Uzņēmējus aicina 10 dienās ekspertu vadībā izveidot interneta veikalus

No 28. janvāra līdz 8. februārim Kurzemes Biznesa inkubators sadarbībā ar Digitālo mārketinga fabriku un Mozello mājas lapu izstrādes platformu organizē apmācības “Biznesa Restarts: E-veikala akselerators”, kurā ikviens jaunuzņēmums vai mazais uzņēmums soli pa solim ekspertu vadībā izstrādās interneta veikalu Mozello mājaslapu izstrādes platformā. Aicinām pieteikties apmācībām šeit: biznesarestarts.lv “COVID-19 pandēmija ir bijis ārkārtīgi izaicinošs […]

Kārtējā valdības sodu sankciju neizprotamā galējība.

Frāze no Kariņa: “Draugi, nav labi.”

Kariņa kungs, domājams, ka ar Jums vairs nav labi!
Labi, visu pēc kārtas.

Divas mājsaimniecības vienā automobilī jau skaitās kā pulcēšanās. Par šādu pārkāpumu var piemērot sodu līdz 2000 eiro.

Vairāku mājsaimniecību locekļu privāti braucieni, lai apmeklētu veikalu vai citas vietas kopīgi, tiek uzskatīti par pārkāpumiem.
Tātad sods!

Lai pieliktu punktu Kariņa kunga padoto marasmam. Autobusā drīkst braukt no dažādām mājsaimniecībām, kaut 100 pārstāvju.

Toties privātā automobilī, ja palīdzēšu kaimiņam, kas ir pensionārs tikt līdz veikalam iepirkties.

Sīkāk: https://kllproject.lv/sods-par-cilveciskumu-kapec-man-piemeros-tadu-bargu-sodu.html

Jaunais auto.

WhatsApp%2BImage%2B2021-01-11%2Bat%2B15.

    Es jau sen esmu teicis, ka visi šoferi iedalās divās daļās. Vieni ir tie, kas brauc ar Scania, otri ir tie, kas grib braukt ar Scania! Tad nu beidzot atkal pārceļos no otrās grupas uz pirmo!

WhatsApp%2BImage%2B2021-01-11%2Bat%2B15.

   Tieku pie jauna auto, ar nobraukumu tikai 50km. Pavisam jocīgi sākt ierakstus ar tādu skaitli! Tikai tas jau nebūs ilgi, jo nesnāk jau nekāda priecāšanās bezdarbībā, jāsāk uzreiz strādāt. Sonedēļ gan vēt tāda kā ieskrējiena nedēļa, divas piekabes uz Bavāriju un nedēļas beigās jau rādās nobraukums 2461. Un jau ir gatavs Telepass aparāts, tad jau nākošnedēļ jau uz Franciju.

IMG_20210111_162121_0.jpg

   Vēl tik mazs ieskats kabīnē...

IMG_20210111_162045_4.jpg

   Un rekur tas mīkstais krēsls, kurā es sēdu un lūkojos ārā palogu!


Kompakts drons Eachine EX5 ar lidojuma attālumu līdz 1000 metriem no Aliexpress

Labs drons no Aliexpress

 

Drona nosaukums ir Eachine EX5. Tam ir saliekama konstrukcija, GPS modulis un bezkolektora dzinēji. Tos uzskata par ilgizturīgākiem – salīdzinot ar tiem, kurus uzstāda lētiem droniem. Lidaparāts ir aprīkots ar kameru, kas – pēc kompānijas teiktā – spēj ierakstīt 4K video (3840×2160p) ar 16 FPS, taču ļoti iespējams, ka video tiek interpolēts līdz 2K. Everyine EX5 nav atmiņas kartes. Visa informācija tiek ierakstīta viedtālrunī.

Kvalitatīvs drons no Aliexpress

Atkarībā no modeļa – drons spēj lidot līdz 200 vai 1000 metriem. Deklarētais maksimālais ātrums – 7 m/s. Ar komplektā esošo 2200 mAh akumulatoru  ierīces darbosies 30 minūtes. Eachine EX5 sver aptuveni 230 gramus.

Eachine EX5 bāzes versiju komplektā ar vienu bateriju pārdod par € 87,99, bet pārdevējam ir kupons par 25 $. Var izmantot arī promo kodu 2021EACHINE un ietaupīt vēl 10 $, bet pasteidzieties – piedāvājums drīz beigsies.

Veikals: Aliexpress

The post Kompakts drons Eachine EX5 ar lidojuma attālumu līdz 1000 metriem no Aliexpress appeared first on Kriptomedia - Tehnoloģiju ziņas internetā.

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

“WhatsApp” nesenais paziņojums par to, ka lietotājiem savi dati jānodod “Facebook” vai arī par šo saziņas servisu var aizmirst, radījis plašu rezonansi. Daudzi jo daudzi “WhatsApp” lietotāji bailēs par savu datu drošību meklē citus saziņas lietotņu variantus, kas pret cilvēka privātumu izturētos ar cieņu un, tā teikt, nebāztu degunu svešās darīšanās. Viena no šīm alternatīvām […]

Dubļu vannas

VB: vēl citi “hibrīdi” bez tehniskās apskates. Nez kā ietu ar pilnu masu.

Dzejolis "Intīmās vietas" (pēc filmas "Интимные места" motīviem)

Svētdien vakarā noskatījos filmu, kas iedvesmoja dzejolim. 

Dzejoli iemācījos no galvas un video formātā publicēju Facebook tīklā, aicinot klausītājus uzminēt, kas tā varētu būt par filmu. Nojautu, ka diez vai kāds uzminēs (pati nebūtu uzminējusi). Tā ir 2013. gada Natašas Merkulovas un Alekseja Čupova filma, par kuru uzzināju Ditas Rietumas rakstā par 2013. gada Karlovi Varu Starptautisko festivālu. 

Filmas nosaukums ir "Intīmās vietas" (oriģinālā "Интимные места"), un tā vēstī par vairākiem mūsdienās dzīvojošiem cilvēkiem, kuri vai nu meklē mīlestību, vai mēģina atgūt iekāri, vai no jauna atklāj savu seksuālo identitāti, vai fotografē cilvēku intīmās vietas u.tml. Nav ne jausmas, cik tā ir legāla platforma, bet filmu skatījos šeit.

Samiksēju filmas sižetu ar savām domām, vārdiem, sajūtām un uzrakstīju dzejoli. Idejas sāku fiksēt jau filmas skatīšanās laikā, tad paturpināju vēl pēc tās. Dzejoļa tapšana aizņēma kādas 4-5 h (ar rediģēšanu), iemācīšanās no galvas - 1 h. 

IMG-1727.jpgDzejoļa pirmais uzmetums.

Lūk, pats dzejolis. Rakstiskā veidā ceru to, iespējams, iekļaut trešajā dzejoļu krājumā (ar atsauci uz filmu, protams). 

Kādas bija Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās

samantha-sophia-8bLGxhsR8sY-unsplash

Paspēlējos ar termokameru

flir_20210116T191200

Satechi prezentējis lādētāju, kurā var uzlādēt līdz pat piecām Apple ierīcēm

Šī gada CES 2021 izstādē Satechi prezentējis jaunu aksesuāru mobilo telefonu un planšetdatoru lietotājiem. Šis produkts tiek īpaši mērķēts Apple produktu lietotājiem. Tā ir uzlādes stacija, kura reizē varēs lādēt pat piecas ierīces. Jaunā Dock5 vairāku ierīču uzlādes stacija būs ietērpta aluminija korpusā, bet speciālie atdalītāji un lādētāja virsma būs pārklāta ar neslīdošu silikona pārklājumu. […]

Ledger atklāj jaunu informāciju par datu noplūdi un sola 10 BTC atlīdzību

Jaunākā informācija par Ledger datu zādzību.

Foto: Gino Crescoli / Pixabay.com

Francijas aparatūras maku ražošanas kompānija Ledger paziņojusi, ka lietotāju datu bāzes noplūdes rezultātā ir sakompromitēti vēl 20 000 klientu personas dati. Tādējādi no noplūdes cietušo kopējais skaits sasniedzis 292 000.

Kompānija ir atjaunojusi savu datu konfidencialitātes politiku, lai “minimizētu potenciālo kaitējumu nākotnē”, un noteikusi atlīdzību 10 bitkoinu apmērā ikvienam, kurš spēs sniegt informāciju par hakeri.

Ledger blogā tika atklāts datu noplūdes, kas sākās jau 2020. gada aprīlī un skāra aptuveni 292 000 klientus, pilns apjoms un laiks.

Uzlaušana notikusi saistībā ar ekomercijas platformu Shopify, precīzāk ar vienu no veikaliem kas tirgo Lefger makus izmantojot Shopify. Laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam krāpnieki izmantoja savu API piekļuvi, ieguva transakciju datus par Shopify un arī Ledger klientiem.

Maijā internetā parādījās paziņojumi par Ledger klientu datu pārdošanu no Shopify datu bāzes. Atbildot kompānija paziņoja, ka “tas ir tikai mēģinājums sabojāt Ledger reputāciju”. Ledger pārstāvis Kendals Klarks komentārā Decrypt paziņoja, ka kompānijas drošības dienests secinājis, ka tai laikā datu bāzes noplūdes nebija. Arī Shopify apstiprināja šo informāciju.

Potenciālo noplūdes apjomu Ledger saprata 2020. gada jūlijā. Tad  kompānija konstatēja apmēram miljona elektroniskā pasta adrešu un arī apmēram 10 000 ierakstu ar klientu personas datiem (pasta adreses, vārdi un tālruņu numuri) zādzību.

