā Ķemeru tīreļa purva laipa

Man šķiet, ka nav skaistākas sezonas Lielajā Ķemeru tīrelī par augusta otro pusi. Zināmākā purva laipa tieši augustā, saullēktos, parasti piedāvā viskrāšņākos skatus – koši saullēkti ar aprasojušiem zirnekļu tīkliem, miglas vāli un putnu balsis. Daži skatu tornī pat izvēlas nakšņot, lai saullēktu nepalaist garām! Gribi palikt netālu pa nakti? Apskaties Schneider Haus.

Sedas purvs

Sedas purva skatu tornis
Sedas purvs neizskatās tāds, kā citi purvi Latvijā. Te nav kilometriem garas koku laipas. Toties, Sedas purvā var, iepriekš vienojoties, izbraukt ar kaijakiem, kā arī doties pārgājienā pa veco bānīša maršrutu.

Jūrtakas vai Mežtakas posmi


Vasara ir piemērotākais laiks, lai dotos garākā pārgājienā, piemēram, pa Jūrtaku vai Mežtaku! Var noiet to visu pēc kārtas, var pa fragmentiem, nelielus gabaliņus, katrā nedēļas nogalē pa nelielam gabaliņam. Garie pārgājieni ir iespējami arī Latvijā!

Līdzīgi raksti:

Līdzīgi raksti:

Apskates vietas Latvijā pavasarī

Apskates vietas Latvijā rudenī

Apskates vietas Latvijā ziemā

3 efektīvi elpošanas vingrinājumi trauksmes mazināšanai

Trauksme ir dabiska organisma aizsargreakcija, saskaroties ar bīstamu situāciju vai apstākļiem, kas rada stresu. Lai gan mērenās devās uztraukums spēj būt noderīgs, trauksme nereti piemeklē nepiemērotos brīžos – situācijās, kad ir svarīgi saglabāt asu prātu, mieru un nosvērtību –, turklāt, piedzīvojot trauksmi ikdienā, tiek nodarīts būtisks kaitējums cilvēka veselībai un dzīves kvalitātei. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā nomākt stresu un atgūt paškontroli, ir pareiza elpošana. Kā mazināt trauksmi ar elpošanas palīdzību un ko vēl iespējams darīt, lai efektīvi cīnītos ar stresu, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

Bezmaksas elektrība! 3 saules uzlādējamās baterijas vasaras piedzīvojumiem

Ja visu dienu spīd saule, tad bez laba garastāvokļa uzturēšanas tā varētu noderēt arī citām lietām, piemēram, viedierīču un ceļojumā nepieciešamā aprīkojuma uzlādēšanai. Aplūkosim trīs saules uzlādējamās baterijas, kas lādējas dienas laikā, un vakarā, kad jāuzlādē ierīces, tās nodrošina bezmaksas zaļo elektroenerģiju.

Saules uzlādējamās baterijas – Ecoflow River 2

saules uzlādējamās baterijas

Akumulatoru stacija Ecoflow River 2 (cena no 299 eiro) ir pietiekami viegla, lai to varētu nēsāt arī mugursomā, ja, piemēram, ar savu elektrisko skrejriteni dodaties tālākā izbraucienā. Ierīce sver tikai 3,5 kg.

Sānos bez auto ligzdas un USB ligzdām atradīsi arī vienu tīkla elektrības kontaktligzdu, kas piemērota ierīcēm līdz 300 W (īsu laiku arī līdz 600 W). Tas var darbināt klēpjdatoru, televizoru un pat mazāku tējkannu.

Ja vēlaties ātrāk uzlādēt akumulatoru no elektrotīkla, nevis saules, tas aizņem tikai 60 minūtes. Ierīci var izmantot arī kā nepārtrauktās barošanas bloku (UPS), kas būs noderīgi ārkārtas gadījumos: piemēram, pieslēdzot svarīgas ierīces caur akumulatoru banku, akumulatora jauda tiek atjaunota jau 30 milisekundes pēc elektrības pazušanas. Tas nozīmē, ka datorā atvērtie darbi netiks zaudēti, jo iekārta turpinās strādāt.

Akumulatoru banku var vadīt arī attālināti bezvadu režīmā no mobilā tālruņa, izmantojot atbilstošu lietotni. No turienes var redzēt arī to, cik daudz enerģijas ir palicis.

