Ja līdz šim jau daudzus gadus bija ierasts, ka rudens ir jauno ābolproduktu laiks, tad šis gads ir citādāks. Mēs uz testiem esam saņēmuši veselu gūzmu ar jaunajām Google Pixel ierīcēm un tā kā tās beidzot ir oficiāli nopērkamas arī Latvijā, vienu pēc otras tās testējam un dalāmies šeit ar savām pārdomām. Jurģis mūs iepazīstināja ar pašu lielāko un jaudīgāko Google Pixel 9 Pro XL, bet Ansim pēc “mazā” Google Pixel 9 apskatīšanas domas palika divējādas. Es pats esmu ticis galā ar Google Pixel Watch 3 apskatu (ierīce man ārkārtīgi patika) un tagad ir laiks parunāt par Google Pixel 9 Pro, kas jauno Pixel 9 ierīču klāstā smuki ierindojas pa vidiņu starp Pixel 9 un Pixel 9 Pro XL.
Īsumā – manās acīs šis telefons ir ne par kripatiņu sliktāks par iPhone Pro un man tagad nav gandrīz nekādu vērā ņemamu argumentu, kāpēc būtu jāatgriežas pie mana nesen nopirktā lietotā iPhone 12 Pro Max viedtālruņa. Sasodīts!
Nu jau veselu mēnesi ikdienā lietoju Pixel 9 Pro un ne reizi nav bijusi vēlme šo ierīci nolikt malā. Telefons ir krietni ērtāks rokā nekā milzis Pixel 9 Pro XL vai niecīgais Pixel 8a, ko izmantoju iepriekš. Tiem kas nezina, atgādināšu, ka pāris pēdējo gadu laikā es mēģinu sadraudzēties ar Pixel viedtālruņiem. Pagājušajā gadā man ne visai labi gāja ar Pixel 7 Pro, taču šovasar jau krietni labāk veicās ar Pixel 8 Pro. Tāpēc šāda nonākšana līdz Pixel 9 Pro man šķiet diezgan loģiska un ļoti iespējams tieši tāpēc ar šo telefonu es tagad jūtos “kā mājās”.
Google Pixel 9 Pro tehniskā specifikācija
- Operētājsistēma: Android 14, septiņu gadu lielie atjauninājumi
- Ekrāns: 6.3 collu LTPO OLED, 1280 x 2856 px izšķirtspēja, 20:9 malu attiecība, ~495 ppi, ~87.6% ekrāna un korpusa attiecība, 120Hz ātrā atsvaidze, HDR10+, 3000 nitu maksimālais spilgtums, vienmēr ieslēgtais ekrāns, Corning Gorilla Glass Victus 2 aizsargstikls
- Procesors: Google Tensor G4 (4 nm), astoņi kodoli: 1×3.1 GHz Cortex-X4 & 3×2.6 GHz Cortex-A720 & 4×1.92 GHz Cortex-A520, Mali-G715 MC7 video apakšsistēma
- RAM: 16 GB
- Atmiņa: 128*/256/512 GB/1 TB
- Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, Bluetooth 5.3 (A2DP, LE, aptX HD), NFC, USB Type-C 3.2, UWB, 3G/4G/5G
- Pozicionēšana: GPS (L1+L5), GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC
- Papildu: zem ekrāna novietots ultraskaņas pirkstu nospiedumu lasītājs, žiroskops, barometrs, kompass, termometrs, satelītu SOS komunikācija, stereo skaļruņi, IP68 putekļu un ūdens aizsardzība
- Kameras: aizmugurē: 50 MP, f/1.7, 25mm, 1/1.31″, 1.2µm, dual pixel PDAF, daudz zonu lāzera AF, OIS galvenā kamera; 48 MP, f/2.8, 113mm, 1/2.55″, dual pixel PDAF, OIS, 5x optiskā palielinājuma periskopa kamera; 48 MP, f/1.7, 123˚, 1/2.55″, dual pixel PDAF ultra platleņķa kamera; LED zibspuldze; Pixel Shift; Ultra-HDR; Best Take; 8K@30fps, 4K@24/30/60fps, 1080p@24/30/60/120/240fps; gyro-EIS, OIS, 10-bit HDR video. 42 MP, f/2.2, 17mm, PDAF ultra platleņķa selfiju kamera, Auto-HDR, 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps video
- Izmēri un svars: 152.8 x 72 x 8.5 mm, 199 g
- Akumulators: Li-Ion 4700 mAh, 27W vada uzlāde, PD3.0, PPS, 12W bezvadu uzlāde ar Qi saderīgu lādētāju, reversā bezvadu uzlāde
- Cena: no 1299 eiro (128/16 GB)
*testa ierīcei
Telefons iepakots gaumīgā plānā no pārstrādāta kartona veidotā kastītē. Tajā nav ne kripatiņas no plastmasas elementiem. Ļoti eko šmeko. Kastītē atradīsim telefonu, USB-C kabeli, dokumentācijas kaudzīti un štubi. Sienas lādētājs būs jāpiemeklē pašiem.
