Viss pagalam (papildināts)

vara bungas: Steidzu nomierināt nometnes perosnālu, visas sakritības ir tikai sakritības, tomēr daudzi būs vīlušies.

[..] Valsts drošības dienests (bijusī Drošības policija) kautrīgi klusē par to, kā tam nesen gandrīz, gandrīz izdevies notvert „krievu spiegu”. Notveršana tomēr īsti lāga nav beigusies, – par to Pietiek nelielā intervijā stāsta pats „spiegs” Mārtiņš V. (Pietiek ir zināma šī cilvēka identitāte).[..]

avots

UPD1 “Spiegu” zināšanai

Kompetents trampists

vara bungas: Skatoties uz 2024.gada US prezidenta vēlēšanām teicu, ka pagaidām neredzu strap republikāņiem nevienu sakarīgu kandidātu (par kuru pats butu gatavs “balsot”). Ar piesardzību vēršu VB nometnes uzmanību uz Floridas gubernatoru Ronu DeSantis, kurš it kā pieteicis 2024.gada prezidentūras ambīcijas un, ja Tramps netraucēs, varētu kļūt par konservatīvajiem spēkiem pieņemamu US prezidenta kandidātu.

[..] Among the party’s conservative base, DeSantis has emerged as an heir apparent to the former President. While Trump easily won this year’s Conservative Political Action Conference’s unscientific straw poll for the 2024 presidential nomination, a second poll question excluded Trump — and DeSantis lapped the field of White House potentials with 43% support.[..]

avots

Desantis ir jurists, bet ar pamatīgu militāro militāro pieredzi – bijis Navy SEAL Team One grupas Irākā komandiera juridiskais padomnieks (leitnants), konsultējis arī Guantanamo bāzes vadību. Ir apbalvojumi.

Visādi citādi, tas ko šobrīd par viņu var teikt:

 • vienmēr atbalstīja un atbalsta Trampu (savējais trampistu acīs)
 • atbalsta marihuānas legalizāciju, bet tikai ārstniecībai
 • ir par stingrāku US politiku attiecībā uz Ķīnu un Kubu (antikomunists?)
 • Izraēlas draugs
 • NRA atbalstītājs
 • neatbalsta LGBT tiesību absolutizāciju, bet neatbalsta arī viņu diskrimināciju
 • neatbalsta Cancel culture un BigTech politiku
 • iestājās pret Millera komisijas un FBI darba stilu un procedūrām, lai gan atzina, ka RU hakeri uzlauza 2 vēlēšanu iecirkņus Floridā
 • saņēma sīkus ziedoumus no PSRS izcelsmes amerikāņiem – Džuliani draugiem
 • atzīst COVID-19 bīstamību, bet nepārspīlē ar ierobežojumiem savā štatā
 • sportists (baseball)
 • sieva TV zvaigznīte
 • laba izglītība, līdera īpašības
 • uzskati attiecībā uz RU nav skaidri definēti.

“People in the Russian government didn’t think Obama would do anything. So Obama’s weakness over eight years, starting with the reset, I think that that did invite Russia to be more belligerent than they otherwise would if they had someone pushing back,” DeSantis said. “So I think the president had an opportunity to point that out and say ‘There’s a new sheriff in town.’ “

Later, DeSantis said, “I personally think that the intel report and the indictment are credible in terms of assigning blame and culpability to Russia. But at the same time, I don’t think that had anything to do with the fact that (Trump) whipped Hillary Clinton, and I don’t think there was any Russia-Trump collusion.”

avots

Maple CO2 gaisa kvalitātes sensora apskats

Cilvēks mūsdienās sevi apzinās kā darbīgu un ar pašapziņu apveltītu būtni, kurš darbu un dažādo pienākumu virpulī var iegriezties tik strauji, ka nespēj padomāt par pašsaprotamo un aizmirst par sevi. Maple vēlas, lai cilvēki rūpējas par sevi un savu veselību. Maple CO2 gaisa kvalitātes sensora uzdevums ir atgādināt cilvēkiem par telpu vēdināšanu, kā arī nodrošināt to, lai cilvēki pievērš uzmanību gaisa kvalitātei.

Maple CO2 ogļskābās gāzes monitors ir radīts Latvijā, Maple CO2 monitora korpuss ir izgatavots no oša masīvkoka, kas ir dabai draudzīgs materiāls. Maple CO2 pieejams dabīgā oša un arī tumšākā, tonētā krāsā ar lakotu virsmu. Maple CO2 monitora cena šobrīd ir 129 eiro, bet pilna ierīces cena ir 149 eiro.

Izskats un uzbūve

Maple CO2 iepakots nelielā kartona kārbiņā, līdzi tiek dots arī aptuveni metru garš, audumā smuki iepīts microUSB vads un elektrības adapters, bet šis adapters gan ir klasisks dižās Ķīnas brīnums. Kastītē ir arī pamācība, kas var izrādīties visai noderīga, lai interpretētu Maple CO2 sniegtos datus (gaismas signālus). Man gan bija iedota kaut kāda vecāka Maple CO2 instrukcija, kurā bija norādīts, ka Maple CO2 ir arī kalibrēšanas poga, lai arī Maple CO2 mājaslapā ir instrukcija par manuālu kalibrēšanu ar SET pogas palīdzību.

Oša koka kastīte izgatavota visai precīzi, tai aizmugurē ir atskrūvējams vāks ar atverēm sensoram, microUSB pieslēgvieta un SET poga. Kastītes apakšā pielīmētas nelielas silikona peciņas. Maple CO2 nav iebūvēta akumulatora, ierīcē arī nevarēsi ievietot baterijas, tā pilnībā paļaujas uz microUSB piegādāto enerģiju, tāpēc Maple CO2 zaudē universālu pielietojumu un iespēju to paķert kaut kur līdzi, kā to varam izdarīt, piemēram, ar SAF Tehnika veidoto Aranet4. Jā, varēsi Maple CO2 izmantot kopā ar klēpjdatora USB vai powerbanku, bet tas nav ideāli ērti.

Pati Maple CO2 ierīce ir 80 x 130 x 35 mm liela, tā sver ap 80 g. Tiek solīts, ka Maple CO2 darbojas ar ± 120 ppm precizitāti (mājaslapā ± 120 ppm, bet instrukcijā ± 80 ppm), bet par šo parunāsim nedaudz vēlāk.

Maple CO2 monitora priekšpusē ir izgriezta visai liela izmēra kļavas lapa, kas iekrāsojas zaļā, oranžā vai pat sarkanā krāsā (un dažās krāsu kombinācijās), lai ziņotu par CO2 daudzumu istabas gaisā. Šajā mirklī atļāvos pajaukt vaļā Maple CO2, un te jāsaka, ka biju nedaudz vīlies, jo LED indikatoru gaismu izkliedē aptuveni 3 mm biezs iepakojamais materiāls, ko no 149 eiro ierīces nebiju gaidījis. Turklāt materiāls nogriezts pa roku galam, nekāda dižā precizitāte nav ievērota.

Maple CO2 monitoram var iestatīt nakts režīmu – darbojošos Maple CO2 Monitor ierīci uz 30 sekundēm novieto tādā telpas apgaismojumā, pie kāda ir vēlama nakts režīma ieslēgšanās. Uz mirkli nospiediet ierīces aizmugurē podziņu SET. Turpmāk nakts režīms ieslēgsies pie šāda telpas apgaismojuma. Tādējādi šī ierīce pārlieku neizgaismos istabu diennakts tumšajā laikā.

Kāpēc Maple CO2?

Ar ko atšķiras lētie CO2 mērītāji no Maple CO2 monitora? Cik lielas drīkst būt mērījumu nobīdes? Maple CO2 ir iebūvēts NDIR sensors, kas mēra CO2 līmeni gaisā. Lētajiem sensoriem ir lētāka tehnoloģija, lai “mērītu” CO2. Vārds “mērīt” apzināti tiek likts pēdiņās, jo tiek mērīti gaistoši organiskie savienojumi un no tā tiek novērtēts iespējamais CO2 daudzums gaisā. Šāda metode bieži vien noved pie milzīgām nesakritībām starp vienām un tām pašām iekārtām, atrodoties blakus vienā un tajā pašā telpā.

Lētie sensori CO2 min, nevis “mēra” – momenti, kad šo devēju rādījumi atbilst dārgajiem jāuztver būtu no sērijas, ka pat salūzis pulkstenis arī divreiz dienā rāda pareizu laiku. Iespējams, dažos apstākļos gaistošo organisko savienojumu devēji dos apmēram pareizu rezultātu, bet uzticēties tiem nevar, jo tie fundamentāli min CO2 daudzumu pēc citiem (nevis tieši saistītiem) parametriem.

Varētu rasties jautājums – kāpēc, runājot par lētajiem CO2 mērītājiem, uzreiz pieņemam, ka mērīti tiek tieši VOC (Volatile Organic Compounts – gaistošie organiskie savienojumi) – tas tāpēc, ka NDIR devēji gluži vienkārši ir ievērojami dārgāki par VOC devējiem (sensoriem), tāpēc lētajos produktos liek VOC devējus.

Maple CO2 nepavada nekāda viedierīču lietotne, Maple CO2 arī nemāk mērīt temperatūru vai relatīvo mitrumu.

Iepriekš Kursors ir apskatījis Aranet4 un arī Netatmo laikaziņu staciju, kurā arī bija iebūvēts NDIR CO2 mērītājs. Neliela izpēte tīmeklī norāda, ka arī Netatmo izmanto dārgāko NDIR sensoru, pētījumā atzīts, ka Netatmo CO2 sensora nobīde ir ± 50 ppm jeb ± 5%, kas mājas lietotājam ir pat ļoti precīzi mērījumi.

Šādi Maple CO2 iekrāso kļavas lapu:

Krāsa ppm Gaisa kvalitāte Zaļa <720 Svaigs gaiss Zaļa un dzeltena 720-1000 Pieņemams gaiss Dzeltena 1000-1300 Palielināta CO2 koncentrācija Dzeltena un sarkana 1300-1800 Augsts CO2 līmenis Sarkana >1800 Pārāk augsts CO2 līmenis

Tādējādi, ja sensors izgaismojas oranžs vai sarkans, veram vaļā logus un izvēdinām telpu, kurā atrodamies. Kad kļavas lapa ir zaļa, CO2 līmenis telpā ir normas robežās un netraucēs mums aizvadīt kvalitatīvu ikdienu.

Ko un kāpēc mērīt?

Galvenokārt svarīgi, lai var saprast, kad tiek pārsniegts 1000 – 1200 ppm punkts, kad jau būtu jāmeklē veids, kā mazināt CO2 koncentrāciju. Ja kļūda būs 100 ppm, tad vēl mērījumi ir izmantojami, bet ar 500 ppm nobīdi mērījumi jau paliek ar ierobežotu lietderīgumu.

Kādus laiku atpakaļ arī ziņu lapās parādījās informācija, ka visas pasaules atmosfēras CO2 līmenis ir pirmo reizi cilvēces vēsturē pārsniedzis 415 ppm. CO2 līmenis gaisā tiek izteikts ppm (parts per million) – daļiņas uz miljonu jeb koncentrācijas mērvienība. Interesanti, ka tagad, Covid-19 ierobežojumu laikā tiešām arī var redzēt, ka ārā ir zem šiem minētajiem 415 ppm, bet pirms aptuveni diviem gadiem Aranet4 ārā (ārpus Rīgas) rādīja pat virs 430 ppm.

Lielāko daļu laika cilvēks pavada iekštelpās – mēs tur dzīvojam, strādājam un atpūšamies. Slikti vēdinātās telpās palielinās CO2 koncentrācija, ko jau sen uzskatīja par faktoru, kas slikti ietekmē cilvēka domāšanu.

Lourenca Berklija Nacionālajā laboratorijā, kas atrodas ASV, tika veikti eksperimenti, lai noskaidrotu kā ogļskābās gāzes koncentrācija ietekmē cilvēka spēju risināt uzdevumus un to kognitīvo stāvokli. Cilvēki tika pakļauti trīs dažādām ogļskābās gāzes koncentrācijas līmeņiem – 600 daļiņas uz miljonu, 1000 daļiņas uz miljonu un 2500 daļiņas uz miljonu. Vēl augstāka ogļskābās gāzes koncentrācija (nekā tika izmantota eksperimentā) var tikt atrasta ēkās, kādās mēs atrodamies ikdienā (pat tajās, kur atrodas standarta ventilācijas sistēma). Skolu klasēs, it īpaši ziemā, kad logi ir aizvērti, ogļskābās gāzes koncentrācija var sasniegt pat 3000 daļiņas no miljona.

Nobeigumā

Maple CO2 monitors ir vienkārša un gana stilīga ierīce, kas uzskatāmi ar gaismiņām parādīs, vai istabā ir pietiekami labs gaiss. Man gan pietrūkst Maple CO2 monitora universāluma – to nevar īsti paņemt līdzi, ja vien nestiep arī powerbanku. Par šo cenu varētu vēlēties arī viedierīču lietotni un iespēju ar Maple CO2 monitoru noteikt istabas temperatūru un relatīvo mitrumu.

Vai no nocirsta oši izgatavota kārbiņa ir videi draudzīgs risinājums? Par to lai spriež katrs pats. Jau labu laiku oša kokiem Eiropā nepatīk – sākumā Polijā, tad Lietuvā, tagad arī Latvijā šie koki pamazām izmirst. Parastais osis ir olīvu dzimtas koks, kas Eiropā izplatīts no Vidusjūras līdz Skandināvijai. Pēdējos gados tas saskāries ar nopietnām problēmām – secināts, ka ošu bojāeju veicina no Ķīnas ievazāta sēnīte, kas ieperinās kokā un to novājina. Kad tas vairs nespēj izsargāties, osis kļūst ievainojams un mirst no pirmās lietas, kas to apdraud.

Konkurents, ko pats esmu vairākas nedēļas ar lielu prieku izmantojis, ir Netatmo. Toreiz izmēģināšanai tika saņemts telpām paredzētā Netatmo Smart Weather Station ierīce kopā ar ārpusei paredzēto temperatūras sensoru. Skatos, ka tagad Smart Indoor Air Quality Monitor var nopirkt atsevišķi par 99 eiro. Netatmo produkcija prot sadarboties ar Alexa digitālo balss asistentu, dati lietotājam pieejami arī attālināti, kā arī citi Netatmo produkti (termostats, slēdži) sadarbojas ar Apple HomeKit. Netatmo Smart Weather Station pat Latvijā ir gana plaša komūna, kas piedāvā savus mērījumus āra temperatūrai kopīgā kartē. Karte ar datiem ir brīvi pieejama (dažādos viltīgajos tīmekļa pārlūkos ar iebūvētu reklāmu bloķēšanu laikaziņu karte var nestrādāt).

Ja salīdzinām Maple CO2 monitoru ar Aranet4, tad Aranet4 uzvar ar mazo ekrāniņu, kurā ir vēl arī cita informācija, kā arī ar to, ka Aranet4 darbina baterija, turklāt baterija darbosies vismaz gadu, ja ne ilgāk. Un man patīk, ka Aranet4 jau pie 1000 ppm pāriet dzeltenajā zonā, kamēr Maple CO2 monitors to sāk darīt aiz 1200 ppm. Tiesa, Aranet4 šobrīd maksā krietni dārgāk – ap 200 eiro.

Maple CO2 monitors pats par sevi ir interesants un noderīgs, bet konkurenti ir paveikuši savu mājasdarbu. Maple CO2 monitora lielākie mīnusi manās acīs ir pilnīga nesakritība starp līdzi doto instrukciju un mājaslapu. Iespējams, Maple CO2 monitorā kaut kas izmainīts vai optimizēts (versija 2.0 vai kas tāds), bet instrukcija ir vecā, kamēr mājaslapā ir aktuālā informācija. Šāds haoss gandrīz 150 eiro ierīcei nebūtu piedodams. Un tad ir jau minētais šķībi piegrieztais iepakojuma materiāls, kas tiek izmantots, lai izkliedētu LED indikatoru gaismu.

Patika

 • laba ideja + vienkāršs izpildījums

Ne tik ļoti gāja pie sirds

 • bardaks, nesakritība starp drukāto instrukciju un mājaslapu
 • trūkst universāluma
 • par to pašu cenu konkurenti iedod daudz vairāk

The post Maple CO2 gaisa kvalitātes sensora apskats appeared first on Kursors.lv.

Šķūņa būve: Soli pa solim

Lestiņu māju oriģinālais šķūnis bija maināms vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, par lielu – 9×9 metri. Otrkārt, sastiķēts no vairākām nesaistītām daļām – viena slēgta telpa, blakus lauka virtuve, un tad malā divas ejas, caur kurām var tikt uz vēl četrām… Un treškārt – jumts bija nodzīvojies tik tālu, ka dažviet arī vertikālie stabi turējās ar zobiem pie gaisa, tātad, nav ko pielabot īsti.

Kad es ieliku Galdniekdarbnīcas FB lapā rasējumu, cilvēki izteica interesi par šo projektu uzzināt vairāk – tad nu te ir pilna atskaite.

Q4q4

Ieskatam pāris bildes ar veco šķūni.

Cik laika vispār pagāja, pirms mēs izkrāmējām viņu tik tālu, lai varētu sākt jaukt nost… Ehk. ? Bet nu tas ir paveikts un nojaukts. Jumtu ar Avio pa diviem, pārējo kaut kādas nedēļas laikā vienatnē. Pirmās divas rindas palika sākumā – tur vēl bija malka.

Ok, tad teorija

Vecais šķūnis – 9x9m. Eja – 1.5m platumā, un garumā pilna krava (8 krautie kubi) aizņem kādus 3m dziļumā vai biku mazāk, ja krauj augstumā bez fanātisma. Uz normālu ziemas sezonu, ar nepārbūvētu un daļēji nestrādājošu podiņu krāsni – 2x kravas iziet.
Tātad jaunajam šķūnim jāvar uzglabāt malku 2 gadiem – lai var nopirkt šogad malku un kurināt pēc gada, kad viņa ir sausa, nākamgad pirkt aiznākamajam utt., utjp.
Šādos aprēķinos arī balstījās mans sākotnējais 4x6m rasējums, kuram gan es vēlāk nedaudz paplašināju visu līdz 5x6m.

