Pēdējā lawfare par Avdiivku

vara bungas: Lai vai kā tas viss beigtos trampisti neatmazgāsies nekad. Un, jā, likumprojekta bloķēšana vienlaicīgi tur US dienvidu robežu “vaļā”. Kā tas saliekās kopā MAGA vēlētāju smadzenēs nesaprotu. Ir te kāds MAGA? Paskaidrojiet. Mans skaidrojums, ka republikāņu kongresmeņu daļas rīcība ir stingri pakļauta tikai vienam virsmērķim – par visām varītēm dabūt Trampu POTUS krēslā… UA, NATO, Teksasas robežas retorika ir tikai līdzekļis šī mērķa sasniegšanai. Acīmredzot US vairs nav citu problēmu, kuras var hiperbolizēt iekšējā politiskajā cīnā. Well done, amerikāņi.

Tesla Cybertruck īpašnieks sūdzas, ka viņa lepnais auto rūsē lietū

Auto rūsēšana ir problēma no pašiem autobūves pirmsākumiem – lai ko tu darītu, fizikālos un ķīmiskos procesus neapmānīt un agri vai vēlu rūsa parādīs savu neglīto seju. Mūsu platuma grādos tā ir īpaši pazīstama problēmu uz ceļiem kaisītā sāls dēļ, bet arī krietni patīkamākos klimatiskajos apstākļos tā var būt problēma – kādam Tesla Cybertruck īpašniekam Losandželosā viņa auto sācis rūsēt lietus laikā.

Šī modeļa īpašnieku forumos jau parādījušās sūdzības, ka uz auto virsbūves lietus laikā redzami rūsas pleķi. Kas interesanti, pat Tesla pārstāvji kādu klientu brīdīnājuši, ka tā var būt. Rūsas punktiņi parādījušies arī pēc auto mazgāšanas.

Sūdzības ir vairākas un no dažādiem lietotājiem, tāpēc viens no viņiem paudis, ka savu auto nogādājis Tesla apkopes centrā, lai problēmu risinātu. Darbinieks piefiksējis koroziju un solījis, ka problēmas tiks novērstas, kad būs pieejami pareizie instrumenti.

Cybertruck virsbūve ir veidota no nerūsējošā tērauda, taču nav noslēpums, ka arī tas tomēr rūsē. Kompānijas vadītājs Īlons Masks lepojās, ka auto vārda vistiešākajā nozīmē ir ložu necaurlaidīgs – tas tiešām spēj apturēt lodes pat no automātiskā šaujamieroča. Amerikāņiem tas ir pietiekami aktuāls temats.

Tesla vēl arvien nav publiskojusi Cybertruck lietošanas pāmācību, bet noplūdusi informācija liecina, ka šo elektroauto jākopj ar lielu uzcītību. Tērauda detaļas neesot klātas ar laku vai kādu citu aizsargkārtu, nemaz nerunājot par krāsu, kas nozīmē tikai to, ka ir bez kavēšanās jānotīra putnu atstātie sveicieni, eļļa, no kokiem notecējusi sula, notriektie kukaiņi un arī uz ceļiem sakaisīto sāli. Vienvārdsakot, ir ļoti daudz lietu, kas var izraisīt koroziju un tas noteikti nav tas, par ko gribi domāt, nopērkot lepnu, n-tos tūkstošus maksājošu auto.

Daļa pircēju sāk nožēlot “Apple Vision Pro” iegādi

“Apple” viedo briļļu “Vision Pro” iznākšana ļoti daudziem faniem bija ilgi gaidīts notikums.  Taču šķiet, ka divas nedēļas pēc ierīces izlaišanas daļa pircēju jūtas gaužām neapmierināti ar “Vision Pro” un jau steiguši tās atgriezt tirgotājam.

Novērots, ka “Vision Pro” īpašnieki pēdējo dienu laikā sociālajos tīklos aktīvi ziņo, ka vēlas atgriezt viedās brilles. Komforta trūkums ir viens no biežākajiem ierīces atgriešanas iemesliem. Lietotāji sūdzas, ka brilles viņiem rada galvassāpes, reiboni, sliktu dūšu, acu sausumu un apsārtumu. Tāpat pircēji izrādījuši neapmierinātību par ierīces lielo svaru, kas apgrūtina to nēsāšanu un traucē satura baudīšanu.

Can’t wait to return the Vision Pro, probably the most mind blowing piece of tech I’ve ever tried.

Can’t deal with these headaches after 10 minutes of use though.

— Rjey (@RjeyTech) February 14, 2024

Viens no “Vision Pro” pircējiem dalījies ar savām sajūtām, sakot, ka brilles bija neērti nēsāt pat īsu laiku gan to svara, gan siksnas dizaina dēļ. Kāds cits lietotājs savā atsauksmē uzsvēris, ka brilles esot pārāk dārgas un neērtas, ka pat neesot vērts pierast pie pastāvīgajām galvassāpēm un acu noguruma, ko tās rada.

Vēl viena problēma, ko saskatījuši daudzi lietotāji, ir tas, ka “Vision Pro” nepiedāvā pietiekami daudz produktivitātes attiecībā pret cenu. Pircēji sūdzējušies gan par to, ka ierīce neesot piemērota darbam, gan grūtībām noturēt fokusu. Šo iemeslu dēļ daudzi paziņojuši, ka gaidīs nākamās paaudzes “Apple Vision Pro” iznākšanu.

Akmens, škēres, papīrs

vara bungas: Tehniskais minimums par gaismas zobeniem, zvaigžņu kariem un mikroviļņiem. Īsumā: Lēti risinājumi kļūs dārgi vai neefektīvi. Dargi risinājumi joprojām nav efektīvi. Jo efektīvāki ir lētie risinājumi, jo aktīvāk tiek finansēti dārgi risinājumi. Efektīvi risinājumi ir dārgi.

Tikai mieru – 201 (papildināts)

vara bungas: ZSU organizēti atkāpās ( zem spiediena) no viena Avdiikas aizsardzības rajona “Zenit”, ap šo pilsētu tādu ir vēl 6. Avdiivka var tikt zaudēta, bet pagadām tas vēl nav noticis. Zaudējums ir un būs sāpīgs, galvenokārt informatīvā kara laukā. Saglabāt kontroli par kādu Avdiivkas daļu UA vajadzētu vismaz līdz RU cara “vēlēšanu” dienai – 17.martam+ 72 stundas, ne ilgāk. Visādi citādi atkāpšanās no Avdiivkas vai tās daļas būtu taktiskā līmeņa zaudējums, lai ko tur daži nerunātu par “stratēģisko nozīmi”. Es jums pateikšu, kad vajadzētu sākt uztraukties pa īstam- tad kad šādi “zenīti” sāks notikt visā frontes garumā, desmitos atsevišķu, it kā nesaistītu gadījumu vai, ja atkal apritē parādīsies jau piemirstais vārds “katls”. Ja kādam tomēr ļoti gribās uztraukties, tad var to darīt vērojot asiņaino cirku ap Ukrainas militārās palīdzības likumprojekta bloķēšanu US Kongresa apakšpalātā, ko apzināti un mērķtiecīgi izpilda pilsonis Tramps ar līdzskrējējiem. Cinisms un apņēmība ar kādu tiek bloķēta likumprojekta virzība liek domāt, ka līdzīga stila un veidā politika turpināsies, ja Tramps tiks ievēlēts US prezidenta amatā. Tad UA labākā gadījumā gaida “Ziemas kara” vai “Korejas kara” vai “Irānas-Irākas kara” iznākums. Par lendlīzu aizmirstiet, piedāvājums nav pagarināts uz 2024.gadu ar klusu Ze komandas, Eiropas, US demokrātu un republikāņu piekrišanu. Baidens ir pieļāvis kļūdu, bet Tramps to pārvērtīs par savas ārpolitikas stūrakmeni. Palīdzība UA visticamāk neizsīks pavisam (ir vēl Eiropa pagaidām), bet attiecīgi samazināsies un proporcionāli cietīs ukraiņu morāle, kas veicinās kārtējos “zenītus”, kas var novēst pie patiesi stratēģiskās nozīmes sekām. Neaizmirsīsim, ka pēc 17.marta ir ļoti iespējama RU kārtējā “daļējā mobilizācija” uz ko UA jāgatavojas atbildēt simetriski veicot vienību reorganizāciju un papildināšanu ar motivētu personālu. Te viņiem nepalīdzēs ne Tramps, ne Baidens, ne Romas pāvests. Atbalsts ceļ karavīru morāli, augsta morāle betonē aizsardzību un ļauj atsperties uzbrukumam. Otrādi tas nenotiek.