Dizains un korpuss
Iepriekšējos gados Pixel viedtālruņi bija pieejami trijos izmēros sākot no vismazākā vidējās klases Pixel a modeļa un tad sekoja “parastais” Pixel un Pixel Pro modelis. Šogad (pēc piecu gadu pauzes) Pixel viedtālruņu klāsts ir paplašināts ar jaunu modeli. Nekur nav pazudis mazais un cenas ziņā pieejamākais Pixel 8a un izmaiņas nav skārušas arī parasto Pixel modeli. Taču šogad izmaiņas ir piedzīvojušas Pixel Pro modeli, kas ir saskaldīts divos produktos. Mums ir Pixel 9 Pro par ko runāsim šodien un kas izmēros ir tāds pats kā Pixel 9 un tad ir lielais milzis Pixel 9 Pro XL, kas ir kļuvis mazulietiņ lielāks par pagājušā gada Pixel 8 Pro. Uh, sarežģīti.
Bet ja runājam vienkāršu valodu, tad Pixel 9 Pro, manuprāt, ir perfekta izmēra Pro klases viedtālrunis. Ar savu 6.3 collu displeju, 152.8 x 72 x 8.5 mm izmēru un 199 gramu svaru tas ideāli iegulst manā rokā. Iepriekš lietotais Pixel 8a man šķita kaut kāds nepierasti mazs, bet Pixel 9 Pro XL atkal šķita pārāk liels un smags. Tieši tāpat par lielu un smagu es vērtēju arī manu nesen nopirkto lietoto iPhone 12 Pro Max. Vēlreiz atkārtoju – Pixel 9 Pro ir PERFEKTS izmērs un svars.
Salīdzinot ar iepriekšējo pāris paaudžu Pikseļiem, jaunais Pixel 9 Pro dizaina ziņā ir kļuvis kantaināks. Ierīcei ir pulēta alumīnija rāmis un ar Gorilla Victus 2 aizsargstiklu segta priekšpuse un aizmugure. Pixel 9 Pro modeļiem aizmugures stikls, starp citu, ir viegli matēts un vismaz melnajā modelī man šāda dizaina pieeja ārkārtīgi patīk. Smuki, bet nepraktiski, jo šāds korpuss dikti šmucējas un ir ļoti slidens. Interesanti, ka “parastajam” Pixel 9 modelim aizmugure ir spīdīga un rāmis matēts. Nevar noliegt, ka telefona dizainā ir redzamas arī dizaina vēsmas no Apple iPhone.
Pixel 9 Pro krāsas
Kameru izcilnis ir pamatīgs un ja ierīci lietosim bez aizsargvāciņa, šķirbās ap kameru bloku uzkrāsies netīrumi un putekļi. Ar šādu problēmu es saskāros arī iepriekšējos šī telefona modeļos. Visas telefona pogas novietotas ierīces labajā sānā. Vismaz man kā labrocim šāds pogu izkārtojums ļauj ļoti ērti aizsniegties līdz skaļuma regulatoram un displeja bloķēšanas taustiņam. Ierīces apakšā atradīsim nanoSIM kartes slotu (papildus telefonā varam iestatīt eSIM virtuālās SIM kartes), skaļruni, mikrofona caurumiņu un USB-C pieslēgvietu. Ierīces augšpusē redzams otrs mikrofona caurums un mmWave (lasi, 5G sakaru) antenas modulis, bet telefona kreisais sāns ir pavisam tukšs no pogām vai kādiem caurumiem. Pixel 9 Pro korpusam ir IP68 putekļu un mitruma aizsardzība, tāpēc nekas traks ar ierīci nenotiks, ja patrāpīsimies kaut kādā slapjumā.