Projektā man bija viens stingrs nosacījums – jābūt grīdai, krietni virs zemes. Jā, zinu, ka laukos parasti tādas šķūņiem netaisa, bet nu es gribu. Lai vējojas arī apakša, un lai nav katrai rindai a)jāmeklē speciāls koks, ko palikt apakšā; b)apakšējās pagales slapjas un smilšainas.

Pamati

Zemes urbis 15cm diametrā, tad 10cm plastmasas truba, 6/8mm armatūra un cements. Pa vidu cementam bēru arī šķembas, tāpēc, ka vienkārši ir, un sliktāk jau nebūs. Cementu netaupīju, laidu gan iekšā, gan pa malām, nu, tajos 5cm, kas paliek pāri – tātad reāli ir 15cm pālis ar 10cm virszemes daļu. ? Trubas ņemt nost neplānoju, vizuāli netraucē. ?

Kopējās izmaksas – 90EUR, ieskaitot nomu. Patiesībā būtu mazāk – es vēl uztaisīju arī 2x tādus pamatus terasītei pie darbnīcas durvīm + palika 1 paka cementa un 3x trubas pāri. Ne visur sanāca to metru dziļumā arī ielaist, saknes un tā.

 • Ja šitādi lien no zemes ārā, nu ko tur izraksi
 • Pirmais vizualizācijas mēģinājums

Nesošais rāmis

Tie paši gulšņi, 20x25cm un 2.5m garuma, kurus pirms gada izravēju no vecās verandas pamatiem. Ideāls materiāls. Pirms gada gan knapi pa diviem ar Ilzi un ratiņiem viņus pārvietojām, šogad viens nēsāju bez stresa – vai nu izkaltuši pa gadu, vai svaigais lauku gaiss muskuļus uzaudzējis.

Tālāk horizontālie un tad atkal vertikālie, visu pielasīju no esošajiem krājumiem, tādēļ nav divu vienādu salaidumu – bet nekas, viss turēs. Beigās vēl gan pametu zem visiem vidus krustpunktiem ķieģeļu tornīšus, lai arī tie vēl balsta.

Stabi

Augstākais gals 2.5m, zemākais 2.0.
Aprēķins vienkāršs – lai zemākajā var bez stresa staigāt, t.i., nekur nav jāpieliecas, un augstākais – lai ir kritums un ūdens notek. Fiksējas ar diagonālēm, katram savienojumam 90mm skrūve + 100mm nagla.
Šo uzlikām pa diviem ar Avio, vienam būtu bijusi riktīga sāpe viņus nostutēt + skrūvēt.

Par slīpumu ir daudz rakstīts, galvenais izšķirošais faktors ir materiāls, kas būs virsū, savukārt leņķiem izmantoju šo. Man sanāca, ka 0.5m uz 6m garumu ir 1:12 attiecība, mazāk par ieteikto, bet vairāk par citur lasīto minimālo.

Tālāk horizontālie baļķi fiksējas tāpat, diagonāles + vēl plakaniskie stiprinājumi.

Jumts

Latas bija pirmais, ko es pirku – šeit. It kā man ir tuvāk arī gateri, bet nekur nav nekas uz vietas un nekur nav nekas 6m vienā gabalā. Pie viņiem vienkārši, aizbraucu, uzkrāmēju, atvedu. Uz 6m platumu uzliku 9gab 50×100 latas – nekāda īpašā aprēķina, vienkārši tas, ka vairāk negribējās uz džipa likt, lai nesačakarētu reliņus. Solis sanāca 75cm, krietni mazāk par iepriekšējā jumta 1.5m, un, tā kā es izmantoju lielākoties tos pašus dēļus – viss labi! Varbūt nedaudz overkils, tāpat, kā ar grīdu, bet nu labāk overkils, nekā ik pa 50 gadiem pārtaisīt.

Te gan materiāli sāka neapmierināt – par īsu, baigā stiķēšana, un baigi daudz tādu, kas it kā šķūņa kvalitātes standartam der, bet jumtam… Nē, nepatīk. Nu neko, braucu uz tuvējo gateri un pirku neapzāģus, kaut kādus malā nomestos nestandarta / pusbrāķētos. 50EUR par katru kravu, un jumts gotovs.

Tālāk ruberoīds, un kaut kad vasaras gaitā pa virsu ies bituma šindeļi.

Pārkares laidu uz aci un ne pārāk platas. Uz priekšu un aizmuguri, protams, limits ir mana 6m lata. Uz sāniem – vienā pusē centos laist, lai ir vairāk, otrā ir ozols tieši virsū, tur, līdz ar to, mazāk. ?

Šķērssienas un sienas

Šeit izmantoju visvienkāršāko iespējamo metodi – izzāģēju no vecā šķūņa sienas gabalu pareizajā garumā un ieliku uzreiz visu. ? Reāli tā arī divas sienas ieliku, vienu atlika uztaisīt pašam. Šeit materiālus nenācās pirkt.

Ārsienām līdzīgi – vecā šķūņa dēļu pietika trim sienām, ceturtajai nāksies aizbraukt vēl pēc dažiem neapzāģiem kaut kad pakaļ.

Sīkumiņi

Elektrība – gaisma šķūnī noder, kad ziemā jāiet pēc malkas, un, ja velk, tad velk arī rozeti. Līdz ar to man šobrīt visās palīgēkās ir strāva un ir veselas divas āra rozetes – tas reāli atvieglo dzīvi, no pieredzes saku. ?

Un pa ceļam sapratu, kāpēc pagājušogad man nesanāca šķūņu strāvu iekombinēt jaunajā elektrības kastē – liec kuru vadu gribi, sit ārā. Mhm. Fāze saplūst ar zemi un pārtop par zemi, otra fāze kopā ar zemējumu ir fāze… Nu saproti to sviestu. ? Bet ne pirmā reize šais mājās.

Durvis taisīšu no terases dēļiem ar Z burta rāmi. Starp citu, FB vienā būvniecības grupā uzzināju, ka arī to Z var uztaisīt ij pareizi, ij nepareizi – jātaisa tā, lai slīpais uz leju aiziet uz eņģi, nevis prom. Lai nes svaru uz eņģēm, nevis rauj ārā. Lūk, kā.

Nu ko…

Plašāka iebrauktuve, sausāks šķūnis. Augstāks arī – kopā ar to manu pacelto grīdu sanāk kaut kas tuvu 3 metriem. Nedaudz aizrāvos. ? Finansēs – 90 pamatiem, 2×50 dēļiem, 30 ruberoīdam, hm, kaut kas ap 80 laikam latām, nu un vēl nezinu, cik, bet minēsim, ka 50EUR skrūvēm, 8EUR elektrības piederumiem… Bet nu tas nav objektīvi ņemams cipars, ja viss būtu jāpērk, tie skaitļi būtu kosmiski. Ja man būtu jāprojektē šķūnis no 0, es ieliktu projektā 1500EUR, ja sasniegtu 2, nebrīnītos, ja tiktu cauri ar 1, priecātos. ?

Tagad nākamais – spēļlaukums bērniem – idejas ir, materiāli daļēji ir, gaidu, kad vieta atbrīvosies un kad atvedīs slidkalniņu. ?

Imou Bullet 2 viedās āra novērošanas kameras apskats

Uzreiz sākšu ar to, ka Imou Bullet 2 nav ikdienišķā, lētā novērošanas kamera, kuras uzbūvē izmantoti materiāli, kas pārstrādāti no vecām Moskviču salonu plastmasas detaļām. Šoreiz ražotājs izvēlējies šo novērošanas kameru ietērpt ļoti augstvērtīgā plastmasā, arī visa pārējā uzbūve (stiprinājums pie sienas un kameras novietojuma pret sienu pieregulēšanas kāja) ir negaidīti augstas kvalitātes.

Arī iepriekš apskatītās āra novērošanas kameras bija no plastmasas, kas var aukstumā kļūt trausla, kā arī tiešā Saules gaismā plastmasa var sākt nodzeltēt, deformēties, vai kļūt trausla ilgākā gaismas un siltuma iedarbības laikā, bet Imou Bullet 2 rada pavisam citu iespaidu par materiālu kvalitāti.

Imou Bullet 2 ir viena no retajām mājas lietotājiem paredzētajām kamerām, kas piedāvā izvēlēties objektīva skata leņķi, bet to jādara uzreiz pie iegādes.

Imou ir Dahua Technology meitas zīmols, kas Dahua izstrādātos drošības risinājumus piedāvā privātpersonām. Protams, nedaudz dīvainie nosaukumi liecina, ka izcelsme šim viedpalīgam ir Ķīna. Lielajam vairumam, kas nav dzirdējuši par Imou darbību, paskaidrošu, ka zīmols piedāvā dažāda veida novērošanas kameras, viedos durvju zvanus, signalizāciju risinājumus un viedās slēdzenes. Kādu laiku atpakaļ Jurģis apskatīja Imou Ranger 1080P bezvadu kameru un apskatam bija arī Ranger Pro Z kamera istabai.

Piezīmēšu, ka eksistē vairākas Bullet 2 kameras versijas – Bullet 2, Bullet 2E un Bullet 2C. Zemāk tabulā vari apslūkot to būtiskākās atšķirības.

Tehniskā specifikācija

 • Kamera: 2 megapikseļi, 1920 x 1080, 1/2.8”, 30 m nakts redze (850 nm IR)
 • Objektīvs: 2.8 mm*: 102°(H), 54°(V), 120°(D) vai 3.6 mm: 89°(H), 46°(V), 108°(D) vai 6 mm: 53°(H), 30°(V), 60°(D)
 • Video: 15 vai 30 kadri sekundē, H.265/ H.264
 • Audio: mikrofons, skaļrunis, 110 dB sirēna
 • Savienojumi: Wi-Fi 4 (IEEE802.11 b/g/n), LAN, microSD atmiņu kartes pievienošana līdz 256 GB, Ethernet 10/100
 • Izmēri: 47.7 × 74.2 × 74.2 mm, ap 280 g
 • Papildus: kustību sensors, divvirzienu komunikācija, iespēja veikt ierakstu microSD atmiņas kartē + NVR + mākoņserverī, IP67 mitruma noturība
 • Darbības temperatūra: no -30°C līdz 60°C
 • Enerģijas patēriņš: zem 5 W
 • Lietotne: Imou Life
 • Cena: ap 75 eiro apskata tapšanas laikā

* apskatam saņemtā versija

Izskats un uzbūve

Pakojam ārā Imou Bullet 2 – visai liela izmēra kastē atradīsi visu, kas nepieciešams ātrai kameras uzstādīšanai. Imou Bullet 2 līdzi tiek dots barošanas bloks aptuveni 3 metrus garā vadā, uzstādīšanai nepieciešamās skrūves, dībeļi un pat neliels trafaretiņš caurumu urbšanai sienā. Kameru iespējams savienot ar Wi-Fi vai Ethernet vadu, bet jāņem vērā, ka netiek piedāvāts PoE (Power over Ethernet), tāpēc nāksies uzstādīt Imou Bullet 2 tiešā elektrības kontakta tuvumā.

Kā jau minēju iepriekš, Imou Bullet 2 veidota gandrīz pilnībā no kvalitatīvas plastmasas, kas izskatās pēc pulverkrāsota alumīnija. Ap kameras objektīvu un antenu apvalkos ir izmantota nedaudz cita veida plastmasa. Visi stiprinājumi un regulējamā kāja ir pamatīgi, kas rada pārliecinošu sajūtu. Kamera pieregulējama leņķī pret sienu un nofiksējama ar skrūvi, kas arī šķiet pamatīgāk par iepriekš redzētajiem plastmasa risinājumiem un to pievilkšanu ar pirkstiem.

Tiek solīts, ka Imou Bullet 2 ir ar IP67 mitruma un putekļu noturību. IP67 nozīmē, ka kamerai ir pilnīga aizsardzība pret putekļiem, kā arī to var uz īsu mirkli iemērkt ūdeni, bet lietus un šļaksti no visām pusēm Imou Bullet 2 nekādi neietekmēs. Imou Bullet 2 varam ievietot microSD atmiņas karti, kurā uzkrājas novērošanas video, atmiņas kartes ievietošanai vajadzēs skrūvgriezi.

Abpus kameras acij ir gaismas diodes – Imou Bullet 2 prot piegaismot kadrā redzamo, bet tā prot strādāt arī nakts režīmā ar infrasarkano staru palīdzību.

Imou Bullet 2 aprīkota ar 110 dB signalizācijas tauri, kā arī kamerai ir skaļrunis un mikrofons, kas nodrošina divvirzienu balss saziņu, ja kamera uzstādīta pie ieejas durvīm vai līdzīgās vietās. Varēsi arī bērniem pagalmā uzsaukt, lai nāk pusdienās.

Iestatīšana un iespējas

Imou Bullet 2 kameras iestatīšana bija ļoti vienkārša, atliek vien uzstādīt viedierīcē Imou lietotni (uz kameras iepakojuma ir QR kods, kas aizved uz Apple vai Google lietotņu veikalu), izveidot savu lietotāja kontu un uzreiz tiek piedāvāta iespēja pievienot kameru. Izvēlies atbilstošu modeli (vari to izvēlēties pēc attēla vai nosaukuma), savieno kameru ar savu mājas tīklu (Wi-Fi) un Imou Bullet 2 kamera ir gatava darbam. Kameras iestatīšanu vari veikt arī pēc tam, kad tā jau pieskrūvēta pie griestiem.

Imou Bullet 2 kameras iestatīšana aizņems ne vairāk par 5 minūtēm, turklāt man ne reizi nenācās iet kādu soli atpakaļ vai iestatīšanu atsākt no nulles. Te ražotājs ir paveicis lielisku darbu. Vien jānorāda, ka piekļuves kods atrodams vienīgi uz pašas kameras uzlīmētas lapiņas, turklāt tas jau jaunai kamerai ir grūti salasāms, tāpēc šo pieejas kodu vajadzētu kaut kur droši pierakstīt.

Šoreiz par piekļuves punktu kalpoja viedtālrunis un man par brīnumu Imou Bullet 2 kamera uzreiz pievienojās pie viedtālruņa izveidotā bezvadu tīkla, kā arī vairākas dienas visai stabili darbojās šajā knapajā bezvadu tīklā. Man gan jāsaka, ka citas iepriekš testētās Wi-Fi kameras bija ar nedaudz labāku Wi-Fi uztveršanu, bet Imou Bullet 2 gadījumā to varam labot ar Ethernet vada palīdzību.

Kamera piedāvā divvirzienu balss saziņu un paziņojumus par kustību, tai ir iebūvēts spēcīgs LED apkārtējās vides izgaismojums, kā arī Imou Bullet 2 ir iebūvēta sirēna ar 110 dB troksni.

Imou Bullet 2 piedāvā veikt video ierakstu microSD kartē, Imou mākonī vai arī vari šo kameru pieslēgt NVR (Network video recorder). Lētajās novērošanas kamerās tik plašu ierakstu iespēju klāstu reti kad redzēsi.

Viens no interesantākajiem Imou Bullet 2 trikiem ir spēja atpazīt cilvēku un par to ziņot ar Imou lietotnes palīdzību. Imou Bullet 2 atpazīst cilvēka seju un arī cilvēka kontūras sliktākā izgaismojumā. Te gan jāsaka, ka cilvēku konstatēšana var būt visai kaitinoša, ja to izmantosi pie ielas vai pagalmā, kur pats grozies, jo paziņojumi nāks visu laiku. Ražotājs šai kamerai sola arī individuālu cilvēku atpazīšanas funkciju ar mākslīgā intelekta palīdzību, bet apskata tapšanas brīdī šī funkcija vēl nebija pieejama.

Video un foto kvalitāte

Imou Bullet 2 sensors veido video ierastā 1920 x 1080 punktu izšķirtspējā ar 30 vai 15 kadriem sekundē. Imou Bullet 2 kamera izmanto H.264 vai H.265 video kodējumu pēc lietotāja izvēles. Imou Bullet 2 kameras pieejamas trīs versijās ar dažādiem objektīviem. Apskatam bija kamera ar 2.8 mm objektīvu, bet vēl pieejami 3.6 mm un 6 mm objektīvi. Šis ražotāja mājaslapā ir visai dīvaini norādīts, jo šķiet, ka skata leņķu platumi iestatāmi vienai kamerai, nevis tās ir trīs dažādas kameras.

Manuprāt, Imou Bullet 2 kameras spējas dienas laikā varēja būt augstākas, bet te ir jāņem vērā, ka šos video ir arī kaut kur jāsaglabā, tāpēc tie nevar būt ar ļoti augstu izšķirtspēju, kadru nomaiņu un bitreitu. Turpretī naksnīgajos skatos ar infrasarkano staru kameru man šķita, ka Imou Bullet 2 kameras spējas ir labākas par to, ko biju no šādas 50 eiro ierīces gaidījis. Tumšākā laikā parastajā video režīmā attēla kvalitāte ir drīzāk vāja, bet to pilnīgā kompensē infrasarkano staru kamera.

Fotogrāfijas tiek uzņemtas ar 2.1 megapikseli (1920 x 1080), tās ir visai vājas, bet dod kaut kādu iespaidu par apkārt notiekošo. Fotogrāfiju detalizācija ir gana augsta, lai varētu mēģināt atpazīt tuvāk pienākušus cilvēkus. Fotogrāfijas nakts režīmā ar infrasarkano staru kameru izskatās kontrastaināk un skaidrāk par to, ko dod dienas režīms.

Atšķirībā no citām kamerām, Imou Bullet 2 ir iespēja izmantot nakts režīmu gan ar infrasarkano staru palīdzību, gan arī izmantot jau minēto LED prožektoriņu piegaismošanu. Garāžai vai taciņai šāda piegaismošana derēs, bet pagalmu ar Imou Bullet 2 iebūvēto izgaismojumu nevarēs aptvert. Ja izvēlēsies Smarte Mode režīmu, LED izgaismojums ieslēgsies tikai, kad kamera konstatēs cilvēka stāvu kadrā.

Katrs pats var novērtēt Imou Bullet 2 spējas pievienotajos foto un video paraugos.

