Režīma žagata

 Kā varētu apklusināt režīma propagandas žagatu Sandru Veinbergu, KGB stukača sievu.

Mans lieliskais atradums: mājās pagatavojams līdzeklis taukainu virsmu tīrīšanai

Pirms kāda laika interneta dzīlēs ieraudzītā un vairākkārt izmēģinātā recepte par labu esam atzīta nu jau ne tikai mūsmājās, bet tīrīšanas līdzekļu plauktā atrodama gan pie mūsu kaimiņiem, gan vairākiem draugiem. Kā reklāmās mēdz teikt – ātri, lēti, efektīvi!

Ferrari 488 GTE

 Pa vienu nedēļu pa vakariem sakrāmēju Lego analogu Ferrari 488 GTE, kurš pirkts caur aliexpress, bet viņu izsūta no kaut kādas Vācijas noliktavas. Modelim ir gandrīz 1700 detaļu.

Prasīsiet, kāpēc analogu? Tādēļ, ka Lego šo vairs neražo un kaut kādos atlikumos internetveikalos to var atrast cenās no kādiem 200 līdz pat 350 EUR (pie tam 350 EUR prasa tie ierastie uzticamie internetveikali). Nu 350, tas ir kosmoss, ņemot vērā, ka analogu var dabūt pa aptuveni 50 EUR. Es nereklamēju alternatīvas, vienkārši dalos savā pieredzē un beigās arī pteikšu, ko vispār par šo komplektu domāju. 

Ar ko lai šajā bardakā sāk? 

20240212_202140.jpg

Šis uzreiz ir pirmais lielākais trūkums, ja salīdzina ar oriģinālu. Viss ir samētāts pa kaut kādām pakām, nav tā kā oriģinālam, kuram katrā solī ir jāpaņem konkrētās paciņas un ir vieglāk detaļās orientēties. Tālāk bildes no būvniecības procesa:

20240212_202329.jpg

20240212_204540.jpg

20240212_210923.jpg

20240212_211955.jpg

20240212_212727.jpg

20240212_223913.jpg

20240214_203905.jpg

20240214_211300.jpg

20240214_214704.jpg

20240214_222311.jpg

Kā redzat uzlīmes ir daudz. Un diemžēl šim komplektam atkal tas ir mīnuss, jo tās ir nekvalitatīvas. Lielai daļai uzlīmju malas ir tādas kā uzrautas augšā. Rezultāts jau ir 2:1 par labu oriģinālam Lego.

20240215_210816.jpg

20240215_210820.jpg

20240215_210828.jpg

20240216_062944.jpg

Un pie 569 soļa šī komplekta montāža man beigtos, jo vienkārši izbeidzās pašas vienkāršākās detaļas - melnie pini. Labi, ka man ir rezerves no citiem komplektiem. Bet rezultāts jau kļūst 3:1.

Tālāk redzams, ka šādas detaļas palika pāri, kā rezerve:

20240216_065245.jpg

Nu un tāds ir gatavs modelis:

20240216_065400.jpg

20240216_065453.jpg

20240216_065502.jpg

20240216_065513.jpg

Ko vēl varu piebilst. Tad montāžas procesā bija problēmas ar detaļu saderību. Daži sarkanie, zilie un melnie krustveida savienojumi kustas brīvi, bet citi ir tādi, ka nekādi nevar iemaukt - dažus tikai ar tā teikt āmura palīdzību iedzinu iekšā. Tas liecina, ka komplekts ir diezgan nekvalitatīvs - iepriekšējie analogi bija labākas kvalitātes. Vēl man aizmugurējās arkas kaut kā likās, ka par aptuveni vienu pinu nobīdās un bija baigi iespriegotas. Pētīju instrukciju, salīdzināju ar modeli, it kā nekādu kļūdu montāžas procesā neatradu. Tad būtu kļūda detaļu izmēros? Nevaru neko apgalvot. 

Tātad kopumā, ja šim komplektam pret Lego ir viens liels pluss kā cena, tad Lego atkal ir daudz citu plusu: 1) iepakojums un vieglāk orientēties detaļās, 2) kvalitatīvas uzlīmes, 3) parasti detaļas netrūkst 4) detaļu kvaitāte 5) Es vēl pieliktu klāt, ka instrukcija ir labāka, jo nav tāda saspiesta kā šim no vairākām lapām vienā. 

Tādēļ, ja Jūs gribat foršu modeli un īpaši tiem, kam patīk salikt un pēc tam modeļi stāv smuki plauktā, tad Jums jāņem oriģināls. Savukārt man viņš plauktā nestāvēs - man patīk salikt un pēc tam atdodu dēlam detaļās, lai pats atkal taisa šo mašīnu vai kopā ar citu modeļu detaļām veido visādus brīnumus :) Tāpēc nedaudz ir žēl par šī modeļa kvalitāti, bet baigi nepārdzīvoju.
Mūsdienu tehnoloģiju ietekme uz cilvēku dzīvi – kā tas atvieglo mūsu ceļošanu?

Google Travel veiktā aptauja atklāja, ka 74% ceļotāju tagad sava ceļojuma plānošanu veic tiešsaistē, salīdzinot ar 13% ceļotāju, kuri joprojām uzticas tradicionālajām ceļojumu aģentūrām. Savukārt Pasaules Tūrisma Organizācija prognozē globālā tūrisma sektora stabilu gada izaugsmes tempu 3,3% apmērā līdz 2030. gadam, lielā mērā pateicoties tehnoloģiju sasniegumiem. Tāpēc varam teikt, ka tehnoloģiju izmantošana tūrismā ir padarījusi ceļojumu plānošanu un rezervēšanu, kā arī jaunu vietu apmeklējumu vienkāršāku.

Ceļojumu rezervēšana un plānošana

Interneta un mobilās tehnoloģijas radikāli pārveidojušas ceļošanas plānošanas un rezervēšanas paradumus. Tagad, pateicoties ceļojumu portāliem, ceļotāji var ērti salīdzināt cenas, iepazīties ar atsauksmēm un viegli rezervēt lētas aviobiļetes tikai ar dažiem peles klikšķiem. Lietotnes, piemēram, TripAdvisor un Kayak, ir padarījušas šo procesu vēl labāku, piedāvājot labākos piedāvājumus un sniedzot detalizētus padomus. Tas palīdz cilvēkiem pieņemt gudrus lēmumus. Šī ātrā un vienkāršā piekļuve ir padarījusi ceļojumu organizēšanu daudz vienkāršāku. Turklāt šīs platformas izmanto mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos, lai sniegtu lietotājiem personalizētus ieteikumus, kas atbilst viņu vēlmēm un iepriekšējām darbībām.