Visus šādus dārgos telefonus esmu pieradis izmantot tērptus vairāk vai mazāk kvalitatīvos vāciņos. Saviem iPhone es pirku Apple veidotos ādas vāciņus, bet iepriekš lietotajiem Pixel viedtālruņiem pirku Bellroy ražotos ādas vāciņus. Šādā vāciņā tērpts telefons ne tikai izskatās labi, bet ir arī stabilāk noturams rokā, kameras izcilnis tiek “nogludināts” un ierīce pasargāta no triecieniem. Kopā ar testa Pixel 9 Pro atbrauca arī oriģinālais silikona vāciņš. Lai arī internetā biju salasījies dažādus komentārus par to, praksē tas kalpo labi – ierīci nepadara jūtami lielāku, taču ļauj to drošāk satvert. Pliks šis telefons tomēr ir dikti slidens. Tātad, šos vāciņus var pirkt un lietot!
Grozi kā gribi, Pixel 9 Pro ir ļoti kvalitatīvi uzbūvēts telefons. To gluži vienkārši ir patīkami turēt rokā. Plus, man patīk tas, ka Google šiem telefoniem ar makano kameras moduli veido unikālu un tādējādi atpazīstamu dizainu. Vismaz es jau pa gabalu redzu, kad citi cilvēki lieto Pixel telefonus un nereti komplimentēju par šādu ierīces izvēli.
Displejs, kam nav kur piesieties
Pixel 9 Pro ir aprīkots ar 6.3 collas lielu LTPO OLED displeju, kas darbojas ar 120Hz atsvaidzi un spēj nodrošināt līdz 3000 nitu maksimālo spilgtumu. Šim telefonam ir HDR10 un HDR10+ atbalsts (bet ne Dolby Vision) un efektu jutīsim, piemēram, YouTube un Netflix satura patērēšanā.
Praksē šāda specifikācija nozīmē to, ka displejs ir pietiekami liels (bet nav pārāk liels), detaļas tajā tiek attēlotas precīzi un plūdeni un telefonā notiekošais ir labi saskatāms kā pilnīgā tumsā, tā spilgtā Saulē. Mūsdienīgos dārgā gala viedtālruņos displeji ir kļuvuši tik labi, ka te īsti nav kur piesieties. Pēc mēnesi ilgas Pixel 9 Pro lietošanas man nav absolūti nekā slikta, ko teikt par šī telefona displeju – ne reizi man nebija sajūtas, ka kaut kas ar šo elementu nav lāga. Ne reizi.
Displeja apmales ir simetriskas un vispār netraucē. Priekšējās kameras actiņa iestrādāta displejā un varētu šķist, ka traucē, taču praksē pie tās pierodi ļoti ātri un pēc tam vispār vairs nemani.
Telefona displejam varam iestatīt adaptīvo krāsu attēlošanas režīmu, kas ekrānā notiekošo padara mazliet košāku, kā arī pielāgot displeja jūtību. Vispār runājot par skārienu reģistrēšanas spējām, tad nenovēroju nekādas problēmas šajā ziņā – telefons reģistrē visus pieskārienus, ko gribam reģistrēt un nereģistrē tos, kurus negribam. Ak, jā, pēc noklusējuma telefons neizmanto augstāko iespējamo izšķirtspēju. Tas ir okei, jo arī zemākajā no abām izšķirtspējām bilde ir asa un tas ļauj ietaupīt enerģiju.
Beidzot nav problēmu ar pirkstu un sejas atpazīšanu
Pixel 9 Pro līdzīgi kā iepriekšējos Pixel modeļos, pirkstu nospiedumu sensors ir iebūvēts zem displeja. Ja Pixel 7 Pro laikos man bija pretenziju pret šī sensora darbību, tad Pixel 8 Pro tas darbojās jau krietni labāk un tagad Pixel 9 Pro telefonam es izmantoju gan sejas atpazīšanu, gan pirkstu nospiedumu sensoru. Abas šīs sistēmas darbojas ātri un precīzi. Man vairs nav absolūti nekādu problēmu ar iekļūšanu telefonā vai lietotnēs. Izskatās, ka par labu nācis tas, ka iepriekš izmantotais optiskais pirkstu nospiedumu sensors nomainīt uz ultraskaņas sensoru, kādu savos telefonos izmanto arī Samsung un Xiaomi. No lietotāja skatu punkta raugoties, beidzot biometriskā autentifikācija darbojas ne sliktāk kā iPhone telefonos.
