Skandināvija. Izmaksas. 16 dienas (24.07.-08.08.2021.)

Kopējās izmaksas: 1662,66 EUR jeb 103,92 EUR dienā. Ceļojām četratā – 2 pieaugušie un 2 bērni (3 un 5 gadus veci). Tā kā ceļojām ar kemperbusiņu, skaidrs, ka lielākās izmaksas ir tieši par transportu. Otra lielākā pozīcija – pārtika. Transports … Turpiniet lasīt

5 centi

Vispirms jāatgādina lasītājiem, ka pašreizējais militārais saspīlējums uz RU-UA robežas nav pirmais un visticamāk tas nebūs pēdējais. Aptuvenais krīze–atslābums solis ir divi gadi, proti, apdraudējums pieaug ik gadu, kad RU notiek mācības no Kavkaz vai Zapad sērijas.   Šā gada pavasarī mēs tikpat padziļināti sekojām notikumiem ar RU karaspēka grupēšanos pie UA robežas, analizējām to izvietojumu un iespējamos scenārijus. 

Būtiskākās UA un mums visiem labvēlīgas un nelabvēlīgas atšķirības starp situāciju 2021.gada pavasarī un 2021.gada ziemā ir šādas:

 1. Nelabvēlīga. BY atklāti demonstrē gatavību karot RU pusē pret UA vai vismaz piedāvāt savu teritoriju RU karaspēkam.
 2. Nelabvēlīga. RU diez vai iegūs prasītās juridiski nostiprinātās garantijas NATO nepaplašināšanai nākotnē. Tas sašaurina politisko risinājumu spektru, kas vienlaicīgi ļautu RU “saglabāt seju”. RU var sarīkot lokālu sadursmi tikai tādēļ, lai it kā negribīgi piekristu kārtējiem vispasaules lūgumiem to pārtraukt.
 3. Nelabvēlīga. Rēķinoties ar gaisa spēku un citu spēku veidu atbalstu 175K liels RU grupējums ir pietiekams, lai sasniegtu minimālo mērķi – iekarotu UA teritoriju līdz Dņepras upei, tomēr šādu grupējumu nevar turēt gatavībā lauka apstākļos gadiem ilgi. Šis apstāklis steidzina politiskā lēmuma pieņemšanu (uzbrukt/neuzbrukt) tagad.
 4. Nelabvēlīga. RU ekonomiski un tehniski ir gatava starptautiskai izolācijai.
 5. Labvēlīga. Vasaras sākumā uzsāktā kaujas darbība ir daudz izdevīgāka sauszemes operācijas veikšanai  nekā ziemas-pavasara sezona, jo starpsezonu laika apstākļi negatīvi ietekmē tehnikas apvidus caurejamību (jo īpaši UA austrumos), izlūkošanas   un kaujas aviācijas izmatošanu.
 6. Labvēlīga. RU 2022.gadā Rietumu un Dienvidu kara apgabalos nav stratēģiskā līmeņa plānoto apvienotā karaspēka  mācību, kuru laikā paaugstinātā kaujas gatavībā atrodas faktiski visi RU bruņotie spēki.
 7. Labvēlīga. RU iekšpolitiskā situācija. RU sabiedrībā tieši šobrīd nav konstatējams masu atbalsts iespējamam asiņainam karam ar UA.
 8. Labvēlīga. Ja pieņemam par ticamu informāciju par 175K lielu RU grupējumu (nevis 95K kā tika ziņots agrāk), tad jāsecina, ka šo grupējumu nav iespējams nokomplektēt tikai ar kontrakta (profesionāliem) karavīriem, savukārt OMD karavīru izmantošana ārpus RU teritorijas nevar neizsaukt RU sabiedrības negatīvu pretreakciju.
 9. Labvēlīga. Ar visu demonstratīvo gatavošanos lielajam karam RU ir pazaudējusi operatīvā pārsteiguma momentu. Nepieciešams saspīlējuma atslābums, lai to atjaunotu.

Kopumā vērtēju lielā iebrukuma risku kā zemāku par sadursmes uz robežas risku (artilērijas apšaudes), bet augstāku par RU karaspēka grupējuma demobilizāciju bez acīmredzamas Rietumu piekāpšanās RU prasībām. Autoritāriem režīmīem ir tā priekšrocība nerēķināties ar veslo saprātu un politisko pragmātismu. Tādēļ neņemos spriest būs karš vai nebūs, tas ir zināms tikai dažiem cilvēkiem kremlī. Tehniski viss ir gatavs.

Ceļojums uz Kipru: ko ņemt vērā?

Kamēr vēl mūsu brauciens uz Kipru ir svaigā atmiņā, padalīšos ar dažiem praktiskiem novērojumiem, kas, iespējams, noderēs vēl kādam, kas plāno turp doties. Kovid papīri Es nezināšu sacīt par situāciju, ja nav vakcinācijas sertifikāts, bet, ja tas ir, sistēma ir diezgan vienkārša. Mēs sertifikātus pievienojām, reģistrējoties lidojumam internetā, tas jādara pēdējā, astotajā solī. Ielidojot jābūt...

The post Ceļojums uz Kipru: ko ņemt vērā? appeared first on Mugursoma.lv.

Izturīgākais papīra tilts notur 145,6 kg slodzi

Tradicionālajā konstruēšanas konkursā «Papīra tilti» uzvar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes komanda «Asie pipari». Tās būvētais tilts notur 145,6 kg lielu slodzi. 

Microsoft Office sāk iegūt jaunas vizuālās aprises

Pagājušās nedēļas izskaņā Microsoft sāka atjaunot sava Office produkta vizuālo noformējumu, kas sevī iekļauj līdzīgākas aprises jaunajai Windows 11 operētājsistēmai.

Jaunās vizuālās izmaiņas Microsoft izziņoja jau šī gada sākumā, un vasaras periodā tās tika testētas, lai jaunumus piedāvātu Office 365 un Office 2021 lietotājiem. Kopumā izmaiņas nebūs ļoti grandiozas, bet ieraudzīsim vairāk noapaļotas malas, kā arī izmainītas ikonas. Līdzīgi kā tas ir ar Windows 11 operētājsistēmu. Tāpat Microsoft norāda uz to, ka lielāks akcents pakāpeniski tiks likts tieši uz komandu sadaļu, samazinot klasisko visu darbību pogu izkārtojumu. Jaunais dizains automātiski pielāgosies Windows tumšajam un gaišajam dizainam.

Jauno izskatu var ieslēgt, izmantojot “Coming Soon” megafona ikonu labajā augšējā stūrī Microsoft Word, Excel, PowerPoint un OneNote programmās. Windows 11 lietotājiem izmaiņas jau ir pieejamas, kā arī aptuveni 50% lietotāju tās parādīsies automātiski. Vizuālās pārmaiņas ātrāk ieraudzīsim tieši mobilajās un pārlūka versijās, bet pēc tam datorā instalētajās programmās.

Paradoksāli, svaigas zivis, ne vienmēr ir svaigas!

Dažkārt veikalu plauktos var atrast eksemplārus, kas ne tikai sabojā vakariņas, bet arī noved pie veselības problēmām.
Drīz uz galdiem liksim lašus un karpas. Kā zināms visiem liepājniekiem, karpu zvīņas liekam maciņā. Kāpēc? Pēc ticējumiem, tad nākošā gadā, jūsu maciņā vienmēr būs nauda.

Svaigas zivis, sāksim ar lašiem.

Klusā okeāna laši sasniedz dzimumbriedumu un atstāj jūras un okeānus savā pēdējā ceļojumā, lai ieliktu ikrus saldūdenī.
Tiklīdz zivs iekļūst upē, visas laša ķermeņa sistēmas sāk degradēties. Tiek atjaunota hormonālā sistēma, un gremošanas sistēma pilnībā izmirst.
Šādas zivs gaļa ir irdena un ūdeņaina. Tā krāsa kļūst bālāka. Tas ir tāpēc, ka lasis pārstāj ēst.
Sarkano nokrāsu muskuļiem piešķir karotinoīdi – sarkanās vielas, kas atrodamas lašveidīgo galvenajā barībā: vēžveidīgajos un aļģēs. Tiklīdz zivis pārstāj tās ēst, muskuļi zaudē savu krāsu.
Pēc pārdevēju idejas, tāds lasis ir ēdams nekaitējot veselībai, taču kvalitāte atstāj daudz neiegūtu vēlamo.

Svaigas zivis, uzmanību.

Uzmanieties no lašiem ar sarkaniem plankumiem uz ādas. Tā ir zīme, ka viņu ķermenī ir notikušas nārstošanas izmaiņas.
Kvalitatīvas zivs ādai jābūt viendabīgi pelēkai krāsai bez sarkaniem, violetiem, dzelteniem plankumiem. Ja tādi ir, tad produkta derīgās īpašības ir gandrīz zudušas.

Svaigas-zivis-2_mini
Lašu fileju bieži krāso.
To var darīt veikalos, zivju pārstrādes rūpnīcās vai fermās. Tur lašus baro ar speciālu barību ar pārtikas krāsvielām.
Zivju audzētavu fermās audzētos lašus var atpazīt pēc to nedabiski spilgtā mīkstuma (fileja) un īsās astes.
Indivīdiem, kas audzēti ar kvalitatīvu barību, ir normāla vesela aste un dabiskas krāsas gaļa.
Daudz vairāk ŠEIT.

Dienas grauds

vara bungas: Putina ultimatīvs pieprasījums pēc militārās dominances “tuvajā pierobežā” atturot sabiedrotos izvietot savus kontingentus 3B, efektīvi un ātri neitralizējams NATO sabiedrotajiem aizdodot Baltijas valstīm nepieciešamos jaunākā un efektīvākā bruņojuma un kaujas tehnikas komplektus. Kopā sametoties tas nebūs nedz dargi, nedz neiespējami. Savukārt Baltijas valstīm pašām ir jāspēj nodrošināt šim bruņojumam operatorus (personālu regulāro un rezerves). Laika gaitā (vairākas desmitgades) parāds tiktu dzēsts. Pēc līdzīgas shēmas darbojās lendlease sistēma 2PK laikā.

[..] The best way to avoid the need for risky supply routes for the Baltic States during a war is to achieve the necessary quantity and quality of armaments and equipment (see the considerations of the required forces and resources calculated by RAND) by locating and stockpiling them within the
region in advance of the first signs of an imminent conflict. The Baltic States themselves, given their financial and budgetary resources, will not achieve sufficient armaments and other stockpiles for an adequate period of time, if it is at all possible. This means that other NATO allies should agree now to
jointly financially support the establishment and deployment of the stockpiles of ammunition, armaments and equipment necessary for the defence of the Baltic States through any financial instrument available – fundraising, leasing, long-term loans, donations, etc. – to form a jointly developed plan to ensure adequate compliance with what is needed. Of course, stockpiling (conservation) would in itself be pointless and even counterproductive if:
a. they are not adequately protected against sabotage, as well as against
aviation or cruise missile attacks – protection should be provided by the
Baltic armies themselves;
b. the armed forces of the Baltic States and the personnel in their
mobilization reserve are not sufficiently prepared and trained to operate
these armaments and equipment if the arrival of foreign personnel was
delayed or made impossible [..]

avots 18.lpp

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast, kad interneta veikalu veidot savām rokām un kad labāk piesaistīt papildspēkus. Brīdī, kad saprotam, kāds variants derēs labāk, varam sākt domāt par mājaslapas dizainu. Uzreiz gan jāpiezīmē, ka dizains nav tikai vietnes vizuālā daļa. Tas ir plašāks jēdziens, jo caur dizaina elementiem mēs saviem potenciālajiem klientiem varam nodot plašu spektru ar sajūtām un iespaidiem. Dizains ir jāveido tāds, lai tas klientam palīdzētu atrast tam nepieciešamo informāciju un galu galā veikt arī pašu pirkumu.

Ja tavs mērķis ir būt veiksmīgam uzņēmējam, pārdot vairāk, būt konkurētspējīgam, to praktiski nevar panākt bez rūpīgi izstrādātas e-veikala vizuālās identititātes un pārdomāta mājaslapas dizaina. Sākot no teksta, attēliem, krāsām līdz pat ērtai lietojamībai un pārskatāmām sadaļām, kas mūs raiti aizved līdz pirkuma veikšanai. Par ko jādomā, veidojot internetveikala dizainu, kādiem elementiem tur jābūt un kādi ir galvenie klupšanas akmeņi, atklāj “Mozello” mārketinga vadītājs Bruno Vēberis.