UPD1 [..] Raksturojot stāvokli frontē, “Spoks” norādīja, ka, neraugoties uz joprojām esošo cīņas sparu, Ukrainas aizstāvju rindās ir ļoti liels nogurums, nenotiek aktīva virzīšanās teritoriju atgūšanā un karavīri, kuri nav rotēti, vairs nav fiziski spējīgi cīnīties kā agrāk. “Viss trūkst, mežonīgi trūkst – lēnām atgriežamies situācijā kā kara sākumā, taču jau daudz smagāk,” uzsvēra kareivis un piebilda, ka arī krievi ir mācījušies veidot aizsardzības pozīcijas. [..]

avots

UPD2 “Америка с нами!”

2014. gada februāris Belbekas lidlauks Krima

Ferrari 488 GTE

 Pa vienu nedēļu pa vakariem sakrāmēju Lego analogu Ferrari 488 GTE, kurš pirkts caur aliexpress, bet viņu izsūta no kaut kādas Vācijas noliktavas. Modelim ir gandrīz 1700 detaļu.

Prasīsiet, kāpēc analogu? Tādēļ, ka Lego šo vairs neražo un kaut kādos atlikumos internetveikalos to var atrast cenās no kādiem 200 līdz pat 350 EUR (pie tam 350 EUR prasa tie ierastie uzticamie internetveikali). Nu 350, tas ir kosmoss, ņemot vērā, ka analogu var dabūt pa aptuveni 50 EUR. Es nereklamēju alternatīvas, vienkārši dalos savā pieredzē un beigās arī pteikšu, ko vispār par šo komplektu domāju. 

Ar ko lai šajā bardakā sāk? 

20240212_202140.jpg

Šis uzreiz ir pirmais lielākais trūkums, ja salīdzina ar oriģinālu. Viss ir samētāts pa kaut kādām pakām, nav tā kā oriģinālam, kuram katrā solī ir jāpaņem konkrētās paciņas un ir vieglāk detaļās orientēties. Tālāk bildes no būvniecības procesa:

20240212_202329.jpg

20240212_204540.jpg

20240212_210923.jpg

20240212_211955.jpg

20240212_212727.jpg

20240212_223913.jpg

20240214_203905.jpg

20240214_211300.jpg

20240214_214704.jpg

20240214_222311.jpg

Kā redzat uzlīmes ir daudz. Un diemžēl šim komplektam atkal tas ir mīnuss, jo tās ir nekvalitatīvas. Lielai daļai uzlīmju malas ir tādas kā uzrautas augšā. Rezultāts jau ir 2:1 par labu oriģinālam Lego.

20240215_210816.jpg

20240215_210820.jpg

20240215_210828.jpg

20240216_062944.jpg

Un pie 569 soļa šī komplekta montāža man beigtos, jo vienkārši izbeidzās pašas vienkāršākās detaļas - melnie pini. Labi, ka man ir rezerves no citiem komplektiem. Bet rezultāts jau kļūst 3:1.

Tālāk redzams, ka šādas detaļas palika pāri, kā rezerve:

20240216_065245.jpg

Nu un tāds ir gatavs modelis:

20240216_065400.jpg

20240216_065453.jpg

20240216_065502.jpg

20240216_065513.jpg

Ko vēl varu piebilst. Tad montāžas procesā bija problēmas ar detaļu saderību. Daži sarkanie, zilie un melnie krustveida savienojumi kustas brīvi, bet citi ir tādi, ka nekādi nevar iemaukt - dažus tikai ar tā teikt āmura palīdzību iedzinu iekšā. Tas liecina, ka komplekts ir diezgan nekvalitatīvs - iepriekšējie analogi bija labākas kvalitātes. Vēl man aizmugurējās arkas kaut kā likās, ka par aptuveni vienu pinu nobīdās un bija baigi iespriegotas. Pētīju instrukciju, salīdzināju ar modeli, it kā nekādu kļūdu montāžas procesā neatradu. Tad būtu kļūda detaļu izmēros? Nevaru neko apgalvot. 

Tātad kopumā, ja šim komplektam pret Lego ir viens liels pluss kā cena, tad Lego atkal ir daudz citu plusu: 1) iepakojums un vieglāk orientēties detaļās, 2) kvalitatīvas uzlīmes, 3) parasti detaļas netrūkst 4) detaļu kvaitāte 5) Es vēl pieliktu klāt, ka instrukcija ir labāka, jo nav tāda saspiesta kā šim no vairākām lapām vienā. 

Tādēļ, ja Jūs gribat foršu modeli un īpaši tiem, kam patīk salikt un pēc tam modeļi stāv smuki plauktā, tad Jums jāņem oriģināls. Savukārt man viņš plauktā nestāvēs - man patīk salikt un pēc tam atdodu dēlam detaļās, lai pats atkal taisa šo mašīnu vai kopā ar citu modeļu detaļām veido visādus brīnumus :) Tāpēc nedaudz ir žēl par šī modeļa kvalitāti, bet baigi nepārdzīvoju.
Režīma žagata

 Kā varētu apklusināt režīma propagandas žagatu Sandru Veinbergu, KGB stukača sievu.

Kremļa „poza“ turpināsies 30 dienas

Vakar no rīta krievu karavīri bija sapulcējušies uz rīta līniju, bet viņus „apsveica“ ukraiņu raķetes. Saskaņā ar neapstiprinātiem ziņojumiem, incidentā Doņeckas apgabalā gājuši bojā vismaz 60 cilvēki. Tas notika Krievijas okupētajā Ukrainas teritorijā. No ukraiņu puses ieradās divas Himars raķetes jeb modernākie šāviņi, kurus Ukrainai piegādā amerikāņi. Tika trāpīts krievu karavīriem. Notikuma vieta atrodas ļoti […]

What is an Uncensored Browser?

TLDR: You can instantly access an uncensored browser via browserling.com/browse. I and my team created a service that delivers remote browser sessions as video streams, rendering these sessions invisible to Internet filters and resembling ordinary video content. This approach enables you to effortlessly bypass censorship and Internet filters, ensuring unrestricted web access.

Uncensored Browser – What Is It?

An uncensored browser is a browsing solution that provides unrestricted access to the Internet, bypassing government or ISP censorship and ensuring user anonymity and privacy. Each browser session gets a fresh browsing environment, preventing user tracking and enabling free expression. This type of browser is also utilized for IT security purposes, such as safely investigating suspicious links, analyzing malware, and checking downloads, isolating potential threats from the user's primary system.

Uncensored Browser – How Does It Work?

An uncensored browser operates by starting a new, isolated virtual machine for each browsing session, ensuring a clean browser state with no user history. The browser interface is streamed to the user as a video stream, making the Internet traffic appear as if the user is merely watching a regular video, thereby circumventing censorship and surveillance mechanisms. Upon session completion, the virtual machine and all associated browsing data are destroyed, leaving no trace of browsing, which is ideal for maintaining privacy.

What's the Difference Between a Regular Browser and an Uncensored Browser?

A regular browser operates on the user's local device and uses local Internet connection, which may be subject to restrictions, censorship, and potential surveillance, leaving traces of user's activity. In contrast, an uncensored browser is hosted remotely, streaming its interface as video to the user, effectively bypassing Internet filters and blocks, which is particularly beneficial to users living in countries with stringent government controls. This approach ensures user's anonymity as it leaves no local trace of Internet activity.

What Are Uncensored Browser Use Cases?

Bypassing Censorship

An uncensored browser enables users to access information and websites blocked by government censorship, ensuring freedom of information.

Overcoming School Restrictions

An uncensored browser enables students to circumvent school-imposed Internet restrictions, granting access to a broader range of educational materials and online resources that are essential for learning.

Overcoming Work Restrictions

Employees can use an uncensored browser to bypass workplace Internet firewalls, allowing for unrestricted access to information and tools necessary for productivity.

Bypassing Parental Controls

For accessing information restricted by parental controls, an uncensored browser provides a discreet way for users to explore the Internet freely.

Privacy Protection

With each session starting fresh and no data retention, an uncensored browser guarantees that user's browsing habits remain private and untracked by ISPs or other surveillance mechanisms.

Accessing Restricted Content

An uncensored browser removes geographical barriers, allowing users to stream international videos or access news and websites otherwise restricted in their region.

Testing Websites Globally

Web developers can use an uncensored browser to test how their websites appear and perform in different regions, ensuring a uniform user experience across the globe.