Veiktspēja netur līdzi 2024. gada flagmaņiem
Jaunos Pixel 9 sērijas viedtālruņus darbina jaunais Tensor G4 čipsets, kas saņēmis uzlabotu procesora daļu, bet Mali-G715 MC7 videosistēma gandrīz bez izmaiņām pārnākusi no iepriekšējās paaudzes Tensor G3 čipseta. Tāpat jaunie Pixel telefoni saņēmuši iespaidīga apmēra 16GB operatīvo atmiņu – tā būs nepieciešama mākslīgā intelekta funkcijām. Pixel 9 Pro varam iegādāties ar 128GB, 256GB, 512GB vai 1TB iebūvēto UFS 3.1 atmiņu. Tā kā mums nav iespējas izmantot papildus atmiņas kartes, izvēlies sev atbilstošas atmiņas ietilpības versiju.
Sintētiskajos veiktspējas testos, kā varam redzēt ekrānšāviņos zemāk, Pixel 9 Pro neuzrāda nekādus rekordus. Gluži vienkārši tīras jaudas ziņā Pixel 9 sērijas viedtālruņi netur līdzi šī gada flagmaņiem. Bet tas nenozīmē, ka tā ir problēma. Ikdienā lietojot šo telefonu mēnesi ilgi es nenovēroju nekādas sabremzēšanās vai karšanas (tā bija būtiska problēma Pixel 8a). Tiesa, es nespēlēju videospēles uz telefona – man tam ir spēļu konsoles vai datori. Tādējādi, ja arī tu nespēlē spēles uz telefona, ar Pixel 9 Pro veiktspēju būtu jāpietiek atliektiem galiem.
Šis telefons ir ļoti labi aprīkots arī sakaru frontē. Mums ir 5G mobilo sakaru atbalsts (SA/NSA Sub6 un pat mmWave) un līdz pat Wi-Fi 7 lokālo tīklu atbalsts. Par pozicionēšanos atbild divu joslu GPS (L1+L5), kā arī GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS un NavIC atbalsts. Telefonam ir Bluetooth 5.3 čips ar LE un aptx HD kodeka atbalstu. Par bezkontakta maksājumiem atbild NFC, taču mums būs jāiztiek bez FM radio, infrasarkano staru raidītāja un 3.5mm audio porta. Visas šīs kādreiz pierastās lietas mūsdienās ir liels retums, lai neteiktu, ka praktiski vairs vispār nekur nav pieejamas.
Bet kā tas viss darbojas praksē? Labi! Mēneša laikā es nenovēroju problēmas ar sakariem vai pozicionēšanās precizitāti. Respektīvi, ierīce ir ne tikai aprīkota ar daudz un dažādiem sensoriem, raidītājiem, bet tie visi darbojas precīzi un paredzami. Telefons darbojas ļoti paredzami un vismaz man neradīja absolūti nekādus nepatīkamus pārsteigumus, kā tas bija ar Pixel 7 Pro.
Pixel 9 paaudzes ierīces saņēmušas arī SOS satelītu savienojumu iespēju, taču vismaz pagaidām šī funkcija Latvijā (arī Eiropā) nav pieejama.
Jau iepriekšējās paaudzes Pixel 8 Pro telefonos bija iebūvēts termometrs un tas ir atrodams arī šī gada Pixel 9 Pro modeļos. Kāpēc? Kas to lai zin? Šogad gan beidzot Eiropā varam veikt ķermeņa temperatūras mērīšanu. Telefons pie pieres jāpieliek pavisam tuvu un kaut kādu temperatūru tas spēj nolasīt. Katrs pats izlemj, cik tas ir noderīgi. Bet funkcija ir samērā unikāla, jo vismaz es nezinu citus populāru zīmolu viedtālruņus, kas piedāvā šādu iespēju.