Ceļojuma pieredze

Tehnoloģiju ieguvumi sniedzas tālāk par plānošanas un rezervēšanas posmiem; tie būtiski uzlabo arī pašu ceļojumu. Mūsdienu ceļotājiem ir pieejama plaša informācija un viedokļi par to, kur doties, kur palikt, kur ēst un ko redzēt, tieši viņu telefonos. Šī informācijas apjoma dēļ ir vieglāk pieņemt ātrus lēmumus, padarot ceļošanu patīkamāku. Ar GPS un kartēšanas lietotnēm ir vieglāk atrast ceļu. Valodu barjeras var viegli pārvarēt ar tulkošanas lietotnēm, padarot ceļošanu vēl baudāmāku. Turklāt mobilo maksājumu platformu un elektronisko makāju parādīšanās ir revolucionējusi to, kā cilvēki ārzemēs pārvalda savas finanses, nodrošinot drošus un ērtus darījumus bez fiziskas naudas pārskaitīšanas nepieciešamības.

Virtuālās tūres un mākslīgā intelekta čatboti

Ceļojumu industrija ir guvusi ievērojamu progresu, izmantojot jaunas tehnoloģijas, piemēram, Virtuālo Realitāti (VR) un 360 grādu video. Tā arī izmanto MI, lai uzlabotu lietas pirms ceļošanas. Ceļotāji tagad var veikt virtuālus ceļojumus, lai pārbaudītu viesnīcas, apskates objektus un ainaviskas vietas no savu māju ērtībām. Šī pieredze atvieglo ceļojuma plānošanu un padara cilvēkus aizrautīgākus par gaidāmo ceļojumu. Apple Vision Pro ienākšana šajā jomā pacēlusi tās līmeni. Tas ir jauns virtuālās realitātes austiņu komplekts, kas izskatās lieliski un piedāvā izcilu pieredzi. Tas padara virtuālās tūres un interaktīvas pieredzes labākas. Turklāt mākslīgā intelekta integrācija, izmantojot čatbotus un digitālos asistentus, ir revolucionējusi ceļojumu plānošanu un personalizāciju. Šie MI vadītie rīki sniedz personalizētus ieteikumus un palīdzību dažādos ceļojumu saistītos uzdevumos, sākot no naktsmītņu rezervēšanas līdz atlaižu nodrošināšanai.

Bloķķēde ceļošanai

Bloķķēdes tehnoloģija maina to, kā tiek veikts tūrisms visā pasaulē. Tā var padarīt lietas caurspīdīgākas, ātrākas un uzticamākas. Uzņēmumi, piemēram, TUI Group un Webjet, izmanto bloķķēdi, lai uzlabotu savu darbību un padarītu klientus laimīgākus. Tas nav tikai lēciens uz priekšu šiem uzņēmumiem, bet arī solis uz priekšu uz vairāk savstarpēji saistītu un caurspīdīgu globālo tūrisma ekosistēmu. Bloķķēde var palīdzēt lieliem uzņēmumiem un maziem uzņēmējiem, izslēdzot starpniekus un padarot lietas lētākas. Turklāt tā varētu padarīt atsauksmes un vērtējumus reālistiskākus un palīdzēt ceļotājiem pieņemt labākus lēmumus, atvieglojot tiem uzticēšanos.

Tiek gaidīts, ka tehnoloģiju sasniegumi padarīs ceļošanu vēl personalizētāku, iespaidīgāku un ilgtspējīgāku līdz 2034. gadam. Tomēr nozarei jārisina privātuma problēmas, jāsasaista cilvēki, kuriem nav piekļuves internetam, un jāizstrādā noteikumi, lai nodrošinātu šo tehnoloģiju ētisku un atbildīgu izmantošanu. Tūrisma nākotne ir atkarīga no jaunu tehnoloģiju izmantošanas, lai padarītu ceļošanu labāku, vienlaikus rūpējoties par vidi un cilvēku labklājību.

Neprātīgās planētas izredzes februārī

1939. gada 1. septembrī Astrīda Lindgrēna rakstīja savā dienasgrāmatā: „ Vāsas parkā šodien parasta diena, bet tad pēkšņi pienāca negaidīta ziņa, ka Vācija jau iebrukusi Polijā. Šī dienasgrāmata man kļūs par kara dienasgrāmatu. Pieaugušie, kas tikko bija vienojušies, ka no Hitlera nav jēgas baidīties jo nekāda kara nebūs, tagad saprot, ka karš tomēr ir iestājies […]

Kremļa „poza“ turpināsies 30 dienas

Vakar no rīta krievu karavīri bija sapulcējušies uz rīta līniju, bet viņus „apsveica“ ukraiņu raķetes. Saskaņā ar neapstiprinātiem ziņojumiem, incidentā Doņeckas apgabalā gājuši bojā vismaz 60 cilvēki. Tas notika Krievijas okupētajā Ukrainas teritorijā. No ukraiņu puses ieradās divas Himars raķetes jeb modernākie šāviņi, kurus Ukrainai piegādā amerikāņi. Tika trāpīts krievu karavīriem. Notikuma vieta atrodas ļoti […]

What is an Uncensored Browser?

TLDR: You can instantly access an uncensored browser via browserling.com/browse. I and my team created a service that delivers remote browser sessions as video streams, rendering these sessions invisible to Internet filters and resembling ordinary video content. This approach enables you to effortlessly bypass censorship and Internet filters, ensuring unrestricted web access.

Uncensored Browser – What Is It?

An uncensored browser is a browsing solution that provides unrestricted access to the Internet, bypassing government or ISP censorship and ensuring user anonymity and privacy. Each browser session gets a fresh browsing environment, preventing user tracking and enabling free expression. This type of browser is also utilized for IT security purposes, such as safely investigating suspicious links, analyzing malware, and checking downloads, isolating potential threats from the user's primary system.

Uncensored Browser – How Does It Work?

An uncensored browser operates by starting a new, isolated virtual machine for each browsing session, ensuring a clean browser state with no user history. The browser interface is streamed to the user as a video stream, making the Internet traffic appear as if the user is merely watching a regular video, thereby circumventing censorship and surveillance mechanisms. Upon session completion, the virtual machine and all associated browsing data are destroyed, leaving no trace of browsing, which is ideal for maintaining privacy.

What's the Difference Between a Regular Browser and an Uncensored Browser?