Nobeigumā

Kopumā jāsaka, ka vienīgais iebildums pret Imou Bullet 2 ir ražotāja visai neskaidri sniegtā informācija par kameras skatu leņķu izvēli. Manuprāt, būtu skaidrāk jānorāda, ka runa ir par trīs dažādām kamerām ar trīs dažādiem objektīviem. Ražotājs gan norādīja, ka mūsu reģionā Bullet 2 kameras tiek tirgotas tikai ar 2.8mm kameru.

Ļoti būtu gribējies, lai Imou Bullet 2 jau atnāktu ar visām ražotāja ieplānotajām iespējām, nevis tās vēl tiek tikai solītas viedtālruņa lietotnē.

 

Man patika Imou Bullet 2 uzbūve no pamatīgas plastmasas, kā arī viss salikts bija ļoti precīzi. Tiek solīts, ka Imou Bullet 2 ir IP67 mitruma izturība. Ar Imou Bullet 2 varēsi veikt ierakstu microSD, Imou mākoņserverī vai savā NVR. Te gan jāsaka, ka mākoņserveris ir maksas pakalpojums.

Video kvalitāte dikti neatšķiras no citām iepriekš izmēģinātām drošības kamerām, bet Imou Bullet 2 piedāvā pāris iespējas, kas nav nedaudz lētākos modeļos. Cilvēka noteikšana ir negaidīti precīza, bet vienlaikus šo iespēju gribas slēgt laukā, jo par to tiek saņemti neskaitāmi paziņojumi lietotnē.

Patika

 • pamatīga uzbūve
 • plašas video glabāšanas un ieraksta iespējas
 • vienkāršota uzstādīšana gan pie sienas, gan lietotnē

Ne tik ļoti gāja pie sirds

 • no mājaslapas ir neiespējami saprast, ka runa ir par trīs dažādām kamerām
 • kameras noklusējuma parole uzdrukāta uz kameras un nav atrodama nekur citur

The post Imou Bullet 2 viedās āra novērošanas kameras apskats appeared first on Kursors.lv.

LED lampas remonts 2.daļa

 Pagājušā mēnesī biju ielicis rakstu par bojātu LED lampu. Šodien beidzot atnāca LED draiveris no aliexpress un lampu varēju salikt.

Ķīniešu draiveris bija ar parametriem 36-50W un 280-300mA. 

20210607_182459.jpg

Ja salīdzina ar veco draiveri, tad izmēri ir daudz mazāki:

Sal%25C4%25ABdzin%25C4%2581jums.JPG

Tas protams rada bažas par to, cik ilgi tas darbosies un vai parametri nav pamatīgi pārspīlēti... Bet šobrīd lampa deg:

20210607_182522.jpg

20210607_182510.jpg
Laiks rādīs cik ilgi darbosies. Bet tā vispār pēc sajūtām man liekas, ka deg nedaudz tumšāk. Kaut gan sajūtas var būt arī mānīgas + pēdējā reizē, kad lampu testēju ar laboratorijas barošanas bloku, tad strāvu neierobežoju un varbūt tādēļ liekas, ka tad dega gaišāk :)
“Anonymous” hakeri pieteikuši karu Ilonam Maskam? (Video)

Foto: Pixabay

Pazīstamā hakeru grupa Anonymous ierakstīja video ziņojumu, kurā tā piesaka karu Tesla un SpaceX vadītājam Ilonam Maskam.

Kāds iemesls karot? Hakeri nav apmierināti ar to, kā Ilons Masks ietekmē kriptovalūtu sfēru, ​​jo ar vienu tvītu viņš var pazemināt, vai paaugstināt bitkoina likmi.

“No miljardieriem, tev bija vislabākā reputācija, jo tu realizēji daudzu mūsu līdzgaitnieku vēlmi dzīvot elektroauto pasaulē un veicināji arī kosmosa izpēti. Bet pēdējā laikā mēs redzam tikai vēl vienu narcistisku bagātnieku, kuram izmisīgi ir nepieciešama uzmanība” – Anonymous.

Hakeri norāda – investējot vienmēr būs riski, bet Maska paziņojumi ir ņirgāšanās par parastiem, smagi strādājošiem cilvēkiem. Anonymous izvirza arī apsūdzības Maskam un kompānijas Teslas vadībai, īpaši par meliem saistībā ar rūpēm par apkārtējo vidi.

“Pēc tavām publiskajām histērijām, cilvēkiem tiek iznīcināti viņu sapņi, un tu turpini ņirgātiem par viņiem ar mēmēm, pats atrodoties kādā no saviem miljoniem vērtajiem īpašumiem. Tu vari uzskatīt sevi par visgudrāko cilvēku istabā, bet tagad satiksi cienīgu pretinieku. Mēs esam Anonymous. Mēs esam leģions. Mēs nākam”.

Vai tas ir kārtējais joku video vai tiešām tika pieteiks karš?

Vēro, kā augi dzer!

Ar šī eksperimenta palīdzību Tev un bērnam ir iespējam mainīt ziedu krāsu un atklāt, kā augi uzņem ūdeni. “Lai augi dzīvotu, tiem, tāpat kā tev, nepieciešams ūdens. Iekrāsojot ūdeni, var redzēt, kā tas virzās augšu pa auga stiebru un nokļūst lapās un ziedos.“*

Tev būs nepieciešams:
? Glāzes.
? Pārtikas krāsviela.
? Svaigi ziedi baltā krāsā (literatūras avoti vēsta, ka baltās neļķes ir vislabākās šādam eksperimentam. Mēs esam izmantojuši baltas rozes un krizantēmas).
? Šķeres.

Eksperimenta gaita:
1⃣ Glāzēs ielej ūdeni un piepilini pārtikas krāsvielu (mēs to darījām “uz aci”), samaisi.
2⃣ Apgriez ziedu kātu galus slīpi.
3⃣ Ieliec pa ziedam katrā glāzē ar iekrāsoto ūdeni.
4⃣ Atstāj ziedus siltā telpā (mūsmājās stāvēja uz palodzes) un vēro.

“Zieda kātiņā ir vadaudi (par tiem man šodien pastāstīja arī Inese, paldies! :)) – ļoti tievas caurulītes, pa kurām krāsotais ūdens tiek aizvadīts līdz ziedam. Krāsainie punkti zieda kātā ir šo caurulīšu atveres.”**

Papildus idejas:
? Pāršķel zieda kātu uz pusēm – viena kāta daļu ieliec vienā krāsā un otru – citā.
? Paņem vienādus ziedus, bet ar dažāda garuma kātiem, vēro, kurš iekrāsosies ātrāk un kurš lēnāk.
? Paņem dažādus baltas krāsas ziedus un skaties, cik ātri tie nokrāsojas. Kuri ātrāk, kuri lēnāk. Stāsta, ka lilijas uzņemot mazāk ūdeni nekā citi ziedi – tātad arī mazāk krāsvielas.
? Pamēģini nokrāsot dārzeņus – seleriju (varēsi ļoti labi novērot vadaudus) vai ķīnas kāposta lapu.

Lai forša eksperimentēšana!

Sveicieni,
Evelīna ??

 • “101 lielisks dabaszinību eksperiments”, izdevniecība “Zvaigzne ABC”, 29.lpp
 • * “365 dabaszinību eksperimenti”, izdevniecība “Zvaigzne ABC”, 124.lpp.

TP-Link Tapo C210 viedās kameras apskats

Viedās drošības kameras nav nekāds jaunums, esam tās apskatījuši jau vairākas reizes. Iepriekš esam apskatījuši TP-Link Tapo C200 un Imou Ranger Pro Z, kā arī Arlo Go. Tomēr tehnoloģiju ražotāji neguļ un katru gadu izlaiž jaunus produktus.

TP-Link Tapo C210 ir drīzāk budžeta klases iekštelpu drošības kamera no pazīstama ražotāja, ko pavada viedtālruņa lietotne, kā arī TP-Link Tapo C210 kamera tikusi pie pāris viedām iespējām. TP-Link Tapo C210 paredzēta mājas lietotājiem, tāpēc tai secen iet vairāki labumi, ko jomas profesionāļu sagaidītu no novērošanas kamerām, bet šajā cenā diez vai var prasīt, lai TP-Link aprīkotu Tapo C210 ar kādām plašākām iespējām.

Tehniskā specifikācija

 • Kamera: 3 megapikseļi, 2304 x 1296, 1/2.8”, 10 m nakts redze (850 nm IR)
 • Video: 15 kadri sekundē, H.264
 • Audio: mikrofons, skaļrunis
 • Savienojumi: Wi-Fi 4 (IEEE802.11 b/g/n), LAN, microSD atmiņu kartes pievienošana līdz 256 GB
 • Izmēri: 86.6 x 85 x 117.7 mm, ap 180 gramu svars
 • Papildus: kustību sensors, divvirzienu komunikācija, iespēja veikt ierakstu microSD atmiņas kartē, 360 grādu kameras kustība
 • Darbības temperatūra: no 0°C līdz 40°C
 • Enerģijas patēriņš: zem 10 W
 • Lietotne: TP-Link Tapo
 • Cena: ap 45 eiro apskata tapšanas laikā

Izskats un uzbūve

Jau iepriekš rakstījām par ražotāja Tapo C200 mājokļa novērošanas kameru – tā ir vienkārši lietojama tīmekļa kamera, ko varam vadīt (arī grozīt) no mobilās lietotnes. TP-Link Tapo C200 bija visai interesants modelis ar zemu cenu un dažiem citiem plusiem, tāpēc šodien parunāsim par jaunāku modeli – TP-Link Tapo C210 tīmekļa kameru. Jau uzreiz jānorāda, ka Tapo C210 viedās kameras cena ir gandrīz tāda pati kā iepriekšējam C200 modelim, kas arī reti gadās ražotājiem.

Tapo C210 viedā kamera veidota no baltas plastmasas, vien ap kameras aci atstāta melna plastmasa, kas, manuprāt, labāk varēja arī būt balta. Tādējādi Tapo C210 viedā kamera mazāk izceltos interjerā. Ja tā ar kritisku aci ieskatās, tad Tapo C210 viedā kamera nav diez ko precīzi salikta, kā arī baltās detaļas ir vismaz trīs dažādās baltās nokrāsās. 100 un dārgākai kamerai to nepiedotu, bet 40… 45 eiro kamerai šādas niecīgas nianses varam pārāk neņemt pie sirds.

Virs kameras acs ir paslēpusies maza gaismas diode, kas informē par aktivitāti un filmēšanu, šī diode ir atspējojama. Citādāk kamera nerāda nekādus gaismas efektus un ir pavisam nemanāma. Kameras aizmugurē redzam skaļruņa atveri, TP-Link zīmolu un barošanas pieslēgvietu kameras pamatnē.

Tapo C210 viedā kamera paredzēta arī skrūvēšanai pie griestiem, bet tad noteikti ir jāpadomā par melnā elektrības vada noslēpšanu. Tapo C210 kamera darbojas tikai caur Wi-Fi, tai nav vada interneta pieslēgvietas, attiecīgi tai nav Power over Ethernet, jeb barošanas caur tīkla vadu.

Ja ar pirkstu pabīdīsim uz augšu kameras acs melno daļu, skatam pavērsies microSD atmiņas kartes slots un Reset, jeb iestatījumu nonullēšanas poga. Tapo C210 atbalsta microSD atmiņas kartes līdz 256 GB un tām ir jābūt noformatētām FAT32 formātā. Ražotājs rekomendē izmantot vismaz Class 10 (vai UHS 1) klases atmiņas kartes, kas nodrošina vismaz 10 MB/s ierakstīšanas ātrumu.

Tapo C210 kamera nav paredzēta izmantošanai ārā, to arī ar prātu jālieto garāžās un citās neapsildītās telpās, jo kamera darbojas tikai līdz nulles grādiem.

Ražotājs šīs kameras komplektācijā iekļāvis diezgan kompaktu barošanas adapteri ar 3 metrus garu vadu. Tas ir ļoti svarīgi, jo nereti kameru būs nepieciešams novietot vietā, kur elektrības rozete nav blakus. Vads gan arī varēja būt balts. Kristapam reiz gadījās nopirkt ļoti līdzīga paskata un cenas Xiaomi kameru un liels bija viņa pārsteigums, kad kastē nebija atrodams lādētājs.

Ražotājs norāda, ka kamera spēj darboties 802.11 b/g/n Wi-Fi bezvadu interneta tīklos ar 2.4 GHz frekvenci un tā nodrošina WPA/WPA2-PSK drošību.

Kamera izmanto 1/2.8″ sensoru (F2.4, 3.83 mm objektīvs) un filmē 3 megapikseļu (2304 x 1296) vai 1080p (Full HD) izšķirtspējās ar 15 kadriem sekundē. Kamerai ir 850 nm infrasarkano staru diodes un tās nodrošina nakts redzamību līdz 10 metriem. Tapo C210 spēj grozīties 360 grādos horizontāli un 114 grādos vertikāli.

Iestatīšana un iespējas

Tapo C210 kameras iestatīšana bija ļoti vienkārša, atliek vien uzstādīt viedierīcē Tapo lietotni (uz Tapo C210 kameras iepakojuma ir QR kods, kas aizved uz Apple vai Google lietotņu veikalu), izveidot savu lietotāja kontu un uzreiz tiek piedāvāta iespēja pievienot kameru. Izvēlies atbilstošu modeli (vari to izvēlēties pēc attēla vai nosaukuma), savieno kameru ar savu mājas tīklu (Wi-Fi) un Tapo C210 kamera ir gatava darbam. Kameras iestatīšanu vari veikt arī pēc tam, kad tā jau pieskrūvēta pie griestiem.

Tapo C210 kameras iestatīšana aizņems ne vairāk par 5 minūtēm, turklāt man ne reizi nenācās iet kādu soli atpakaļ vai iestatīšanu atsākt no nulles. Te TP-Link ir paveicis lielisku darbu.

Šoreiz par piekļuves punktu kalpoja viedtālrunis un man par brīnumu Tapo C210 kamera uzreiz pievienojās pie viedtālruņa izveidotā bezvadu tīkla, kā arī vairākas dienas stabili darbojās šajā visai knapajā bezvadu tīklā.

Tapo C210 kamerā redzamo iespējams piedāvāt arī citiem ģimenes locekļiem, atliek vien e-pastu uzaicinājumus nosūtīt ar Tapo lietotnes palīdzību. Tāpat Tapo C210 kamera piedāvā divvirzienu balss saziņu un paziņojumus par kustību.

Tapo C210 kamera kaut kad nākotnē saņems dažādas viedās iespējas, kas paļaujas uz lietotāja manuālu komandu vai, piemēram, vari iestatīt laiku, kā arī izvēlēties saullēktu vai rietu, lai startētu un apturētu Tapo C210 kameras darbību, ieslēgtu viedās TP-Link elektrības rozetes un viedās spuldzes. Diemžēl Tapo C210 kameras izmēģināšanas laikā tā vēl nebija tikusi pie programmatūras versijas, kas ļauj šīs iespējas izmēģināt.

Video un foto kvalitāte

Tapo C210 kameras 1/2.8″ sensors veido video diezgan dīvainā 2304 x 1296 punktu izšķirtspējā ar 15 kadriem sekundē, bet iestatāma arī 1080p izšķirtspēja. Tapo C210 kamera izmanto H.264 (MPEG-4 AVC) video kodējumu.

Manuprāt, Tapo C210 kameras spējas dienas laikā varēja būt augstākas, bet te ir jāņem vērā, ka šos video ir arī kaut kur jāsaglabā, tāpēc tie nevar būt ar ļoti augstu izšķirtspēju, kadru nomaiņu un bitreitu. Turpretī naksnīgajos skatos ar infrasarkano staru kameru man šķita, ka Tapo C210 kameras spējas ir labākas par to, ko biju no šādas 50 eiro ierīces gaidījis. Tumšākā laikā parastajā video režīmā attēla kvalitāte ir drīzāk vāja, bet to pilnībā kompensē infrasarkano staru kamera.

Fotogrāfijas tiek uzņemtas ar 2.1 megapikseli (1920 x 1080), tās ir visai vājas, bet dod kaut kādu iespaidu par apkārt notiekošo. Fotogrāfiju detalizācija ir gana augsta, lai varētu mēģināt atpazīt tuvāk pienākušus cilvēkus. Fotogrāfijas nakts režīmā ar infrasarkano staru kameru izskatās kontrastaināk un skaidrāk par to, ko dod dienas režīms.

Automātiskais režīms naktī var slēgāties šurpu turpu, ja tiek konstatēta spilgtāka gaisma. Tas nebūs ideāli, ja gar logu naktī brauc automašīnas vai ieslēdzas āra apgaismojums uz kustību sensoriem.

Katrs pats var novērtēt TP-Link Tapo C210 spējas pievienotajos foto un video paraugos.

Nobeigumā pāris vārdi par TP-Link Tapo C110

Vienlaikus ar TP-Link Tapo C210 saņēmām arī vienkāršāku TP-Link Tapo C110 kameras modeli, kas ir tā pati Tapo C210 kamera, bet bez grozīšanas iespējām. Tapo C110 ir pilnīgi statiska (ar roku grozāma), tā paredzēta pieskrūvēšanai pie sienas, piemēram, noliktavas telpā vai bērnistabā.

Tapo C210 kamera ir ļoti līdzīga Tapo C200 modelim, bet Tapo C210 kamera piedāvā nedaudz augstāku video izšķirtspēju, Tapo C210 kamerai ir kādu nieku lielāks sensors, kā arī jaunākā Tapo C210 atbalsta lielāku microSD atmiņas ietilpību. Bet visādi citādi abas ir ļoti līdzīgas kameras, kas piedāvā līdzīgu sniegumu un iespējas.

Kopumā jāsaka, ka Tapo C210 kamera ir pietiekami lēta, lai to ieviestu savā mājoklī, ja ir nepieciešams to vai bērnus un suņus pieskatīt, kad neesi pats uz vietas.

The post TP-Link Tapo C210 viedās kameras apskats appeared first on Kursors.lv.

Virsraksti #4 jeb ar zaļajiem sertifikātiem vakcinētie.