Pieņemamas ietilpības akumulators un viduvējas uzlādes spējas
Telefons ir aprīkots ar pieņemamas 4700 mAh ietilpības akumulatoru. Tieši tāds pats akumulators ir atrodams arī “parastajā” Pixel 9, bet lielais Pixel 9 Pro XL ir ticis pie 5060 mAh akumulatora. Lielajā XL modelī atradīsi arī mazliet ātrāku 37W vada uzlādi, kamēr abiem pārējiem Pixel 9 modeļiem būs jāiztiek tikai ar 27W vada uzladi. Tas pēc mūsdienu standartiem nav daudz, taču pusstundas laikā telefonu varēsim uzlādēt līdz aptuveni pusei. Pixel 9 Pro atbalsta arī bezvadu uzlādi – 12W jaudu iegūsim ar Qi lādētājiem, bet ja kaut kur nomedīsim Pixel Stand lādētāju, tad tas telefonu uzlādēs ar 21W jaudu. Ir arī reversā bezvadu uzlādes iespēja ar kuras palīdzību varam uzlādēt, piemēram, Pixel Buds austiņas. Tas darbojas.
Lai arī Pixel 9 Pro uzlādes spējas pēc mūsdienu standartiem ir diezgan viduvējas, tomēr ikdienas lietošanā es to nenovēroju kā problēmu. Tā kā es gandrīz katru dienu kaut kur braucu ar auto un telefonu ar vadu pieslēdzu pie mašīnas, lai izbaudītu Android Auto labumus, tad ierīce man visu laiku ir gandrīz uzlādēta. Es pat neatceros, kad pēdējo reizi mājās būtu atsevišķi telefonu lādējis. Tā kā nav arī tā, ka es visu dienu dzīvoju mašīnā, tad secinu, ka telefons pats par sevi spēj diezgan ilgi izvilkt bez uzlādes. Pilna diena aktīvas soc. tīklu un tīmekļa pārlūkošanas sanāks.
Tīrs Android 14 ar Pixel labumu piešprici
Tā kā Google nevarēja nociesties un jaunos telefonus izlaida vasaras beigās, tad Pixel 9 sērijas ierīces darbojas ar Android 14. Pavisam drīz, jau šomēnes, gan saņemsim jauno Android 15 versiju un kopumā Google šim telefonam sola septiņus gadus ilgus programmatūras atjauninājumus. Ja meklē telefonu, ko varēsi lietot ļoti ilgi, tad Pixel ierīces ir tieši tas, ko meklē.
Kopumā Pixel 9 Pro darbojas ar salīdzinoši tīru Android, kam ir daži ne pārāk uzkrītoši Pixel uzlabojumi. Es joprojām esmu starā par to kā Pixel telefoni automātiski spēj parādīt dotajā brīdī relevantu informāciju par laika prognozi, nākamo kalendāra ierakstu vai satiksmes informāciju. Latvijā mums ir diezgan ierobežots informācijas klāsts, ko saņemam, bet ārzemēs Pixel ierīces “atdzīvojas”.
Pat ja Ansis savā Pixel 9 apskatā nebija diez ko lielā sajūsmā par jauno telefonu, mana pieredze ar vairākiem iepriekšējo paaudžu Pixel telefoniem liek patiesi novērtēt to darbu, ko Google ir paveikuši ar Pixel 9 Pro. Šis telefons joprojām piedāvā tās neuzkrītoši unikālās Pixel dizaina un funkcionalitātes nianses, kas man ļoti patīk, bet reizē ir arī uzlabojis tās tehniskas dabas problēmas, kuras piedzīvoju ar iepriekšējo paaudžu Pikseļiem. Malači, Google!
Cik lietderīgi ir Pixel mākslīgā intelekta labumi?
Mēs jau iepriekšējās Pixel ierīču paaudzēs bijām pieraduši pie objektu izdzēšanas no bildēm, kā arī Circle to search funkcijas ērtākai meklēšanai. Jaunajā Pixel 9 Pro visas šīs funkcijas darbojas un šādas tādas jaunas lietas ir pat nākušas klāt.
Tomēr lielākais uzsvars šogad ir uz Gemini mākslīgā intelekta asistenta labumiem. Vismaz es pats esmu uz telefona iznesis Gemini lietotnes ikonu un visai bieži mēdzu čatbotam uzprasīt jautājumus par ļoti daudz un dažādām lietām. Tagad skatos, ka Gemini čatbots ir pieejams arī no paziņojumu lietotnes. Interesantā kārtā šis dažādos veidos izsauktais Gemini uz vienu un to pašu jautājumu sniedz dažādas atbildes. Un abas ir… nepareizas. Kā redzam, ar latvisko saturu šim čatbotam vēl ir pašvaki. Bet ja jautājumus uzdosim angliski, tad arvien biežāk tas spēs radīt tīri noderīgas atbildes. Galvenais, zināt, ko mēs gribam no čatbota noskaidrot.