A regular browser operates on the user's local device and uses local Internet connection, which may be subject to restrictions, censorship, and potential surveillance, leaving traces of user's activity. In contrast, an uncensored browser is hosted remotely, streaming its interface as video to the user, effectively bypassing Internet filters and blocks, which is particularly beneficial to users living in countries with stringent government controls. This approach ensures user's anonymity as it leaves no local trace of Internet activity.

What Are Uncensored Browser Use Cases?

Bypassing Censorship

An uncensored browser enables users to access information and websites blocked by government censorship, ensuring freedom of information.

Overcoming School Restrictions

An uncensored browser enables students to circumvent school-imposed Internet restrictions, granting access to a broader range of educational materials and online resources that are essential for learning.

Overcoming Work Restrictions

Employees can use an uncensored browser to bypass workplace Internet firewalls, allowing for unrestricted access to information and tools necessary for productivity.

Bypassing Parental Controls

For accessing information restricted by parental controls, an uncensored browser provides a discreet way for users to explore the Internet freely.

Privacy Protection

With each session starting fresh and no data retention, an uncensored browser guarantees that user's browsing habits remain private and untracked by ISPs or other surveillance mechanisms.

Accessing Restricted Content

An uncensored browser removes geographical barriers, allowing users to stream international videos or access news and websites otherwise restricted in their region.

Testing Websites Globally

Web developers can use an uncensored browser to test how their websites appear and perform in different regions, ensuring a uniform user experience across the globe.

Bypassing Retaliatory Measures

Cybersecurity researchers investigating aggressive cyber threats can use an uncensored browser to avoid retaliatory attacks such as DDoS attacks, ensuring ongoing access to critical information while remaining undetected.

Secure Journalism

Journalists working in restrictive environments can use an uncensored browser to research information without fear of reprisal or tracking, protecting sources and sensitive information.

Secure Online Shopping

When purchasing sensitive items or conducting transactions that you prefer to keep private, an uncensored browser ensures that your shopping habits are not tracked or recorded, providing an additional layer of privacy.

What Is Browserling?

Browserling is a virtual browser platform that provides uncensored browsers, enabling users to access the web anonymously and bypass Internet restrictions, censorship, and surveillance. It supports a range of use cases, from cybersecurity research, such as safe malware analysis and phishing site investigation, to ensuring privacy for activities like anonymous browsing and accessing geo-restricted content. This platform offers a secure, isolated environment for each session, ensuring user privacy and data protection.

Who Uses Browserling?

Browserling has now become the uncensored browser platform of choice for IT professionals, and it's used by hundreds of thousands of users around the world every month. Browserling's customers include governments, states, cities, banks, stock exchanges, universities, newspapers, Fortune 100, Fortune 500 companies, and private multi-billion dollar companies.

customer-wall.jpg

Happy browsing!

Google aptur attēlu ģenerēšanu Gemini AI vēsturisko attēlu neprecizitātes dēļ

Google jaunākais mākslīgā intelekta pasākums ar Gemini AI rīku ir ieguvis virsrakstus. Tomēr tikai dažas dienas pēc tik ļoti gaidītās

L’article Google aptur attēlu ģenerēšanu Gemini AI vēsturisko attēlu neprecizitātes dēļ est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Marinēts Āzijas steiks

Pareizi pagatavots liellopa steiks ir īsta delikatese. Vislabāk tas garšos cepts uz grila, bet arī “nesezonā” kā tagad iespējams baudīt lieliski ceptu un aromātisku gaļu uz pannas.  Lai steika gaļai dotu vēl papildus garšu, šoreiz to viegli iemarinēju terijaki marinādē – tas dod papildus garšas dimensiju un “umami” notis. Cepu uz čuguna pannas vidēji gatavu...

lasīt talāk »

The post Marinēts Āzijas steiks appeared first on Lindas Virtuve.

Netflix izlaiž, iespējams, sava dīvainākā seriāla treileri

Netflix nāk klajā ar jaunumiem. A Round of Applause ir jauns drāmas seriāls un, iespējams, dīvainākais līdz šim.  Platforma izlaidusi treileri jaunam turku seriālam, kas izskatās pēc īpatnējas, taču oriģināla drāma. Daudz detaļu nav, bet Netflix publicējis šo interesanto un neatvairāmo apkopojumu: “Cīnoties ar eksistenciālām bažām un ilgām pēc savas iepriekšējās dzīves, dzīvojot apelsīnā. Vīrietis […]

Krievu kalniņi

vara bungas: Divi gadi aizritējuši kā viena diena. Sajūtas kā Disnejlendā vizinoties pa krievu kalniņiem (krievi tos sauc par amerikāņu) – elpa te aizraujas, te lec ārā no diafragmas, mati kust (tiem kuriem ir), savus bļāvienus neviens nedzird, jo visi bļauj, tomēr beigās viss ir labi un droši, kā jau Pasaku zemē. Bet mēs nedzīvojam Pasaku valstībā drzāk trakā Makša pasaulē, mūsu vagons kratās un cilpo pa vēstures sliedi, kuru mēs neesam projektējuši, būvējuši un kuru nevaldām, lai gan vismaz maršrutu mums vajadzētu prast paredzēt. Lai zinātu, kad jāsāk lūgties, jo sliede apraujās virs aizas.

UA ekstremālo braucienu pārdzīvojam kopā ar ukraiņiem. Kopš 23.02.22. Lielā iebrukuma sākuma izbaudījām visu emociju spektru: šausmas-cerība-prieks-lēnais posms-straujš pagrieziens-kritums-kāpums-ātruma uzņemšana-sabremzēšanās pirms…? Patreiz kara norisē notiek horizontāls brauciens, kura galā ar gandrīz vienādu varbūtību var būtu finišs, jauns kritums vai jauns kāpums. Tomēr es lieku uz kara “iestrēgšanu kājām gaisā”, situācija, kas ir bīstama no jebkura aspekta, tomēr dotajā brīdī tā vēl nav nāvējoša, ar lielu iespēju “iztaisnoties”.

2021.gadā nepilnus 3 mēnešus pirms iebrukuma UA es apkopoju izlūkošanas apsvērumus VB ierakstā “5 centi”, kas neko īpaši neprognozēja, bet piedāvāja vielu pārdomām. Lielajos vilcienos domu gājiens izrādījās pareizs (check it out). Tagad divus+ gadus velāk mēģināšu izdarīt to pašu triku attiecībā uz nākamās kara sezonas perspektīvām.