Kāds laiks ir pagājis un savācies jauns krājums ar virsrakstiem. Šoreiz tāpat kā iepriekš- attēls ar virsrakstu un īss komentārs. Par augšējo attēlu- vīrieti tiesās ne tiesā, bet interneta portāla komentāros.

Atceries- ja tu dzēs degošu mašīnu, tad kaut kur Stopiņos no tā cieš cilvēks.

Bezmaksas nelaimes gadījumi ir izdevīgāki nekā maksas nelaimes gadījumi.

Iekštelpās vakcinētas personas un ārtelpās vakcinētas personas.

Vakcinēts ar vakcīnu un vakcinēts ar zaļo sertifikātu.

The post Virsraksti #4 jeb ar zaļajiem sertifikātiem vakcinētie. first appeared on BALTAIS RUNCIS.

Meklēju darbu!

Lindes muižas parkā

155482931_10216326758081500_441145572606

Nebūs tā, ka es piecas dienas strādāšu un tad divas dienas ravēšu- saku dēlam... Gribas kaut ko neparastu. Katvaru muiža patālu, brauksim uz līdzīgu vietu- Lindes muižas parku!

Dažreiz liekas, ka  koki pacieš visu- apzāģēti kantaini vai apaļi, tādi, kam visi lielie zari nozāģēti, palicis vien kušķis galā... 

Lindes muižas parkā vispār šķiet, ka liepas aug kājām gaisā. Veidotas, lai radītu tik savādu efektu. Visticamāk, ka te varēti itin labi arī kādu šausmu filmu uzfilmēt, vien talkā ņemot pareizo mūziku... 

185191121_10216326760401558_318632492156

Bet tik saulainā dienā kā šī, viss ir skaisti un neparasti!

163018096_10216326755201428_692502161297

185973408_10216326758881520_545594083629

Lindes muižas parks atrodas Ķeguma novada Birzgales pagastā. Ķeguma novada mājas lapā var lasīt, ka 1542. gadā Johanns fon Plettenbergs izveidoja muižu, bet 18. gadsimta vidū un 19. gadsimta sākumā ap to jau iekopta plaša saimniecība un izveidots skaists parks. Mūsdienām no muižas palikuši vien 1767. gadā būvētie vārti. 

153590661_10216326762201603_689607528162

Agrāko varenību atgādina  žuburainie koki, kas pēc izskata, šķiet, aug ar saknēm uz augšu. Ķeguma novada mājaslapā teikts, ka tās ir Holandes liepas, turklāt parks sniedzas 7,4 hektāru plašumā.

Muižas kompleksa drupas, savukārt, spilgti parāda cilvēka niecību dabas un vētures ritējuma priekšā.

149303565_10216326762921621_169252875255

148163684_10216326762601613_321195091414

147815199_10216326761081575_355437162672

175690105_10216326762401608_610795499609

Parkā izvietota informācija par tā vēsturi, par muižu, arī muižas plāns.

 
194915098_10216326764241654_373925646549 
 
Bet mani visvairāk aizrauj apraksts par augiem, kādi  te savulaik zaļoja, tas raisa iztēli un liek šo vietu iedomāties pavisam reālu.  
 
193374607_10216326768281755_487792064566

Ķegumā pārbraucam uz Daugavas otru krastu un jūtamies jau tik pat kā mājās...


194420766_10216326763641639_220574990768

147914764_10216326763241629_549097838981

Baudām vasaru, mīļie!
Dienas grauds

vara bungas: “slēpta izvēršanās”, ja runa ir par stratēģisku grupējumu, ir viena neiespējamā misija mūsdienās… Apstākļos, kad visa tava gaisa telpa un teritorija tiek skenēta ar kosmosā bāzētiem izlūkošanas satelītiem, ēteru noklausās aiz katra žoga, un visiem pavļikiem un zojām, kas ložņā gar dzelzceļu ir pa mobilajam ar broad band pieslēgumu, saglabāt noslēpumā masīvu spēku grupēšanu ir neiespējami. Neiespējami, bet ļoti vajag, lai panāktu fait accompli pirms kāds Rietumos noraustīsies. Tad jāsāk domāt. VB risinātu šo problēmu ar pakāpenisku un ilgstošu bruņojuma un tehnikas uzkrāšanu uz priekšu izvirzītajās pagaidu “glabāšanas bāzēs”, lai kā tās sauktos maskirovkas nolukos. Personāla pārvešana līdz šim bāzēm ( to gan var izdarīt slēpti, vedot apkalpes kaut vai jūras konteineros) ir sekundāra un risināma problēma. Vislabākā ilustrācija šīm pārdomām ir RU Lielā staigāšana gar UA robežu šajā pavasarī – no vienas puses apakšvienību kolonnas un dz/c sastāvi Rietumu virzienā izpelnījās maksimālu publicitāti (jādomā ne bez gudras ziņas), no otras puses pēc informatīvā un politiskā spiediena rezultātu sasniegšanas un izziņotās demobilizācijas tikai specializētie dienesti varbūt var saskaitīt, cik tehnikas vienības atgriezās pastāvīgās dislokācijas vietās un cik palika gaidīt momentu. Personāla kustību izsekot vispār nav iespējams. Tā kā VB “priekšlikums” būs šāds: ja gribi slēpti koncentrēt lielu karaspēka grupējumu noteiktā virzienā, pārvieto tehniku nelielās porcijās, naktīs, uz segtām platformām, pakāpeniski, bez personāla, ilgākā laika posmā, ar remonta, konservācijas vai kārtējo sīko mācību rīkošanas leģendu. Kaujas vešana mūsdienās prasa no komandieriem kara viltības talantu. Ne es teicu.

[..] Современный бой, и это подтвердил сирийский опыт, требует от командиров всех уровней проявления военной смекалки, изыскания возможностей для того, чтобы ввести противника в заблуждение, заставить его действовать в выгодном для нас ключе. Поэтому повышенное внимание уделяется опережающей готовности систем управления и всех видов обеспечения, а также скрытному развёртыванию необходимой группировки. Все эти вопросы мы будем отрабатывать с нашими белорусскими коллегами в ходе совместного стратегического учения «Запад-2021».[..]

avots

Atrastā Latvija. Brīvības ceļš. Diena #3

04.05.2021. No rīta secinājām, ka ir taču svētku diena, vai šajā sarkanajā datumā kaut kur varēs dabūt brokastis? Edgars tika sūtīts izlūkos ar vēlējumu, lai atnes mums kruasānus un zemenes. Tajā brīdī tā šķita diezgan nereāla vēlme. Tomēr pēc laika … Continue reading

Latvijas sniegums Pasaules hokeja čempionātā: kaut kas analīzei līdzīgs

Uzreiz sāku ar tiesisku atrunu: nepretendēju uz hokeja eksperta statusu, līdz ar to galīgi nezinu "kā vajadzēja labāk" un līdz ar to man nav ne miņas no nākotnes vīzijas par turpmāko Latvijas hokeja attīstību. Vēlos tik vien kā ar (iespējami neitrāliem) argumentiem pamatot, ka apgalvojums "mēs aizvadījām teicamu turnīru, uzvarējām čempionus un bijām soļa attālumā no medaļām" primāri ir balstīts emocijās, nevis realitātē. Centīšos neieciklēties uz tēmu "Sastāvu kvalitāte turnīrā". Jā, šis patiešām bija sastāvu ziņā īpaši bēdīgs Pasaules čempionāts, bet pēc idejas tā nav īsti Latvijas izlases darīšana, kādas sastāva problēmas ir katram konkurentam. Tas šobrīd vispār ir jāpieņem kā fakts - visos sporta pasākumos šobrīd gan sastāvi, gan rezultāti ir ar lielāku pārsteiguma momentu kā pirms 2020. gada un atrunas iz kategorijas "man nav četru labāko spēlētāju, bet tev tikai divu" ir bezjēdzīgas. Kāds sastāvs ir, ar tādu jāspēlē. <h3>Punkti turnīra tabulā</h3> Sportā jebkurā gadījumā izšķirošais ir rezultāts. Jā, gala rezultātu bieži veido dažādas sīkas nianses, bet "sausais atlikums" te ir pilnīgi skaidrs - tu vai nu sasniedz augstvērtīgu rezultātu vai nē. Kā pasaules ranga desmitā komanda Latvijai savā grupā būtu jāizcīna piektā vieta. Ja augstāk - kaut vai minimāli, bet gaidītais ir pārspēts, ja zemāk - nospēlēts zem savu spēju griestiem. Ar septiņās izcīnītiem deviņiem punktiem Latvija ieņēma sesto vietu. No vienas puses - tikai punkta attālumā bija Kanāda, kas tika ceturtdaļfinālā, no otras - arī priekšpēdējā vietā esošā Norvēģija bija vien punktu aiz Latvijas. Tas, ka Kanāda pēc tam kļuva par visa turnīra uzvarētāju, nekādi neietekmē Latvijas iespēto. Par spēli aizsardzībā nebūtu jākaunās - 16 zaudēti vārti, mazāk kā priekšā esošajiem kanādiešiem un Kazahstānu pārstāvošajiem hokejistiem, kamēr uzbrukuma efektivitāte gaužām zema - tikai 15 gūtie vārti, no kuriem turklāt divi pret Itāliju jau tukšos vārtos, proti, pretinieku vārtsargs vidēji pārspēts retāk kā divas reizes spēlē. Ja ņem vērā, ka no septiņām spēlēm tikai divas beidzās ar Latvijas uzvaru, tad šaubu nav - skaitļi saka - Latvija nebija pelnījusi spēlēt ceturtdaļfinālā. <h3>Bet sniegums taču bija labs, varēja viss beigties citādāk...</h3> Rezultātu neatbilstība uz laukuma redzētajam ir klasisks veids, kā attaisnoties slikta rezultāta gadījumā. Šajā reizē tam par iemeslu kalpo apstāklis, ka no pieciem zaudējumiem trīs bija papildlaikā vai pēcspēles metienos un arī divi tīrie zaudējumi nebija ar graujošu rezultātu. Taču vietā ir jautājums: vai patiešām bija spēles, kurās Latvija zaudēja godīgi nopelnītus punktus? Ātri atskatīšos uz visām septiņām spēlēm. Latvija - Kanāda 2:0 (trīs punkti) Acīmredzami - vairāk punktu iegūt nebija iespējams, jo Latvija jau tāpat sasniedza maksimumu. Jā, varēja būt vēl trešie vārti, ja kāds no raidījumiem tukšu vārtu virzienā spēles izskaņā būtu bijis rezultatīvs, bet gūtos punktos tas neko neietekmētu. Latvija - Kazahstāna 2:3 pēspēles metienos (viens punkts) Šī ir viena no tām spēlēm, par kuru runā - te bija jāņem vairāk punktu, taču komandu sniegums uz laukuma nekādi neliecināja, ka rezultāts nebūtu taisnīgs. 65 spēles minūtēs (ieskaitot papildlaiku) Latvija Kazahstānas vārtu četrstūrī trāpīja 14 reizes, tikām Kazahstāna Kivlenieka gatavību pārbaudīja 32 reizes. Pēc katra spēles nogriežņa ekspertu komentārs studijā bija raksturojams kā "labākais šajā spēlē ir rezultāts". Jā, pēcspēles metienos Latvija bija tuvu uzvarai - diviem Latvijas hokejistiem bija tas, ko tenisā sauktu par "match point" - ja tu trāpi, spēle ir galā, taču šīs iespējas netika izmantotas. Komplektā ar to, ka spēles garumā Kazahstāna bija drīzāk pussoli Latvijai priekšā, drīzāk var runāt par to, ka Latvija šajā spēlē vienu punktu ieguva, nevis kādu punktu zaudēja. Tiesa, jāatzīmē, ka Latvija divas reizes spēles gaitā bija izvirzījusies vadībā un summāri vienpadsmit ar pusi spēles minūtes bija Kazahstānai priekšā, taču pēdējo reizi izlīdzinājumu Kazahstāna panāca teju 15 minūtes pirms spēles beigām un runāt par "izlaistu uzvaru" te nav korekti. Līdz ar to - punktu sadalījums šķiet likumsakarīgs. Vēl kā faktoru par sliktu Latvijai var minēt to, ka Kazahstānai tā bija pirmā spēle turnīrā, kamēr Latvijai otrā divās dienās. Taču: 1) tā ir attaisnojumu meklēšana, kas nemaina rezultāta objektivitāti; 2) tā pati Kazahstāna nākamajā dienā varēja paņemt divus punktus no somiem, tādējādi apliecinot, ka otrajā dienā uzvarēt ir iespējams. Latvija - Itālija 3:0 (trīs punkti) Rezultāts komfortabls, lai arī mazliet maldinošs, jo līdz piecdesmit devītajai minūtei vēl Latvijas pārsvars bija tikai 1:0. Ignorēšu neieskaitītos gan Latvijas, gan Itālijas vārtus (šķiet, visās reizēs tiesnešu gala lēmums bija pareizs), bet skaidrs, ka rezultāts bija līdz pēdējam brīdim slidens, tomēr Latvija izspieda maksimumu, un gala rezultātā 3 punkti, un, lai arī bez glances, bet pelnīta uzvara. Latvija - ASV 2:4 (bez punktiem) Pirmā spēle turnīrā, kurā Latvija palika bez punktiem. Vienmēr, protams, var runāt, kā būtu, ja būtu, bet šeit iznākums īsti komentārus neprasa. Otrā puslaika vidū amerikāņi ieguva divu vārtu pārsvaru un salīdzinoši komfortabli aizveda spēli līdz uzvarai. Jā, trešajā periodā Latvija pretinieku vārtus apdraudēja vairāk, bet par uguņošanu to gluži nenosauksi (citēju <a rel="nofollow" href="https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-nespej-atbildet-uz-asv-diviem-atri-gutiem-vartiem.d?id=53240429">DELFI</a>: "Trešajā trešdaļā Latvijas hokejisti vairāk meta pa vārtiem, taču ļoti labas izdevības gūt vārtus nebija."), un izgāztais otrais periods izrādījās izšķirošs. Nulle punkti gana likumsakarīgi. Latvija - Norvēģija 3:4 pēcspēles metienos (viens punkts) Viena no "būt vai nebūt" kategorijas spēlēm, kurā Latviju iegāza visu periodu ievadi - katra spēles nogriežņa sākumā pa reizei tika zaudēti vārti. Kopumā gan jāatzīst, ka vismaz spēles pirmajā trešdaļā Latvija bija pārāka par pretinieku un būtu varējusi to noslēgt ar labāku rezultātu kā 2:1. Tomēr spēles turpinājumā tik viegli vairs negāja un trešā perioda gaitā Latvija jau nonāca zaudētājos. Rezultātu izlīdzināt izdevās ne bez veiksmes palīdzības, bet vairāk sasniegt neizdevās. Jā - spēles trešajā periodā brīžiem dīvainus lēmumus pieņēma tiesnešu brigāde, taču nav objektīva pamata teikt, ka tie ietekmēja spēles iznākumu. Nebija tā, ka pirms dīvainajiem Latvijas norādījumiem būtu bijis novērojama laukuma saimnieku ofensīva, kas šādi tika apturēta, kā arī Norvēģija pasniegtās dāvanas nekādi neizmantoja. Līdz ar to kopumā neizšķirts pēc 60 spēles minūtēm bija taisnīgs. Papildlaikā Latvijai bija vairākums, taču vārtu guvuma tur pat tuvumā nebija, līdz ar to atkal bija jāizpilda pēcspēles soda sitieni. No vienas puses - loterija, no otras - Latvijai ir jau sakrājusies diezgan iespaidīga zaudējumu sērija šajā spēles komponentā, kas vairāk vedina uz domu "meistarība + aukstasinība izšķirošos brīžos = nepietiekama". Protams, ka apstākļu sakritības rezultātā punktu varēja būt vairāk, bet pamata teikt, ka rezultāts bija netaisnīgs, nav. Latvija - Somija 2:3 pēc papildlaika (viens punkts) Līdzvērtīga spēle ar pietiekami loģisku rezultātu. Bija spēles nogriežņi, kuros labāk spēlēja Latvija, citos - Somija. Latvijai atspēlēties izdevās 6 minūtes pirms spēles beigām, līdz ar to objektīvi vairāk kā vienam punktam pēc 60 minūtēm īsti nebija jābūt (arī spēles noslēgumā nekādu izcilu izdevību Latvijai nebija). Jā, spēles pagarinājumā bija momenti Robertam Bukartam, kamēr rezultātā vārtus četras sekundes pirms tā beigām guva somi. Te jāatzīmē, ka atkal jau pēdējo gadu pieredze pēcspēles metienos neliecina, ka šīs sekundes būtu Latvijai kādu punktu atņēmušas. Jā, varēja būt divi punkti (ja realizētu iespējas papildlaikā), bet īsti par kaut ko tādu, kam obligāti bija jābūt, to nenosauksi. Un runāt, ka "šī viena punkta Latvijai beigās pietrūka", ir absurdi, jo arī citu spēļu rezultāti arī tad varētu būt citādi. Latvija - Vācija 1:2 (bez punktiem) Galvenā "būt vai nebūt" spēle šajā turnīrā. Apstākļi pirms tās salikās kopā visai cerīgi - Kazahstānas zaudējums pamatlaikā norvēģiem un Kanādas viens punkts pret Somiju vismaz teorijā būtiski atviegloja Latvijas uzdevumu. Kamēr sākotnēji bija iespējams, ka šajā spēlē Latvijai derēs tikai uzvara pamatlaikā, reāli pieticis būtu ar neizšķirtu pēc pamatlaika. Spēles sākums Latvijai bija pagalam neveiksmīgs - jau septītajā minūtē rezultāts bija 2:0 par labu Vācijai. Iespējams, kaut kur zemapziņā daļai hokejistu bija apziņa, ka vācieši šajā spēlē dibenus pušu neplēsīs, jo viņiem arī ar vienu punktu būtu pietiekami. Grūti teikt, vai otrajā un trešajās trešdaļās Latvija patiešām spēlēja labāk vai arī tikai vācieši vairs tik ļoti necentās, kaut kādā mērā patiešām esot gatavi neizšķirtam, taču gūt vairāk kā vienus vārtus Latvijai tā arī neizdevās, un arī bīstamu momentu patiesībā nebija sevišķi daudz - nevar teikt, ka Latvija šajā spēlē bija pelnījusi punktus. Arī skatītāju klātbūtne tribīnes neko līdzējusi nebija. <h3>Sausais atlikums</h3> Nevienas konkrētas spēles, kurā Latvija būtu zaudējusi pelnītu punktu, turnīrā nebija. Līdz ar to iegūto punktu skaits un vieta turnīra tabulā šķiet taisnīgi. Būtu forši, ja šajā turnīrā tiktu rēķināts komandu xG jeb tas, cik vārtu guvumus katrā spēlē komanda teorētiski varētu būtu pelnījusi, taču grūti noticēt, ka Latvijas gadījumā būtu pamatoti runāt, ka no izveidotajām vārtu gūšanas iespējām Latvijai bija jāgūst būtiski vairāk vārtu. Proti, manuprāt - viss bija godīgi.