 

 

Tomēr tikai 2020. gada decembrī Ledger paziņoja, ka izmeklēšanas rezultātā kļuvis zināms par 272 000 klientu personas datu noplūdi. Tagad – mēnesi vēlāk – Shopify paziņoja Ledger par vēl 20 000 klientu informācijas noplūdi – tā rezultātā kopējais cietušo skaits ir sasniedzis 292 000.

Analītiskās kompānijas CipherBlade ģenerāldirektors Ričs Sanders komentārā Decrypt teica: “Šīs sfēras kompānijām ir diezgan tipiski mazināt vai tieši noliegt uzlaušanu. Skaidrs, ka Ledger sākotnēji nevēlējās to atzīt. Viņi centās visu mazināt un zaudēja”.

Ledger paziņojusi, ka “ļoti nožēlo šo incidentu” un sadarbojas ar tiesībsargājošām institūcijām un kriminālistiskās ekspertīzes kompānijām, lai izsekotu hakeri. Kompānija sola samaksāt atlīdzību 10 bitkoinu apmērā “par informāciju, kas novedīs pie veiksmīga aresta un saukšanas pie atbildības”.

Kompānija arī atjauninājusi konfidencialitātes politiku. Tā vērsta uz klientu personas datu “pilnīgu dzēšanu”. Trešo pušu servisiem, kas sadarbojas ar kompāniju, “šie dati jāuzglabā pēc iespējas īsākā laika posmā”.

The post Ledger atklāj jaunu informāciju par datu noplūdi un sola 10 BTC atlīdzību appeared first on Kriptomedia - Tehnoloģiju ziņas internetā.

Vai 16:9 ekrānu malu attiecībai ir pienākušas beigas?

Viena no lielākajām tendencēm, kas bija novērojama starptautiski pazīstamajā elektronikas un tehnoloģiju izstādē CES 2021, nebija kas tāds, ko cilvēki pamanītu no pirmā acu uzmetiena. Pēc ilgstošiem gadiem, kas pavadīti pie “platekrāna” klēpjdatoru displejiem, šķiet, ka mēs beidzot sākam atvadīties no 16:9 formāta.

Lūk, jaunais Dell Latitude 9420 ar ekrāna malu attiecību 16:10

Malu attiecība ir displeja platuma un augstuma attiecība. Piemēram, ekrāns ar izšķirtspēju 500×500 malu attiecību būtu 1:1. Tā ir kā daļu vienkāršošana: 1080p ekrāna izšķirtspēja ir 1920×1080, kas tiek sadalīta jeb vienkāršota līdz 16:9.

Malu attiecība, kas visbiežāk ir redzama klēpjdatoros, ir 16:9, 3:2, 16:10 (ko nezinu kādu iemeslu dēļ sauc par 16:10, nevis 8:5) un dažreiz 4:3. 16:9 ir visizplatītākā ekrānu malu attiecība, kā arī tā, kurai ir viszemākais vertikālās telpas daudzums attiecībā pret horizontālo.

Acer Aspire 5 ar ekrāna malu attiecību 16:9 The Surface Book 3 is a powerful, portable desktop PC.Un šeit Surface Book 3 ar ekrāna malu attiecību 3:2. Vai redzat atšķirību?

Ja jums ir moderns Windows klēpjdators, pastāv liela iespēja, ka tā ekrāns ir 16:9. Ja jums ir gaming klēpjdators, tā ekrāns gandrīz noteikti ir 16:9. (Augstas atsvaidzes intensitātes ekrāni ar citām malu proporcijām ir retums.) Taču ir daži ievērojami izņēmumi: Microsoft Surface produkti jau labu laiku ir bijuši 3:2, savukārt Dell pēdējie XPS 13 modeļi un Apple MacBook produkti jau ir ar malu attiecību 16:10. Bet tradicionāli šādu Windows klēpjdatoru ir bijis maz.

16:9 trūkumi

16: 9 ekrāni ir šauri – vismaz salīdzinājumā ar citām opcijām. Strādāt vairākos blakus atvērtos logos vienlaicīgi parasti ir neērti, nemainot tālummaiņu vai neveicot daudz vertikālas ritināšanas. Pārlūkā Chrome, veicot daudz uzdevumu reizē, cilnes ļoti ātri kļūst mazas. Ja esat pieradis izmantot 16:9 ekrānu un rodas iespēja pamēģināt tāda paša izmēra displeju ar malu attiecību 16:10 vai 3:2, visdrīzāk, nevēlēsities atgriezties pie iepriekš izmantotā. Variantos ar šādām malu attiecībām vienkārši ir daudz vairāk vietas, un tā ir daudz efektīvāka ekrāna vietas izmantošana.

Šie ir vieni no populārākajiem šī gada klēpjdatoriem, kas piedāvās displeja iespējas, kas nav 16:9:

 • HP Elite Folio (1920 x 1280, 3:2)
 • Dell Latitude 9420 2-in-1 (2560 x 1600, 16:10)
 • Lenovo ThinkBook Plus Gen 2 (2560 x 1600, 16:10)
 • Lenovo Legion 7 and Legion 5 Pro (2560 x 1600, 16:10)
 • LG Gram 17 and Gram 16 (2650 x 1600, 16:10)
 • Lenovo IdeaPad 5 Pro (2560 x 1600, 16:10)
 • Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga (2256 x 1504, 3:2)
 • Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 and X1 Yoga Gen 6 (up to 3840 x 2400, 16:10)
 • Lenovo ThinkPad X12 Detachable (1920 x 1280, 3:2)
 • Asus ROG Flow X13 (up to 3840 x 2400, 16:10)

Tas nenozīmē, ka vairs nebūs 16:9 displeju – daudziem klēpjdatoriem tas joprojām ir, un ļoti iespējams, ka būs arī nākotnē.

Bet ir zīmīgi, ka liels skaits flagmaņu, kurus redzēsim 2021. gada pirmajā pusē, būs ar vai nu 16:10, vai 3:2 malu attiecību. Ir skaidrs, ka uzņēmumi visā pasaulē virzās uz klēpjdatoriem ar augstāku malu attiecību, un es, personīgi, ceru, ka nākamajos gados tos redzēsim vairāk.

The Lenovo ThinkPad X1 Detachable in laptop mode, angled to the left side.Lenovo X1 Detachable ar noņemamo klaviatūru. Ekrāna malu attiecība 3:2

Lai arī šīs pārmaiņas var šķist maznozīmīgas, tas ievērojami uzlabos šī gada klēpjdatoru pircēju pieredzi, jo īpaši cilvēkiem, kuri iegādāsies ierīci, ar kuru strādāt vai mācīties no mājām.

Saistītie raksti:

Chrome 88 atjauninājums uzlabo tumšo režīmu, noņem FTP un Adobe Flash
Microsoft nākotnē cer mirušos atdzīvināt kā… čatbotus
Pamācība: kā izdzēst savu Facebook kontu
Ekrāni un to izstarotā zilā gaisma – kā pasargāt redzi?
Kādu datortehniku izvēlēties darbam no mājām?

The post Vai 16:9 ekrānu malu attiecībai ir pienākušas beigas? appeared first on Datuve.

“TikTok” lietotājs krimināli sodāmā veidā lietojis “Tesla Autopilot” un to publicējis internetā

Sociālās saziņas vietnes savā ziņā var nosaukt par mūsdienu sērgu – cik idiotiski un stulbi iespējams rīkoties, lai sev piesaistītu uzmanību. Kāds “TikTok” lietotājs sasniedzis un pārkāpis neskaitāmas sarkanās līnijas, dzīvībai bīstamā veidā lietojot “Tesla Autopilot” sistēmu. Džonatans Kuks internetā publicēja video, kurā redzams, ka viņš no priekšējā sēdekļa pārkāpj aizmugurē un tēlo gulēšanu. Tas […]

Aplausi cilvēcības mirkļiem

Šodien dienas vidū sabijām uz reto un lielo pārtikas iepirkšanas reizi Alfas Rimi. Krietnu brīdi izmeklējusies tahini pastu, vaicāju pēc padoma darbiniecei, kas krāmēja plauktus. Arī viņa pārbaudīja visas aizdomīgās vietas, bet pasta neatradās. Pēc brīža viņa atgriezās ar ziņu, ka diemžēl tahini esot zudis jau trešo nedēļu. Kad vaicāju pēc sezama sēkliņām, izrādījās, ka...

The post Aplausi cilvēcības mirkļiem appeared first on Mugursoma.lv.

Vidzemes maiznīca

История Видземского хлебокомбината («Vidzemes maiznīca») берёт своё начало в 1960 году. В основном на предприятии производились баранки различных видов. Также производились сухари, хлеб и прочие хлебобулочные изделия. Сперва немного истории… Маленькая история завода на старом конспекте. В 1970 году хлебокомбинат включили в состав Рижского объединения производств хлебобулочных изделий «Друва» («Druva»). Более чем через декаду в...

Read More

Запись Vidzemes maiznīca впервые появилась Pamestā Latvija.

Seagate Storage Expansion Card for Xbox Series X|S apskats

Pagājušajā rudenī mēs apskatījām Seagate Game Drive for PS4, kas ļauj ērti un vienkārši paplašināt mūsu spēļu konsoles atmiņu un uzglabāt krietni vairāk spēļu. Nu uz mūsu galda ir nonākušas jaunākās spēļu konsoles un varam notestēt Seagate Storage Expansion Card for Xbox Series X|S. Jau pēc nosaukuma varam saprast, ka tā ir atmiņas paplašināšanas karte, […]

Samsung iepazīstina ar savām visu laiku labākajām bezvadu austiņām – Galaxy Buds Pro

Samsung iepazīstina ar savām visu laiku labākajām bezvadu austiņām - Galaxy Buds Pro

Samsung Electronics Baltics atklājis jaunākās bezvadu austiņas Galaxy Buds Pro, kas šobrīd ir augstākās kvalitātes Samsung bezvadu austiņas. Vienā ierīcē ir iekļauts viss labākais, ko var piedāvāt bezvadu austiņas: tās nodrošina visaptverošu skaņu, augstākā līmeņa zvanu kvalitāti un inteliģento trokšņu slāpēšanas funkciju (ANC), turklāt tās ir izturīgas pret mitrumu. Austiņas ieguvušas IPX7 ūdens izturības vērtējumu, kas ir augstākais starp visām Galaxy Buds bezvadu austiņām.