Jackery Explorer 500

saules uzlādējamās baterijas

Akumulatoru stacija Jackery Explorer 500 (cena no 785 eiro) jau ir lielāka, smagāka un stacionārāka, kas piemērota, piemēram, ņemšanai līdzi uz kempingu vai vasaras māju bez elektrības.

Ar vienu šādu ierīci pietiks pat mazākas mājsaimniecības barošanai, jo ir USB ligzdas viedierīcēm un jaudīga 230 V ligzda sadzīves tehnikas pieslēgšanai ar kopējo jaudu līdz 500 W (īstermiņā līdz 1000 W). Ar 518 Wh akumulatoru pietiek gariem vakariem, to var uzlādēt no elektrotīkla, ģeneratora, automašīnas vai saules paneļiem.

Uzlāde prasa 7,5 stundas ar maiņstrāvas adapteri, automašīnas adapteri vai ģeneratoru un 9,5 stundas ar 100 W saules paneļiem.

Ecoflow Delta 2

Akumulatoru stacija Ecoflow Delta 2 (cena no 12000 eiro) ir akumulatoru stacija tiem, kas vēlas (gandrīz) neierobežotu jaudu jebkurā situācijā, neuztraucoties par to, uz ko ietaupīt, lai elektrības tomēr pietiktu. Šo ierīci var pieslēgt ne tikai vasaras mājai, bet arī parastai vidēji lielai privātmājai ar ledusskapi, televizoru, tosteri, rūteri utt.

Piemēram, viedtelevizoru ar vienu uzlādi var skatīties līdz astoņām stundām, klēpjdatoru uzlādēt 16 reizes un viedtālruņus 89 reizes.

Savukārt akumulatoru var uzlādēt ar saules paneļiem, lādējot 3-6 stundas vai nu ar 1×400 W vai 2×220 W paneļu komplektu.

Akumulatora bankai ir lietotne, kas darbojas, izmantojot Wi-Fi, tāpēc to var vadīt ar viedtālruni, atrodoties prom no mājām. Akumulators darbojas arī kā rezerves barošanas avots: ja pazūd strāvas padeve, tā ātri un automātiski tiek pārslēgta uz akumulatora enerģiju. Speciālais sinusoidālais viļņu ģenerators nodrošina standarta maiņstrāvas strāvas padevi kontaktligzdai, kas piemērota visām sadzīves ierīcēm un mazākai elektronikai.

Atslēgas vārdi: akumulatoru stacija, akumulatoru banka, saules panelis, rezerves jauda

The post Bezmaksas elektrība! 3 saules uzlādējamās baterijas vasaras piedzīvojumiem appeared first on Datuve.

Iepazīstieties ar jaunajiem Logitech Master sērijas produktiem ar Smart Actions lietotnē Logi Options+

Logitech International paziņojis par MX Keys S Combo, MX Keys S un MX Anywhere 3S – jaunākajiem augstākās klases Master sērijas papildinājumiem, kas paredzēti pieredzējušiem lietotājiem, piemēram, programmatūras izstrādātājiem un radošiem profesionāļiem. Izmantojot jauno Logi Options+ funkciju Smart Actions, šie jaunie produkti – MX Keys S Combo, uzlabotā MX Keys S tastatūra un MX Anywhere 3S pele – ļauj vieglāk sasniegt “plūsmas stāvokli” – laika periodu, kad jūtaties visproduktīvāk.

“MX lietotāju mērķis ir sasniegt plūsmas stāvokli, kurā viņi pilnībā iegrimst radošajā procesā, atrodot līdzsvaru starp veicamā uzdevuma izaicinājumu un savām individuālajām prasmēm,” sacīja Anatolijs Poļankers, Logitech MX biznesa galvenais vadītājs. “Mūsu jaunie Master sērijas produkti ar Smart Actions funkcijām Options + ir paredzēti ikvienam, kurš meklē precizitāti, ātrumu un komfortu, lai sasniegtu optimālu veiktspēju un labsajūtu.”

Smart Actions

Smart Actions lietotnē Logi Options+ App sniedz iespēju izlaist atkārtotas darbības, automatizējot vairākus uzdevumus ar vienu taustiņa spiedienu, lai jūs varētu racionalizēt savu darbplūsmu, izmantojot makrouzdevumus. Ir iekļautas iepriekš definētas pielāgojamas viedās darbības, kas palīdz automatizēt parastos uzdevumus, lai jūs paveiktu vairāk.