Galvenie riski UA nesasniegt 2024.gadā 1991. gada robežas šobrīd ir šādi:

1. kara gaitā UA nonāk pie stratēģiskā zaudējuma (kā minimums Kijevas, Odesas un visa Dņepras kreisā krasta okupācija)

2. jebkāda formātā kara iesaldēšana vai tā intensitātes samazināšanās līdz robežkonflikta līmenim (ar vai bez rakstveida (pa)miera līguma)

3. Iekšpolitiskās izmaiņas UA, kas veicinātu 1. vai 2. riska iestāšanos.

Ir vēl dažādi risku varianti, bet tos jāatmet, jo citādi analīze kļūs nelietojama/neuztverama.

 1. risku veicinošie faktori: neskaidrība ar US nostāju ne tikai par pašreizējās palīdzības paketes UA virzību, bet arī par turpmāko US militāro un finansiālo palīdzību UA; DE, FR uc Rietumvalstu volatīla attieksme pret augstas precizitātes/tālās darbības ieroču sistēmu piešķiršanu/pārdošanu UA; UA grūtības ar mobilizācijas nodrošināšanu; ZSU morāles kritums iepriekšminēto faktoru ietekmē; RU demonstrēta apņēmība turpināt uzbrukuma operācijas; RU sabiedrības vairākuma apātiska attieksme pret karu; RU sabiedrības daļas joprojām liela gatavība brīvprātīgi pievienoties okupācijas karaspēkam vai vismaz neizvarīties no mobilizācijas; RU MRK aktivizēšanās; Rietumu sankciju nepietiekama efektivitāte; Šolca, Baidena, Makrona uc īstenotā politika, kas iedrošina agresoru turpināt (nesodamība).
 1. risku mazinošie faktori: nepieciešamība regrupēt un papildināt RU spēkus līdz šādam uzdevumam nepieciešamajam apmēram, t.i. vismaz +500K, ko nevar paveikt bez plašas mobilizācijas, kas prasīs laiku no 6 mēnešiem un vairāk; neskaidrība par US ārpolitiku pēc 2024.gada novembra neveicina izšķirošu soļu speršanu tagad; neskaidrība par ZSU gaisa spēku jauniegūtu spēju ietekmi (F-16) kaujas laukā; munīcijas, īpaši operatīvi-taktisko raķešu trūkums (ņemot vērā uzdevumu);

2.risku veicinošie faktori: tā iestāšanos acīmredzami vēlās Rietumvalstu valdības; RU vairākkārt signalizēja par gatavību sarunām uz saviem noteikumiem (pašreizējā frontes līnija+); UA pašreizējā tehniskā nespēja/negatavība pāriet stratēģiskajā uzbrukumā un arī grūtības saglabāt status quo; UA valdības un prezidenta pašreizējais nenoteiktais legālais statuss, ļauj parakstīt jebko, ko vēlāk var viegli pasludināt par neleģitīmu aktu; taktiskās “šupoles” ir beizjēdzīgas, ko saprot abas puses, to pārtraukšana ir vēlama, lai gan neizslēdz augstas precizitātes tālās darbības triecienu turpināšanu, tāpat artilērijas dueļus un izlūkpatruļu darbību; mobilizācijas grūtības UA;

2.risku mazinošie faktori: šobrīd UA sabiedrības vairākuma negatīvā attieksme; “melnie gulbji” par labu UA , piemēram, šobrīd neizziņotas tehnoloģiskās priekšrocības, kas var nosvērt svaru kausus par labu UA un veicināt pretuzbrukumu;

3.risku veicinošie faktori: RU specdienestu darbības aktivizācija UA; ticama Trampa ievēlēšanas iespēja, kas Zeļenskim neko labu nesola; UA valdības, parlamenta un valdības neskaidrais legālais statuss; UA veterānu iesaistīšanās politikā; skaidras uzvaras perspektīvas/plāna trūkums UA sabiedrības acīs; ekonomiskā situācija UA;

3.risku mazinošie faktori: kamēr pastāv reāls, tūlītējs valsts apdraudējums sabiedrība tendēta neapšaubīt varas pilnvaras; Nikky Haley iespējamās uzvaras pazīmes US prezidenta vēlēšanās; US palīdzības paketes atbloķēšana;

Aicinu VBundziniekus piedāvāt arī citus faktorus par un pret riskiem.

Šobrīd šķiet visticamākais ir 2.risks, bet tas neturpoināsies ilgāk kā līdz 2024.gada beigām. Tas nozīmē mūs gaida nenoteiktības gads, kad tiks sperti n-soļi uz priekšu un m-soļi atpakaļ, politiskā retorika sasniegs jaunus absurda augstumus un pasaules miers balansēs “uz robežas”. Citiem vārdiem esam iestrēguši krievu kalniņos ar kājām gaisā un gaidām, kad beigsies izvade glābēju rindās.

Viens karš, divi gadi.

Rīt, 24.februārī, apritēs divi gadi kopš pilna mēroga Krievijas uzbrukuma Ukrainai. Divi gadi…. Kad pirms gada rakstīju par vilšanos Krievijas iedzīvotājos, tad likās, ka gads, tas ir ļoti ilgs posms. Pārāk ilgs karam. Bet nu jau otrs pagājis un neizskatās, ka tas būs pēdējais.

Skolas laikā, kad mācījos par Pirmo pasaules karu, Otro pasaules karu un Lielo Tēvijas karu, tad tas likās ārprātīgi- karot četrus, piecus vai sešus gadus. Protams, vēsturē mācīja arī par viduslaikiem un desmitiem gadu ilgiem kariem. Bija pat Simtgadu karš, kas ilga 116 gadus. Bet tie bija viduslaiki- mans skolnieka prāts to norakstīja uz tā laika gara tumsību, politiskās dzīves haosu un cilvēka vēl nenoslāpētiem asinskāriem ieradumiem. Likās, ka 20.gadsimtā cilvēki jau kļuvuši gudrāki un mamutu gaļu jau sen kā sagremojuši. Bet izrādās, ka nē- ļaudis vēl joprojām ir naida un asinskāres pilni. Un tā četrus, piecus vai sešus garus gadus viņi ņēma un šāva, spridzināja un indēja viens otru nost.