“Līdz šim austiņas esam uzskatījuši tikai par viedtālruņu aksesuāru. Šobrīd, kad daudz laika pavadām mājās un strādājam attālināti, austiņas ir kļuvušas par būtisku palīgu, lai varētu elastīgi pārslēgties no mājas vides uz darba vidi, kvalitatīvi sportot vai izbaudīt lielisku skaņu, skatoties filmu,” norāda Jurijs Bušmaks, Samsung IT un mobilo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijā. “Trokšņu slāpēšanas funkcija šobrīd īpaši noderīga ir ikvienam, kurš strādā no mājām. Galaxy Buds Pro pēc vajadzības ļauj izolēt apkārtējos trokšņus, zvana laikā dzirdot tikai runātāju, un sniedz iespēju pielāgot trokšņu slāpēšanas intensitāti. Taču, ja nepieciešams pieslēgties mājās notiekošajam, to var izdarīt ieslēdzot apkārtējās skaņas funkciju. Nav nepieciešams austiņas katru reizi ņemt ārā no ausīm.”

Nepārspējama skaņas un zvanu kvalitāte

Atskaņojot mūziku skriešanas laikā vai klausoties iemīļotāko pārraidi ceļā uz darbu, audio kvalitāte ir vissvarīgākais faktors. Galaxy Buds Pro nodrošina visaptverošu skaņu ar 11 milimetru zemfrekvences skaļruņiem, izteiksmīgākiem basiem un 6.5 milimetru skaļruņiem skaidram tonim, kā arī samazinātiem fona trokšņiem. Austiņas sniedz klausītājam dinamisku un sabalansētu skaņu, kā arī visu laiku augstākā klases audio sniegumu, kāds līdz šim ir bijis pieejams Samsung bezvadu austiņām. Lai arī kāds būtu izvēlētais mūzikas stils – ritmisks hip hop vai liriska klasiskā mūzika, tagad ir iespējams baudīt mūziku tieši tā, kā to ir iecerējis skaņdarba autors.

Bezvadu austiņas ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas komunikācijas sastāvdaļu, veicot darba sazvanes vai konferences zvanus. Galaxy Buds Pro izceļ runātāja balsi uz paralēlu trokšņu fona ar trīs mikrofonu un Voice Pickup Unit (VPU) palīdzību, nodrošinot skaidru skaņas plūsmu. Viens no ārējiem mikrofoniem ir aprīkots ar signāla un fona trokšņu attiecības noteicēju (SNR), maksimāli izolējot fona trokšņus. Papildus tam, Samsung austiņās integrējis arī jauno vēja aizsarga (Wind Shield) tehnoloģiju. Lai arī austiņu dizains mazina vēja saskari, speciāli izveidots nodalījums un sieta pārklājums filtrē vēja radītos skaņas bojājumus.

Inteliģentākā bezvadu austiņu trokšņu slāpēšanas funkcija (ANC)

Galaxy Buds Pro austiņas radītas tam, lai labāk varētu dzirdēt tieši to, ko vēlas klausītājs, nevis to, kas notiek apkārt. Šī iemesla dēļ Buds Pro aprīkotas ar inteliģento trokšņu slāpēšanas funkciju. Kad nepieciešams koncentrēties darbam vai vienkārši atslēgties no apkārtējās pasaules, ar bezvadu austiņu palīdzību iespējams samazināt apkārtējos trokšņus līdz pat 99%, pielāgojot to vēlamajam skaņas līmenim. Ja nepieciešams palielināt skaņas intensitāti, to var izdarīt ar apkārtējās skaņas (Ambient Sound) funkcijas palīdzību. Tā padara skaļākas fona skaņas par vairāk ka 20 decibeliem, tādējādi austiņas iespējams piemērot konkrētā brīža vajadzībām. Šīs funkcijas ir īpaši noderīgas aizņemtiem cilvēkiem, kuri dara vairākus darbus vienlaicīgi.

Trokšņu slāpēšanas (ANC) un apkārtējās skaņas (Ambient Sound) funkcijas darbojas vienlaicīgi, pielāgojoties apkārtējiem apstākļiem, un nodrošina vislabāko iespējamo audio sniegumu. Galaxy Buds Pro atpazīst, kad lietotājs uzsācis sarunu, un automātiski pārslēdzas no apkārtējo skaņu izolēšanas uz apkārtējo skaņu pastiprināšanu. Pat ja trokšņu slāpēšanas un apkārtējās skaņas funkcijas ir izslēgtas, austiņas automātiski samazina mūzikas skaļumu, kad tiek uzsākta saruna.

Samsung iepazīstina ar savām visu laiku labākajām bezvadu austiņām - Galaxy Buds Pro

Viegli savienojama Galaxy ekosistēma

Austiņu savienojumu ar viedtālruni var viegli pārslēgt uz planšetdatoru bez manuālas pielāgošanas. Piemēram, ja ar Galaxy Tab S7 tiek atskaņots video un tai pat laikā iezvanās Galaxy S21 viedtālrunis, jaunā automātiskās pārslēgšanās (Auto Switch) funkcija apturēs video un ļaus atbildēt uz telefona zvanu, izmantojot Galaxy Buds Pro austiņas. Kad saruna beigusies, bezvadu austiņas automātiski pārslēdzas atpakaļ uz planšetdatoru, tiek turpināta video atskaņošana un atkal austiņās ir dzirdama video skaņa.

Ar jaunajām Galaxy Buds Pro iespējams izbaudīt reālistisku un visaptverošu skaņu, izmantojot Dolby Head Tracking tehnoloģiju. Šī tehnoloģija ļauj klausītājam būt notiekošā epicentrā. Video materiālu veidotājiem viegli iespējams ierakstīt gan savu balsi, gan apkārtējās skaņas, sinhronizējot Galaxy Buds Pro mikrofonus un Galaxy S21.

Lai kā arī Galaxy Buds Pro tiktu izmantotas, var nesatraukties par to baterijas mūža ilgumu. Pilnībā uzlādētas tās spēj nodrošināt 8 stundu nepārtrauktu atskaņošanu ar papildus 20 stundu enerģijas rezervi bezvadu uzlādes ietvarā. Pat izmantojot trokšņu slāpēšanas funkciju (ANC), iespējams izbaudīt 5 stundas garu atskaņošanu ar papildus 13 stundu ietvara enerģijas rezervi. Gadījumā, ja baterijas rezerves ir iztukšotas, vienas stundas atskaņošanai nepieciešamo enerģiju var atgūt tikai ar piecu minūšu ātro uzlādi.

Moderns un elegants dizains

Galaxy Buds Pro ne tikai nodrošina lielisku sniegumu, bet arī izskatās lieliski. Kanāla tipa austiņu forma uzlabo skaņas kvalitāti, kā arī austiņas izskatās mazāk uz āru izvirzītas un dabiskākas, ievietojot ausīs. Jaunajam dizainam ir arī samazināts kontakta laukums starp bezvadu austiņu un klausītāja ausi, tādējādi uzlabojot komforta līmeni.

SmartThings Find funkcija palīdz viegli atrast jebkuru no Galaxy Buds Pro austiņām pat tad, ja tās ir ārpus Bluetooth uztveršanas zonas vai atrodas tālu prom no īpašnieka atrašanās vietas. 20% no austiņu materiāla sastāv no pēcapstrādes materiāliem (PCM), tādējādi samazinot ražošanas atkritumus un negatīvo ietekmi uz vidi.

Pieejamība

Galaxy Buds Pro pieejamas trīs brīnišķīgās krāsās – gaistoši melnā, gaistoši pelēkā un gaistoši violetā, kas vizuāli lieliski saskan ar Galaxy S21 sērijas viedtālruņiem. Galaxy Buds Pro bezvadu austiņas iespējams iegādāties sākot ar 2021.gada 15.janvāri.

Samsung iepazīstina ar savām visu laiku labākajām bezvadu austiņām - Galaxy Buds Pro

Galaxy Buds Pro Specifikācija:

Krāsa Gaistoši violeta, gaistoši melna, gaistoši pelēka

Korpuss Bezvadu austiņa: 19.5 x 20.5 x 20.8 mm, 6.3g

Uzlādes ietvars: 50 x 50.2 x 27.8 mm, 44.9g

Skaļruņi 2 veidu (11mm zemfrekvences + 6.5mm tweeter)

Mikrofons 3 mikrofoni (2 ārējie + 1 iekšējais) + Voice Pickup Unit + vēja aizsargs (Wind Shield)

Trokšņu slāpēšana (ANC) & apkārtējās skaņas (Ambient Sound) funkcija ANC: Samazina apkārtējos fona trokšņus par 99%, 2 regulējami līmeņi

Ambient Sound: Pastiprina skaļumu līdz +20dB, 4 regulējami līmeņi

Balss noteikšana (Voice Detect)

Akumulatora jauda:

Bezvadu austiņas: 61 mAh

Uzlādes ietvars: 472 mAh

Atskaņošanas laiks:

5 stundas / kopā 18 stundas (ar ieslēgtu ANC)

8 stundas / kopā 28 stundas (ar izslēgtu ANC)

Sarunas laiks:

4 stundas / kopā 14.5 stundas (ar ieslēgtu ANC)

5 stundas / kopā 17.5 stundas (ar izslēgtu ANC)

Uzlāde 1 stunda atskaņošanas laiks / 5 minūtes ātrā uzlāde10

Qi sertificēta bezvadu uzlāde

Savienojamība Bluetooth 5.0®

Codec: Scalable (Samsung īpašums), AAC, SBC

Sensori Akselerometrs, žiro sensors, tuvuma sensors, telpas sensors, skāriena sensors, Voice Pickup Unit (VPU)

Savienojamība Android 7.0 vai jaunāka operātāj sistēma ar vairāk kā 1.5GB RAM atmiņu

Ūdens izturība IPX711

The post Samsung iepazīstina ar savām visu laiku labākajām bezvadu austiņām – Galaxy Buds Pro appeared first on Kriptomedia - Tehnoloģiju ziņas internetā.