Bypassing Retaliatory Measures

Cybersecurity researchers investigating aggressive cyber threats can use an uncensored browser to avoid retaliatory attacks such as DDoS attacks, ensuring ongoing access to critical information while remaining undetected.

Secure Journalism

Journalists working in restrictive environments can use an uncensored browser to research information without fear of reprisal or tracking, protecting sources and sensitive information.

Secure Online Shopping

When purchasing sensitive items or conducting transactions that you prefer to keep private, an uncensored browser ensures that your shopping habits are not tracked or recorded, providing an additional layer of privacy.

What Is Browserling?

Browserling is a virtual browser platform that provides uncensored browsers, enabling users to access the web anonymously and bypass Internet restrictions, censorship, and surveillance. It supports a range of use cases, from cybersecurity research, such as safe malware analysis and phishing site investigation, to ensuring privacy for activities like anonymous browsing and accessing geo-restricted content. This platform offers a secure, isolated environment for each session, ensuring user privacy and data protection.

Who Uses Browserling?

Browserling has now become the uncensored browser platform of choice for IT professionals, and it's used by hundreds of thousands of users around the world every month. Browserling's customers include governments, states, cities, banks, stock exchanges, universities, newspapers, Fortune 100, Fortune 500 companies, and private multi-billion dollar companies.

customer-wall.jpg

Happy browsing!

Demotivatori. Kā vienmēr.

Navaļnija nāve un Avdijivkas krišana

Krievijas cilvēktiesību grupa Gulagu.net. uzskata, ka notikumu secība pēc Alekseja Navaļnija nāves ir savāda un rada iespaidu, ka kaut kas tiek slēpts no sabiedrības. Proti, ziņa par Navaļnija nāvi tika izplatīta neparasti zibenīgi – divas minūtes pēc ieslodzītā aiziešanas mūžībā. (The Times) Četras minūtes vēlāk Krievijas valsts kontrolētais kanāls Telegram publicēja informāciju, kurā tika apgalvots, […]

Saišveidīgais dižieraksts #33

Jā, pēdējā laikā tāds vairāk tehnisks man tas dzīves ritums, kā jau zemāk uzskaitīts:

Esmu būtiski iekavējis savu ikdienā lasāmo materiālu, tāpēc šis ir no krājumiem, kuri arī iet uz galu. Šis melnraksts sākotnēji saucās "2023-12 dižieraksts 33". Tagad tas sākas ar "2024-02". Fui, Kaspar.

Gribās paķīķerēt mazliet tālāk par savu logu? Šī lapa satur pilnus desmit tūkstošus ar astīti webkameru linkus. Gan bildītes, gan video.

Sen senos laikos, kad internets pa gaisu eksistēja tikai nākotnē, bet populārākais vada gals mājās bija telefons, lielākā daļa no mums nonāca internetā, liekot savam modemam piezvanīt interneta pakalpojumu sniedzēja modemam pa telefonu.

Lai abas ierīces savā starpā vienotos pa datu pārraides niansēm un citiem niekiem, tās pīkstēja un burkšķēja viena uz otru. Te nu ir V.90 56k tipa modema handshake, aranžēts orķestrim. Klausīties paātrinājumā.

Spēlīšu sadaļā es rekomendēju neiespringt un uzkapāt 1D PacMan. Nebūs uz ilgu laiku, bet mans mērķis nav pazaudēt tevi, dārgais lasītāj.

Vai Ziemassvētku vecītis GDPR kontekstā ir tiesīgs uzturēt sarakstus ar labajiem un sliktajiem bērniem?

Zini, kāpēc cilvēku izkāpšana uz Mēness nebija viltojums? Tolaik vieglāk bija aizlidot uz Mēnesi, nevis to noviltot ;)

Visbeidzot, ir pienācis laiks apskatīt - kurā minūtē Jason Statham pirmo reizi iekrāva kādam pa seju katrā no savām filmām.

Mans lieliskais atradums: mājās pagatavojams līdzeklis taukainu virsmu tīrīšanai

Pirms kāda laika interneta dzīlēs ieraudzītā un vairākkārt izmēģinātā recepte par labu esam atzīta nu jau ne tikai mūsmājās, bet tīrīšanas līdzekļu plauktā atrodama gan pie mūsu kaimiņiem, gan vairākiem draugiem. Kā reklāmās mēdz teikt – ātri, lēti, efektīvi!

Pasaka par krievu dvēseli jeb Putins aiznaglo Pētera I izcirsto logu uz Eiropu

Kopš 19.gadsimta pa pasauli ceļo teiksma par krievu cilvēka „īpašo dvēseli“. Maģisks patētisms, burvestības, romantiskas ciešanas, dāsnums un cēlums parasti tiek atzīmētas, kā šīs dvēseles raksturīgākās īpašības. No kurienes šis raksturojums? No krievu klasiskās literatūras pirms 150 gadiem. To pašu pašlaik sludina arī vara Kremlī un intervijā ar Takeru Karlsonu mēģināja paust Vladimirs Putins. Kremļa […]

Joprojām linkus krāju....

 1.  Pētījums par bērnudārziem pagājušā gadsimta sākumā starp abiem pasaules kariem, t.i. Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā.
 2. Lauku vidusskolas absolventa pārdomas par lauku skolām, tagadējo jampadraci ap visādām reorganizācijām.
 3. Tie, kam ir Santa abonements, gan jau ka izlasīs tajā vietnē interviju ar Juri Kulakovu...
 4. Latvijā radīta viena no pirmajām iekārtām lāzerravēšanai.
 5. Ne pārāk garš videoklips krievu valodā par to, ko ēda Viduslaikos.
 6. Pētījums par Latvijas brunču vēsturi.
 7. Tiks pilnībā mainīta satiksme Rīgas centrā. Jau līdz 2025.gadam.
 8. Kas bija Poruka stāsta varone? Pie viena par dziedniecību Latvijā.
 9. Klips krievu valodā. Vismaz man bija interesanti par tiem faktiem, par kuriem skolā netapa mācīts.
 10. Baltijas jūrā atklāts nu ļoti sens veidojums.
 11. Par divu mazu Salaspils koncentrācijas nometnes ieslodzīto likteni. Teksts krievu valodā - un vispār, koncentrācijas nometnē ieslodzītajiem bija raibs etniskais "sastāvs", bet nelaime visiem viena.
 12. Interesanti - par vienu kukainīti, kas mājās mīt.
 13. Par to, kas var dot enerģiju tāliem kosmosa ceļojumiem.
 14. Interesanti. Par to, kas ir klimatiskā norma.
 15. Arāla jūras liktenis.
 16. Linezers - ezers Biķernieku mežā.
 17. Pastaigu taka, bloga autora pastāsts, man likās interesanti...
 18. Šo es arī ierakstīju lasāmsaraksta rindiņā. Dokumentāla grāmata par izdzīvošanu Sibīrijas nometnēs.

Konrāds Lorencs – Cilvēks atklāj suni

Nesen iedomājos, ka man plauktos pārsvarā ir vai nu paveca latviešu, vai paveca ārzemju daiļliteratūra. Gan viens, gan otrs virziens man ar laiku apnīk. Un tad ir labi, ka aiztaupījusies arī kāda populārzinātniska vai lietišķa grāmata. Pats brīnos, bet vecās Apvāršņa sērijas grāmatas man reti kad likušas vilties. Spriežot pēc virsraksta, grāmatā jābūt par suņaRead More »Konrāds Lorencs – Cilvēks atklāj suni

Kukainis, kas mitinās teju katrās mājās. Kas par to jāzina?

Izdzirdot vārdu salikumu sudrabainā zvīņene, prātā nāk krāsainas, mirdzošas zivtiņas akvārijā vai kaut kas tikpat skaists, taču tā sauc mājās dzīvojošu mazu un ļoti ātru kukaini, kuru daudzi uzskata par kaitēkli.

Mājās turi to, ko patiešām ēdīsi jeb Kurus produktus ir vērts pirkt uz priekšdienām. Iesaka šefpavārs un divu meitu tētis

Kad runa ir par pārtikas produktu krājumiem, nav tādu noteikumu, kam vienmēr obligāti jābūt virtuvē, saka Rimi Gardēdis Normunds Baranovskis. Tas, kādus produktus glabāt pieliekamajā vai ledusskapī, ir ļoti atkarīgs no katra cilvēka dzīvesveida, ēšanas paradumiem un mājsaimniecības izmēra. Tomēr ir produkti, kurus būtu ieteicams turēt pa rokai, sevišķi tad, ja kaut ko vajag pagatavot ātri.