“Mozello” mārketinga vadītājs Bruno Vēberis

“Uz ātru roku” šoreiz nederēs

“Internetveikala vizuālā identitāte ir pielīdzināma veikala skatlogam,” pārliecināts ir Bruno, runājot par e-komercijas vietnes dizainu. Un tā arī ir – ja pirmais iespaids par mājaslapas dizainu ir ne visai – tā ir nepārskatāma, ievietotas nekvalitatīvas bildes, haotisks teksts, klientam, visticamāk, zudīs uzticībai tai. Viņš uzskata, ka labs dizains ir viena no būtiskākajām lietām un tur svarīgs ikviens elements. Bieži arī viena vienīga bilde var sabojāt visu iespaidu par mājaslapu. Par to īpaši vajadzētu aizdomāties mazajiem uzņēmumiem, kam jāpieliek lielas pūles, lai iesprauktos tirgū un izceltos pārējo vidū.

E-veikala dizaina izstrāde patiesībā ir diezgan smalka padarīšana, kas prasa rūpīgu un nopietnu pieeju, nevis uz ātru roku visu samest vienā katlā jeb šajā gadījumā – lapā. Bruno uzsver, ka, veidojot mājaslapas dizainu, īpaši jāpiedomā arī pie izkārtojuma – kā novietosi dažādus elementus – tekstu, bildes, sadaļas, lai tas viss kopā izskatītos uztverami un saprotami. Tomēr arī šeit uzņēmēji bieži paklūp – sasteidz dizaina izstrādes procesu, rada nepārskatāmu vietni un tāpēc zaudē klientus. Šeit patiesībā var noderēt pavisam vienkāršs ieteikums – sāc ar mājaslapas plāna uzzīmēšanu uz papīra lapas. Kādas sadaļas klientiem attēlosi un ar kādu informāciju tās aizpildīsi? Kā šīs sadaļas uzlabos visu iepirkšanās procesu? Pēc tam šo plānu parādi saviem radiem un draugiem. Pajautā kā viņi saprot šo informāciju un varbūt kādu struktūras aspektu vēl var uzlabot? Kad būs labi pārdomāta lapas struktūra, to būs arī vienkāršāk un ātrāk izveidot tehniski.

Nepadari savu e-veikalu par Vikipēdiju

Daloties ar novēroto, Bruno norāda, ka uzņēmēji bieži vien savās e-komercijas vietnēs ievieto pārlieku daudz satura. Vēloties visu līdz pēdējam sīkumam vienā lapā izklāstīt par savu produktu, uzņēmējs panāk to, ka milzīgā teksta apjoma dēļ klients vienkārši apjūk un neuztver svarīgāko informāciju. Vēl sliktāk ir tad, ja teksts nav arī pienācīgi noformatēts.

Teksta formatējumam ir liela nozīme

“Mozello” šajā ziņā piedāvā dažādus teksta stilus, burtu izmēru un citas formatēšanas iespējas, kas ļaus skaisti izcelt nosaukumu, apakšvirsrakstu, rindkopu utt. Tādā veidā informācija kļūs strukturētāka un daudzkārt uztveramāka. Tas ir svarīgi, jo mūsdienās ne visi lasa tekstu no sākuma līdz beigām, bet lielākoties tik pārskrien ar acīm tam pāri. Tātad, ņemam vērā mūsu produkta vai pakalpojuma mērķauditorijas intereses un mājaslapas saturu veidojam tā, lai tas atbildētu uz svarīgākajiem klientu jautājumiem.

Tāpat sava vērība jāpievērš fonta izvēlei, jo arī burtu stils spēj radīt asociācijas ar mājaslapu un pašu produktu.

Ja īsti netiec skaidrībā, kā būtu labāk, paskaties uz savu e-veikalu no klienta pozīcijas. Vai tev kā pircējam patiktu lasīt kilometriem garu, nenoformatēta teksta blāķi? Gan jau, ka nē. Tāpēc pieturies pie lakoniskuma, izsakies saprotami, viegli uztveramā valodā un nebaidies tekstu padarīt arī mazlietiņ garšīgu. Radot tekstu un noformatējot, ņem arī vērā, kāda ir tava interneta veikala mērķauditorija un kādu vēstījumu ar uzrakstīto vēlies sniegt.

Cik daudz informācijas par produktu likt pirmajā lapā?

Ir pilnīgi saprotams, ka uzņēmēji jau interneta veikala pirmajā lapā vēlas kā uz paplātes izlikt, uzskaitīt, parādīt visas labās lietas par savu preci, cerot, ka šādā veidā tas nepaslīdēs klientam gar degunu. Taču ne vienmēr tā vajag darīt. Bruno atklāj, ka šajā ziņā jāņem vērā, ko uzņēmums tirgo, kāda ir mērķauditorija un cik liela nozīme ir produkta vizuālajai informācijai, attēliem. Piemēram, ja uzņēmums tirgo autoeļļas, pārāk lielu uzsvaru uz produkta ārējo izskatu nevajag likt, jo klientam, visticamāk, svarīgāks būs nevis iepakojums, bet gan tā saturs. Taču, ja e-veikalā pārdod, piemēram, apģērbu vai velosipēdus, attēliem būs pat izšķiroša loma – tos vajag daudz, kvalitatīvus un pārdomāti izkārtotus. Mozello ir pieejams satura izkārtojuma redaktors, kas ļauj izveidot strukturētu un personalizētu dizainu un izcelt svarīgākās lietas vai produktus.

Varavīksnes tiltam met līkumu

Bez sakarīgi noformēta teksta e-veikala dizaina izveidē būtiska nozīme ir arī krāsām. Ideālajā variantā pietiek ar četrām, no kurām viena ir dominējošā un mājaslapā parādās biežāk, otra – palīgkrāsa un pārējie divi – neitrālie toņi. Bruno uzsver, ka gan mājaslapā, gan plašākā komunikācijā (piemēram, sociālajos tīklos) vēlams pieturēties pie vienas konkrētas krāsu gammas, lai klientiem izveidojas paliekošas asociācijas par konkrēto zīmolu. “Mozello” novērojis, ka uzņēmējiem bieži vien problēmas rada tas, ka mājaslapu noformējuši daudz un dažādās krāsās. Ar Coolors.co rīku var piemeklēt saderīgas krāsu kombinācijas, kas izskatīsies gaumīgi.

Ar Coolors.co rīku izveidota saderīga krāsu palete

Košas krāsas ir labs akcenta radītājs. Piemēram, pati lapa veidota baltā krāsā, bet galvenās pogas iekrāsotas košākas un pamanāmākas. Tas ir gudrs un pārdomāts gājiens, ko mūsdienās izmanto arvien vairāk uzņēmumu. Taču, ja vēlies šādi izcelt kaut ko, daudz neaizraujies. Pārāk košas krāsas reizēm var būt ne tas veiksmīgākais risinājums, vietnes apmeklētājam apgrūtinot informācijas uztveri un radot diskomfortu acīm.

Bruno uzskata, ka ar krāsām uzņēmums var ļoti labi nodot sajūtas klientam un radīt asociācijas ar konkrēto produktu. Tāpēc, izvēloties e-komercijas vietnes dominējošo krāsu, svarīgi padomāt, kā to uztvers, interpretēs klients, kādas sajūtas raisīs.

Izcel savu piedāvājumu ar kvalitatīviem attēliem

Bieži vien cilvēki nezina vai arī uzskata, ka nav vērts ieguldīt kvalitatīvos attēlos, tāpēc nereti internetveikalam nepieciešamās bildes meklē “Google”. Lai arī tur pieejama ļoti plaša attēlu bibliotēka, lielu daļu no tiem aizsargā autortiesības. Paņemot kādu šādu attēlu un publicējot to savā mājaslapā, iespējams iekulties lielās nepatikšanās, kas var beigties ar treknu naudas sodu.

Vēl viens klupšanas akmens ir tas, ka mājaslapā ievietotie attēli bieži vien izskatās pārāk mākslīgi, neatbilstoši piedāvājumam, kas klientam var radīt neuzticamību, pat aizdomas, ka e-veikals nodarbojas ar krāpniecību. Savukārt otra galējība – attēliem ir slikta kvalitāte. Tāpēc labi, ka ir pieejamas vietnes, kur bez maksas vari izvēlēties un lejupielādēt vajadzīgos attēlus nevainojamā kvalitātē, un droši izmantot tos. “Mozello” blogā vari iepazīties ar populārākajām bezmaksas attēlu krātuvēm.

Pixabay ir populāra bezmaksas fotogrāfiju vietne

Attēli ir lielisks veids, kā izcelt savu produktu. Bieži vien pašu pirmo iespaidu rada tieši bildes. Un nereti tā ir galvenā sastāvdaļa biznesa izveides receptē. To pierādījusi, piemēram, saldummīļu iecienītā “Raunas Dārzs” eklērnīca. Tieši tāpēc, ja savu produktu vēlies īpaši izcelt, piešķirt tam autentiskumu, iespējams, labākais variants ir profesionāli uzņemti attēli. Fotogrāfs spēs radīt daudz unikālu bilžu no dažādiem rakursiem, izceļot tava produkta vislabākās īpašības.  Vēl viens labs piemērs ir WUF KIDS, kas izmanto kvalitatīvas fotogrāfijas.

WUF KIDS izmanto kvalitatīvas fotogrāfijas

Kāds būs Tavs logo?

Logo, iespējams, ir tā lieta, pie kā uzņēmumi iesprūst visilgāk, mēģinot simbola veidā pasniegt vēlamo vēstījumu. Nodarbojoties pats ar logo izveidi dažādiem uzņēmumiem, Bruno uzskata, ka tam jābūt maksimāli vienkāršam. Nereti gudrs un veiksmīgs gājiens ir izmantot pašu uzņēmuma nosaukumu kā logo, ietērpjot to elegantā fontā. Šādu pieeju izvēlējies, piemēram, apģērbu tirgotājs “Zara”. Galvenais, neaizrauties ar sarežģīta un grūti uztverama fonta izvēli. Ja nosaukums ir garāks, tad gan vēlams izdomāt kādu simbolu. Kopumā ikvienam uzņēmumam, kas vēlas būt atpazīstams un nenoslīkt pārējā masā, jāizveido savs logo. Mazais uzņēmums var reizēm ļoti labi konkurēt nevis ar cenu, bet tieši ar izveidotu zīmola spēku, un logo kalpo kā atpazīstamības zīme.

Labirintiem nē jeb neļauj klientam apmaldīties tavā e-veikalā

Dizaina elementiem jābūt ne tikai kvalitatīvi nostrādātiem, piemērotiem mērķauditorijai un piedāvājumam, bet tie arī jāizvieto tā, lai pati e-komercijas vietne būtu pārskatāma un neradītu sarežģījumus atrast un iegādāties kāroto preci. Labā prakse ir ievērot minimālismu gan tekstos, gan arī kategorijās un sadaļās, jo pircējam tā būs vienkāršāk atrast meklēto un arī mājaslapa iegūs kārtīgāku un koptāku izskatu.

Bruno ir pārliecināts, ka, lai padarītu internetveikalu pircējam ērtu, svarīgi e-komercijas vietnē ieviest konkrētus aicinājumus uz darbībām, jeb virzīt klientu soli pa solim līdz gala punktam – pirkuma veikšanai. Šiem soļiem jābūt vienkāršiem, saprotamiem, ikvienai pogai, kas virza kaut kur, jābūt skaidrai un nepārprotamai. Savukārt galvenajām pogām, piemēram, “pirkt”, jābūt pamanāmām attiecībā pret pārējo dizainu. Kā jau iepriekš noskaidrojām, šādas pogas pat vēlams iekrāsot košākā krāsā.

Pārskatāmība ir viena no internetveikala veiksmes atslēgām. Ja mājaslapā valdīs liels bardaks, tas, visticamāk, tikai apmulsinās klientu un mudinās doties uz konkurentu pusi. Lai pircējs pēc iespējas ātrāk atrastu meklēto, būtiska nozīme ir sakārtotām un saprotamām produktu kategorijām. Šajā ziņā “Mozello” mazajiem uzņēmumiem piedāvā jaunu iespēju – izveidot produktu blokus, ko var individuāli pielāgot savām vajadzībām. Tajos iespējams ievietot produktus, ko uzņēmums konkrētajā brīdī vēlas izcelt, piemēram, jaunākie, aktuālākie, ar atlaidi, sievietēm/vīriešiem domāti utml. Tādā veidā klients, atverot mājaslapu, uzreiz var doties uz sev interesējošo sadaļu. “No lietojamības viedokļa – jo vieglāk tu ļausi klientam pārvietoties pa tavu mājaslapu un padarīsi piedāvājumu uztveramāku, jo ātrāk pārdosi savu produktu,” skaidro Bruno.

Turpinājums sekos

Jau nākamajos šīs sērijas rakstos kopā ar “Mozello” noskaidrosim, kā notiek produktu apmaksa un piegāde e-komercijā, kādi juridiskie aspekti jāņem vērā, nodarbojoties ar e-komerciju un apskatīsim pāris efektīvus trikus, kā veiksmīgāk reklamēt savu e-veikalu.