Dienas grauds

vara bungas: Nemiernieku vērvēšanas bāze kopā ar svaŗstīgajiem šobrīd ir apmēram 1/3 LV iedzīvotāju, ne mazāk kā 150K-300K. Nu, reāli skatoties, puse no tiem. Vienalga daudz.

“[..] Pērn decembrī iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, vai, viņuprāt, pārmaiņu panākšanai Latvijā būtu pieļaujama arī vardarbība. Aptaujā secināts, ka vairums jeb 81% iedzīvotāju kopumā šādu nostāju neatbalsta – 22% aptaujāto tam drīzāk nepiekrīt, savukārt vēl 59% respondentu tam pilnībā nepiekrīt. Gada laikā šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars sarucis par trim procentpunktiem.Savukārt vēl 10% iedzīvotāju gan pieļauj vardarbības izmantošanu pārmaiņu panākšanai valstī. Pērn fiksētais rādītājs ir augstākais pēdējo astoņu gadu laikā, atkārtojot 2012.gada rezultātu.Tikmēr deviņi procenti aptaujāto nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.[..]

avots

vēl (iepriekšējie rezutāti)

US līdzīga sāpe, jo arī tur mājsēde veido auglīgu vidi radikalizācijai, [..] Yet the broader pool of potential extremists has grown during COVID, with Americans at home and online, consuming vast quantities of propaganda and disinformation. So even if a relatively small percentage of people might actually mobilize to violence, the milieu from which they will emerge has metastasized significantly.[..]

avots

Divpartiju sistēmai ir vēl viens mīnuss – tautai ir viegli polarizēties, jo izvēle ir bināra – ēzeļu ekstrēmisms vai ziloņu, LV politiskais zooparks ir plašāks, tas pazemina spriedzi.

[..] This growing acceptance of the possibility of violence is a bipartisan movement. Our data shows that the willingness of Democrats and Republicans alike to justify violence as a way to achieve political goals has essentially been rising in lockstep.[..]

avots

Deserts

Šorīt sajūta, it kā ielas būtu milzīgs crème brûlée trauks. Spīd un laistās kā cukura kārtiņa, bet uz katra soļa krikš!

Par Trampu balsojušie latvieši uzskata – ne viss ASV prezidenta vēlēšanās bijis godīgi

Tikai 21% Republikāņu partijas atbalstītāju Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) tic, ka demokrātu pārstāvis Džo Baidens ir likumīgi ievēlēts valsts prezidenta amatā. Tā liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas. Šaubas par vēlēšanu norisi izsaka arī Amerikā dzīvojošie latvieši, kuri vēlēšanās balsoja par republikāni Donaldu Trampu. Tomēr jautājumā, vai Tramps ir atbildīgs par 6. janvāra grautiņiem Kapitolijā, viņu viedokļi dalās.

Sociālo tīklu monopols

Ne pārāk sen kāds no Latvijas un pasaules politikas vērotājiem visai uzstājīgi pauda viedokli, ka lielo masu mediju laiks ir pagājis. Ka tā vietā nākuši sociālie tīkli. Tā vietā, lai politiķi censtos nopirkt sev izteikšanās telpu masu medijos, viņiem vajadzētu intensīvi rosīties sociālajos tīklos. Nezinu, vai šis cilvēks ir mainījis savas domas kopš Trampa izmešanasRead More »Sociālo tīklu monopols

Kā vecākiem jārotaļājas ar bērnu, lai beigās viņš iemācītos spēlēties viens pats

Rotaļāties nozīmē kaut ko darīt viegli, bez piepūles. Vai rotaļāšanās ir triviāla? Nē, tā ir vitāli svarīga! Zīdainis rotaļājoties mācās koncentrēties un pierod veikt atklājumus. Tas sagādā prieku justies pārņemtam ar nodarbi. Rotaļājoties bērni apgūst, kā veidot kontaktu ar vienaudžiem. 

Pamācība: kā izdzēst savu Facebook kontu

Ja esi gatavs pamest vienu no pasaules populārākajiem sociālo mediju tīkliem, to izdarīt nav pārāk sarežģīti. Bet pirms izdzēs visus attēlus, ziņas un ieliktos “Patīk”, būtu vērtīgi lejupielādēt savu personīgo informāciju no Facebook.

Facebook arhīvos ir atrodama gandrīz visa būtiskā informācija, kas saistīta ar tavu kontu, tostarp tavi fotoattēli, aktīvās sesijas, tērzēšanas vēsture, IP adreses, sejas atpazīšanas dati un reklāmas, uz kurām kādreiz esi noklikšķinājis. Tas ir daudz personiskās informācijas, kurai, iespējams, vajadzētu saglabāt piekļuvi.

Lai lejupielādētu Facebook arhīvu, izmanto tīmekļa versiju:

 • Augšējā labajā stūrī noklikšķini uz bultiņas, kas vērsta uz leju.
 • Atver sadaļu “Settings & Privacy” > “Settings”.
 • Kreisajā slejā noklikšķini uz “Your Facebook Information”.
 • Centrā noklikšķini uz “Download Your Information”.
 • Šeit var izvēlēties, kuru informāciju vēlies lejupielādēt (vai arī var vienkārši lejupielādēt visu). Lapas augšdaļā ir nolaižamie saraksti, kas ļauj izveidot datumu diapazonu (Date Range), lejupielādēt datus HTML vai JSON formātā un izvēlēties starp augstu, vidēju vai zemu multivides kvalitāti (Media Quality).
 • Kad esi gatavs, noklikšķini uz “Create File”. Kad fails būs gatavs, tu saņemsi paziņojumu e-pastā.

You can choose which Facebook data you want to download.Tu vari izvēlēties, kurus Facebook datus lejupielādēt

Pēc arhīva lejupielādes pabeigšanas vari izdzēst savu kontu. Ņem vērā: pēc konta dzēšanas to vairs nevarēs atgūt. Kad esi gatavs dzēst savu kontu, atgriezies lapā “Your Facebook Information” un noklikšķini uz “Deactivation and Deletion”. Šeit var izvēlēties, vai uz laiku deaktivizēt kontu vai dzēst to neatgriezeniski. 

Ja vēlies to izdzēst, vai nu noklikšķini uz “Delete Account” šajā lapā, vai noklikšķini uz šīs saites, kas novirzīs tevi uz to pašu konta dzēšanas lapu. 

Šeit tu iegūsi vēl vienu iespēju lejupielādēt savu arhīvu vai izvēlēties deaktivizēšanu, nevis dzēšanu. Kad noklikšķināsi uz “Delete My Account”, tavs konts tiks atzīmēts kā izbeigts, un citiem tas nebūs pieejams.

Before you delete your account, you get another chance to deactivate or download your info.Pirms konta dzēšanas tu saņemsi vēl vienu iespēju deaktivizēt vai lejupielādēt savu informāciju

Uzņēmums atzīmē, ka tas kavē līguma izbeigšanu dažas dienas pēc tā pieprasīšanas. Ja tajā laikā lietotājs atkal pierakstās savā kontā, dzēšanas pieprasījums tiks atcelts. Tāpēc nepieraksties, pretējā gadījumā būsi spiests sākt procesu no jauna. Dažas lietas, piemēram, komentāri pie drauga ziņas, joprojām var parādīties pat pēc konta dzēšanas. Facebook arī saka, ka noteiktu datu kopijas, piemēram, ielogošanās ieraksti, paliks tā datu bāzē, taču atzīmē, ka tie nav saistīti ar personas identificēšanu.

Ja tu patiešām nopietni domā par atteikšanos no Facebook, atceries, ka uzņēmumam pieder arī vairāki citi populāri pakalpojumi, piemēram, Instagram un WhatsApp, tāpēc arī tur vajadzētu izdzēst savus kontus.

Saistītie raksti:

Telefons kā dokumentu kamera – jauna lietotne iPhone tālruņiem
Ekrāni un to izstarotā zilā gaisma – kā pasargāt redzi?
Bērnam piemērots tālrunis. Kādu izvēlēties?
Kā pārsūtīt failus ar ‘AirDrop’ un ‘Nearby Share’?
Padomi, kā senioram iemācīt lietot viedtālruni?

The post Pamācība: kā izdzēst savu Facebook kontu appeared first on Datuve.

Samsung Galaxy S21 sērija – kuru izvēlēties?

14. janvārī Samsung Electronics iepazīstināja ar trīs jaunajiem Galaxy S21 sērijas viedtālruņiem – Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G un Galaxy S21 Ultra 5G. Tajos apvienotas jaunas tehnoloģiskās inovācijas, kas paplašina viedtālruņu lietošanas iespējas, turklāt pirmo reizi Galaxy S21 Ultra iespējams lietot arī ar S Pen. Jaunie viedtālruņi izceļas ar profesionāla līmeņa kameru un košāko, viedāko ekrānu, kāds līdz šim ir bijis Galaxy sērijas modeļiem.