Ja esi gatavs ar telefonu parunāt, tad noteikti iesaku pamēģināt Gemini Live funkciju, kas ir aptuveni tas pats, kas Gemini diskusija čata formā, bet tikai sarunas veidā. Jāsaka, ka (angliski) šī funkcija darbojas biedējoši labi un varam ne tikai uzdot jautājumu, bet arī virzīt sarunu mums vēlamā virzienā uzdodot dažādus papildjautājumus. Pixel 9 Pro (gan jau arī XL modelis) un Pixel 9 Pro Fold ierīču lietotāji uz gadu var tikt pie bezmaksas Gemini Advanced, kas ļaus izmantot pašu jaunāko Gemini 1.5 modeli un dažas citas noderīgas funkcijas. Uzprasiet man pēc vēl dažiem mēnešiem, kā man sokas ar Gemini Advanced.
Pixel Screenshots lietotnē automātiski iebirst visi mūsu telefonā uzņemtie ekrānšāviņi un ierīce mēģina izanalizēt un noteikt, kas tajos attēlots vai uzrakstīts. Tad vēlāk teorētiski varēsim viegli atrast informāciju, ko kaut kad esam šādi nobildējuši. Ar latviskajiem tekstiem man īsti nekas labs nesanāca, bet “Gembird” adapteri atrada. Es gan nesaprotu, kāpēc vajag atsevišķu Pixel Screenshots lietotni, ja līdzīgi meklēt varam arī Google Photos lietotnē, kuru es uztveru kā galveno attēlu galerijas rīku Pixel (vai pat vispār Android) ierīcēs.
Pixel Studio lietotnē mēs varam izveidot mākslīgā intelekta ģenerētus attēlus līdzīgi kā to varam izdarīt Midjourney vai citos MI rīkos. Ir jāieraksta mūsu bildes apraksts un ātri saņemsim bildi. Uz tās varam šajā pašā programmā pievienot uzrakstus vai virtuālas uzlīmītes. Lielu jēgu šādai nodarbei gan es neredzu. Plus, cilvēkus pagaidām Pixel Studio ģenerēt neļauj.
Kopumā var just, ka Google šogad liek milzu uzsvaru uz mākslīgā intelekta funkcijām, tomēr tās vēl ir tik “zaļas”, ka vairumam no Pixel 9 telefonu lietotājiem nebūs aktuālas. Piemēram, Pixel Studio un Pixel Screenshots lietotnes man vispār šķiet absolūti nevajadzīgas. Toties Gemini visās tās izpausmēs man šķiet ārkārtīgi intriģējoša tehnoloģija, kuras spējas mēs vēl pat nevaram apjaust. Ticu, ka pēc dažiem gadiem Gemini arī ārpus lielajām valodām spēs nodrošināt sarunas, kur vairs nevarēs saprast, ka runā ar robotu nevis cilvēku. Bet es nedomāju, ka mākslīgā intelekta funkcijas ir noteicošais, lai izlemtu par labu Pixel 9 sērijas viedtālruņu iegādei. Tie paši par sevi ir forši telefoni.
Lieliskas kameras, kuras viegli izmantot
Pixel 9 Pro ir saņēmis tādu pašu kameru komplektu, kā Pixel 9 Pro XL lielais brālis. Attiecīgi, arī bildes un video šis telefons uzņem tāpat kā XL versija. Aicinu izlasīt Jurģa detalizēto Pixel 9 Pro XL apskatu, lai uzzinātu visu svarīgāko par šo abu telefonu kamerām un to spējām. Arī eksperti no DXOMARK jaunāko Pixel 9 Pro XL ir novērtējuši kā vienu no labākajiem šobrīd nopērkamajiem kamerofoniem.
Tas, kas man patīk Pixel 9 Pro, ir kameras darbības paredzamība. Es ar mani notiekošo iemūžinu teju katru dienu un dārgā gala telefonos esmu pieradis, ka mani attēli būs augstas kvalitātes absolūti bez iespringšanas. Tas izpildās arī Pixel 9 Pro gadījumā. Ņemu telefonu rokā un tik bliežu pa pogām – bildes un video vienmēr sanāk labas kvalitātes.