Eduards SmiļģisUlmaņa autoritārismā, nacistu okupācijas un padomju okupācijas periodā

Jau kādu laiku sabiedrībā tiek locīts Dailes teātra dibinātāja režisora Eduarda Smiļģa vārds. Starta signālu tam deva Jaunā Rīgas teātra vadītājs Alvis Hermanis, komentējot savu lēmumu uz restaurētās teātra ēkas - vēsturiskās Dailes teātra mājvietas - sienas neatjaunot tur savulaik pēc paša Hermaņa iniciatīvas izvietoto Eduarda Smiļģa fotoportretu - fotogrāfa Gunāra Bindes hrestomātisko darbu. Kā motīvu Hermanis piesauca Smiļģa sadarbību ar padomju okupācijas režīmu, raksturojot viņu kā centīgu kolaborantu. Visai paredzami ap šo izteikumu sāka spietot sociālo tīklu viedokļu paudēju pūlis, reproducējot un apzelējot Hermaņa teikto. Lielum lielajā vairumā šie komentāri neizceļas ar izpratni par tām sarežģītajām attiecībām, kādās ikviens, bet jo sevišķi ievērojams mākslinieks nonāca ar pagājušā gadsimta totalitārajiem režīmiem. Tā kā raidījumos Šīs dienas acīm esmu vairākkārt pievērsies Eduarda Smiļģa personībai, tai skaitā viņa dzīvei un darbībai Ulmaņa autoritārisma, nacistu okupācijas un ilgstošajā padomju okupācijas periodā, piedāvāju vairāku manu sarunu biedru redzējumu.

Pārplūdis Linezers pavasarī

Biju pie Linezera. Bet vispirms, kā bija iepriekš, ziemā. Ledus un sniegs pāri, tomēr redzams, ka augsts ūdenslīmenis:

Tagad tai pašā dienvidkrasta vietā šādi:

Līmenis vēl augstāks, neatceros jelkad tik augstu. Toties atceros, kā 80. gados tur, kur ūdens, bija smilšaina pludmale. Un toreizējā ūdenī betona plāksnes. Tagad, lai tiktu tālāk, pirmoreiz bija jākāpj augšā un jāiet gar trases žogu.

Citā vietā ezera austrumos kādreizējo krastu iezīmē krūmu josla ūdenī:

Un es domāju, kāpēc. Linezeram nav noteces, un beznoteces ezeriem līmenis mainīgāks, kas sadzīviski un fizikāli viegli izprotami. Linezera bilancē pieplūdumu veido sniega kušanas ūdeņi, lietusūdeņi, viens grāvis no purveļa otrpus trasei (bet tas vasarā izsīkst) un gruntsūdeņi. Otrā bilances pusē iztvaikošana, kas kāpj līdz ar ūdens spoguļa platību un temperātūru, kā arī iesūkšanās. Kāpēc tāda ilglaicīga virzība, ka ezers nevis raucas un aizaug, bet līmenis augstāks nekā 80. gados?

Rīdīšana, kūdīšana un karš

Pirms gada Krievija izstrādāja plānu kā sarīdīt un panākt šķelšanos starp Ukrainas vadošajām amatpersonām. Tā kā sarīdīt cilvēkus savā starpā kūdītājiem parast izdodas, tad arī šajā gadījumā tika mēģināts panākt šķelšanos starp Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un armijas virspavēlnieku Valēriju Zaļužniju. Pat. to liecina „nopludinātie dokumenti“, kas saņemti no Kremļa troļļu fabrikas. Par šo faktu […]

V.Suvorovs-Specnazs

 Viktora Suvorova grāmata "Specnazs":

20240215_062945(1).jpg

Bijušais PSRS izlūkošanas virsnieks šajā grāmatā stāsta par PSRS armiju un visvairāk laika velta tieši specnazam. Viņš jau no PSRS pirmsākumiem parāda kāda ir krievijas būtība, kā jau tajos laikos nekādus līgumus neievēroja un gribēja uzbrukt Vācijai. Pēc tam aukstā kara gados gatavojās karam ar visu pasauli (visiem kapitālistiem). Ka viņiem līgums ir tikai iemesls kaut ko uz laiku atlikt, lai pēc tam to pārkāptu, kad tas ir izdevīgi. Līdz ar to ir skaidrs, kādēļ arī mūsdienās krievija turpina šīs tradīcijas un pārkāpjot visas normas un vienošanās mierīgi uzbrūk Ukrainai :(

Tāpat parādīts, kā trenēja specnazu. Kā viņus pataisa par aukstasinīgiem slepkavām, apmācībās visu laiku novedot līdz galējais robežai. Un po..., ka apmācību laikā kāds mirst. Cilvēkam nav vērtības un tas turpinās joprojām...

Smagi to lasīt, bet interesanti.


Mūsdienu tehnoloģiju ietekme uz cilvēku dzīvi – kā tas atvieglo mūsu ceļošanu?

Google Travel veiktā aptauja atklāja, ka 74% ceļotāju tagad sava ceļojuma plānošanu veic tiešsaistē, salīdzinot ar 13% ceļotāju, kuri joprojām uzticas tradicionālajām ceļojumu aģentūrām. Savukārt Pasaules Tūrisma Organizācija prognozē globālā tūrisma sektora stabilu gada izaugsmes tempu 3,3% apmērā līdz 2030. gadam, lielā mērā pateicoties tehnoloģiju sasniegumiem. Tāpēc varam teikt, ka tehnoloģiju izmantošana tūrismā ir padarījusi ceļojumu plānošanu un rezervēšanu, kā arī jaunu vietu apmeklējumu vienkāršāku.

Ceļojumu rezervēšana un plānošana

Interneta un mobilās tehnoloģijas radikāli pārveidojušas ceļošanas plānošanas un rezervēšanas paradumus. Tagad, pateicoties ceļojumu portāliem, ceļotāji var ērti salīdzināt cenas, iepazīties ar atsauksmēm un viegli rezervēt lētas aviobiļetes tikai ar dažiem peles klikšķiem. Lietotnes, piemēram, TripAdvisor un Kayak, ir padarījušas šo procesu vēl labāku, piedāvājot labākos piedāvājumus un sniedzot detalizētus padomus. Tas palīdz cilvēkiem pieņemt gudrus lēmumus. Šī ātrā un vienkāršā piekļuve ir padarījusi ceļojumu organizēšanu daudz vienkāršāku. Turklāt šīs platformas izmanto mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos, lai sniegtu lietotājiem personalizētus ieteikumus, kas atbilst viņu vēlmēm un iepriekšējām darbībām.

Ceļojuma pieredze

Tehnoloģiju ieguvumi sniedzas tālāk par plānošanas un rezervēšanas posmiem; tie būtiski uzlabo arī pašu ceļojumu. Mūsdienu ceļotājiem ir pieejama plaša informācija un viedokļi par to, kur doties, kur palikt, kur ēst un ko redzēt, tieši viņu telefonos. Šī informācijas apjoma dēļ ir vieglāk pieņemt ātrus lēmumus, padarot ceļošanu patīkamāku. Ar GPS un kartēšanas lietotnēm ir vieglāk atrast ceļu. Valodu barjeras var viegli pārvarēt ar tulkošanas lietotnēm, padarot ceļošanu vēl baudāmāku. Turklāt mobilo maksājumu platformu un elektronisko makāju parādīšanās ir revolucionējusi to, kā cilvēki ārzemēs pārvalda savas finanses, nodrošinot drošus un ērtus darījumus bez fiziskas naudas pārskaitīšanas nepieciešamības.

Virtuālās tūres un mākslīgā intelekta čatboti

Ceļojumu industrija ir guvusi ievērojamu progresu, izmantojot jaunas tehnoloģijas, piemēram, Virtuālo Realitāti (VR) un 360 grādu video. Tā arī izmanto MI, lai uzlabotu lietas pirms ceļošanas. Ceļotāji tagad var veikt virtuālus ceļojumus, lai pārbaudītu viesnīcas, apskates objektus un ainaviskas vietas no savu māju ērtībām. Šī pieredze atvieglo ceļojuma plānošanu un padara cilvēkus aizrautīgākus par gaidāmo ceļojumu. Apple Vision Pro ienākšana šajā jomā pacēlusi tās līmeni. Tas ir jauns virtuālās realitātes austiņu komplekts, kas izskatās lieliski un piedāvā izcilu pieredzi. Tas padara virtuālās tūres un interaktīvas pieredzes labākas. Turklāt mākslīgā intelekta integrācija, izmantojot čatbotus un digitālos asistentus, ir revolucionējusi ceļojumu plānošanu un personalizāciju. Šie MI vadītie rīki sniedz personalizētus ieteikumus un palīdzību dažādos ceļojumu saistītos uzdevumos, sākot no naktsmītņu rezervēšanas līdz atlaižu nodrošināšanai.