Pastaiga parkā

vara bungas: Kas grib var vilkt paralēles ar situāciju UA, kas grib var atrast būtiskas atšķirības. Bet visi varam novērtēt kā mūsdienās (2003.gads joprojām ir mūsdienas) tiek veiktas korpusa līmeņa sauszemes uzbrukuma operācijas. Un protams, tilti, tilti…

Klīniskā aina

vara bungas: Visa pašreizējā krīze RU-Rietumu attiecībās ērti ieguļās starp divām atziņām: RU izplata finlandizācijas vīrusu, bet Rietumu organismam uz to nav ar ko atbildēt – mierināšanas antibiotikas pret RU infekciju vairs nestrādā, jo pārāk bieži lietotas, medīcīnā to sauc par toleranci pret zālēm. Sākas drudzis.

[..] Russia will have to change the system and draw new “red lines.” We could, for example, redefine ‘Finlandization’ – the Cold War idea whereby countries retain their sovereignty but stay out of the geopolitical fray – as something positive. The term has become pejorative since then, but everything changes.[..]

avots

[..] The main takeaway that follows from this analysis is that the appeasement options offered by some analysts do not really exist for the West. There is hardly any option presuming an independent existence of Ukraine that would satisfy the Kremlin. No matter how much the West is prepared to concede to Russia, the Kremlin’s appetites will keep growing over time unless it is faced with strong resistance.” [..]

avots

Jaunums! Žurnāls Ilustrētā Junioriem piedāvā attīstošus ķieģeļu konstruktorus bērniem no Teifoc!

Vācijā ražotie Teifoc ķieģeļu konstruktori ir veidoti no īstiem apdedzinātiem ķieģeļiem, ar kuriem var mūrēt, izmantojot javu, tieši tāpat kā dzīvē!

Jaunais Allspace tagad pieejams Latvijā

Jaunais Allspace tagad pieejams Latvijā

Jaunais Allspace tagad ir pieejams Latvijā, piedāvājot visus ietilpīga apvidus auto trumpjus – vietu līdz pat septiņām sēdvietām, modernizētu dizainu un jaunus ekonomiskus dzinējus. Jaunajā apvidus auto ir iekļautas dažādas modernās tehnoloģijas, tostarp IQ.DRIVE Travel Assist daļēji autonomai braukšanai, We Connect mobilajiem tiešsaistes pakalpojumiem un IQ.LIGHT LED Matrix priekšējiem lukturiem.

Klienti var izvēlēties no trīs dzinējiem, priekšējo vai visu riteņu piedziņu, kā arī trīs aprīkojuma pakotnes – Life, Elegance un R-Line. Jaunā Allspace sākumcena (1.5 litru TSI 110 kW/150 ZS dzinējs, sešu pārnesumu manuālā ātrumkārba[1]) ir 31 350 eiro.

Plašs automobiļa interjers ar digitāliem atjauninājumiem

Jaunais Allspace ir par 19 centimetriem garāks salīdzinājumā ar standarta Tiguan, un tajā ir pietiekami daudz vietas, lai ievietotu trešo sēdekļu rindu. Tādējādi automobilis pārtop par SUV, kurā iespējams pārvadāt līdz pat septiņiem cilvēkiem. Lai sniegtu interjeram mūsdienīgu sajūtu, automobilis jau standarta komplektācijā aprīkots ar Digital Cockpit Pro kabīni, kas uzlabo braukšanas pieredzi, un uzlabotu daudzfunkciju stūri, kas ļauj autovadītājam kontrolēt audio sistēmu, kruīza kontroli un citas sistēmas, nenoņemot rokas no stūres. Informācijas un izklaides sistēma ar lielu krāsu displeju līdz pat 9,2 collu izmērā pārvalda visas automašīnas komunikāciju un izklaides funkcijas, sākot ar navigāciju un beidzot ar telefonu zvaniem. Standarta aprīkojumā iekļauto Air Care Climatronic trīszonu automātisko klimata kontroles sistēmu iespējams kontrolēt ar jaunu moduli centrālajā konsolē, kam ir skārienjūtīgi paneļi, vairs neizmantojot pogas, kādas ir bijušas līdz šim.

Tāpat automobilī ir trešās paaudzes modulārā informācijas un izklaides sistēma (MIB3), kas ļauj klientiem baudīt We Connect mobilos tiešsaistes pakalpojumus. Šie pakalpojumi iekļauj, piemēram, iespēju aplūkot automobiļa statusu, attālināti atvērt un aizvērt durvis, piekļūt straumēšanas pakalpojumiem, izmantot mākonī bāzētas personalizācijas iespējas un aplūkot automašīnas apkopes grafiku.

Jaunais Allspace tagad pieejams Latvijā

Plašs piedziņas sistēmu klāsts un samazinātas emisijas

Jaunajam Allspace pieejamas trīs ekonomiskas un jaudīgas piedziņas sistēmas. 2.0 litru TDI piedziņas sistēmas ar 110 kW (150 ZS)[2] un 147 kW (200 ZS)[3] uzlabo savus emisiju rādītājus, pateicoties dubultajiem SCR katalizatoriem ar divkāršu AdBlue® iesmidzināšanu. 1.5 litru TSI dzinējs ar 110 kW (150 ZS) jaudu, kas pieejams ar sešu pārnesumu manuālo ātrumkārbu[4] standarta aprīkojumā vai izvēles septiņu pārnesumu DSG divsajūgu ātrumkārbu[5], aprīkots ar aktīvo cilindru atslēgšanas sistēmu (ACT). Vēl pieejami divi 2.0 litru TSI dzinēji, kas rada 140 kW (190 ZS)[6] un 180 kW (245 ZS)[7] jaudu. Jauda ceļam tiek nodota, pateicoties standarta aprīkojumā esošajai septiņu pārnesumu DSG divsajūgu ātrumkārbai un 4MOTION visu riteņu piedziņai. Visi dzinēju varianti atbilst stingrajam Euro 6d-ISC-FCM izmešu standartam. Apvienojumā ar 4MOTION pieļaujamais maksimālais treilera svars ir 2,5 tonnas.

Jaunais Allspace tagad pieejams Latvijā

Progresīvas asistentu sistēmas

Jaunā Allspace tehnoloģiskais atjauninājums iekļauj arī jaunas un ļoti progresīvas asistentu sistēmas. Standarta aprīkojuma pakotne piedāvā Front Assist Autonomous Emergency Braking funkciju, kas automātiski bremzē, lai novērstu sadursmi vai samazinātu trieciena spēku, automobilim virzoties uz priekšu. Lane Assist palīdz automašīnai saglabāt atrašanās vietu joslā, lai samazinātu negadījumu iespējamību, un Driver Alert sistēma identificē, kad autovadītājs zaudē koncentrēšanās spējas. Aktīvā kruīza kontrole (ACC) automātiski pielāgojas mainīgajiem satiksmes apstākļiem un samazina vai palielina ātrumu atbilstoši satiksmes plūsmai. ACC arī iekļauj Stop & Go funkciju, kad tā apvienota ar septiņu pārnesumu DSG divsajūgu ātrumkārbu. IQ.DRIVE Travel Assist funkcija pieejama papildu komplektācijā Life pakotnē. Elegance un R-Line pakotnēs tā iekļauta standarta komplektācijā. Šī sistēma atbalsta asistētu stūrēšanu, bremzēšanu un paātrināšanos līdz 210 km/h lielam ātrumam.

Jaunais Allspace tagad pieejams Latvijā

Jauna struktūra specifikāciju pakotnēm

Jaunais Allspace Latvijā pieejams trīs specifikāciju pakotnēs – Life, Elegance un R-Line. Standarta aprīkojums Life pakotnē iekļauj sudraba krāsas eksterjera spoguļu korpusus, sudraba krāsas anodētus jumta reliņus, 18 collu lietos diskus, komforta sēdekļus, divus USB-C portus priekšā, vienu USB-C uzlādes ligzdu centrālajā konsolē aizmugurē un elektrisku bagāžas nodalījuma vāku. Elegance specifikāciju pakotnē īpaši stilīgajam Allspace pieejami hroma elementi, 18 collu lietie diski, IQ.LIGHT LED Matrix priekšējie lukturi, apsildāma stūre, kas iekļauta arī Life pakotnē, un Easy Open & Close ar sensoriem kontrolēta bagāžas nodalījuma vāka atvēršanas un elektriskās aizvēršanas funkcija. Aizmugurskata kamera standarta komplektācijā pieejama tikai Elegance pakotnē. R-Line pakotne piedāvā 19 collu lietos diskus, īpaša dizaina priekšējo bamperu, sliekšņu pagarinājumus, aizmugurējo spoileri un apsildāmu ādas daudzfunkciju stūri. Salona noskaņojuma apgaismojums ar 30 dažādām krāsām pieejams visās trīs Allspace specifikāciju pakotnēs.

Jaunais Allspace tagad pieejams Latvijā

Par Volkswagen:

Volkswagen ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem lielapjoma autoražotājiem. Uzņēmumam ir 50 rūpnīcas 14 valstīs, kurās tiek ražoti automobiļi klientiem vairāk nekā 150 tirgos. Volkswagen 2020. gadā pasaulē piegādāja 5,3 miljonus vieglo automašīnu. Klientiem Baltijā Volkswagen pērn piegādāja 5 102, savukārt zīmola tirgus daļa veidoja 9,6%. Volkswagen vīzija ir “Pārvietot cilvēkus un virzīt viņus uz priekšu”. Volkswagen neatlaidīgi virzās uz priekšu, nepārtraukti attīstot savu automobiļu ražošanu. E-mobilitāte, viedā mobilitāte un zīmola digitālā transformācija ir būtiskākie stratēģiskie temati nākotnē.

[1] Allspace 1.5 TSI, 110 kW/150 ZS, 6 pārnesumu manuālā ātrumkārba, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 6,7 / ārpus pilsētas 5,1 / kombinētajā režīmā 5,7, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 131, efektivitātes klase: B

[2] Allspace 2.0 TDI, 110 kW/150 ZS, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 6,0-5,4 / ārpus pilsētas 4,5-3,9 / kombinētajā režīmā 5,0-4,5, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 133-124, efektivitātes klase: A-A+

[3] Allspace 2.0 TDI, 147 kW/200 ZS, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 6,4-6,3,  ārpus pilsētas 4,8-4,7, kombinētajā režīmā 5,4-5,3, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 142-139, efektivitātes klase: A-B

[4] Allspace 1.5 TSI, 110 kW/150 ZS, 6 pārnesumu manuālā ātrumkārba, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 6,7 / ārpus pilsētas 5,1 / kombinētajā režīmā 5,7, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 131, efektivitātes klase: B

[5] Allspace 1.5 TSI, 110 kW/150 ZS, 7 pārnesumu divsajūgu ātrumkārba, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 6,5 / ārpus pilsētas 5,3 / kombinētajā režīmā 5,7, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 131, efektivitātes klase: B

[6] Allspace 2.0 TSI, 140 kW/190 ZS, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 7,9-7,6 / ārpus pilsētas 6,5-6,2 / kombinētajā režīmā 7,0-6,7, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 160-153, efektivitātes klase: C-B

[7] Allspace 2.0 TSI, 180 kW/335 ZS, degvielas patēriņš l/100 km (NEDC): pilsētā 9,0 / ārpus pilsētas 6,4 / kombinētajā režīmā 7,4, CO2 izmeši (kombinētajā režīmā) g/km: 170, efektivitātes klase: C

Muskuļi cilvēka ķermenī

Muskuļi cilvēka ķermenī ikdienas veic darbu, kuru mēs nereti uztveram kā pašsaprotamu. Kā darbojas muskuļi mūsu ķermenī un kā mēs ar savu dzīves veidu varam veicināt vai arī apgrūtināt to darbu?

Vai zini, kurš sacerējis Latvijas valsts himnu?

Vai zini, kurš komponists sacerējis Latvijas valsts himnu? Pirmajā brīdī šķiet – vai var pajautāt ko aplamāku: protams, ka visi zina, – tas ir Baumaņu Kārlis. Arī vārdus. Un tomēr…

Kā rakstīt atsauksmi par grāmatu

Daudzus gadus pēc tam, kad esmu sācis visai regulāri rakstīt par grāmatām, atradu kopš skolas laikiem saglabātu špikeri, kā pareizi rakstāmas atsauksmes par grāmatu. Mērķauditorija, izskatās, ir skolēni, bet arī pieaugušākiem rakstītājiem var noderēt, lai pārlaistu acis, vai uz visiem jautājumiem ir atbildēts. Kā sauc grāmatu? Kas ir grāmatas autors? Tas ir detektīvstāsts, šausmu stāsts,Read More »Kā rakstīt atsauksmi par grāmatu

Baumo, ka Apple joprojām ir plāni bezvadu uzlādes risinājumiem

Apple par savu bezvadu lādētāju runas sāka jau 2017. gadā, tomēr paredzētā realizācija 2019. gadā tika atcelta. Kas bija viens no retajiem gadījumiem, kad Apple atzina, ka šobrīd tehnoloģisko iespēju dēļ nevar realizēt produktu. Taču 2021. gada beigās jaunas baumas norāda, ka uzņēmums nav atmetis plānus šādu produktu izstrādē.