Samsung jaunās S21 sērijas viedtālruņi cenas ziņā ir pieejamāki nekā iepriekšējās S20 vai S10 sērijas modeļi. Latvijā jaunie viedtālruņi pieejami sākot no 859 EUR. Izmantojot Samsung Electronics Baltics piedāvāto Atpirkuma programmu un nododot atpakaļ veco ierīci, jauno S21 sērijas modeļa izmaksas būs vēl mazākas. Galaxy S21 sērijas viedtālruņiem pieejami dažādi atmiņas lielumi – 128GB un 256GB ar cenas atšķirību vien 50 EUR. Galaxy S21 Ultra modelim pieejama arī 512GB atmiņa.

Pieejami no 2021. gada 29. janvāra

Samsung Galaxy S21, S21+ un S21 Ultra būs iespējams iegādāties pie mobilo sakaru operatoriem, mazumtirdzniecības partneru veikalos, Samsung specializētajos veikalos un tiešsaistē Samsung.lv.

Krāsa

https://images.samsung.com/is/image/samsung/p5/ee/202101141826289_N3WZA6X7.jpg?$ORIGIN_JPG$Attēls: Samsung

Galaxy S21 Ultra būs pieejams gaistoši melnā un gaistoši pelēkā krāsā, S21+ pieejams gaistoši melnā, gaistoši pelēkā un gaistoši violetā krāsā. Mazākais S sērijas modelis – S21 – pieejams gaistoši rozā, gaistoši violetā, gaistoši pelēkā un gaistoši baltā krāsā.

Kā ar lādētāju?

Pirmo reizi Samsung savu produktu komplektā nav iekļāvis lādētāja adapteri. Kā Samsung ir noskaidrojis, arvien vairāk Galaxy ierīču lietotāju atkārtoti izmanto jau īpašumā esošos viedtālruņu aksesuārus, tajā skaitā arī lādētājus. Samsung uzskata, ka atteikšanās no lādētāja adaptera un austiņu iekļaušanas produktu komplektos ļauj samazināt elektropreču izmešu daudzumu un piekopt videi draudzīgu uzņēmējdarbību, kā arī samazināt ierīču gala cenu. Rūpējoties par lietotāju ērtībām, Samsung ražotajiem viedtālruņiem kopš 2017. gada un arī jaunajai sērijai tiek izmantots standarta USB-C tipa uzlādes vads, nodrošinot iespēju uzlādēt jaunās ierīces arī ar iepriekš iegādātiem uzlādes kabeļiem. USB-C vads ir iekļauts produkta komplektā, savukārt, nepieciešamības gadījumā, lādētāju varēs iegādāties pie mobilo sakaru operatoriem, Samsung specializētajos veikalos un tiešsaistē samsung.lv, sākot no 19,99 EUR (25W Fast charge EP-TA800N) vai 39,99 EUR (Wirless Charger PAD (EP-P1300T)).

Pārsteidzošas inovācijas ietvertas gaumīgā dizainā

s21Attēls: Samsung

Galaxy S21 sērija izceļas ar drosmīgu un neredzētu dizainu, kas to atšķir no citiem līdz šim radītajiem viedtālruņiem. Ikoniskās kontūrgriezuma kameras nemanāmi saplūst ar ierīces metāla rāmi, radot elegantu, bet tajā pat laikā efektīgu vizuālo tēlu.

Galaxy S21 ir radīts tiem, kas vēlas vienkāršu dizainu un kompaktu 6.2 collu ekrānu, savukārt S21+ ar 6.7 collu ekrānu būs piemērots sporta spēļu un filmu piekritējiem. Galaxy S21 Ultra ir pēc izmēriem lielākais Galaxy S21 sērijas viedtālrunis ar 6.8 collu dinamisko AMOLED 2X ekrānu, kas ir līdz šim inteliģentākais Samsung ekrāns.

Pirmo reizi lietotājam vairs nav jāizvēlas starp 120Hz atsvaidzes ātruma intensitāti un Quad HD+ displeju – S21 Ultra apvieno abus. Ekrāna atsvaidzes ātrums pielāgojas skatāmajam saturam amplitūdā no 10Hz līdz 120 Hz, nodrošinot gan labāko attēlu, gan ilgāku baterijas kalpošanas mūžu. Salīdzinot ar Galaxy S20, S21 Ultra nodrošina par 25% spilgtāku ekrānu ar 1500 vienību maksimālo gaišumu – gaišāko, kāds ir pieejams starp Galaxy viedtālruņiem. Par 50% uzlabotā kontrasta attiecība nodrošina kristāltīru attēla kvalitāti, pat atrodoties ārpus telpām dienasgaismā. Tāpat kā Galaxy S21 un S21+, arī Galaxy S21 Ultra ir ieviesis aizsegu acu komfortam, kas palīdzēs mazināt acu nogurumu.

Samsung Galaxy S21 kamera – labākā savā klasē ar 64 reizes bagātīgākām krāsām

Galaxy S21 sērijas modeļi izceļas ar augstākās kvalitātes profesionālā līmeņa kameru sistēmu, sniedzot iespēju iemūžināt elpu aizraujošus, studijas kvalitātes attēlus dažāda veida apgaismojumā un vidē. Ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams filmēt un apstrādāt profesionālas kvalitātes video.

Galaxy S21 Ultra ir aprīkots ar četru objektīvu kameru – viena Ultra Wide kamera, viena platleņķa kamera un divas telefoto kameras. Tās aprīkotas ar 108MP profesionālā līmeņa sensoru, ar kuru var iemūžināt 12 bitu HDR attēlus ar 64 reizes bagātīgākām krāsām un vairāk kā trīs reizes platāku dinamisko amplitūdu. Pirmo reizi ar Samsung viedtālruni ir iespējams filmēt 4K kvalitātes video ar 60 kadriem sekundē, izmantojot gan priekšējo, gan visas četras aizmugurējās kameras. Tas sniedz iespēju mainīt perspektīvas, nezaudējot kvalitāti.

S21 Ultra viedtālrunis aprīkots arī ar 100x Space Zoom funkciju, ko nodrošina pirmā Samsung Dual-tele lēcu sistēma – viena ar 3x optisko palielinājumu un otra ar 10x optisko palielinājumu. Tagad iespējams fiksēt skaidrus attēlus arī atrodoties tālu no objekta. Papildu tam Samsung ir uzlabojis Bright Night sensoru fotografēšanai vājā apgaismojumā. Jaunais tālummaiņas bloķētājs (Zoom Lock), fotografējot un filmējot samazina ierīces trīcēšanu un tver skaidrākus attēlus ar 30x tālummaiņu Galaxy S21 un S21+ viedtālruņos.

8K kvalitātes cienīgi video

Galaxy S21 sērijas modeļos ir uzlabota 8K Snap funkcija, kas ļauj uzņemt kristāldzidrus attēlus no safilmētajiem 8K kvalitātes video materiāliem. Pat ātri kustīgos apstākļos videomateriāli būs vienmērīgi ar Super Steady video funkciju un uzlabotu 60 kadru nomaiņas ātrumu. Savienojot tālruni ar Samsung Galaxy Buds Pro bezvadu austiņām, var vienlaikus uztvert gan apkārtējās skaņas, gan balsi, izmantojot vairākus mikrofonus. Uzliekot jauno viedtālruni uz statīva un ieslēdzot video režīmu, bezvadu austiņas var izmantot kā savas balss mikrofonu un ierakstīt runu, kustības un fona skaņas.

Uzticama un ātra savienojamība ar citām ierīcēm

s21Attēls: Samsung

Pirmo reizi S sērijas vēsturē Samsung Galaxy S21 Ultra ir lietojams ar Wacom tehnoloģijas S Pen. Tā lieliski noder gan pierakstu veikšanai, fotogrāfiju apstrādei un zīmēšanai, gan arī dokumentu parakstīšanai. Izmanto S Pen no Galaxy Note vai Galaxy Tab, vai arī iegādājies to atsevišķi.

Galaxy S21 Ultra ir viens no pirmajiem viedtālruņiem, kuram pieejams Wi-Fi6E savienojums. Tagad iespējams izbaudīt lielāku datu plūsmu un ātrāku interneta savienojumu. Papildus tam S21 Ultra nodrošina ātru un stabilu 5G savienojumu, lai nodrošinātu ātru video lejupielādi, labas kvalitātes video konferences zvanus un straumēšanu.

Drošība, uz kuru var paļauties

s21Attēls: Samsung

Revolucionārā kamera, ekrāns un savienojamības iespējas Galaxy S21 sērijas viedtālruņos tiek nodrošinātas ar advancētāko mikroshēmu palīdzību. Tās sniedz lielāku ātrumu, augstāka līmeņa skaitļošanas jaudu un uzlabotu energoefektivitāti. Kad akumulators ir izlādējies, Samsung Galaxy S21 Ultra 50% uzlādi spēj sasniegt vien 30 minūšu laikā.

Samsung Knox Vault nodrošina augstākā līmeņa drošību Galaxy S21 viedtālruņiem. Tagad uzņemtajiem fotoattēliem ir iespējams drošā veidā noņemt metadatus. Ar privātās dalīšanās (Private Share) funkciju Galaxy S21 lietotāji var izvēlēties, kam atļaut pieeju nosūtītajam saturam un cik ilgu laika periodu.

Pieejamība

No 2021. gada 14. janvāra līdz 28. janvārim, pērkot iepriekšpārdošanā Galaxy S21 Ultra 5G viedtālruni, dāvanā būs iespējams saņemt Samsung Galaxy Buds Pro austiņas, kā arī Samsung Galaxy SmartTag. Iepriekšpārdošanā iegādājoties Samsung Galaxy S21 vai S21+, pircēji dāvanā saņems Samsung Galaxy Buds Live austiņas un Galaxy SmartTag.