Man tad likās, ka pāris mēnešus karot jau būtu traki un baisi. Pie tam es tad vēl biju puišelis, kuram patika spēlēt kariņus, lasīt grāmatas par visādiem kara varoņiem un skatīties filmas par nenotveramiem atriebējiem. Bet tieši tas kara ilgums, kas rakstāms ne mēnešos, bet gados, man likās visšausminošākais. Likās tik ļoti nesaprotami, kā cilvēki varēja būt tik nežēlīgi, kā viņiem tik ilgam laikam pietika spēka karot. Ka viņiem gribējās tik ilgi karot, ka viņi tik ilgi klausīja pavēlēm. Ka parastie ļaudis bija gatavi klausīt Hitleram un viņa dēļ iet nāvē paši vai sūtīt turp citus. Tūkstošiem, miljoniem mirt un galēt citus.

Tagad, tepat, pāri robežai ir vērojams baiss realitātes šovs, kas skaidri parāda, ka īsā laikā no daudzskaitlīgas cilvēku kopas var izveidot viegli manipulējamu masu. Un nav svarīga ne izglītība, ne dzīves pieredze vai ienākumu līmenis. Te tu redzi, kā bija iespējams Staļina kults, ticība Hitleram un koncentrācijas nometnes. Te redzi, kā bija iespējams, ka vieni toreiz tikai noskatījās, kad uzbruka citiem. Te redzi, kāpēc karš varēja ilgt gadus. Garus, asiņainus gadus.

Un te nu es esmu. Sēžu ne gluži pirmajā rindā, bet netālu no orķestra bedres gan. Un redzu, ka nu jau 21.gadsimts, bet cilvēks nemaz nemainās. Viņš pat nekad nav mainījies. Mainās tikai viņa ieroči un smadzeņu skalojamie līdzekļi. Viss pārējais ir tās pašas zvērādas un tie paši tikumi, kas bija mamutu medību laikos.

Mēs uzveicam slimības, veicam zinātniskus atklājumus, būvējam mazus robotus un lielas ēkas, lidojam uz Mēnesi un lūkojamies dziļāk un tālāk Visumā. Bet, joprojām gribam savu ļaunumu un stulbumu attaisnot ar to, ka velns piedalījās cilvēka radīšanā; ka dabā viss ir līdzsvarā, tai skaitā labais un ļaunais; ka karš regulē cilvēku skaitu uz zemeslodes; ka grūtos laikos rodas spēcīgi vīriJā, bija ilūzijas par cilvēku, ka viņš mainās un kļūst prātīgāks. Ka mācās no vēstures kļūdām un izvairās no tiem pašiem grābekļiem. Ka izglītojas un kritiski domā. Ilūzijas… Bija. Tagad skaitu kara gadus un mēģinu atmosties no šī ilūziju sapņa.

The post Viens karš, divi gadi. first appeared on BALTAIS RUNCIS.

Putina «Nākotnes spēlēs» iesaistās vairāki Latvijas hokejisti, federācija aptur viņu licences

Krievijas diktatora Vladimira Putina trešdien Kazaņā atklātajās "Nākotnes spēlēs" piedalās vairāki hokejisti, kuri agrāk spēlējuši Latvijas izlasēs vai bijuši kandidātu lokā. Tas pārsteidzis gan daudzus hokeja līdzjutējus, gan Latvijas Hokeja federāciju (LHF).

Grēkāzis atrasts – Apple nu var vainot Eiropu savās drošības problēmās

Nebija ilgi jāgaida, lai Apple atrastu visu problēmu vaininieku – Eiropu. Nu jau Eiropa tiek vainot Apple neizdarībās, pārbaudot lietotņu drošību, pirms tās nonāk paša Apple uzturētajā digitālajā lietotņu veikalā.

Apple App Store nonākusi kriptovalūtu lietotne, kas izrādījusies krāpnieciska, Apple lietotāji “zaudējuši tūkstošiem mārciņu”, lai arī ko tas nenozīmētu. Krāpnieciskā lietotne izliekas par Rabby Wallet kriptoservisu, turklāt šī krāpnieciskā lietotne saņēmusi zaļo gaismu no App Store, lai tā varētu nonākt lietotāju viedierīcēs.

Īstā Rabby Wallet lietotne, kuru veido DeBank Global Pte. Ltd., vēl arvien esot iesprūdusi App Store pārbaužu rindās, kamēr krāpnieku Rabby Wallet & Crypto Solution lietotne varējusi netraucēti zagt lietotāju līdzekļus. Interesanti, ka lietotne jau vairākus gadus esot App Store, lai arī lietotāji ir par to jau sen sūdzējušies.

Apple šo savu neizdarību mēģina piesegt, sūdzoties par Eiropas prasību ļaut uzstādīt iPhone un iPad lietotnes arī no citiem veikaliem, kas it kā ir iemesls, lai Apple nāktos samazināt drošības prasības savās viedierīcēs. Tima Kuka skaļajiem spriedelējumiem pievienojies arī vēl viens Apple ilggadīgais vadītājs Fils Šillers (Phil Schiller), kurš ir atbildīgs par App Store un Apple Events.

Google atzīst, ka Gemini attēlu ģeneratoram “trūka atzīmes”

Šonedēļ Google tika pakļauta lielai kritikai par uzņēmuma Gemini tērzēšanas robotu, kas ir veidojis etniski daudzveidīgus attēlus pat tad, ja

L’article Google atzīst, ka Gemini attēlu ģeneratoram “trūka atzīmes” est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Akmens, škēres, papīrs

vara bungas: Tehniskais minimums par gaismas zobeniem, zvaigžņu kariem un mikroviļņiem. Īsumā: Lēti risinājumi kļūs dārgi vai neefektīvi. Dargi risinājumi joprojām nav efektīvi. Jo efektīvāki ir lētie risinājumi, jo aktīvāk tiek finansēti dārgi risinājumi. Efektīvi risinājumi ir dārgi.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Samsung Electronics laidis klajā savu jaunāko fitnesa aproci Galaxy Fit3[1] ar alumīnija korpusu un lielāku ekrānu, kas ikvienam palīdzēs nepārtraukti sekot līdzi veselības un labsajūtas datiem – gan ikdienas treniņiem un aktivitātēm, gan naktsmieram.

Tagad ar vēl lielāku un stilīgāku ekrānu

Galaxy Fit3 ir izstrādāta ar alumīnija korpusu un 1,6 collu ekrānu, kas ir par 45% platāks nekā iepriekšējam modelim[2] un ļauj vēl vieglāk aplūkot detalizētus datus. Aproce ir viegla, ērta un labi pieguļoša, kas padara to ideāli piemērotu, lai nēsātu visu diennakti. Galaxy Fit3 ir parocīgi lietot arī akumulatora darbības ilguma dēļ, jo tas ar vienu uzlādi var darboties līdz pat 13 dienām[3]. Katrs lietotājs var arī personalizēt savu ierīci un padarīt to vēl stilīgāku, izvēloties dažādas siksniņas[4], kā arī ciparnīcas fonam izmantojot kādu no vairāk nekā 100 iestatījumiem[5] vai kādu no saviem attēliem.