Bloķķēde ceļošanai

Bloķķēdes tehnoloģija maina to, kā tiek veikts tūrisms visā pasaulē. Tā var padarīt lietas caurspīdīgākas, ātrākas un uzticamākas. Uzņēmumi, piemēram, TUI Group un Webjet, izmanto bloķķēdi, lai uzlabotu savu darbību un padarītu klientus laimīgākus. Tas nav tikai lēciens uz priekšu šiem uzņēmumiem, bet arī solis uz priekšu uz vairāk savstarpēji saistītu un caurspīdīgu globālo tūrisma ekosistēmu. Bloķķēde var palīdzēt lieliem uzņēmumiem un maziem uzņēmējiem, izslēdzot starpniekus un padarot lietas lētākas. Turklāt tā varētu padarīt atsauksmes un vērtējumus reālistiskākus un palīdzēt ceļotājiem pieņemt labākus lēmumus, atvieglojot tiem uzticēšanos.

Tiek gaidīts, ka tehnoloģiju sasniegumi padarīs ceļošanu vēl personalizētāku, iespaidīgāku un ilgtspējīgāku līdz 2034. gadam. Tomēr nozarei jārisina privātuma problēmas, jāsasaista cilvēki, kuriem nav piekļuves internetam, un jāizstrādā noteikumi, lai nodrošinātu šo tehnoloģiju ētisku un atbildīgu izmantošanu. Tūrisma nākotne ir atkarīga no jaunu tehnoloģiju izmantošanas, lai padarītu ceļošanu labāku, vienlaikus rūpējoties par vidi un cilvēku labklājību.

Neprātīgās planētas izredzes februārī

1939. gada 1. septembrī Astrīda Lindgrēna rakstīja savā dienasgrāmatā: „ Vāsas parkā šodien parasta diena, bet tad pēkšņi pienāca negaidīta ziņa, ka Vācija jau iebrukusi Polijā. Šī dienasgrāmata man kļūs par kara dienasgrāmatu. Pieaugušie, kas tikko bija vienojušies, ka no Hitlera nav jēgas baidīties jo nekāda kara nebūs, tagad saprot, ka karš tomēr ir iestājies […]

Marinēts Āzijas steiks

Pareizi pagatavots liellopa steiks ir īsta delikatese. Vislabāk tas garšos cepts uz grila, bet arī “nesezonā” kā tagad iespējams baudīt lieliski ceptu un aromātisku gaļu uz pannas.  Lai steika gaļai dotu vēl papildus garšu, šoreiz to viegli iemarinēju terijaki marinādē – tas dod papildus garšas dimensiju un “umami” notis. Cepu uz čuguna pannas vidēji gatavu...

lasīt talāk »

The post Marinēts Āzijas steiks appeared first on Lindas Virtuve.

Vai zini, ka Taškentā Emilis Melngailis patiesībā bija trimdā?

Emilis Melngailis 1901. gadā beidza Pēterburgas konservatoriju un pēc tam tur piecus gadus strādāja par mūzikas kritiķi lielākās vācu avīzes "St. Petersburger Zeitung" redakcijā, pasniedza privātstundas, spēlēja ērģeles un vadīja kori latviešu baznīcā, bet tad pēkšņi devās uz Vidusāziju, Taškentu, kur aizvadīja gandrīz 15 sava mūža gadus un strādāja par vācu valodas skolotāju kadetu skolā.

Kad varam sagaidīt pavasarīgāku laiku?

Jaunās nedēļas otrajā pusē Latvijā atnāks pavasarīgs laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jaunas idejas un koncepcijas telpas iekārtojumam

Rīgā, Dārzciema ielā 60F AM Furnitūra ekspozīciju zālē ir iespēja iepazīt plašu furnitūras pielietojuma klāstu. Dzīves telpa mums apkārt vienmēr ir bijusi nozīmīga. Tā ir būtiska mūsu ikdienā- kā mēs tajā jūtamies, cik mums ir ērti un komfortabli. Šajā gadījumā dzīves telpa ir domāta jebkura vieta, kurā mēs uzturamies. Tās var būt mūsu mājas- dzīvoklis […]

The post Jaunas idejas un koncepcijas telpas iekārtojumam  appeared first on blogs.amf.lv.

Navaļnijs un 5000 vācu ķiveres

Šodien no mums visiem aizgājis „Putina ienaidnieks nr. 1“ Navaļnijs. 47 gadu vecumā. Cietums paziņoja, ka esot miris „pēc pastaigas“ pa ieslodzījuma vietas pagalmu. Sibīrijā.  Nāves iemesls vēl nav zināms, taču sabiedrības noskaņojums ir nepārprotams – nogalināts. Reiz jau viņu mēģināja noindēt un iecere Kremļa slepkavām gandrīz izdevās. Vēlāk viņu atdzīvināja un ar savu augšāmcelšanos […]

Google aptur attēlu ģenerēšanu Gemini AI vēsturisko attēlu neprecizitātes dēļ

Google jaunākais mākslīgā intelekta pasākums ar Gemini AI rīku ir ieguvis virsrakstus. Tomēr tikai dažas dienas pēc tik ļoti gaidītās

L’article Google aptur attēlu ģenerēšanu Gemini AI vēsturisko attēlu neprecizitātes dēļ est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Netflix izlaiž, iespējams, sava dīvainākā seriāla treileri

Netflix nāk klajā ar jaunumiem. A Round of Applause ir jauns drāmas seriāls un, iespējams, dīvainākais līdz šim.  Platforma izlaidusi treileri jaunam turku seriālam, kas izskatās pēc īpatnējas, taču oriģināla drāma. Daudz detaļu nav, bet Netflix publicējis šo interesanto un neatvairāmo apkopojumu: “Cīnoties ar eksistenciālām bažām un ilgām pēc savas iepriekšējās dzīves, dzīvojot apelsīnā. Vīrietis […]

Izglītības ministre Anda Čakša nosauc un apgāž mītus, kas sabiedrībā radušies par skolu reformu

“Latvijā ir slikta demogrāfija un tiem pašiem bērniem, kas mums ir, ļauj grimt. Tas ir nepiedodami. Mums ir jārūpējas, lai visiem nodrošinātu labu skolas vidi un mūsdienām atbilstošu izglītību,” sarunā par to, cik tālu šobrīd ir skolu reforma, vecāku organizācijai “Mammamuntetiem.lv” stāsta izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

10 salāti ar olām un sieru

10 salāti ar olām un sieru

Gardi un uzturvielām bagāti salāti ir lielisks veids, kā piepildīt ikdienu ar ko svaigu un interesantu. Šoreiz piedāvājam iepazīties ar...

The post 10 salāti ar olām un sieru appeared first on Hitnet.lv.

Viens karš, divi gadi.

Rīt, 24.februārī, apritēs divi gadi kopš pilna mēroga Krievijas uzbrukuma Ukrainai. Divi gadi…. Kad pirms gada rakstīju par vilšanos Krievijas iedzīvotājos, tad likās, ka gads, tas ir ļoti ilgs posms. Pārāk ilgs karam. Bet nu jau otrs pagājis un neizskatās, ka tas būs pēdējais.

Skolas laikā, kad mācījos par Pirmo pasaules karu, Otro pasaules karu un Lielo Tēvijas karu, tad tas likās ārprātīgi- karot četrus, piecus vai sešus gadus. Protams, vēsturē mācīja arī par viduslaikiem un desmitiem gadu ilgiem kariem. Bija pat Simtgadu karš, kas ilga 116 gadus. Bet tie bija viduslaiki- mans skolnieka prāts to norakstīja uz tā laika gara tumsību, politiskās dzīves haosu un cilvēka vēl nenoslāpētiem asinskāriem ieradumiem. Likās, ka 20.gadsimtā cilvēki jau kļuvuši gudrāki un mamutu gaļu jau sen kā sagremojuši. Bet izrādās, ka nē- ļaudis vēl joprojām ir naida un asinskāres pilni. Un tā četrus, piecus vai sešus garus gadus viņi ņēma un šāva, spridzināja un indēja viens otru nost.