Patiesībā trīs vienā tipa bezvadu lādētājs Apple produktiem tiešām būtu nepieciešams, jo šobrīd esošās alternatīvas nav tik labas. Īpaši jau tas, ka Apple Watch vienmēr ir jālādē speciāli pielāgotā lādētājā. Kā arī Apple savulaik ļoti turējās pie tā, ka ierīce lādētos tieši tur, kur tā tiktu novietota, kas principā nav realizēts līdz šim arī citos produktos. Šobrīd pieejamā informācija liecina par to, ka uzņēmums gatavojas patiesam bezvadu uzlādes risinājumiem, to nodrošinot arī pa gaisu.

Ko līdzīgi jau ir demonstrējis uzņēmums Xiaomi, un tagad to vēlas realizēt arī Apple. Tomēr skaidrs, ka pa priekšu būs jāsāk ar bezvadu lādētāja AirPower realizāciju, un tikai tad var sākt sapņot par stabilu gaisa uzlādi. Tāpat informācija atkal runā par to, ka Apple ierīces būs spējīgas veikt abpusējo uzlādi, ko šobrīd nodrošina Samsung. Tas nozīmē, ka ar iPhone viedtālruņa palīdzību mēs varētu uzlādet Apple Watch viedpulksteni, vai iPad lādētu iPhone. Arī par šo tika runāts jau 2019. gadā, tomēr praksē tas nav realizējies.

Tāpēc arī šobrīd šīs ir lielas spekulācijas, kuras noteikti neieraudzīsim tuvākajos gados, bet tās varētu būt nākamajā dekādē, un uzņēmumam ir jau šāda termiņa plāni.

Bezgaisma

vara bungas: Diezgan negaidīti (īstenībā nē) PL portāls enrgetyka.com novembrī publicēja pamācību iedzīvotājiem kā rīkoties elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā. Rūdītam gatavniekam tur nav nekā jauna, be ne-gatavniekam vērts izlasīt (labāk izdrukāt un noglabāt, vēl labāk iegaumēt un izpildīt), jo blackout gadījumā pajautāt Google tantei neizdosies.

Autors neslēpj, ka pamacība tiek publicēta, jo šoziem visā Eiropā pastāv paaugstināts energokrīzes risks, ko citā starpā izraisīja arī RU politika, kas vērsta uz NordStream 2.0 sertificēšanas veicināšanu mākslīgi radot sertificētājiem (DE) neaizpildāma energodeficīta briesmas. Pastāv iespēja, ka masu atslēgšanas vienā valstī var izraisīt domino efektu un ietekmēt kaimiņvalstis. kā nekā dzīvojam vienā ciemā.

[..] in an extreme situation – in some countries In the European Union, there may be deficits in the supply of fuel for gas-fired power plants and, as a consequence, disturbances in the operation of the power system. A problem in one country can spread to others due to the interconnection of EU systems. Moreover, at the peak of the winter demand for power, any failures in generating units (and such failures are happening more and more often in Poland) may be a key factor that will determine the country’s energy security. Therefore, it is worth getting ready for the possibility of even long-term interruptions in electricity supply.[..]

avots

Paradoksāli, bet tieši 3B RU veicināts blackout “domino efekts” Eiropā diez vai skars, jo pagaidām vēl mūsu sadales tīkli ir sasaistīti ar BY un RU caur BRELL sistēmu. Var būt citi iemesli, bet tieši šis, diez vai.

Katram gadījumam, pirms aptumsums iestāsies PL speciālisti iesaka (mašīntulkojums):

“Mājsaimniecībā jābūt

 • pirmās med.palīdzības komplekts,
 • lateksa cimdi, 
 • pretsāpju līdzekļi un pretcaurejas zāles, 
 • konfektes nelielā iepakojumā ar ilgu glabāšanas laiku,
 • svilpe,
 • lukturi ar universālām  baterijām, kā arī ietilpīga powerbanka  un universāls kabelis portatīvām ierīcēm (piemēram, tālruņiem, navigācijas ierīcēm utt), 

Iepriekš minētie vienumi ir mazi, tāpēc tos var iepakot nelielā konteinerā, lai nepieciešamības gadījumā tie visi būtu pa rokai. Papildus tam simniecībā jābūt: 

 • termiskām segām un siltām drēbēm 
 • tūristu krāsniņas komplektam 
 • ledus kubiciņiem saldētavā

Svarīgākais noteikums šādā krīzes situācijā ir saglabāt mieru un nekrist panikā. Kad gaismas nodziest,  saglabāt mieru var būt īpaši grūti – bet tas ir pirmais paņemiens, kā mazināt problēmas ietekmi. Iestājoties tumsai pēc savas ģimenes drošības pārbaudes, jālūko palīdzēt citiem. Pārbaudiet, vai tuvumā esošajiem cilvēkiem ir nepieciešama palīdzība — piemēram, elektrības padeves traucējumi liftā var radīt paniku. Tad  kontakts ar citu cilvēku un apliecinājumi, ka kāds zina par viņu likteni un  centīsies sniegt palīdzību, var būt nenovērtējams atbalsts.
Pēc tam  ir vērts nodrošināt iekārtas, kuru darbību ietekmēja enerģijas pārtraūkums. Elektrības padeves  atjaunošana var tās sabojāt – papildu drošības pasākumi būs labs risinājums.
Jāatceras, ka ilgstošs elektroenerģijas padeves pārtraukums traucēs tādu sadzīves ūdensapgādes sistēmu  darbību, kuru sūkņus darbina elektrība. Kamēr ir iespēja jāizmanto pieeju tekošam ūdenim un jauzpilda ar to vannu vai citus tilpumus. Ūdens būs vajadzīgs ne tikai slāpju remdēšanai, bet arī higiēnas nolūkos.
Vērts arī mēģināt paildzināt ledusskapja un saldētavas darbību. Pat ja šīs ierīces ir atslēgtas, tās var glabāt aukstumu vismaz vairākas stundas.  To var izmantot racionāli, t.i.,atvērt pēc iespējas retāk. Savlaicīgi noglabātie ledus kubiciņi saldētavā palīdzēs uzturēt pārtikas saglabāšanai nepieciešamo temperatūru.
Elektrības padeves traucējumi ir situācija, kurā ir apgrūtināta piekļuve daudziem pamatpakalpojumiem,  tostarp medicīniskajai aprūpei. Tādēļ vitāli nepieciešamo zāļu krājumi ir jānodrošina savlaicīgi.  Tā paša iemesla dēļ ir vēlams izvairīties no veselībai bīstamām darbībām, piemēram, neēst pārtiku, kuras kvalitāte varēja ciest no elektrības padeves pārtraukšanas. Ilglaicīgs elektroenerģijas zudums var apdraudēt arī mobilo telefoniju.  Šī iemesla dēļ ir vērts klausīties  ziņas, izmantojot akumulatora radio, kuram arī jābūt krājumā. “

avots

VB: Ņemot vērā, ka šie ieteikumi ir ļoti primitīvi, aptver tikai vienu dzīves situāciju un paredzēti tikai īslaicīgam elektrības padeves pārtraukumam, kas ilgst no dažām stundām līdz dažām dienām, nav vērts tos papildināt vai kritizēt. Tie ir tik primitīvi cik nepieciešams, lai būtu izzpildāmi visplašākām iedzīvotāju masām.

PS Salīdzinājumam te būs ieteikumi no mūsu Sadales tīkla

Oppo publicē video ar jaunu viedtālruņa kameras konceptu

Viedtālruņu ražotājs Oppo ir izlaidis īsu video mājienu par jauna tipa fotokameru dizainu viedtālruņiem. Uzņēmuma “pašizstrādātā ievelkamā kamera” tiek izvirzīta no tālruņa korpusa un ievilkta atpakaļ. Video liecina, ka mehānisms ir ūdensdrošs un, ja tālrunis tiek nomests, tas automātiski ievelk kameru korpusā.

Atšķirībā no uznirstošajām pašportretu kamerām, kas līdz nepieciešamībai paslēptas tālrunī, jaunā Oppo koncepta kamera, kas visu laiku ir redzama un īsi pirms fotografēšanas tiek izbīdīta, varētu uzlabot attēlu kvalitāti.

Most pop-ups are annoying…

But not our self-developed retractable camera! ?

Explore more in INNO WORLD on 14/12.#OPPOINNODAY2021 pic.twitter.com/33hgJSw8If

— OPPO (@oppo) December 7, 2021

Video pie kameras bloka redzamie kameras parametri liecina, ka, ka sensors ir 1/1, 56 collas un objektīvs ir 50 mm, kas ir līdzvērtīgs  f/2,4 atvērumam, kas nozīmē, ka tam jābūt aptuveni 2 augstākam par tālruņa galveno objektīvu. Šis sensors ir daudz lielāks, nekā ierasts redzēt telephoto lēcām.

Pie video uzņēmums Twitter ierakstā pierakstījis, ka vairāk par jauno viedtālruni varēsim uzzināt jau pavisam drīz – 14. decembrī Inno Day pasākuma ietvaros.

Avots: The Verge

The post Oppo publicē video ar jaunu viedtālruņa kameras konceptu appeared first on notepad.lv.

Latvijas ļaudis, kas uzņēmās glābt ebreju līdzpilsoņus Otrā pasaules kara laikā. 2. daļa

Šajās dienās aprit 80. gadskārta kopš Latvijas ebreju masu slepkavībām 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī. Izglābties izdevās vien dažiem simtiem holokaustam pakļauto, lielāko tiesu tas bija iespējams, pateicoties tiem drosmīgajiem Latvijas ļaudīm, kuri uzņēmās risku glābt savus ebreju tautības līdzpilsoņus.

Pieci veselīgi augļi un ogas, kas patiesībā bojā zobus

Zobiem kaitīgi ir saldumi, alkohols un cigaretes. Tas ir vispārzināms fakts, kas nepārsteidz, taču kāds cits fakts varētu pārsteigt daudzus – ir arī vairāki augļi un ogas, tai skaitā arī Ziemassvētku laikā īpaši iecienītie mandarīni, kas var nelabvēlīgi ietekmēt mūsu zobu veselību.

140 vārdu: vai lipīgāks un mazāk nāvīgs sērgas paveids ir mazāk bīstams?

Vai lipīgāks, bet mazāk nāvīgs sērgas paveids ir bīstamāks vai mazāk bīstams?

Iedomāsimies, ka ir sērga ar lipību (cik citu caurmērā aplipina viens saslimušais) R=1, 1% nāvību, 5 dienu slimības paaudzi un 1000 saslimušiem. Tad pēc mēneša (sešām slimības paaudzēm) saslims tāpat 1000, no tiem nomirs 10.

Tagad iedomāsimies, ka radies jauns šīs sērgas paveids, kas ir 1,2 reizes lipīgāks (R=1,2), taču 1,25 reizes mazāk nāvīgs (0,8%). Ievērojam, ka nāvības sarukums lielāks nekā lipības pieaugums. Ar tādu paveidu pēc mēneša saslims 1000·1,2⁶=2986≈3000, no tiem nomirs 24. Pēc diviem mēnešiem atšķirība būs jau 71:10. Daudz vairāk nekā sākotnējā sērgā!

Jā, tāda ir eksponenciālu procesu īpatnība: augstāka lipība uzkrājas ar katru sērgas paaudzi. Viens saslimušais vairāk ir daudz vairāk saslimušu vēlāk, viens saslimušais mazāk ir daudz mazāk saslimušu vēlāk.

Secinājums: lai atsvērtu pat nelielu lipības pieaugumu, nāvībai jākļūst daudz, daudz, DAUDZ mazākai.

Mūsdienu vecvecāki negrib pieskatīt mazbērnus. Iemesli - ego, pārāk prasīgi jaunie vecāki, gribas padzīvot sev

Agrāk gandrīz visas vecmāmiņas pieskatīja mazbērnus – visu vasaru vai katru mīļu brīdi. Tagad reta ir tā vecmāmiņa, kas gatava tā ziedoties. Tas var veicināt konfliktus. Kas notiek ar jaunajiem vecvecākiem?

140 vārdu: paldies veselības polītikas noteicējiem, ka sākas jauna, skaista dzīve!