Seko saviem veselības rādītājiem[6] dienu un nakti

Samsung allaž ir uzsvēris miega nozīmi labsajūtā, ar miega uzraudzības palīgrīkiem[7] palīdzot lietotājiem saprast savus miega paradumus un padarīt tos veselīgākus. Arī Galaxy Fit3 atspoguļo šo prioritāti. Lietotāji var ērti lietot Galaxy Fit3 visu nakti, ļaujot aprocei sekot viņu miega paradumiem. Lai sniegtu pilnvērtīgākus miega mērījumus, var pat atklāt krākšanu[8] un kontrolēt skābekļa koncentrācijas līmeni asinīs[9]. Galaxy Fit3 izmanto personalizētu miega trenera funkciju[10], kas lietotājiem sniedz jēgpilnus ieteikumus, ļauj intuitīvāk saprast savu miegu un ieviest pozitīvas pārmaiņas.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Galaxy Fit3 lietotāji jebkur un jebkurā laikā var ierakstīt vairāk kā 100 treniņu veidus un viegli pārskatīt sakrātos datus, tādējādi saglabājot motivāciju tiekties pretim saviem mērķiem.[11] Galaxy Fit3 ir 5ATM vērtējums un IP68 ūdens un putekļu noturības reitings[12], kas nozīmē, ka lietotāji bez bažām var baudīt arī dažādas āra aktivitātes. Galaxy Fit3 lietotājiem sniedz vēl dziļāku izpratni par viņu vispārējo veselības stāvokli, ļaujot sekot tādiem veselības rādītājiem kā sirdsdarbība[13] un stresa līmenis.

Drošs un savienots Galaxy ekosistēmā

Papildu drošību Galaxy Fit3 lietotājiem nodrošina tādas funkcijas kā automātiskā kritiena noteikšana un avārijas stāvokļa SOS signāls[14]. Kad tiek fiksēts neparasts kritiens, Galaxy Fit3 lietotājam piedāvā iespēju nekavējoties izsaukt neatliekamo palīdzību, lai savlaicīgi saņemtu medicīnisko palīdzību. Nonākot ārkārtas situācijā, lietotāji var nosūtīt SOS signālu, piecas reizes nospiežot sānu pogu.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Galaxy Fit3 lietotāji, kuri izmanto savienoto Samsung Galaxy ekosistēmu, var piekļūt virknei papildu iespēju. Piemēram, Galaxy Fit3 var izmantot, lai kontrolētu viedtālruņa kameru[15] un arī lai savienotajā ierīcē vadītu multivides saturu. Ja lietotājs nevēlas tikt traucēts vai gatavojas gulēt, iespējams arī sinhronizēt Galaxy Fit3 un pārī savienotā viedtālruņa miera režīmus[16]. Gadījumā, ja viedtālrunis nav atrodams, to var viegli atrast, izmantojot Galaxy Fit3 funkciju Find My Phone un tā darbojas arī pretējā virzienā.[17]

Pieejamība[18]

Galaxy Fit3 ir pieejama no 23. februāra trīs krāsās – pelēkā, sudraba un rozā zelta.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

[1] Pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts, modeļa un pārī savienotā viedtālruņa. Visa funkcionalitāte, funkcijas, specifikācijas un cita produkta informācija, kas sniegta šajā dokumentā, tostarp, bet ne tikai, produkta priekšrocības, dizains, cenas, detaļas, veiktspēja, pieejamība un iespējas var tikt mainītas bez iepriekšēja brīdinājuma. Galaxy Fit3 ir jāsavieno pārī ar viedtālruni ar Android 10 vai jaunāku versiju un vismaz 1,5 GB atmiņu. Lai sāktu lietot Galaxy Fit3, pārī savienotajā viedtālrunī ir jāreģistrē Samsung konts.

[2] Salīdzinājumā ar Galaxy Fit2. Ekrāna izmērs ir mērīts pa diagonāli pilnam taisnstūrim, neievērojot stūru noapaļojumu.

[3] Akumulatora darbības laiks ir balstīts uz Samsung veikto iekšējo laboratorijas pārbaužu rezultātiem tipiskiem lietošanas modeļiem, kad Galaxy Fit3 ir savienota ar Galaxy viedtālruni, izmantojot Bluetooth, ar 52 paziņojumiem, 4 minūšu teksta pārbaudes, 9 minūšu laika pārbaudes un 30 minūšu treniņiem 24 stundu laikā. Tā ir simulēta kopējā akumulatora patēriņa vērtība, ko mēra, analizējot parastos lietošanas paradumus un katrai funkcijai nepieciešamo strāvu ar katras funkcijas darbības ilgumu. Pārbaudīts ar rezultātiem no ierīces pirmsizlaides versijas. Faktiskais akumulatora darbības laiks var atšķirties atkarībā no Bluetooth savienojuma statusa, konfigurācijas, iestatījumiem, signāla stipruma, trokšņu klātbūtnes, ierīces lietošanas un stāvokļa, kā arī daudziem citiem faktoriem.

[4] Siksniņu pieejamība var atšķirties dažādās valstīs vai reģionos. Papildu siksniņas tiek pārdotas atsevišķi.

[5] Ciparnīcu pieejamība var atšķirties pēc valsts vai ierīces modeļa.

[6] Paredzēts tikai vispārīgas labklājības un fitnesa nolūkiem. Nav paredzēts medicīniskas saslimšanas vai slimības noteikšanai, diagnozei, ārstēšanai, uzraudzībai vai pārvaldībai. Jebkādu ar veselību saistītu informāciju, kas pieejama, izmantojot ierīci un programmu, nedrīkst uzskatīt par medicīnisku padomu. Lietotājiem jāvēršas pēc medicīniska padoma pie ārsta. Dažas funkcijas var atšķirties atkarībā no tirgus, operatora vai pārī savienotās ierīces.

[7] Miega novērošanas funkcijas paredzētas tikai vispārējiem veselīga dzīvesveida un sportošanas mērķiem. Nav paredzēts medicīniskas saslimšanas vai miega traucējumu noteikšanai. Lai saņemtu padomus, konsultējies ar medicīnas speciālistu. Nepieciešama lietotnes Samsung Health 6.26 vai jaunāka versija. Pieejamās miega funkcijas var atšķirties no tirgus, operatora, pārī savienotās ierīces un Samsung Health lietotnes versijas.