Man tad likās, ka pāris mēnešus karot jau būtu traki un baisi. Pie tam es tad vēl biju puišelis, kuram patika spēlēt kariņus, lasīt grāmatas par visādiem kara varoņiem un skatīties filmas par nenotveramiem atriebējiem. Bet tieši tas kara ilgums, kas rakstāms ne mēnešos, bet gados, man likās visšausminošākais. Likās tik ļoti nesaprotami, kā cilvēki varēja būt tik nežēlīgi, kā viņiem tik ilgam laikam pietika spēka karot. Ka viņiem gribējās tik ilgi karot, ka viņi tik ilgi klausīja pavēlēm. Ka parastie ļaudis bija gatavi klausīt Hitleram un viņa dēļ iet nāvē paši vai sūtīt turp citus. Tūkstošiem, miljoniem mirt un galēt citus.

Tagad, tepat, pāri robežai ir vērojams baiss realitātes šovs, kas skaidri parāda, ka īsā laikā no daudzskaitlīgas cilvēku kopas var izveidot viegli manipulējamu masu. Un nav svarīga ne izglītība, ne dzīves pieredze vai ienākumu līmenis. Te tu redzi, kā bija iespējams Staļina kults, ticība Hitleram un koncentrācijas nometnes. Te redzi, kā bija iespējams, ka vieni toreiz tikai noskatījās, kad uzbruka citiem. Te redzi, kāpēc karš varēja ilgt gadus. Garus, asiņainus gadus.

Un te nu es esmu. Sēžu ne gluži pirmajā rindā, bet netālu no orķestra bedres gan. Un redzu, ka nu jau 21.gadsimts, bet cilvēks nemaz nemainās. Viņš pat nekad nav mainījies. Mainās tikai viņa ieroči un smadzeņu skalojamie līdzekļi. Viss pārējais ir tās pašas zvērādas un tie paši tikumi, kas bija mamutu medību laikos.

Mēs uzveicam slimības, veicam zinātniskus atklājumus, būvējam mazus robotus un lielas ēkas, lidojam uz Mēnesi un lūkojamies dziļāk un tālāk Visumā. Bet, joprojām gribam savu ļaunumu un stulbumu attaisnot ar to, ka velns piedalījās cilvēka radīšanā; ka dabā viss ir līdzsvarā, tai skaitā labais un ļaunais; ka karš regulē cilvēku skaitu uz zemeslodes; ka grūtos laikos rodas spēcīgi vīriJā, bija ilūzijas par cilvēku, ka viņš mainās un kļūst prātīgāks. Ka mācās no vēstures kļūdām un izvairās no tiem pašiem grābekļiem. Ka izglītojas un kritiski domā. Ilūzijas… Bija. Tagad skaitu kara gadus un mēģinu atmosties no šī ilūziju sapņa.

The post Viens karš, divi gadi. first appeared on BALTAIS RUNCIS.

Putina «Nākotnes spēlēs» iesaistās vairāki Latvijas hokejisti, federācija aptur viņu licences

Krievijas diktatora Vladimira Putina trešdien Kazaņā atklātajās "Nākotnes spēlēs" piedalās vairāki hokejisti, kuri agrāk spēlējuši Latvijas izlasēs vai bijuši kandidātu lokā. Tas pārsteidzis gan daudzus hokeja līdzjutējus, gan Latvijas Hokeja federāciju (LHF).

Grēkāzis atrasts – Apple nu var vainot Eiropu savās drošības problēmās

Nebija ilgi jāgaida, lai Apple atrastu visu problēmu vaininieku – Eiropu. Nu jau Eiropa tiek vainot Apple neizdarībās, pārbaudot lietotņu drošību, pirms tās nonāk paša Apple uzturētajā digitālajā lietotņu veikalā.

Apple App Store nonākusi kriptovalūtu lietotne, kas izrādījusies krāpnieciska, Apple lietotāji “zaudējuši tūkstošiem mārciņu”, lai arī ko tas nenozīmētu. Krāpnieciskā lietotne izliekas par Rabby Wallet kriptoservisu, turklāt šī krāpnieciskā lietotne saņēmusi zaļo gaismu no App Store, lai tā varētu nonākt lietotāju viedierīcēs.

Īstā Rabby Wallet lietotne, kuru veido DeBank Global Pte. Ltd., vēl arvien esot iesprūdusi App Store pārbaužu rindās, kamēr krāpnieku Rabby Wallet & Crypto Solution lietotne varējusi netraucēti zagt lietotāju līdzekļus. Interesanti, ka lietotne jau vairākus gadus esot App Store, lai arī lietotāji ir par to jau sen sūdzējušies.

Apple šo savu neizdarību mēģina piesegt, sūdzoties par Eiropas prasību ļaut uzstādīt iPhone un iPad lietotnes arī no citiem veikaliem, kas it kā ir iemesls, lai Apple nāktos samazināt drošības prasības savās viedierīcēs. Tima Kuka skaļajiem spriedelējumiem pievienojies arī vēl viens Apple ilggadīgais vadītājs Fils Šillers (Phil Schiller), kurš ir atbildīgs par App Store un Apple Events.

Google atzīst, ka Gemini attēlu ģeneratoram “trūka atzīmes”

Šonedēļ Google tika pakļauta lielai kritikai par uzņēmuma Gemini tērzēšanas robotu, kas ir veidojis etniski daudzveidīgus attēlus pat tad, ja

L’article Google atzīst, ka Gemini attēlu ģeneratoram “trūka atzīmes” est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Samsung Electronics laidis klajā savu jaunāko fitnesa aproci Galaxy Fit3[1] ar alumīnija korpusu un lielāku ekrānu, kas ikvienam palīdzēs nepārtraukti sekot līdzi veselības un labsajūtas datiem – gan ikdienas treniņiem un aktivitātēm, gan naktsmieram.

Tagad ar vēl lielāku un stilīgāku ekrānu

Galaxy Fit3 ir izstrādāta ar alumīnija korpusu un 1,6 collu ekrānu, kas ir par 45% platāks nekā iepriekšējam modelim[2] un ļauj vēl vieglāk aplūkot detalizētus datus. Aproce ir viegla, ērta un labi pieguļoša, kas padara to ideāli piemērotu, lai nēsātu visu diennakti. Galaxy Fit3 ir parocīgi lietot arī akumulatora darbības ilguma dēļ, jo tas ar vienu uzlādi var darboties līdz pat 13 dienām[3]. Katrs lietotājs var arī personalizēt savu ierīci un padarīt to vēl stilīgāku, izvēloties dažādas siksniņas[4], kā arī ciparnīcas fonam izmantojot kādu no vairāk nekā 100 iestatījumiem[5] vai kādu no saviem attēliem.

Seko saviem veselības rādītājiem[6] dienu un nakti

Samsung allaž ir uzsvēris miega nozīmi labsajūtā, ar miega uzraudzības palīgrīkiem[7] palīdzot lietotājiem saprast savus miega paradumus un padarīt tos veselīgākus. Arī Galaxy Fit3 atspoguļo šo prioritāti. Lietotāji var ērti lietot Galaxy Fit3 visu nakti, ļaujot aprocei sekot viņu miega paradumiem. Lai sniegtu pilnvērtīgākus miega mērījumus, var pat atklāt krākšanu[8] un kontrolēt skābekļa koncentrācijas līmeni asinīs[9]. Galaxy Fit3 izmanto personalizētu miega trenera funkciju[10], kas lietotājiem sniedz jēgpilnus ieteikumus, ļauj intuitīvāk saprast savu miegu un ieviest pozitīvas pārmaiņas.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Galaxy Fit3 lietotāji jebkur un jebkurā laikā var ierakstīt vairāk kā 100 treniņu veidus un viegli pārskatīt sakrātos datus, tādējādi saglabājot motivāciju tiekties pretim saviem mērķiem.[11] Galaxy Fit3 ir 5ATM vērtējums un IP68 ūdens un putekļu noturības reitings[12], kas nozīmē, ka lietotāji bez bažām var baudīt arī dažādas āra aktivitātes. Galaxy Fit3 lietotājiem sniedz vēl dziļāku izpratni par viņu vispārējo veselības stāvokli, ļaujot sekot tādiem veselības rādītājiem kā sirdsdarbība[13] un stresa līmenis.