Arvien tuvāk ziemassvētki, un laiks dāvanām. SPKC ziņo, ka tiekam aplaimoti. Turklāt, gods kam gods, par labo vēsti jāpateicas nevis kaut kādam Aldim, Aināram vai nepotētiem, bet Danielam, Tālim, Krišjānim un citiem pavisam oficiāliem veselības polītikas noteicējiem. Viņiem bija izvēle — gādāt dāvanas vai negādāt. Varbūt bija arī šaubas. Tomēr apņēmīgi izlēma, ka vajag. Tagad pirmā lēmuma daļa sekmīgi izpildīta: dāvanas ievestas Latvijā. Nu līdztekus sākas vēl otra — izvadāt pa visiem novadiem. Jo dāvināta tiek dārga manta, bez kuŗas vienkārši nedrīkst iztikt!

Atzinība arī par konsekvenci un nelokāmību. Līdzīgas (tik pieticīgākas) dāvanas pasniegtas pērn februārī—martā, pērnvasar, iepriekšējos ziemassvētkos un šogad maijā—jūnijā. Ikviens redz un var novērtēt, cik aizraujoši tāpēc kļuvis dzīvot. Citiem varbūt šķistu gana, bet ne Danielam, Tālim, Krišjānim & Co. Tāpēc paldies par jaunu, skaistu dzīvi, ar ko šobrīd aplaimojat; paldies, ka rūpējaties, lai dzīve nebūtu gaŗlaicīga!

Veikali un ēdinātāji pārvietojas uz tirdzniecības centriem; pircēji var sagaidīt cīņu par klientiem

Ieilgstot kovida pandēmijai un valdības noteiktajiem ierobežojumiem, nu jau arī Rīgas centrā tumši ir ne tikai ierastie logi augstāk par pirmo stāvu, bet arī gājēju līmenī. Veikali, pakalpojumu sniedzēji un ēdinātāji cits aiz cita pamet Vecrīgu un citas pilsētas, aiz sevis atstājot mēnešiem ilgi esošus tukšus skatlogus. Daļa pārvācas uz lielajiem tirdzniecības centriem, bet daļa dzīvi tā arī neatsāks.

Steam statistika – tikai 8% izmanto Windows 11

Steam jau ilgu laiku veido gana uzticamu statistiku par spēļu entuziastu izmantotajiem dzelžiem un arī programmatūru. Ik pa laikam Steam parāda, ka vēl arvien cilvēki spēlēm izmanto vecas videokartes, jo jaunās nav pieejamas vai arī lietotājiem jau pietiek ar vecāku videokaršu modeļu spējām.

Jaunākie dati parāda, ka Windows 11 nemaz tik labi neveicas arī ar vienu no aktīvākajām lietotāju komūnām – spēļu entuziastiem. Spēlētājus nevar gluži vainot kūtrumā, jo vismaz sākotnēji Windows 11 ļoti švaki darbojās kopā ar AMD sistēmām. Tikai 8% Steam lietotāju uzstādījuši Windows 11, lai arī pāreja no Windows 10 uz Windows 11 ir bez maksas.

Windows 11 gan pēdējā mēneša laikā izdevies četrkāršot savu izplatību, bet 8.3% vēl arvien ir traki zems rādītājs. Steam veidotā statistika ir pietiekami uzticama, jo informācija tiek ņemta no vairāk nekā 100 miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Plašāk ar Steam statistiku var iepazīties te.

Nirēji atrod pazudušo zelta laulības gredzenu

Nirēji atrod pazudušo zelta laulības gredzenu, ūdenī, ziemas laikā. Nirēju kluba nirēji brieži brauc izglābt pazudušas mantas, tai skaitā zelta laulību gredzenus, tomēr ziemā tas notiek krietni retāk.

Kā atgūt noslīkušu zelta gredzenu?

 • Ir nepieciešams precīzi norādīt noslīkušās lietas pazušanas vietu

Vienam ziemas peldēetājam, ronim, paveicās atgūt savu zelta laulības gredzentiņu. Pieredze liecina, ka, aukstā ūdenī no pirksta gredzeni var noslīdēt, labāk to novilkt pirms tam, ja tas stingri neturās uz pirksta.

Nirēju kluba “Daivings” komanda ziemā, 4 decembrī, atrod kārtējo pazudušo zelta laulības gredzenu, kurš pazuda “roņošanas” peldes laikā un atgriež to saimniekam!

Cilvēks bija pārliecināts, ka gredzens ir nogrimis karjera dzelmē, tomēr metāla detektora signāls signalizēja, ka gredzens atradās uz ledus virsmas, tas bija noslīdējis un aizlidojis no pirksta laužot ledu un palicis uz sasalušā ledus virsmas. Paldies Mārim un visiem iesaistītiem palīgiem.👌🏼

Populārākās ūdenī pazudušās / noslīkušās lietas, ko cilvēki atstājuši Latvijas ūdeņos:
 1. Zelta laulību gredzeni, noslīd no pirksta un pazūd peldoties
 2. iPhone, Samsung un citu ražotāju , modeļu mobilie telefoni
 3. Apple Watch (Atnāk vaļā silikona siksniņa)
 4. Gopro 8, 9, 10 kameras (Nolūzt kameras stiprinājums)
 5. Viedpulksteņi (Atplīst siksniņa)
 6. Laivu motori (Nonāk nost no laivas aizmugures borta)
 7. Droni
 8. Dzenskrūves

Lai sekmīgi noritētu zemūdens meklēšana ar ūdenslīdēju ir nepieciešams zināt

 1. Pazušanas vieta (Jo precīzāk jo labāk)
 2. Grunts sastāvs  (Dūņu biezums 5-10 cm)
 3. Ir nepieciešams precīzi norādīt noslīkušās lietas pazušanas vietu

Telefons/ WhatsApp 22 077 202

Dānija-Indija-Latvija, ceļojums caur kultūrām. Pirms Darba S4E20

Jūlija Stupaka desmit gadus studējusi un strādājusi Dānijā, un viena no viņas spilgtākajām pieredzēm ir pētījums, ko viņa veica Indijā. Tur Jūlija iepazinās ar šīs no eiropiešiem tik atšķirīgās kultūras iezīmēm personāla atlases un novērtēšanas jomā.

Ģimenes loma un pusaudži – ģimenes apgādnieki. Dānijas sociālās drošības spilvens un norvēģu jautājumi par komandējumiem.

The post Dānija-Indija-Latvija, ceļojums caur kultūrām. Pirms Darba S4E20 first appeared on #teirdarbs.

Šķērējam bārdu

Uzdevums- mācāmies griezt ar šķērēm. Un, protams, nedaudz padarām kuplāku bārdu, iegriezto strēmelīti uzrullējot. Un izkrāsojam Ziemassvētku vecīti. Varianti- pabeidzam zīmējumu paši (piezīmējam micīti, matus…). Četri varianti. Apmēram tā.

Lejupielādēt PDF Mācāmies griezt ar šķērēm

Ideja noskatīta- TE.

vecitis-linijas-griezt-ar-skerem (2)vecitis-linijas-griezt – ar-skerem (1)

The post Šķērējam bārdu appeared first on krāsojamās lapas bērniem.

Forumu lietotāji sūdzās, ka jaunajiem MacBook Pro ir problēmas ar SD karšu lasīšanu

Vairāki jauno MacBook Pro datoru īpašnieki internetā ir sūdzējušies, ka viņu datoriem ir problēmas nolasīt SD kartes.

Šobrīd izskatās, ka ar šo problēmu saskārušies tikai daļa jauno Apple datoru īpašnieku,

MacRumors raksta, ka savā forumā ievērojuši diskusijas un komentārus par šo problēmu. Kāds lasītājs raksta: “Esmu izmēģinājis 9 SD kartes. Izmantojot MBP [MacBook Pro] iebūvēto SD kartes portu, 6 kartes darbojas un 3 ne. Visas kartes darbojas, kad tās lasa papildus pievienots USB-C SD karšu lasītājs. 3 SD kartes, kuras dators nespēj nolasīt ir 128 GB lielas, bet pārējās 6, kuras tam izdevās nolasīt – 64 GB lielas.

Cits lietotājs raksta: “Man arī ir tā pati problēma (ar 16 collu MacBook Pro). Izmantojot vecāku Sandisk 64GB un Panasonic GH5s, iebūvētais SD lasītājs ir lēns un bieži vien tas nedarbojas. Ar pievienotu papildus USB-C SD karšu lasītāju SD karte darbojas nevainojami.

Oriģinālais ieraksts ar visiem komentāriem nu ir deviņas lappuses garš, tāpēc šķiet, ka vairāki jauno Apple datoru īpašnieki ir saskārušies ar līdzīgām problēmām. Līdzīgas ziņas var atrast arī Reddit forumā, kur kāds lietotājs raksta, ka dators spēj nolasīt tikai pusi no viņa SD kartēm.

Pagaidām Apple nav sniedzis oficiālu komentāru, bet visai iespējams, ka tā ir vienkārša programmatūras kļūda, ko varēs izlabot ar atjauninājumu.

Avots: TechRadar

The post Forumu lietotāji sūdzās, ka jaunajiem MacBook Pro ir problēmas ar SD karšu lasīšanu appeared first on notepad.lv.

Arī vakcinētām personām pēc ielidošanas Latvijā var “palūgt” veikt Covid-19 testu

Pienākums ievērot pašizolāciju līdz negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai būs arī personām ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas starptautiskajā lidostā “Rīga” ierodas no valsts ar īpaši augstu Covid-19 izplatības risku un tiem, kuriem Valsts policijas (VP), Valsts robežsardzes vai lidostas “Rīga” darbinieks ir norādījis uz pienākumu veikt Covid-19 testu, otrdien nolēma valdība. To paredz apstiprinātie [...]

Policijas priekšnieks Ruks: No atbildības neizvairos, bet lēmumus par Gobzema aizturēšanu neesmu ietekmējis

Jautājumā par Saeimas deputāta Alda Gobzema aizturēšanu policija ņēmusi vērā arī subjektīvo pusi – personas attieksmi pret situāciju un motīvus. Policijai ir pamats uzskatīt, ka Gobzems nemaz negrasījās pakļauties [policijas likumīgajām prasībām], to raidījumā “Kas notiek Latvijā?” sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Tukumā, Ventspilī un Liepājā lēmumus par Gobzema aizturēšanu pieņēma vietējo policijas iecirkņu amatpersonas – sākot ar vadību un beidzot ar iecirkņu inspektoriem. Arī Valsts policijas priekšnieks par to ir atbildīgs, taču viņš saviem padotajiem uzticas. Armands Ruks arī aicināja sabiedrību savas tiesības aizstāvēt ar likumdošanas iniciatīvām, nevis masu pasākumos, par kuru ierobežošanu viņam ir viedoklis.

Repere BDM un X-Faktors zvaigzne Diona Liepiņa izdod sirdi plosošu dziesmu

Noslēpumainā pašmāju repere BDM kopā ar vienu no televīzijas šova X-Faktors spilgtākajām zvaigznēm, dziedātāju Dionu Liepiņu, klajā laidusi sirdi plosošu dziesmu “Izglāb mani”. Dziesma ir ceturtais un noslēdzošais singls no jūlijā izdotā BDM debijas albuma “Shapeshifter”.

„Dziesma “Izglāb mani” ir mana albuma noslēdzošā kompozīcija un viennozīmīgi vispersoniskākā tajā. Ja  tehniski šī dziesma ir vienkārša, tad priekš manis tās tapšanas process bija emocionāli vissmagākais un grūtākais, jo dziesma ir veltījums manai mammai, kuru aizsaulē aizsauca neārstējama slimība. Šī droši vien ir dziesma, kuru diezin vai jebkad spēšu izpildīt “dzīvajā”, tā iemesla dēļ, ka ikreiz, kad prātā atgriežos pie domas, ka viņas vairs nav, man salūzt sirds,” par dziesmu stāsta BDM. Kā norāda repere, dziesma ir par nepārejošām ilgām un sirdssāpēm, kas nomāc, zaudējot pašu tuvāko.

 

Līdzās BDM dziesmā izskan arī talantīgās X-Faktors zvaigznes Dionas Liepiņas balss, kas skaņdarbam piešķir teju vai pārdabisku mērogu. „Kad BDM man piedāvāja sadarboties, es uzreiz piekritu, jo likās, ka būtu lieliski sadarboties ar reperi, kura ir sieviete nevis džeks. Ar BDM biju pazīstama jau labu laiciņu un jau pirmajā tikšanās reizē sapratu, ka viņa ir ļoti jauks cilvēks, tādēļ pieņemt lēmumu par sadarbību bija vienkārši. Kad dzirdēju dziesmu, man uzreiz iepatikās gan melodija, gan vārdi, turklāt darbs pie kopīgās dziesmas ar BDM bija viegls un patīkams, lai gan man bija bail par to, vai tiešām man izdosies izdziedāt piedziedājumu tā, kā iecerējusi repere. Iepriekš nebiju pieradusi un uzdrošinājusies dziedāt tik augstas notis, tāpēc dubultprieks, ka BDM man noticēja un viss izdevās. Šī dziesma nav tikai dziesma, tā ir dziesma ar dvēseli, jo tai ir savs stāsts. Šādas dziesmas mani jo īpaši uzrunā,” skaidro dziedātāja Diona Liepiņa.