MX Keys S Combo

MX Keys S Combo ietver jauno MX Keys S tastatūru, fanu iecienīto MX Master 3S peli un ērto MX plaukstu balstu. Šis duets kopā nodrošina ātrāku un precīzāku darbu un ir ideāli piemērots kvalificētiem profesionāļiem, kuri koncentrējas uz augsta līmeņa radošumu un maksimālu rezultātu. Tastatūras inteliģentais apgaismojums un pielāgojamie taustiņi papildina peles klusos klikšķus, ātru un precīzu ritināšanu un 8K DPI sensoru, kas darbojas uz visām virsmām, pat stikla.

MX Keys S

MX Keys S Advanced Wireless Illuminated tastatūra nodrošina izcilu Logitech zema profila rakstīšanas pieredzi, un tās taustiņi ir veidoti atbilstoši pirkstu galiem, tāpēc tastatūra nodrošina ātru, vienmērīgu un perfektu rakstīšanu apvienojumā ar ērtu dizainu. Ar viedo apgaismojumu aprīkotais aizmugurējais apgaismojums atpazīst, kad tuvojas rokas, lai izgaismotu tastatūru, un automātiski pielāgojas atkarībā no telpas apgaismojuma apstākļiem, kurus tagad var personalizēt lietotnē Logi Options+. MX Keys S ir pieejama grafīta un bāli pelēkā krāsā, un tai ir uzlabots tastatūras izkārtojums ar trim jauniem taustiņiem, kas nodrošina maksimālu produktivitāti un sadarbību: teksta atveide no runas, mikrofona izslēgšana/izslēgšana un emocijikonas.

MX Anywhere 3S

Izbaudiet MagSpeed elektromagnētiskās ritināšanas ātrumu, precizitāti un klusumu Logitech vismodernākajā bezvadu kompaktajā datorpelē, kas ir ideāli piemērota pieredzējušiem lietotājiem, kuri meklē veiktspēju, pārnēsājamību un komfortu jebkurā vietā. Izbaudiet Quiet Click tehnoloģiju, kas padara klikšķināšanu klusāku nekā iepriekšējā modelī (MX Anywhere 3). MX Anywhere 3S ir aprīkota ar 8000 DPI optisko sensoru, kas ļauj strādāt uz praktiski jebkuras virsmas, tostarp stikla, pārvietojot peli dažādās darba vietās mājās un birojā.

The post Iepazīstieties ar jaunajiem Logitech Master sērijas produktiem ar Smart Actions lietotnē Logi Options+ appeared first on notepad.lv.

RARBG aizvēries

Sākot no šodienas labākais (vienīgais sakarīgais) publiskais resurss RARBG ir aizvēries. Pats pēc savas iniciatīvas. Ļoti bēdīgi. Līdzvērtīgas kvalitātes publisku alternatīvu nav.

Veikala eju galā novietojamie displeja stendi: efektīva pārdošanas stratēģija

Esot pārdošanas nozarē, vienmēr tiek domāts par to, kā pēc iespējas vairāk palielināt savus ieņēmumus. Mazumtirgotājiem ir it īpaši svarīgi pieturēties pie efektīvām stratēģijām. Viena bieži aizmirsta, bet neticami efektīva pārdošanas stratēģija ir veikala eju galā novietojamie displeja stendi. Veikala eju galā novietojamie displeja stendi angļu valodā tiek saukti par End Cap Display Stands.

Source

Ko varētu piedāvāt nākamā Apple watchOS operētājsistēma?

Jau pēc pāris dienām būs zināmi visi gaidāmie Apple produktu operētājsistēmu jaunumi. Iepriekš publicējām nelielu apkopojumu par to, ko nesīs jaunā xrOS un iOS 17 operētājsistēma, bet tagad neliels ieskats Apple Watch operētājsistēmā watchOS 10.

Tiek baumots, ka watchOS 10 varētu saņemt lielākās pārmaiņas pēdējos gados, jo līdz šim tie ir bijuši tikai dažādi vizuāli uzlabojumi. Izklausās, ka tieši šī operētājsistēma varētu būt tā, kura saņems lielas izmainas, salīdzinot ar citām. Tātad Apple viedpulksteņa vadība varētu pāriet uz logrīkiem, kādi tie ir pieejami iPhone.

Līdz ar to tie kalpotu par veidu, kā ērtāk un interaktīvāk nodot informāciju Apple Watch lietotājiem. Piemēram, sākuma ekrānā būtu pieejami dažādi logrīki, starp kuriem var ērti pārslēgties un redzēt informāciju par laikapstākļiem vai kalendāra plānu. Iespējams, ka sānos esošā apaļā poga vairs neatgriezīs uz sākuma ekrānu, bet gan tieši uz logrīku skatu. Tas norādītu uz to, ka šī būtu jaunā vadības centrāle.