Papildu informācija: https://www.samsung.com/lv/

Saistītie raksti:

Tet paplašina “Dattum” datu centru
BITE Rīgas centrā atklāj lielāko 5G bāzes staciju skaitu vienkopus
Starlink satelītu internets tagad pieejams arī Lielbritānijā

The post Samsung Galaxy S21 sērija – kuru izvēlēties? appeared first on Datuve.

Ķīnas vīrusa izplatība Latvijas pašvaldībās 17. janvārī

Šodienas 567 ir mazāk nekā 616 priekš nedēļas 10. janvārī. Tas nedaudz samazinājis nedēļas caurmēru no 878 vakar līdz 871. Varētu gaidīt, ka izplatības kartē vairāk krāsas maiņu būs uz labu, tomēr gadījies pretēji. Bet vispirms uzlabojumi:

 • Carnikavas, Ērgļu, Mērsraga un Valkas novadā saslimstība sarukusi zem 2‰ nedēļā, tāpēc tie pārkrāsoti no spilgti sarkana vidēji sarkani. Tiesa, arī 15 jauni slimnieki nedēļā kā Carnikavas un Valkas novadā ir daudz par daudz;
 • Engures novadā, cik saprotu, viena masu testēšana Raudas pansionātā aizslīdējusi nedēļu pagātnē, tādējādi jaunu saslimušo kļuvis <2% iedzīvotāju nedēļā, un novads tagad “tikai” spilgti sarkans ar “tikai” 129 slimniekiem nedēļā.

Uz ļaunu: padaudz novados saslimstība pārsniegusi 2‰ nedēļā — Ķekavas, Ozolnieku, Pļaviņu, Rugāju, Rūjienas, Salas un Stopiņu. Attiecīgi tie vairs ne vidēji, bet spilgti sarkani.

Smagākā stāvokļa desmitnieks un ranga maiņa, salīdzinot ar vakardienu:

 1. Aknīstes novadā saslimušas 18,3‰ iedzīvotāju nedēļā (1↑);
 2. Engures novadā 18,1‰ (1↓);
 3. Apes novadā 17,4‰;
 4. Ropažu novadā 14,9‰;
 5. Preiļu novadā 10,1‰;
 6. Līvānu novadā 8,8‰ (1↑);
 7. Alūksnes novadā 7,9‰ (1↑);
 8. Jēkabpils novadā 7,7‰ (1↑);
 9. Priekuļu novadā 7,1‰ (4↑);
 10. Rēzeknē 7,1‰.

Lielākais pieaugums dienā (>1‰):

Nr. Novads Jauni slimnieki Nedēļas saslimstība vakar (‰) Nedēļas saslimstība šodien (‰) Nedēļas saslimstības kāpums (‰) 1. Apes 6 16,1 17,4 1,2 2. Rūjienas 5 1,5 2,5 1,0

Kas jāzina iepērkoties Apvienotās Karalistes veikalos pēc Breksit

Kas jāzina iepērkoties Apvienotās Karalistes veikalos pēc Brexit

Foto: Pete Linforth / Pixabay.com

Kā liecina Eiropas Patērētāju informēšanas centra un SIA “Gemius Latvia” veiktais pētījums  “Latvijas iedzīvotāju preču pirkšanas un atgriešanas pieredze”, 56% aptaujāto pēdējā pusgada laikā iegādājušies preces ārzemju tiešsaistes veikalos. Nav noslēpums, ka daudzi Latvijas patērētāji, lai iegādātos preces, ir iecienījuši tieši Apvienotās Karalistes interneta veikalus, tādēļ jāņem vērā, ka līdz ar Breksit patērētāju tiesības, iepērkoties Apvienotajā Karalistē pārsvarā saglabāsies nemainīgas, bet tomēr būs vairāki aspekti, kas var ietekmēt iepirkšanās pieredzi un preču cenas.

Patērētāju tiesību regulējums pēc Breksit

Neskatoties uz to, ka Apvienotā Karaliste vairs nebūs Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, gadījumā, ja tās jurisdikcijā esošs uzņēmums mērķēs savu marketingu uz ES pilsoņiem, komersantam būs jāievēro visi ES patērētāju aizsardzības normatīvie akti. Tas pats attiecas arī uz gadījumiem, kad ES patērētāji iepērkas Apvienotās Karalistes interneta veikalos un slēdz distances līgumus. Patērētāji varēs sagaidīt, ka tiem būs pieejamas jau ierastās 14 dienu atteikuma tiesības un citas tiesības, ko garantē, piemēram, Eiropas Savienības Patērētāju tiesību direktīva.

Patērētāju strīdu risināšana

Ja patērētājam radies strīds vai pretenzijas pret komersantu, kurš darbojas Apvienotajā Karalistē, par kādas preces vai pakalpojuma iegādi, tas jārisina līdzīgi kā iepriekš: sākotnēji jāvēršas rakstveidā pie komersanta ar pretenziju, ja neizdodas rast risinājumu, tad var vērsties Eiropas Patērētāju informēšanas centrā (ECC Latvia). Pašlaik ir zināms, ka līdzīgs centrs kā iepriekš turpinās darboties arī Apvienotajā Karalistē un palīdzēs atrisināt pārrobežu sūdzības.

Ja patērētāji līdz 31.12.2020. varēja izmantot Strīdu risināšanas tiešsaistē platformu (SIT), kura nodrošināja strīdu risināšanu ar komersantiem tiešsaistē, tad pašlaik, kad Apvienotā Karaliste ir ārpus ES, SIT platforma vairs nav izmantojama, lai risinātu strīdus ar tās komersantiem.

Ja radušies jautājumi vai neskaidrības, risinot problēmas vai strīdus ar Apvienotās Karalistes komersantu, aicinām vērsties Eiropas Patērētāju informēšanas centrā (saite) un Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Nodokļi un muita

Iepērkoties Apvienotās Karalistes interneta veikalos un saņemot sūtījumus, jārēķinās, ka radīsies papildu izmaksas, gan piemērojot pievienotās vērtības nodokli (PVN), gan arī muitas nodokli. No 2021.gada 1.janvāra nelielas vērtības komerciālu sūtījumi ir atbrīvoti no muitas  nodokļa un PVN, ja preču vērtība nepārsniegs 22 eiro.

Ja kopējā preču vērtība sūtījumā pārsniegs 22 eiro, bet nepārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā PVN. Savukārt, ja preču vērtība sūtījumā pārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā muitas nodoklis un PVN. Vairāk par piemērojamajiem nodokļiem aicinām iepazīties ar Valsts Ieņēmumu dienesta sagatavoto informāciju.

The post Kas jāzina iepērkoties Apvienotās Karalistes veikalos pēc Breksit appeared first on Kriptomedia - Tehnoloģiju ziņas internetā.

Pulkstenis DIY

Vēl viens lodējamais komplekts no Ķīnas - pulkstenis. Pirkts šeit: aliexpress

20210123_194402.jpg

20210123_194453.jpg

 Instrukcija ir skaidrā ķīniešu valodā :), Labi, ka uz shēmas viss ir apzīmēts un mums to nevajag.

20210123_194459.jpg
Sākumā salodējam pretestības, diodes un citus sīkumiņus: 

20210123_201020.jpg

Pēc kāda laiciņa izskatās, ka viss ir gatavs:

20210123_203433.jpg

Instrukcijā bija rakstīts no 5 līdz 12V barošana. Sākumā pieslēdzu ar 5V, nekas nenotika. Padevu 6V, iedegās divi cipari. Padevu 9V, nu jau vēl vairāk iedegās. Iedevu 10V un viss sāka darboties. Saregulēju laiku:

20210123_204038.jpg

Par precizitāti neko teikt nevaru, bet izskats šim ir pilnīgi nekāds. Ko var gribēt par tādu naudu, te jau svarīgākais ir lodēšanas iemaņu trenēšana. Bet, es tomēr Jums neieteiktu to pirkt. Var jau būt, ka man tikai nepaveicās, kaut kāds brāķis gadījās, bet kas zin. Pēc aptuveni 4minūšu darbošanās istaba bija pilna dūmu - nodega viens tranzistors :(

20210123_204320.jpg

20210123_204336.jpg
“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

“Volkswagen” vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta “Trinity”, kura gala rezultāts būs jauns “Volkswagen” elektroauto piedāvājuma flagmanis. Uzņēmuma vadītājs uzskata, ka šis projekts revolucionizēs autoražotāju. “VW” jau līdz šim spēris lielus soļus elektroauto attīstības virzienā, prezentējot “ID.3” un “ID.4”, izstrādājot elektroauto ražošanai paredzēto MEB platformu un gatavojot vēl veselu virkni elektrisku modeļu. […]

Mājsēde

expectations: vingrošu mājās piecas reizes nedēļāreality: viena 5 km pastaiga pa āru nedēļā