[8] Lai fiksētu krākšanu, ir jāizmanto mikrofons Galaxy viedtālrunī, kas savienots pārī ar Bluetooth. Lai izmantotu šo funkciju, pārī savienotajam viedtālrunim ir jāatrodas lietotāja tiešā tuvumā.

[9] Asins skābekļa koncentrācijas līmeņa noteikšanas funkcijas pieejamība var atšķirties atkarībā no tirgus.

[10] Nepieciešami vismaz 7 dienu, tostarp 2 brīvdienu, miega dati.

[11] Funkciju pieejamība var atšķirties atkarībā no tirgus, operatora vai pārī savienotās ierīces.

[12] Galaxy Fit3 ir ūdensizturīga 10 minūtes līdz pat 50 metru dziļumā atbilstoši 5ATM vērtējumam. Tā nav piemērota niršanai vai aktivitātēm augsta ūdens spiediena apstākļos. Ja ierīce vai tava roka ir slapja, tās pirms lietošanas rūpīgi jānožāvē. Galaxy Fit3 nodrošina aizsardzību pret putekļu un saldūdens iekļūšanu (IP68) ne vairāk kā 1,5 metru dziļumā līdz pat 30 minūtēm. Nav ieteicams lietot pludmalē vai baseinā. Ierīces ūdens un putekļu noturība nav pastāvīga un laika gaitā var samazināties normāla nolietojuma dēļ. Putekļu noturības novērtējumu laboratorijas apstākļos ir pārbaudījusi trešā puse: 2 kg talka pulvera (maksimālais diametrs 0,05 mm) uz kubikmetru tika iepūsts testa kamerā, kurā atrodas ierīce (gaisa spiediens ierīcē tiek turēts zem apkārtējā gaisa spiediena) 2 stundas. Novērtējums IP6X. Putekļu noturība var atšķirties atkarībā no faktiskajiem lietošanas apstākļiem.

[13] Sirdsdarbības novērošanas funkcijas paredzētas tikai vispārējiem veselīga dzīvesveida un sportošanas mērķiem. Nav paredzēts medicīniskas saslimšanas vai slimības noteikšanai, diagnozei, ārstēšanai, uzraudzībai vai pārvaldībai. Jebkādu ar veselību saistītu informāciju, kas pieejama, izmantojot ierīci un programmu, nedrīkst uzskatīt par medicīnisku padomu. Pēc medicīniskiem padomiem lietotājiem jāvēršas pie ārsta.

[14] Funkcijas pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts. Lietotāja Galaxy viedtālruņa lietotnē Galaxy Wearable ir jāiespējo automātiskā kritiena noteikšanas un ārkārtas zvana funkcijas, lai tās varētu izmantot Galaxy Fit3 ierīcē. Lai brīdinātu ārkārtas kontaktpersonu, ir nepieciešams tīkla savienojums. GPS precizitāti var ietekmēt satelīta signāla šķēršļi, piemēram, ēkas. Funkciju pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts, programmatūras versijas un apkārtējās vides.

[15] Camera Remote funkcija ir pieejama tikai Galaxy Fit3, kad tā ir savienota pārī ar Galaxy viedtālruņiem, kuros darbojas One UI 6.0 vai jaunāka versija, un Galaxy viedtālruņos ir nepieciešams foto režīms iepriekš instalētā Galaxy Camera lietotnē.

[16] Attiecas tikai uz Sleep Mode un Do Not Disturb režīmiem, un pieejamība var būt atkarīga no pārī savienotā viedtālruņa.

[17] Lai izmantotu funkciju Find My Phone, ierīcēm jāatrodas Bluetooth savienojuma uztveršanas diapazonā. Attālums var atšķirties atkarībā no vides un ierīces. Funkcijas pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts vai pārī savienota viedtālruņa.

[18] Pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts vai operatora. Pieejamās krāsas un siksniņas var atšķirties atkarībā no valsts vai operatora.

[19] Svars norādīts neiekļaujot siksniņu. Norādītais svars attiecas tikai uz korpusu.

Spēle "Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums"

Spēle "Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums"
Plakāts
ivarsozolins Pk, 02/23/2024 - 13:54

Aicinām jūs izmēģināt Vēlēšanu simulācijas spēli un pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas vēlēšanām spēlē “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums”.

Spēle "Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums" izveidota, lai soli pa solim palīdzētu iepazīt vēlēšanu procesus.
•    Spēle ir izstrādāta, lai interaktīvā veidā pilnveidotu zināšanas par Eiropas vēlēšanām: kā iesniedz partiju sarakstus? Kad notiek vēlēšanas? Cik deputātu no Latvijas tiks ievēlēti šogad? Kādas ir prasības priekšvēlēšanas kampaņām? Jums būs iespēja vairāk uzzināt par ko lemj Eiropas Parlaments, kādas šobrīd ir ES prioritātes, un ieteikumi sarunām par vēlēšanām.
•    Spēles laikā varēsiet iejusties deputāta kandidāta vietā, izveidot savu partiju un iepazīstināt citus ar savu priekšvēlēšanas programmu. Spēlējot, jūs arī iemācīsieties uzklausīt dažādus viedokļus, un kā aicināt ģimeni un draugus doties uz EP vēlēšanām, atrodot tieši viņiem piemērotus argumentus. 

Spēli “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums” iespējams paņemt Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā vai piesakot to šeit. Resursus izmantošanai izsniedzam uz 4 nedēļām.

Spēlē kopā ar draugiem, ģimeni vai skolas biedriem, un esi gatavs balsot Eiropas vēlēšanās 2024. gada 8. jūnijā!

Maskava apbēdināta par krievisko ielu nosaukumu maiņu Rīgā

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova paudusi neapmierinātību ar šonedēļ pieņemto Rīgas domes lēmumu, kas paredz nomainīt ar Krieviju un krievu kultūras darbiniekiem saistītos ielu nosaukumus Rīgā.