Tāpat kuluāros runā, ka Apple Watch beidzot varētu izmantot trešo pušu radītos ekrāna izkārtojumus, kas ir ilgi gaidīta funkcionalitāte no uzņēmuma. Daļēju atdzimšanu varētu piedzīvot iepriekš izmantotais Glances režīms, kas nozīmē, ka ar pirkstu kustību pa labi vai kreisi varētu pārslēgties starp dažādiem informatīvajiem ekrāniem, piemēram, baterijas ietilpība, pulsa mērīšana vai uzstādījumi.

Pirmdienas vakarā, pulksten 20.00, jau būs skaidri zināms, kas no šī piepildīsies.

Apple iOS 16.5 atjauninājums piedāvā dažas jaunas funkcijas

Tikai 2 mēnešus pēc iOS 16.4 izlaišanas, 18. maijā Apple izlaida iOS 16.5 atjauninājumu. Jaunākais iOS atjauninājums nodrošina dažus svarīgus kļūdu labojumus, drošības uzlabojumus, jaunas Apple News funkcijas un dažus jaunus fona attēlus.

Izrādās, ka jaunākais iOS atjauninājums jau ir saskāries ar problēmām – cilvēki internetā ziņo, ka pēc tā lejupielādes, viņu iPhone akumulatori izlādējas ātrāk kā ierasts. Apple iepriekš sacīja, ka tas nav nekas neparasts pēc iOS atjauninājuma, un iPhone, iespējams, būs nepieciešamas 48 stundas, lai pielāgotos jaunajām atjauninājuma funkcijām. Tāpēc, ja akumulators pēc šī atjauninājuma ātri iztukšojas, tai nevajadzētu būt ilglaicīgai problēmai.

Lai lejupielādētu iOS 16.5  atjauninājumu, atveriet Iestatījumi > Vispārīgi > Programmatūras atjaunināšana un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus.

Līdz ar jauno atjauninājumu pie fona attēliem parādīsies jauni attēli, kas veltīti LGBTQ+ kopienas un kultūras godināšanai, Sports Apple News sadaļa tiks pie jaunām funkcijām un būs nedaudz intuitīvāka. Arī Spotlight un CarPlat Podcast tiks pie kļūdu labojumiem, kam vajadzētu novērst esošās tehniskās ķibeles.

Dažas funkcijas var nebūt pieejamas visos reģionos vai visās Apple ierīcēs. Vairāk informācija par jauno atjauninājumu pieejama Apple atbalsta vietnē.

Avots: CNET

The post Apple iOS 16.5 atjauninājums piedāvā dažas jaunas funkcijas appeared first on notepad.lv.

We now have the browserking.com domain

Ling and King.

Grilēta vista havajiešu gaumē

Kā dot grilā ceptai vistas gaļai izcilu garšu burtiski minūtes laikā? Grilēšanas sezonā (un ne tikai) manā “arsenālā” vienmēr ir terijaki mērces no “Kikkoman”. Šīm mērcēm pamatā ir dabīgi raudzēta sojas mērce un katrai no tā ir savas garšas un izmantošanas nianses. “Kikkoman” sojas mērce jau 300 gadus pēc oriģinālas receptes tiek raudzēta tikai no...

lasīt talāk »

The post Grilēta vista havajiešu gaumē appeared first on Lindas Virtuve.

Armands Puče – Kambala …, āmen!

Vispār šī grāmata pie manis nonāca, lai atdodu tur tam džekam, kas savāks pārējās nederīgās grāmatas. Sanāca ne gluži tā. Un tad man gadījās slimot ar koronavīrusu, un pa naktīm bieži negulēju, un neko baigi inteliģento lasīt nespēju, un šis, likās, varētu derēt. Kasparu Kambalu es vēl atceros kā basketbolistu. Esmu tāds kā basketbola līdzjutējsRead More »Armands Puče – Kambala …, āmen!

Kad jāšķiras...

P1010019.JPG 

16.05.2023. bija parasta diena, es- darbā, saucu dakteri kaķītim, mājās bija jaunākais dēls, tad pievienojās vīrs... mēs neviens nenojautām, ka tā būs pēkšņu atvadu un salauztu siržu diena. Viņš aizgāja strauji un pēkšņi pēc 12 gadiem mūsu ģimenē, atstājot tukšu vietu un miljons  atmiņu. Kā remdēt bēdas? Tas nenotiek ātri... Bet mēs ar Rihardu nodomājam braukt meklēt skaistus akmeņus Murīša kapiņam. 