Dziesmai radīts arī videoklips, kura autori ir vizuālā satura viedotāji Rodnae.prod no ASV, Losandželosas. Video stāsts ir par diviem uz vientuļas planētas nonākušiem astronautiem, kuri neizbēgami ir nolemti bojāejai, un iemīlējušos pāri liktenis diemžēl izšķir pāragri.

Dziesma “Izglāb mani” ierakstīta Prime Time Records ierakstu studijā. Pie dziesmas ieraksta strādājis mūziķis Jānis Šmēdiņš jeb Fakts, kurš dziesmu arī miksējis un māsterējis. Savukārt dziesmas instrumentālā pavadījuma autors ir angļu bītmeikeris E-MAN47 (Ian Crate). BDM albums “Shapeshifter” klausītājiem pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify, Apple Music u.c.

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai Ķīpsalā saņems SIA “SimpleCharge”  risinājums ielu apgaismojuma stabu izmantošanai elektrisko transportlīdzekļu uzlādei.

“SimpleCharge” ir radījis viegli instalējamas elektrisko auto uzlādes stacijas izmantošanai pie pilsētas apgaismojuma stabiem. Tas atvieglo gan uzlādes staciju uzstādīšanu, gan paverot lielu uzlādes tīkla potenciālu, it īpaši daudzīvokļu namu rajonos. Biznesa ideja ir ieguvusi atzinību 2021. gada “VEFRESH” Pilsētas mobilitātes hakatonā “Urban Mobility Hackathon”. Šobrīd pirmais prototips jau ir uzstādīts Rīgā, Apes ielā. 2022. gadā “SimpleCharge” plāno piesaistīt finansējumu papildu uzlādes staciju izstrādei,  gan uzlabojot to uzbūvi un integrāciju apgaismojuma laternās, gan labāk sagatavojot tehniskos risinājumus ražošanas uzsākšanai.

Rīgas pašvaldības finansējums EUR 3345 apmērā uzņēmējam tiks piešķirts četru uzlādes staciju montāžai uz izmēģinājumu periodu un arī demontāžai Ķīpsalā pie Rīgas Tehniskās universitātes Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes ēkas Āzenes ielā 12.

“Mūsu mērķis bija sniegt atbalstu perspektīviem risinājumiem un tehnoloģijām, kas nākotnē varētu būt gūt praktisku pielietojumu galvaspilsētā un kļūt par eksportspējīgu preci vai pakalpojumu, tāpēc būtiska ir pieteikumu kvalitāte. Ņemot vērā, ka nozīmīgs elektrisko automašīnu tīkla attīstības izaicinājums ir uzlādes staciju pieejamība daudzīvokļu namu rajonos, “SimpleCharge” komanda ir atradusi perspektīvu risinājumu, kas izmanto jau eksistējošu pilsētas infrastruktūru,” skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Programmas mērķis ir sekmēt ērtāku Rīgas valstspilsētas pašvaldības pakalpojumu pieejamību un pilnvērtīgāku jauno tehnoloģiju potenciāla izmantošanu pilsētas ekonomikas izaugsmei, veicinot viedpilsētas tehnoloģiju izvietošanu pilsētvidē. Pašvaldības atbalstam īpaši tika aicināti pieteikties inovatīvi, zināšanās un tehnoloģijās balstīti uzņēmumi, kam nepieciešams atbalsts, lai testētu jau izstrādātus tehnoloģiju prototipus pilsētvidē vai iegūtu datus pašvaldības noteiktajās viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās – VEF apkaimē, Torņakalnā, Ķīpsalā. Pieteikumus vērtēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izveidotā atbalsta programmas līdzfinansējuma piešķiršanas komisija, kuru vada I. Andersone. Tās sastāvā ir arī departamenta direktore Ilze Purmale, vadošie speciālisti un no Rīgas domes pieaicinātie eksperti.

Programmā var tikt segtas izmaksas, kas saistītas ar projektēšanas un tehniskās dokumentācijas saskaņošanu ar Rīgas domes atbildīgajām struktūrvienībām un kapitālsabiedrībām un citām institūcijām, ar tehnoloģijas vai prototipa uzstādīšanu, nomas maksu par inženiertehniskā objekta izmantošanu un patērēto resursu, piemēram, elektroenerģijas, izmaksas. Tāpat tiek segtas izmaksas par uzstādītās tehnoloģijas vai prototipa demontāžu pēc noslēgtajā atbalsta līgumā noteiktā ekspluatācijas perioda beigām. Maksimālais līdzfinansējums atbalstāmajai aktivitātei ir 10 000 EUR. Papildu informācija un programmas nolikums pieejams šeit.

Viskas šodien. Nezinu, kā citādi saukt.

1. Krievu valodā vārdam "brak" ir divas nozīmes - "brāķis" un "laulība", sapratne atkarīga no pārējā, izskaidrojošā teksta. Bet kā šo vārdu saprast, ja rakstīta ir tikai viena frāze "brak po žizņi" bez pavadošā konteksta? "Brāķis pa dzīvei" vai "Laulība uz mūžu"? ???

2. Mani tomēr interesētu viedoklis par šo, šo, šo, šo, šo, šo un šo. Vienkārši, un laikam jau vairākas reizes emu teikusi, man interesētu citu cilvēku viedoklis. Savādāk sanāk, ka es te vāvuļoju un pat īsti nezinu par to, vai viedoklis vērā ņemams, vai arī - nu tā, "lai jau pavāvuļo". Kungi un dāmas, nu lūdzu.... Zinu, ka nav feisbuks ar komentēšanu krustu šķērsu. Bet feisbuks savā ziņā ir, maigi sakot,  bezpersonisks sūklis.

3. Drusku par zagļiem iedomājos. Tas, ka zagt ir slikti, jau ir dogma. Tomēr, ja tā padomā, arī zagt ir jāmāk. Un tā, lai neuzrautos. Vismaz kādu pārskatāmu laika periodu. Savā ziņā ari tā ir profesija, kaut ar ļoti negatīvu piegaršu.

Tomēr nesaprotu tos, kabatzagļus, kuri visās iespējamās sabiedriskās vietās tos maciņus, dokumentus no cilvēku kabatām/somām/citām vietām izķeksē. Varbūt sava izdevīguma vārdā atņem kādam citam pēdējos grašus, kuri izrēķināti palielam laika periodam iztikšanai vai kādai nu ļoti nepieciešamai medicīniskai manipulācijai sakrāts. Vai tos, kuri mēģina aplaupīt kādu no tām mājsaimniecībām, kuru ledusskapī pele pakārusies neatrodot neko, ko likt uz zobiņa, ļaunākā gadījumā. Nu, tās, kurās cilvēki dzīvo no rokas mutē, kā teikt.

Kaut kā nedaudz apbrīnoju tos zagļus, kuriem izdevies apzagt tos dzīvokļus/tās mājas, kurās glabājas tiešām kas vērtīgs un daudz, apsardzes cilvēki, visāda veida apsardzes tehnika priekšā un aizmugurē. Nē, zagšanu neatbalstu, bet tā meistarība.... 

4. Vēlreiz pieminot seriālu Mana lieliskā aukle. Novilku to rutrekerī septembra beigās. Bet tikai šodien beidzot noskatījos līdz galam. Visilgāk skatījos pēdējo, septīto sezonu un ne jau tāpēc, ka tajā ir visvairāk sēriju - 40.

Vienkārši, seriāla loģiskās beigas ir sestās sezonas pēdējā sērija, kura beidzas ar galveno varoņu - ģimenes galvas un viņa bērnu aukles kāzām. Un arī tas, ka pēdējās sezonas visu sēriju notikumi, kuri kaut arī  turpina iesākto situāciju komēdijas stilu, tomēr vairs nav tik interesanti nepiespiesti kā visu iepriekšējo sezonu notikumi. Kaut kā aiz matiem pievilkti un ir radies iespaids, ka septītās sezonas notikumu scenārijus rakstījuši ar nu ļoti lielu piespiešanos. Un "caur nevaru".

Tomēr piespiedu sevi noskatīties līdz beigām un visu. Ne tikai ķeksīša pēc. Lai būtu pilnvērtīgs viedoklis.

Google Photos Android īpašniekiem piedāvās izveidot mapes ar paroli

Google Photos izlaidis jaunu funkciju Android viedtālruņu īpašniekiem, kas ļaus dažādus fotoattēlus saglabāt mapē ar paroli. Attēli, kas saglabāti šajā mapē, netiks parādīti visu attēlu lentē. Šī funkcija līdz šim bijusi pieejama Pixel viedtālruņos, bet nu Android Police ziņo, ka tā būs pieejama arī citos Android viedtālruņos.

Jaunā funkcija ļauj izvēlēties konkrētus fotoattēlus vai videoklipus un ievietot tos mapē ar piekļuves kodu vai biometrisko informāciju, izņemot tos no galvenās foto plūsmas un mākoņa. Par jauno funkciju pavasarī tika paziņots  Google I/O prezentācijā, pēc tam vasarā funkcija tika ieviesta Google Pixel 3 un jaunākos viedtālruņos, bet nu tā sagaidāma arī citās Android ierīcēs. Savā prezentācijā Google kā piemēru funkcijas izmantošanai izmantoja piemēru par vecākiem, kas no saviem bērniem slēpj tikko iegādāta kucēna attēlus.

Jaunā funkcija būs pieejama tālruņos, kuros darbojas Android 6 vai jaunāka versija, un tai varēs piekļūt dodoties uz Photos > Library > Utilities. Google arī piebilda, ka nākamā gada sākumā šī funkcija nonāks pie iOS Google Photos versijas.

Ja vēlaties izmantot šo funkciju, ir vērts atzīmēt, ka ar paroli aizsargātajā mapē saglabātie fotoattēli netiks dublēti līdz mākonim un tiks izdzēsti, ja atinstalēsiet  Google Photos vai atiestatīsiet ierīci uz rūpnīcas iestatījumiem, šos failus nepārvietojot uz citu mapi.

Avots: The Verge

The post Google Photos Android īpašniekiem piedāvās izveidot mapes ar paroli appeared first on notepad.lv.

Ģimene adoptē bērnu ar Dauna sindromu. Adopcijas ceļš no Latvijas uz ASV

Dziļi personisks un atklāts stāsts par bērna ar īpašajām vajadzībām adopciju uz ASV un ģimenes dzīvi šodien.

Telpiskā atmiņa: kāpēc cilvēks dažkārt apmaldās sev zināmās vietās?

Cilvēka smadzenēm ikdienas ir nopietns uzdevums - orientēties telpā, kas ir mums apkārt. Kādas mentālās kartes veidojam mūsu galvās un kāpēc dažkārt apmaldāmies sev zināmās vietās?

Ceļojums uz Kipru: jaušība mājupceļā un sniegs

Visi kiprieši, kuriem stāstījām, ka Latvijā šobrīd snieg un rādījām sniega bildes, vienā balsī apgalvoja, ka viņiem patīk aukstums un sniegs esot tik forši. Jā, skaistums ir neapšaubāms, bet sadzīves rūpes arī nav mazās. Arī šoreiz, bet par to pēc mirkļa. Tātad pamostamies četros no rīta kā plānots, un norunātajā laikā esam pie viesnīcas ieejas....

The post Ceļojums uz Kipru: jaušība mājupceļā un sniegs appeared first on Mugursoma.lv.

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad kārta pienākusi Apple App Store kārta.

Principā nekas pārsteidzošs, jo visvairāk lejupielādētā bezmaksas lietotne 2021. gadā bijusi TikTok, kam sekoja YouTube un Instagram. Principā diezgan paredzams un kopumā nemainīgs tops pat pēdējos divos trijos gados. Toties maksas lietotņu topa pirmajā vietā ir zīmēšanas lietotne Procreate Pocket, kurai seko HotSchedules un The Wonder Weeks.

Mobilo spēļu topā arī nav lielu pārsteigumu, jo kā populārākās bezmaksas spēles iPhone bijušas Among Us!, Roblox un Project Makeover. Attiecīgi maksas spēļu topā varam ieraudzīt Minecraft, Heads Up! un Bloons TD 6.