WhatsApp pievieno jaunus formātus mūsu sarunām

Sarunas, kuras mēs katru dienu risinām dažādās ziņojumapmaiņas lietotnēs, ir attīstījušās, integrējot balss ziņas, video ziņas, attēlus, videoklipus un daudzas

L’article WhatsApp pievieno jaunus formātus mūsu sarunām est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Sestdien jau desmito reizi norisināsies “Siguldas Robotu kauss 2024”

Kā Putins mēģinās sagraut Eiropas Savienību no iekšpuses

Speciāli TVNET Putina karš ar Rietumiem sācies jau sen. Ukraina ir tikai „bruņota detaļa“ Kremļa uzbrukumā demokrātijas pasaulei. Batālijas informācijas un komunikācijas frontē jau turpinās 15 gadus pēc kārtas. Pretinieka sagraušanā izmantojot apmelojumu kampaņas, patētisku sašutumu un egocentriskas manifestācijas. Mērķējot uz demokrātiju kā nederīgu, gļēvu un postošu iekārtu, kurai pretī var nostatīt rīcībspējīgu diktatūru ar […]

D.Lokvuds: Esmu aborigēns

Izdota: Rīgā, 1975.gads, 228 lpp.

Izdevniecība Zvaigzne sērijā Apvārsnis

Atkal pieķēros pārlasīt reiz jau lasītu grāmatu. Šoreiz stāsts ir par Austrālijas aborigēniem. No paša Austrālijas iedzimtā skatu punktā un tādēļ laikam jau ka pārliecinošāks stāsts. 

Lasās daudz vieglāk, nekā Malorī grāmata par Grenlandes eskimosiem. Šoreiz pamazā druka netraucē, jo lasītais ievelk, pārliecina. Tiešām. Un laikam jau tiešām tādēļ, ka grāmatas varonis stāsta par sevi un savu tautu. Mīl sevi, savu tautu un pie viena ciena cittautiešus. Un savu zemi arīdzan. Tikai normāli.

Lasīt interesanti. Patīk tas, ka ir pa īstam. Jā, aborigēns stāsta savu stāstu angļu pētniekam, kurš šo stāstu pieraksta. Savā ziņā kopdarbs. Tautas biogrāfija, paražas, ticējumi un viss tamlīdzīgais un viena cilvēka biogrāfijas, paražu un ticējumu fona. Divu pasauļu - Austrālijas aborigēnu un Austrālijas kolonistu - mijiedarbība. Pie kam aborigēni transformē un kā nebūt sabalansē svešinieku atvesto pasauli ar savu pasauli. Saglabā sevi jaunajos apstākļos.

Man patika, patīk un iesaku. Lasiet un iepazīstiet Austrālijas aborigēnu pasauli un Austrālijas kontinentu kā tādu.

Joprojām linkus krāju....

 1.  Pētījums par bērnudārziem pagājušā gadsimta sākumā starp abiem pasaules kariem, t.i. Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā.
 2. Lauku vidusskolas absolventa pārdomas par lauku skolām, tagadējo jampadraci ap visādām reorganizācijām.
 3. Tie, kam ir Santa abonements, gan jau ka izlasīs tajā vietnē interviju ar Juri Kulakovu...
 4. Latvijā radīta viena no pirmajām iekārtām lāzerravēšanai.
 5. Ne pārāk garš videoklips krievu valodā par to, ko ēda Viduslaikos.
 6. Pētījums par Latvijas brunču vēsturi.
 7. Tiks pilnībā mainīta satiksme Rīgas centrā. Jau līdz 2025.gadam.
 8. Kas bija Poruka stāsta varone? Pie viena par dziedniecību Latvijā.
 9. Klips krievu valodā. Vismaz man bija interesanti par tiem faktiem, par kuriem skolā netapa mācīts.
 10. Baltijas jūrā atklāts nu ļoti sens veidojums.
 11. Par divu mazu Salaspils koncentrācijas nometnes ieslodzīto likteni. Teksts krievu valodā - un vispār, koncentrācijas nometnē ieslodzītajiem bija raibs etniskais "sastāvs", bet nelaime visiem viena.
 12. Interesanti - par vienu kukainīti, kas mājās mīt.
 13. Par to, kas var dot enerģiju tāliem kosmosa ceļojumiem.
 14. Interesanti. Par to, kas ir klimatiskā norma.
 15. Arāla jūras liktenis.
 16. Linezers - ezers Biķernieku mežā.
 17. Pastaigu taka, bloga autora pastāsts, man likās interesanti...
 18. Šo es arī ierakstīju lasāmsaraksta rindiņā. Dokumentāla grāmata par izdzīvošanu Sibīrijas nometnēs.

AI startup Jasper iegādājas attēlu ģeneratoru Clipdrop no Stability AI teksta un attēlu izveidei

AI rakstīšanas palīga starta uzņēmums Jasper ceturtdien paziņoja, ka ir iegādājies ar AI darbinātu fotoattēlu lietojumprogrammu Clipdrop no Stability AI.

L’article AI startup Jasper iegādājas attēlu ģeneratoru Clipdrop no Stability AI teksta un attēlu izveidei est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Kā tīrīt zelta rotaslietas

Kā tīrīt zelta rotaslietas

Daudzi cilvēki ir iecienījuši zelta rotaslietas. Turklāt bieži tās tiek uztvertas ne tikai kā ieguldījums, bet arī kā sentimentāla vērtība...

The post Kā tīrīt zelta rotaslietas appeared first on Hitnet.lv.

Baumotās Galaxy Z Fold 6 specifikācijas norāda uz titāna konstrukciju un platāku korpusu

Mēs redzam arvien vairāk baumu par Samsung Galaxy Z Fold 6. Jaunākie ziņojumi šķietami dalās dažas Galaxy Z Fold 6

L’article Baumotās Galaxy Z Fold 6 specifikācijas norāda uz titāna konstrukciju un platāku korpusu est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Lūdzu, dodiet vecākiem iespēju būt brīvākiem finansēs! APTAUJAS DATI par darba iespējām bērna kopšanas atvaļinājuma laikā

“Jā, bērna kopšanas atvaļinājuma laikā es strādāju, bet cītīgi to slēpu un vairoju ēnu ekonomiku,” vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” veiktajā aptaujā par to, vai un cik lielus papildu ienākumus vajadzētu ļaut saņemt vecākam, kamēr viņš atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā un saņem valsts pabalstu, norāda kāds vecāks.

Ukrainā kritis pirmais brīvprātīgais karavīrs no Lietuvas

Lietuvas karavīrs Tads Tums ar segvārdu "Milžinas" ("Milzis") piektdien kritis kaujās Ukrainā, vēsta portāls "15min.lt".

Ukrainā kritis pirmais brīvprātīgais karavīrs no Lietuvas

Lietuvas karavīrs Tads Tums ar segvārdu "Milžinas" ("Milzis") piektdien kritis kaujās Ukrainā, vēsta portāls "15min.lt".