Hollywood Vampires

Holivudas vampīru pastāvēšanu kaut kā līdz šim nebiju piefiksējis, lai arī vismaz teorijā Elisa Kūpera daiļradei turpinu sekot. Šajā projektā viņš apvienojies ar Džo Periju - Aerosmith ģitāristu - un Džoniju Depu. Jā, patiešām šīs roka supergrupas dalībnieks ir populārais Holivudas aktieris, kurš savas karjeras laikā nudien ne reizi vien ir atveidojis vampīrus. Arī pats Kūpers, protams, ir gaužām piemērots tēls vampīra lomai. Par Periju nekad tik ļoti neesmu interesējies, lai zinātu, vai arī viņam ir kāda vampīriska saikne. Jā, vēl grupā ir ceturtais štata dalībnieks - vēl viens ģitārists Tomijs Henriksens, kurš jau ilgāku laiku darbojas Kūpera pavadošajā grupā. Kas attiecas uz mūziku, ko grupa spēlē savā debijas albumā, kaut kādā mērā precīzāk viņus būtu saukt nevis par Holivudas, bet par Lasvegasas vampīriem - tās ir vecas dziesmas ne pārāk jaunās skaņās, kuras droši vien varētu izpildīt kāds Lasvegasā mītošs štata mūziķis, piem., Deivids Lī Rots. No 14 albuma skaņdarbiem 11 ir koverversijas labi zināmām dziesmām, reizēm tik labi zināmām kā "My Generation" vai "Whole Lotta Love". Teikt, ka Vampīri tām piešķirtu kādu jaunu papildu dimensiju, īsti nevar. Netipiskā kārtā šis ir no tiem ierakstiem, kas saistošāks kļūst tuvāk savām beigām - visai pārliecinoši vampīriem padevies izpildīt Small Faces lielāko grāvēju "Itchycoo Park", solīda ir arī T. Rex "Jeepster" versija, atmiņā paliek Badfinger savulaik izpildītā "Come and Get It", kurā kā viesvokālists piedalās dziesmas autors Pols Makartnijs. Un, protams, Kūpers ir ļoti pārliecinošs, izpildot kopā sastiķēto sevis paša "School's Out" ar "Another Brick in the Wall" otro daļu. Kā jau to no šāda projekta var sagaidīt, šajā ierakstā viesmākslinieku saraksts ir ļoti iespaidīgs: viņu vidū ir Deivs Grols, Slešs, Kūpera un Pink Floyd kopīgais producents Bobs Ezrins, Džo Volšs (Eagles), Robijs Krīgers (Doors), vairāki sākotnējās "Alice Cooper" grupas dalībnieki, Zeks Stārkijs (zināms kā Ringo Stāra dēls, The Who dalībnieks kopš deviņdesmitajiem gadiem). Šāds viesmākslinieku sastāvs ir ļoti prognozējāms tādā ziņā, ka tie tak ir Holivudas vampīri, kuriem loģiski, ka ir daudz (aptuveni) Holivudas draugu. Jā, brīžiem ierakstam ir tāda sajūta, ka tas ir popūrijs, kuru varētu izpildīt arī pilnīgi nezināmu mākslinieku sastāvs. Idejiski es saprotu, ka šajā ierakstā Kūpers atcerās savus daudzus aizgājušos draugus, bet visīstāk tas izdodas ieraksta noslēdzošajā skaņdarbā - vienā no tikai divām oriģinālkompozīcijām (par tādu nevar uzskatīt ieraksta pirmo celiņu, kurā Kristofers Lī lasa fragmentu no Brema Stokera "Drakulas") - "My Dead Drunk Friends", kurā Kūpers to arī apdzied - daudzos draugus, kurus pieveicis alkohols. Zinot to, ka jaunības gados viņš ir ballējies ar teju visiem te pārstāvēto skaņdarbu autoriem, nav grūti noticēt šīs dziesmas sirsnīgumam. Un, ko noteikti ir vērts piebilst, savos teju 70 gados Kūpers šajā ierakstā izklausās lieliski - no visiem tiem mežonīgajiem ballīšu zvēriem, kas nākuši no sešdesmito, septiņdesmito gadu rokmūzikas, reti kurš mūsdienās vokāli nav pārvērties vien par sevis kādreizējā blāvu ēnu. Kas zina, varbūt Kūpers patiešām ir īsts Holivudas vampīrs. Bet kas nu ir skaidrs - labi, ka savā nākamajā ierakstā grupa vairāk pievērsās pati savu dziesmu rakstīšanai, jo šeit pārstāvētajiem skaņdarbiem kanoniskās versijas jau pastāv un tās mazās variācijas, ko tām nesuši klāt vampīri, nemirstīgas nekļūs. <iframe width="800" height="450" src="https://www.youtube.com/embed/b1JK1R-9bPo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Brīvdienu naktīs sola krusu un sniegu

Īrijas meteoroloģiskais dienests Met Éireann un Apvienotās Karalistes meteoroloģiskais dienests Īrijā un Ziemeļīrijā ir izsludinājis dzeltenos laika apstākļu brīdinājumus. Abi dienesti prognozē, ka brīvdienu naktīs ir iespējams sals, krusa un sniegs. Naktīs un no rīta uz ceļiem iespējams apledojums, autovadītāji tiek aicināti ievērot visus drošības noteikumus. Apvienotās Karalistes meteoroloģiskais dienests par sniegu un apledojumu brīdina šonakt. Ziemeļīrijā [...]

Valdība neplāno slēgt robežu starp Īrijas dienvidiem un ziemeļiem

Divu pēdējo dienu laikā valstī tika apstiprināti kopumā 4979 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19 un reģistrēti 103 ar vīrusu saistīti nāves gadījumi, liecina www.gov.ie publicētie dati. Kopumā Īrijas Republikā kopš pandēmijas sākuma līdz ceturtdienas, 21.janvāra, pusnaktij inficēšanās ar koronavīrusu ir apstiprināta 184279 cilvēkiem un mirušo Covid-19 slimnieku skaits ir 2870, bet kopumā veikti 2900940 testi. Publiskotie [...]

Ziņas vieglajā valodā 22. janvārī

Ziņas vieglajā valodā 22. janvārī.

“Toyota GR Yaris” apskats – rallija mašīna ikkatram

Rallijs ir nodarbe, kas mani ievilka ne tikai autosporta, bet arī vienkārši automašīnu pasaulē. Viss sākās bērnībā ar videospēli „Colin McRae Rally 2.0”, bet pēc tam lietas gājušas savu likumsakarīgo ceļu, novedot pie vēlviena rallija līdzjutēja izaugšanas. Brīdī, kad pirmoreiz izdzirdēju par ielai paredzētu „GR Yaris” jeb pasaules rallija čempionāta (WRC) vajadzībām īpaši veidotu homologācijas […]

EUROSCOLA sertifikāti

2020. gada 14. decembrī Madlienas vidusskolas jaunieši Arita Semjonova, Ance un Voldemārs Augšpuļi, Anna un Marija Uļjanes un Marģers Žanis Kalniņš piedalījās EUROSCOLA pasākuma tiešsaistē par tēmu: “Izglītība un jauniešu nodarbinātība: kas mums nepieciešams mūsu nākotnei.”

Katrs no jauniešiem saņems EP prezidenta Dāvida Maria Sassoli parakstītu sertifikātu, kas apliecina jauniešu līdzdalību EUROSCOLA dienā Eiropas Parlamentā, kurā tika stiprināta jauniešu interese un izpratne par ES procesiem, lēmumu pieņemšanu un to nozīmi katra cilvēka dzīvē.

Lai iedvesma, radoša doma un darboties prieks EP Vēstnieku skolas aktivitātēs!

Ligita Ridūze

Grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” šķirstīšanas pasākuma atskats un ieraksts

19. janvāra vakarā, tieši sešus gadus pēc operācijas “Pingvīns” laišanas tautās, platformā Zoom notika grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” šķirstīšanas pasākums. Šķirstīšanas tāpēc, ka par atvēršanas pasākumu to būtu novēloti dēvēt, jo daudzi lasītāji paspējuši grāmatu ne vien atvērt, bet jau izlasītu aizvērt. Pirms pasākuma parasti uztraucos par to, ko teikšu un ko vilkšu, bet šoreiz priekšplānā...

The post Grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” šķirstīšanas pasākuma atskats un ieraksts appeared first on Mugursoma.lv.

Grupas “Auļi” jaunais albums “Visapkārt” izveidots iespaidīgajā Dolby Atmos skaņas formātā

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” savu jauno albumu “Visapkārt” piedāvā klausīties vismūsdienīgākajā visaptverošajā skaņas formātā - Dolby Atmos.

Tradicionāli esam pieraduši dzirdēt mūzikas ierakstus stereo formātā t.i. caur diviem skaļruņiem, kuri skaņu telpiski ierobežo. Dolby Atmos tehnoloģija nojauc šīs barjeras, radot klausītājam sajūtu, ka skaņa to ietver no visām pusēm.

 

Albuma “Visspkārt” skaņdarbus komponējuši Kaspars Bārbals, Mārtiņš Miļevskis un Edgars Kārklis. Katrs no autoriem izmantojis Dolby Atmos sniegtās iespējas, lai klausītāju burtiski ierautu visaptverošā bungu un dūdu mūzikas virpulī.

“Kad uzzināju, ka Dolby Atmos tehnoloģija kļuvusi pieejamāka un šobrīd to var baudīt ne tikai kinoteātros, bet arī mājās, nolēmu izmēģināt tādu pakalpojumu sniedzēju kā Netflix un Apple TV sniegtās iespējas. Šajos servisos netrūkst filmu un seriālu, kurus var izbaudīt ar pilnu skaņas jaudu pat dzīvokļu mājas guļamistabā. Savukārt, kad kompānijas Dolby un Avid paziņoja par iespēju ar Dolby Atmos skaņu strādāt jebkurā ierakstu studijā, kura tam ir pielāgota un savu veikumu publicēt mūzikas straumēšanas vietnē Tidal - šaubu vairs nebija - Auļu jaunajam albumam bija jātop tieši šādi!” Stāsta Auļu dūdinieks un Studijas Lauska skaņu inženieris Kaspars Bārbals

Komponists un Auļu bundzinieks Mārtiņš Miļevskis: “Nolēmām radīt 12 instrumentālu kompozīciju albumu. Izstrādājām koncepciju, ka papildus bungām un dūdām izmantosim jebko, kas ienāk prātā un tā arī darījām. Jau komponēšanas procesā zinot, ka rezultāts skanēs visapkārt klausītājam bija īpaši interesanti veidot aranžējumus. Šādā formātā klausītājs var dzirdēt daudz vairāk, jo viss nav iespiests divās tumbiņās. Rodas sajūta par neierobežotu plašumu”.