Nedaudz atšķirīga situācija ir ar iPad planšetdatoros izmantotajām lietotnēm, jo šeit bezmaksas kategorijā ir redzams uzsvars uz video saturu. Attiecīgi pirmajā vietā YouTube, otrajā Zoom, bet trešajā straumēšanas serviss Disney+. Citu lietotņu kategorijā topā ir Procreate, GoodNotes 5 un Notability. Bezmaksas spēļu trijnieks ir identisks iPhone spēlētajām, kā arī maksas spēles iPad lejupielāžu skaitā ir līdzīgas.

iPhone lietotņu tops ASV

Populārākās bezmaksas iPhone lietotnes

Populārākās maksas iPhone lietotnes

Populārākās bezmaksas iPhone mobilās spēles

Populārākās maksas iPhone mobilās spēles

Ko jūs liktu savā App Store topā?

Frozen Orange

Frozen Orange

Colors, Photo..

Mans internets: https://bh.id.lv/●●●●●●●●●●●●

BlackHaltArt?i=2PHUC4R_ccI:-q1bfssTxjY:4cEx4HpKnUU

MI6

vara bungas: Rets gadījums, kad publiski runā MI6 šefs. Vērts klausīties.

Zemāk nav stenogramma vnk VB konspekts.

Kvantu un gēnu inženērija (sintētiskā bioloģija), big data, AI ietekmēs katra nākotni. Tuvākie 10 gadi nesīs vairāk pārmaiņu, kā iepriekšējie 100. Pašu attīstībai jābūt ātrākai kā mūsu pretiniekiem. CN, RU, IR un starptautiskais terorisms (Big 4) ir uz viena plaukta. UK HUMINT (MI6) ir pakļauts UK nacionālām interesēm un likumam. Mums ir jāsaprot, kas motivē un virza mūsu pretiniekus. CN ambīcijas vicina tektoniskās pārmaiņas starptautiskajās attiecībās. CN sabiedrības kontroles tehnoloģijas izplatās un tos pārņem citi autoritārie režīmi. RU vēsture, kultūra un tauta raisa dziļu cieņu, bet UK centīsies pasargāt sabiedrību no tādiem RU uzbrukumiem kā Solsberijā un Čehijā, iejaukšanās iekšējos procesos kā Melnkalnē, kiberuzbrukumiem un politisko starpnieku izmantošanu, lai destabilizētu Rietumu Balkānus. Neviena valsts Eiropā vai aiz tās robežām nedrīkst domāt, ka nesabalansētas vienošanās ar RU tiks atbalstītas. UA ir suverēna un neatkarīga valsts tās starptautiski atzītās robežās ieskaitot Krimu, ko apdzivo suverēna un neatkarīga ukraiņu tauta. Mēs neesam naidīgi noskaņoti pret RU un necenšamies to lenkt, MI6 uzdevums ir saprast RU. IR radītā teroristiskā Hezbolla ir valsts valstī (Lībānā), kas rada un izvērš bandītiskos grupŗjumus Irākā, Sīijā, Jemenā, Libānā un citur. Nav brīnums, ka IR un RU rīkojas saskaņoti SY. Pretizlūkošanu apgrūtina sāšķeltā starptautiskā sabiedrība. Pašmāju un “vientuļo vilku” terorisms ir ne māzāk bīstams [par islāma terorismu-VB]. MI6 uztver pasauli tādu kāda tā ir , nevis kādai tai vajadzētu būt. Tomēr paredzams, ka dažus teroristu uzbrukumus neizdosies savlaicīgi novērst. MI6 sekos talibu rīcībai un nepieļaus AlQaida un Daesh atdzimšanu Afganistānā. Digitālā laikmetā vairs nav vietas analogai izlūkošanai, mūsu mērķiem ir digitāla dzīve. MI6 sadarbojas ar augsto tehnoloģiju industriju nevis cenšās to dublēt savā iekšienē. Atšķirībā no filmām par Džeimsu Bondu MI6 nevar visu darīt pati saviem spēkiem. Rekrutēšanas temps MI6 palielināsies – come&join.

Mums (MI6) ir jākļūst atvērtākiem, lai paliktu slepeniem.

Jaunais Volkswagen Allspace tagad pieejams Latvijā

Jaunais Allspace tagad ir pieejams Latvijā, piedāvājot visus ietilpīga apvidus auto trumpjus – vietu līdz pat septiņām sēdvietām, modernizētu dizainu un jaunus ekonomiskus dzinējus. Jaunajā apvidus auto ir iekļautas dažādas modernās tehnoloģijas, tostarp IQ.DRIVE Travel Assist daļēji autonomai braukšanai, We Connect mobilajiem tiešsaistes pakalpojumiem un IQ.LIGHT LED Matrix priekšējiem lukturiem. Klienti var izvēlēties no trīs dzinējiem, priekšējo vai visu riteņu piedziņu, kā arī trīs aprīkojuma pakotnes – Life, Elegance un R-Line. Jaunā Allspace sākumcena (1.5 litru TSI 110 kW/150 ZS dzinējs, sešu pārnesumu manuālā ātrumkārba1) ir 31 350 eiro.

Plašs automobiļa interjers ar digitāliem atjauninājumiem

Jaunais Allspace ir par 19 centimetriem garāks salīdzinājumā ar standarta Tiguan, un tajā ir pietiekami daudz vietas, lai ievietotu trešo sēdekļu rindu. Tādējādi automobilis pārtop par SUV, kurā iespējams pārvadāt līdz pat septiņiem cilvēkiem. Lai sniegtu interjeram mūsdienīgu sajūtu, automobilis jau standarta komplektācijā aprīkots ar Digital Cockpit Pro kabīni, kas uzlabo braukšanas pieredzi, un uzlabotu daudzfunkciju stūri, kas ļauj autovadītājam kontrolēt audio sistēmu, kruīza kontroli un citas sistēmas, nenoņemot rokas no stūres. Informācijas un izklaides sistēma ar lielu krāsu displeju līdz pat 9,2 collu izmērā pārvalda visas automašīnas komunikāciju un izklaides funkcijas, sākot ar navigāciju un beidzot ar telefonu zvaniem. Standarta aprīkojumā iekļauto Air Care Climatronic trīszonu automātisko klimata kontroles sistēmu iespējams kontrolēt ar jaunu moduli centrālajā konsolē, kam ir skārienjūtīgi paneļi, vairs neizmantojot pogas, kādas ir bijušas līdz šim.

Tāpat automobilī ir trešās paaudzes modulārā informācijas un izklaides sistēma (MIB3), kas ļauj klientiem baudīt We Connectmobilos tiešsaistes pakalpojumus. Šie pakalpojumi iekļauj, piemēram, iespēju aplūkot automobiļa statusu, attālināti atvērt un aizvērt durvis, piekļūt straumēšanas pakalpojumiem, izmantot mākonī bāzētas personalizācijas iespējas un aplūkot automašīnas apkopes grafiku.

Plašs piedziņas sistēmu klāsts un samazinātas emisijas

Jaunajam Allspace pieejamas trīs ekonomiskas un jaudīgas piedziņas sistēmas. 2.0 litru TDI piedziņas sistēmas ar 110 kW (150 ZS)2 un 147 kW (200 ZS)3 uzlabo savus emisiju rādītājus, pateicoties dubultajiem SCR katalizatoriem ar divkāršu AdBlue®iesmidzināšanu. 1.5 litru TSI dzinējs ar 110 kW (150 ZS) jaudu, kas pieejams ar sešu pārnesumu manuālo ātrumkārbu4 standarta aprīkojumā vai izvēles septiņu pārnesumu DSG divsajūgu ātrumkārbu5, aprīkots ar aktīvo cilindru atslēgšanas sistēmu (ACT). Vēl pieejami divi 2.0 litru TSI dzinēji, kas rada 140 kW (190 ZS)6 un 180 kW (245 ZS)7 jaudu. Jauda ceļam tiek nodota, pateicoties standarta aprīkojumā esošajai septiņu pārnesumu DSG divsajūgu ātrumkārbai un 4MOTION visu riteņu piedziņai. Visi dzinēju varianti atbilst stingrajam Euro 6d-ISC-FCM izmešu standartam. Apvienojumā ar 4MOTION pieļaujamais maksimālais treilera svars ir 2,5 tonnas.

Progresīvas asistentu sistēmas

Jaunā Allspace tehnoloģiskais atjauninājums iekļauj arī jaunas un ļoti progresīvas asistentu sistēmas. Standarta aprīkojuma pakotne piedāvā Front Assist Autonomous Emergency Braking funkciju, kas automātiski bremzē, lai novērstu sadursmi vai samazinātu trieciena spēku, automobilim virzoties uz priekšu. Lane Assist palīdz automašīnai saglabāt atrašanās vietu joslā, lai samazinātu negadījumu iespējamību, un Driver Alert sistēma identificē, kad autovadītājs zaudē koncentrēšanās spējas. Aktīvā kruīza kontrole (ACC) automātiski pielāgojas mainīgajiem satiksmes apstākļiem un samazina vai palielina ātrumu atbilstoši satiksmes plūsmai. ACC arī iekļauj Stop & Go funkciju, kad tā apvienota ar septiņu pārnesumu DSG divsajūgu ātrumkārbu.IQ.DRIVE Travel Assist funkcija pieejama papildu komplektācijā Life pakotnē. Elegance un R-Line pakotnēs tā iekļauta standarta komplektācijā. Šī sistēma atbalsta asistētu stūrēšanu, bremzēšanu un paātrināšanos līdz 210 km/h lielam ātrumam.

Jauna struktūra specifikāciju pakotnēm

Jaunais Allspace Latvijā pieejams trīs specifikāciju pakotnēs – Life, Elegance un R-Line. Standarta aprīkojums Life pakotnē iekļauj sudraba krāsas eksterjera spoguļu korpusus, sudraba krāsas anodētus jumta reliņus, 18 collu lietos diskus, komforta sēdekļus, divus USB-C portus priekšā, vienu USB-C uzlādes ligzdu centrālajā konsolē aizmugurē un elektrisku bagāžas nodalījuma vāku. Elegance specifikāciju pakotnē īpaši stilīgajam Allspace pieejami hroma elementi, 18 collu lietie diski, IQ.LIGHT LED Matrix priekšējie lukturi, apsildāma stūre, kas iekļauta arī Life pakotnē, un Easy Open & Close ar sensoriem kontrolēta bagāžas nodalījuma vāka atvēršanas un elektriskās aizvēršanas funkcija. Aizmugurskata kamera standarta komplektācijā pieejama tikai Elegance pakotnē. R-Line pakotne piedāvā 19 collu lietos diskus, īpaša dizaina priekšējo bamperu, sliekšņu pagarinājumus, aizmugurējo spoileri un apsildāmu ādas daudzfunkciju stūri. Salona noskaņojuma apgaismojums ar 30 dažādām krāsām pieejams visās trīs Allspace specifikāciju pakotnēs.

Omicron

Nu jau kļūst skaidrs (nupat ienākušies eksperimentu dati), ka pat trīs potes no saslimšanas ar omikronu nepalīdz. Pfizer gan pūš miglu, ka ar viņu būsteri tomēr palīdzēšot.<br /><br />Labā ziņa ir tā, ka no smagas gaitas (nomiršanas) potēšana var palīdzēt. Nākamā gada pavasarī varam gaidīt jaunu vakcinācijas riņķadanci.<br /><br /><a rel="nofollow" href="https://www.youtube.com/watch?v=hhzKCfSjnQo">https://www.youtube.com/watch?v=hhzKCfS<wbr />jnQo</a>

Kāpēc ieguldīt brīvos līdzekļus privātā un riska kapitāla fondos?

Ekonomiskās izaugsmes periodus daudzi darbīgi cilvēki vada ar dalītām jūtām. No vienas puses, paveras jaunas sadarbību veidošanas un peļņas gūšanas iespējas, bet no otras – izaugsmi allaž pavadošā inflācija «noēd» uzkrājumus. Netālā pagātnē banku dedzīgi reklamētās noguldījuma iespējas vairs nav risinājums, jo procentu likmes ir tik zemas, ka depozīti un krājkonti sen zaudējuši jēgu.

Vidēji lielu uzkrājumu īpašniekiem, kuri nav gatavi paši mesties jaunā biznesā, optimālais variants joprojām ir citu uzņēmumu izaugsmes atbalstīšana, ieguldot tajos savus līdzekļus. Tā var izpausties gan kā atsevišķu uzņēmumu akciju vai kapitāldaļu iegāde, gan kā naudas uzticēšana privātā un riska kapitāla fondiem, kuri veiks šos ieguldījumus klienta vietā. Ļoti iespējams, ka vairumam cilvēku, jo īpaši tiem, kuri nav guvuši rūdījumu investīciju sfērā, piemērotāks ir tieši otrais variants. 