Mobilo sakaru dati liecina, ka cilvēku plūsma atgriežas uz Rīgas centru

Mobilo sakaru operatora “Tele2” dati liecina, ka sāk atgriezties iedzīvotāju plūsma no Pierīgas uz Rīgas centru. Pandēmijas iespaidā aizvadītā gada pavasarī un vasaras sākumā iedzīvotāju plūsma no Rīgas mikrorajoniem un tuvākajām pilsētām uz galvaspilsēta centru bija samazinājusies par aptuveni 50%, bet šobrīd – pēdējo divu mēnešu laikā – kustība uz Rīgas centru ir palielinājusies vidēji par 15%, salīdzinot ar šī gada sākumu.

Kā atzīmē “Tele2” pārstāvji, iespējams, to var skaidrot ar vakcinēšanās pret Covid-19 tempa pieaugumu un to, ka vairāki uzņēmumi ir pilnībā vai daļēji atsākuši savu darbību.

“Līdz ar pandēmijas sākšanos un dažādu ierobežojumu ieviešanu, bija novērojams izteikts cilvēku plūsmas samazinājums uz Rīgas centru. Šobrīd, raugoties uz mūsu mobilo bāzes staciju noslodzes datiem, mēs varam redzēt, ka pakāpeniski cilvēki sāk atgriezties pie tiem ieradumiem, kas bija novērojami, piemēram, pagājušajā vasarā, kad saslimšanas ar Covid-19 samazinājās un Latvijas iedzīvotāji pārvietojās daudz aktīvāk,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Savu artavu dod arī tas, ka darbu atsākušas tirdzniecības vietas un kafejnīcas, un cilvēki labprāt izmanto iespēju apmeklēt publiskas vietas, kas iepriekš bija liegts.”

Kā atzīmē V.Vancovičs, noteikti viens no interesantākajiem jautājumiem, raugoties uz šiem datiem ir – vai cilvēku plūsma uz Rīgas centru atgriezīsies pirmspandēmijas līmenī? “Šis noteikti ir stāsts par to, kā ir mainījušies cilvēku ieradumi ierobežojumu laikā un cik stabili tie saglabāsies pēc ierobežojumu atcelšanas. Būs arī interesanti vērot, kāda būs uzņēmumu darba organizācija, kas šobrīd aizņem daudzu uzņēmumu vadītāju prātus. Piemēram, mēs – “Tele2” nolēmām, ka arī pēc pandēmijas biroja darbinieki 100 dienas gadā varēs strādāt attālinātā režīmā, jo tas, mūsuprāt, ļaus vienlaicīgi gan saglabāt elastīgu darba vidi, gan spēcīgu komandas sajūtu,” atzīst V.Vancovičs.

The post Mobilo sakaru dati liecina, ka cilvēku plūsma atgriežas uz Rīgas centru appeared first on Kursors.lv.

Deformētā galaktika NGC 2276

Habla teleskopa fotografētajā attēlā redzama spirālveida galaktika NGC 2276, kas atrodas Cefeja zvaigznājā aptuveni 120 miljonu gaismas gadu attālumā. Tajā vērojama gan intensīva jaunu zvaigžņu veidošanās, gan sekas mijiedarbībai ar citu galaktiku.

Pastaigu dabas takas Vidzemē

Pastaigu dabas takas Vidzemē

Katrs Latvijas reģions ir ar savu bagātību un ar savu raksturīgo dabas ainavu. Ja kādreiz likās, ka izbrauciens 100 – 200 km attālumā no Rīgas ir kāds īpašs notikums, tad tagad viss šķiet tik kompakts, pārskatāms un sasniedzams nieka 1-2 stundās. Piecelies sestdienas vai svētdienas rītā, iemalko kafiju, iemet Google Maps pāris atslēgvārdus, lec automašīnā iekšā un uz priekšu.

Vasara

Centrāltirgus ainiņas: vīrietis fonogrammas pavadījumā dzied "Manai dzimtenei", vārdus lasīdams no lapiņas. Brīvajā laukumiņā kāds cits baskājains vīrs griež valsi ar dāmu labākajos gados.

MASKAVA CEĻĀ UZ KOMUNISMU? 1987

Tests- Sinonīmi.

Pārbaudi savas zināšanas par sinonīmiem. Izpildi testu Sinonīmi, spied ''Pabeigt'' un aplūko savu rezultātu. Dalies ar rezultātu sociālajos tīklos un salīdzini savu rezultātu ar pārējiem.

1. Mulda
Stampa
Pļāpāšana
Abra
2. Apsveikuma raksts
Diploms
Adrese
Vimpelis
3. Mistrot
Jaukt
Pazaudēt
Stādīt
4. Bruceklis
Galoda
Ievainojums
Grausts
5. Gatve
Gaitenis
Aleja
Trotuārs
6. Skulbiķis
Skolēns
Muļķis
Frizieris
7. Danga
Bedre
Sols
Grāvis
8. Gaņģis
Dzirnakmens
Eja
Stelles
9. Vapenis
Ģerbonis
Šautene
Uzplecis
10. Kamzolis
Mētelis
Džemperis
Žakete
11. Tīne
Bize
Kamols
Lāde
12. Sarene
Ota
Ķemme
Meža cūka
13. Artava
Ieguldījums
Uzarts lauks
Māksliniece
14. Provizors
Pārtikas krājums
Sociologs
Farmaceits
15. Iespaidīgs
Efektīvs
Efektīgs
Iedarbīgs
16. Kaklasaite
Kokarde
Krevete
Kravate
17. Jupis
Nespēks
Strautiņš
Velns
18. Sprūds
Sastrēgums
Darba zirgs
Tapa
19. Sakumi
Apavi
Dakšas
Segli
20. Sunīt
Dresēt suni
Kauties
Lamāt
Next
clock.png

Time is Up!

CancelSubmit Quiz
The post Tests- Sinonīmi. first appeared on BALTAIS RUNCIS.

Skaņas analizators Nr.3

 Vēl viens skaņas analizators, kuru salodēju. Pirkts: aliexpress

20210612_154553.jpg

20210612_154624.jpg
Plate ir kvalitatīva, bet tranzistoram kājas ir tik tuvu izvietotas kā līdz šim nebiju redzējis. Parasti ir nedaudz lielākas atstarpes, bet uzmanīgi lodējot ir iespējams pielodēt.

20210612_154631.jpg

Pēc kādas stundas pusotras viss ir gatavs:

20210612_162813.jpg

20210612_163648.jpg

Neliels video bez skaņas, lai Youtube nepiesienās par autortiesībām: youtube

 

Nu kāds tad slēdziens? Darboties darbojas, bet ļoti švaki. Ārējais mikrofons vispār tikai minimāli reaģē. Pieslēdzot ar kabeli, tad ir tā kā video (vēl var pārslēgt citus režīmus). 

Trūkumi ir tādi, ka nebija visas detaļas korpusam. Paša korpusa izskats arī ne visai labs. Tāpēc nerekomendēju, ja Jums tiešām vajag kvalitatīvu, skaistu skaņas analizatoru. Labāk nopērkat jau gatavu. Bet, ja gribat tikai pavadīt laiku ar lodāmuru, tad varat šo komplektu nopirkt (pērkat bez korpusa un uz to ietaupīsiet).


Dīdžejs David Guetta pārdot savu dzīvokli Majami par kriptovalūtu

David Guetta p

David Guetta – Foto: Jllado/depositphotos.com

Mūziķa mājoklis atrodas prestižā rajonā un tā pārdošanas cena ir 14 miljoni ASV dolāru. Dāvids Geta (David Guetta) ir gatavs arī pieņemt, kā samaksu, kriptovalūtu – bitkoinu vai Ethereum. Ja mēs ņemam par pamatu šo digitālo valūtu pašreizējās cenas, tad, lai nopirktu dzīvokli, dīdžejam ir jāpārskaita 396.84 BTC vai 6055.48 ETH.

Dzīvokļa platība ir 223 kvadrātmetri. Tas atrodas Maiami pludmalē, dzīvojamā kompleksa 37. stāvā. Dāvids Geta šo īpašumu nopirka 2018. gadā par 9,5 miljoniem ASV dolāru. Tādējādi mūziķis cer no darījuma nopelnīt 4,5 miljonus ASV dolāru.

Bitkoins ir ļoti populārs Majami. Tieši šajā ASV pilsētā, jūnijā, notika plaša mēroga konference Bitcoin 2021. Šajā pasākumā piedalījās tādi kriptovalūtas atbalstītāji, kā Twitter dibinātājs Džeks Dorsijs un Microstrategy izpilddirektors Maikls Seilors.

@davidguetta knows what’s up. His Miami pad is for sale. Can buy with #Bitcoin or #Ethereum. In general, not a good idea to part w/ disinflationary #crypto that consistently outperforms real estate… but smart folks like Guetta love to take it from you.https://t.co/uJdYQYTnwu

— Shaoky T ??? (@ShaokyCinemaBTC) June 11, 2021

Microsoft gatavojas piedāvāt Xbox Game Pass servisu televizoros

Microsoft, vēloties palielināt savu produktu pieejamību plašākam skaitam lietotāju, piedāvās Xbox Game Pass servisu kā atsevišķu lietotni mūsdienīgajos televizoros, kā arī kā atsevišķi pievienojama ierīce.

Jaunā iespēja tiks realizēta, pateicoties xCloud straumēšanas tehnoloģijai, lai paplašinātu tos ceļus un iespējas, ar kuriem ir iespējams baudīt Xbox videospēles. Spēļu konsoļu izstrādātāji šobrīd veic pārrunas ar televizoru ražotājiem, lai servisu iekļautu viedajos televizoros kā lietotni. Tas nozīmē, ka spēlētājam būtu nepieciešama tikai spēļu pults. Pagaidām gan no Microsoft puses nav atklāta precīzāka informācija, kad šī Xbox lietotne varētu būt reāli pieejama un ar kuriem ražotājiem Microsoft sadarbosies. Par to tika ziņots jau pagājušajā gadā, tomēr serviss tā arī nebija pieejams.

Xbox nodaļas vadītājs Fils Spensers (Phil Spencer) deva mājienu, ka notiek izstrāde arī pie atsevišķas ierīces, kuru būtu iespējams ārēji pievienot televizoram vai monitoram, lai Xbox Game Pass varētu izmantot jebkurā citā ierīcē. Līdzīgi kā darbojas Google Chromecast vai Apple TV. Tāpat nav zināms, kāda būs šī servisa cena un vizuālais noformējums, tā kā pagaidām Microsoft ir pametis pavisam nelielu ēsmu par gaidāmo, tomēr ir ļoti daudz nezināmā.

The post Microsoft gatavojas piedāvāt Xbox Game Pass servisu televizoros appeared first on Kursors.lv.

Pastaigu dabas takas Pierīgā

Pastaigu dabas takas Pierīgā

Šogad, kā nekad iepriekš, esam izmantojuši iespēju apceļot Latviju, izejot vairākas īsākas un garākas dabas takas. Tāpēc labprāt padalīšos ar informāciju, ko labu apskatīt un pie reizes izkustēties nedēļas nogalēs.

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

Volkswagen Commercial Vehicles prezentē jauno Multivan T7, kas pirmo reizi veidots uz Modular Transverse Matrix (MQB) platformas. Turpmāk piedziņas sistēmu portfelis ietvers arī plug-in hibrīdu, tādējādi Multivan uz brīdi var braukt, izmantojot tikai elektrību. Pirmo reizi šajā modelī pieejamas arī jaunas un modernas asistentu, vadības, informācijas un izklaides sistēmas. Tāpat būtisks progress panākts arī sadursmju drošības jomā. Latvijā jaunais Multivan iepriekšpārdošanā būs pieejams 2021. gada oktobra vidū.

Jaunais Multivan no šī gada pārņem ārkārtīgi prasmīga un daudzpusīga automobiļa lomu. Multivan eHybrid versijā ar plug-in hibrīda piedziņas sistēmu pat uz brīdi spēj braukt, izmantojot tikai elektrību un ar nulle kaitīgo izmešu tajā pat laikā tā iespaidīgā kopējā nobraukšanas distance padara šo auto par ideāli piemērotu gariem izbraucieniem. Bagāžas ietilpība līdz pat 4053 litriem arī spēj veiksmīgi tikt galā ar iedzīves un praktiski jebkāda veida sporta aprīkojuma, izņemot planieru vai jahtu, pārvietošanu. Pateicoties vilkšanas spējai līdz pat 2000 kilogramiem, jaunais Multivan spēj paņemt līdzi arī tos.

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7 Volkswagen prezentē jauno Multivan T7 Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

Daudzpusīgs automobilis – viens automobilis, neskaitāmas iespējas

Ar šo auto, kas pieejams ar līdz pat septiņām sēdvietām, Volkswagen Commercial Vehicles ikdienas dzīvei paredzētu automašīnu pielāgojis savienotai un digitālai tagadnei un nākotnei. Šis daudzpusīgais automobilis, kas galvenokārt veidots ģimenēm un aktīvā dzīvesveida cienītājiem, ar savu pilnībā jauno sēdvietu un kravas telpas sistēmu iederas neskaitāmos mobilitātes scenārijos. Turklāt paralēli bāzes modelim Volkswagen Commercial Vehicles piedāvās arī jauno Multivan pagarināto versiju ar vēl lielāku kravas ietilpību. Tāpat tiek prognozēts, ka, pateicoties tā daudzpusībai un augstās kvalitātes interjeram, jaunais Multivan spēs ielauzties arī biznesa klases busiņu tirgū.

Nulle kaitīgo izmešu – pirmais Multivan ar plug-in hibrīda piedziņu

Viens no svarīgākajiem fiksētajiem parametriem dizaina specifikācijā bija tirgū laist jauno Multivan ar plug-in hibrīda sistēmu. Tas skaidrojams ar to, ka tikai šāda veida piedziņas sistēma padara savā starpā savietojamu braukšanu pilsētā ar nulli kaitīgo izmešu un garu nobraukšanas distanci/zemu kopējo patēriņu. Elektriskā dzinēja un benzīna turbodzinēja (TSI) kopējā jauda ir 160 kW / 218 ZS.

Pateicoties litija jona akumulatoram ar 13 kWH enerģijas ietilpību, Multivan eHybrid spēj ierastu ikdienas braukšanu paveikt tikai ar elektroenerģiju. Plug-in hibrīda piedziņas sistēma izstrādāta tā, ka Multivan eHybrid tiek piedarbināts tikai ar elektroenerģiju, tādējādi automātiski īsus braucienus veic praktiski ar nulli kaitīgo izmešu. Tikai ātrumā virs 130 km/h pieslēdzas TSI dzinējs.

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

3 četru cilindru dzinēji – 2 turbo benzīna dzinēji un 1 turbo dīzeļdzinējs

Paralēli plug-in hibrīda piedziņas sistēmai, priekšējās piedziņas Multivan būs pieejams ar diviem turbo četru cilindru dzinējiem. Tie attīsta 100 kW / 136 ZS un 150 kW / 204 ZS jaudu. Nākamgad būs pieejams arī četru cilindru turbo dīzeļdzinējs (TDI) ar 110 kW / 150 ZS jaudu.

Automātiskā ātrumkārba – jaunais Multivan standartā pieejams ar DSG

Visas piedziņas sistēmas standarta aprīkojumā pieejams ar divsajūgu ātrumkārbu (DSG). eHybrid 6 pārnesumu DSG ir ātrumkārba (DQ400E), kas īpaši radīta plug-in hibrīda piedziņas sistēmai un ar elektrisko dzinēju veido vienotu kopumu. TSI versijās un vēlāk arī TDI versijā izmantotā ātrumkārba ir 7 pārnesumu DSG. Pirmo reizi Multivan modelī pārnesumu pārslēgšana tiek veikta ar vadu, tādējādi to iespējams paveikt ārkārtīgi vienkārši ar nelielu DSG pārslēgšanas pogu instrumentu panelī.

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

Daļēji automatizēta braukšana – pirmo reizi Multivan ar Travel Assist

Asistentu sistēmu skaits ir būtiski palielināts. Atkarībā no specifikācijas pieejamas vairāk nekā 20 sistēmas. Standarta komplektācijā vienmēr pieejama Car2X (lokālā brīdinājuma sistēma), sadursmes novēršanas brīdinājuma sistēma Front Assist kopā ar City Emergency Braking, Swerve Support ar jauno Turn-off Assist, dinamiskā ceļa zīmju noteikšana, braukšanas joslu uzturēšanas asistents Lane Assist un kruīza kontroles sistēma. Jaunās inovatīvās sistēmas iekļauj Travel Assist, kas nodrošina daļēji automatizētu braukšanu no 0 līdz 210 km/h. Travel Assist apvienojas ar adaptīvo kruīza kontroli (lineāra kontrole) un Lane Assist (sāniska kontrole) jaunā sistēmā, kas būtiski atvieglo braukšanu un drošību vidēji garos un garos braucienos.