Kā jau Pixel telefonos ierasts, mums tiek piedāvāti arī dažādi mākslīgā intelekta pigori ar kuriem varam izmainīt mūsu attēlus. Jau iepriekšējos Pixel modeļos (un nu jau arī citu ražotāju telefonos) tīri labi darbojas Magic Erase funkcija, kas ļauj izdzēst no bildēm dažādus objektus. Šis ir gana praktiski un šad un tad patiešām noderīgi.
Tāpat mums ir pieejama funkcija, kas ļauj ģenerēt attēla daļas. Piemēram, negribam lielveikala fonu un pieģenerējam kaut ko kosmiskāku. Izpildījuma kvalitāte vispār ir diezgan neslikta, taču es šādu funkciju ikdienā diezin vai bieži izmantotu.
Secinājumi: Labākais Pixel, ko esmu lietojis!
Jau labi sen es izvēlējos piekopt tādu tehnoloģiju dzīvesveidu, ka regulāri mainu ierīces un platformas. Vienu brīdi esmu apaudzis ar visām iespējamajām Apple ierīcēm un servisiem, bet tad izpārdodu šos gadžetus un sapērkos Windows 11, Linux datorus un lietoju Android ierīces. Pie tam nesmādēju ne lētus, ne dārgus produktus, jo galvenais ir visu laiku mainīt ierīces, lai man ir labs priekšstats par to, kā darbojas un kādas iespējas piedāvā konkurējošās platformas un ierīces.
Šobrīd noslēgumam tuvojas Pixel 9 Pro viedtālruņa apskats un uz rokas Pixel Watch 3 viedpulkstenī redzu, ka vakars jau vēls, bet ausīs Google Pixel Buds Pro 2 austiņas skandina ar Gemini Advanced čatbota palīdzību izsauktu mūziku. Un ziniet, ko es jums par to visu teikšu? Beidzot Google piedāvā ierīču un pakalpojumu ekosistēmu, kas nekaitina un no kuras negribas izkāpt. Es jau iepriekš rakstīju, ka man Pixel Watch 3 šķiet ne sliktāks par Apple Watch, kas ir šādu viss vienā tipa viedpulksteņu etalons. Pulkstenis lieliski sadarbojas ar Pixel 9 Pro, kuru esmu pa šo testa mēnesi patiesi iemīlējis. Nē, par gadžetu laikam tā nevar teikt. Bet, jā, man šobrīd nav ne mazākās vēlmes visas šīs jaunās Pixel ierīces likt malā, jo tās “vienkārši darbojas”. Jā, Pixel 9 Pro tehniski nav pats jaudīgākais un ne visas funkcijas darbojas Latvijā, taču tas, kas darbojas, izskatās pārliecinoši un darbojas stabili. Un es zinu, kā izskatās nestabili Pikseļi. Šis nav tas gadījums.
Citiem vārdiem sakot – beidzot Google ir savus dimantus noslīpējusi tik tālu, ka man īsti nav kur piesieties. Es gribētu turpināt ikdienā lietot šīs ierīces, tomēr diemžēl tas nav iespējams, jo man ir svarīgi visu laiku būt kustībā un arvien pētīt jaunas ierīces un pakalpojumus. Bet tev varbūt tas nav nepieciešams un labprāt meklē šādas ierīces, kas pilda sev uzticētās funkcijas un nekaitina ar kaut kādiem gļukiem. Pamēģini Pixel ierīces, varbūt iepatiksies! ;)
Cena? Aptuveni tāda pati, kādu Apple prasa par savu jauno iPhone 16 Pro. Manuprāt, adekvāti, jo abas beidzot ir vienas līgas ierīces. Kur iPhone priekšā tīri tehniski, tur Pixel priekšā ar savu Gemini integrāciju, kas reāli darbojas.
Patika
- Lieliski uzbūvēta ierīce
- Lielisks displejs
- Lieliskas vienkārši lietojamas kameras
- Absolūti pietiekama akumulatora darbība
- Tīrs Android ar noderīgiem Pixel uzlabojumiem
- Labākā ierīce, lai izbaudītu Google mākslīgā intelekta sasniegumus
Nepatika
- Gribētos ātrāku vada uzlādi