Drošs un savienots Galaxy ekosistēmā

Papildu drošību Galaxy Fit3 lietotājiem nodrošina tādas funkcijas kā automātiskā kritiena noteikšana un avārijas stāvokļa SOS signāls[14]. Kad tiek fiksēts neparasts kritiens, Galaxy Fit3 lietotājam piedāvā iespēju nekavējoties izsaukt neatliekamo palīdzību, lai savlaicīgi saņemtu medicīnisko palīdzību. Nonākot ārkārtas situācijā, lietotāji var nosūtīt SOS signālu, piecas reizes nospiežot sānu pogu.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

Galaxy Fit3 lietotāji, kuri izmanto savienoto Samsung Galaxy ekosistēmu, var piekļūt virknei papildu iespēju. Piemēram, Galaxy Fit3 var izmantot, lai kontrolētu viedtālruņa kameru[15] un arī lai savienotajā ierīcē vadītu multivides saturu. Ja lietotājs nevēlas tikt traucēts vai gatavojas gulēt, iespējams arī sinhronizēt Galaxy Fit3 un pārī savienotā viedtālruņa miera režīmus[16]. Gadījumā, ja viedtālrunis nav atrodams, to var viegli atrast, izmantojot Galaxy Fit3 funkciju Find My Phone un tā darbojas arī pretējā virzienā.[17]

Pieejamība[18]

Galaxy Fit3 ir pieejama no 23. februāra trīs krāsās – pelēkā, sudraba un rozā zelta.

Samsung prezentē jauno fitnesa aproci Galaxy Fit3

[1] Pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts, modeļa un pārī savienotā viedtālruņa. Visa funkcionalitāte, funkcijas, specifikācijas un cita produkta informācija, kas sniegta šajā dokumentā, tostarp, bet ne tikai, produkta priekšrocības, dizains, cenas, detaļas, veiktspēja, pieejamība un iespējas var tikt mainītas bez iepriekšēja brīdinājuma. Galaxy Fit3 ir jāsavieno pārī ar viedtālruni ar Android 10 vai jaunāku versiju un vismaz 1,5 GB atmiņu. Lai sāktu lietot Galaxy Fit3, pārī savienotajā viedtālrunī ir jāreģistrē Samsung konts.

[2] Salīdzinājumā ar Galaxy Fit2. Ekrāna izmērs ir mērīts pa diagonāli pilnam taisnstūrim, neievērojot stūru noapaļojumu.

[3] Akumulatora darbības laiks ir balstīts uz Samsung veikto iekšējo laboratorijas pārbaužu rezultātiem tipiskiem lietošanas modeļiem, kad Galaxy Fit3 ir savienota ar Galaxy viedtālruni, izmantojot Bluetooth, ar 52 paziņojumiem, 4 minūšu teksta pārbaudes, 9 minūšu laika pārbaudes un 30 minūšu treniņiem 24 stundu laikā. Tā ir simulēta kopējā akumulatora patēriņa vērtība, ko mēra, analizējot parastos lietošanas paradumus un katrai funkcijai nepieciešamo strāvu ar katras funkcijas darbības ilgumu. Pārbaudīts ar rezultātiem no ierīces pirmsizlaides versijas. Faktiskais akumulatora darbības laiks var atšķirties atkarībā no Bluetooth savienojuma statusa, konfigurācijas, iestatījumiem, signāla stipruma, trokšņu klātbūtnes, ierīces lietošanas un stāvokļa, kā arī daudziem citiem faktoriem.

[4] Siksniņu pieejamība var atšķirties dažādās valstīs vai reģionos. Papildu siksniņas tiek pārdotas atsevišķi.

[5] Ciparnīcu pieejamība var atšķirties pēc valsts vai ierīces modeļa.

[6] Paredzēts tikai vispārīgas labklājības un fitnesa nolūkiem. Nav paredzēts medicīniskas saslimšanas vai slimības noteikšanai, diagnozei, ārstēšanai, uzraudzībai vai pārvaldībai. Jebkādu ar veselību saistītu informāciju, kas pieejama, izmantojot ierīci un programmu, nedrīkst uzskatīt par medicīnisku padomu. Lietotājiem jāvēršas pēc medicīniska padoma pie ārsta. Dažas funkcijas var atšķirties atkarībā no tirgus, operatora vai pārī savienotās ierīces.

[7] Miega novērošanas funkcijas paredzētas tikai vispārējiem veselīga dzīvesveida un sportošanas mērķiem. Nav paredzēts medicīniskas saslimšanas vai miega traucējumu noteikšanai. Lai saņemtu padomus, konsultējies ar medicīnas speciālistu. Nepieciešama lietotnes Samsung Health 6.26 vai jaunāka versija. Pieejamās miega funkcijas var atšķirties no tirgus, operatora, pārī savienotās ierīces un Samsung Health lietotnes versijas.

[8] Lai fiksētu krākšanu, ir jāizmanto mikrofons Galaxy viedtālrunī, kas savienots pārī ar Bluetooth. Lai izmantotu šo funkciju, pārī savienotajam viedtālrunim ir jāatrodas lietotāja tiešā tuvumā.

[9] Asins skābekļa koncentrācijas līmeņa noteikšanas funkcijas pieejamība var atšķirties atkarībā no tirgus.

[10] Nepieciešami vismaz 7 dienu, tostarp 2 brīvdienu, miega dati.

[11] Funkciju pieejamība var atšķirties atkarībā no tirgus, operatora vai pārī savienotās ierīces.

[12] Galaxy Fit3 ir ūdensizturīga 10 minūtes līdz pat 50 metru dziļumā atbilstoši 5ATM vērtējumam. Tā nav piemērota niršanai vai aktivitātēm augsta ūdens spiediena apstākļos. Ja ierīce vai tava roka ir slapja, tās pirms lietošanas rūpīgi jānožāvē. Galaxy Fit3 nodrošina aizsardzību pret putekļu un saldūdens iekļūšanu (IP68) ne vairāk kā 1,5 metru dziļumā līdz pat 30 minūtēm. Nav ieteicams lietot pludmalē vai baseinā. Ierīces ūdens un putekļu noturība nav pastāvīga un laika gaitā var samazināties normāla nolietojuma dēļ. Putekļu noturības novērtējumu laboratorijas apstākļos ir pārbaudījusi trešā puse: 2 kg talka pulvera (maksimālais diametrs 0,05 mm) uz kubikmetru tika iepūsts testa kamerā, kurā atrodas ierīce (gaisa spiediens ierīcē tiek turēts zem apkārtējā gaisa spiediena) 2 stundas. Novērtējums IP6X. Putekļu noturība var atšķirties atkarībā no faktiskajiem lietošanas apstākļiem.

[13] Sirdsdarbības novērošanas funkcijas paredzētas tikai vispārējiem veselīga dzīvesveida un sportošanas mērķiem. Nav paredzēts medicīniskas saslimšanas vai slimības noteikšanai, diagnozei, ārstēšanai, uzraudzībai vai pārvaldībai. Jebkādu ar veselību saistītu informāciju, kas pieejama, izmantojot ierīci un programmu, nedrīkst uzskatīt par medicīnisku padomu. Pēc medicīniskiem padomiem lietotājiem jāvēršas pie ārsta.

[14] Funkcijas pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts. Lietotāja Galaxy viedtālruņa lietotnē Galaxy Wearable ir jāiespējo automātiskā kritiena noteikšanas un ārkārtas zvana funkcijas, lai tās varētu izmantot Galaxy Fit3 ierīcē. Lai brīdinātu ārkārtas kontaktpersonu, ir nepieciešams tīkla savienojums. GPS precizitāti var ietekmēt satelīta signāla šķēršļi, piemēram, ēkas. Funkciju pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts, programmatūras versijas un apkārtējās vides.

[15] Camera Remote funkcija ir pieejama tikai Galaxy Fit3, kad tā ir savienota pārī ar Galaxy viedtālruņiem, kuros darbojas One UI 6.0 vai jaunāka versija, un Galaxy viedtālruņos ir nepieciešams foto režīms iepriekš instalētā Galaxy Camera lietotnē.

[16] Attiecas tikai uz Sleep Mode un Do Not Disturb režīmiem, un pieejamība var būt atkarīga no pārī savienotā viedtālruņa.

[17] Lai izmantotu funkciju Find My Phone, ierīcēm jāatrodas Bluetooth savienojuma uztveršanas diapazonā. Attālums var atšķirties atkarībā no vides un ierīces. Funkcijas pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts vai pārī savienota viedtālruņa.

[18] Pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts vai operatora. Pieejamās krāsas un siksniņas var atšķirties atkarībā no valsts vai operatora.

[19] Svars norādīts neiekļaujot siksniņu. Norādītais svars attiecas tikai uz korpusu.

Redizains

Vispār iejūsmina jaunplānotie Lastādijas ielu nosaukumi, uzreiz elitārāka sajūta rajončikā.

Pirmais Neuralink pacients var vadīt datora peli ar domu palīdzību

Pirmais Neuralink pacients var vadīt datora peli ar domu palīdzību

Ilons Masks ir paziņojis par veiksmīgiem Neuralink, pirmās mikroshēmas, kas impalntēta cilvēka smadzenēs  – rezultātiem. 