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

Satriecoši izmēri – palielināta garenbāze, platums un garums

Jaunā Multivan proporcijās novērojamas izmaiņas. Salīdzinot ar priekšgājēju, bāzes versija tagad ir garāka un platāka. Tajā pat laikā Volkswagen Commercial Vehicles nedaudz samazinājis augstumu, taču ar praktiski identisku vai, pateicoties jaunajam panorāmas stikla jumtam, pat vēl plašāku vietu galvai. Jaunais Multivan ir 1941 mm plats, neietverot papildu komplektācijā pieejamos elektriski nolokāmos sānu spoguļus (+37 mm salīdzinājumā ar Multivan 6.1), 4973 mm garš (+69 mm) un līdz pat 1903 mm augsts (-47 mm). Tā garenbāze ir 3124 (+124 mm). Multivan kārtējo reizi pieejams pagarinātajā versijā. Ar identisku garenbāzi tā izmērs no bampera līdz bamperim ir 5173 mm, tam esot par 131 mm kompaktākam salīdzinājumā ar priekšgājēju.

Volkswagen prezentē jauno Multivan T7

Harizmātisks eksterjers – pasaulē pazīstamākā busiņa dizaina DNS

Dizains ir jauns, taču acīmredzami atgādina Multivan. Tas ir saglabājies unikāls, jo unikāla ir šī modeļa līnijas izcelsme. Ir acīmredzams, ka tā priekšgājēju DNS bijusi nozīmīga loma jaunā Multivan dizaina veidošanā.

Par Volkswagen:

Volkswagen ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem lielapjoma autoražotājiem. Uzņēmumam ir 50 rūpnīcas 14 valstīs, kurās tiek ražoti automobiļi klientiem vairāk nekā 150 tirgos. Volkswagen 2020. gadā pasaulē piegādāja 5,3 miljonus vieglo automašīnu. Klientiem Baltijā Volkswagen pērn piegādāja 5 102, savukārt zīmola tirgus daļa veidoja 9,6%. Volkswagen vīzija ir “Pārvietot cilvēkus un virzīt viņus uz priekšu”. Volkswagen neatlaidīgi virzās uz priekšu, nepārtraukti attīstot savu automobiļu ražošanu. E-mobilitāte, viedā mobilitāte un zīmola digitālā transformācija ir būtiskākie stratēģiskie temati nākotnē.

“Epic Games” dāvina visiem interesentiem asa sižeta spēli “Control”

Spēle Control bezmalsas
Saskaņā ar Metacritic datiem, vidējais spēles novērtējums ir 85 balles no 100 iespējamām ballēm.

Spēļu veikals “Epic Games Store” nemaina tradīcijas un turpina katru nedēļu izdalīt jaunas bezmaksas spēles. Šoreiz interesenti var bez maksas lejupielādēt asa sižeta spēli “Control”.

Spēli “Control” ir izveidojusi studija “Remedy Entertainment”, kas ir slavena ar tādām spēlēm kā “Max Payne”, “Max Payne 2: the Fall of Max Payne”, “Alan Wake” un “Quantum Break”.

Spēle “Control” iznāca pirms nepilniem diviem gadiem, turklāt spēle bija ekskluzīva un to varēja iegādāties tikai ”Epic Games Store” veikalā.

Saskaņā ar Metacritic datiem, vidējais spēles novērtējums ir 85 balles no 100 iespējamām, bet spēles lietotāju vērtējums ir 72/100.

Pēc nedēļas “Epic Games Store” bez maksas piedāvās spēles “Hell is other demons” un “Overcooked! 2”.

“Toyota” prezentē jaunās paaudzes “Land Cruiser” ar vairākām būtiskām izmaiņām

Pēc mūsdienu autobūvei netipiski gariem 14 gadiem ar esošās paaudzes modeli, “Toyota” beidzot izrādījusi jaunās paaudzes apvidus auto. Jaunais “Land Cruiser” acīmredzami ir iepriekšējo paaudžu tradīciju turpinātājs, piedāvājot kantaino dizainu, kā arī spējas pārvarēt sarežģītāko reljefu un klimatiskos apstākļus, ko šī planēta spējīga piedāvāt

Tehniski viena no galvenajām izmaiņām ir atteikšanās no iepriekš labi pārbaudītā V8 motora, tā vietā piedāvājot V6 variantus ar divām turbīnām. 3,5 litru V6 benzīna motors attīstīs 415 zirgspēkus, savukārt 3,3 litru V6 dīzelis nodrošinās 309 zirgspēkus. Abi šie motori savienoti ar 10-pakāpju automātisko pārnesumkārbu un, kā tas būtu pašsaprotams “Land Cruiser”, auto nodrošina pilnpiedziņu. “Toyota” sola samazinātu degvielas patēriņu un labākus emisiju rādītājus, bet to vēl redzēsim.

Mašīna tapusi uz “TNGA-F” platformas, kas jau iepriekš ir gana labi pārbaudīta darbībā, bet pats ražotājs atzīmē “spēcīgu rāmja struktūru”, kas sametināta kopā, palielinot stingrību. Mašīnas svars samazināts par aptuveni 200 kilogramiem, veiktas izmaiņas aizmugurējo amortizatoru ģeometrijā, tāpat veiktas izmaiņas “Kinetic Dynamic Suspension” balstiekārtas sistēmā.

“Multi-Terrain” ekrāns vadītājam nodrošina skatu uz šķēršļiem, kas gaidāmi priekšā, savukārt “Multi-Terrain Select” sistēma automātiski maina braukšanas režīmus, pielāgojoties ceļa segumam. Salona apdare vismaz vizuāli izskatās adekvāti “Land Cruiser” līmenim, piedāvājot trīs sēdekļu rindas. Viduskonsolē novietots multimediju sistēmas ekrāns, bet zem tā ir kaudze ar pogām dažādiem braukšanas režīmiem, savukārt instrumentu panelī redzam divas analogas mērskalas, kā arī ekrānu starp tām. “Toyota” sola, ka jaunais auto pie klientiem nonāks gada otrajā pusē, bet tā cena pagaidām nav zināma.

The post “Toyota” prezentē jaunās paaudzes “Land Cruiser” ar vairākām būtiskām izmaiņām appeared first on Kursors.lv.

Āraišu ezerpils – augšāmcelta no ezera dzelmes

Āraišu ezerpils jaunajā apmeklētāju centra ekspozīcijā var iepazīt ezerpils jaunatklājēja – arheologa Jāņa Apala stāstu, kā arī aplūkot izrakumos atrastās liecības – dažas pat tūkstoš gadus senas. Vēstures stāsta izzināšanai jāliek lietā dažādas maņas, jo daļa no tā ietērpta skaņās, citas lietas jāaplūko, vēl citas jāaptausta. Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā var iepazīt akmens, bronzas un...

The post Āraišu ezerpils – augšāmcelta no ezera dzelmes appeared first on Mugursoma.lv.

Jaunumi par GeForce RTX 3080 Ti un videokaršu cenām

Maija pēdējā dienā “Computex 2021” virtuālās izstādes ietvaros NVIDIA prezentēja divus jaunus videokaršu modeļus – GeForce RTX 3080 Ti un 3070 Ti. Pirmā no tām pārdošanā nonāca 3. jūnijā, bet otro var iegādāties sākot no 10. jūnija plkst. 16:00. Šoreiz pievērsīsimies tieši jaudīgākajam modelim – RTX 3080 Ti, kuru paguvuši notestēt jau visi lielāki tehnoloģiju apskatnieki.

GeForce RTX 3080 Ti

Jauno RTX 3080 Ti videokaršu uzdevums ir aizpildīt lielo plaisu starp 2020. gada septembrī par $1499 izziņoto RTX 3090 un kaut kur paralēlajā visumā par $699 nopērkamo RTX 3080, kurā līdz šim ļoti ērti bija iekārtojusies par $999 nenopērkamā Radeon RX 6900 XT. Būsiet jau pamanījuši, ka šī brīža cenām ar iepriekš minētajām summām ir maz kā kopīga, jo kroptovalūtu maineri tās salikuši pa saviem plauktiņiem un ar videokaršu veiktspēju datorspēlēs tam ir maza saistība. Cenu jautājumam pievērsīšos raksta noslēdzošajā daļā, bet tagad iepazīsim tuvāk pašu karti un tās veiktspēju.

Tehniskā specifikācija

GeForce RTX 3080 GeForce RTX 3080 Ti GeForce RTX 3090 Arhitektūra Ampere (8nm) GPU GA102-200-KD-A1 GA102-225-A1 GA102-300-A1 Mikroshēmas izmērs 628 mm² Pusvadītāju skaits (milj.) 28 300 TMU / ROP / SM 272 / 96 / 68 320 / 112 / 80 328 / 112 / 82 CUDA kodoli 8704 10240 10496 Base / Boost frekvence 1440 / 1710 MHz 1365 / 1665 MHz 1395 / 1695 MHz Atmiņas tips GDDR6X Atmiņas apjoms 10GB 12GB 24GB Atmiņas kopnes 352 bit 384 bit 384 bit Efektīvā atmiņas frekvence 19 Gbps 19 Gbps 19.5 Gbps Ray Tracing kodoli 68 80 82 Tensor kodoli 272 320 328 TDP 320W 350W 350W Izziņotā Founders Edition MSRP cena ASV $699 $1199 $1499

Visas trīs videokartes izmanto GA102 grafisko kodolu jeb GPU, tikai atšķiras inženieru aktivizēto skaitļošanas moduļu bloku daudzums. Attiecībā uz RTX 3080 Ti, lielākais griezums salīdzinājumā ar RTX 3090 ir veikts GDDR6X atmiņas apjomā, kas samazināts uz pusi – no 24GB uz 12GB. Pārējo būtisko rādītāju – CUDA un RT kodolu, TMU (Texture Mapping Unit), ROP (Render Output Processors), SM (Streaming Multiprocessors) skaits ir sarucis tikai par 2.5%, kamēr parastā RTX 3080 savulaik ieguva vien 80% no RTX 3090 potenciāla.

GeForce RTX 3080 Ti veiktspēja datorspēlēs

Kā rāda dažādi testi, tad ievērojamais atmiņas apjoma zaudējums praktiski nav atstājis negatīvu iespaidu uz datorspēļu veiktspēju pat ēdelīgajā 4K izšķirtspējā. Par piemēru ņemot Tom’s Hardware testa rezultātus, 13 dažādu datorspēļu summā RTX 3080 Ti tikai par nepilniem 3% atpaliek no 3090, kamēr tā ir par 10 FPS jeb 11% labāka kā parastā 3080. Līdzīga aina paveras arī 1440p un 1080p izšķirtspēju rādītājos.

4K

1440p

1080p

Ja jūsu mērķis ir spēles 4K izšķirtspējā, tad pašreizējā tirgus situācijā par aptuveni 500 eiro lētākā RTX 3080 Ti piedāvā praktiski to pašu veiktspēju ko RTX 3090, ja vien jums paveicas pie kādas no šīm kartēm tikt. ?

GeForce RTX 3080 Ti crypto mining veiktspēja

Ja biji cerējis izmantot šo karti kriptovalūtu rakšanai, tad tālāk lasi uzmanīgi. NVIDIA ir turējusi savu solījumu un visas GeForce RTX 3080 Ti videokartes ir aprīkotas ar kodolā integrētu (hardware) Ethereum un citu skaitļošanas algoritmu ātruma ierobežotāju. Atšķirībā no iepriekš izlaistajām videokartēm, kuru ierobežotās versijas tiek apzīmētas ar abreviatūru LHR (Lite Hash Rate), ne 3080 Ti, ne 3070 Ti šis apzīmējums netiek piemērots. Tas liek noprast, ka abi šie GPU bez ierobežotāja nepastāv un vienīgā cerība maineriem jāliek uz aizsardzības apiešanu, kas nesolās būt tik vienkāršā kā ar RTX 3060.

Kā liecina portālā nicehash.com pieejamā informācija, tad ierobežotā RTX 3080 Ti kodola skaitļošanas ātrums jeb hashrate ir 58 MH/s, kas ir pat mazāk kā nodrošina ievērojami lētākā RTX 3070, kamēr ar GA102-200-KD-A1 kodolu aprīkotai “parastajai” RTX 3080 kā minimums ir pa spēkam 80 MH/s augsts rezultāts, kas pēc optimizācijas var aizsniegties līdz pat 100 MH/s.

RTX 3060 RTX 3060 TI RTX 3070 RTX 3080 RTX 3080 TI RTX 3090 Ethereum hashrate 45 MH/s 60 MH/s 61 MH/s 97 MH/s 58 MH/s 120 MH/s

Ir pagājusi nedēļa kopš RTX 3080 Ti var “brīvi” iegādāties, taču apliecinājumu, ka kādam būtu izdevies jauno NVIDIA aizsardzību uzlauzt, nav. Tāpēc vismaz pagaidām šī karte nav pievilcīga maineriem, kuri to pašu veiktspēju var iegūt no gandrīz divas reizes lētākām 3060 Ti un 3070, vai pie ļoti lielas veiksmes atrast RTX 3080 un iegūt gandrīz dubultu jaudu un ienākumus.

Vai man vajag RTX 3080 Ti?

Ja skatāmies uz kartes veiktspēju datorspēlēs, tad RTX 3080 Ti ir pavisam nedaudz apdalīta RTX 3090. Ņemot vērā šobrīd novērojamo cenu atšķirību, tieši RTX 3080 Ti ir vispievilcīgākais piedāvājums prasīgam 4K geimerim.

Ja skatāmies no kriptovalūtu skatpunkta, tad jāsaka: “maineri – staigājiet garām!“. Meklējiet “veco” RTX 3080 vai ietaupiet līdzekļus, izvēloties RTX 3060 Ti vai 3070.

Ja paveicas un skaitļošanas algoritmu aizsardzība netiek uzlauzta, tad geimeri var cerēt, ka GeForce RTX 3080 Ti videokaršu pieejamība pakāpeniski varētu uzlaboties un cenas kaut nedaudz samazināties. Viss atkarīgs no tā, cik ieinteresēti aizsardzības mēru ieviešanā ir bijuši NVIDIA inženieri un cik daudz pacietības un pūļu pieliks entuziasti, kas vēlas šo karti “uzlauzt”…

Kāpēc 2021. gadā videokartes ir tik dārgas un joprojām grūti nopērkamas?

Cilvēku rinda pie Best Buy, gaidot iespēju iegādāties RTX 3080 Ti

Ja tev kaut nedaudz interesē IT nozare, tad noteikti būs pamanījis, ka pieprasījums pēc videokartēm ir milzīgs un cenas ir mežonīgas, taču iespēja tās iegādāties ir ne mazāk sarežģīta kā padomju laikā tikt pie žiguļa vai aizceļot uz RietumeiropuTā kā Dateks.lv ir NVIDIA, MSI un ASUS partneru statusā, vismaz dažas kartes ik pa pāris nedēļām īpaši priekš mums tiek atsūtītas, tiesa, ar Latvijas un Lietuvas vairumtirgotāju starpniecību. Tomēr, ja no ASUS menedžera saņemu ziņu, ka viņam ir izdevies ekskluzīvi priekš mums izcīnīt vienu RTX 3070 Ti videokarti, bet uz visām trim Baltijas valstīm kopā atvēlētas tikai četras(!), tas liek aizdomāties, cik bēdīga situācija ir patiesībā.

Karšu vairumtirdzniecības cenas jau kopš aizvadītā gada nogales ir ļoti tālu no noteiktajām MSRP – mūsu izvēle jau sen nav starp “nopirkt lēti vai nopirkt dārgi”, bet “nopirkt dārgi vai nenopirkt nemaz un tirgot gaisu”. Ja atsakāmies, tad prece tiek piedāvāta nākamajam 50 tīkotāju garajā rindā. Lai kaut kā atbalstītu geimerus un profesionālus lietotājus, nevis maineru fermasizdevīgākos piedāvājums no sava videokaršu inventāra mērķtiecīgi esam atslēguši no kataloga un piedāvājam izvēlēties un iegādāties tikai kā datorkomplektu sastāvdaļu.

Situācija Eiropā

Vācu tehnoloģiju portāls 3DCenter.org katru mēnesi kopš janvāra apkopojis videokaršu cenas no lielākajiem Vācijas un Austrijas datortehnikas tirgotājiem. Kā liecina dati, tad 2021. gada maijā videokaršu cenas Eiropā vidēji 3 reizes pārsniedza ražotāju sākotnēji plānotās MSRP cenas.

Kā redzams tabulā, 16. maijā lētākā RTX 3060 videokarte Vācijā/Austrijā maksāja €999, pie mums lētākie modeļi ar šo GPU pašlaik nopērkami sākot no €937 (datorkomplektos no €895), bet RTX 3070 pie mums var iegādāties par €1599 (DK no €1399). Ar RTX 3080 atvešanu līdz šim ir klājies visgrūtāk, tomēr šo to spējam piedāvāt diapazonā no €2300-€2500, kamēr ekskluzīvi datoru konfiguratorā vēl palikuši pāris ASUS premium modeļi par €2195 – stipri lētāk kā pirms trim nedēļām Vācijā. Ierobežotais RTX 3090 piedāvājums aplūkojams šeit.

Kādi ir deficīta un tā radītā cenu pieauguma iemesli?