Diena izdodas fantastiska. Sarunās, pastaigās, ar sviestmaizēm uz liela akmens jūras ūdens šļakstu vidū ... 

Esam Veczemju klintīs, Salacgrīvā, Ainažos, Tūjā...

P1010026.JPG

P1010024.JPG

P1010027.JPG

P1010031.JPG

P1010037.JPG

P1010040.JPG

P1010045.JPG

P1010049.JPG

P1010051.JPG

Sargiet savus mīļos, it sevišķi četrkājainos, jo viņu dzīve ir tikai jūsu rokās, viņi paļaujas uz jums, nevarot pasūdzēties... 

Muris Minka Elliņš ?

Turpinās skolēnu reģistrācija darbam vasarā. Apskati brīvo darba vietu sarakstu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atvērusi skolēnu elektronisko reģistrāciju dalībai nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. Pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam, piedalīties tajā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu elektroniskā reģistrācija turpināsies līdz 17. augustam.

title

abstract

body

Pasu nodaļa … Kurlm�?mie bez rok�?m ?

Pien�?ca t�? diena, kad ir radusies akūta vajadzība p�?c jaun�?s pases. Dzird�?ti ntie st�?sti par to, cik ilgi pasi ir j�?gaida, bet nu ne�?�?mu pie sirds ... līdz brīdim, kad pats izbaudu uz savas �?das mūsu ban�?nu republikas brinumjaukos apst�?kļus un ap�?tisko k�?rtību. Lai iegūtu inform�?ciju par to, līdz cikiem kura ...

Netflix ASV sāk ierobežot paroļu koplietošanu

Nu jau vairākus gadus Netflix diskutē par aizliegumu dalīties ar kontu parolēm. Nav noslēpums, ka Netflix kontu īpašnieki mēdz koplietot savus profilus, kaut gan pakalpojuma lietošanas noteikumos minēts, ka kontu paredzēts izmantot vienas mājsaimniecības ietvaros. Nu uzņēmums sācis strādāt pie ierobežojumiem ASV.

Cilvēki ASV vēl var dalīties ar savu Netflix paroli, bet, ja to iedod kādam ārpus savas mājsaimniecības, jāmaksā papildus. Maksa par paroles koplietošanu ir 8 ASV dolāri mēnesī par personu papildus tam, ko jau maksājat par savu Netflix plānu. Standarta plāna lietotāji var pievienot vienu personu ārpus savas mājsaimniecības, bet Premium lietotāji var pievienot ne vairāk kā divas personas.

Izmaiņas nav jaunums. Nu jau kādu laiku uzņēmums testē paroļu koplietošanas aizliegumu Spānijā, Kanādā, Dienvidamerikā, citās valstīs un reģionos. Pagaidām nav skaidrs, kā uzņēmums spēs izsekot, vai persona, kas izmanto kontu, ir no tās pašas mājsaimniecības. Testu ietvaros tika pārbaudīts vai sakrīt personu IP adreses, bet, ja tās nesakrita, konta īpašnieks saņēma ziņu par autorizācijas mēģinājumu viņa kontā, kas dažu minūšu laikā bija jāapstiprina.

Kad un vai šādas izmaiņas gaidāmas arī Latvijā? Pagaidām par Netflix turpmākajiem plāniem nekas nav zināms, bet uzņēmums ir testējis jaunos ierobežojumus arī Spānijā, kas nozīmē, ka, visticamāk, arī Eiropas reģions pēc kāda laika varētu saskarties ar ierobežojumiem.

Avots: CNET

The post Netflix ASV sāk ierobežot paroļu koplietošanu appeared first on notepad.lv.

Skaudības maģiskā vara pār sabiedrību

Nesen pabeidzu un izdevu grāmatu ar lakonisku nosaukumu „Skaudība“. Lasītāji pērk, bet iespējams, ka vienai daļai sabiedrība šī īpašība šķiet akceptējama un pat noderīga lieta.  „Baltā“, “melnā“ skaudība, apsēstība un centrēts naids pret  apskaužamo ir tikai dažādas šīs kaislības izpausmes par kurām maz runā mūsu sabiedrībā. Taču vairumā gadījumu tas ir posts ne tikai pašam skauģim, bet […]