Sarunas laikā, platformā Spaces, Masks atklāja dažas detaļas par pirmo pacientu, kurš saņēma implantu. Pēc Maska teiktā, pacients var kontrolēt datora peli, vienkārši domājot.

Zināms, ka cilvēks ir pilnībā atveseļojies un no procedūras nav nekādu negatīvu seku. Masks arī informēja, ka Neuralink komanda strādā pie tā, lai paplašinātu vadības iespējas ar domām, jo īpaši, lai palielinātu to funkciju skaitu, kuras var kontrolēt.

Informācija par Neuralink pirmo pacientu joprojām ir ierobežota. Iepriekš Masks norādīja, ka uzņēmums meklē brīvprātīgos, tostarp cilvēkus ar invaliditāti, kas varētu piedalīties programmā.

Avots: Mashable

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pārstāvju viesošanās Madlienas vidusskolā

19. februārī skolā viesojās pārstāvji no RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas, lai iepazīstinātu 11. un 12. klases jauniešus par studiju iespējām šajā koledžā.

Koledža piedāvā 3 studiju virzienus:

 • īsā cikla profesionālo augstāko izglītību (ārsta palīgs, neatliekamās palīdzības ārsta palīgs, farmaceita asistents un masieris),
 • arodizglītība (māszinības – pēc  vidusskolas vai pamatskolas beigšanas, sasniedzot 18 gadu vecumu),
 • profesionālā vidējā izglītība (zobārsta asistents).

Vispieprasītākā specialitāte šogad ir bijusi zobārsta asistents, kur uz vienu vietu pretendēja 11,6 studēt gribētāji. Koledžas pārstāvji mudināja domāt par medicīnu un savām sekmēm, lai veiksmīgi spētu kāpt pa karjeras kāpnēm. Neizpalika arī praktiskā darbošanās, kur bija iespēja uz manekena salikt visus iekšējos orgānus, nokļūt farmaceitu lomā un pagatavot dažādas zāļu tējas, kā arī izmērīt asinsspiedienu un pulsu.

Karjeras izvēle ir nopietns lēmums, kuru ne vienmēr izdodas pieņemt uzreiz un bez riska, ka izvēlētā profesija tomēr neattaisnos cerības, tāpēc mūsu uzdevums ir visiem spēkiem palīdzēt jauniešiem savlaicīgi izdarīt pareizo izvēli.

Ilze Smilškalne

ChromeOS Flex glābs biznesa lietotāju Windows 10 datorus

Google ļaus uzņēmumiem instalēt automātiski atjaunojamu Chrome operētājsistēmas versiju uz Windows 10 ierīcēm, potenciāli novēršot miljoniem datoru nonākšanas izgāztuvēs pēc tam, kad Microsoft Windows 10 beigsies nākamā gada rudenī. Google šis var kļūt par milzu izrāvienu un ChromeOS Flex uzvaras gājienu, jo uzņēmumiem ir ļoti daudz Windows 10 datoru.

Google paziņoja, ka ChromeOS Flex turpinās saņemt regulāras drošības atjauninājumus un funkcijas, piemēram, datu šifrēšanu, ļaujot lietotājiem turpināt izmantot savas Windows 10 sistēmas.

Microsoft ir paziņojis, ka Windows 10 atbalsts beigsies 2025. gada 14. oktobrī un vairs netiks nodrošināti regulāri drošības atjauninājumi, kļūdu labojumi un tehniskais atbalsts. Microsoft ir aicinājis pāriet uz Windows 11 vai izmantot citas iespējas. Tomēr Canalys Research pētījums liecina, ka pēc Windows 10 atbalsta pārtraukšanas izgāztuvēs var nonākt līdz 240 miljoniem datoru, ja visi esošie Windows 10 lietotāji sāks satraukties par drošību un atjauninājumiem.

Šī gada janvārī ChromeOS ieņēma 1.8% no pasaules galddatoru operētājsistēmu tirgus, tālu atpaliekot no Windows daļas, kas ir apmēram 73%, liecina pētījumu uzņēmuma Statcounter dati.

Google sola, ka ChromeOS ļaus biznesa lietotājiem straumēt vecākās Windows lietojumprogrammas un produktivitātes programmas ar lietojumprogrammu datu centra iesaisti.

Lasītprieka termometrs. Kā un ko lasa Intara Rešetina-Pētersona, Martas Seleckas un Zanes Zustas ģimenē

Piemēra rādīšana, priekšā lasīšana, pārdomāta grāmatu izvēle un diskusijas par izlasīto – tie ir vairāki veidi, kā grāmatu lasīšanu savās ģimenēs veicina aktieris un režisors Intars Rešetins-Pētersons, Latvijas Televīzijas raidījuma "Literatūre" vadītāja un bērnu satura producente Marta Selecka un rakstniece, žurnāliste Zane Zusta.

Microsoft veic 3,2 miljardu eiro AI likmes uz Vāciju, kas ir lielākais ieguldījums Vācijā pēdējo 40 gadu laikā

Lai stiprinātu Vācijas ekonomiku tās straujākā krituma laikā pēdējo divu desmitgažu laikā, Microsoft ir paziņojusi par ievērojamām investīcijām 3,2 miljardu

L’article Microsoft veic 3,2 miljardu eiro AI likmes uz Vāciju, kas ir lielākais ieguldījums Vācijā pēdējo 40 gadu laikā est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Spoku tīklu novākšana no nogrimušiem kuģiem Baltijas jūrā

Ūdenslīdēju brigāde sadarbībā ar niršanas klubu “Daivings” veic niršanu uz nogrimušiem vrakiem un attīra tos no spoku tīkliem. Spoku tīklu novākšanas misija Mēs esam apņēmušies saglabāt tīru un drošu jūras vidi, atbrīvojot nogrimušus vrakus no spoku tīkliem. Sadarbība ar niršanas […]

The post Spoku tīklu novākšana no nogrimušiem kuģiem Baltijas jūrā appeared first on Daivings.lv.

23andMe kāpums un kritums: kā DNS testēšanas starta uzņēmums 23andMe kļuva no 6 miljardu dolāru vērtējuma līdz pensu akcijām

23andMe, ģenētiskās testēšanas uzņēmums, kas reiz bija ļoti augsts ar vērtējumu, tagad cīnās par savu izdzīvošanu. Tikai īsu brīdi atpakaļ

L’article 23andMe kāpums un kritums: kā DNS testēšanas starta uzņēmums 23andMe kļuva no 6 miljardu dolāru vērtējuma līdz pensu akcijām est apparu en premier sur Tehnologijas.com.

Valentīndiena Madlienas vidusskolā

Kas ir Valentīndiena? Tie ir svētki mīlestībai, diena, kurā apsveicam tos, kurus mīlam, un tos, ar kuriem kopā jūtamies labi. Šajos svētkos ir tradīcija apdāvināt mīļotos cilvēkus, izteikt komplimentus un sirsnīgi pavadīt laiku.

Madlienas vidusskolas skolēnu pašpārvalde arī atzīmēja šos svētkus un uzbūra brīnišķīgu Valentīndienas noskaņu. Šajā dienā jauniešiem un skolas darbiniekiem bija uzdevums uzvilkt apģērbu, kuram ir sarkani toņi un nokrāsa. Klasēm bija lieliska iespēja nofotografēties foto stūrītī, kur tika uzņemti sirsnīgi un mīļi foto. Skolas ikgadējā  tradīcija ir Valentīndienas pasts, tajā varēja nosūtīt vēstuli kādam mīļam draugam vai skolotājam. Kopumā Valentīndienas pastkastītē nonāca 175 vēstulītes. Visvairāk to tika nosūtīts uz 6. klasi. Brīvajos brīžos notika jauniešu un skolas darbinieku intervija, kurā tika uzdoti dažādi jautājumi, kas saistīti ar Valentīndienu Lai nepietrūkst mīlestības un draugu tuvuma!

Annija Tauriņa, skolēnu pašpārvalde

Vai krievi varētu uzbrukt NATO pēc pieciem gadiem?

Igaunijas Ārējā izlūkdienesta priekšnieks Kaupo Rosins paudis viedokli, ka Krievija apņēmīgi un enerģiski gatavojoties lielai militārai konfrontācijai ar Rietumiem. (Financial Times) Pēc viņa domām šāds uzbrukums nenotiks tūliņ, bet tuvākajās desmitgadēs. Tāpēc krievi turpināšot papildināt savas armijas daļas gar Baltijas valstu un Somijas robežām. Krievija gatavojoties lielākam karam un šī iemesla dēļ pašlaik strauji palielinot […]