Videokaršu cenu pieaugumu un deficītu globālā mērogā veicinājuši vairāki desmiti dažādu faktoru. Būtiskākie no tiem ir:

 • Veiktspējas pieaugums – jaunās paaudzes RTX 30 un Radeon RX 6000 videokartes nodrošina negaidīti lielu veiktspējas pieaugumu salīdzinot ar iepriekšējo paaudžu modeļiem, kas daudziem geimeriem rada vēlmi uzlabot savu videokarti vai iegādāties jaunu datoru. Daudzo CUDA kodolu dēļ arī kriptovalūtu algoritmos novērojams divkāršs jaudas pieaugums. Ja kartes nebūtu labas, nevienam tās nevajadzētu pat par MSRP.
 • COVID-19 pandēmija – miljoniem cilvēku visā pasaulē bija un vietām joprojām ir spiesti palikt mājās, kas veicina 2 lietas – vairāk brīva laika datorspēlēm (veids kā komunicēt ar draugiem un atslēgties no trauksmainās realitātes) un vairāk brīvu līdzekļu (slēgtas izklaides vietas, liegta iespēja doties ceļojumos, tiek izmaksāti pabalsti), kurus daudzi nolemj izmantot jaunu gadžetu iegādei, kas noved pie nākamajā punktā aprakstītās problēmas.
 • Neplānoti liels pieprasījums pēc elektronikas – pasaulē pusvadītājus (mikroprocesorus un atmiņas čipus) ražo ļoti neliels skaits uzņēmumu un ar tiem sadarbojas visi zināmākie automobiļu, viedtālruņi, klēpjdatoru, industriālo iekārtu, spēļu konsoļu un arī PC komponenšu ražotāji. Pieprasījums pieaudzis visās šajās nozarēs, bet pasūtījumu apjoma plānošana parasti norit vismaz pusgadu uz priekšu. Ražošanas jaudas palielināšana nenotiek dienu, nedēļu vai pat mēnešu laikā, it īpaši sarežģītajā pusvadītāju ražošanas procesā, kurā novērojams globāla mēroga deficīts un grūtības sagādāt nepieciešamās izejvielas, tostarp ūdeni(!).
 • Kriptovalūtu drudzis – brīdī, kad iznāca jaunās NVIDIA RTX 30 videokartes, Ethereum (ETH) vērtība bija $350 – šobrīd tā ir $2500 ($4000 maija vidū). Arī Bitcoin (BTC) pa šo laiku izaudzis par trīsarpus reizēm – no $10000 līdz $35000 ($60000 aprīļa vidū). Lai gan crypto vērtība pēdējo nedēļu laikā ir noslīdējusi uz leju, joprojām ar vienu RTX 3080 nieka 24h laikā iespējams nopelnīt 6-8 dolārus (pēc 2CryptoCalc datiem).
 • Starptautisko kravu pārvadājumu problēmas – pieaugošais kravu apjoms novedis pie ievērojamas loģistikas procesu noslodzes un to izdevumu pieauguma – kravas maksā vairāk un tiek piegādātas vēlāk. Arī Suecas kanālā iestrēgušais kuģis situāciju tikai pasliktināja.
 • Boti un spekulanti (skalperi) – daudzi turīgi ļaudis un uzņēmumi jaunajās videokartēs saskatīja vieglu peļņu – atjautīgākie uzprogrammēja botus, kas automātiski no NVIDIA mājaslapas, Amazon un citiem lieltirgotājiem izpērk visas pieejamās videokartes dažu sekunžu vai pat milisekunžu laikā – daudz ātrāk kā to spēj cilvēks. Iegūtās kartes tiek par paaugstinātu cenu pārdotas eBay vai izmantotas kriptovalūtu ieguvei. Ir pat gadījumi, kad šādā grēkā pieķertas ar ražotājiem cieši saistītas kompānijas.

Nākotnes prognozes

Aprīlī NVIDIA viceprezidente atzina, ka grafisko karšu deficīts saglabāsies visa 2021. gada garumā, savukārt Sony, kuru PlayStation 5 spēļu konsolēs tiek izmantoti uz TSMC tehnoloģijām būvētie AMD procesori un videokartes, pirms mēneša pavēstīja, ka jaunās paaudzes PS5 konsoļu pieejamība varētu uzlaboties ne ātrāk kā 2023. gadā. Tāpat Tesla bija spiesti pacelt cenas saviem transporta līdzekļiem tieši pastāvošā mikroshēmu deficīta dēļ. Pirms pāris dienām, atsaucoties uz Financial Times publikāciju, portāls techspot.com prognozēja, ka pusvadītāju krīze varētu beigties ne ātrāk kā 2022. gada otrajā pusē.

Kā redzams, tad pastāvošā pusvadītāju deficīta dēļ cietusi ir ne tikai videokaršu un PC komponenšu nozare, bet gandrīz jebkura ar elektroniku tuvāk vai tālāk saistīta industrija. Jāsaprot arī to, ka videokartes nebūt nav pirmās nepieciešamības preces un tās neatrodas piegādes ķēdes augšgalā.

Ja fokusējamies uz videokartēm, tad, manuprāt, situāciju ātrāk par 2022. gadu kardināli varētu mainīt tikai viens notikums – straujš kriptovalūtu vērtības kritums kā minimums 50-70% apmērā no to pašreizējās vērtības. Kriptovalūtu sabrukuma rezultātā tirgū vajadzētu nonāk lielam daudzumam lietotu videokaršu no fermām, kas kārtīgi uzkarsēs otrreizējo tirgu, strauji samazinot pieprasījumu pēc jaunām kartēm. Tas ražotājiem un noliktavām radīs lielus produktu uzkrājumus un spiedīs samazināt cenas, lai noturētos virs ūdens. Cik šāds scenārijs ir reāls, kad crypto spēlē iesaistījušās tādas kompānijas kā Tesla ar Īlonu Masku priekšgalā – nevaru prognozēt… Laiks rādīs!

Raksta autors: Toms no Dateks.lv

The post Jaunumi par GeForce RTX 3080 Ti un videokaršu cenām appeared first on notepad.lv.

Mobilais ganāmpulks jau ceturto gadu rūpējas par dabiskajiem zālājiem

Jau ceturto gadu darba sezonu atsācis mobilais ganāmpulks, kuram uzticēts visai Latvijas dabai svarīgs uzdevums - ganīties dabiskajos zālājos, kuri bez viņu klātbūtnes izzustu daudz straujāk. Kā norit dzīve šajās ganībās un kur palikušas bagātīgās pļavas?

IZSTRĀDĀJUMU MARĶĒTĀJS

Pēdāvājam  darbu strauji augošā uzņēmumā, kas nodarbojas ar akcīzes preču uzglabāšanu, marķēšanu un tirdzniecību.

Darba pienākumi:

 • Marķēt preci ar akcīzes markām, anotācijām
 • Noliktavas profilaktiskā uzkopšana

Prasības pretendentiem:

 • Prasme strādāt komandā
 • Augsta atbildības sajūta pret savu darbu

Iepriekšēja darba pieredze līdzīgā sfērā tiks uzskatīta kā priekšrocība

Mēs piedāvājam:

 • Stabilu, vienmēr laikā izmaksātu atalgojumu
 • Sociālās garantijas
 • Veselības apdrošināšanu pēc 1 pilna nostrādāta gada

Pieteikumus sūtīt: gita@dfbaltics.lv
Tel. 66102522

Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai!

The post IZSTRĀDĀJUMU MARĶĒTĀJS first appeared on #teirdarbs.

FIB atguvis lielāko daļu kiberuzbrucējiem samaksāto bitkonu par “Colonial Pipeline” datiem

Aptuveni pirms mēneša tika veikts viens no līdz šim nopietnākajiem kiberuzbrukumiem ASV infrastruktūrai – nozagti vairāk nekā 100GB vērtīgu datu no valsts galvenā degvielas cauruļvada “Colonial Pipeline” operatora datorsistēmas. Incidentu sarīkoja Krievijā bāzēta hakeru grupa “DarkSide”, kura par informāciju pieprasīja izpirkumu bitkoinos 4,4 miljonu dolāru apjomā. Tapis zināms, ka FIB izdevies izsekot darījumam un atgūt 2,3 miljonus USD jeb vairāk nekā pusi no samaksātā izpirkuma.

ASV Tieslietu ministrija paziņojusi, ka FIB izdevies izsekot visiem 75 bitkoiniem, ko “Colonial” samaksāja “DarkSide”. No tiem kopumā izdevies konfiscēt lielāko daļu jeb 63,7 bitkoinus, taču kriptovalūtas vērtības krituma dēļ tie ir vairs tikai 2,3 miljoni ASV dolāru. Lai vai kā šis solis no FIB puses vērtējams kā ļoti veiksmīgs, taču detaļas par to netiek atklātas. Zināms vien tas, ka FIB ieguvis privātu piekļuves informāciju digitālajam makam, kurā atradās lielākā daļa bitkoinu.

Kā jau parasti šāda veida gadījumos jāsaka – viss labs, kas labi beidzas. Kiberuzbrucēju dēļ “Colonial Pipeline” darbība bija apturēta vairākas dienas, kas radīja īpaši lielu haosu ASV austrumkrasta štatos. 8850km garais cauruļvads nodrošina degvielas resursus ne tikai parastajiem iedzīvotājiem, bet arī lielākajām ASV lidostām un sabiedriskajam transportam.

The post FIB atguvis lielāko daļu kiberuzbrucējiem samaksāto bitkonu par “Colonial Pipeline” datiem appeared first on Kursors.lv.

Latvija sekmīgi pievienojusies Eiropas digitālajam Covid-19 sertifikātam

Latvijas Republika ir sekmīgi pievienojusies Eiropas digitālā Covid-19 sertifikāta vārtejai, kas turpmāk nodrošinās informācijas apmaiņu ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par digitālajos sertifikātos ietverto informāciju, ziņo Nacionālais veselības dienests (NVD).

Lasīt tālāk...

Download Klite Code For Pc 64 Bit / K Lite Codec Pack 16 2 0 Full Download For Pc Free

Download Klite Code For Pc 64 Bit / K Lite Codec Pack 16 2 0 Full Download For Pc Free. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. Includes the media player classic homecinema multimedia player. It contains everything you need to play your usual video files. For the file that you want to download. Old versions also with xp.

No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. Old versions also with xp. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. Includes the media player classic homecinema multimedia player. It contains everything you need to play your usual video files.

K Lite Codec Pack 64 Bit Download Free 2014 Latest Version Windows Youtube K Lite Codec Pack 64 Bit Download Free 2014 Latest Version Windows Youtube from i.ytimg.com A free software bundle for high quality audio and video playback. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. For the file that you want to download. Includes the media player classic homecinema multimedia player. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. It will satisfy the needs of any user the plays common. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10.

Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance.

These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. It contains everything you need to play your usual video files. It will satisfy the needs of any user the plays common. Old versions also with xp. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. A free software bundle for high quality audio and video playback. When your browser asks you what to do with the downloaded. No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. For the file that you want to download. Includes the media player classic homecinema multimedia player.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. A free software bundle for high quality audio and video playback. Includes the media player classic homecinema multimedia player. It contains everything you need to play your usual video files. When your browser asks you what to do with the downloaded.

Download K Lite Codec Pack Full V15 7 0 Freeware Afterdawn Software Downloads Download K Lite Codec Pack Full V15 7 0 Freeware Afterdawn Software Downloads from cdn.afterdawn.fi Includes the media player classic homecinema multimedia player. It will satisfy the needs of any user the plays common. Old versions also with xp. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. For the file that you want to download. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. It contains everything you need to play your usual video files.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. A free software bundle for high quality audio and video playback. It will satisfy the needs of any user the plays common. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. When your browser asks you what to do with the downloaded. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. Old versions also with xp. Includes the media player classic homecinema multimedia player. For the file that you want to download. It contains everything you need to play your usual video files.

For the file that you want to download. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. A free software bundle for high quality audio and video playback. It will satisfy the needs of any user the plays common.

K Lite Codec Pack Mega Download K Lite Codec Pack Mega Download from images.sftcdn.net Old versions also with xp. No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. For the file that you want to download. Includes the media player classic homecinema multimedia player. A free software bundle for high quality audio and video playback. When your browser asks you what to do with the downloaded. It contains everything you need to play your usual video files.

When your browser asks you what to do with the downloaded.

It contains everything you need to play your usual video files. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. A free software bundle for high quality audio and video playback. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. For the file that you want to download. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. When your browser asks you what to do with the downloaded. It will satisfy the needs of any user the plays common. Includes the media player classic homecinema multimedia player. Old versions also with xp.

It contains everything you need to play your usual video files. K Lite Codec Tweak Tool Screenshot Windows 8 Downloads Source: www.videohelp.com

These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. When your browser asks you what to do with the downloaded. No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. It contains everything you need to play your usual video files.

Includes the media player classic homecinema multimedia player. K Lite Codec Pack 15 9 0 Mega Crack Full Version Free Download 2021 Source: i1.wp.com

It contains everything you need to play your usual video files. It will satisfy the needs of any user the plays common. Includes the media player classic homecinema multimedia player. For the file that you want to download. No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. K Lite Codec Pack 64 Bit Download For Windows 10 Pc Laptop 2021 Source: filehonor.com

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. Old versions also with xp. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. For the file that you want to download. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance.

Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. K Lite Codec Tweak Tool Screenshot Windows 8 Downloads Source: www.videohelp.com

It contains everything you need to play your usual video files. It will satisfy the needs of any user the plays common. A free software bundle for high quality audio and video playback. When your browser asks you what to do with the downloaded. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer.

It will satisfy the needs of any user the plays common. K Lite Codec 16 2 0 ä¸è½½windows 7 10 8 32 64 Bit Source: softmany.com

Old versions also with xp. When your browser asks you what to do with the downloaded. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. For the file that you want to download. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance.

It will satisfy the needs of any user the plays common. K Lite Codec Pack 16 2 4 Free Download Source: www.free-codecs.com

Old versions also with xp. A free software bundle for high quality audio and video playback. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10.

A free software bundle for high quality audio and video playback. K Lite Codec Pack Update Pack Windows 10 Download Source: www.windows10download.com

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. Includes the media player classic homecinema multimedia player. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. It contains everything you need to play your usual video files.

These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. K Lite Codec Pack 15 5 4 Full 32 64 Bit Windows Free Download Source: cyberraiden.files.wordpress.com

It will satisfy the needs of any user the plays common. For the file that you want to download. A free software bundle for high quality audio and video playback. Includes the media player classic homecinema multimedia player. We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer.

A free software bundle for high quality audio and video playback. K Lite Codec Pack 15 2 Free Download Source: igetintopc.com

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. Includes the media player classic homecinema multimedia player. Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10.

Includes the media player classic homecinema multimedia player. Download K Lite Codec Pack 64 32 Bit For Windows 10 Pc Free Source: fileswin.com

A free software bundle for high quality audio and video playback.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. The K Lite Codec Pack15 3 6 Latest Version For Download Media Player Classic Happy 30th Anniversary Coding Source: i.pinimg.com

Includes the media player classic homecinema multimedia player.

These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. K Lite Codec Pack 15 5 4 Full 32 64 Bit Windows Free Download Source: rahim-soft.com

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer.

When your browser asks you what to do with the downloaded. K Lite Codec Pack 11 Mega Free Download Source: getintopc.com

It contains everything you need to play your usual video files.

Old versions also with xp. Download K Lite Codec Pack Mega 16 1 2 For Windows Filehippo Com Source: sc.filehippo.net

Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance.

When your browser asks you what to do with the downloaded. K Lite Mega Codec Pack 13 6 5 Portable Free Download Source: rahim-soft.com

For the file that you want to download.

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. K Lite Codec Pack Full 16 2 0 Free Download For Windows 10 8 And 7 Filecroco Com Source: www.filecroco.com

For the file that you want to download.

For the file that you want to download. K Lite Codec Pack Full 8 0 Download Autoupdate Exe Source: img.informer.com

For the file that you want to download.

When your browser asks you what to do with the downloaded. K Lite Codec Pack 7 9 0 Mega Standard Full Basic 64 Bit Download Source: shawnplace.com

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer.

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. Download K Lite Codec Pack V15 9 5 2021 Free For Windows 32bit 64bit Offline Indibloghub Source: directory.indibloghub.com

When your browser asks you what to do with the downloaded.

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer. Download K Lite Codec Pack Mega 2016 For Free Source: img.informer.com

A free software bundle for high quality audio and video playback.

For the file that you want to download. K Lite Codec Pack Windows 7 10 64 Bit And Windows 10 Nollytech Com Source: nollytech.com

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer.

Includes the media player classic homecinema multimedia player. The Game Garden K Lite Codec Pack Latest Version For Windows 32 Bit And 64 Bit Source: thegamegarden.com

Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance.

These codec packs are compatible with windows vista/7/8/8.1/10. K Lite Codec Pack Mega 14 6 Free Download Source: igetintopc.com

When your browser asks you what to do with the downloaded.

No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information. K Lite Codec Pack 2015 Mega Full Standard Free Download Dairybullsonline Source: dairybullsonline.com

A free software bundle for high quality audio and video playback.

For the file that you want to download. K Lite Codec 16 2 0 Download For Windows 7 10 8 32 64 Bit Source: softmany.com

It will satisfy the needs of any user the plays common.

Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance. K Lite Codec Pack Full 15 7 1 Crack Full Version Free Download Source: i0.wp.com

No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information.

When your browser asks you what to do with the downloaded. K Lite Codec Pack 64 Bit Windows 8 Downloads Source: www.windows8downloads.com

We have made a page where you download extra media foundation codecs for windows 10 for use with apps like movies&tv player and photo viewer.

Includes the media player classic homecinema multimedia player. Download Latest K Lite Codec Player Window Xp 8 10 Get File Zip Source: getfilezip.com

For the file that you want to download.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. K Lite Codec Tweak Tool Screenshot Windows 8 Downloads Source: www.videohelp.com

It will satisfy the needs of any user the plays common.

Codecs are needed for encoding and decoding (playing) audio and video. K Lite Codec Pack Crack Full 16 0 5 X64 Latest Version Download Source: crackmob.com

When your browser asks you what to do with the downloaded.

Old versions also with xp. K Lite Codec Pack 15 2 Free Download Source: igetintopc.com

No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information.

When your browser asks you what to do with the downloaded. K Lite Codec Pack For Windows Pc Free Download Source: bestwinsoft.com

Open source software is software with source code that anyone can inspect, modify or enhance.

Source: cn.all10soft.com

No doubt, the mega codec is a little bit difficult for novices, especially, in case of not having a help file as well as thorough information.

A free software bundle for high quality audio and video playback. Codecs Com Screenshots For K Lite Codec Pack 64 Bit 9 9 9 Source: www.free-codecs.com

It will satisfy the needs of any user the plays common.

Samsung atsvaidzina viedo mājas lietotni SmartThings

Samsung ir atjauninājis SmartThings (viedo mājas ierīču)  lietotni ar pelēkiem toņiem, jaunu lietotāja interfeisu un vispārēju atsvaidzinātu izskatu. Jaunais interfeiss Android ierīcēm tika izlaists jau vakar, pagaidām vēl nav zināms precīzs datums, kad tas nonāks iOS ierīcēs.