Par labu investīcijām privātā un riska kapitāla fondos* runā vairāki argumenti. Pirmkārt, tā ir laika ekonomija. Labi pelnoši algoti darbinieki parasti ir diezgan noslogoti un augsta līmeņa pakalpojumu sniedzēji vai uzņēmēji ir pietiekami pieprasīti, lai laika atrašana savu uzkrājumu apsaimniekošanai sagādātu grūtības. Ieguldīšana uzņēmumos prasa iedziļināšanos, perspektīvu analīzi un arī spēju ātri reaģēt. Nereti pat stundas kavēšanās var novest pie tā, ka tiek pazaudēta potenciāli ļoti laba investīciju iespēja. Ieguldot naudu fondos, tā būtībā tiek uzticēta profesionāliem speciālistiem ar lielu pieredzi, kuri nemitīgi analizē tirgu un lieliski tajā orientējas. 

Otrais arguments ir diversifikācija. Privātā un riska kapitāla fondos nauda tiek sadalīta vairākās daļās un ieguldīta dažādos uzņēmumos. Līdz ar to kopējais risks samazinās un iespējas gūt peļņu saglabājas pat tad, ja viena vai dažas no fonda veiktajām investīcijām neattaisno uz tām liktās cerības. Peļņa no citiem uzņēmumiem kompensē zaudējumus no neveiksmīgajām investīcijām.

Trešais svarīgais iemesls garāmejot jau tika piesaukts. Tā ir fondu pārvaldnieku pieredze un profesionalitāte. Ja salīdzinām šo cilvēku darba rezultātus ar pašu investoru individuāli veikto ieguldījumu atdevi, tad fondu speciālistu rādītāji ir labāki. Tas arī ir saprotams. Nav viegli tik kompleksā sfērā «ielēkt» no malas, uzreiz nekļūdīgi izvēlēties pareizos uzņēmumus un nemitīgi pelnīt. Tāpat kā jebkurā citā profesijā, arī ieguldījumos svarīgas prasmes nāk līdz ar pieredzi.

Ceturtais arguments ir īpaši svarīgs šodienas jaunuzņēmumu laikmetā. Reti kurš vidusmēra investors spēj izsekot līdzi katram jaunam uzņēmumam un izvērtēt tā izredzes tirgū. Visbiežāk tie nonāk redzeslokā tikai tad, kad uzņēmumi jau guvuši publisku atpazīstamību un dalību tajos iekāro daudzi. Savukārt fondi un to pārvaldnieki izveidojuši plašu kontaktu loku un labi zina par daudzsološiem uzņēmumiem jau krietni pirms par to uzzina pārējā pasaule. Tas nostāda viņus izdevīgā situācijā pirmajiem iegādāties kapitāldaļas agrīnā stadijā par salīdzinoši zemu cenu un pēc uzņēmuma ielaušanās globālā tirgū pārdot daudz dārgāk. 

Investoriem Baltijā būtībā pieejamas trīs ieguldījumu kategorijas – riska kapitāla fondi, privāta kapitāla fondi un nekustamā īpašuma fondi. Pirmie specializējas ieguldījumos jaunuzņēmumos un riskantos produktos, kas veiksmes gadījumā sola lielu peļņu. Otrie specializējas jau esošu uzņēmumu attīstīšanā, reorganizēšanā un apvienošanā, lai padarītu tos konkurētspējīgākus, bet trešie pelna ar komerciālo un dzīvojamo ēku būvniecību un iznomāšanu. Ja investors ir gatavs atvēlēt 100 līdz 250 tūkstošus eiro, tad tas var kļūt par šādu fondu tiešo ieguldītāju. Ja ieguldīšanai pieejamās summas ir mazākas, tad fondi mēdz organizēt ieguldītāju «klubiņu» jeb uzņēmumu, kurā apvienojas mazāku ieguldījumu apjomu investori, un tādējādi kļūst par vienu fonda ieguldītāju. Latvijā šobrīd tiek veidots viens fonds, kurā viena investora ieguldāmais apmērs ir samazināts līdz 25 tūkstošiem eiro. Visos fondos nauda ir jāiegulda pakāpeniski – vidēji tie ir 10-20% gadā 5-7 gadu periodā. Tas nozīmē, ka par ieguldītāju būtībā var kļūt ikviens cilvēks, kurš spēj iegādāties jaunu automašīnu.

Iesaistoties fondā, investors var sekot līdzi savas naudas pielietojumam. Reizi ceturksnī viņš saņem ziņojumu no pārvaldnieka par veiktajiem ieguldījumiem. Investors var būt arī fonda konsultatīvās padomes loceklis, kuras galvenais uzdevums ir izskatīt pārvaldītāja potenciālo interešu konfliktu gadījumus un dot konkrētas instrukcijas pārvaldniekam šādās situācijās. 

Lai arī pastāv uzskats, ka ievērības cienīgu peļņu var gūt tikai lielajos tirgos, Baltija ir visnotaļ perspektīva vieta ieguldījumiem. Šeit ir divreiz lielāka jaunuzņēmumu veidošanās intensitāte nekā vidēji Eiropā un trīs valstīs pie Baltijas jūras radušies 10% no visiem vecās pasaules «vienradžiem» jeb tehnoloģiju uzņēmumiem, kuru vērība pārsniegusi miljards eiro. Un tas noticis neraugoties uz faktu, ka Baltijā dzīvo tikai 1% no visiem Eiropas iedzīvotājiem.

 

Autore ir juriste investīciju darījumos

*Visu Latvijā reģistrēto pārvaldnieku saraksts pieejams FKTK mājas lapā www.fktk.lv pie alternatīvajiem ieguldījumu fondu pārvaldniekiem. Sīkāku informāciju par šiem pārvaldniekiem var saņemt Latvijas riska kapitāla asociācijas mājas lapā www.lvca.lv. Turpat var noskatīties vebināra ierakstu par iespējām kļūt par fondu investoriem un, kas jāņem vērā domājot par šādu iespēju.

The post Kāpēc ieguldīt brīvos līdzekļus privātā un riska kapitāla fondos? appeared first on IR.lv.

Viedtālrunis un stindzinošs aukstums: 5 padomi tā aizsardzībai

Iestājoties aukstākam laikam, redzam, ka viedierīces bieži vien darbojas nedaudz lēnāk nekā ierasts. Atrodoties ārā, kamēr valda stindzinošs aukstums, tālruņi izlādējas daudz ātrāk, darbojas lēnāk vai pat pilnībā izslēdzas, tāpēc ir svarīgi zināt galvenos noteikumus, kas palīdzēs novērst šīs problēmas.

Apskatīsim svarīgākos noteikumus, kas jāievēro, lai aukstums tevi nepārsteigtu ar pēkšņi izlādējušos viedtālruni:

1. Turi tālruni pēc iespējas tuvāk ķermenim

Lielāka aukstuma dēļ telefoni ātrāk izlādējas vai pat pilnībā izslēdzas. Lai aizsargātu tālruņa akumulatoru, turi ierīci kabatā, kas atrodas vistuvāk ķermenim, vai iekar to kaklā zem drēbēm tam speciāli paredzētā maciņā. Ķermeņa siltums pasargās ierīci no nopietniem bojājumiem un nodrošinās, ka akumulators paliek silts un kalpo ilgāk. Ja ierīci nav iespējams ielikt kabatā, ieteicams to glabāt rokassomiņā vai mugursomā, ietīt šallē vai vienkārši ielikt cimdā.

2. Uzlādē tālruni

Pirms iziešanas no mājām ieteicams pilnībā uzlādēt tālruņa akumulatoru. Tāpat ir lietderīgi “apbruņoties” ar ārējiem akumulatoriem vai papildu lādētājiem, kurus var izmantot automašīnā vai darbā. Ārējie akumulatori nodrošina, ka telefons darbojas ilgāku laiku, taču arī tie ir jāglabā pēc iespējas siltākā vietā kabatā vai īpašā maciņā.

3. Neuzlādē ierīci, kad tā ir atdzisusi

Viens no vissvarīgākajiem noteikumiem: lai izvairītos no nopietniem tālruņa bojājumiem, nekad neliec lādēties tikko no āra ienestu ierīci. Ienesot tālruni no āra siltā telpā, uz tā veidojas kondensāts, līdzīgi kā tas notiek uz brillēm vai citām stikla virsmām. Pēc ierīces ienešanas telpā, ieteicams atstāt to sasilt sausā vietā, lai tā “pierod” pie normālas temperatūras, un tikai tad to sākt lādēt.

4. Parūpējies par maciņu un austiņām

Lai tālruņi “nenosaltu”, tiem jābūt “apģērbtiem”, tāpēc ieteicams izmantot mitruma un aukstuma izturīgu maciņu. Kad tālruņi tiek pakļauti lielam aukstumam, tie var kļūt trauslāki, turklāt, lietojot tos ar cimdiem, pastāv lielāka varbūtība, ka tie izslīdēs no rokām. Tālruņa maciņi palīdz aizsargāt ierīci ne tikai no aukstuma, bet arī no mitruma vai trieciena. Aukstajā sezonā ir ērti izmantot maciņu, kas ļauj pakārt tālruni kaklā zem virsdrēbēm, lai ierīce būtu drošībā un siltumā. Lai tālrunis neizlādētos, mēģini to pēc iespējas mazāk izmantot ārpus telpām. Tam lieliski noder austiņas, kas ļaus atbildēt uz zvaniem vai klausīties mūziku, neizņemot ierīci no kabatas. (Vairāk par aizsargvāciņiem lasi šajā rakstāKvalitatīvs telefona aizsargvāciņš – kādu izvēlēties?).

5. Aktivizē baterijas taupīšanas režīmu vai pilnībā izslēdz tālruni

Viedierīcēs ir iespēja ieslēgt enerģijas taupīšanas vai lidmašīnas režīmus. IPhone lietotāji var taupīt enerģiju, noklikšķinot uz Iestatījumi> Akumulators un ieslēdzot zema enerģijas patēriņa režīmu. Android tālruņiem šī funkcija ir pieejama sadaļā Iestatījumi> Ierīces aprūpe> Akumulators> Enerģijas taupītājs. Šīs iespējas nedaudz ierobežos telefona iespējas, taču ļaus ierīci lietot ilgāku laiku. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pēc iespējas ilgāk ietaupīt akumulatora enerģiju, ir izslēgt ierīci pavisam. Tas ir īpaši noderīgi, ja plāno aukstumā pavadīt ilgu laiku. Lai taupītu akumulatora darbības laiku, var izslēgt arī atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus un aizvērt pēc iespējas vairāk sīkrīku.

The post Viedtālrunis un stindzinošs aukstums: 5 padomi tā aizsardzībai appeared first on Datuve.

Anekdotes

Šodien beidzot apjēdzu inflācijas sekas. Meita paziņoja: «Manā krājkasītē metāla naudu vairs nemet! Par to vairs neko nevar nopirkt!»

The post Anekdotes appeared first on IR.lv.

Labākā jaunā “Nvidia” videokarte kriptovalūtas maineriem?

Mainings ar GeForce RTX 2060 12GB

Pārdošanā ir pieejama nesen prezentētā jaunā GeForce RTX 2060 12GB videokarte.

Kā tagad redzam, tās cena ir 600-700 eiro robežās. Ir arī piedāvājumi par aptuveni 550 eiro, bet klātienē pašas videokartes nav pieejamas. Salīdzinājumam: parastas GeForce RTX 2060 videokartes cena Eiropā ir apmēram tāda pati, un RTX 2060 Super videokartes cena ir sākot no 800 eiro. Jaunās videokartes cena šķiet ir izdevīgāka. Toties jaudīgo Radeon RX 6600 videokarti var iegādāties par 550-600 eiro.

Bet pats interesantākais ir tas, ka RTX 2060 jaunajai versijai, protams, nav nekādu aizsardzības mehānismu pret kriptovalūtas ieguvi, tāpēc tā veiktspēja pārsniedz RTX 3060 iespējas, sasniedzot aptuveni 31-32 MH / s. Rezultātā šis ir viens no labākajiem piedāvājumiem kriptovalūtas ieguvējiem, bet ne no labākajām versijām videospēļu spēlētājiem.

GeForce RTX 2060 12GB mainings

Avots: Videocardz

Vairas Vīķes-Freibergas citāts

Es kā bērns mammai teicu: «Neuztraucies, dumju vīru es nekad neprecēšu. Ja neatradīšu gudru, tad vispār neprecēšos. Viss.»

Bet ar dumju nevar sadzīvot. Vajag tomēr gan kopīgas, gan kontrastējošas intereses. Ja viens ir ārkārtīgi ātrs, straujš, tad otrs var būt lēnāks, citādi diviem lēniem un diviem ātriem ir grūti kopā. Bet citādi – ja vienam ir interese par sportu vai mākslu, tad vajag būt arī otram. Protams, ir arī izņēmuma gadījumi, katrs atrod savu vietu un iekārtojas, bet tas noteikti ir grūtāk.