Novērtējot rezultātu, dziesmu autors un Auļu dūdinieks Edgars Kārklis atzīst: “Pēc manām domām, šis Auļu albums skan nevainojami! Lieliski var saklausīt pat smalkākās aranžējuma nianses. Katrai dziesmai skanējums ir panākts tāds kādu iztēlojos komponējot!”

LG apsver domu pamest viedtālruņu tirgu

LG apsver iespēju pamest viedtālruņu tirgu 2021. gadā. Zaudējot aptuveni 4.5 miljonus ASV dolārus pēdējo 5 gadu laikā, LG viedtālruņu bizness ir centies konkurēt ar sāncenšiem. Bet nu LG vadītājs ir paziņojis darbiniekiem, ka uzņēmums apsver iespēju veikt lielas izmaiņas savā viedtālruņu biznesā.

LG The Verge apstiprināja, ka iekšējais ziņojums ir patiess, norādot, ka vēl nekas nav izlemts. “LG Electronics vadība ir apņēmusies pieņemt jebkuru lēmumu, kas nepieciešams, lai atrisinātu tā mobilo sakaru biznesa problēmas 2021. gadā,” norāda LG pārstāvis. “Šodien nekas vēl nav atrisināts.”

LG vairākas reizes ar saviem viedtālruņiem (G7, V40, G8 un V50) ir mēģinājis konkurēt ar Samsung un Huawei, bet ar to nav bijis pietiekami, lai savu tirgus daļu virzītu pareizajā virzienā. LG jaunākie Velvet un Wing viedtālruņi ir parādījuši ko jaunu viedtālruņu tirgū, taču neviens no tiem nav kļuvis pietiekami populārs.

IDC dati liecina, ka viedtālruņu tirgū turpina dominēt Samsung, Huawei, Xiaomi, Vivo un Apple ražotie viedtālruņi. LG šobrīd izstrādā visai interesantu viedtālruni – Rollable – kas radīts, lai atšķirtos no konkurentu piedāvātā viedtālruņu klāsta.

LG ir paziņojis, ka Rollable viedtālrunis tiks izlaists jau 2021. gadā, taču, ja uzņēmums patiešām plāno pamest viedtālruņu tirgu, tas varētu būt pēdējais LG viedtālrunis.

Avots: The Verge

The post LG apsver domu pamest viedtālruņu tirgu appeared first on notepad.lv.

Bad boys, whatcha gonna do?

vara bungas: Apjomīgs un pamatīgs IeM (VP) darbs uz 30 lapām par pirātisma apkarošanu tīmeklī. Daudz faktoloģiska materiāla:

[..] Saskaņā ar Centrālās Statistikas pārvaldes2019. gada aptaujas rezultātiem par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju lietošanu Latvijā:- 2019. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu par 4,5 % pieaudzis to mājsaimniecību īpatsvars, kuras lieto platjoslas internetu. Ja 2018. gadā platjoslas internetu lietoja 78,8 % mājsaimniecību, tad 2019. gadā – jau 83,3 %. Visvairāk platjoslas internetu izmanto Rīgas reģionā (87,2 %), bet vismazāk Latgalē – 76 %. Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē tas pieejams no 81,3 % līdz 85,9 % mājsaimniecību. Platjoslas internetu biežāk izmanto pilsētās, kur to lieto 85,5% mājsaimniecību, bet laukos šis rādītājs ir 77,9 %;- 2019. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu par 2,5 % pieauga regulāro interneta lietotāju (lieto internetu vismaz reizi nedēļā) skaits. 2018. gadā internetu regulāri lietoja 81,2 %, 2019. gadā – 83,7 % iedzīvotāju. Salīdzinot ar 2010. gadu, šis rādītājs pieaudzis par 21,2 %;

– iedzīvotāji internetu izmanto dažādām aktivitātēm. Populārākās no tām ir elektroniskā pasta un internetbankas lietošana – vidēji 83 % iedzīvotāju. Sievietes biežāk nekā vīrieši iesaistās sociālajos tīklos (attiecīgi 79,5 % un 70,2 %), bet vīrieši – biežāk nekā sievietes klausās mūziku internetā (attiecīgi – 52,7 % un 49,4 %). Jauniešu (16–24 gadi) populārākās aktivitātes ir sociālo tīklu lietošana, ziņu sūtīšana ziņapmaiņas lietotnēs un elektroniskā pasta lietošana, bet senioriem (65–74 gadi) – ziņu portālu, avīžu un žurnālu lasīšana tiešsaistē un internetbankas lietošana[1].

Saskaņā ar Kantar (SIA “TNS Latvia”) 2019. gadā veiktā pētījuma rezultātiem vidēji 88 % jeb 1 376 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir lietojuši internetu pēdējo 3 mēnešu laikā, kas ir par 3 procentpunktiem vairāk nekā 2018. gada pavasarī šajā vecuma grupā. Vidēji 84 % jeb 1 309 000 Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā mērķa grupā internetu lieto regulāri – katru dienu, un regulāro interneta lietotāju skaits ir pieaudzis par 4 procentpunktiem salīdzinājumā ar 2018. gada pavasara periodu.[2]

VB: Ziņojumā tiek citēts LMT viedoklis , kas labi raksturo situāciju kopumā:

“[..] Aizvien biežāk Latvijas valsts pārvaldes iestādes pievēršas satura kontroles jautājumiem digitālajā vidē, tostarp virzot likumdošanas iniciatīvas par interneta resursu pieejamības ierobežošanu. Jau šobrīd savas kompetences ietvaros tiesības ierobežot interneta resursu pieejamību ir noteiktas Izložu un azartspēļu inspekcijai, Nacionālajai plašsaziņas līdzekļu padomei un Valsts ieņēmumu dienestam. Elektronisko sakaru komersanti regulāri saņem arī policijas “paziņojumus” par tīmekļa vietņu pieejamības ierobežošanu, kas ir pamatoti ar vispārīgām tiesību normām par jebkādu pretlikumīgu darbību novēršanu. Diemžēl katras iesaistītās institūcijas tiesību apjoms ir regulēts atšķirīgi un fragmentāri, tādējādi radot riskus brīvai informācijas apritei digitālajā vidē. Ņemot vērā, ka satura pieejamības ierobežojumi digitālajā vidē aizskar personu tiesības brīvi iegūt un izplatīt informāciju, kā arī tiesības uz viedokļu daudzveidību, kā arī vairāku iesaistīto personu (autori, interneta vietņu īpašnieki, mitinātāji, elektronisko sakaru komersanti) tiesības uz īpašumu, būtiski ir nodrošināt lēmumu iepriekšēju tiesiskuma kontroli.Vienlaikus nepieciešams arī skaidrs regulējums par atbildības jautājumiem. Normatīvajos aktos nepieciešams tieši noteikt, ka elektronisko sakaru komersanti nenes materiālu atbildību par valsts pārvaldes iestāžu lēmumu izpildi un materiālajām sekām – par jebkādu kaitējumu interneta vietnes uzturētāja un trešo personu interesēm ir atbildīga iestāde, kura izdevusi rīkojumu par interneta vietnes pieejamības ierobežošanu. Lai nodrošinātu vienotu tiesisko ietvaru, kā arī objektīvu kontroli pār satura pieejamības ierobežošanas lēmumu tiesiskumu, tie būtu apstiprināmi ar tiesas vai tiesneša sankciju. [..]”

VB: Tas būtu viss, ko jāzina serfotājam parastajām, bet pirāti, viņu klienti un līdzzinātāji var lasīt ziņojumu šeit

Krāslavas novadā zemnieki cieš nesakārtota ceļa dēļ

Zemnieki cieš zaudējumus, jo ceļa posms Krāslava–Pastarnieki Indras pagastā netiek sakārtots. Pašvaldība, kas pārņēma ceļu no valsts pagājušā gadā, atzīst, ka ceļa uzturēšanai budžetā līdzekļu nav, un vairs nevēlas to paturēt savā īpašumā,  savukārt Satiksmes ministrija vairs negrasās to pārņemt atpakaļ.

Ekspertes Satversmes tiesas sēdē: Novadu reformas ieviešanā bieži izpalikušas skaidras atbildes

Novadu reformas ieviešanā bieži izpalikušas skaidras atbildes, ceturtdien Satversmes tiesas (ST) sēdē norādīja pieaicinātās ekspertes, kuras nav tieši saistītas ar reformu.

Kursors.lv kopā ar Citadeli informēs par fintech jaunumiem

Ar prieku paziņoju, ka Kursors.lv uzsāk sadarbību ar Citadeles banku un visa gada garumā kopā informēsim par svarīgo finanšu tehnoloģiju jomā. Es iepriekš esmu apbrīnojis to ar kādu ātrumu šī Latvijas banka spēj saviem klientiem vienu pēc otra piedāvāt interesantus un ar tehnoloģijām vistiešākajā veidā saistītus jaunumus. Tieši tāpēc mēs aktīvi esam ziņojuši par Citadeles […]

2020.gads

Gada sākumā pat nojaust nevarēja, ka jau pēc pāris mēnešiem ceļošana būs ļoti ierobežota. Februārī nepilnas 2 nedēļas pavadījām Jordānijā. Tur kopā ar Edzi un Maikiju ar busiņu izbraukājām populārākās, skaistākās un interesantākās šīs valsts vietas – Petru, Nāves jūru, … Continue reading