Vecās lietotnes interfeiss bija orientēts uz dažādām telpām, ko lietotāji bija izveidojuši viedajā mājas ierīcē. Jaunais izkārtojums tagad ir vērsts uz piecām kategorijām:

 • Izlase – jauns sākuma ekrāns ar ātru piekļuvi lietotāju visvairāk lietotajām ierīcēm un funkcijām (ieplānotas rutīnas, piemēram, no rīta vai aizejot no mājas).
 • Ierīces — visu pievienoto viedo ierīču pilnas saraksts.
 • Dzīve – piekļuve dažādiem Samsung pakalpojumiem, piemēram, SmartThings Cooking, kas paredzēts iepirkuma saraksta izveidei.
 • Automatizācijas — Samsung automātisko komandu izveide un organizēšana, piemēram, gaismas ieslēgšana, pamatojoties uz kustības sensoriem.
 • Izvēlne – viss cits, ieskaitot paziņojumus, iestatījumus un ierīču vēsturi.

Lietotni SmartThings ir iespējams lejupielādēt Windows datora versijā. Izskatās, ka lietotne saņēmusi visai ievērojamas izmaiņas, kuras lietotāji, kas pieraduši pie ierastā, varētu uztvert dažādi.

Avots: The Verge

The post Samsung atsvaidzina viedo mājas lietotni SmartThings appeared first on notepad.lv.

"Baložu Pilni Pagalmi" piedāvā video dziesmai "Viesulis smējās"

"Baložu Pilni Pagalmi" publicē dziesmas "Viesulis smējās" video ar pasaules literatūras klasikas parafrāzi.

... gribi uz manis spēlēt? .. izliecies, ka pazīsti visus manus taustiņus? .. lai izrautu manam noslēpumam pašu serdi? .. tu gribēt mani noskandināt no viszemākās nots līdz visaugstākajam diapazonam?! Vari uzskatīt mani par kādu instrumentu vien gribi. Sabojāt mani vari. Bet uz manis spēlēt gan ne.
/ V.Š Hamleta fragments kā daļa no visa improvizācijas mēģinājuma ieinterpretēt to kā senā dziesmā jo laikus /
 
Dziesma ierakstīta 2021.gada pavasarī Rīgā.
Mūzika, vārdi: Māris Šverns
Video ideja: Klāvs Lauls
Kamera: Klāvs Lauls, Mārtiņš Krastiņš
Skaņas ieraksts: Mārtiņš Krastiņš, Uldis Gedra


Grupa "Baložu pilni pagalmi" tika dibināta 1994. gadā. Tas ir vairāku cilvēku radošs kolektīvs, kurā mūzikas un lielākās daļas tekstu autors ir Māris Šverns. Līdz šim izdoti 11 albumi. Jaunākais albums "Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm" izdots 2020.gadā.

Raimonds Sīmanis – Pasaule mikrobu acīm

Tā kā grāmatas autoru pazīstu diezgan labi, par tās tapšanas ieceri biju informēts jau pirms krietna laika. Kad uzzināju, ka grāmata jau ieraudzījusi dienas gaismu, iespējami ātri to iegādājos no izdevniecības, lai uzdāvinātu to dzīvesbiedrenei. Lasījām grāmatu paralēli, pabeidzu pirmais. Grāmatas galvenie varoņi ir Arhejs Mikrobs jeb AMi un Baktērija Mikrobs BaMi. Tie mitinās veselīgā,Read More »Raimonds Sīmanis – Pasaule mikrobu acīm

par aktierspēli

Sāku saskatīt filmās aktierspēli. Agrāk aktieriem nepievērsu vērību, tie bija vairāk teksta nesēji.

Agrāk filmas dalījās sižetiskajās un vizuālajās, vienās bija stāsts, otrās tika baudīta bilde. Tagad redzu arī aktierspēli - uztveru aktierus, kā emociju paudējus. Trūkums gan, ka redzu arī daudz sliktas aktierspēles, sāku saprast, ko tas nozīmē. Gan jau redzēšu arī labu. Cerams. :)

Samsung M7 Smart Monitor apskats

Samsung ar M7 Smart Monitor mēģina apvienot neliela televizora un jau pamatīgāka izmēra datora un pat viedtālruņa monitora iespējas vienā ierīcē, turklāt klāt vēl tiek piesviestas vienkāršotas Office 365 funkcijas, tālvadības pults, bet cena diži nemainās. Izklausās labi?

Apskata tapšanas laikā Samsung M7 Smart Monitor cena ir gandrīz tāda pati kā citiem 32 collu sākuma līmeņa monitoriem ar 4K izšķirtspēju, kas man bija visai liels un patīkams pārsteigums. Ierasts, ka šādas nedaudz uzlabotas ierīces saņem arī pamatīgāku cenas birku, bet ne šoreiz.

Vai kaut kas tiek zaudēts? Jā, Samsung M7 Smart Monitor nav pats spicākais monitors, tam ir visai viduvēji skatu leņķi, kā arī 250 cd/m² spilgtums ir minimums, kas vispār tiek piedāvāts tirgū. Te nekādi HDR YouTube video pat sapņos nevar rādīties.

Te varam iepazīties ar nelielu rakstu par Samsung Smart Monitor sērijas izmēriem un pāris citām niansēm.

https://images.samsung.com/is/content/samsung/p6pim/lv/feature/105085763/lv-feature-the-world-s-1st-do-it-all-screen-363890361.mp4

Tehniskā specifikācija

 • Ekrāna diagonāle: 32 collas, plakans
 • Ekrāna izšķirtspēja: 3840 x 2160, 16:9
 • Paneļa tips: VA, pretatspīduma, matējums 25%, 250 cd/m²
 • Atjaunošanās frekvence: 60 Hz
 • Reakcijas laiks: 8 ms pelēka uz pelēku
 • Gaišums: 250 cd/m, flicker-free izgaismojums
 • Kontrasts: tipiskais 3000:1
 • Pieslēgvietas: 2x HDMI 2.0, 1x USB Type-C, 3x USB 2.0
 • Iebūvēti skaļruņi: 5 W x 2
 • Izmēri: 716 x 517 x 194 mm (ar kāju)
 • Svars: 6.5 kg (ar kāju)
 • Grozāms: nav
 • Sasvērums: 24 grādi
 • Augstuma regulēšana: nav
 • VESA: 100 x 100
 • Enerģijas patēriņš: ap 58 kWh gadā, 40 – 150 W
 • Komplektā: monitors + kāja, elektrības vads, 1 x HDMI vads, tālvadības pults
 • Cena: raksta tapšanas laikā ap 400 eiro

Izskats un uzbūve

Samsung M7 Smart Monitor ir visai veiksmīgs mikss starp datora monitoru un televizoru, bet ierīce nav uzkrītoši ne televizors, nedz arī datora monitors. Ar 32 collu diagonāli Samsung M7 nodrošina gan ikdienas datora monitora vajadzības, gan arī to varēsi vakarā izmantot televizora vietā. No parasta televizora Samsung M7 atšķir vien antenas pieslēgvietas neesamība.

Samsung M7 veidots no pieņemamas kvalitātes plastmasas, tam ir visai plānas ekrāna apmales un īsti nekur piesieties nevaru šajā ziņā.

Samsung M7 ar kāju sver 6.5 kilogramus un kāja veidota no metāla. Bet te jāsaka, ka nāksies meklēt rokā skrūvgriezi, jo samontēt Samsung M7 bez tā neizdosies. Ja pareizi saskaitīju, lietotājam nāksies ieskrūvēt 8 skrūves, kas nu nemaz nav moderni. Kāja ļauj regulēt Samsung M7 sagāzumu, bet, ja daudz izmantosi Samsung M7 par datora monitoru, sāks prasīties pēc augstumā regulēšanas. Vismaz man ar aptuveni 190 cm augumu prasījās palikt pāris grāmatas zem Samsung M7 kājas. Samsung M7 ir VESA 100 x 100 stiprinājums, ja vēlies to likt pie sienas vai uz savas monitora kājas.

Līdzi tiek dota ierastas Samsung formas tālvadības pults, uz tās izdalītas arī papildu pogas pāris video straumēšanas servisiem. Te uzreiz jāsaka, ka arī pirmajā acu uzmetienā gandrīz visa Samsung M7 saskarne izskatās pēc Samsung televizoros redzētās.

Samsung M7 ir divi 5W skaļrunīši, tie nu gan varēja būt nedaudz basīgāki, jo ierīcei tomēr ir jātēlo arī televizoru. Šadā cenā pie 400 eiro parastos televizoros iebūvētie skaļruņi ir daudz pārāki.

Pieslēgvietu klāsts nav super plašs, bet tas varētu būt pietiekams. Samsung M7 ir divas HDMI ieejas un USB Type-C ar DisplayPort un 65 W PowerDelivery, lai varētu pieslēgt klēpjdatoru un to vienlaikus arī lādēt. Turpat atradīsi arī trīs USB 2.0 pieslēgvietas. Jāsaka gan, ka pieslēgvietu novietojums nav pateicīgs, lai paslēptu vadus aiz kājas, arī vadu savākšanai domātā gumijas lence nav diez ko stingra un vadus savās vietās notur tikai pēc pamatīgākas paķimerēšanās Samsung M7 aizmugurē. Samsung M7 ir arī Wi-Fi 5 savienojums, bet nav Ethernet. Patīkami, ka barošana iebūvēta pašā monitorā, nevis izvietota uz elektrības vada.

Iespējas un saskarne

Samsung M7 izmanto ne tikai fiziskus savienojumus ar datoru, bet varēsi izmantot arī Samsung DeX un pie Samsung M7 pievienot arī Bluetooth perifērijas ierīces, piemēram, peli un tastatūru. Samsung M7 visai labi sadarbojas ar Windows, iOS un Android ierīcēm, kā arī monitors atbalsta Apple AirPlay 2 ekrāna satura spoguļošanu.

Samsung M7 nodrošina automātisku pārslēgšanos starp savienotajām ierīcēm, kā arī monitorā ir iebūvēts apkārtējās vides izgaismojuma sensors, kas pieregulē ekrāna spilgtumu pēc nepieciešamības.

https://images.samsung.com/is/content/samsung/p6pim/lv/feature/105085765/lv-feature-optimal-brightness-for-any-ambience-363890367.mp4

No Samsung televizoros redzētā lietotņu veikala var ielādēt trūkstošo saturu, kā arī Samsung M7 iebūvēts Amazon Alexa un Google Assistant atbalsts. Samsung M7 ir jau rūpnīcā uzstādīts Netflix un YouTube lietotnes, nu gluži kā parastā Samsung televizorā.

Tiek reklamēts, ka Samsung M7 spēj darbināt Office 365, bet te jābūt uzmanīgam, jo Office, Outlook un OneDrive strādā visai ciešami, bet teksta ievade ir ar dīvainu novēlošanos, kas nenāk par labu izslavētajam Office 365 atbalstam bez papildu ierīču pieslēgšanas.

Attēls

Samsung M7 ir 32 collu VA 8-bitu matrica ar 4K izšķirtspēju, visai piezemētu 250 cd/m² maksimālo spilgtumu un 3000:1 kontrastu, kā jau VA pienākas. Samsung M7 ir 8 ms reakcijas laiks un 60 Hz attēla atsvaidze, tātad šis noteikti nav nekāds geiminga monitors un arī jaunāko Xbox un PS5 konsoļu spēles ar 120 Hz nepaspēlēsi.

Ar savu attēlu Samsung M7 nekādi netur līdzi paša ražotāja QLED televizoriem, var redzēt, ka Samsung M7 skatu leņķi nav dēvējami par ideāliem. Varēja arī vēlēties nedaudz augstāku detalizāciju melnajos attēla laukumos un dažkārt automātiskais spilgtums pieregulē attēlu pārlieku gaišu.

Te gan ir jāpatur prātā, ka vēl arvien runājam par sākuma līmeņa cenu diapazona ierīci, jo datoru monitoru tirgū 4K un 32 collas sākas no aptuveni 350 eiro. Ja skatāmies uz Samsung M7 šādi, tad tas rāda pat tīri labu attēlu.

Nobeigumā

Samsung M7 attēla kvalitāte un 4K izšķirtspēja padara to universāli pielietojamu, turklāt procesā pircējs nepārmaksā. Ja ir vēlme šausmīgi meklēt nepilnības, tad no Samsung M7 varēja gaidīt labākus skatu leņķus, kā arī man būtu gribējies, lai skaļrunīši būtu paņemti no televizoriem paredzētā plaukta, nevis no klēpjdatoriem paredzētā.

Office 365 lietojamība ir uz jautājuma zīmes, jo aiztures teksta ievades laikā ir ļoti dīvainas, nekāds dižais darbs netiek darīts, bet produktivitāte cieš.

Kopumā gan jāsaka, ka Samsung M7 ir lieliska ierīce, kas ļauj neturēt mājās televizoru un datora monitoru, bet to visu apvieno vienā ietaisē. Protams, nedaudz nāksies iepriekš paplānot Samsung M7 un darba vietas novietojumu, lai nenāktos ekrānu no rīta vērst pret mājas ofisa krēslu, bet vakarā to griezt uz dīvāna pusi. Te talkā nāktu kāda nedaudz izsmalcinātāka monitora kāja, bet to lietotājam nāksies pašam piemeklēt.

Patika

 • laba attēla kvalitāte (kā sākuma līmeņa 4K monitoram)
 • plašs pieslēgvietu klāsts
 • neuzkrītošs dizains

Ne tik ļoti gāja pie sirds

 • iebūvētais Office 365 varēja būt labāk nostrādāts
 • vāji skaļruņi

The post Samsung M7 Smart Monitor apskats appeared first on Kursors.lv.

Dronidzes (papildināts)

vara bungas: Kamēr gaidām Pabrika vakardienas mājienu implementāciju, pamācošs stāsts, par to kādēļ GE aplauzās ar ārzemju ražojuma UCAV un grasās būvēt savu trieciendronu T-31 (350 kg kravnesība, 24-72 stundu lidojums). Interesanti fakti par IL iespējamo sadarbību ar RU, kā arī GE sadarbību ar EE un ESP. Dronu būvniecībā izmantotās tehnologijas pārstāj būt know how informācija, tādēļ valstiski domājot iepirktais ārzemēs drons vienmēr būs neizdevīgāks par pašu būvēto ( ja valsts industriālā kapacitāte to ļauj).

[..] Technology has advanced considerably in the last five years, and the availability of commercial components mean that even backyard engineers can construct crude but effective kamikaze drones like the ones used in Syria. A company like Tbilisi Aviation Enterprise, which is building the T-31, should be able to produce something far more sophisticated. [..]

avots

If Georgia can make an attack drone, anyone can

UPD1 Poļu eksperts izprašņā turku, lai skaidrotu PL sabiedrībai 4 TB-2 komplektu iepirkumu (24 gab), kas tur tāds īpašs, ko PL nevarētu atkārtot mājās.

Yokohama naktī

Izbraucu vakara apli ar velo, lai izmēģinātu, kā ar Fujifilm var labāk tikt pie nakts kadriem.

 • Sapratu, ka ar visām modernajām stabilizāciju lietām brīžiem var pat iztikt bez statīviem un fotoaparātu turēt rokās.
 • Raw faili ir milzīgi. Manam vecajam Sony bija ne vairāk kā 17MB, bet šim pat jpeg ir tik pat lieli un Fujifilm raw ir 58MB. Mana metode ar raw only neies cauri. Nemaz nerunājot par raw+jpeg režīmu.
 • Ir sajūta, ka ir viegli zaudēt highlights detaļas un ēnas atgūstot paliek diezgan “dubļainas,” varbūt te var līdzēt pamācības studēšana.

Jāturpina mācīties. Tagad no jauna būs jānoskatās, kāds Fujifilm iesācējiem tēmēts YouTube video, lai varētu ar svaigu aci novērtēt padomus.

Te derētu uzkavēties ilgāk. Un jānāk piektdienas vakarā. Jāgaida, kad nāks garām cilvēki no stacijas puses, tad varētu sanākt mazliet interesantāks kadrs.
Šo vietu biju noskatījis jau sen. Bet ikdienā šis nav pa ceļam + biju bijis tikai dienas laikā, bet kā jau biju ieplānojis naktī te var tikt pie skaistiem kadriem.
Te laikam vislabāk var redzēt detaļu zudumu (lampās). Šī bija vakara vienīgā izgaismotā ķīniešu kvartāla iela. Izbraucu fotografēt pārāk vēlu. Saistībā ar ārkārtas stāvokli restorāni un bāri veras ciet jau 19:00 vai 20:00.
Te labi noderēja Fujifilm X-T4 grozāmais ekrāns.

Pārāk daudz laika nevēlējos tērēt, jo katra vieta, katrs kadrs aizņem krietni daudz laika. Kamēr saskrūvēju statīvu. Izdomāju pozīciju. Sagaidu auto, kas brauks cauri kadram utt. + vēl garajām ekspozīcijām ir jāpierēķina dubults laiks, jo ieslēdzas NR režīms, kas mēģina novākt trokšņus tik pat ilgi, cik gara bija ekspozīcija.

Pa ceļam uz nākamo foto vietu Yamashita parku.
Mans labais ceļojumu statīvs ir Latvijā. Gorillapod arī negribēju ņemt, jo tas ir tieši uz robežas šāda svara fotoaparātam. Tāpēc izmēģināju šo Smallrig arm + clamp. Uz velo gan neiesaku likt, izskatās dikti riskanti.
Te tas pats tikai iPhone 12 mini izpildījumā
Te diemžēl pavisam miglaina bilde sanākusi. Tikai vēlāk pamanīju, ka fokusa punkts bija nobīdījies.

The post Yokohama naktī appeared first on Miks Latvis.

0nkulis?i=_eZcHZ1jRUw:fyP-Ie2TQ6I:D7DqB2

Pašvaldības policija sadarbībā ar aģentūra ‘’ALDA’’ regulāri veic kontroli par makšķerēšanas noteikumu ievērošanu uz Limbažu novada ūdenstilpnēm

WhatsApp Image 2021 05 24 at 13.32.52Lai kontrolētu zivju resursu izmantošanu un aizsardzību, Pašvaldības policijas darbinieki turpina aktīvu pilsētas ūdenstilpju apsekošanu un zvejas noteikumu ievērošanas kontroli. Atgādinām, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas un par zveju aizliegtā vietā vai laikā, kā arī par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 EUR, bet juridiskajai personai līdz 4300 EUR, aizliedzot izmantot zvejas tiesības uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

Lasīt tālāk...